Manege „de Plantage" geopend Zwembadvloer is nu niet lang meer uniek TERZAKE „Ik vroeg in een flits overschrijving aanr NEC-B na rust snel Schoonzusters in Dodewaard houwen eigen kapsalon Eerste verlies voor DO VO in Stenman-toernooi: 0-4 Oefenprogram „V^alleivogels" Oranje vereniging organiseert weer puzzelrit A.H. -supermarkt nu bijna klaar Visscher verliet Racers MOEILIJK PESTBLI NONSENS Stap Vies 1 KRAKEN GEEN KRACHT DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1970 ELST In tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden en belangstel lenden, tegen een decor van een overweldigend aantal bloemstukken, opende Khenens burgemeester, jhr. mr. L. H. N. F. M. bosch ridder van Rosenthal, gisteravond het paardensportcentrum „De Plantage" van de heer Smits aan de Rijksstraatweg. De burgemeester, de vergezeld was van zijn beide wethouders, tekende o.a. aan het een eer te vinden een manege van een dergelijke allure te openen, die in de wijde omgeving zo'n geweldige aftrek vindt. „Omdat ik zelf een groot paardensportliefhebber ben, kan ik het zeer waarderen, dat er zoveel liefde voor het dier bestaat", aldus de burge meester. Vanaf het terras, dat alle gasten ter nauwernood kon bergen, en uitziet op de ruime binnenmanege (640 vierk. meter) was men getuige van de diverse hippische nummers, onder lei ding van instructeur De Haas. Het was duidelijk te merken, dat er veel aan dacht was besteed aan de voorbereidin gen. SCHERPENZEEL De voetbalver eniging de „Valleivogels" heeft als voorbereiding op de nieuwe competitie een uitgebreid oefenprogramma. Don derdagavond 13 augustus speelt men om 7 uur tegen Roda 1 uit Leusden op het terrein achter de schietbaan. Zaterdag 15 augustus organiseert men weer het jaarlijks terugkerende Oskadi toernooi. De winnaar van vorig jaar Beninekom is niet in staat om de beker te verdedigen. Men was op deze datum verhinderd. Het programma is als volgt samenge steld. 1. uur tot 1.40 uur Valleivogels- Cbou Boys; 1.50 uur-2.30 uur Dosc 2- Sec 1; 2.40 uur Cobu Boys l->Sec 1; 3.30 uur Valleivogels 1-Dosc 1; 4.20 uur Sec 1-Valleivogels 1; 4.50 uur Dosc 2- Cobu boys 1. Donderdag 20 augustus gaat Vallei vo gels 1 en 2 naar Elspeet. Zaterdag 22 augustus 2 uur Valleivogels 2-S.D.V.B.4. 4 uur Valleivogels 1-S.D.V.B.2. De heer Lieferink uit Zutphen trad als spreker op van de diverse nummers, die zowel in groepsverband als indivi dueel werden uitgevoerd, zoals bijv. parades, springnummers, passé de deux. Er waren voorts twee ruiterver- RENSWOUDE Op zaterdag 22 au gustus gaat de Oranjevereniging te Renswoude een gezelligheidspuzzelrit organiseren. Dit rit zal gaan door de mooie lande lijke buitenwegen rond Renswoude. De start zal plaats hebben vanaf ge bouw, Rehoboth aan de Taets van Amerongenweg. Terwijl de finish plaats vindt bij café-restaurant „De Hof". De aanvang van de rit voor auto's en bromfietsen is gesteld op 18.30 uur. Aanbevolen wordt voortijdig in te schrijven bij de heer E. van Voorthui zen, Molenstraat 9 te Renswoude. Telef. 