Ik voel mij jegens Israël niet schuldig al ben ik wel mee verantwoordelijk" Graag eens met m n vrouw bezoek aan Israël brengen VPRO gaat het nu zoeken in slagvaardiger actualiteit Prins Claus in Nieuw Israëlitisch Weekblad: W ereld- omroep biedt verslag Estudiantes- Feijenoord Z.-Amerika gratis aan Heer Bommel en de Slijtmijt De viste van Arte Kleywegt TROMPET CARNAVAL RIJKSMUSEUM HAD MET 8620 BEZOEKERS EEN TOPDAG Ontmoeting Trots '69^9] Vy- jongeren MORGEN DE VIJF POPULAIRSTE PROGRAMMA'S GINGEN NAAR ANDERE OMROEPEN programma <>s MAARTEN TOONDER STRIP WOENSDAG 12 AUGUSiüo I,.. AMSTERDAM «Om het heel eerlijk en duidelijk te zeggen was die verlo vingstijd nu niet de periode die ik tot de fijnste van mijn leven zou willen reke nen". zo heeft prins Claus verklaard in zijn tweede interview binnen korte tijd. Na de NOS stond hij ditmaal een gesprek toe met het Nieuw Israëlitisch Weekblad. Over de verlovingstijd zegt Claus:dingen op ons meer indruk hebben ge- jan rook". Op de vraag of hij de protestacties ongepast vond, is het antwoord: „Wat is ongepast? Ik wist dat er mensen op ons huwelijk tegen waren en hadden geko zen voor dit soort protestacties. Je vindt persoonlijk iedere poging om je trouw dag te verstoren ongepast en het is heel moeilijk op zo'n dag je in degenen te verplaatsen die demonstreren en er be grip voor op te brengen". „Voor de meeste mensen is hun trouwdag een van de plezierigste dagen van hun leven. Dat zou ik voor mijn trouwdag niet zo absoluut willen stel len. Ik behoud aan de elfde maart be paald plezieriger herinneringen dan aan de tiende. Maar dat zoiets zou kunnen gebeuren hadden we natuurlijk wel verwacht". „Het was een heel moeilijke tijd die al leen maar te doorstaan was door het geen tussen mijn vrouw en mij bestond. Het was een vuurproef, het was alle maal heel moeilijk te verwerken, te meer daar ik voorheen in de persoonlij ke sfeer nooit veel moeilijkheden met mensen had gehad. Dat valt zo'n explo sie van allerlei gevoelens die tegen je persoon zijn gericht je natuurlijk niet gemakkelijk". Over het huwelijk op 10 maart zegt hij dat de felheid en de omvang van de reacties een verrassing waren. ..Wij hebben eigenlijk later op de fo to's meer rook gezien dan toen in de koets. Een ieder die zelf een eigen trouwdag heeft meegemaakt zal begrij pen dat je iets dergelijks natuurlijk niet zo prettig vindt. Maar hij zal ook be grijpen dat zeker op die dag er andere 1 HILVERSUM De Wereldomroep gaat woensdag 26 augustus voor tien Spaanstalige Latyns Amerikaanse lan den een rechtstreekse radioreportage verzorgen van de voetbalwedstryd Es- tudiantes-Feyënoord in de Argentynse hoofdstad Buenos Aires. Bij wijze van reclamestunt en Holland Promotion heeft de Wereldomroep alle Spaanstalige landen in Zuid-Amerika een rechtstreeks verslag van de wed strijd aangeboden. Tien landen hebben tot dusver dit aanbod aanvaard: Chili, Bolivia, Uru guay. Columbia, Equador, Costa Rica, Honduras, El Salvador, Guatamala en de Dominicaanse Republiek. Uit Peru wacht men nog op antwoord. Mexico heeft geen belangstelling, even als Venezuela, waar de voetbalsport niet zo populair is. Het verslag van de wedstrijd zal worden verzorgd door de Chileen Patrio Banados (35), een oud medewerker van de Wereldomroep. De reportage wordt vanuit Argentinië via Nederland naar de belangstellende Zuidamerikaanse landen gezonden. Via een kabelverbinding of een satelliet komt het verslag van de Argentijnse hoofdstad uit eerst naar Nederland. De zenders in Lopik (rechtstreeks) en Kootwijk (via het relaystation van de Wereldomroep Bonaire) zenden de reportage vervolgens weer via zes kor- tegolffrequenties terug naar Zuid- Amerika. Bovendien zullen ook verschillende nationale omroepen de reportage van de Wereldomroep overnemen en via hun eigen stations uitzenden. In Colum bia zenden totaal 125 zenders de wed strijd via de Wereldomroep uit. Dezelfde landen, die nu de reportage uit Buenos Aires krijgen, zullen tij dens de return in Rotterdam en even tueel bij een derde wedstrijd in Ma drid ook weer door Wereldomroep van •en gratis rechtstreeks Spaanstalig verslag worden voorzien. Het hoofd van de Spaanse afdeling bij de Wereldomroep, de heer F. E. de Mulder Bonello verwacht, dat rond een miljoen mensen naar de reportage van de Wereldomroep zullen luisteren. Ook de Nederlandstalige reportage, die de Wereldomroep in samenwerking met de NOS verzorgt, gaat via Nederland weer terug naar Zuid-Amerika (An tillen en Suriname). AMSTERDAM Het Rijksmuseum in Amsterdam heeft deze week een topdag van 8.620 bezoekers gehad, het ■hoogste aantal in het nog lopende toe ristenseizoen. Daarvan zagen l.®80 het klankbeeld zeventiende eeuwse schilderkunst in de aula. Prins Claus vertelt dat voor het hu welijk de ontmoeting bij burgemeester Van Hall met de rabbijnen en met en kele oud verzetsstrijders een van de in drukwekkendste was in de tijd dat hij werd geconfronteerd met groeperingen die tegen het huwelijk grote bezwaren hadden. Aanvankelijk had prins Claus niet verwacht dat de joodse gemeenschap zou weigeren het huwelijk bij te wo nen, maar na de gesprekken bij mr. Van Hall was het begrip bij het ver loofde paar volledig waar het hun te rughoudendheid betrof. Daarover be stond geen enkele twijfel meer. „De afwezigheid op het huwelijk was voor ons de indicatie dat wij door ons besluit te trouwen een heel belangrijke groep in Nederland hadden gekwetst. Dat was voor ons het wezenlijke van dat besluit van de rabbijnen". „Ik heb sinds ons huwelijk in het ka der van de kennismakingsbezoeken op gezette tijden o.a. ook bezoeken ge bracht aan verschillende Nederlandse kerkgenootschappen en uiteraard heb ben wij ons afgevraagd of wij ook niet de joodse kerkgenootschappen in dit programma moesten opnëmen. In over leg hebben wij daarvan afgezien, om dat dat toen (1966) nog wat te prema tuur werd geacht, tenminste, dat gevoel hadden we zeer sterk. Zo'n proces gaat langzaam. Je kan het ook beter lang zaam doen dan via een spectaculaire geste". Op de vraag of juist een interview met het Nieuw Israëlitisch Weekblad geen averechts effect kan hebben, zegt prins Claus: „Kijkt u eens, kwaadwillenden kun nen alles verkeerd uitleggen, maar daar behoeven we ons helemaal niet druk over te maken en dat doe ik ook niet. Hel gaat erom bij degenen begrip te wekken die welwillend zijn. Als men dit gesprek alléén maar uitlegt als het mooi weer willen spelen bij de joodse gemeenschap, dan moet ik vaststellen dat ik dan kennelijk de laatste vijf jaar onvoldoende uit de verf ben gekomen". Prins Claus kende Nederland nauwe lijks voor zijn komst. „Ik wist er behal ve van wat Schiller erover geschreven had, erg weinig van. Ik ben in 1952 eens een paar dagen in Rotterdam geweest, maar daar is het bij gebleven". Ik heb nu o.a. Ondergang van Presser gelezen en ik heb verder alle tv-films gezien die prof. De Jong over de bezet tingsjaren heeft gemaakt. Die films hebben wij regelmatig, eens per week. gedurende enkele maanden thuis laten afdraaien. Vele