MACRO VIERT 5e LUSTRUM UITBUNDIG Willibrordusschool- commissie komt toch weer bijeen Nieuwe school in P.W.A.-park is in oktober klaar Student mag een week zware verkeerszonde gaan overdenken Graanhandel moet sluiten Gehavend de eel in Kantongerecht Wageningen D'66/PPR bovcot besloten overleg over wethouders- verkiezingen Chauffeur: „.7 Stieeüwde alleen in Veenendaal Stoom ha mer" mag voorlopig geen hout opslaan BUftGERLIIKE STAND VEENENDAAL VERBOLGEN RISICO'S SNEEUWBUI Burgerlijke Stand RHENEN .ATERDAG 8 AUGUSIuj RHENEN De MACRO (Motor- en Auto Club Rhenen en Omstreken) viert op 12 september a.s. haar 25-jarig be staan. Dat vijfde lustrum van de ver eniging, organisatrice van de jaarlijkse motocross op Hemelvaartsdag op Tiet Grebbeberg-circuit. wordt uitbundig gevierd door het bestuur. Op genoemde datum wordt overdag een receptie gehouden in café-restau- wnt ,.De Koningstafel" in Rhenen, ter wijl er 's avonds een grote feestavond ia gepland voor de leden van de club In het Parkrestaurant. Een week later op zaterdag 19 sep tember belegt het MACRO-bestuur een avond in schouwburg „Junushoff" in Wageningen. Deze „knalavond", waarop onder meer Seth Gaaikema een one-manshow opvoert, is bestemd voor de medewerkers van de MACRO die elk jaar zoveel werk verzetten voor, tij dens en na het motorsportevenement op de Grebbeberg. Hiervoor zijn onder meer uitgenodigd leden van de plaatselijke politie, toe zichthouders, parcoursvoorbereiders en andere helpers, vertegenwoordigers van de Koninklijke Nederlandse Motorrij ders Vereniging (KNMV) en een groot aantal andere gasten. De clubleiding heeft bovendien in het kader van de vijfde-lustrumviering een aantal verrassingen in petto voor de leden. VEENENDAAL Geboren: Jan Rijk. »>v. R. Vonk en G. Beijer; Hendrikus Johannes, z.v. A. van Eden en C. Hak; Gijsbert Alex, z.v. I. H. Hiensch en M. A. van Engelenburg; Sijmen, z.v. S. van de Pol en A. de Haas; Jansje Everdina, d.v. A. van de Hoef en D. Wagensveld; Gerrit Herman, z.v. G. J. H. Aberson en J. M. G. Nijenhuis; Gijsbertha Reijerdi- na Willemina, d.v. E. J. van Beek en H. H. J. Voortman; Barend, z.v. E. M. Na gel en J. van den Oosterkamp; Frederi- ka. d.v. F. K. J. Peters en G. Jongh; Wilhelmina, d.v. H. van de Pol en N. Versteeg; Jeanette Petronella. d.v D. F. Ariesen en J. Lieftink; Hendrik Jacob, z.v. C. M. Drost en M. Laros; Jansje Anna Cornelia Richarda, d.v. G. van de Weertgof en G. van de Kraats; Eric, z.v. A. Gijsbertsen en H. G. van Gee- renstein; Gijsbert Hendrik, z.v. G. Ver- weij en H. Bekker; Katerina Elisabeth Simone, d.v. W. van Beek en J. van de Weerd; Taco, z.v. J. R. L. Houkema en H. H. Muller; Fleur, d.v. R. M. Staal en M. A. van Asselt; Janneke Hendrika, d.v. J. Bezemer en L. B. de Gooijer; (Geboren te Rhenen): Adriana Pieter- nella. d.v. J. P. van den Bosch en M. Droogendijk; Cornelis, z.v. A. L. Koning en C. van Eist; Tjitske Jeannet, d. v. A. Kamstra en T. Willemsen; Jielus Josi- aus, z.v. S. Hobé en M. Gunther; Gerda Johanna, d.v. C. van Veldhuizen en D. Nijburg; Carolus Gerardus Maria. z.v. A. H. van der Wielen en A. J. M. Boom; Gerrit, z.v. D. Henken en W. F. Vlas- tuin; Matthieu. z.v. C. van Ingen en A. C. Kooien. Ondertrouwd: A. G. van Leur en J. A A. van Leemput; J. van Beek en G. van Hardeveld; J. Geerts en J. P. Diepe- veen; T. Hasselaar en H. E. M. A. van Leeuwen; G. Janssen en J. Drost; E. Rijksen en C. W. van Veenendaal. Getrouwd: H. van de Weerd en H. Bouman; G. T. Beijer