08387-1364. De gezelligheidspuzzelrit is georga niseerd in verband met de grote animo voor de rit die gehouden werd op Ko ninginnedag toen er 124 liefhebbers aan ,de start verschenen. Het zal een tamelijk eenvoudige rou te worden, die gemakkelijk is uit te rijden. De lengte bedraagt ongeveer 40 kilometer. De route is uitgezet door de heren H. Moes en E. v. Voorthuizen. Momenteel hebben zich al enkele tientallen automobilisten voor deze rit opgegeven. (Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL De beweegbare, pneumatisch bediende vloer in het Vallei- bad in Veenendaal, dat een ontwerp is van de Veenendaalse bedrijfscombinatie Hendriks Aluminium/Hendriks Veenendaal N.V., kan nu nog als een unicum voor Nederland (en wellicht voor geheel Europa) worden betiteld, maar het ligt voor de hand dat de gigantische aluminiumconstructie deze kwalificatie dit jaar al niet meer mag dragen. De testperiode van het experiment van Hendriks N.V. is namelijk definitief voorbij en dat impliceert dat de directie nu aan orders gaat denken. Conclusie na precies twee jaar over de experimentele vloer in het Valleibad uitstekend voldaan. enigingen uitgenodigd, nl. De Grebbe- ruiters en De Klomp en Omstreken om de demonstraties luister bij te zetten met verschillende parade- en springoe feningen. Aan de meeste figuren was een wedstrijd verbonden, waarvoor vijf be kers waren beschikbaar gesteld, o.a. één door de heer De Haas, één door De Grebberuiters en drie door de firma Kleijn uit Rhenen. Na de prachtige slotparade was er nog een gezellig samenzijn op het ter ras. Eist kan met recht trots zijn op deze manege, die in korte tijd grote bekend heid heeft gekregen (er zijn reeds 200 leerlingen) die aan alle moderne eisen voldoet (er is zelfs een bar met keuken terzijde van het overdekte terras) en die, mede gezien de prachtige binnen manege, ee nprimeur voor deze plaats is. VEENENDAAL De nieuwe A. H. supermarkt op het Raadhuisplein die op dinsdag 25 augustus officeel voor het publiek zal worden opengesteld krijgt een personeelsbestand van negentig personen, van wie de helft part-time werkzaam is. Deze nieuwe supetr komt in de plaats van de oude zelfbedieningswinkel aan de Hoofdstraat 79 te Veenendaal. De nieuwe zaak heeft een totale vloerop pervlakte van 2.096 m2, waarvan 1.566 m2 voor de verkoop. Behalve kruidenierswaren worden er de volgende artikelen aangeboden: ge bak, brood, noten, chocolade en koek, dieetartikelen, gournet, verse melk, voorverpakte kaas, groente en fruit, verpakte bloemen, bollen en zaden, vlees en vleeswaren, delicatessen, verse kip, losse vis, nieuwe haring, drogiste rij-artikelen, textiel, huishoudartikelen, nylons, pockets, greetingcards, schrijf waren, gram.platen en tuingereedschap. Bedrijfsleider is de heer P. G. Lange. Ter bevordering van een vlotte afhan deling staan 12 afrekenkassa's (check outs) opgesteld. Voor het filiaal bestaat gelegenheid tot parkeren van ongeveer 500 auto's. De nieuwe zaak zal maandagmiddag gesloten zijn, in de avonduren (van 19.30 tot 20.30 uur) zal er gelegenheid worden gegeven om de SuperMart te bezichtigen. Het ontwerp van de nieuwe Super- Mart is ontwikkeld door architect A. C. Gathier uit Oegstgeest en werd voort gezet door Architectenbureau Haanike uit Bilthoven. De bouw werd verzorgd door bouwbedrijf C. Spijker Zonen te Hilversum. Aan de opening gaat een receptie vooraf en wel op maandag 24 augustus a.s. van 16.30-18.00 uur in de nieuwe SuperMart. Voordat de vloer in augustus 1968 in het Valleibad werd gemonteerd had het Veenendaalse bedrijf hierop reeds pa tent aangevraagd, maar de directie be sloot om zich nog niet te gaan toeleg gen op het ontwerpen van dergelijke constructies, omdat men de eerstko mende jaren het experiment nauwkeu rig wilde testen. Dat is nu gebeurd en het is de leiding van het bedrijf zonneklaar geworden dat de pneumatische vloer, afgezien van enkele