r De bal rolt weerj politie in actie Feijenoord winnaar in Dusseldorp Schaaktitel voor Timman Willy Willems kampioen op tien kilometer Laga grote winnaar van roeititelstrijd Nationale races te Zandvoort Jeugdzwemploeg duidelijk sterker dan Tsj.-Slowakije Titel A berg Vier ploegen naar WK roeien Roche won van Laver iVereus eerste in Duisburg erk,allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. OVERKLASSEN UilEiSUSLtiAtWELlJtL Vriendschappelijk STRIJDLUSTIG VERLATEN SENSATIONEEL Ben Hofs uit veld gestuurd Bobby Eras tweede Jeugdtafeitennis Henri Buitenzorg zegevierde SPORT IN 'T KORT 250 cc Koninkrijksspelen gesloten WK jeugdroeien EK dames MAANDAG 10 AUGUSTUS 1970 LONDEN De Schotse en Engelse politie is er zaterdag duidelijk achter t gekomen dat er weer gevoetbald wordt. In Derby moest de politie voor de Watney Cup-finale tussen Derby County en Manchester United hon- derd voetbalsupporters arresteren nadat in een vechtpartij een plaatse- lijk café vrijwel met de grond was gelijk gemaakt. Tijdens de ontmoeting liepen twaalf personen verwondingen op toen er met flessen gegooid werd. Bij de wedstrijd Chelsea-Everton om het Cho.rity Shield arresteerde de politie tien voetbal-heethoofden en werden tientallen jongere supporters van het veld verwijderd. Zeventien Schotten zullen zich voor de rechter moeten verantwoorden wegens ongeregeldheden die zich zaterdag tijdens de wedstrijd voor de Schotse League tussen Glasgow Rangers en Dunfermline Athletic voor- deden. DUSSELDORP Na een finalewed strijd zonder hoogtepunten, tegen Bayern München, die zonder doelpun ten eindigde, verzekerde Europa-Cup winnaar Feijenoord zich zondag in Dus seldorp van de eerste plaats in het ju- bileumtoernooi van Fortuna Düsseldorf door de noodzakelijk geworden straf schoppen het best te nemen. De Rotterdammers schoten viermaal langs de internationale doelman Scpp Maier en Eddy Treytel behoefde slechts twee keer een treffer toe te staan. Israel, Laseroms, Hasil en Wery waren de scherpschutters voor Feijenoord en Müller en Beckenbauer hadden voor Bayern succes. De 18.000 toeschouwers lieten duide lijk merken zich bekocht te voelen door de zwakke prestaties van beide teams. Op het zware veld was de inzet duide lijk te gering om van hoogstaand voet bal te kunnen spreken. Vlak na de rust passeerde Gerd Müller tweemaal Trey- lel, maar beide doelpunten keurde scheidsrechter Schmidt af wegens bui tenspel. Overigens had Müller in Lase roms een vaste bewaker, die nauwelijks speelruimte toestond. De Duitser Roth had in de 71e minuut pech met een schot tegen de paal. In de slotfase werd het spel nog onnodig hard. De beste spe lers waren: Beckenbauer, Hoeness en Maier bij Bayern en Israel en Laseroms bij Feijenoord. Zaterdag won Feijenoord met 3-2 van het jubilerende Fortuna Düsseldorf, na bij de rust met 3-0 geleid te hebben. In de ereste helft overklaste Feijenoord het 75-jarige Fortuna en dit werd geac centueerd door doelpunten van Kngler (le minuut, in eigen doel), Hasil en Wery. De Rotterdammers deden niet meer dan noodzakelijk was en dat was nog altijd voldoende om de hanaen van de 20.000 toeschouwers herhaaldelijk op elkaar te krijgen. In de tweede helit