mensen die bij de ver schillende gebeurtenissen betrokken waren, hebben we hierbij uitgenodigd en met heh na öfloop vaak urenlang gediscussieerd. Ook prof. De Jong zelf was sameri met de heer Sijes bij die ge legenheden aanwezig. Hij zegt voor Israël gevoelens van grote sympathie te hebben. „Ik vind het eerlijk gezegd niet erg belangrijk waar op die gevoelens steunen. Als je het ge voel hebt dat die gevoelens echt zijn en niet voortgestuwd worden uit alleen maar schuldgevoelens, dan vind ik het verder niet zo belangrijk om ze te ana lyseren". „Persoonlijk heb ik geen schuldgevoel tegenover Israël, maar in de collectivi teit draag ik heel duidelijk een gevoel van medeverantwoordelijkheid waar aan ik me onder geen enkel beding wil onttrekken". Verder merkt hij op: „De gevoelswe reld van anti-semieten is mij volledig vreemd. Ik kan er eenvoudig niet inko men. Er bevinden zich onder alle volke ren goede en slechte mensen. Het gene raliseren alleen al. ten goede of ten kwade, is op zichzelf een stuk racisme". Het echtpaar zou dolgraag een reis naar Israël maken. „We hebben nog geeft concrete plannen. In onze positie moet je helaas met heel veel gevoelig heden rekening houden. Een bezoek aan een bepaald land wordt onmiddellijk uitgelegd als anti....... vult u maar in" Prins Claus zei voor de televisie dat hij zich Nederlander voelt. ..Het is een kwestie van identificatie. Het begint vaak met heel kleine onbelangrijke din gen. Plotseling ontdek je dat je trots bent op iets dat Nederlands is of dat door Nederlanders gepresteerd werd en wordt" „Om een duidelijk voorbeeld te noe men: als sportliefhebber zijn het Olyni- pisch goud van Ada Kok. het wereld kampioenschap van Ard Schenk en de Europacup van Feijenoord plotseling dingen waarvoor je een halve nacht slaap opgeeft". „Ook het taalgebruik is een belang rijke indicatie. Ik denk en droom in het Nederlands (behalve rekenen als het heel snel moet gaan). Ik voel me ook intensief betrokken bij het politiek ge beuren in Nederland. Ook voor de ver kiezingsuitslagen offer ik graag mijn halve nachtrust op". Claus streeft ernaar alles zo goed mogelijk te doen, maar hij zegt toch veel fouten te maken. „Ik veronderstel alleen dat de mensen zo aardig zijn die fouten niet te zien en daarnaast heb ik veel geluk gehad. Ik heb ook al enkele bekeuringen gehad en wel voor ver keerd parkeren. In mijn gevallen is de zaak niet in de publiciteit gekomen". „Waar het die Vierdaagse betreft, ik heb die inderdaad uitgelopen, maar be paald niet zo feilloos als men veronder steld. De mensen die dat dachten had ik graag mijn voeten laten zien. Het be langrijkste is dat je probeert het zo goed mogelijk te doen. Er zijn altijd mensen die het beter zullen kunnen". Over de monarch'^ tenslotte merkt Prins Claus in het Nieuw Israëlitisch Weekblad op: „Zeer zeker beschouw ik op dit moment de monarchie in Neder land als blijvend. Daar moet je gewoon van uitgaan. Wij moeten er in ieder ge val van uitgaan". Als echter het Nederlandse volk een eind aan de monarchie zou willen ma ken, dan geloof ik niet dat u leden van het Koninklijk Huis op de barricade zou vinden om het instituut van d$ mo narchie als zodanig te verdedigen. Ik zelf heb zeker niet het gevoel dat wij bezig zouden zijn aan het schrijven van het laatste hoofdstuk van de monarchie in Nederland, maar mijn oordeel is als jongste lid van het Koninklijk Huis, als newcomer natuurlijk niet erg veel waard". „Ik ben wel van mening dat het laat ste hoofdstuk door de leden van