Tennisstrijd Fried Schmitz bij laatste zestien Oranje tandem niet in finale Ritzege Zoetemelk r>r> Ajax verloor van Standaard Overwinning Ilja Keizer Tom Okker ronde verder Lonterman kampioen Flitsen van Feijenoord op de radio Piet de Wit m eincn Schakelklasse KLAGEN OP LEVEN EN DOOI) PROTEST ANDERS AANPAKKEN NIET BETER WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1V0 sport ;!;XvX SS# vXvXvrvlvIv! DEN HAAG Fried Schmitz, de op de openingsdag van de nationale kam pioenschappen gediskwalificeerde en vervolgens gepardonneerde nummer acht van het plaatsingsschema heeft zich dinsdag door twee overwinningen geplaatst by de laatste zestien, waar hy zich in het gezelschap bevindt van alle overige geplaatste spelers. De blonde Hagenaar won eerst de afgebroken par tij tegen Jan de Groot (6-3, 6-4), de monstreerde vervolgens in twee sets te gen Bing Sie, dat hij terecht bij de veelbelovende jeugd wordt geklasseerd, maar werd toen bang en ploeterde, aan de achterlijn gekleefd, halfhoog retour nerend een recept dat zijn buurman Fred Hemmes tot vervelens toe toepas te naar het einde: 8-1, 6-1, 3-6, 6-3. Het spelen van twee enkelspelpartij en op één dag mocht dan voor Schmitz geen onoverkomelijk bezwaar zijn, dat was het wel voor Els Veentjer-Spruyt, die vrij kort geleden moeder is gewor den. Els Veertjer stond tweeen een half uur lang op de baan tegen de on verzettelijke Patricia Went. Toen zij dat duel uiteindelijk met 8-6 in de der de had gewonnen, werd haar bij wijze va uitzondering door de wedstrijd leiding twee uur rust gegund, voordat ze werd opgeroepen voor de partij te gen Judith Salomé, ook al een meisje, dat de rally's graag lang houdt. Tegen die tweede krachtproef was de Haagse HAMBURG In de tweede ronde van het heren-enkelspel bij de open tennis kampioenschappen van West-Duitsland te Hamburg heeft Tom Okker dinsdag een sprekende overwinning behaald op de Indiase speler Menon, 63, 61, 64. Van de geplaatste spelers heeft trou wens niemand onoverkomelijke moei lijkheden ondervonden, al moest Jan Kodes een set afstaan aan de Fransman N'Godrella, 6—1, 4—6, 6—3, 6—3. De belangrijkste uitslagen waren Heren-enkelspel, eerste ronde: Kor- pas (WD1) - Zednik (Tsj.) 2—6. 6—3, 6—1, 6—0; Dent (Asu.) - Matthews (GBr.) 6—2, 6i4 64; Davidson (Aus) - Howe (Aus.) 7—5, 6—4, 6—1; Kods (Tsj.) - N'Godrella (Fra.) 61, 46, 63, 63; Jovanovic (ZS1.) - Lloyd (Gbr.) 6—4, 2—Y, 5—7, 6—2, 8—6. Tweede ronde: Roche (Aus) - Vijman Amrithraj (Ind.) 64, 10—8, 64; Alexander (Aus.) - Lovera (Fra.) 62, 62, 64; Okker (Ned.) - Menon (ind.) 6—3, 6—1, 64. OUDE WETERING Na de moeilijk heden betreffende afwijkingen aan vele Schakelzeiljachten, kwamen er gisteren grote wijzigingvn in het klassement van het nationale kampioenschap. Er werden nog twee races gevaren. De eerste werd gewonnen door Frits Wessels, de tweede door J. Hellemans. Maar Schakelzeiler Lonterman, die in de vijfde race tweede werd en in de laatste wedstrijd niet startte, was door de uit sluiting van bijna veertig tegenstanders in de voorgaande wedstrijden met een score van 1-1-1-1-2 winnaar en dus kampioen. De N.O.S.