LOEVESIJN VERO VERDE T BRONS Schorsing Boom voorwaardelij k Feijenoord won met 3-0 van Schalke Derde plaats Piet de Wit Westduitser Rudolph <9in een fauteuil" naar titel bij de profstayers Tennisstrijd naar dieptepunt Etappezege Rudi Altig Geen medailles voor Jansen en Van Doorn NIET ONGEVAARLIJK VLIJTIG THEATER LEICESTER .Je moet dur ven rijden. Ik ben ontzettend blij met die derde plaats", zei Leyn Loevesijn uiterst tevreden nadat hij in de strijd om het brons van het sprinttoernooi bij de profes sionals in twee ritten de Italiaan Damiano had geklopt. Loevesijn had elf jaar, nadat Jan Derksen prijs voor Nederland had gere den, weer een plaats in de céré monie protocollaire voor Oranje veroverd. TANDJE HOGER 2 x GOLD KEERPUNT V. d. Heuvel snel AAIEN WILD DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1970 sn ort LEICESTER De wereldkampioenschappen wielrennen op de baan hebben voor de 32-jarige Nederlander Bert Boom een goed einde gekregen. Want de schorsing van veertien dagen, die Boom in de stayersfinale bij de amateurs was opgelegd omdat hij, nadat hij uit de strijd werd genomen en van de baan reed, naar een Duitse commissaris zou hebben gespuwd, werd woensdag om gezet in een voorwaardelijke schorsing voor dezelfde periode. Het was een suc cesje voor de Nederlandse delegatie, die de relaties in hoge UCI-kringen had uitgebuit om het spel rond te krijgen. Het verzoek om gratie, dat men bij het bestuur van de UCI had ingediend, werd terugbezorgd. Dat was ook dc opzet geweest. De zaak kwam toen weer terug bij de jury d'appel, die nu, vlak voor de terugreis, milder was gestemd en de verontschuldigingen van Boom accep teerde. Boom was uitermate gelukkig met deze gang van zaken. ,Jk had het verschrik kelijk gevonden als ik maandagavond niet had kunnen starten bij de revanches in het Olympisch Stadion". ROTTERDAM Feijenoord heeft zijn laatste vriendschappelijke wed strijd ter voorbereiding op een lood zwaar seizoen gewonnen. Gisteravond versloeg het in Rotterdam het West- duitse Schalke met 3-0. Opzienbarend moeilijk hebben de rustig voetballende Rotterdammers het niet gehad, want met uitzondering van een paar momenten na rust hebben zij de wedstrijd redelijk onder controle ge had. Alleen duurde het lang voor zij hun overwicht in doelpunten tot uit drukking konden brengen. Vlak voor rust maakte Van Hanegem de eerste uit een vrije trap, waarna in vallers Van Daele en Kindvall Feijen- oords overwinning in de tweede helft wat meer gewicht gaven. Feijenoord, gestart zonder Schneider maar ditmaal wel met „Spielmacher" Van Hanegem, probeerde de aanvanke lijk zeer behoedzame Westduitsers on middellijk te overrompelen. Het trok energiek ten strijde en Moulijn scheur de de vijandelijke defensie een paar keer achter elkaar wagenwijd open met bliksemsnelle acties, waarvan Kindvall gretig trachtte te profiteren. Met veel kunst en vliegwerk slaagde Schalke erin de gaten op het nippertje te dichten, maar de Westduitsers ble ven vrijwel constant onder druk staan. Slechts zeer incidenteel kwamen ze toe aan een tegenaanval op het door Geil- man bewaakte doel. Wanneer dat ge beurde ging het wel in een behoorlijk tempo. Dat maakte die tegenstoten, waarbij de bedrijvige Libuda zoveel mogelijk werd betrokken, toch niet on gevaarlijk. Een kwartier voor rust hadden de Westduitsers zelfs bijna succes toen Be- cher alleen voor Geilman opdook. Hij werd