President trok diepe rimpels Rok hoort bij laarzen W aterhuishouding niet alleen zaak van ingenieurs Spionnen komt hij nooit tegen a. ERVAREN STOFFEERDER HENK DE RUITER Mr. Van Driel: niet vervolgen of anders boete vijftig cent In Nederland geen zorgen om cholera in Rusland Vak voor mensendie houden van reizen gevaren en lange werkdagen HOTEL VONK b. AANKOMEND STOFFEERDER C. VERKOOPSTER HULPVERKOOPSTER WEER AUTO OP OVERWEG GEDUWD 2 nette meisjes 1 meisje Te koop Delftse hoogleraar over de watervervuiling: DIEVEGGE" BLEEK MAN GEEN HANDEL Pompidou en Heath reageren positief Schoenfabriek in moeilijkheden DEMONSTRATIE INDRUKWEKKEND Noorse jongen door stenen rijk Geen gif op strand van eiland Wight Douglas-Home naar W.E.U. DE VALLEI VOOR BETER WONEN Hoogstraat 20 - Tel. 12830 - VEENENDAAL WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1970 Maand celstraf geëist tegen A'dammers die hasjiesj slikken (Van een onzer redacteuren) ZWOLLE De officier van Justitie bij de rechtbank in Zwolle, mr. D. Bins, heeft tegen vier jeugdige Amsterdammers, die op 3 mei van dit jaar met een (geringe) hoeveelheid hasjiesj werden aangetroffen, onvoorwaardelijke gevan genisstraffen van een maand geëist. Hij achtte het bewezen dat de knapen han del dreven in sgft-drugs. Een van hen, de 22-jarige los-arbeider Freddie V. zag bovendien een maand hechtenisstraf tegen zich geëist omdat hij bij aanhouding in het bezit was van een pistool, kaliber 6.35. De overige drie: plaatwerker Geert H. R. E. (24), schrijver voor pop-bladen Willem A. V. (32), en ex-zee man Albertus G. S. (21). Het was de eerste maal dat er een „doping-affaire" diende voor de meervoudige Zwolse rechter. De president, mr. L. 't Hooft, be handelde de zaak op een vaderlijke wijze. Toch zat hij er ook mee in de maag en tijdens het gedegen pleidooi van de beide raadslieden, mr. Van Driel en mr. Veraart, verschenen er niet zelden zorgelijke trekken op zijn gezicht. Centraal bij dit alles stond het gene- ratieverschil. „We leven toch niet op kosten van de maatschappij? We mogen toch wel gelukkig z(jn met een be staan zonder luxe? We hebben geen be hoefte om hard te werken. We gebrui ken soft-drugs en zullen die blijven ge bruiken eenvoudig omdat het geen kwaad kan en omdat we er niet minder van worden". Allemaal uitspraken van schilderachtige figuren achter het hek je die grote denkrimpcls op het college achter de groene tafel brachten. Een verdediger Van Driel voegde daar nog aan toe. „De gemeenschap aan vaardt het gebruik van' soft-drugs als niet strafbaar. Het is daarom niet aan de rechtbank het als een strafbaar feit te zien. Als er een drugs-probleem be staat dan is zulks een medisch pro bleem. De officier diende onmiddellijk van repliek: „Zolang de volksvertegen woordiging de wet op de opium (1928) niet afschaft dan dient het Openbaar Ministerie er naar te handelen". Voor mr. 't Hooft en de rechters een verre van eenvoudige zaak. De uitspraak is over veertien dagen. De vier knapen vertrokken op de avond van de 2e mei uit de hoofdstaad met een kilo hasjiesj op zak. Zij hadden behoefte aan ontspanning en gingen in Groningen relaxen. Van de hasjiesj werd gretig gebruik gemaakt en ook mensen in het hoge noorden profiteer den er van mee. De vier ontkenden echter dat zij 't spul hadden verhan deld. Wel gaven ze ruiterlijk toe een vergoeding in ontvangst te hebben ge nomen. Geert E. mocht het eerst voor o DEN HAAG De Nederlandse ge zondheidsautoriteiten hebben het vol ste vertrouwen, dat de Russen door de maatregelen, die zij hebben getroffen, erin zullen slagen de cholera-epidemie in hun land in te perken. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid dinsdagavond desgevraagd medege deeld. De Nederlandse autoriteiten geloven niet, dat de ziekte zichin de Sovjet- Unie verder zal uitbreiden en achten maatregelen ten aanzien van uit de Sovjet-Unie komende reizigers niet no dig. Dinsdag nog hebben de Nederlandse autoriteiten zich tot Moskou gewend om meer inzicht in de omvang van de ziekte te verkrijgen, maar ook de op dit verzoek ontvangen gegevens hebben geen aanleiding gegeven tot het treffen van maatregelen. BREGANCON President Pompi dou heeft gezegd, het voorstel van kan selier Brandt tot het houden van een topconferentie nog te overwegen. Op het ogenblik ziet hij echter geen bij zondere reden voor een dergelijke con ferentie. De Franse president zei dit op een persconferentie in zijn vakantie verblijf in Bregangon. Ook premier Edward Heath heeft po sitief gereageerd op het voorstel van de Westduitse Bondskanselier aldus heb ben diplomatieke zegslieden dinsdag in Londen verklaard. TILBURG De directie van Lancia schoenfabriek NV te Tilburg heeft zich wegens liquiditeitsmoeilijkheden ge noodzaakt gezien surséance van beta ling aan te vragen. Deze is gisteren door de rechtbank verleend. In het be drijf werken ongeveer 100 werknemers. Met het afwerken van de lopende or- Iters, die men in elk geval integraal wil uitvoeren zal nog enige tijd gemoeid zijn. De vakbonden zijn op de hoogte gesteld. het hekje komen. Er ontspon zich een levendig vraag-en-antwoord-spel tus sen hem en mr. 't Hooft. Hieruit bleek dat E. nu vijftig gulden per week ver dient als disc-jockey. Of hij nog slikte? Jawel, eens per drie dagen een stick. Inspuitingen met andere middelen had hij afgezworen. E. staat sinds enkele maanden onder controle van dokter Geerlings, een grootheid op zijn terrein. De president wilde van hem en van de drie knapen die na hem hun verhaal vertelden weten of zij enig ongerief van hun slikkerij ondervonden. Dat bleek niet het geval. Integendeel, zij vertelden zich er aanmerkelijk beter bij te voelen. In het geval van de schrijver voor popbladen is het zelfs zo dat deze nadat hij met slikken begon andere agressieve neigingen heeft afgezworen. Alle vier vertelden geen behoefte te hebben om meer te verdienen dan zij voor hun eerste levensbehoefte nodig hebben. Freddie W. had een verklaring voor het op-de-man-hebben van een pi stool. „Ik voel me de laatste tijd be dreigd door een groep Surinamers. Ik heb een voordeeltje gehad van ƒ3500." Als dat zo is had u toch beter een klappertjespistool aan kunnen schaf fen", zei mr. 't Hooft. „Nu u 't zegt", zei de veel met zijn armen zwaaiende W. De rechter vroeg hem of hij ner veus was. „Een beetje wel", antwoordde verdachte. Maar hij voegde er onmid dellijk aan toe. „Denk niet dat het komt omdat ik geen stick heb gehad. Ik wil hier gaarne een demonstratie geven. U zult geen zier aan me merken". Die de monstratie hoéfde niet en W: zwaaide met een gevaar van „dan moet u het zelf maar wéten": De officier wist het heel goed. In zijn requisitoir liet hij geen twijfel aan bestaan dat het hier om handelaren in verdovende middelen ging. „Ze weigeren om dat toe te geven omdat ze weten dat de straf niet mals zal zijn. Wie gaat er nu naar Groningen om daar hasjiesj te verhandelen als in Amsterdam het knooppunt van de han del in verdovende middelen is. De kna pen hadden bij hun aanhouding vele honderden guldens op zak. Dat is toch niet normaal als je een weekendje op stap gaat". Het motief van relaxen vond bij de officier