-radio zendt vanavond rechtstreekse radioflitsen uit van de voetbalwedstrijd tussen Feijen- oord en Schalke '04, die in het Feijenoord-stadion in Rotterdam wordt gespeeld. De flitsen zijn te horen tussen 20.00 en 22.30 uur via Hilversum II. De wedstrijd begint om 20.30 uur. Commentator is Wim Hoogendoorn. Naar hem zal op ieder moment dat het spel in de Kuip er aanleiding toe geeft worden overgeschakeld. speelster niet bestemd. Ze verloor met 6-2, 6-3. Achteraf beklaagde Els Veentjer zich bitter: „Ik had de tweede keer de baan niet meer moeten opgaan. Een natio naal kampioenschap is tenslotte voor mij een serieuze aangelegenheid. Je denkt jezelf kansen toe. Maar wat komt daarvan terecht als je doodmoe tegen over een frisse tegenstandster wordt gezet. Ik kan me niet indenken dat het wedstrijdschema zo strak moest worden gehandhaafd, dat er geen andere oplos sing was te vinden. Per slot van reke ning is er deze week een dag waarop geen damesenkelseplpartijen worden gespeeld". Twee dagen tennis hebben nog geen duidelijk uitsluitsel gegeven, wie tot de favorieten van het heren-enkelspel moeten worden gerekend en wie niet. Peter Soeters herstelde zich redelijk van zijn matige openingspartij: 6-4, 6-4, 6-3 tegen Jan Kool, Jan Hordijk deed het tegen Loek Sanders ook goed (6-0, 6-0, 7-5), evenals de om diverse re denen op revanche gebrande Niiek Fleury (6-0, 6-0. 6-2 tegen Peter Blaas). Evert Schneider daarentegen had het moeilijk. Hij was in de tweede groep gezet, had een flinke tijd moeten wach ten eer hij aan de beurt was en kwam vervolgens maar met moeite in zijn rit me: 6-2, 6-3, 7-5 tegen Peter Ehrlich, die zijn veelbesproken afgebroken par tij tegen Madera in winst had omgezet. Desondanks blijft Schneider tot de gevaarlijkste outsiders van het toernooi behoren. De uitslagen luiden: Herenenkelspel, eerste ronde: Schmitz De Groot 6-3, 6-4; EhrlichMadera 6-2, 6-3; DoggerArends 5-7, 6-1, 6-4; DijkstraDe Rook 6-3, 6-4. Tweede ronde: SchmitzBing Sie 6-1, 6-1, 3-6, 6-3; Kasten—Tulp 6-2, 6-2, 6-3; FleuryBlaas 6-1, 6-2, 6-2; Haks Constandse 7-5, 1-6, 6-3, 6-3; Franker Thung 5-7, 6-1, 4-6, 10-8, 6-3; Adema van ScheltemaKuijpers 6-2, 4-6, 6-2, 6-3; Van MinBouman 6-1, 9-7,5-7,6-2; ScholtzDankerman 6-2, 6-4, 6-2; Wolff Dijkstra 6-3, 6-2, 1-6, 7-5; Soeters Kool 6-4, 6-4, 6-3; Vaarties—Hartog 6-2, 3-6, 6-1, 7-9, 6-3; Gurowitsch—Kuypers 6-1, 6-1, 6-4; HordijkSanders 6-0, 6-0, 7-5; VeentjesWeyerman 6-0, 6-1, 6-1; HemmesDogger 7-5, 6-4, 7-5. Damesenkelspcl, eerste ronde: Vos Van Loo 6-1, 6-3; Van BerckelaerVan der Storm 6-2, 6-1; AppelWolff 9-6, 6-4; Van der KooghIJspaard 6-4, 8-6; WeurmanHorn 6-2, 6-4; Veentjer Went 6-3, 7-9, 8-6; mevr. BlomAalbers 6-4, 6-1. Tweede ronde: FalkenburgSiemons 6-2, 6-3; SchaarVos 6-2, 6-0; mevr. De JongReimus 9-7, 5-7, 6-2; Ridderhof mevr. Blom 6-3, 6-4; GroenBernath 6-1, 9-7; WalhofVan Berckelaer 6-0, 6-2; ZwaanAppel 6-1, 7-5; Kuypers De Jong 7-5, 6-4; StoveKoekebakker 6-0, 6-2; De JongVan der Storm 8-6, 2-6, 7-5; Nora BlomVan der Koogh 2-6, 8-6, 6-3; Angela SalomeSalari w.o.; BakkerWeurman 6-3, 6-3; Tap- hoornJacqueline Sluyter 4-6, 6-2, 6-1, 8-6; Judith SalomeVeentjer 6-2, 6-3; Van LoonAnnemieke Blom 6-2, 6-2. LOEVESIJN REVELA TIE IN SPRINTTOERNOOI LEICESTER „.la ja ja Jan Derksen schreeuwde het uit toen de 21-jarige Amsterdammer Leyn Loevesijn in de kwart-finales van 'n chaotisch sprinttoernooi bij de profs in de derde en beslissende rit de Belgische favoriet Robert van Lancker met een paar centimeters verschil had geklopt. Niemand had nog in de plaats van Loevesijn bij de laatste vier geloofd, toen het tweetal uit de laatste bocht kwam aanstormen. Loevesijn lag in tweede positie, normaal gesproken de gunstigste plek, maar op deze baan was de theorie al dagenlang gelogenstraft door de resultaten en ook nu geloofde geen Nederlander meer in het wonder. Alleen Loevesijn, die nu al de revelatie van dit toernooi genoemd mag worden, had nog vertrouwen in eigen kunnen. Hij bleef doorvechten