HUISDIEREN TABOE IN P.W.A.-PARK Ultimatum van huiseigenaar op straffe van huur opzegging Geheimzinnigheid rond commissie vergadering Politie-dreigement met Veenhuizen joeg jeugd rillingen over de rug C.L.V.'ers kraken 't ijs met „de uil" en sigaren Visioenen van slaag en brood met zeep Op jeugdconferentie in Bishop Burton Wellicht nieuwe formule voor commissiebenoeming Fjordenpaarden- keuring in Ederveen Jeugd oefent in internationaal toernooi Promotieduel van VZC 2 De Instuif Belt u dan even a.u.b. 10550 'i; 11079 GVVV in Eist tegen militairen MARKTEN Uit de oude doos door Rik Valkenburg Kattekwaad Dik boek Kruisje Jeugdwerk Dia's KNVB vraagt nog arbiters in Veenendaal Jaarvergadering v.v. Advendo ASIEL PROTESTEN VERANDERINGEN WATERPOLO Gerechtshof Arnhem DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1970 VEENENDAAL De bewo ners van de Eurowoningen in het Prins Willeni-AIexanderpark heb ben gisteravond een brief van huis eigenaar Van Wagensveld ontvan gen waarin gecist wordt, alle huis dieren vóór 1 oktober uit de flats te verwijderen. Deze drastische maatregel wordt duidelijk en af doende gemotiveerd, daarbij een be roep doende op artikel 6 sub 2b van het huurcontract. Desalniettemin verscheen op het publikatiebord van een der flats direct een protest. Me vrouw Van Wijk schrijft onder de ontvangen brief: „Hoewel zelf geen huisdiereigenares, wil ik fel pro testeren tegen deze onmenselijke maatregel. We zouden het PWA- park leefbaar houden. Ik hoop niet dat huisdiereigenaren zich door de ze maatregel laten ringeloren". Waarom dit protest terwijl in het huurcontract duidelijk is opgenomen dat het houden van huisdieren is verboden? „Waarom mogen de mensen daar niet vrij in zijn? Het is al die tijd toch al oogluikend toegestaan en nu opeens wordt het zó gesteld", aldus mevrouw Van Wijk. In zijn brief herinnert Van Wa gensveld aan de waarschuwing die in de loop van het vorig jaar gege ven is, ten aanzien van de bevuiling door honden en katten in de liften, trappehuizen en galerijen. „Dat is mij nooit opgevallen", ver volgt een verontwaardigde mevr. Van Wyk, „in de gemeenteflats zie je dat veel meer. Trouwens, als er wat lag was het nooit van lange duur, want de werksters werken hier geweldig en het is zo apge- knapt". Juist deze gang van zaken zal de huiseigenaar wel niet best bevallen, want het rondschrijven vermeldt duidelijk, dat de eigenaren van de In hoge nood zijnde dieren, dc gevolgen niet wegruimen. Vandaar nu de strenge maatregel de huisdieren (en wij citeren nu) „welke momenteel in uw bezit zijn, ten spoedigste te verwijderen. Om u in de gelegenheid te stellen een pas send tehuis dan wel een dierenasiel voor uw hond, kat of ander huisdier te zoeken, stellen wij u nog tot 1 oktober a.s. in de gelegenheid hier voor zorg te dragen. Mocht op 1 ok tober a.s. nog een huisdier in uw bezit zijn, dan zullen wij overgaan tot huuropzegging op grond van ar tikel u sub 2b en artikel 8 sub 1." Mevrouw Van Wijk erkent dat die overeenkomst er is, maar toch... „Ik hoop dat niet iedereen ja-knikkend de dieren wegbrengt. Een huisdier hoort bij een gezin. De kinderen le ren met dieren om te gaan en het is goed als ze samen me* dieren op groeien. Een flat biedt toch al zo weinig en als de dieren nu ook al wegmoeten, bevordert dat bepaald niet de leefbaarheid. We zijn toch al zo beperkt door allerlei wetjes". Verder stelt ze duidelijk dat heel wat oudere mensen die misschien alleen zijn, erg