geen ingang. „Kennelijk ontspannen deze lieden zich het best in cafés". Die instelling van „werken om te eten en niet meer" kon de officier niet vatten. Vreemd ook vond hij het dat de knapen, die toch nauwelijks moe kunnen worden van hun bezigheden, toch een slechte lichamelijke conditie hebben. Gij hiel dhet op de werking van dope. Zelfs de geografische kennis van de verdachten werd gelaakt. „Ze stapten op een gegeven moment uit de auto en dachten in Almelo te zijn. Het was Zwolle. Met een zeeman in je mid den moet dat toch niet kunnen." Kort en goed: hij eiste de straffen zoals in de aanhef genoemd indrukwekkend. Mr. Van Driel hield een indrukwek kend pleidooi. „Ik heb zelf in Amster dam gestudeerd en weet uit ervaring dat het geen feest is om er te wonen. (E. boog het hoofd en begon luid te snikken). Je voelt je dikwijls in al die drukte een eenling. Als er voor jonge knapen geen goede opvoeding krijgen kunnen ze gemakkelijk mislukken. Ik heb veel met de jongens gepraat en er is me veel duidelijk geworden. S. bij voorbeeld heeft een meisje waarvan hij niet houdt maar waar hij mee sa menwoont omdat hij het prettig vindt. De verhouding kan zo weer verbroken worden. (S. knikte een keer of tien om TROMSÖ (Noorwegen) Een 12- jarige Noorse jongen verdient een hoop geld, door in zijn vakantie ron de stenen uit het Noorse Noordpool gebied naar België te exporteren. Dagfinn Viken uit Storslett moest een werknemer aantrekken, om aan de vraag te kunnen voldoen: hij heeft al 8 ton stenen geëxporteerd en de Belgische importfirma waar hij zaken mee doet, heeft om nog eens 12 ton gevraagd. De Belgen gebruiken de stenen als decoratie in de huizenbouw. Dagfinn haalt de stenen, die door het water rond geslepen zijn, van het strand vlak bij zijn huis. Volgende week zal De finn zijn za ken moeten onderbreken: omdat dan zijn school weer begint. dit te bevestigen). En wat de zaak op zich betreft: er is geen strafbaar feit. Zij hebben geld aangenomen maar geen winst gemaakt. Ze verstrekken de hasjiesj als sociaal voelende mensen. Ik bepleit een voorwaardelijke straf. In dien de rechtbank die volgens mij niet in staat is geëigende maatregelen te ne men dan toch wil straffen zou ik willen voorstellen om een minimum van vijftig cent te vonnissen. Zijn con frère Veraart vulde aan: „Je kunt die wet van 1928 niet van toepaesing bren gen op mutaties in 1970. Datzelfde is gebleken met alcohol, stropen en porno grafie. Men kan met de officier van mening verschillen. Wat hij devalueren noemt kan voor een ander evolueren zijn. Is het geen discrepantie als je in dividuen gaat aanvallen terwijl er in het Kralingse bos een lucht hing van dope zo bezwangerd dat de muggen er het leven bij lieten..." AMSTERDAM: Een nieuw snufje op I het gebied van de schoenenmode is dit paar laarzen met bijpassende rok van suède midi-lapjes in grijs, cognac en verschillende kleuren bruin. SAN FRANCISCO Er moet meer samenwerking komen tussen ci- viel-ingenieurs en de chemici en biolo gen die de Nederlandse waterhuishou ding behandelen. De atvalzuivering, van ouds het terrein van de civiel-in- genieur, heeft een dusdanig drastische inmenging van biologen en chemici moeten ondergaan, dat wrijvingspun ten tussen beide groepen ontstonden. Om af te komen van n civiele krin gen circulerende uitspraken zoals: „Wij moeten ervoor zorgen dat niet alleen het bouwen van betonnen bakken voor ons ove. blijft, zouden er meer che misch- biologische afstudeermogeiykhe- den moeten komen voor de civiel-in- genieur. Dit zou even tueel kunnen lei den tot een gespecialiseerde