echter in eendrachtige samenwer king gevloerd door Israel en Van Dui- venbode. De strafschop die op dat mo ment leek te zijn geboren werd door Van der Kroft luchtig weggewuifd. Geïnspireerd door dc ook nu alom aan wezige Van Hanegem bleven de Rotter dammers vlijtig combineren, maar hun geestdrift dreigde door het uitblijven van doelpunten wat getemperd te ra ken. Bovendien begon de in het begin ge ruisloos draaiende voorhoede steeds va ker te haperen en nam het aantal mis verstanden onmiskenbaar toe. Kansen werden in die periode vrijwel niet meer gecreëerd en daaruit putte Schalke de moed om wat frequenter op te rukken, aldus Feijenoord wat meer vrijheid gunnend. Toch hadden de Rotterdammers een vrije schop nodig om eindelijk te kun nen scoren. Maar wat voor een! Wery, Hasil en Van Hanegem maakten er ge zamenlijk een geraffineerd brokje theater van. Hasil en Wery, allebei beschikkend over een dodelijk schot, lummelden een beetje om de bal heen, maar het was Van Hanegem die uiteindelijk schoot. Niet eens zo erg hard eigenlijk, maar de bal lag al in 't doel voordat de doel man Van Schalke het in de gaten had. Dat gebeurde vlak voor rust en na de hervatting leek Schalke de handdoek al in de ring te hebben gegooid, want het keerde terug met vier invallers. Ook Libuda was vervangen, maar hoewel had staan, was het toch plotseling veel sad staan, was het toch plotseling veel gevaarlijker. Actiever vooral. En Geil man kreeg alle kans om zijn niet gerin ge kwaliteiten te demonstreren. Feijenoord, waarin Hasil werd ver vangen door Boskamp, kwam uiteinde lijk bijna in serieuze moeilijkheden, maar de agressieve goaltjesdief Joop van Daele, die was komen opdraven toen Van Hanegem van het veld was gestrompeld, slaagde een minuut of tien voor het einde waar Kindvall en Wery tot dan toe hadden gefaald en zorgde voor 2-0. Daarmee had hij er Kindvall kenne lijk van overtuigd dat het heus niet zo moeilijk was, want even later schoot ook de Zweed raak: 3-0. Feijenoord: Geilman; Romeijn, Israël, Laseroms en Van Duivenbode; Hasil en Jansen; Wery, Kindvall, Van Hanegem en Moulijn. Schalke: Nigbur; Becher, Sobierai, Ruszmann en Rausch; Fichtel en Witt- kamp, Bisschop, Libuda, Pickner en Lutkebomuth. De Belgische kampioen Standard Luik, die dinsdagavond in Amsterdam met 2-1 van Ajax won, versloeg woens dagavond in het Diekmanstadion in En schede FC Twente met dezelfde cijfers. De eindstand was al bij de rust bereikt door doelpunten van Depireux en Kos- tedde voor Standard en Jeuring (FC Twente). De 15.500 toeschouwers zagen voor de rust een aantrekkelijke wedstrijd, die in de slotfase door het harde optreden van de Belgische defensie wat onaan genaam werd. In het stadion De Vliert in Den Bosch heeft ADO woensdagavond de eerstedivisieclub FC Den Bosch met 1-0 verslagen. De 3.000 toeschouwers zagen Schoenmaker in de 15e minuut scoren. PSV won voor een uitverkocht stadion, 16.000 toeschouwers, met 4-1 van Anderlecht. PSV speelde vooral na rust, toen de voorsprong van 1-0 tot 4-1 werd uitgebouwd, een voortreffelijke wedstrijd. Het scoreverloop was: 1. Veenstra 1-0, 67. Schmidt Hansen 2-0, 73. Van den Dungen 3-0, 77. Heylens 3-1, 80. Hiddink 4-1. DWS verloor in het Olympische Stadion voor 4500 bezoekers met 0-1 van FC Brugge. Het doelpunt werd in de 66e minuut gemaakt door Cartins. DWS was in de eerste helft enigs zins sterker, maar Deykers, met Ver molen