en H. Beijer; G. van Wakeren en G. van de Bovenkamp; G. M. Lausberg en A. de Kruijff (Den Haag); G. van Harten en D. Ditewig (Ede); A. M. Kelderman en E. van En gelenburg; C. van den Bovenkamp en E. van den Brandhof; S. J. van den Berg en A. A. M. van Kranenburg (Ede); G. Bolderman en C. Delil; H. P. K. van Ravenswaaij en M. Buitenhuis; H. van den Berg en M. A. M. de Jong; K. Gerritsen en G. van Westereng (Scherpenzeel)J. Diepeveen en J. W. den Hartog (Rhenen); G. W. van Manen en C. J. E. J. Diepeveen; A. Wagensveld en J. Spies (Valburg); E. Meerveld en I. MA. Huiberts (Doom). Overleden: J. van der Wal, 73 jr., wed. v. R. K. J. Buis; E. Visser. 75 jr., wed. v. R. van Walsem; B. Helms, 67 jr., echtg. v. J. de Vries; H. J Takken. 92 jr.; H. de Kamper, 68 jr., echtg. v. A. Versteeg; J. van Zanten, 85 jr., wed. v. P. Gerritsen. VEENENDAAL De leden van de commissie-Willibrordusschool hebben van B. en W. een uitnodiging ontvangen om volgende week nog eens samen te komen. De aanleiding daartoe is niet de omstandigheid dat genoemde school weer een andere bestemming krijgt (iets dat overigens geen al te grote verras sing zou zijn gezien de gebeurtenissen van de afgelopen maanden), maar waar schijnlijk het feit dat men de commissie wil transformeren in een commissie voor jeugdwerk in de gemeente Veenendaal. Het is echter niet uitgesloten dat de commissie zal worden opgeheven, daar en kele leden zeer verholgen z(jn geraakt over het besluit van B. en W. om de school te bestemmen voor de gehandicapten en het college daarmee het werk van de com missieleden tot „weinig zinvol" bombardeerde. Mochten de leden geen bezwaren zien om toch aan te blijven in de commissie, dan worden vermoedelijk op deze vergadering de suggesties besproken die enkele raadsleden tijdens de laatste raadsvergadering deden omtrent een eventueel ander jeugdhonk voor de plaatselijke jeugd. Daarvoor zouden naar hun mening de lege school in De Klomp, de eierhal. h©4 Luxortheater, huize De Zoom en de ruimten van de KVSW mogelijk in aanmer king kunnen komen. De bioscoopzaal en De Zoom vallen echter bij voorbaat al af. terwijl de jeugd bo vendien weinig gelukkig zou zijn met de lokale eierhal. omdat die volgens haar ..eerstdaags in elkaar stort". VEENENDAAL De al in een vergevorderd bouwstadium zijnde chris telijke lagere school in het PWA-park wacht nu op haar voltooiing. Hoofdzakelijk zullen kinderen, wonend in en om het PWA-park deze school gaan bezoeken. Momenteel heeft men een aangifte voor een bezet ting van drie klassen. Mede door dit aantal, heeft men een drietal leer krachten aangetrokken. Als hoofd is de heer Boor uit Loosdrecht be noemd. Naast de zes lokalen, heeft men gedacht aan een ruime recreatiezaal die voor de diverse activiteiten van de leerlingen kan worden gebruikt. De bouw van de school zal niet vóór de aanvang van het nieywe schooljaar gereed kunnen zijn. Leerlingen voor deze school krijgen tot medio okto ber hun onderwijs in de Beatrixschool. De kosten, welke aan de/e bouw verbonden zijn, benaderen het bedrag van een half miljoen gulden. Er beslaan tevens plannen voor het bouwen van nog een lagere school, voor de uiteindelijke vervanging van de huidige Beatrixschool. Over dQ juiste keuze van naamgeving heerst nog enige onzekerheid. Ge zien de plaats van deze school, moet dat een toch. niet al le moeilijke zaak zijn. w r RHENEN Üe nieuwe raadsfrac tie van D'66/PPR in de gemeenteraad van Rhenen zal bij