gehecht zijn aan hun dier. Van Wagensveld betuigt in zijn brief ook duidelijk zijn spijt tegen over de huisdiereneigenaren die zich wel gehouden hebben aan het ver zoek om geen overlast te bezorgen, maar wil geen uitzonderingen ma ken. Het is wel zonneklaar dat de maatregel, geheel in overeenstem ming met het huurcontract, uitge voerd zal worden, hoewel velen met mevr. Van Wijk wel wat veront waardiging zullen voelen. Beneden in de hal van een van de flats heeft iemand op het protest ge schreven: „Dit is juridisch niet haal baar. Stilzwijgende overeenkomst." Zo zullen de dieren stilzwijgend verdwijnen. Jammer voor de protes terende flatbewoners, maar juist op deze avond ligt de hal vóór de pro testbrieven vol met wat een hond er laconiek achterliet... Later op de avond verschijnen nog twee felle protesten, waarin gesug gereerd wordt of de gemeente het leuk zal vinden op 1 oktober zoveel mensen op straat te zien staan met hun hebben en houden. Een ander papier vraagt eerst het park maar te verzorgen, vóór deze maatregel uit te voeren. VEENENDAAL Het enige, dat bekend is geworden van de vergadering die de commissie-Willibrordusschool dezer dagen heeft gehouden is het feit, dat deze commissie niet meer is. Bepaald geen schokkend „nieuws"*, want dat zal iedereen duidelijk zijn gewor den op het moment dat B. en W. van Veenendaal een andere bestemming ga ven aan dit gebouw, dat onderdak gaat bieden aan de gehandicapten. Het college heeft naar alle waarschijnlijkheid lering getrokken uit de omstan digheid dat men in de raadsvergadering, waarin dit zo langzamerhand delicate onderwerp ter sprake kwam, werd overspoeld door kritiek, want men hult zich nu in een waas van geheimzinnigheid. Men heeft de raadsleden die zitting hadden in deze commissie ad hoe ver moedelijk ook geadviseerd om niets van de besprekingen in de publiciteit te brengen, want men zwijgt angstvallig. Wethouder Ant. De Ruiter: „Ik wil volstrekt niet op de zaken vooruitlopen en geef geen enkel commentaar", Toch is het vrijwel zeker aldus vernemen wij van betrouwbare zijde dat er grote veranderingen op komst zijn met betrekking tot de benoeming van de nieuwe raadscommissies. Het zou in de bedoeling liggen om in de gemeente Veenendaal een vaste com- BDERVEEN Dinsdag 18 augustus zal er evenals voorgaande jaren weer een fjordenpaardenkeuringsdag gehou den worden aan het Bruinkostepad op het terrein van de heer W. Liefting (gelegen achter kasteel „De Bruin- horst".) Dit wordt de vijftiende maal dat een fjordenpaardenkeuringsdag in Eder veen gehouden wordt. Deze keuringsdag is ditmaal georganiseerd door de Ver. voor het Nederlandse fjordenpaarden stamboek. Circa 80 fjordenpaarden zijn reeds ingeschreven voor deze keuring. De keuringscommissie bestaat uit de heren W. v. Helden, Woudenberg; H. Smit, Zwolle; H. Heij, Heythuizen. Er zijn weer diverse prijzen beschik baar gesteld door het bedrijfsleven. De organisatoren hopen op betere weers omstandigheden dan vorig jaar. SCHERPENZEEL De trainingen zullen voorlopig nog plaats vinden op het gemeentelijke sportveld daar er nog hard wordt gewerkt aan een eigen trai ningsveld. Door de medewerking van de voetbalvereniging Scherpenzeel kan dat omdat die de verlichting beschikbaar heeft gesteld. De uren zijn woensdag avond 6 tot 7 uur welpen en aspiranten A.B. en C. Van 7 tot 8 uur junioren A en 3e en 4e elftal, 8 tot 9 uur le en 2e elftal. Helaas kan men in het komende sei zoen nog niet