en gooide er tenslotte een jump-a-la-scherens uit, de befaamde kattesprong. Loe vesijn won. Voor het eerst sinds 1962, toen Jan Derksen nog tot de laatste vier door drong, had Nederland weer een deel nemer in de halve finales van de prof sprint. „Ik heb vreselijk veel aan mijn heer Derksen te danken", was het eerste dat Loevesijn zei toen hij van de fiets stapte. „Die man weet letterlijk alles over de sprint en de sprinters. Zonder hem had ik het waarschijnlijk niet ge klaard". Derksen, in Leicester als manager voor onder meer de revanches in het Olympisch Stadion (ik pak nu de we reldkampioen en Leijn, of Leijn en de tweede, als de fijne nuance voelt") had het niet kunnen laten. Het was hem aan het hart gegaan toen hij zag hoe Loevesijn op de dag van de series door vrijwel niemand werd bijgestaan. „Er was nog geen kop koffie voor die jongen en toen heb ik besloten hem te helpen". Derksen had zich helemaal ge geven. Hij had Loevesijn met alle zor gen omringd die een nerveuze sprinter nu eenmaal nodig heeft. Hij had hem precies verteld wat hij wel en wat hij niet moest doen, Derksen had bij zijn vriend Toto Gerardin twee superlichte wielen van Daniel Moreion voor Loeve sijn „versierd". „Op die wielen zitten bandjes met covers die Arie van Vliet en ik vroeger altijd reden". Zo uitgerust begon Loevesijn aan de moeilijke taak Robert van Lancker, vo rig jaar in de finale tegenstander van zijn landgenoot Patrick Sercu, te be strijden. In de eerste rit ging het goed. Loevesijn volgde precies de aanwijzin gen op van Derksen die op het midden terrein met een doodsbleek gezicht de verrichtingen van zijn pupil bekeek. Loevesijn won. De tweede rit moest drie keer worden gereden. De eerste keer ging Van Lancker in de tweede ronde onderuit, de tweede keer schoof Loevesijn hoog uit de bocht. Hij had een uiterst langzaam tempo onderhou den, zodat het geen wonder was dat hij omlaag kwam. Derksen vond het een normale zaak. „Dat is volle oorlog, dat is sprinten op leven en dood. Wie het eerst valt, heeft pech gehad". Er werd opnieuw gestart. „Als Leyn zijn kop nu maar niet verliest", zei Derksen nerveus, toen de Nederlander bij het ingaan van de laatste 200 meter op kop ging. Het scheen allemaal vlek keloos te gaan verlopen tot de bocht commissaris zijn rode vlag opstak. Hij had een onregelmatigheid geconstateerd bij Loevesijn, die van zijn lijn zou zijn geweken. Er kwam een spannend mo ment. Loevesijn, die als eerste over de streep was gegaan, moest lang wachten eer het besluit van de jury werd be kendgemaakt. Van Lancker werd tot winnaar verklaard. Onmiddellijk werd door Nederland een protest ingediend tegen deze uit slag, maar het hielp niet. Loevesijn en Van Lancker moesten een „belle" rij den. Het zat de Amsterdammer al te gen, toen hij de koppositie lootte. In de voorlaatste ronde joeg hij het tempo op en bezorgde Derksen daarmee bijna een hartverlamming. „Hoe kan hij dat nu doen, dat is te vroeg", schreeuwde Derksen. Dit keer had de oud-wereld kampioen het bij het verkeerde eind. Want toen Van Lancker onder door ging en in de laatste ronde hard aan zette, presteerde Loevesijn wat voor hem maar weinigen op deze piste was gelukt: hij won uit tweede positie. Derksen huilde bijna van vreugde. „En zo'n jongen hadder ze bijna in de steek gelaten", zei hij nog vol wrok te gen de KNWU. Met Loevesijn kwamen na een sensationeel toernooi, waarin tal van protesten de gang van zaken stoor de en valpartijen een de orde van de dag waren, de Italianen Damiano (drie ritten tegen de Australische