de gevaarlijkste aanvaller, had geen succes met zijn schoten. Na rust werd FC Brugge sterker. Rensenbrink en Houwaart speelden re delijk, maar niet opvallend goed. In de verdediging van DWS vielen wat gaten en daarvan profiteerde Cartins ruim twintig minuten na rust. Dat de neder laag voor DWS niet groter werd was in de eerste plaats een verdienste van doelman Jongbloed. PEC speelde gelijk met 1-1 tegen een elftal samengesteld uit de Zwolse amateurverenigingen. Een kwartier voor het einde nam PEC een voor sprong door Gardasevic uit een straf schop, tien minuten later maakte Van Vilsteren van de derde klas amateur club Zwolle gelijk. Jan Derksen was van mening dat Loevesijn hoger had kunnen reiken als hij maar meer ervaring had gehad. „Leyn hoeft van niemand te verliezen", zei de oud-wereldkampioen. „Hij moet echter een paar ritten gereden hebben, warm zijn gedraaid en daarvoor was in dit toernooi, waarin de wedstrijden- reeks zo zeer gespreid was, geen kans". Dat moest de verklaring zijn voor de nederlaag van Loevesijn in de halve fi nale tegen de Italiaanse vetéraan Santé Gaiardoni. Tot twee keer toe had Loe vesijn toen gereden als een beginneling. Nadat de eerste start was overgedaan omdat Gaiardoni hoog uit de bocht naar beneden was gegleden („wij zijn uit de loopgraven", genoot Derksen) kon Loevesijn niet van de koppositie afkomen. Hij werd door Gaiardoni, de man van de korte sprintjes, kansloos in de laatste 200 meter geklopt. In de tweede rit ging het al niet anders. In wanhoop stak Loevesijn in het laatste rechte eind een hand omhoog omdat Gaiardoni van zijn lijn zou zijn gewe ken. Daarvan was echter geen sprake. In de strijd om de derde prijs kwam een heel andere Loevesijn aan de start. Hij had een tandje hoger gestoken („het moet maar, alles of niets") en legde zijn wil aan Damiano op. In de eerste rit dook Loevesijn uit tweede positie uit de voorlaatste bocht onder de Italiaan door, in de tweede rit won hij van kop. Leijn Loevesijn op weg naar het brons. Tijden van Loevesijn over de laatste 200 meter: 11,47 en 11,55 seconden. De Amsterdammer en de 24-jarige Australiër Gordon Johnson, die nog geen twee weken nadat hij professional was geworden, verraste met een we reldtitel bij de profs, waren de revela ties van het sprinttoernooi. Wat John son, die Damiano gemakkelijk in de halve eindstrijd had uitgeschakeld in de finale tegen Gaiardoni liet zien, grenste aan het ongelooflijke. De Au straliër had de eerste rit van kop met nauwelijks waarneembaar verschil de finishfoto moest beslissen gewon nen en leek in de tweede ontmoeting ruim door de dertigjarige Gaiardoni ge klopt. In de laatste bocht lag Johnson nog ruim een lengte achter op de Ita liaan, maar op het rechte eind kwam hij zo onweerstaanbaar opzetten dat hij al voor de finish juichend een hand in de lucht kon steken. De cérémonie protocolair na de v.l.n.r. de Italiaan Gaiardoni (zilver), finale sprint voor profs. Op de foto I de Australiër Johnson (go\id) en onze LEICESTER Zelfs de Westduitse baandirecteuren, die naar Leicester wa ren gekomen om hun favoriet, Dieter Kemper, kampioen te zien worden bij de profstayers, waren verrast toen de goedaardige Ehrenfried Rudolph uit Dort mund bij de laatste cérémonie protocollaire van de baankampioenschappen in de regenboogtrui werd gehesen. Rudolph, die vrijdag 35 jaar wordt, had kun nen profiteren van het uitvallen van