ONBEKENDEIMPORT-VEENENDALER VOLGT DE HEER J. HERTOG OP GVVV koos nieuwe praeses Vereniging heeft plannen voor een eigen home Toch beat op Lampegieters- avond NEC-B te gast bij DOVO Accommodatie „Valleivogels" is hard aan verbetering toe Ver o root gymnastiek lokaal voor Scherpenzeel Reconstructie van Willaerlaan vergt kwart mil]. Luchtreiziger weer actief Wedvlucht vanaf Chimay Zwembadkassa wordt groter Niet alleen chocolademelk hij moeder thuis Belt u dan nvan a.u.b. 10550 V"'7-J0- 11079 Politie en horeca spelen voor LONAS Lening van gemeente Eikenlaan kost een gulden PUBLIEK WEER IN GREEP VAN KING SOCCER Student Wink komt 26 aug. Janssen had meer verdiend Soli Deo Gloria met geheel nieuw programma Uitbreiding sportcomplex eerste fase Wedvluchten van „De Snelpost" Tiveemaal een causerie voor bejaarden Gemeente koopt 12 autohoxen Meer geld voor „Caeeilia,, Droogpoeder- apparaat voor brandweer MEEHELPEN POVER KANTINE JEUGDHERBERG ZO STERK MOGELIJK DINSDAG 11 AUGUSTUS 1970 (Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL Voetbalvereniging GWV heeft gisteren op de algemene ledenvergadering in een stampvol gebouwtje van de Prins Willem-Alexander- speeltuin haar nieuwe voorzitter gekozen. Dat werd de import-Veenendaler W. Wiegel, een volslagen onbekende voor verreweg de meeste leden. Dat bleek ook wel toen voorzitter J. Hertog, die in verband met drukke werk zaamheden de functie van praeses neer moet leggen, maar wel aanblijft in het bestuur, het nieuwe bestuurslid voorstelde en iemand uit de vergadering de heer Wiegel het advies gaf „de vermomming nu maar af te leggen", daarbij doelend op zijn wilde baard. De nieuwe praeses een zeer intelligent man was bepaald niet geschokt door deze uitspraak (die de pretentie had 'n grap te zijn) en diende het GVVY- Hd zeer ad rem van repliek. In een sympathieke speech stelde hij zich vervolgens voor aan de GVVV-fa- ntüie. „Het Is zowel voor u als voor mij een verrassing dat ik nu tot voorzitter ben benoemd van uw vereniging", vertelde de nieuwe praeses. „doch dat heeft na tuurlijk zijn oorzaken. Ik ben bij wed strijden geweest van enkele plaatselijke clubs en ik vond het bij uw club erg plezierig. Omdat ik zeer geïnteresseerd ben in wat er in een bepaalde plaats gebeurt en via het verenigingsleven zo'n gemeente met haar mensen goed kan leren kennen, heb ik het voorzit terschap aanvaard." De heer Wiegel zei verder onder meer dat GWV de laatste 20 jaar tienmaal zo groot is geworden en dat de club een taak krijgt om nog veel meer sportmen sen op te vangen daar Veenendaal steeds groter wordt. De arbeidtijdsverkorting neemt steeds meer toe en de vereniging krijgt der halve een steeds belangrijker taak te verrichten. „Ik wil daar graag bij meehelpen. Bij de Sportstichting moeten we tezijner- tijd aandringen op medewerking voor het treffen van nieuwe voorzieningen. Ik heb daarmee in grove lijnen mijn denkbeelden geschetst en ik hoop dat we als goede vrienden een gezonde toe komst tegemoet kunnen gaan", aldus de newcomer bij GVVV. Een daverend ap plaus bewees dat de leden van de Vee- nendaalse eersteklasser het onwennig gevoel dat zij aanvankelijk hadden al ras hadden overwonnen. Voor zijn collega Hertog was het de laatste vergadering. Deze verklaarde aan het eind van de vergadering dat GWV hem geen leuker cadeau had kunnen aanbieden dan deze „heerlijk rustig" verlopen bijeenkomst. In zijn openingswoord beklemtoonde