vakrichting. Dit zei prof. dr. Jan W. M. la Rivière, hoogleraar aan de Technische Hoge school te Delft, in San Francisco, waar hij het vijfde internationale congres te gen watervervuiling bijwoonde. De Nederlandse hoogleraar verwacht te geen directe, magische resultaten van het congres. Maar, zo zei hij, het is alleen al zeer belangrijk dat civiel- ingenieurs, biologen en chemici geza- 1 menlijk de hoofden kunnen buigen over DIPLOMATIEKE KOERIER BESTELT GEHEIME POST Het organisatiecomité van de Euro pese voetbal Unie (USFA) heeft dins dag tijdens zijn vergadering in Bern voorgesteld de finales van het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars op 19 mei in Athene te houden en de eind strijd van het toernooi der landskam pioenen op 2 juni in Londen. Plaats en data van beide finales staan nog niet voor honderd procent vast. Het bestuur van de UEFA neemt de beslissing pas tijdens zijn vergadering van november te Parijs. WASHINGTON Diplomatieke koeriers reizen niet meer met de Oriënt Ex press. De enkele actentas, met een ketting vastgemaakt aan de pols van de koerier, is een wagen vol smoezelige canvaszakken geworden en de koeriers reizen per straalvliegtuig. De 80 Amerikaanse koeriers vliegen 22,4 miljoen kilometer per jaar van regionale bureaus in Washington, Bangkok en Frank furt naar alle Amerikaanse ambassades en vele Amerikaanse consulaten in de gehele wereld. Overal leveren zij hun zakken af, nemen andere in ontvangst of ruilen zakken met andere koeriers als onderdelen van een ingewikkelde postdienst voor berich ten die het Amerikaanse ministerie van Buittnlandse Zaken niet kan verzenden per radio, door de president pérsoonlijk ondertekendt boodschappen aan buiten landse staatshoofden, uitvocrigfe rapporten over de buitenlandse politiek, econo mie, arbeidszaken en onderwijs, foto's, kaarten en grafische voorstellingen, ge- neesmiddtlen voor rampen in het buitenland, zelfs maanstenen om ttn toon te stellen in andere landen. De post is naar orde van belangrijk heid ingedeeld in vertrouwelijk geheim en hoogst geheim. De koeriers weten niet wat zij bij zich hebben. Hun taak is voortdurend het oog te houden op hun zakken en ze ongeschonden en op tijd af te leveren. Een recente reis van de 50-jarige John Otto, een ervaren koerier, die bij na 24 jaar voortdurend heeft gereisd, was kenmerkend voorbeeld van het werk van de koeriers. Hij ging het souterrain van het mi nisterie van buitenlandse zaken binnen en betrad een grote kamer, waar amb tenaren diplomatieke enveloppen sor teerden. Daarachter lag een postzakkenkamer en bij de deur lag meer dan een dozijn zakken van een roodachtig-oranje kleur. Otto vergeleek ze met een lijst naar nummer en bestemming, tekende de lijst af en laadde de zakken op een kar. Hij duwde de kar naar een laadplaats, waar hij de zakken achter in een grote vrachtwagen wierp. Toen klom hij in de cabine voor de rit naar het vlieg veld. LICHTE LADING Een lichte lading, zei hij zuur. Zijn bestemming was Frankfurt en zijn zak ken varieerden in grootte van klein tot flink, half zo groot als hijzelf is. De zakken waren van boven dichtgebon den en voorzien van kleine rode zegels van plastic met het opschrift: Depart ment of State. Washington D.C. Deze zegels plus grotere witte strookjes met het opschrift: Diplomatieke Zak, zou den de vrije toegang verzekeren tot an dere landen met immuniteit tegen offi cieel onderzoek of inbeslagneming, krachtens internationale overeenkom sten. Op het vliegveld begeleidde Otto zijn zakken naar een verkeersvliegtuig. Een kruier laadde