Dieter Kemper kort na de helft van de slaapverwekkende koers en de steun, die de combinatie De Graaf-Oudkerk hem daarna had willen verlenen. Het ging in deze „wedstrijd" om twee LEICESTER Unie-voorzitter I'. van Dijk was woedend. Hij kwam nij dig van de eretribune afstormen en riep om Frans Mahn. „Volgens ons op de tribune hebben Jansen en Van Doorn de tweede rit gewonnen. Waar om heb je niet onmiddellijk om de fi nishfoto gevraagd". Mahn, die tijdens dit toernooi zo veel kritiek kreeg, dat hij woensdagochtend tijdens een kopje koffie, toen er over de zwemmerij werd gesproken, ver zuchtte: „Ik moest zo nodig baancoach worden", ging naar de toren en kreeg de foto. Die liet geen twijfel bestaan. Het verschil was uiterst gering, nog geen banddikte. Maar Jansen en Van Doorn hadden ook de tweede rit om de derde prijs tegen de Fransen Moreion en Quintyn verloren. Geen medaille dus op de tan dem voor Nederland. Het was een te leurstelling voor de kolonie, die de voorgaande dagen zelfs op een finale plaats van Jansen en Van Doorn had gerekend. De Nederlanders reden ten slotte een stuk minder goed dan men van hen was gewend. Het lag niet al leen aan het feit dat de supersnelle wedstrijdbandjes de dag tevoren kapot waren gegaan en niet vervangen kon den worden. Het ging gewoon deze avond minder goed en bovendien was de Franse tandem met de dag beter gaan rijden. Het verschil was nog het grootst in de eerste rit toen Jansen en Van Doorn kansloos waren tegen de uit tweede positie komende Moreion en Quintyn. In de tweede ontmoeting wer den de Fransen beter opgevangen, maar de Oranje-rijders waren uiteinde lijk toch niet opgewassen tegen de pure snelheid van de „haantjes".. Succesvolste natie bij de amateurs op de slotavond van het wereldkampioen schap op de baan was West-Duitsland dat zowel in de ploegachtervolging als de tandem de hoogste plaats bij de cé rémonie protocollaire bereikte. Pikant bij deze overwinningen was dat beide malen Oost-Duitsland de tegenstander was. Op de tandem kwamen Barth en Müler in beide ritten gelanceerd uit tweede positie en klopten de titelverde digers Otto en Geschke, die in de halve finale onze landgenoten Jansen en Van Doorn hadden verslagen, kansloos. In de ploegachtervolging wonnen de Westduitsers eerst van Italië terwijl Oost-Duitsland de Russische titelverde digers versloeg. In de finale was West-Duitsland weer oppermachtig. De winnende tijd van 4.35.76 was de beste van het hele toernooi. Aan het CHIO Rotterdam, dat op 2 september begint, zal een sterke West duitse ploeg deelnemen, al is het nog niet vaststaand of Alwin Schockemöhle van de partij zal zijn. Zeker is wel dat Winkler, Steenken, Wildfang, Schmidt, Mehlkopf en Simon zullen uitkomen tijdens het Rotterdamse concours hippi- que. De organisatoren hebben ook een bericht van inschrijving ontvangen van de Braziliaan Nelson Pessoa. zaken: in de allereerste plaats wilde men koste wat kost de Belgische com binatie Meuleman-Verschueren, die in de voorgaande dagen zoveel moeilijk heden had veroorzaakt van het kam pioenschap afhouden, maar daarnaast moest toch iemand kampioen worden, van wie de echte stayers in het komen de winterseizoen nog wat contracten zouden kunnen overhouden. Zulke mensen waren Dieter Kemper en Eh renfried Rudolph. Niet Piet de Wit. Want van hem was bekend, dat hij de regenboogtrui voornamelijk zou gaan gebruiken als „sierstuk" voor de