over twee velden be schikken daar het pas ingezaaide veld pas na de winter in gebruik kan wor den genomen. Er is voor een klein pri meurtje gezorgd door stalen doelen te plaatsen van rond materiaal. Nieuwe jeugdleiders zijn de heren J. Kromhout en J. Renes. Het oefenprogramma ziet er voor de senioren druk bezet uit. Ook aan de jeugd is gedacht. Zo gaan zaterdag de Aspiranten A naar Barneveld en 22 au gustus gaan er twee jeugdelftallen naar Doesburg voor het deelnemen aan een internationaal toernooi. missie voor onderwijs te installeren, terwijl sport, cultuur en jeugdzaken het gebied gaan vormen van een commis sie, waarin waarschijnlijk enkele leden van de voormalige commissie-Willi brordusschool zitting krijgen. Laatstgenoemde groep raadsleden zou derhalve ook de mogelijkheden moeten gaan onderzoeken om te komen tot een eventueel honk voor de oudere jeugd, waarvoor in feite nog twee ge bouwen in aanmerking komen, te weten de leegstaande school in De Klomp en de KVSW-ruimten. Die nieuwe formule voor de com missiebenoemingen past overigens uit stekend in het raam van de verdeling van de wethouderszetels, die op 1 sep tember plaatsvindt. De SGP is duidelijk favoriet voor de vierde wethouderszetel en het colle ge zou de nieuwe wethouder van deze fractie wel eens de portefeuille van on derwas kunnen aanbieden en vervol gens sport, recreatie (en jeugdzaken) en cultuur verdelen over de andere wet houders. VEENENDAAL Vanavond om half acht duikt heren 2 van VZC in het Bergbadwater om uit te komen in een promotiewedstrijd. Tegenstander is PCG 1 uit Gorinchem. VZC 2 werd in de zomercompetitie kampioen van de eerste klas van de Kring Midden-Nederland en dient nu twee promotiewedstrijden te spelen te gen de andere kampioen, waarvan van avond de thuismatch. De Veenendaalse formatie bestaat vrijwel uitsluitend uit jeugdspelers. Alleen oud eerste-team- speler Cel Slotboom komt in de voor hoede uit om de jonge knapen door zijn routine aan de doelpunten te helpen. De winnaar van deze promotiewed strijden mag het volgend jaar uitkomen in de bondscompetitie. Dinsdag a.s. volgt de return in Go rinchem. ELST De leden van de Instuif na men deel aan twee wedvluchten Hoek van Holland (95 km) en St. Dizier (375 km). In St. Dizier werden de duiven om 10.00 uur gelost. De eerste duif meldde zich bij K. v. Viegen om 16.30 uur. De uitslag was verder als volgt: K. v. Vie gen 1, 3, 5, 24, 34, 41; H. v. Burken 2; A. Weyman 4, 8, 10, 22; P. J. v. Geel 6, 20. 39; Gebr. Veenhof 7, 17, 18, 19. 29, 35, 43; R. v. Swetselaar 9; J. v. Bergem 11, 12. 32; J. v. Aalten 13, 38; A. J. Bos 14; Gebr. Brienesse 15, 40; A. Veenhof 16, 25, 30, 36; B. Vervat 21; T. v. Mourik 23, 31, 44; W. v. Zetten 26, 37; G. Drost 27, 33; W. E. v. Laar 28, 42. Hoek van Holland gaf de volgende uitslag te zien: G. v. Viegen 1, 10, 21; T. v. Mourik 2, 20; J. v. Swetselaar 3, 11, 22, 24; J. v. Kooten 4, 13; M. Brouwer 5, 8, 12; Gebr. Brienesse 6, 29; A. Wey man 7; T. v. Laar 9, 23; W. v. Zetten 14, 18; H. Terschegget 15, 34; J. v. Aalten 16; P. J. v. Geel 17, 19, 32; A. C. v. Zet ten 25, 30; W. E. v. Laar 26, 28: R. v. Swetselaar .27; Doornspeek-v. d. Berg 31; A. J. Bos 33. voor Veenendaal 't Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 ELST De bekende eersteklasser GWV uit Veenendaal komt op verzoek van de financiële commissie van vv Musketiers zaterdagavond a.s. naar het sportpark te Eist om aldaar aan te tre den tegen een sterk militair