ze in de bagage-afdeling onder het wakend oog van Otto, die vlak bij stond en ze op een lijst stuk voor stuk aanstreepte. Hij zag toe hoe de man het luik sloot en weg wandelde. Toen wachtte hij tot de laatste minuut alvorens in te stappen. Hij was de laat ste die aan boord ging. Hij zou de eer ste zijn die het vliegtuig verliet om rechtstreeks naar de bagage-afdeling te lopen en de zakken opnieuw af te stre pen terwijl ze werden uitgeladen. Zorgvuldig maar geroutnineerd, onop vallend misschien maar nauwelijks hei melijk, en niet erg intrigerend. Otto was niet gewapend en er was niemand te zien die herkenbaar was als spion. Twee dingen beschermen koeriers te gen spionnen. Het eerste is de grondre gel van de spionage volgens welke agenten bruikbare inlichtingen moeten verwerven zonder dat de tegenpartij er iets van merkt omdat deze anders co- dés, plannen, afweermaatregelen en methoden kan veranderen, waardoor de festolen inlichtingen waardeloos wor- en. Er zijn betere methoden om inlichtin gen te verkrijgen dan een koerier lastig te vallen en hem te laten weten dat je ze hebt, zegt Joseph- Sagona, hoofd van de afdeling diplomatieke zakken en koerierswerkzaamheden van het minis terie van buitenlandse zaken. WEDERKERIGHEID De tweede bescherming is de interna tionale wederkerigheid. Wij laten een buitenlandse koerier de VS binnenkomen zonder hem te contro leren, zegt Wayne Hoshal, de chef van de koeriers, en zijn land geeft onze koerier dezelfde faciliteit. Amerikaanse koeriers zijn in het be zit van brieven van het ministerie van buitenlandse zaken die hen identifice ren als koeriers en waarin wordt ver zocht, hen „ongemoeid en vrijelijk te laten passeren... zonder onderzoek van officieel eigendom". Maar om op alles voorbereid te zijn nemen koeriers voor zorgmaatregelen. Terwijl zij hun zakken in Ameri kaanse vliegtuigen die over zee vliegen in de bagageafdelingen onderbrengen, nemen zij voor sommige buitenlandse vliegtuigen extra plaatsen en leggen de zakken op de zetels rondom hen. Tij dens hun steeds verminderende reizen per trein sluiten zij hun zakken nog altijd op in hun coupés en het is be kend, dat sommige koeriers meubels voor de deuren van hun hotelkamers schoven als de sloten niet goed werk ten. Als zij degenen die hun zakken in ontvangst komen nemen niet kennen eisen zij identificatie en als de moge lijkheid schijnt te bestaan dat hun ma teriaal in verkeerde handen zou kun nen vallen, vernietigen zij het. In .landen van het Sovjetblok reizen zij in paren. Dat doen de Sovjets ook. Hun koeriers reizen altijd met zijn tweeën. De Amerikaanse koeriers hebben een onbesmette staat van dienst, nog nooit is gepoogd een Amerikaanse diplomatie ke postzak te stelen, zegt Hoshal, en afgezien van die, welke zijn vernietigd door het neerstorten van vliegtuigen is er nooit een verloren gegaan. LANG WERKEN Het ambt van koerier vervullen bete kent lange werktijden, in hotelkomers en in de lucht, krappe aansluitingen en late vliegtuigen, ongeregelde maaltijden, 40 steden in 23 dagen, geen drank tij dens werktijd, vroeg op en geen énstige fouten. Gedurende hun eerste jaar mogen koeriers niet trouwen opdat hun aan staande vrouwen een voorproefje kun nen krijgen van wat het beteken»! dat hun mannen bijna altjjd weg ztfn. En meisjes die met koeriers trouwen ver tellen dat hun mannen midden in de nacht zwetend opvliegen omdat ze dro men over vermiste zakken. Koeriers klagen over te weinig rust en onvoldoende veiligheid, vooral op bepaalde plaatsen in het buitenland, waar naar een van hen vertelde, am bassades