vele zesdaagsen, die de Zaankanter op zijn programma heeft staan. Ook Oudkerk kwam niet voor een nieuwe titel in aanmerking. Hij had vorig jaar, toen hij in Antwerpen door alle combines heen naar de titel reed, ondervonden, dat zo'n kampioenschap geld kan gaan kosten. Men had de bescheiden en wei nig zakelijke Noordhollander verder genegeerd. Het werd hoog tijd, dat Oudkerk geld ging verdienen en daar om verkocht hij zich aan de Duitsers. Daarover bestond geen twijfel. Want toen Kemper uit de strijd was verdwe nen, zette de Nederlander zich geheel in ter bescherming van de koppositie van Rudolph, die „in een fauteuil" naar de wereldtitel werd gedragen. Het heengaan van Kemper was het keerpunt in de koers. Deze Dortmun- der, de lieveling van winterbaan-direc- teur Otto Weckerling, stapte zonder een gefundeerde reden af. „Ik ben zo ner veus, het gaat niet", zei Kemper. Hij werd door de Duitse kolonie, uitgela chen. „Ik denk dat ik nooit meer achter de motor ga rijden", meende zesdagen- crack Kemper er nog aan toe te moeten voegen. Hij had die opmerking rustig kunnen weglaten, want de boze baandirecteuren hadden hem al afge schreven. De machtige man uit Bremen bijvoorbeeld was zo boos, dat hij de afspraak met Kemper voor de zesdaag se in deze havenstad ter plaatse annu leerde. Op dat moment reed Rudolph allang op kop, gevolgd door Oudkerk, De Wit en Verschueren in dezelfde ronde. De anderen, van wie ook Normal Hill uit de koers zou verdwijnen, waren al kansloos. Het spel kon beginnen. Een hoogst merkwaardig spel, waarbij de Nederlandse officials Arie Zwarte- poorte en Martin Wierstra vanaf de kant seintjes stonden te geven aan... nee niet aan Oudkerk, niet aan De Wit, maar aan de achter Bruno Walrave rij dende Duitser Rudolph. Het spel be stond hieruit, dat voornamelijk Oud kerk er voor zorgde dat Verschueren het Rudolph niet te moeilijk kon ma ken. Wanneer de Belg attaqueerde zette Oudkerk aan om zich te verdedigen, ook toen hij al op een ronde lag. Ru dolph werd bij het passeren geen stro breed in de weg gelegd. Verschueren ARNHEM Rijn van der Heuvel heeft woensdagavond tijdens een wed strijd op de rekortanbaan van het sport centrum „Papendal" het Nederlandse record op de 400 m tot op ee- halve seconde benaderd. De Nederlandse kampioen noteerde een tijd van 47,2 se conde waarmee hij 0,3 sec. sneller was dat hij dit seizoen heeft gelopen. Opvallend werk leverde ook v.d. Heuvel's clubgenoot Jan Struyk, die in een andere serie tot 48,4 sec. kwam. Anneloes Bosman (UNC) die lange tijd last heeft gehad van maagklachten, liep op „Papendal" een sterke 1500 me ter. De Nijmeegse noteerde een tijd van 4 min. en 22.2 sec. Achter haar legde juniore Carla Grimbergen met 4.23.6 beslag op de tweede plaats. De presta tie van Carla Grimbergen ligt ver on der het nationale juniorrecord maar kan niet als zodanig worden erkend omdat de tijd in een dameswedstrijd werd gemaakt. kreeg de volle laag. Bij dit alles hield Piet de Wit zich afzijdig. Wilde hij niet of bezat de Zaankanter niet de macht om zich in het spel te mengen? Toen hij afstapte kreeg men niet de indruk met een renner te maken te hebben, die zojuist 100 km had gefietst. Het „kampioenschap" van de prof stayers verstreek zonder dat Rudolph, een man die het nooit verder had kun nen brengen dan een tweede plaats in 1966 in Frankfort en brons in 1968 in Rome, werd aangevallen. De baankam