cowboy Ron Baensch) en Gaiardoni (ook drie ritten tegen de Amerikaan Jackie Si- LEICESTER Nederland zal woens dagavond in de stayersfinale bij de profs met twee man vertegenwoordigd zijn. Want na Jaap Oudkerk, die over tuigend de eerste serie had gewonnen, plaatste Piet de Wit zich dinsdagavond via een zege in de herkansingsrit, welke een bijzonder saai verloop had. Met De Wit ging de Brit Normen Hill over, zo dat de acht finalisten zijn: de Neder landers Jaap Oudkerk en Piet de Wit, de Westduitsers Dieter Kemper en Eh- renfried Rudolph, de Belgen Leo Proost en Theo Verschueren, de Italiaan Do- menico de Lillo en de Engelsman Nor man Hill. In de herkansigsrit werd Piet van der Lans binnen een half uur uit de strijd genomen, omdat hij met een achterstand van vier ronden verde digend bleef rijden. mes) en de Australische debutant Jack Johnson, die de Italiaanse kampioen Turrini uitschakelde, bij de laatste vier. Het was een ouderwets sprinttoer nooi, dat deed denken aan de grote da gen van opstandige figuren als de Zwitser Plattner en de Fransman Gaig- nard. Sportcommissie-voorzitter Willem Steenbergen, zelf in 1930 en 1931 twee de in het Nederlandse kampioenschap bij de amateurs, meende: „Een keer zo'n avond in het Olympisch Stadion en er zitten de volgende keer weer 20.000 man". Hij had gelijk. De ritten in de kwartfinales hadden alles geboden wat de sprint zo aantrekkelijk kan maken. Helaas komt het nog maar zo zelden voor. Leijn Loevesijn (links) in actie. LEICESTER Naast de vreugde over de prachtige prestatie van Loe- vensyn in de profsprint heerste er te leurstelling toen de Nederlandse tan dem, bestaande uit Jan Jansen en Peter van Doorn er niet in slaagde tot de finale door te dringen. De oranjemen- nen, die in de kwartfinales de Tsjechi sche combinatie in twee ritten gedeci deerd hadden uitgeschakeld, werden zelf in de halve finales door de Oost- duitse titelverdedigers Otto en Geschke in drie ritten buiten de eindstrijd ge houden. Jansen en Van Doorn hadden de eer ste rit verloren omdat zij toen de fout beginingen de Oostduitsers de gelegen heid te bieden onderdoor te komen. Op kop rijdend is deze combinatie prak tisch gesproken onverslaanbaar. Het was ook nu weer zo. Otto eri Geschke zegevierden in 10.60 over de laatste 200 meter. Die fout maakten de Nederlan ders in de tweede ontmoeting niet op nieuw en nu gingen de oranjemannen het eerst over de eindstreep. Een belle was noodzakelijk. Nu bleek dat het les je tevergeefs was geweest. Opnieuw stond stuurman Jansen toe dat de Oost duitsers op kop de laatste ronde in konden gaan. Tempobeul Van Doorn stuwde nog uit alle macht maar het was vergeefs. De Oostduitsers wonnen met een paar centimeter verschil. In de finale zullen zij het moeten op nemen tegen de Westduitsers Barth en Müller, die eveneens in drie ritten de favoriete Franse tandem waarin Tren- tin was vervangen door Quintyn, in drie ritten versloegen. De Fransen zijn de tegenstander van Jansen en Van Doorn in de strijd om de derde plaats. De FC Utrecht heeft dinsdag avond de wedstrijd tegen Lierse SK, uit de Belgische eerste divisie, met 2-1 ge wonnen. MAASTRICHT Joop Zoetemelk heeft het tweede deel van de tweede etappe van de wegwedstrijd Parijs Luxemburg gewonnen. Hij arriveerde met een voorsprong van elf seconden op de Belg Roger de Vlaemink in Maastricht, het eind doel van een rit over 128 km, die was begonnen in Ei- genbrakel. Het eerste deel van de etappe werd gewonnen door de Belg Frans Ver- w «V CV. Van de Ruit: „Ik kan Frans Mahn niet uitstaan