hij nog eens dat 't een geweldige presta tie van de club is geweest om het eer- steklasserschap te bereiken. Hij bepleit te echter een nog grotere samenwer king, want de leidinggevende mensen bij GVVV moesten naar zijn mening nog te veel werk verrichten. Hij toonde zich verheugd over het feit dat de le den van zijn vereniging zo weinig straffen hadden verkregen in het afge lopen seizoen, maar daartegenover plaatste hij enkele kritische opmerkin gen over de inzet van SVVV'ers op toer nooien en in bekerwedstrijden. Uit het verslag van secretaris Bruys, die evenals vice-voorzitter W. van de Bovenkamp werd herkozen, bleek dat de jeugdelftallen povere resultaten hadden behaald. De oorzaak daarvan was de omstandigheid dat men het ge ruime tijd zondertrainer heeft moeten «tellen. Aan jeugdleiders is ook bij GWV een groot gebrek, zo vertelde hij aan het slot van zijn overzicht. Penningmeester De Kruiff meldde een nadelig saldo over het afgelopen jaar, doch de vereniging had gelukkig nog enige reserve. „De entreegelden waren door de slechte weersomstandig- heid zeer laag", aldus de penningmees ter „en dat is voor een belangrijk ge deelte de oorzaak van het tekort in dit verenigingsjaar". Een der leden vroeg vervolgens waarom er geen acties op touw worden gezet, maar de heer Her tog deelde mede dat men hiervan in het verleden weinig resultaten had gezien, ondanks het feit dat men daarvoor veel werk had verzet. En het onvermijdelijke gebeurde toen. „Wanneer krijgen de verenigingen nu eens in kantine in eigen beheer", klonk het uit de zaal. Voorzitter Her tog: „We rekenen erop dat volgend jaar de kantine inderdaad naar de Panhuis clubs gaat. En ik kan u verder wel ver tellen dat wij bij de gemeente plannen hebben ingediend voor een eigen club huis, waneer die kantine althans wordt verhuurd. Een eigen home is voor ons zo langzamerhand onontbeerlijk. Wij moeten vooral ook de jeugd opvangen, want die weet bij tijd en wijle niet eens meer dat z(j lid is van onze vereniging. I>e gemeente moet ons daarbij dat lijkt m(j tenminste 'n handje helpen", verklaarde de ex-praeses nadrukkelijk. SCHERPENZEEL Het college van B. en W. van Scherpenzeel vraagt de gemeenteraad een krediet van f 260.000.om over te kunnen gaan tot reconstructie van de Willaerlaan. Deze laan (te weten het gedeelte tus sen de Dorpsstraat en de Eikenlaan) staat met de Nieuwstraat op het pro gramma 1970 van het plan tot wegen verbetering in de gehele gemeente. Voor de reconstructie van de Nieuw- •t raat werd al eerder een bedrag van 67.500.beschikbaar gesteld. „Verschillende verenigingen hebben er tegenover ons hun verbazing reeds over uitgesproken dat wij nog zo goed draaien. Zij kenden andere clubs die mét hulp van de gemeente bepaald niet gezonder zijn dan wij". Toch was een contributieverhoging bij GWV een bittere noodzaak. Geen der leden had hier bezwaar tegen ove rigens. De heer G. Leppers wedstrijdse cretaris was niet herkiesbaar. Hij nam afscheid als bestuurslid en kreeg een geschenkje uit handen van het be stuur, dat daarmee zijn zeventien jaren hard werken voor de vereniging be loonde. Kees van Kooten is de nieuwe wedstrijdsecretaris. Op het eind van de vergadering bood de heer Wout v.d. Bovenkamp als voor zitter van de omtspanningscommissie nieuwe materiaal aan aan zowel de jeugd- als de seniorenafdeling. Daarna richtte hij het woord tot de heer Her tog. „U hebt in de drie jaren dat