de komende wet houdersverkiezingen haar stem ont houden aan iedere politieke combina tie die uit een besloten overleg voort komt. Men heeft dit standpunt ter ken nis gebracht san de thans zitting heb bende raadsfracties. D'66 PPR stelt zich nu scherp op te gen de raadsfracties, die naar D'66/PPR zegt, ten aanzien van de openheid nu al weer zijn vergeten wat ze voor de re cente gemeenteraadsverkiezingen aan het kiezersvolk hebben beloofd. D'66/PPR motiveert de openheid over dit onderwerp als volgt: Omdat het in een democratische maatschappij het recht van iedere bur ger is zich op de hoogte te kunnen stel len van alle belangrijke beslissingen die over hem genomen worden, en daar te vens stem in te hebben. Omdat de hedendaagse burger, door langere schoolopleiding en intensievere voorlichting (kranten, radio, TV!) beter in staat geacht moet worden, zich een oordeel over politieke zaken te vormen, mits deze zaken in openbaarheid en in begrijpelijke taal besproken worden. Omdat door openbaarheid van be sprekingen interesse gewekt wordt, en het heersende wantrouwen kan worden overwonnen. Wij staan in ons standpunt met be trekking tot openheid over dit onder werp niet alleen, zo zeggen de nieuwko mers in de Rhenense gemeenteraad. In de jaarvergadering van de Ver. van Ne derlandse Gemeenten werd reeds aan bevolen hiertoe de nodige stappen te ondernemen. Het kort daarop versche nen rapport Biesheuvel doet verstrek kende aanbevelingen in deze richting. WAM 9Mn weheen? UTRECHT: bioscopen Camera (Oudegracht 156): dag. 14.30, 18.45 ,en 21 uur; zo. 14.15, 16.30. 18.45 en 21 uur: Mash. City (Voorstraat 89): dag.: 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo.: 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: De verknipte melk boer. Filmac (Vredenburg 29): dag.: 12.30, 14.30 en 16.30; za. en zo. 14.30 en 16.30 uur: Fablio. de grote tove naar. Olympia (Amsterdamsestr.w. 350): dag.: 18.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur; do ./zo.: Het bloedspoor in de heuvels; ma./wo.: Mosquito Squadron. Palace (Vredenburg 29): dag. en zo. 18.45 en 21.00 uur: De sex en Eva Rembrandt (Oudegracht 73): dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45. 16,15, 18.45 en 21.15 uur. Gewijzig de aanvangstijden: dagelijks 14.00 en 20.00 uur: West-Side Story. Scala (Potterstraat 16): middagvoor stelling: dag. 14.30 uur; zo. 14.15 en 16.30 uur; 7e en laatste week: On kruidzaaiers in Fabeltjesland; avondvoorstelling: dag. en zo. 18.45 en 21.00 uur: Villa voor vrije lief de. Studio (Oudegracht 154): dag. 14.45. 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 uur: Flickorna (Wij vrouwen). Vreeburg (Vredenburg 8a): dag. 14.30 en 20.00 uur: geen opgave. Nachtvoorstellingen: Camera (Oudegracht 156): vr en za. 23.15 uur: Cul de Sao. Palace (Vredenburg 29): vr. en za. 23.30 uur: Four of Texas. Studio (Oudegracht 154): za. 23.30 uur: La route de Corinthe. Vreeburg (Vredenburg 8a): vr. en za. 23.15 uur: Geen opgave ontvangen. UTRECHT: Tentoonstellingen Aartsbissehoppelijk Museum, Agnie- 'tenstraat 1, t/m 9 aug.: ma. t/m za. 10-17 uur, zo. 14-17 uur, di. 20-22 uur: De expositie „Middeleeuwse kunst uit Zweden". Hedendaagse Kunst, Utrecht, Achter de Dom 14, t/m 9 aug.: di. t/m za. 11-17 uur, zo. 12-17 uur. ma. geslo ten. Expositie „Start Hedendaagse - Utrecht", werken uit eigen bezit Zomeravondfeesten (Wilhelminapark): 10 t m 15 aug. dag. van 20-22 uur; ma. 10 aug. De Mounty-show, m.m.v. o.a. Ron nie Tober; di. 11 aug.: Show met Cees de Lange, De Wama's, e.v.a wo. 12 aug.: Cabaret-revue met Ria Valk, Andr van Duijn; do. 13 aug.: Trio Louis van Dijk. m.m.v Ann Burton; vrijd. 