garni- zoens-elftal. De wedstrijd vangt aan om 6.30 uur. De financiële commissie organiseert deze wedstrijd in het kader van een stereken. Het eerste elftal van Muske- aantal acties, met het doel de kas te ver sterken. Het eerste elftal van Muske- een oefenwedstrijd te spelen tegen Blauw Geel. Het tweede elftal gaat, eveneens a.s. zaterdag, op bezoek bij DVSA 2 in Amerongen. Voorts spelen er zaterdag twee ju niorenteams en drie adspirantenteams op het sportpark te Eist tegen elftallen van de vv Veenendaal. SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aan gevoerd 750.000 stuks. Handel traag. Prijzen kippeëieren 10,25 tot 11, Henneëieren van 9,- tot 10,- alles per 100 stuks. ARNHEM Otto D. uit Beekbergen stond gisteren in hoger beroep terecht voor het Arnhemse hof. In januari van dit jaar werd hjj in Epe voor een simpele verkeersovertreding aangehouden. By een nader onderzoek van de auto bleek dat in de kofferruimte een hoeveelheid LSD en hasjiesj verborgen was. Een voor de politie logisch gevolg was een huis zoeking. Op de vliering werd een doos met „lege" grammofoonplatenhoezen ge vonden. Zeer deskundig hierin verpakt was zes kilo hasjiesj, „Gevonden" zei Otto. „waarschynlyk achter gebleven van een Turk die bjj mjjn moeder in de kost is geweest. Het lag daar voor eigen gebruik. Wat in de auto gevonden is was een deel daarvan." Wouter Priem een 23-jarige agent van politie in Epe had Otto aangehouden. Gezien de vreemde combinatie van Bel gisch kenteken, Oostenrijks paspoort, duplikaat Amerikaans rijbewijs en een Nederlander achter het stuur had hij het wenselijk gevonden de wagen naar het bureau te laten rijden. Daar kwam nog meer aan het licht. Inlichtingen via Interpol verkregen brachten een geheime bergplaats aan het licht. Onder de voorstoelen in een koker- balk. Procureur-Generaal mr. .Van IJzen- doorn vond de gevonden hoeveelheden veel lijken op een voorraad van een handelaar. Dat het allemaal voor eigen gebruik was wilde hij niet aan. Boven dien vond hij de waarde van de gevon den goederen hiervoor ook te groot. Rond de 20 duizend gulden moet de has jiesj waard zijn geweest. Ook de grote vriendschap die hij onderhield met de gebroeders Wunsch uit Oostenrijk kwam hem kwalijk voor. Tussen november '69 en januari '70 on dernam Otto diverse malen een reisje naar Wenen. Met de auto met de ver borgen bergruimte. Volgens de procureur generaal een duidelijke band en een schakel uit een smokkelketen. Omgekeerd had hij uit de persoon van de verdachte niet de indruk dat hij leek op iemand uit de Interpolberichten. Hij wilde daarom wel rekening houden met het feit dat Otto na zijn vrijlating (hij zit al zeven maanden in voorarrest) weer wil gaan studeren. Erg veel hoop op het terechtkomen in de „goede hoek" had mr. Van IJzendoorn niet. „Maar beter een kans dan geen kans". Hij bleef bij het vonnis van de recht bank te Zutphen van een jaar gevange nisstraf maar met dien verstande dat hiervan 3 maanden voorwaardelijk zou den zijn, met eeh proeftijd van 3 jaar. Dit komt erop neer dat Otto in oktober als de colleges weer beginnen naar Ore gon kan gaan om zijn studies weer op te nemen. De pleiter van Ootto D. hield een lang betoog. De vele adressen die bij hem werden aangetroffen wilde hij niet als belastend zien. Van de 260 waren er zegge en schrijve 7 die als verdacht konden wor den aangemerkt. Een bijzonder laag per centage voor iemand die in dergelijke kringen verkeerde. In de oude