u praeses was weliswaar veel kritiek te verwerken gekregen, maar u hebt altijd uitstekend gewerkt", aldus de heer Van de Bovenkamp. Hij beloofde ook de nieuwe voorzitter alle steun. De heer Hertog merkte tot slot op dat hij het van groot belang vond dat de club weer eens een nieuwe voorzit ter kreeg. „De vereniging heeft nu een geweldige naam en ik hoop dat zij in de toekomst nog meer aanzien zal genieten in Veenendaal en wijde omgeving". /Aan het begin van de jaarlijkse bij eenkomst namen de GW V-leden enke le ogenblikken stilte in acht in verband met het overlijden van een lid van de jeugdcommissie, de heer Jesterhout. 55 55 VEENENDAAL De EVTV „De Luchtreiziger" in Veenendaal nam af gelopen week deel aan de wedvluchten van St. Dizier (380 km) en Hoek van Holland. In Hoek van Holland werden de duiven om 8.45 uur in vrijheid ge steld. De eerste meldde zich bij de heer H. van Kooten om 10.18 uur. De verdere uitslag is: H. van Kooten 1, 3, 7, 12, 17, 19; A. Spies 2, 4, 6; W. J. van Dam 5, 8, 13, 16, 21; W. Brouwers 9, 15; gebr. Spies 10, 18, 20; G. Fasse 11; A. v. Bar- neveld 14 en A. v. d. Bovenkamp 22. De laatste prijs werd reeds om 10.33 uur verdiend. In de vlucht vanaf St. Dizier was het de heer C. Methorst die met de eer ging strijken. Hij klokte zijn duif 16.21 uur, terwijl hier de laatste prijs om 17.25 uur werd verdiend. De verdere uitslcig is: C. Methorst 1W. J. van Dam 2, 3, 6, 7, 10, 11, 14, 22, 24, 26; B. H. v. Schuur man 4, 21; C. van Ginkel 5; J. W. v, Schaik 8, 9, 25; A. van Barneveld 12; G. Fasse 13, 27; O. Nekeman 15, 23; H. v. Kooten 16, H. Beijk 17, 18, 19; A. v. d. Bovenkamp 20. Donderdagavond is er gelegenheid om de duiven in te korven voor Felixstone (Engeland). VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht vanaf Chimay van VPV „De Zaterdagvliegers" over een afstand van 236 km luidde als volgt: Los 7 uur; wind n.o.; in concours 153 duiven. Aankomst eerste pr\jsw. duif 11.07.52 (snelheid 954,20 meter per minuut (bij de Gebr. Gijsbertsen, terwijl de laatste prijswin nende duif om 12.20.58 arriveerde bij R. Muller E. met een snelheid van 738.13 meter. Verder uitslag: Gebr. Gijsbertsen 1, C. W. de Koning 2, 3; A. Quint 4, 5, 6, 9, 16, 23, 30; G. Versteeg 7, 19; T. Anbeek 8, 15, 17, 22, 26; H. Schoeman 10, 13, 28; M. Slotboom 11; G. J. Stuivenberg 12, 25; R. Muller E. 14, 24, 31; R. Muller Fl. 18, 20; G. Methorst 21; G. v. Wijk 27, 29. In het rayon waren in totaal 772 dui ven in coucours, waarvan de duif van de gebr. Gijsbertsen zich als 2de klas seerde. Ook de heer C. W. de Koning en A. Quint klasseerden zich hier bijzonder goed nl. resp. als 5e en 16e, 19e, 25e en 26e. Het pechduiveltje blijft overigens „De Zaterdagvliegers" achtervolgen. Nu werden de jonge duiven in Noyon in plaats van zaterdag pas op zondagmor gen gelost, hetgeen voor „De Zaterdag vliegers" geen concours betekende. Tot nu toe vielen door de weersomstandig heden van de 6 jonge-duivenvluchten er reeds 3 af. Zaterdag a.s. wordt het eerste station vervlogen voor de navluchten voor oude en jonge duiven vanaf Venlo. SCHERPENZEEL De kassa van het sinds 1959 in exploitatie zijnde zwembad zal worden uitgebreid. Het vertrekje is al lang te klein en vooral in verband met het toenemende ge bruik van het bad wordt uitstel niet langer verantwoord geacht. De kosten van de uitbreiding worden geraamd op 3.500.