het Koninklijk Huis zelf zal worden ge schreven. Als er een echte kloof tussen volk en Koninklijk Huis zou ontstaan, dan ben ik ervan overtuigd dat ook voor ons de '-'msequenties heel duide lijk zullen zijn". Over enkele weken begint het nieuwe televisieseizoen. Alle om roepen en de N.O.S. zijn druk aan de voorbereidingen bezig. Ook dc VPRO waar men met de merk waardige moeilijkheid zit dat de vijf programma's die naar VPRO- maatstaven gemeten een hoge kijkdichtheid haalden in het afgc lopen seizoen, verdwenen zijn. An dere omroepen hebben er zich over ontfermd. De Tros nam het auto programma „Wereld op wielen" over, de AVRO legde beslag op „De oude draaidoos" (in gewijzig de vorm), de VARA kreeg de serie „Het oproer kraait" en de KRO ging met de „Adèle-shows" en de „Gerard Cox-shows" strijken. Een verontrustende ontwikkeling voor de VPRO? Wat gaat zij er voor in de plaats stellen? Is dat verdwijnen van wat in de volks mond „Populaire programma's" heet een tendens? Arie Kleywegt, 49 jaar, sectiehoofd televisie bij de VPRO: „Er is geen sprake van af stoten. „Wereld op wielen" hadden we graag willen houden. We had den het wat willen veranderen maar daar voelden de samenstel lers niet zo veel voor. En toen kwam het aanbod van de Tros. „De oude draaidoos" zijn we kwijt omdat Simon van Collem het niet meer zo zag bij ons. Bij „Het op roer kraait" waren we nogal ver deeld in waardering. We vonden het niet zo sterk, vooral niet in de presentatie. Maar er is geen spra ke van een tendens...!" Wat komt ervoor in de plaats? Arie Kleywegt: „Wij hebben een aantal plannen vooral op informa tief gebied. Want daar blijft bij ons het zwaartepunt liggen. We gaan programma's maken over het onder wijs en over de cultureelpolitieke ontwikkeling tussen de twee wereld oorlogen. En dan amusement, ach, wij willen die scheiding niet zo sterk leggen. Rob Touber gaat voorgons tenminste vier shows maken. Daar gaan we nogal wat geld voor uit trekken. Wat erin gaat komen weet ik niet, maar hij krijgt de kans er zich helemaal in te ontwikkelen, zo dat er misschien een Montreux-pro- ductie uitkomt. Daar streeft Rob trouwens al een paar jaar naar." Arie Kleywegt: „Ja, de actualiteit willen we nog meer en speelser gaan volgen. Het wordt stellig anders dan V. 6949 Heer Bmmel schuifelde enige tijd met zijn rug tegen de bergwand voort, terwijl hij diep de berglucht in ademde en zijn ogen liet dwalen over hei landschap. „Een prachtig panorama!" sprak hij. „Zoiets ziet men op de begane grond maar zelden. Wat sta je daar, jon ge vriend? Waarom volg je me niet?" „Dat pad is te smal." zei Tom Poes „Met die rugzak kan ik er niet over heen". „Onzin", hernam heer Ollie. „Er is ruimte genoeg. Loop maar achter mij aan, dan kan je nie> «jeKvrc» Zijn stem stokte, want al sprekende liad hij een blik naar beneden geworpen en nu zag hij, dat er een diepe afgrond aan zijn voeten gaapte Hij verstarde, en het koude zweet brak hem uit. „D-doe ie-iets!" riep hij. „S-sta daar niet. Zie je dan niet, dat ik eigenlijk in levensgevaar verkeer?" „Er kan niets gebeuren zolang u niet naar beneden kijkt", zei Tom Poes geruststellend. „Kom maar weer terug, dan nemen we het andere pad tussen de bergen door". „T-teurg...." prevelde heer Bommel met bevende lippen. „H 'roe doe ik dat? Elke be-beweging kan m-mijn einde be- betekenen!" Hij stak tastend een been uit en stapte schokkerig zijwaarts. Maar om dat de duizeligheid hem parten speelde ging hij de verkeerde kant op, en het ge val wilde, dat het rotspad