hun soms chauffeurs sturen, wier betrouwbaarheid onvoldoende is vastgelegd. Het aanvangssalaris van een koerier bedraagt 8.098 dollar, wel bedrag op loopt tot J0.088 dollar na vjjf jaar. Maar er zijn compensaties. Koeriers of roadbaggers, zoals ze zichzelf noe men, kunnen u precies vertellen waar je het best kunt winkelen, jagen, vissen, de beste bergen voor de berg sport opnoemen, zeggen waar je het best je vakantie kunt doorbrengen. Voor de 52-jarige Jack Grover die 20 jaar diplomatieke postzakken heeft be geleid voor hij de vorige maand trouw de en ontslag nam om een boek over koeriers te schrijven is het een prachtig leven geweest. BERGEN In de vrije tijd heeft hij in de 182 landen, die hij heeft bezocht, de Mat- terhorn, de Foejiyma, de Kilimanjaro, de Popocatepeti, de Misti, Joske's Thumb, de Demavend en het Maange- bergte aan de oostelijke grens van de Congo beklommen. Zijn schrijfbureau is afkomstig uit Joego Slavië. Er ligt een ceremoniële hoofdtooi uit Mali op. Aan de wand hangt een antieke Balinese kalender. Zijn woning is vol souvenirs. Grover heeft elke belangrijke post in de koeriersdienst bekleed. Hij tekende de gouden adelaar voor het embleem van de dienst, won twee onderscheidin gen ervan en zou zijn ervaringen voor niets willen ruilen. Maar hij erkent: We hebben allemaal onze moeilijke ogenblikken gehad. De meeste daarvan houden verband met de gevaren van het reizen. Iedere koerier die een behoorlijke tijd dienst heeft ge daan heeft dingen meegemaakt. Wij zijn er ons allemaal van bewust, dat 55 wij de wet der gemiddelden op de proef stellen. James Dean kon nog van zijn vliegtuig weglopen, nadat dit in de Braziliaanse wildernis was neergestort op 320 km afstand van zijn bestemming. Hetzelfde gold voor James Conley, toen zijn toe stel neerstortte en in vlammen opging in Rome, voor Robert Day nadat zijn vliegtuig bij het opstijgen was neerge stort in Nicaragua, voor Gerald Grun- wald toen zijn toestel neerstortte bij Bagdad en voor Tom Taylor toen zijn vliegtuig in brand vloog en neerstortte bij Windhoek in Zuidwest Afrika. Maar de wet der gemiddelden achter haalde Homer White, wiens toestel op 4 december 1945 uit Accra vertrok en van wie sindsdien nooit meer iets is gehoord, James H. Wright, wiens vlieg tuig nabij Lissabon in de oceaan stortte en Richard Dunning, Williard Fisher en Joseph Capozzi, die allemaal om het le ven kwamen bij vliegrampen in Afrika. AMSTERDAM „Hé, dat is geen meisje maar een jongen". Zo reageerde een verbaasde rechercheur toen hij in een woning in Amsterdam-west een van diefstal van girokaarten verdacht meisje kwam arresteren, maar ontdekte dat verdachte een hem bekende jongen was. De keurig als vrouw geklede en opgemaakte jongeman gaf toe de 20-ja- rige Pieter K. te zijn, die enige tijd ge leden als meisje bij een echtpaar in de buurt op de kinderen had gepast. Bij deze gelegenheid zou hij een zestal gi rokaarten hebben ontvreemd en ten.ei gen bate hebben gebruikt. Het echtpaar ontdekte de diefstal toen er van hun girorekening niet door hen uitgegeven bedragen (totaal ca 1000) werden af geschreven. Zij hadden het „meisje" en kele weken eerder in een bar leren kennen. Het contact was blijven be staan en resulteerde uiteindelijk in ver zoek aan verdachte om eens een avond je te komen oppassen. problemen op het gebied van waterver vuiling op internationaal niveau. Er zijn op dit congres (de conferen ties worden sinds 1962 om de twee jaar gehouden) meer chemici en biologen dan ooit, zo zei dr. La Rivière. Het congres werd bijgewoond door ongeveer 1000 