raakte Feijenoord enkele malen in moeilijkheden. Berst scoorde Hageie in de 71e minuut met een kopoai tegen en vijf minuten voor tijd was de marge nog maar een doelpunt door een kei hard schot van Weschke (3-2). Israel en Moulijn waren de uitblinkers. De opstelling van Feijenoord tegen Fortuna Düsseldorf was: Treyiel; Schneider, Israel, Jansen, Van Duiven- bode, Hasil, Bositamp, Wery, Kindvall, Van Daeie en Moulijn. In de finale tegen Bayern München speelde Feijenoora als volgt: Treytel; Romeyn, Israel, Laseroms, Schneider (na de rust Van Duivenbode), Boskamp, Jansen, Wery, Kindvall, Hasil en Mou lijn. De rionerdamse ereüivisicouu Sparia heelt zaterdagavond op eigen terrein met 1-0 (U-U) gewonnen van uu- kla Praag. Het winnende doelpunt in deze door tienduizend toeschouwers be zochte wedstrijd werd twintig minuten voor tijd gescoord door oe Deense linksbuiten van Sparta Jorgen Kristen- sen. FC Twente won zaterdag in Sas van Gent de vriendscnappenjke wed strijd tegen het Belgische St. Truiden met 2-0. De doelpunten in de door 4.000 toeschouwers bijgewoonde matige wed strijd kwamen op naam van René v.d. Kerkhoff (36) en Antal Nagy 4(3). De Haagse eredivisievereniging ADO won met 3-0 van de Engelse twee de-divisieclub Leicestes City. Alle doel punten kwamen in de tweede helft tot stand. In de 70e minuut rondde de Noor 1 BRUNSSUM De „vriendschap- J J pelijke" wedstrijd tussen Limburgia j uit de tweede divisie en de Belgische j vereniging Eupen is een kwartier t voor tijd door scheidsrechter Klaas- sens gestaakt. Limburgia had op dat J moment een voorsprong van 21. De 1500 toeschouwers zagen een wed- J 2 strijd, die na een half uur ontaardde j J in wild getrap naar tegenstanders en j dreigend handgemeen. j De aanleiding tot de uitbarsting vond plaats in de 32ste minuut toen de Belg Fransen na een charge van J de Limburgiaan Piet Hermans een J J been brak. De spelers van Eupen za- '0 gen in deze gebeurtenis opzet en wa- J ren heilig van plan wraak te nemen, j 5 Dat lukte net niet, mede doordat scheidsrechter Klaassens besloot het J laatste kwartier maar voor gezien te J houden. De doelpunten werden voor Z J Limburgia gemaakt door Smeets en Z Nix, voor Eupen scoorde Ubiali. J Hestad voorbereidend werk van Van Vliet af, in de 80e minuut scoorde Schoenmaker uit een pass van de goed spelende Couperus en twee minuten la ter had Hestad weer succes. Ongeveer 4500 toeschouwers zaten op de tribunes. De Nijmeegse eredivisieclub NEC heeft op eigen terrein met 2-0 (1-0) ge wonnen van de Westduitse Bundesliga- vereniging Rot Weiss Essen. De doel- puntén in deze soms harde wedstrijd werden gescoord door Jendrossek (32e min.) en De Jong (65e min.), die een vrije trap van dertig meter afstand hard door het muurtje schoot. Er waren 9.000 toeschouwers. De Deventer eredivisieclub Go Ahead verloor voor 3686 toeschouwers van het Engelse Bristol City, dat speelt in de tweede divisie. De ruststand in deze in Bristol gespeelde wedstrijd was 1-0 door een doelpunt van Garland. Deze zelfde speler zorgde ook voor de eindstand door in de tweede heflt een strafschop te benutten. De dit jaar naar de eredivisie ge promoveerde voetbalclub Volendam heeft in Noordeloos (Alblasserwaard) met 4-2 gewonnen van Kozakken Boys (le klas zaterdagamateurs), die ver sterkt waren met de oud-profspelers Bosselaar, Schilder en Van Hoogen. De ruststand in deze door 2500 mensen be- Werkendam afkomstige Kozakken zochte wedstrijd was 2-0 voor de uit Boys. De doelpuntenmakers waren Bos selaar (strafschop 1-0), Van den Heuvel 2-0, Wim Kras 1-2, Arnold Mühren 2-2, Arnold Mühren 2-3, Wim Kras 2-4. In Haarlem speelde de club van die naam doelpuntloos gelijk tegen de En gelse tweede-divisieclub Birminham City. Excelsior heeft zondag op Wou- denstein een teleurstellende nederlaag geleden tegen de Rotterdamse eerste klasser bij de amateurs Neptunus: 0-1. Het doelpunt kwam in de tweede helft tot stand. In Vlaardingen speelde Fortuna Vlaardingen gelijk tegen het naar de eerste divisie gedegradeerde SW: 2-2. Na 45 minuten leidde de thuisclub nog met 2-0. De Zwolse tweede-divisieclub PEC speelde op eigen terrein tegen de Am sterdamse eredivisievereniging DWS gelijk: 2-2. De ruststand was 1-0 voor DWS. Het scoreverloop was: 32e minuut Deijkers 0-1, 48e Kroes 1-1, 49e Over weg (in eigen doel) 2-1, 53e Bonsink 2-2. Er waren 3.000 toeschouwers, onder wie KNVB-coach Fadrhonc. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de club SV Haldern/Wesel speelde PSV in Haldern een vriend schappelijke wedstrijd tegen Schalke '04. Het werd een volkomen verdiendeï overwinning van 4-2 voor de Eindhove- naren. Er waren 7.000 toeschouwers. De ruststand was 2-0 voor PSV. Het score verloop was: 28e Schmidt Hansen 1-0, 41e Van der Kuylen 2-0, 58e Wittkamp 2-1, 60e Fischer 2-2, 76e Schmidt Han sen 3-2 en 83e De Vrindt 4-2. Verdere uitslagen: SC Cambuur - Monaco 1-5; GVAV - Gottingen 0-2; TOP - FC Den Bosch 1-0; RBC - Wage- ningen 4-4; DFC - Birmingham City 0-1; Antwerp FC - Eindhoven 0-1; FC Herenthals - NOAD 1-0; Waterschei ADO-Leicesler City: 3-0. Op de foto een van de Haagse aanvallen op het Britse doel. Goalie Shilton is de si- taatie bekwaam meester. Thor - FSC 1-1Beringen FC - Helmond Sport 1-0; AZ'67 - Huddersfield Town 2-2; NAC -Baronie 3-1. Jan Tinman is door twee reinise- partyen tegen Van Baarle en Soos win naar van liet toernooi om het open Ne derlandse schaakkampioenschap gewor den. De titel leverde de achttienjarige schaker duizend gulden op. De laatste twee ronden is er fel ge streden om de tweede plaats. Hans Boehm werd daarbij de grote verliezer. Eerst moest hij in Van Scheltinga zijn meerdere erkennen. Vervolgens trad hij aan tegen de Pool Bednarski, die de laatste ronden vooral opviel door zijn vele remise-aanbiedingen. Ook Boehm weigerde remise in de hoop een iets beter toren-eindspel tot winst te kunnen brengen. In een tijdnoodduel werd de Nederlander echter verrast door een venynige combinatie, die de Pool winst en een gedeelde derde plaats opleverde. Van Scheltinga, strijdlustig als im mer, versloeg in de laatste ronde Van Baarle en verdrong Boehm daarmee van de tweede plaats. De Westduitser Jacobi kwam door een eindsprint, waar in hij viereneenhalve punt uit vijf par tijen behaalde, nog tot een gedeelde vijf de en zesde plaats met de Roemeen Bela Soos. De uitslagen van de laatste twee ronden zijn Negende ronde