— De heer W. Wiegel, de nieuwe praeses van eersteklasser GVVV. In het dagelijks leven is hij werkzaam op het gebied van de efficiency „een soort bedrijfsadviseur in de ruimste zin van het woord bij de boute van ge neeskundige centra en onderwijsinstellingen"De baardige voorzitter werd geboren in Schiedam en woonde, voordat hij zich ongeveer twee jaar geleden in Veenendaal vestigde, onder meer in Rotterdam en Apeldoorn. VEENENDAAL Het staat nu vrijwel vast dat de Veencndaalse jeugd op Lampegietersavond niet uitsluitend aangewezen is op de „chocolademelk bij moeder thuis". Nog maar kort geleden waarschuwde Henk van de Berg dat, als er niets voor de oudere jeugd werd georganiseerd, er wel eens opnieuw relletjes zouden kunnen ontstaan op de traditionele Veenendaalse feestavond en om dat te voorkomen pleegt hij vanavond met z'n vrienden overleg met het bestuur van „De Instuif" wie er iets organiseert voor de jeugd. „Ik heb liever dat „De Instuif" in de garage van de fa. Van Schoonhoven wat gaat doen, maar als er niets wordt ondernomen dan doen wij het In het laatste geval pakt Henk van de Berg de zaken weer eens groots aan. Dan moet er volgens hem een grote tent verrijzen op de grasmat van het stads park De Groene Velden, waar bekende beatbands komen om de jeugd te ver maken. Als echter ook „De Instuif" iets gaat organiseren durft Henk van de Berg het niet aan. „Te veel risico", is z'n logische redenering, „want bij een groots opgezet beatfestijn moet men het van een massaal bezoek hebben." Voor een „avondje" in de garage van Van Schoonhoven voelen Van de Berg en z'n vrienden niets. Ondanks de teleurstelling die hij kreeg te verwerken toen de voormalige Willibrordusschool niet voor de jeugd werd bestemd geeft hij de moed niet op om toch een onderdak te vinden. „Als er niets anders komt gaan we Veenendaal uit. Waarschijnlijk wordt het dan de jeugdherberg Eikelen kamp" in Eist waar de Veenendaalse jeugd terecht kan voor wat ontspan ning. We maken plannen voor het gehele winterseizoen, waarbij het de bedoeling is dat we elke week iets organiseren. Nu al moeten we de voorbereidingen treffen om een goed programma samen te stellen. In dat programma nemen we ook een talentenjacht op." Toch blijft Van de Berg hopen op een meer concrete medewerking van de gemeente Veenendaal. Hij wil de raads vergadering van 27 augustus afwachten om direct daarna definietief te beslis sen. „We willen anders iets kopen en geheel particulier gaan opzetten. We kunnen ook een houten hal huren, maar ik weet nog niet wat het beste is. Maar vast staat dat we alles in het werk zul len stellen om iets voor de jeugd te doen. Eigenlijk is het een schande dat we naar een andere plaats moeten uit wijken omdat we in Veenendaal niet terecht kunnen. Maar ik geloof zo langzamerhand dat er niets andere op zit." voor Veenendaal Tot 17.30 uur 19.30 uur Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 VEENENDAAL De Veenendaalse politie en de plaatselijke horeca-men- sen die op woensdag 19 augustus om zeven uur op het Panhuis-complex te gen elkaar gaan voetballen, zullen de recette van dit duel overdragen aan LONAS (Laat Ons Niet Alleen Staan), de stichting die zich bezighoudt met de nazorg voor de geestelijk gehandicapte mens. De voorzitter van deze stichting (een zuster van de vereniging „Philadelphia"), dr. C. P. Engel, verricht de aftrap in deze wedstrijd. De organisatoren van hét duel, dat wellicht een traditie gaat worden in Veenendaal, hebben