pioenschappen hadden een triest slot gekregen. landgenoot Loevesijn, goed voor de derde plaats. KEULEN De Westduitse wielren ner Rudi Altig heeft gisteren de derde etappe van Parijs Luxemburg ge wonnen. Hij versloeg in de sprint zijn landgenoot Wolfshohl en de Italiaan Giuliani. Wolfshohl, die in dit trio, dat met anderhalve minuut voorsprong op het peloton finishte, naar de tweede plaats trapte, werd naderhand teruggezet naar de derde positie omdat hij Giuliani had gehinderd. Pijnen was met de achtste plaats de beste Nederlander. De Belg Eric de Vlaeminck blijft eerste in het algemene( klassement. De Nederlanders Dolman staakte de strijd. De uitslag: 1 Altig (WDld) 175 km in 3.57.59; 2 Giuliani (It) 3.58.0 4; 3 Wolfs hohl (WDld) 3.58.09; 4 Guerra (It) 3.59.33; 5 Santambrogio (It) zelfde tijd; 8 Pijnen (Ned) 3.59.49 en het peloton in 3.59.59. Algemeen klassement: 1. De Vlae minck (Belg) 15.31.19; 2 Reybroeck (Belg) op 25 seconden; 3 Verbeeck (Belg) en Samtambrgio op 3.04 (It); 5. Poppe (Belg) en Petterson (Zwe) op 3.09; 11 Benjamins (Ned) op 5.28; 12 Wagtmans (Ned) op 8.36; 17 Zoetemelk (Ned) op 17.11. SCHEVENINGEN Met bedachtza me tred wandelde Bob Gurowitsch naar het net, wenkte met een eenvoudig handgebaar zijn tegenstander Niek Fleury naderbij en deelde mede de ti telhouder zijn plaats bij de laatste acht te gunnen. Bij 5-5 in de vierde set nadat hij juist tevoren een achterstand van 3-5 ongedaan maakte had Guro witsch zich bescheiden teruggetrokken. „Vermoeidheid", werd de officiële ver klaring van zijn plotselinge hunker naar de kleedkamer. „Op dit soort wed strijden ben ik in het geheel niet voor bereid. Dit seizoen heb ik maar twee partijtjes gespeeld. Het was voor mij leuk om erbij te zijn. Daar moet het bij blijven. Stel je voor dat ik de laatste acht had gehaald. Ik ben al drie en acht had gehaald. Ik ben al drieëndertig. Een aantal toeschouwers en vooral enkele officials voelden zich zwaar ge nomen. En beschouwden het als een affront voor 't nationale tennis. Dat was het in zekere zin. Maar dat was ook het gedrag van enkele anderen, die wel op de baan bleven, maar overduidelijk hun kansen niet konden verdedigen: Hans Adema van Scheltema met 1-6, 1-6, 0-6 weggespeeld door Piet Veent- jer, Hans Wolff 1-6, 0-6, 0-6 tegen Pe ter Scholtz en Paul van Min 2-6, 2-6, 0-6 tegen Fred Hemmes. Dit soort za ken is nu eenmaal te verwachten bij een bond, die aan het begin van de week 64 man uitnodigt met een racket naar Scheveningen te komen in de hoop dat het allemaal (echte) tennissers zullen blijken te zijn. Dat is natuurlijk een misvatting. Zoveel talent loopt er in Nederland niet rond. Niek Fleury had zijn clubgenoot Rob Gurowitsch te verstaan gegeven, dat hij hem rekende tot de categorie, die geen racket zou mogen vasthouden. „Niet als wapen in de psychologische oorlogsvoering, maar gewoon omdat ik er zo over denk. Ik zeg meestal de waarheid". Die vorm van Amsterdamse humor (zoals Nieks vader dat karakte riseerde) was bij Gurowitsch niet goed gevallen. De Zeistenaar heeft geen ser vice van enige betekenis (ten tweede slaat hij een enkele maal zelfs onder hands), aait de ballen in plaats van dat hij slaat, kortom e enechte wedstrijd spelen kan hij niet. Dat behoeft hij ook niet als tennisleraar. Maar in zo'n func tie laat je je natuurlijk ook weer niet afslachten. Dus toog Gurowitsch aan het werk met ballen, die bijna in de lucht