Tinmanv. Baarle 1/2Boehmv. Scheltinga 01; Bednarski (Po(Soos (Roem.) Bakkerv. d. Lijn 01; Jacobi (West- Duitsland)Hartoch A. D. Berg v. Dop 10; Amirsawadkouhi (Per- ziëVogel 01; Hoogendoorn— Aqvist (Zwe.) Va M>; v. OostenAndriessen 1—0; De Wilde—Plukker Ver- LEEUWARDEN Willy Willems, die veertien dagen geleden zjjn nationale titel op de 3000 meter steeple chase moest afstaan aan Egbert Nystadt, is zondag in Leeuwarden Nederlands kampioen op de tien kilometer ge worden. Willems bepaalde aanvankelijk met Wim Hol, Hans van Engeland en No Opdenoordt het tempo. De concurrenten van de Limburger vielen in de laatste kilometers af, alleen de Zeeuw Vonck DUISBURG De lichte acht van Nereus heeft zondag tijdens de roei- wedstrijden om de open Duitse kam pioenschappen in Duisburg de eerste plaats behaald. De Amsterdammers lie ten een tijd afdrukken van 6 minuten en 20,65 seconden. De Duitse combinatie Mannheim/Ulm/Koblenz was ruim drie seconden langzamer. kon hem volgen. In de slotfase kwam Vonck nog sterk terug nadat hij bij het ingaan van de laatste ronde ook had moeten lossen. Willems won in 30 minuten en 45.5 seconden. Vonck finishte 0.3 seconde later. Wim Braaksma (AAC) steldé zich schadeloos voor het verlies van zijn titel op de 400 meter horden door in Leeuwarden kampioen op de 200 meter horden te worden. De Amsterdammer zegevierde in 24.9 seconden voor junior Wim de Leeuw, die twee weken ge leden in Haarlem kampioen op de 110 meter horden werd. De uitslagen 10.000 meter 1. Willy Willems (Kim- bria) 30.45.5; 2. Peter Vonck (RKHAV) 30.45.8; 3. Hans v. Engeland (Unitas) 31.02.-; 4. Wim Hol (Hercules) 31.11.2; 5. Henk Stokvis (Fortis) 31.27.-; 6. No Opdenoordt (Kimbria) 31.43.5. 200 meter horden 1. Wim Braaksma (AAC) 24.9; 2. Wim de Leeuw (Pim Muiier) 25.-; 3. Henk Dost (Fortis) 26.-; 4. Jan ten Seldam (AAC) 26.1; 5. Ge rard Heinsius (Atos) 26.9; 6. Tiemen Veneboer (Fortis) 27.-. holtSchouten 01; v. d. VlietSlis- ser KoevermansSmout V*\ J. v. d. BergWitt Andersson Faassen 01; v. d. ScheeKerkmeester 10; Knipscheerv. Haasters 10; EtmanCrabbendam 01. Tiende ronde SoosTinman BoehmBednarski 01; v. Baarlev. Scheltinga 01; v. d. LjjnJacobi 01; VogelA. d. Berg Har tochv. Oosten V2v. DopBak ker y-tSchoutenHoogendoorn VaAqvistAmirsawadkouhi 10; PlukkerKoevermans V2Ms! Slisser Witt 1—0; Smout—v. Vliet An driessenDe Wilde 10; Faassen Verholt 10; v. d. ScheeKnipscheer Vz't J- v. d. BergAndersson 10; Crabbendamv. Haastert 01; Kerk meesterEtmans 01. Eindstand: 1. Tinman 8pnt.; 2. v. Scheltinga 7%; 3 4. Boehm en Bed narski 7; 5/6. Soos en Jacobi 6V2: 7/11. Hartoch; A. v. d. Berg, v. d. Lijn, Vogel en Van Baarle, Allen 6 pnt. AMSTERDAM Laga werd de grote overwinnaar van de Nederlandse roei- kampioensehappen 1970. Nadat de Delftenaren donderdag de gouden medaille van de vier met stuurman hadden opgeëist, veroverden zjj zaterdag de titels in de twee met stuurman en in de achten. Een triest toernooi was de titelstrijd die zaterdag werd beheerst door stro mende regen, voor Nereus. Voor het eerst sinds jaren behaalden de heren- ploegen van de Amsterdamse studenten geen enkele titel. Door ziekte van de fameuze slagroeier Maarten Klooster man werd de acht van Nereiden