14 aug.: Wilte- ke Alberti, Saskia en Serge, e.v.a. za. 15 aug. Hootenanny-show mei The Continental Upright Band, e.a AMERONGEN: Rondleidingen naar kasteel Ameron- gen. Iedere wo. 10.30 en 14.30 uur vanaf VW te Amerongen. Tel 03434-2020 of 1578. RHENEN: Bioscoop: za. 20.00 u. en zo. 14.30 u „Honderd geweren"; zo. 20.00 u „Het oceaangedrocht valt aan". ARNHEM (bioscopen) Rembrand t (Verdiplein): aanvangs tijden 2.00 en 7.30 uur West Side Story. West Side Story ging in september 1957 in première, maar reeds nu is het een „klassieke" film! (14 jaar). Luxor (Willemsplein): aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur The Love Bug; zaterdag 23.30 uur Nacht- voorstelling: Spreken, fluisteren, steunen. Palace (Bakkerstraat): aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur DU. Saskia (Looierstraat): aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur Butch Cas- sidy and the Sundance Kid. Studio A (Langewal): dagelijks 7.30 uur My Fair Lady zaterdag, zon dag en woensdag 2.30 uur: Niels Holgerssons wonderbare reis. EXPOSITIES Gemeentemuseum Arr' «m (Utrecht- seweg 87) t/m 9 augustus: Collages, tapijten, reliëfs, sculpturen, trans paranten, zeefdrukken en een alu minium muur van Victor Vasarély m 6 sept.: Collectie Hans en Alice de Jong. Schilderijen, beeldhouw werken, tekeningen en gouaches, /m 27 september: Uitgespit. Middel eeuwse bodemvondsten uit Arn hem en omgeving, let museum is geopend, dagelijk van 10-17 uur, zondags van 13-17 uur en op woensdagavond var. 19.30-22.00 uur. MUZIEK: De Korenbeurs, (Korenmarkt 42) donderdag 13 augustus. Aanvang 20.30 uur: Jazz-concert m.m.v Frank Wright, tenorsax; Noah Ho ward, altsax; Bobby Few, piano er Muhammed Ali, slagwerk. Toe gang 3,50; C.j.p. 2,50. Kaart verkoop bij de Volksuniversiteit Coehoornstraat 11, tel. 42 57 09 - 42 23 03 of op de concertdag aan de Korenbeurs, van 11-14 uur, tel. 42 42 83. WAGENINGEN De 27-jarige Wageningse student J. k. R. zal het waar schijnlijk geen tweede keer in zijn hoofd halen om zich in een stokoude auto met totaal ondeugdelijke remmen op de weg te wagen. Op de zitting van het VVageningse kantongerecht werd hij door kantonrechter mr. A. C. van den Brand tot één week onvoorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld, nadat eer der officier van justitie mr. J. C. Pieters vier dagen had geëist. De student was begin l'ebruari met zijn Citroën voor een rijtechnische con trole op de Utrechtseweg in Oosterbeek aangehouden. Toen bleek, dat de be- drijfsrem in het geheel niet functio neerde en de handrem het maar half deed, werd de,wagen terstond in beslag genomen. De officier wilde wel eens iets meer van de achtergronden weten, want per slot van rekening had de student tegen over de verbalisant verklaard „al eer der door de bedrijfsrem te zijn heen- getrapt". Het antwoord was vrij laconiek: „Ik moest die dag in Arnhem zijn en had grote haast. Al heb je dan een kapotte bedrijfsrem. er zit toch ook nog een handrem op". Dus rijden maar. Mr. Van den Brand had er geen goed woord voor over en sprak van „een re gelrechte zelfmoordpoging", terwijl mr. Pieters zich met termen als „hoogst on verantwoord" en „misdadig" ook niet onbetuigd liet. „Ja maar", verduidelijkte de student, ..ik reed niet harder dan