de Scheepjes- wol-harmonie gevraagd om muzikale medewerking te verlenen, maar het is nog niet bekend of dit orkest zal kun nen optreden op deze avond. SCHERPENZEEL „Vallevogels" wil de vleugels wat verder uitslaan en de accommodatie bij de schietbaan gaan verbeteren. Vooral de kleedgele genheid is hard aan verbetering toe en daartoe heeft men de medewerking van de gemeente ingeroepen. De raad krijgt volgende week dins dagavond een voorstel onder ogen ..Val leivogels" een geldlening van bijna ƒ25.000,- te verstrekken, die in twintig jaar moet worden afgelost. De rente en aflossing van dit bedrag behoeft niet jaarlijks door „Valleivogels" op tafel te worden gelegd omdat dit zal worden aangemerkt als een jaarlijks subsidie. De totale verbetering van de accom modatie vereist een bedrag van rond dertig duizend gulden, zodat „Valleivo gels" zelf 5000,- moet opbrengen. B. en W. van Scherpenzeel stelt de raad voor hiertoe te besluiten, omdat het toch nog enkele jaren zal duren voordat het gemeentelijke sportcomplex aan de Willaerlaan is gerealiseerd. Bo vendien verwacht men, dat de velden dan toch nog wel in een behoefte voor zien. „Valleivogels" brengt voor het ko mende seizoen twintig elftallen in het veld. SCHERPENZEEL De Eikenlaan, die nog steeds eigendom is van mevr. Th. Ph. Daniels-Royaards van Scher penzeel kan door de gemeente voor ƒ1.worden gekocht. De gemeente heeft de weg enkele jaren geleden ver hard en van een riolering voorzien. 0 Veenendaal krijgt vermoedelijk toch een ..popfestijn" op Lampe- gietersavondWaar en hoe dat wordt opgezet is echter nog niet bekend. In elk geval kan de eicrhal niet het decor vormen voor dit muzikale ge beuren voor de oudere jeugd. VEENENDAAL Het grote voetbalpubliek uit Veenendaal en omgeving heeft er erg lang op gewacht, maar morgenavond is het dan eindelijk zover voor de eerste officiële voetbalmatch van het nieuwe seizoen wordt om half zeven op het Panhuis-complex het bcginsignaal gegeven. Dat wordt meteen een vermoedelijk zeer aantrekkelijk duel, want de eerste uitgave van kersverse eersteklasser DOVO bindt hierin de strijd aan met de B-formatie van NEC uit Nijmegen. VEENENDAAL De nieuwe predi kant van de Geref. Gemeenten (Ned.), kand. A. Wink, zal op weonsdag 26 au gustus zijn intrede doen in Veenendaal. Na de bevestigingsdienst die om twee uur wordt gehouden in de Julianakerk zal 's avonds om half acht in dezelfde kerk de intrededienst beginnen. DRUTEN In de zondag verreden Ronde van Druten kwamen na een va kantieperiode „De valleirenners" weer aa.-; de start voor een open koers. Bij de adspiranten bij wie geen Valleirenners startte, won Bisselink uit Babberich door het compacte peloton te verslaan. Aan de start van de nieuwelingen wedstrijd kwamen wel Valleirenners, namelijk Co Janssen, Jan Hoksbergen, Evert Blotenberg, de gebroeders Sas en Anton v. d. Wetering. Meteen na het vertrek ging Arentsen uit Arnhem aan de haal. Co Janssen sprong er na enige ronden naar toe, maar dit liet het peloton niet toe en het pakte beide renners snel terug. Even later probeerde Co het opnieuw, maar wederom moest hij toestaan dat enkele renners meegingen. Toch ontstond er een kopgroep met onder anderen Nederlof uit Maarssen, en hoewel Co Janssen en Jan Hoksber gen er alles voor deden om bij de kop lopers te komen, aansluiting kregen zij niet. De overwinning gin uiteindelijk naar Gijs Nederlof die v. d. Hoef in de