geheel kansloos. Tot kort voor de slotrace wer den zaterdag wijzigingen in de samen stelling van de ploeg aangebracht. Des ondanks eindigde de formatie als laat ste met grote achterstand. Op een vrijwel verlaten Bosbaan - de organisatoren besloten ter elfder ure de start een uur te vervroegen behaalden Grothuis en Goslings zaterdagmorgen voor Laga de titel in de twee met stuurman. Het decor was triest. Nog geen tien toeschouwers volgden de race, terwijl de regen loodrecht naar beneden viel. Met duidelijke regelmaat vergroot te Laga zijn voorsprong op een in het geheel niet imponerende concurrentie. De tijd van de Laga-2 was, gezien de zeer zwakke wind, al evenmin indruk wekkend: 7.40.38, een halve minuut bo ven het baanrecord. De technische ad viescommissie heren zag er dan ook te recht geen aanleiding in de ploeg voor uitzending naar de wereldkampioen schappen in St. Catharines voor te dra gen. Laga won ook al zoals het wilde de slotrace, die der achten. Tot het 500-meter-merkteken bleef de Aegir- Hollandia-combinatie goed volgen. De tweede vijfhonderd meter was het ver lies van de coalitie echter te groot om ook maar een kans op de titel te heb ben. Met een lengte voorsprong ging Laga de laatste kilometer in. Een winst, die de geroutineerde Delftenaren be kwaam verdedigden. ZANDVOORT Bij dc nationale ra ces op Zandvoort heeft een, niet ern stig, ongeluk plaatsgevonden. In de tweede wedstrijd, die van de tourwa- gengroep I boven 6000 gulden, schoot Hans Ernst bij de voormalige slipschool van de linkerbaan. Zijn wagen werd van een NSU een wrak en Ernst werd overgebracht naar het St. Elizabeth- gasthuis te Haarlem, waar bleek dat hij een zware'hersenschudding had opgelo pen. De voorlaatste race, sportscars, proto types en formule libre, leek veel span ning te gaan brengen. Ed Swarts en Bert Dolk hadden niet getraind en startten dus van de laatste plaats. Swart schoot als een raket naar voren, klom van de 22ste naar de zevende plaats, maar viel in de Gerlachbocht al weer terug en verdween na de eerste ronde achter de pits. Stuivenberg be hield zijn toppositie, nadat ook Arie Ruska naar de pits was gereden, tot Bert Dolk hem ging bedreigen. Dolk slaagde erin Stuivenberg bij het uitko men van de tarzanbocht in de laatste ronde te verrassen en won met drie se conden voorsprong. De laatste wedstrijd, die van de tour wagens boven de 1300 cc, had een sen sationeel begin. Nico Chiotakis spoot naar de eerste plaats, gevolgd door He- zemans, Slotemaker en Liane Engeman. Hezemans maakte voor de Gerlach bocht een spin en Slotemaker sloot het veld af. Daardoor kwam Frans Lubin, zonder ernstige gevolgen overigens, in het vangnet terecht. Na dit ongelukje ontwikkelde zich een hevige strijd tus sen Chiotakis, Slotemaker en Hezemans De laatste passeerde eerst Slotemaker, maar moest zes ronden alles uit zijn wagen halen voor hij er eindelijk in de DEN HAAG De Nederlandse jeugdzwemploeg heeft de landenwed- strijd tegen Tsjecho-Slowakije, dit weekeinde in het Haagse Zuiderpark, aangegrepen om te bewijzen dat op ba sis van de stevige arbeid, die in de win ter is verricht, het mogelijk is ook en kele weken na de nationale kampioen schappen nog in