vijftig en dan kan er toch niet zoveel gebeu ren". „O nee", riep mr. Van den Brand hoogst verontwaardigd uit, „er hadden doden kunnen vallen De officier en de kantonrechter er gerden zich duidelijk aan het onver schillige optreden van de verdachte, die deed alsof er helemaal niets aan de hand was. Het gezicht van mr. Van den Brand sprak in dit opzicht boekdelen, doch ook de officier was ernstig ver toornd. „Vier dagen hechtenis", luidde de eis. De kantonrechter vond. dat het maar eens „voorgoed uit moest zijn" en gaf' de student er nog drie dagen bij om zijn verkeerszonden in absolute stilte te overdenken. OPHEUSDEN De heer P. C. van Tuijl, veevoederhandelaar te Opheus- den moet zijn bedrijf aan de Dorps straat sluiten. Dit is een gevolg van een uitspraak van de Kroon naar aanleiding van een beroep dat de heer Van Tuijl had aangetekend tegen een mededeling van het college van B. en W. van Kes- teren over te gaan tot sluiting van zijn bedrijf tot het malen, mengen en per sen van veevoeders. Gebjeken is, dat een drietal voor waarden die indertijd waren gesteld bij de afgifte van de vergunning niet zijn nageleefd. De appellant heeft welis waar aangevoerd dat hij inmiddels het voorgeschreven geluid absorberende ma teriaal heeft aangebracht, maar deze omstandigheden konden de Kroon niet tot een ander oordeel brengen, nu vast staat dat de voorwaarden ten tijde van de kennisgeving niet waren nageleefd. Intussen is aan de appellant een bouwvergunning verleend voor een el ders te vestigen nieuwe inrichting. Hij heeft daarom uitstel gevraagd, maar een dergelijk uitstel vindt geen steun in de wet, aldus de Kroon. De heer H. J. B. uit Apeldoorn zag zich in een aangehouden zaak veroor deeld tot 350.- boete. Op 3 juni 1969 had hij zijn auto, compleet met ondeug delijke stuurinrichting, kapotte be drijfsrem en doorgeroeste chassisbal- ken. aan zijn buurman uitgeleend. Deze had er, ondanks gebrek aan rij bewijs, lustig mee rondgetoerd en was op een van zijn dagjestochten op Rijks weg 12 onder Ede door de Rijkspolitie aangehouden. De heer B. was echter de eigenaar en als zodanig ook verantwoordelijk voor de rijtechnische staat van het voertuig. „Al te goed is buurman's gek" moet hij bij het horen van de eis gedacht heb ben. want op alle mogelijke manieren probeerde hij onder de tenlastelegging uit te komen. Zo zou niet zijn buurman in de auto gereden hebben, doch een ander, die de auto weer van de buur man zou hebben geleend. „Bovendien is het onredelijk, dat alle risico's voor mij zijn", vond de heer B. „want de buur man had er in gereden" en deze moest dan ook maar de helft van de bekeu ring voor zijn rekening nemen. „Een zaak, die u zelf moet regelen", repliceerde mr. Van den Brand. De of ficier handhaafde onverminderd zijn eis. Voor hem was het niet zo belang rijk wie er in de auto had gereden, doch het stond wel vast, „dat B. de auto uit handen had gegeven" en dat was gelet op de gebreken „onverantwoord". Mr. Van den Brand sloot zich hierbij aan en vonniste conform. De Enschedese vrachtwagenchauf feur D. B. moest zich voor de kanton rechter verantwoorden voor enige vreemde manoeuvres op Rijksweg 12 in januari van dit jaar. Bij de helling van de Rode Haan onder Veenendaal reed hij volgens zijn verklaring „plotseling een sneeuwbui binnen, waardoor de wagen niet meer onder controle was te houden", De officier vond het een vreemde zaak, dat de chauffeur de sneeuwbui niet eerder had zien aankomen, want