sprint versloeg. Co Janssen werd 10e, maar de Rhenense renner had ongetwij feld meer verdiend. SCHERPENZEEL Om de bouw van een tweede gymnastieklokaal te kunnen verwezenlijken stellen B. en YV. van Scherpenzeel de raad voor een kre diet van 438.000,- beschikbaar te stel len voor deze accommodatie, waaraan in het dorp duidelijk behoefte bestaat. De bouwkosten zijn door de Neder landse Heidemaatschappij geraamd op 313.000,- terwijl met de grondaankoop een bedrag van 125.000,- is gemoeid. Het is de bedoeling een zogenaamd ver groot gymnastieklokaal te bouwen met een werkvloer van 12 x 21 meter. Het gebouw komt waarschijnlijk niet bij de eierhal te staan, zoals aanvanke lijk was vastgesteld. De plaats wordt nu op 21 augustus aangewezen in overleg met de inspecteur van het lager onder wijs in Ede en de consulent van de li chamelijke opvoeding in Gorinchem, de heer M. Migchelsen. SCHERPENZEEL Op maandag 17 augustus begint de Chr. Gemengde Zangvereniging Soli Deo Gloria weer met haar repetities in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. De avond begint om 8 uur. Voor nieuwe leden een goede gelegenheid om nu te komen daar men met een geheel nieuw pro gramma voor de winter van start gaat. SCHERPENZEEL Als de raad vol gen week dinsdag ƒ448.000,— wil uit trekken kan de eerste fase van de uit breiding van het sportcomplex aan de Willaerlaan ter hand worden genomen. De eerste fase omvat het verleggen van het bestaande sportveld in zuidelijke richting, het aanleggen van riolering en parkeerterreinen en het plaatsen van verlichtingsapparatuur. VEENENDAAL Uitslag van de wedvlucht van St. Dizier van p.v. „De Snelpost" luidde: de duiven werden ge lost om 10 uur; eerst aankomende duif 16.23.34 uur. Snelheid 988.3 m/p. mi nuut. N. v. Barneveld 1, 17, 32. 44, 54; J. M. v. Amerongen 2, 6, 24, 29. 52; A. v. Doorn 3, 16. 27, 30, 37; A. v. Asselt 4, 12, 53; C. Scherrenburg 5, 41; Spliethof Vlootman 7, 8, 19, 26, 38; E. Sukkel 9, 11, 18, 45, 51, 55, 62; J. v. Geerenstein 10, 13, 5, 36, 61; W. H. Roelof.s 14; W. v. Ravenswaaij 20, 35. 40. 46; Joh. v. Manen 21, 25, 34; H. Heikamp 22, 28, 43. 48, 56, 60; E. Heiwegen 23; Leppers de Hartog 31, 50; C. v. Asselt 33; D. Ver steeg 39; P. Cornelissen 42, $1, 59; Th. Harmsen 47, 49; G. de Geit 58. De uitslag van de vlucht Hoek van Holland was: G. Diepeveen 1, 19; C. v. Asselt 2; G. de Geit 3, 11; H. Ulrich 4; E. Sukkel 5; D. Versteeg 6, 16; Leppers de Hartog 7, 14, 17, 20; J. v. Nw. Ame rongen Zn. 8, 21; Th. Harmsen 9; H. Heikamp 10, 22; KI. v. d. Heuvel 12, 24; Spliethoff Vlootman 13, 15; A. D. v. d. Bosch 18, 23, 25. In deze openingswedstrijd van het Stenman-toernooi, waaraan verder wordt deelgenomen door de B-ploegen van Vitesse (Arnhem), DWS (Amster dam) en Go Ahead (Deventer), gaat de Nijmeegse formatie op volle oorlogs sterkte opereren, aldus een mededeling van de technische commissie van de be taalde club uit de Keizer Karelstad. Ook DOVO komt met een zo sterk mogelijke ploeg binnen de lijnen. Het doel wordt verdedigd door Van Harde- veld, welke goalie Van Ingen, Rebergen, Schinkel en Beijer voor zich krijgt. Houtriet en Schoeman bezetten het middenveld, terwijl de Veenendaalse frontlinie vermoedelijk bestaat uit Die peveen, v. d. Bovenkamp. Demoet en H. van Kooten. De volgende wedstrijd is gepland op zaterdag 15 augustus. Dan komt DWS naar het Panhuis en 20 augustus pro beert Vitesse de pupillen van trainer Hol