vorm te zijn. Dit in tegenstelling tot vorig jaar, toen de hoopgevende prestaties bij het nationale kampioenschap niet bleken te rusten op een solide ondergrond, het geen tot uiting kwam in debaculeuze nederlagen bij de interland-wedstrij den. Nu overkwam Tsjecho-Slowakije iets soortgelijks. Nederland won met een straatlengte verschil: 137-79 punten. De krachtsverhouding was zo ongelijk, LONDEN Ben Hofs, een van de aanvallers van de Arnhemse eerste-di- visieclub Vitesse is zaterdagavond tij dens de wedstrijd Millwall-Vitesse, die in Londen werd gespeeld, na 72 minu ten van het veld gestuurd. Vitesse ver loor de wedstrijd tegen de Engelse tweede-divisisieclub voor 3300 toeschou wers met 31. Bij de rust was de stand als 20 voor de Britten. Kort voor rust had Hofs van scheids rechter Dimond al een waarschuwing gehad terwijl na de hervatting ook De Koning werd opgeschreven. Toen Hofs na een zware overtreding het veld moest verlaten, weigerde de Nederlan der. Er ontstonden moeilijkheden waar na Hofs toch vertrok. Korte tijd later maakte de grensrechter de scheidsrech ter er op attent dat Vitesse toch met elf spelers op het veld stond. Toen bleek dat Veenstra Hofs' plaats had ingeno men. Daarop verdween Gerritsen van het veld. Het doelpunt van Vitesse kwam op naam van De Vries. dat de meeste jongens en meisjes van de Nederlandse ploeg meer tegen elkaar zwommen dan tegen de Tsjechen. Daar bij werden in enkele gevallen goede tij den geregistreerd, hoewel in geen enkel geval de Barcelona-limiet werd gehaald of overschreden. Het dichtst erbij kwam Gerard Gielen, die op de 200 me ter rugslag met 2.15.9 nog geen seconde boven de 2.15.0 van de winter-limiet bleef. Voorts Ruud Beele met 56.5 se conden op de 100 meter vrije slag en Francois van Kruisdijk met 5.04.7 op de 400 meter wisselslag en 2.20.6 op de 200 meter vlinderslag. De afgevallen Bar- celona-candidaat zwom in beide geval len een persoonlijk record en onder steunde daarmee de theorie van zijn trainer Peter van de Biggelaar, toen deze bij de nationale kampioenschappen (waar Van Kruisdijk uit de ploeg werd gewipt) stelde: „Ik heb duidelijk de Eu ropese kampioenschappen voor ogen gehad bij de opzet van mijn training". Bij de 100 meter rugslag meisjes was aller aandacht gericht op een deelneem ster, die buiten mededinging meezwom: Mia Plantinga, die zich alsnog waar moest maken voor Barcelona. Het op treden van de Amsterdamse was geen succes te noemen. Ze finishte als derde in 1.13.0, achter Marjan Vermaat (1.10.9) rn Hannie Brink (1.12.8). ST. MORITZ De 16-jarige Tilbur- ger Bobby Eras is zaterdag met Carna- by Street als tweede geëindigd in het toernooi om het Europees kampioen schap springen voor jeugdruiters, dat in St. Moritz werd gehouden. Met de Zwitser Markus Fuchs (15) had Bobby Eras zich geplaatst voor de tweede bar rage waarin de zes hindernissen een maximale hoogte, van 1.60 meter had den. Markus Fuchs reed in de tweede barrage foutloos. Eras staakte, nadat hij een fout had gemaakt, de strijd om zich te sparen voor de landenwedstrijd. Er namen in totaal 74 equipes uit Achttien Europese landen deel. twaalfde ronde ook in slaagde Chiota kis van de eerste plaats te