bleven hangen bij gebrek aan vaart. Twee en een halve set ploeterde Niek Fleury zich door dat sportieve on gerief heen tot hij er bij 5-3 in de der de set een mooi einde aan wilde maken. Een fatale gedachte. Op het gaaswerk spatten de produkten van zijn daden drang uiteen en twee service games gingen op love verloren. Daarmee was het rust. Gurowitsch had de derde set gewonnen. Gesterkt door nieuwe opmerkingen van Fleury aangaande zijn beperkte tenniscapaciteiten, zette Gurowitsch ook in de vierde set de tennis-querrilla voort, daarbij gedwarsboomd door een verkeerde scheidsrechterlijke beslissing, waardoor hij inplaats met 4-3 voor met 3-4 achter kwam te staan. Wel bleek 5-3 een stand, die Fleury psychologisch niet aan kon. Weliswaar was er op zijn houding niets aan te merken zoals hij zich trouwens de gehele partij cor rect gedroeg maar de slagen werden weer wild en zonder precisie. Bij 5-5 zag het er naar uit, dat de lange Am sterdammer zich aan zijn eigen Chinese vuurwerk zou branden. „Als ik door was gegaan en ik had de vijfde set ge haald, zou Fleury waarschijnlijk alles in de hekken hebben geslagen. Dat heb ik hem bespaard. Een vriendendienst", aldus Gurowitsch. „Want stel dat hij uiteindelijk gewonnen had, dan zou hij in de volgende ronde niets meer waard zijn geweest". En vlot improviseerde hij er nog een derde oorzaak achteraan: „Bovendien moet ik om vier uur les geven in Utrecht". Fleury betitelde Gu rowitsch' „vriendendienst" in diens te genwoordigheid als een „luizestreek". Zover wilden de officials niet gaan. Een opmerking van Gurowitsch, dat hij in de vierde set de baan voor zijn ogen had zien draaien, dramatiseerden zij tot „hartkloppingen". Daarbij waarschijn lijk denkend aan hetgeen zijzelf hadden gevoeld, bij de gedachte dat het publiek voor deze vertoning en ook voor het geen zich op de overige banen afspeel de, entreegeld had betaald. Uitgerekend de enige partij, die enige technische kwaliteiten had: tussen Jan Hordijk en de Surinaamse tennisleraar Stanley Franker werd op een voor toeschou wers onbereikbare baan gezet. Hordijk verbaast zich daar niet meer over. Hij is eraan gewend geraakt. Heren-enkel,achtste finales: Soeters Vaarties 6-3, 6-4, 6-3; Schmitz Kasten 6-0, 1-6, 6-3, 6-1; Fleury Gu rowitsch 6-3, 6-3, 5-7, 5-5 (opgegeven door Gurowitsch wegens vermoeid heid); Schneider Haks 6-2, 6-2, 6-2; Hordijk Franker 6-2, 6-1, 11-9; Veentjer Adema van Scheltema 6-1, 6-1, 6-0; Hemmes Van Min 6-2, 6-2, 6-0; Scholtz Wolff 6-1, 6-0, 6-0. Dames-enkel, achtste finales: Ma rijke Schaar mevr. De Jong 6-0, 6-4, mevr. Ridderhof Joke Groen 6-2, 6-3; Trudy Walhof Doreen Falken- burg 6-0, 6-2; Tine Zwaan Lia Kuy- pers 6-0, 6-2; Betty StöveIeteke de Jong 6-0 6-1; Nora Blom Angela Satle 6-3, 6-2; Ada BakkerHetty Tap- hoorn 6-2, 6-2; Judith Salomé—Hilda van Loon 6-0, 6-1. Dames dubbel, kwartfinales: Trudy Walhof/Betty Stove Hetty Taphoorn/Dita IJspaard 7-9, 6-4 6-0; Ada Bakker/ Anriemieke Blom Nora Blom/Doreen Falkenburg 6-2 6-2; Ma- Trudy Walhof/Betty Stöve Hetty Bercelaer/Henny Horn 6-0, 6-3; Els Veentjer/Tine Zwaan Jenny Ridder- hof/Madeleine Weurman 4-6 6-1 7-3. Heren dubbel, kwartfinales: Fleury/Hordijk Sie/Thung 6-4, 7-5 6-0; Blaas/Welschen Adema van Scheltema/ Luyck 6-2 8-6 6-3; Hein rijke Schaar/Judith Salomé Mej. 3-6, 6-4, 6-4 Van Esden/Scholtz Schmitz/Vaarties 1-6, 6-0, 6-2, 3-6, 6-0.

De Vallei | 1970 | | pagina 11