daar plotseling eindigde. „Stop!" riep Tom Poes, terwijl hij aan de gespen van zijn ransel begon te rukken. „Sta stil! Ik kom er aan". Hij was echter te laat. Heer Ollie, die pnver- wacht een leegte onder zich voelde, zakte door zijn bevende knieën en stortte met een akelige gil in de diepte... „Berichten uit de samenleving." Dat is niet goed van de grond gekomen Ik wil die actualiteit slagvaardiger maken. Dat is nu niet zo. En dat schort er het meest aan onze pro gramma's. We gaan dat het komen de seizoen ook proberen te verande ren. Het is moeilijk, omdat we z< klein zijn, maar ik geloof wel da' iet mogelijk is." Doet de VPRO aan klanten binding? Arie Kleywegt: „Wij brengen ze- :er programma's om leden te win nen. Het is ons het afgelopen sei zoen niet gelukt. We hebben te zwaar geprogrammeerd, verkeerd geanticipeerd op de Tros. We willen proberen dat nu te voorkomen. Het moet makkelijker verteerbaar wor den. Hoe daar zijn we over aan het denken. Kijk, de competitie met de Tros is moeilijk, maar we hebben in deze zomer ingehaald. De formule van Piknik spreekt kennelijk veel mensen aan. We onderzoeken nu, wat we met Piknik in de winter kunnen gaan doen. We zijn dat aan het analyseren en het is niet on denkbaar dat we wat elementen van Piknik gaan gebruiken. De „live formule" en het betrekken van het publiek bij een uitzending doen het. ook in de huiskamer." Wordt de VPRO daarmee niet helemaal een jongerenomroep? Arie Kleywegt: „Naar Piknik kij ken niet alleen jongeren. Stellig niet! Natuurlijk we! het grootste deel. maar het is niet opzienbarend. Bo vendien is het helemaal niet zo dat we alleen op de jongeren speculeren. Uit onze programma's blijkt wel, dat we het bij de jongeren goed doen. Maar het televisieprogramma van de VPRO is bepaald niet duidelijk op de jongeren gericht". „Wij voeren ook beslist geen be leid om de oudere groepen af te sto ten. Maar de ledenwinst komt nu eenmaal van de jongeren. Dat is ook normaal. De ouderen zijn al lid van een of andere omroep. En je winst moet je dus halen bij de mensen, die pas beginnen. Daar komt dan bij, dat wij de jongeren meer aanspreken dan de ouderen. Nee, ik heb niet het gevoel dat we niet genoeg doen om de ouderen te boeien. Als je het pro gramma bekijkt kun je niet zeggen: daar vinden de ouderen niets aan." Hoe staat u persoonlijk te genover de VPRO? Arie Kleywegt: „Ja, hei is een heel moeilijk ding, die VPRO. Ik ge- TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 (K) Puffenstuf, TV-serie voor de jeugd. 19.30 CVK 1KOR/RKK: Kenmerk wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving. 20.00 NOS: (K) Journaal. 2u.20 Uitzending Stichting Socuter. 20.25 De vrouwen van de generaal (Walt/ ol the toreadors), speel film. (Rijkskeuring: 18 jaar). 22.05 Studio Port, waarin o.a. Ei.) Wereldkampioenschappen Wiel rennen te Leicester. 22.45-22.50 (K) Journaal. NEDERLAND 2 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. IJ.04 AVRO: (K) Trompet-Kanaval Openluchtconcert met orkest Willy Schobben. 19.30 (K) Nationaal Phflippijns Bal let. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: 15 augustus 1945: Slot zonder einde: documentaire ovei de Nederlanders in de Japanse kampen. loof dat iedereen het hier bij tijd en wijle moeilijk heeft. We zijn klein en kwetsbaar. En dat roept wel eens spanningen op. Dan vragen we ons af: Doen we het wel goed, enzo. Dat ir. bij ons natuurlijk meer het geval ian bij de grotere omroepen. Maar 'k vind het alles bij elkaar in hoge late boeiend en interessant om dit srschijnsel overeind te houden." Drijven jonge medewerkers bij de VPRO niet te vaak hun 7, in door. waardoor misschien een beeld van de „VPRO-kwa- jongens" ontstaat? Arie Kleywegt: „Bepaald niet. Ik vind het erg prettig om met jonge mensen als de Haasbroeken en an deren van die leeftijd om te gaan en te werken. Ze drijven zeker niet door. Er wordt altijd heel open. zin nig en nuttig van gedachten gewis seld." Hebt u nooit teruggewild naar een bestaan als s'er-repor ter, zoals u jaren geleden bij de VARA was? Arie Kleywegt krijgt het voor het eerst tijdens het gesprek voor elkaar het droevige, doorgroefde en moede gelaat tot een glimlach te ver draaien. Hij zegt: „Ach ja, dat Heb ik weieens, een zeker heimwee naar vroeger tijden. Maar bij mijn werk nu heb ik geen kans om in te slapen. Het houdt je levend. En het is fijn om aan het front te staan. Maar als ik dan jongens als Kuiphof of Ter- lingen bezig zie, dan denk ik toch weieens: Dat is lekker werk en het brengt minder bekommernis mee." „Trompet-Carnaval" heet het pro gramma dat de Avro-televisie van avond tussen half acht en acht uur op het scherm brengt vanuit de tuin van de Singer Museum te Laren. Centraal in dit programma staat hoe kan het anders Nederlands bekende trompettist Willy Schobben, die ook in het buitenland een goede reputatie geniet. Met talloze singles en enkele langspeelplaten timmert de in Utrecht wonende Limburger aan de weg in landen als Japan, West-Duitsland, de Philippijnen, Frankrijk, Spanje, Portugal, etc. De totale verkoop van meer dan een miljoen platen leverde hem een gou den trompet op. Met deze gouden trompet kan men hem vanavond zien en horen, samen met zijn orkest. 20.45 (K) De wonderlijke wereld van reptielen en amfibische wezens, film. 21.35 (K) Affiche 11: chansons-pro gramma in samenwerking met de ORTF. 22.05 (K) Berlijn....Berlijn (Ber lin-Berlin), filmimpressie van Berlijn. 22.25-22.30 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I Reg. progr. NDR: 8.100 Cultuui spiegel. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (KI Zandmannetje. 18.55 Nurdschau- magazin. 19.26 (K) Stewardessen: or rustige vlucht. 19.59 Programma- overz. WDR: 18.00 Die Alpen-BrÜcke Europas, tv-serie. 18.30 (K) Vpor d< kleuters. 18.40 (K) Hier und heute met nieuws. 19.25 (K) Reportage over een team van atoomonderzoe^ers.' 20.00 (K) Journaal, en weerbericht 20.15 (K) Filmreportage. 21.00 Fami lie Bergmann, tv-serie. 21.45 (K) Tht Black-and-white-Minstrel-Show. 22.20 (K) Journaal, commentaar er weerbericht. 22.40 'K) Reportag* over S&lvadorf Dab 22.30 (K) Jour naal. DUITSLAND 2 18.05 (K) Actualiteiten en mu 18.40 Westlich von Santa Fé, tv-se rie. 19.20 John Klings Abenleuer tv-serie. 19.45 (K Niews, act. er weerber. 20.15 (Ki Actuele informa ties. Aansl. Nws. 21.00 Documental) «pel. 22.25 (K) Nws. en weerbr 22.35-plm. 23.35 (K) W.K Wielrer nen. LEVISIE NEDERLAND 1 15.30-61.40 NCRV (K): Vakante ogramma. DUITSLAND 1 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis eravond. 10.30 Detective-film 1.30 Act. kroniek. 12.20 Amusements progr. 13.50 Persoverzicht. 13.00- J.30 Journaal 16.35 (K) Nws. 16.4' Voor de kinderen. 16.55 Idem. 17.2f K) Internationale folklore: Ierlan- 17.55 (K) Nws. DUITSLAND 2 17.30 (K) Nws. en weerber. 17." Flitsen uit Duitse speelfilms. XOIO HILVERSUM I AVRO 7.00 Nws, 7,11 Ochtendgym mastiek. 7.20 Stereo: Lichte gramme foonmuz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuz (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Mor genwijding. 