verdringen. BROOKLINE De Australiër Tony Roche heeft zondag in de finale van het Amerikaanse profkampioenschap met 3-6, 6-4, 1-6, 6-2, 6-2 gewonnen van zijn landgenoot Rod Laver. Hij verdien de er .12.000 dollar mee. MIDDLESBROUGH De Europese jeugdkampioenschappen tafeltennis voor landenteams zijn geëindigd in een dubbele overwinning voor Tsjecho-Slo wakije. Bij de jongens versloeg Tsje cho-Slowakije in de eindstrijd Zweden met 5-3, bij de meisjes werd titelhouder Rusland onttroond, 3-2. De meest opvallende speler bij de jongens was Stellan Bengtsson uit het verliezende team in de finale. Hij won zijn drie enkelspelen, bleef daarmee on geslagen in de wedstrijdenreeks van de teamwedstrijden en zorgde voor de eni ge drie winstpunten tegen Tsjecho-Slo wakije. Ilona Vostova won in de eind strijd van de meisjes tegen Rusland haar beide partijen en had een belang rijk deel in de, beslissende, winst uit het dubbelspel. DUSSELDORP Het Nederlandse paard Henri Buitenzorg heeft zondag de met 40.000 mark gedoteerde „Grey hound rennen" van de dravers op het 2100 meter lange parcours van Mönchen Gladbach gewonnen. De winnaar pas seerde de finish in de kilometertijd van 1.20.0 met een voorsprong van zes leng ten op de Duitse derbywinnaar „Violi- ne" en de Oostenrijkse derby-winnaar „Big Ben". De wedstrijd voor het toernooi om de KNVB-beker tussen Roda JC en NEC zal niet op zondag maar zaterdags gespeeld worden. Roda JC heeft daar toe van de KNVB toestemming gehad in verband met de concurrentie van het wereldmuziekconcours in Kerkrade. LUXEMBURG De Zweed Bengt Aberg is wereldkampioen 500 cc moto- cross geworden. Hy won zondag in Et- telbruck de Grote Prijs van Luxemburg met een Husqvarna. Dit was het laatste evenement voor het wereldkampioen schap. De Nederlander Gerrit Wolsink eindigde op de eervolle derde plaats in deze motocross met 9 punten. Uitslagen: eerste manche (360 km): 1. Adolf Weil (W.-Dld.) Maico 49.55,2; 2. Bengt Aberg (Zwe.) 50.01,7; 3. Chris- ter Hammergren (Zwe.) 50.35,1. Tweede manche (357,6 km): 1. Paul Friedrichs (O.-Dld.) 47.13,9; 2. Aberg 48.00,3; 3. Gerrit Wolsink (Ned.) 48.01,5. Eindklassement: 1. Aberg 4 punten; 2. Hammergren 7; 3. Wolsink 9; 4. Van Velthoven (Bel.) 13; 5. Van Loon (Bel.) 14. Eindstand om het wereldkampioen schap: 1. Aberg 88 punten; 2. Arne Kring (Zwe.) 80; 3. Ake Jonsson (Zwe.) 77; 4. Friedrichs 60; 5. Hammergren 59. 0 De Fin Mikkola heeft zondag in Hy- vinge (Finland) de 250 cc motocross om de Grote Prijs van Finland, tellend voor het wereldkampioenschap, gewonnen. De Belg Sylvain Geboers heeft de leiding in WILLEMSTAD De sluiting van de vijfde Koninkrijksspelen heeft zondag morgen in Willemstad plaats gevonden. Bij dit eerste lustrum zijn de eerste plaatsen in alle takken van sport, met uitzondering van voetbal, veroverd door Nederland. De Surinaamse jeugdploeg won het voetbaltoernooi. Na afloop van de officiële sluiting werd bekend ge maakt dat de volgende Koninkrijks spelen in Nederland worden gehouden en weer zullen bestaan uit zwemmen, judo, tennis, atletiek en voetbal. De voorzitter van het landelijk be stuur van Nederland, de heer Jan Tim man, nam afscheid van arbiter Wim Schalks, die de wedstrijd