dan had hij tijdig voorzorgsmaatregelen kunnen nemen. B. dacht er anders over, volgens hem had het alleen in Veenen daal ge.sneeuwd „en op zoiets reken je natuurlijk niet" riep hij uit. De officier en de kantonrechter hechtten weinig waarde aan deze verklaring. De snelheid van de wagen (50 km) was on der dergelijke omstandigheden „veel te hoog" en dal wist de chauffeur ook wel, „want anders had hij zijn koplam pen niet ontstoken". De chauffeur bleef echter hardnek kig bij zijn vorige verklaring „het had nergens anders, behalve dan in Veenen daal gesneeuwd", zodat men hem de vreemde manoeuvres niet kon aanreke nen. De kantonrechter besloot tenslotte eerste de verbalisant te horen zodat de zaak voorlopig aangehouden werd. RHENEN De Kroon heeft een be sluit van B. en W. van Rhenen vernie tigd waarbij een nieuwe hinderwetver gunning werd verleend aan de indus trie- en handelsmaatschappij de Stoomhamer voor het machinaal be werken van hout. Het bedrijf wilde een twee hectare groot terrein daarvoor inrichten. In de bescheiden is echter niet vermeld dat tweederde van het oppervlak bestemd was voor houtopslag. Daardoor had het college van B. en W. de aanvraag niet- ontvankelijk moeten verklaren. Geboren: Gerrit, z.v. D. Henken, en W. F. Vlastuin, (Veenendaal); Helena Cornelia, d.v. R. Bakkenes en C. van Ewijk, (Eist); Carolus Gerardus Maria, z.v. A. H. van der Wielen en A. J. M. Boom, (Veenendaal); Arie Gijsbert, z.v. M. Broere, en S. Ouweneel, (Eist); Ma ria, d. v. W. G. v. Wakeren en M. Swa- gers. (Ede); Berlinda. d.v. T. A. J. Bus- ser en P. van der Meijden; Elisabeth, d.v. J. ter Maaten en G. G. van Enge lenburg; Catharina Gerritdina Aliegon- da, d. v. T. J. T. Merkx en G. J. W. Reij- ers, (Lienden); Edward Alexander George, z. v. E. L. van Rijn en J. M. Vonk. (Veenendaal). Elders geboren: te Wageningen: Ger rit Jacob, z.v. G. J. Zweers en J. Baan; te Wageningen: Mario, z.v. A. Alder- liesten en C. H. van der Hagen. Ondertrouwd: G. G. van Veenendagl, 23 j., en J. Pronk. 23 j., (Keeteren); C. Weijman. 25 j.. (Ede), en C. H. M. de Vries, 23 j. Gehuwd: Geen. Overleden: Alida Koppen, 92 j„ echt genote van Cornelis Carlier, (Leersum); Teumis Hendrik van Garderen, 64 j., on gehuwd, (Overberg gem. Amerongen); Hendrik de Kamper, 68 j., echtgenoot van Aaltje Versteeg, (Veenendaal); Jo hanna van Zanten, 85 jgehuwd ge weest met Pleiter Gerritsen. (Veenen daal). VEENENDAAL Het besteden van zijn laatste vakantiecenten is gis termiddag de bromfietser P. M. van de P. niet al te goed bekomen. Rijdend op het fietspad van de Ker- kewijk, raakte hij tijdens een inhaal manoeuvre van de wielrijder G. P. J. van de L. door krachtig te remmen in een slip. Zowel bromfietser als wielrij der kwam hierdoor ten val. Beide voertuigen liepen lichte schade op. Bromfietser Van de P. had schaaf wonden aan armen en benen en werd per ambulance naar het Julianazieken- huis vervoerd. Zonder behandeling werd hij echter naar het politie bureau overgebracht waar proces-ver baal tegen hem is opgemaakt wegens drankmisbruik. Hem werd tevens de gelegenheid geboden zijn roes op het bureau uit te slapen. RHENEN De winkeliers van de Rhenense Middenstandsver. Cen trale in de Molenstraat organiseer den donderdag weer een avond- markt. De weersomstandigheden werkten bijzonder mee en door de grote drukte heerste er een gezelli ge sfeer, die de winkeliers ongetwij feld zal inspireren tot een herhaling.

De Vallei | 1970 | | pagina 3