LEICESTER De Nederlandse achtervolgingsploeg, die met zo veel moeite tot stand was gekomen, werd in de kwart-finales van de wereldkampioenschappen in Leicester kansloos door de Italianen uitgeschakeld. Ook op dit nummer, waarop Oranje alleen in 1964 by de Olympische Spelen in Tokio verrassend derde werd, maar het verder nauwelyks tot de laatste acht bracht, was Nederland uitgescha keld. Tyd dus voor Frans van de Ruit, met 27 jaar de „veteraan" in de ploeg, om ongezouten zyn waarheid aan de openbaarheid pr(js te geven. „Ik kan Frans Mahn niet uitstaan. Toen zy my, nadat ik in de persoonlyke achtervolging was uitge schakeld, vroegen of ik in de ploeg wilde ryden, heb ik eerst nee gezegd. Het liefst wilde ik niet meer met Mahn te doen hebben. Zwartepoorte heeft m(j overgehaald om het toch maar te doen. Voor hem ben ik er aan begonnen. Voor Mahn had ik dat nooit gedaan. beeck, Harrie Jansen was met een twaalfde plaats op ruim drie minuten de beste Nederlander. Het algemeen klassement wordt aan gevoerd door de Belg Eric de Vlae- minck. Op ruim vijf minuten is Benja mins met een tiende plaats de beste Nederlander. KEULEN Ilja Keizer (de Spartaan) heeft dinsdagavond bij internationale atletiekwedstrijden in Keulen de 800 meter voor dames gewonnen in 2 minu ten en 4,6 seconden. De Zweedse Anne- marie Nennzel eindigde op 0,8 seconde als tweede. De tweede Nederlandse vertegen woordigster Anneke de Lange (Sparta), bezette in 2.06.4 de vijfde plaats. Wij hadden vorige week in het Olympisch Stadion wel vrede gesloten, maar dat was voor de vorm, om hier moeilijkheden uit de weg te gaan. De Amsterdammer gaf toe dat zijn aversie tegen Mahn is gebaseerd op oud zeer. „Technisch is hij misschien goed, maar ik zal niet licht vergeten wat hij mij deze zomer in het Olympisch Stadion heeft aangedaan. Het is misschien een kleinigheid, maar het geeft wel een goed beeld hoe hij tegenover mij stond: op een middag zaten wij met een aan tal renners in de catacomben van het stadion bijeen. Er werd thee geschon ken. Mahn sloeg mij als enige over. En zo was er nog veel meer. Bij de trai ning in Amsterdam mocht ik niet bij de ploeg aansluiten, maar hier moest ik zo nodig meerijden". Van de Ruit, via zijn nationale titel in de achtervolging toch in de ploeg voor de wereldkampioenschappen te recht gekomen, zal een volgende keer pertinent voor de ploegachtervolging bedanken. „Mij vangen zij daarvoor niet meer. Ik wil wel individueel naar de wereldkampioenschappen". Hij is overigens van mening, dat Ne derland best een goede ploeg, met fina lekansen op de been zou kunnen bren gen. „Er zijn beslist onder onze renners wel vier of vijf misschien wel meer jongens te vinden om er een goede for matie van te maken. Maar dan moeten zij het anders aanpakken. De KNWU moet die jongens twee maanden tevo ren samen laten trainen, nog niet eens om hen technisch bij te schaven, maar meer om teamgeest te kweken. Want dat is op een dergelijke nummer onont beerlijk. Dat is toch ook het grote ge heim van het succes geweest van ome Joop (Middelink) bij de Olympische Spelen in Tokio en Mexico in de tijdrit op de weg". Of Van <^e Ruit meent dat midden in het zomerseizoen een aantal coureurs voor een dergelijk object geworven zou kunnen worden, werd hem gevraagd. „Natuurlijk, maar dan moet de unie hun wel een wekelijkse vergoeding ge ven. Er zullen ook bijvoorbeeld wel jongens in het oosten of zuiden zijn, die het nu niet kunnen betalen om regel matig in Amsterdam te komen trainen, maar die beslist in dat geval present zouden zijn. Ikzelf