Nederlandse Antillen-Suriname floot. Schalks is bo ven de leeftijdsgrens en moet zijn car rière in de KNVB beëindigen. De bond overhandigde de afscheidsrechter in Willemstad een geschenk. ATHENE De wereldkampioen schappen roeien voor de jeugd zijn in een volmaakte Oostduitse overwinning geëindigd. De jeugd van Europa's sterk ste roeinatie veroverde alle gouden me dailles. West-Duitsland verwierf op ze ven nummers zes medailles (drie keer zilver en drie keer brons) en de reste rende acht medailles werden door af gevaardigden uit zes landen verdeeld. De Nederlandse skiffeur Harald Punt heeft het in de finales niet verder kunnen brengen dan de zesde plaats. Dynamo Moskou heeft zaterdag in Moskou de Russische voetbalbeker ver overd. Dynamo Moskou versloeg zijn naamgenoot uit Tiflis in de finale met 2—1. De 20-jarige Amsterdammer Arie de Gans heeft zondag op het Braasse- mermeer de internationale waterski- wedstrijden om de Braassem Cup ge wonnen. het klassement om de wereldtitel be houden. H(j bezit nu 85 punten. Tweede is zijn landgenoot Joel Robert met 72 punten en derde de Tsjech Palm (70). AMSTERDAM Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Roeibond heeft besloten in te schrijven op vier van de zeven nummers van de derde wereldkampioenschappen, die van woensdag 3 september tot en met zon dag 6 september in St. Catharines (Ca nada) worden gehouden. In de wed strijd van de achten, de twee met stuur man en de skiffs zal Nederland niet vertegenwoordigd zyn. De beslissing over de samenstelling van de ploegen het bestuur nam de voordracht van de heren van de techn. adviescommissie over vergde ruim drie uur. Bij de heren deed zich name lijk de moeilijkheid voor dat in de kampioensacht van Laga roeiers waren opgenomen, die eerder titelhouder in de vier met stuurman werden. De tac sloeg de kansen op een eervolle klassering van de Laga-vier hoger aan dan die van de acht en adviseerde overeenkom stig. De herenploeg, die onder leiding zal staan van bestuurder ir. A. van der Lee vertrekt vrijdag 14 augustus voor een dertiendaagse hoogtraining naar st. Moritz en keert 27 augustus in Neder land terug om de volgende dag af te reizen naar Canada. De Nederlandse herenafvaardiging is: vier met stuurman: Laga (Helle, Van Woudenberg, Stefels, Veenstra, stuur man n.n.); twee zonder stuurman: Wil lem III (Benecke, Steenkist); dubbel- twee: Proteus-Eretes-Triton combinatie (d'Hoore, Van Schelven); vier zonder stuurman: Aegir (H. Rouwe, Luyendijk, Tuinzing, Mulder). Naar de Europese kampioenschappen voor dames, die van 20 tot en met 23 augustus in Tatra (Hongarije) worden gehouden, zullen worden afgevaardigd de skiffeuse Ingrid Dusseldorp (Gyas), de acht van Argo-de Vliet (Jansen, Van Dijk, Hulsbos, Gijsbers, Van Spronsen, Franssen, Voetelink, Smeitink, Veenstra (stuurvrouwe) en de dubbeltwee van RIC (Klaasse, Vissers). Bij de dames gaf de KNRB de voor keur aan uitzending van de RIC-dub- beltwee boven die van de Quadruple van deze vereniging, die nationaal kam pioen werd en waar de dames Klaasse en Vissers ook deel van uitmaakten. Mejuffrouw E. A. Veenstra werd be noemd tot chef d'equipe. ADVERTENTIE 1 TjiL leW rokey

De Vallei | 1970 | | pagina 9