tijd werd er op school unaniem vakantie gegeven van half juli tot half augustus. Precies een maand dus en iets later dan tegenwoordig. De laatste week van juli was dan tevens de „fabrieksvakantieweek", in zo verre de fabrieken daaraan deelnamen. De vakantie had een volkomen an der karakter dan nu het geval is. Van uitgaan was maar weinig sprake. De meeste kinderen vermaakten zich rond en in de vele sloten die Veenendaal toen rijk was. Menigmaal kwamen ze met natte kousen en kapotte klom pen thuis. Dan zat er wat op. Vervelen hoefde men zich niet want overal in Veenendaal waren bloeiende plekjes, waar je fijn kon ..speulen". Een Veenendaler: „Vroeger kon je gemakkelijk vanaf het Boerseland (Beatrixstraat) het Fluiterspad be reiken. Dat was een pad langs de Fluitersloot, waar nu de Fluiter straat is. Op het midden van het Fluiterspad, bezijden de Smidstraat, was een grote openruimte waar je van allerlei spelletjes kon doen, maar voetbal was er wel favoriet. Voetbalschoenen waren in die tijd een bijna niet te bereiken luxe, dus trapte je met de klompen tegen de bal. Dat gaf wel eens brokken. Vooral wat de klompen zelf betrof. Menigmaal spleet de „hemel" open en liep je met een gebarsten klomp. Slecht lopen wat dat. Je kon het ge lijk horen aan de hollere klanken van het hout op de straatstenen. Iemand met een gebarsten klomp aan, liep subiet in de gaten. Meestal wist vader thuis er wel wat op te vinden. Na een geducht standje, dat je beter moest uitkijken, timmerde hij een stalen bandje om de klomphemel en je kon er weer een poosje tegen. Als je lage klompen droeg was dat ook wel eens het geval, maar meest al hal je dan eerst „malleur" met het leertje dat losschoot. Je kon dan je wreef lelijk bezeren aan de scher pe kant van de klomp. Natuurlijk leende het Fluiterspad (zoals ook andere paden in het oude veen) zich uitstekend voor het be drijven van kwattekwaad. Ik weet nog deksels goed dat we eens met een stuk of zes, zeven jongens pro beerden een boom te liquideren. Met een man of wat klommen we er in en begonnen alvast de takken er af te kappen. Het werd een bende van jewelste. Verschillende supporters moedigden ons aan. Reeds begon de boom al tekenen van overgave te vertonen, toen opeens de kreet klok: Politie!!!.. Soy^nigen lieten zich par does uit de boom vallen en renden alle kanten uit. Verschillenden lie pen de agent recht in de armen en ook anderen werden na enkele scherpe bevelen ingerekend. zodat we finaal door de knieën gingen en gelaten begonnen af te wachten hoe het transport naar Veenhuizen zou plaatsvinden. „Wanneer moeten we gaan?" huilde er een. „Mogen we eerst nog naar huis?" smeekte een ander. Daar stonden we nu. Ieder moest zijn naam opgeven en 's middags om vijf uur moesten we op het Ge meentehuis komen, om te horen wat voor straf we kregen. De tussenliggende uren waren na tuurlijk grondig bedorven door de angst wat ons op het Gemeentehuis wachtte. We moesten eerst de boel opruimen en maakten elkaar toen van alles wijs, wat betreft de kastij ding. die we zouden ondergaan. Sommigen vreesden reeds in het tuchthuis terecht te zullen komen. Een afschrikwekkende gedachte. Je kreeg daar namelijk veel slaag, vol gens zeggen, en zeep op je brood!. Om precies vijf uur waren we allen present in het „rechthuis." Ver schrikkelijke dreigementen werden ons in het gezicht geslingerd. Het afschuwelijke van het feit dat we de boel vernielden, werd ons in geuren en kleuren