deelnemers uit 35 landen. Twee Nederlanders, dr. G. Abraham van het waterloopkundig laboratorium te Delft, en ir. J. Zeper, hoofd van de afdeling waterbehandeling van de fir ma Dwars, Heederik en Verhey uit Amersfoort, hielden een voordracht. Prof. La Rivière wiens eenjarig cur sus voor afgestudeerden in Delft uniek is in Europa, zag behalve zuiver tech nische aspecten van het congres ook een sociale kant. De taak van de technicus is het voor leggen van alternatieven met de prijzen erbij, zo zei hij. Maar dit moet ook tot offervaardigheid van het publiek lei den. Door de publiciteit die een water vervuilingscongres krijgt, wordt het publiek wat guller met het beschikbaar stellen van fondsen, die het onderzoek weer ten goede komen, zo meende de Delftse hoogleraar. Hij wees hierbij op de grote bedra gen die daarvoor door Amerikanen worden gedoneerd. SOEST Op de spoorwegovergang in Soestduinen (in het baanvak Utrecht-Amersfoort), waar bijna twee weken geleden een voor de overwegbo- ven wachtende auto door een andere wagen de overweg werd opgeduwd en daar door twee treinen werd aangere den, is dinsdagmorgen een soortgelijk ongeval gebeurd, waarbij drie mensen aan de dood zijn ontsnapt. Ditmaal kon een bestelautobestuurder niet tijdig meer tot stilstand komen. Hij botste tegen een voor de bomen wach tende personenwagen, die enkele meters vooruit werd geduwd. De bestuurder kon echter weer tijdig achteruit rijden. De bestelwagen reed echter langs de gesloten ahobs de overweg over en kwam aan de overkant pas tot stilstand. Weinige seconden later passeerde de sneltrein. Ook ditmaal hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. De provinciale weg van Soest naar Soesterberg, waar de overweg in ligt, is ter plaatse kaarsrecht en er zijn geen obstakels die de verkeerssituatie er on overzichtelijk maken. Volgens de politie is het zuiver toeval dat in zo korte tijd twee van dergelijke merkwaardige on gevallen in Soestduinen zijn gebeurd. Deze incidenten zijn tot nu toe uniek. Tegen de bestuurder van de bestelauto is proces-verbaal opgemaakt. LONDEN De Britse marine heeft verklaard, verantwoordelijk te zijn voor het aanspoelen op het eiland Wight van bussen met ijzerchloride. De bus sen zijn door de marine in het water gegooid tussen Wight en het Engelse vasteland. Aanvankelijk meende men dat de bussen een chemisch middel bevatten, dat onder invloed van water een dode lijk gas ontwikkelt. IJzerchloride vermengd met water is echter niet schadelijk. Er ontstaat al leen en onaangename geur. LONDEN De Britse minister van Buitenlandse Zaken Sir Alec Dou glas-Home zal op 14 september te Ro me de conferentie van de ministerrraad van de Westeuropese Unie (WEU) bij wonen. Lid van de WEU zijn Engeland en de zes EEG-landen. Op 15 september zal Douglas-Home overleg plegen moet zijn Italiaanse ambtgenoot Alco Moro. Naar mededeling van zijn ministerie, koestert hij niet het voornemen een be zoek te brengen aan Paus Paulus VI. GEVRAAGD huishoudelijk werk. voor de avonduren, van 6.00 tot 9.00 uur. KERKEWIJK 13 VEENENDAAL Telefoon 08385 - 12832. vierpits gasstel merk Pelgrim: oliekachel merk B D, kleur groen incl. tank 200 liter; centrifuge, merk Bosch; 2 mahonieh. boekenkastjes; 2 bloemen- bakken met klimplanten en eethoek in teakuitv. MEIKADE 69 EDERVEEN la het enige plaatselijke Dagblad met veel gerubriceerde annonces. Daarom kunt U deze krant niet missen 1 Prettige werkkring aangeboden voor beslist goede vakman minimum leeftijd 20 jaar met ervaring, voor de zaterdag, eventueel gehuwd.

De Vallei | 1970 | | pagina 8