een zo groot mogelijke nederlaag toe te brengen. De laatste gast in het Stenman-toernooi is Go Ahead uit De venter. Deze vereniging verdedigt de bokaal die zij vorig jaar bemachtigde. Voetbalvereniging DOVO verwacht een grote belangstelling voor het eerete treffen van de wedstijdenserie. Een duel dat er waarschijnlijk voor zorgt dat de voetballiefhebbers zich weer maandenlang in de greep van King Soc cer zullen bevinden. VEENENDAAL Door een merkwaardige coïncidentie houdt Veenendaals eerste burger, de heer P. Bode, binnenkort tweemaal een causerie voor een groep bejaarden. Op woensdag 19 augustus trekt de burgemeester naar hotel „De Koren beurs" om daar voor de bejaarden van Elburg een praatje te houden over Veenendaal en precies een week later reist hij naar Elburg de gemeente waarvan hfj voordien burgemeester was om in dat stadje de Veencndaalse. bejaarden te ontmoeten en hun iets te vertellen over... Elburg. Dat laatste gebeurt op verzoek van de Vereniging „Oranjcdag", die de jaarlijkse tocht voor de Veenen daalse bejaarden organiseert. Het comité in Elburg dat het uit stapje van de plaatselijke bejaarden mogelijk maakt was niet op de hoogte van het feit dat zijn vroegere burgervader ook reeds een causerie hield in Elburg en verzocht de heer Boae in „De Korenbeurs" iets te vertellen over zijn nieuwe gemeen te... SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse gemeenteraad kr(jgt volgende week een voorstel te behandelen twaalf autoboxen te kopen die onlangs door de heer T. Th. P. Henneveld uit Hilver sum zijn gebouwd op een terrein ten zuiden van de Gaslaan. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van de huidige eigenaar in totaal 24 van dergelijke boxen te bouwen, maar nu de helft ervan klaar is vindt de ge meente dat de overige twaalf te dicht bij de vier bejaarden woningen komen die op het terrein van de voormalige gasfabriek zijn gerealiseerd. Uit een oogpunt van exploitatie vindt de heer Henneveld twaalf boxen te weinig. Reden voor het gemeentebe stuur voor te stellen de reeds gebouwde 12 boxen van hem over te nemen. De totaalprijs bedraagt ƒ51.000.— SCHERPENZEEL Omdat B. en W. van Scherpenzeel ervan overtuigd zijn dat het voortbestaan van muziekvereni ging „Caecilia" in gevaar komt wanneer de gemeente de financiële hulp niet vergroot, stelt het college de raad voor haar met ingang van 1970 een jaarlijkse subsidie te verstrekken van 2000,-. Bovendien krijgt de vereniging een aanvullende subsidie van 500,- over het tweede half jaar van 1969, een en ander als bijdrage in de kosten van de opleiding van jeugdige muzikanten. Zoals bekend heeft de vereniging twee afdelingen, aldus B. en W., een muziekkorps en een tamboerkorps, wel ke in veel gemeenten afzonderlijke verenigingen zijn en afzonderlijk wor den gesubsidieerd, zodat het billijk is met de subsidiëring van „Caecilia" hiermede rekening te houden. SCHERPENZEEL Met het oog op het vervoer door Scherpenzeel van niet of moeilijk met water te blussen goede ren en de toenemende ontwikkeling van de plaatselijke industrie wil de brandweer graag de beschikking heb ben over een droogpoederblusapparaat. De districtsinspecteur van het brand weerwezen, die om advies is gevraagd, heeft deze wens ondersteund en acht het voldoende dat een apparaat wordt aangeschaft met een capaciteit van 250 kg. Hiervoor wordt de raad een krediet gevraagd van 5.500,

De Vallei | 1970 | | pagina 3