9.00 Klass. kamermu/ (opn.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Waai zijn onze kinderen gebleven: pro gramma rondom jongeren en hur vakantie. 10.00 Voor de kleuter. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00- 11.02 Nws.) 11.30 Rondom 12: pro gramma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). 12.30 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Stereo: 't Muzikantenuur: I. Interna tionaal Belaardconcours 1970 te Hil versum. mod. muz., li. Internatio naal Gitaarfestival Beverwijk: klass. muz.; III. Harmonie St. Mi chael uit Thorn: klass. en mod. muz. 14.30 't Is Historisch: progr. over ge schiedenis. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.03 Land der Muzen: kunstkroniek. 17.00 Sans Rancune: platenprogr. 17.30 .jeugdprogi. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Ra diojourn. 18.30 Stereo: Licht instru mentaal ensemble. 19.00 Amateurs musicerenAccordeon-ensemble. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nws. KOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel: gesprekken over de liturgie. AVRO: 2 05 Stereo Omroepork. en zangsoliste: Opera- :nuz. 21.05 Een dag uit hei leven van Iwan Densowitch, hoorspel. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Ra diojournaal. 22.55 Een avondje uit: icht ensemble. 23.20 Internationaal •Jeugdmuziekfestival Purmerade 970. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM 11 KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende oord. 7.16 Stereo: Badmerit: k ass. en mod. muz. (gr.) 8.30 Nw-, 8.32 Touringclub; vakant.etips en infor maties. 8.45 Voor de nuisvrouw. 9.00 Gymnastiek ;oj de uis- /rouw). NOS: 10.00 Wat heeft dat ;ind?: pedagogisch rubriek .0.20 Stereo: Mu/ uu de Barok. KRO tl.OO Nws. 11.03 Voor de zieken 11.55 vlededelingen NCRV 12.00 Los- v'ast, gevarieerd programma. (12.26 Mededelingen t.b.v land- en tuin- oouw, 12.30 Nws 12.41 Act 14.00 Stereo; The Kilima Hawaiians Show. 14.30 Stereo: Folklore en avanignrde: mod kameimuz dooi viool duo. 15.00 Hervormde mjddagd.ens. NOS 15.30 Skivatoon: informatie over nieuwe langspeelschijven. (16.00- 16.02 Nws.) 16.15 Meer over min- uer: een progr. met meer informatie over mensen en dingen die fninder op de voorgrond treden. Hierin van 17.00-17.10 Wereldkampioenschap wielrennen in Leicester. NCRV: 17.45 Hier en nu: sportact. met (NOS) We reldkampioenschap wielrennen in Leicester. 18.00 Tijd vrij voor mu- '.iek in vrije tijd Accordeonvereni ging en mannenkoor (opn). 18.30 \*ws. 18.41 Act. 19.00 Stereo Lichte ^rammofoonmuz. 19.30 Ontvoerd!: en radiospel voor di zomeravond. 20.45 De jeugd op eigen wieken, st- riehoorspel (dl. 11). 21.10 Stereo: Licht elektronisch orgelspel. 21 25 Stereo: lichte grammofounmuz. 21.50 Stereo: Klass. orgelmuz. (opn.) 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nw; 22.40 Vakantietoeslag: progr. met act. in- 'ormatie ovei alle facetten van het oerisme. 23.15 Stereo: Jazz-Time 3 55-24.00 Nws HILVERSUM III. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Terug van ggeweest: muz. van toen voor' listeraars van nu. 10.00 Nws 10.03 luz. bij de koffie. (11.00 Nws) NOS: :2.00 Nws. 12.03 Radio Nordring Hel goland: popmuziek. KRO: 13.00 Nws. 13.03 Waarom niet >nt-p nnen lunchprogr. 14.00 Nws. 14.03 Holster: pop- en countryr j(15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 lORRRrrr...: pop magazine. 17.00 Nw 17,02-18.0' Draaijijofdraaiik: verzoekplaten.

De Vallei | 1970 | | pagina 6