voorgeschoteld. Boeven waren we, van bijna het ergste soort. We begonnen er in te geloven en de rillingen joegen over onze ruggen. In gedachten namen we reeds afscheid van vader, moeder, broertjes en zusjes, want het stond wel zo ongeveer vast, dat we hier niet straffeloos vandaan kwamen. Onze namen werden in een enorm dik boek overgeschreven. Alleen al de aanblik van dat monumentale boek ontroerde ons. „Dit is het boek van Veenhuizen". sprak een sombere stem. Onze adem stokte.... Daar had je het al. In Veenhui zen stond de tuchtschool! Niet elke jongen behield een droog onder broekje. Verslagen keken we toe. Met een donderende stem werden ons nogmaals wat verwijten te- gengeslingerd (men drufde vroeger echt wel even door te drukken), „Laten we ze vannacht eerst maar hier opsluiten".... begon de agent die ons op heterdaad betrapt had. We rilden. Toen echter zag ik duidelijk dat er bij de baas een kleine twinkeling in de ogen verscheen. Ik hoopte gelijk op gratie. Als mijn vader zo keek, viel het ook meestal mee, flitste het- door me heen. „Luister"... zo begon de baas met een stentor stem. „Als je in dit boek staat en er komt een kruisje bij, dan ga je onverbiddellijk naar de tuchtschool. Als je weer eens zoiets uithaalt, komt dat kruis je erachter en dan weet je het! Be grepen?" Even waren we stil. We konden het nog bijna niet geloven. „Begrepen?!?" bulderde daarna nog een keer de stem. We doken even ineen en bevestig den toen luidkeels dat we er volle dig mee instemden. We moesten het ieder op zijn beurt hardop beloven nooit weer te zullen doen. Met een handdruk hadden we het te bevesti gen. Even later liepen we vederlicht het gemeentehuis uit. Geheel opge lucht en met een gevoel van saam horigheid met de politie, die ons. naar ons gevoelen, zo schikkelijk behandeld had! Nee, de politie was nog zo kwaad niet. We namen ons heilig voor nooit meer een struikje of boom te beschadigen. Tja, die oude psychologische peda gogiek (al gebruikte men die woor den er niet voor) had nog wel eens het gewenste resultaat."... Toen het BoerschelancL al-lang de boer zijn land niet meer was viel er voor de van vakantie genietende jeugd toch altijd wel wat te bele ven. Tegenover de Hervormde School (&p de achtergrond) was een verbinding met het Fluiterspad" Tien leerlingen van het Chr. Ly ceum nemen momenteel onder lei ding van twee docenten de heren J. G. Brcekveldt en H. J. van Maanen, deel aan een internationaal getinte jeugdconferentie in Engeland. De heer Van Maanen verhaalt in onder staand artikel hoe de Veenendalers het internationale gezelschap het „Kabouterlied" hebben leren zingen en hoe de buitenlanders de kennis making met de Veenendaalse sigaren ondergingen. In een volgend artikel, zo beloofde hij in een begeleidend schrijven, zal wat dieper worden in gegaan op de andere aspecten van deze jeugdconferentie. „De uit zat in de olmen bij 't vallen van de nacht...". Deze bekende canon is sinds enkele dagen verengelst. De nieuwe tekst luidt: „The owl was in the elmtree about the midst of night..." en wordt gezongen door Deense. Duit se, Engelse, Franse en Nederlandse jongeren van 17 tot 20 jaar. Gelukkig bleek de koekoek uit het refrein al een internationaal bekend woord, dat geen vertaling behoefde. Zo is het oude volkslied eens te meer een voortref felijk startpunt voor internationale communicatie gebleken. Dit vindt plaats op het Agricultural College in het vredige dorpje Bishop Burton nabij Huil