heb wat dat betreft gemakkelijk praten, ik woon een paar kilometer van het stadion af. Ook moet men dan zeker een maand voor de kampioenschappen de definitieve laat ste vier of vijf aanwijzen, zodat de jon gens weten waar zij aan toe zijn. Het is toch geen stijl wat zij hier Nanno Bak ker hebben geflikt. Die jongen had het hele jaar getraind en werd opzij gezet omdat hij een dag niet goed fietste. Nie mand kan het helpen wanneer hij eens een dag slecht rijdt. Op die manier kun je geen ploeg kweken". Marijke Schaar-Jansen: winst op roe;. Vos. Van de Ruit besprak kort de rit tegen Italië, waarin hij zelf ruim twee ronden voor het einde had moeten afhaken: „Wij konden gewoon niet beter door de onvoldoende voorbereiding". Dat Brand A De Nederlandse ploeg voor de tijd rit: v.l.n.r. Oosterhof, Den Hertog, Duyker en Tabak. elke keer bij het aflossen zoveel moeite had gehad om snel bij de ploeg aan te sluiten was voor Van de Ruit geen ver rassing geweest. „Die jongen rijdt veel te kort op de baan. In Amsterdam ging het nog wel, maar hier was het te moei lijk voor hem. Ook ik had er moeite mee". Nederland was met een tijd van 4 minuten 46.26 sec. duidelijk een van de slechtste ploegen in de kwartfinales geweest. De uitblinkers waren W.-Duits- land, dat met 4.36,39 veruit de snelste was, Oost-Duitsland met 4.38,32, de Russen met 4.39,51 en Italië, dat Neder land naar huis had gefietst met 4.40.05. Klaas Balk, een van de besten in de ploeg, gaf in rermerstaal een verklaring voor de nederlaag: „Er zat geen span ning op de ploeg. Als het goed gaat, moet je je afbeulen, dat was er niet bij, en dus ging het fout". De Rotterdamse eredivisie club Sparta heeft in Zwijndrecht de ama teurclub Zwijndrecht met 5-1 versla gen. Bij de rust leidde Sparta reeds met 3-0. De 2000 toeschouwers zagen De Quant, Klijnjan (3) en Kowalik voor Sparta scoren. Het doelpunt van Zwijn drecht kwam op naam van Boudewijn. AMSTERDAM Hooghartig Ajax heeft gisteravond een nederlaag gele den in het oefenduel tegen Standard Luik. De Amsterdammers heersten drie kwartier, namen een voorsprong en be sloten pas na wat gemakzuchtig schot- werk iets harder aan te pakken, toen de Luikse formatie tegenscoorde. Die gave werklust kwam te laat. Ajax was het ritme kwijt. Standard, dat aanvallend in feite machteloos was, toonde dit aan met een tweede treffer: 1-2.. Opvallend was in deze wedstrijd hoe Ajax gebukt ging onder het wegvallen van Cruyff. De rappe aanvaller zat met een liesblessure op de tribune. Hij is voor drie a vier weken uitgeschakeld. Standard trachtte pas na twintig mi nuten te tonen, dat het ook een voor hoede heeft, maar het gegroepeerde statische spel bleek voor Ajax simpel te ontrafelen. Van Dijk vuurde na twintig minuten raak, nadat Keizer en Sondergaard een levensgroot gat in Standards defensie hadden geboord. Tien minuten na rust kwamen de Belgen naast het nu aanzienlijk minder attent voetballende Ajax. Kostedde vuurde raak, toen de bal na een inzet van Petrovic van de vuisten van Stuy spatte: 1-1. De Amsterdammers hadden inmid dels wel gezien dat Standard, zij het niet in vorm, niet ongevaarlijk was en er kwam weer enig spitsuurverkeer voor het doel van Piot. Het voorkwam dat dit duel langzaam stierf, maar enig effect had het voor Ajax niet meer. Integendeel, want Standard sloeg nogmaals toe. Cvetler scoorde de treffer: 1-2. Ajax zag nog een geblesseerde Neeskens wegstrom- pelen. Hij werd vervangen door Müfrren. Scheidsrechter: Boogaerts; aantal toeschouwers: 15.000,

De Vallei | 1970 | | pagina 11