in Engeland, waar tien leerlingen en twee leraren van het christelijk lyceum in Veenendaal twee weken intensief contact hebben met vijftig andere Euro pese jongeren, zoals in een vorig artikel reeds vermeld werd. Het college is verbazingwekkend groot. Het s prachtig gelegen temid den van 200 hectaren golvende land bouwgronden met een complete proef- boerderij waar de studenten hun land bouwkundige vorming ontvangen. Het gebouw zelf beschikt als inter naat voor honderd studenten over ten nisbanen, voetbalvelden, een biblio theek. televisiekamer, badmintonzaal, balzaal, en vele andere recreatiemoge lijkheden waardoor leden van deze in ternationale jeugdconferentie dankbaar gebruik gemaakt wordt, voorzover het vrij intensieve programma dat toelaat. De conferentie wordt georganiseerd door de Jeugdwerkorganisatie van Yorkshire. Het is verbazingwekkend hoe goed het jeugdwerk (evenals in Duitsland en Denemarken) georganiseerd is. Zelfs in de kleinste plaatsen zijn jeugdcentra waar talrijke creatieve en recreatieve activiteiten ontplooid worden. Deze worden districtsgewijze gecoördineerd en gestimuleerd door een uitgebreide staf van ambtenaren die kunnen be schikken over ruime financiële facili teiten. Na een officiële ontvangst door de Mayor van het naburige stadje Bever ley, werden we op de avond van de tweede dag begroet door de directeur- generaal (Chief Youth Officer) van het jeugdwerk Mr. Clark. Hij memoreerde hoe in de Tweede Wereldoorlog onstelbaar leed was aan gericht in alle nu vertegenwoordigde landen. Hij sprak de verwachting uit dat het begrip tussen de naties, gestimuleerd door conferenties als deze, een nieuwe oorlog zou voorkomen. In een informeel kennisimakings-pro- gramma waarin de meeste groepen dia's vertoonden, leverde onze Veenendaalse groep een zeer gewaardeerde bijdrage. Op Nederlandse melodieën van de Zil vervloot tot de Blauwgeruite kiel wer den enkele door onszelf in het Engels geschreven liedjes gezongen waarin de diverse aspecten van Veenendaal aan de orde kwamen. Dit werd verlucht met o.a. door het gemeentearchief welwillend in bruik leen gegeven foto's en tevens werd het publiek getrakteerd op een Veenen- daals produkt: sigaren, door een plaat selijke fabrikant ter beschikking ge steld. Dit optreden droeg ongetwijfeld bij tot het breken van het traditionele ijs. In een volgend artikel hoop ik iets te vertellen over onze onderdompeling in de Engelse „way of life" en onze erva ringen in dat opzicht. H. J. van Maanen VEENENDAAL Wanneer er bij do scheidsrechterscommissie van de KNVB Afdeling Utrecht die binnenkort weer nieuwe scheidsrechterscursussen houdt, voor zaterdag a.s. geen nieuwe aanmel dingen uit Veenendaal en omgeving binnenkomen, dan lijkt het onwaar schijnlijk dat er een dergelijke oplei dingscursus in Veenendaal wordt ge houden. Tot op heden hebben zich slechts enkele kandidaat-arbiters opgegeven. Als dat aantal wordt uitgebreid tot vijftien is dat voldoende voor een cur sus in het Veen. Docent in deze gemeente is de heer Th. Faasse van de scheidsrechtersver- eniging groep Veenendaal en omstre ken. Belangstellenden voor het scheids- rechtersvak ook vrouwelijke kandi daten kunnen zich opgeven bij di KNVB Afdeling Utrecht, Biltstraat 192 in Utrecht. EDERVEEN Maandagavond 17 au gustus houdt de vv Advendo in Café Marktzicht de jaarvergadering. Op de agenda staan enkele belangrijke pun ten. De vergadering begint om half acht.

De Vallei | 1970 | | pagina 3