schoonheidsfoutjes die bij de halfjaarlijkse onderhoudsbeurt ech ter worden hersteld, een geweldig suc ces is. De heer D. Hendriks, één der direc teuren, hierover: „De beweegbare vloer is uniek in Nederland en volgens mijn informatie ook in het buitenland, want hetzelfde systeem kent men daar niet. In verschillende landen waaronder Nederland zijn wel vloeren aange bracht die werken met een spil of een hydraulische cilinder, maar ons pneu matische systeem is geheel nieuw". De directie zag volgens hem grote mogelijkheden in het experiment en patenteerde dit zo spoedig mogelijk. ,,We hebben", aldus de heer Hen driks, „doelbewust gewacht met de fa bricage van nieuwe vloeren om eerst de resultaten in Veenendaal af te wachten. In de loop der tijd is ons ech ter wél gebleken dat er van vele zijden belangstelling bestaat voor dit systeem en de verwachting is dan ook dat we er al dit jaar veel meer aan gaan doen". Volgens hem zijn er al diverse aan vragen voor nadere informatie bij het bedrijf binnengekomen en gisteren had de directie nog een groep mensen op bezoek, die de aluminiumconstructie in het Valleibad bestudeerde. Ook de zwembadleiding is enthou siast over het ontwerp van Hendriks. 0 De beweegbare vloer in het Vallei bad in Veenendaal vlak voordat het ontwerp van de combinatie Hendriks Aluminium/Hendriks Veenendaal n.v. in de praktijk werd beproefd. VEENENDAAL Voor de ver rassing van de roeek heeft Bert Vis scher gezorgd. Deze linksbuiten van DOVO vroeg dit seizoen overschrij ving aan naar VRC met welke ver eniging hij reeds enkele vriend- schaplijke matches speelde, maar vlak voor de competitiestart koos hij toch weer voor de eersteklas vereniging, waarbij hij ruim zeven tien jaar achtereen heeft gespeeld. Voor de Racing Club een bittere teleurstelling, voor de roodwitten een aangename surprise. Waarom deze terugkeer, die nu in het Veenendaalse sportwereldje al heel wat stof heeft doen opwaai en? „Nou ja, het is gewoon erg moei lijk onder woorden te brengen. Het feit dat je zeventien jaar aan een bepaalde club verbonden bent ge weest zegt je, bij verandering van club, toch wel erg veel achteraf", aldus een wat timide lachende Vis scher. Achteraf heb ik nog eens goed over de zaak nagedacht en ik ben voor mezelf tot de conclusie gekomen dat ik die overschrijving naar de Racing Club in een flits heb aangevraagd" Een flits? „Laat ik wat duidelijker zijn: een pestbuibekent hij ruiterlijk. Is het waar dat hij geen aperte kandidaat voor het eerste elftal meer is bij DOVO? Visscher: „Mij niets van bekend. Ik heb persoonlijk van Hol gehoord dat ik nog genoeg kans heb op een plaats in het hoofdteam, maar dan moet ik er natuurlijk wel hard voor knokken. Maar als die grote inzet er eenmaal bij me is dan lukt dat wel". Bert zou zich in de afgelopen tijd nogal laatdunkend over DOVO heb ben uitgelaten. Is dat waar? „Ach, je zegt allemaal wel eens wat, maar dat moet men niet gaan overdrijven". Van VRC-zijde beschuldigt men DOVO ervan dat 't pressie op hem heeft uitgeoefend in de afgelopen toeken. Visscher: Volstrekt nonsens. Ik ben uit eigen beweging teruggegaan naar DOVO, in dit geval oefen- meester Hol. Nee, ik ben beslist niet benaderd door mensen van DOVO met het verzoek terug te ko men". De goedlachse Veenendaler tot slot: Natuurlijk vind ik het voor VRC, dat al helemaal op me gere kend had, wel beroerd maar ja uiteindelijk kies je toch voor de vereniging die je het meest aan spreekt en dat is DOVO. Ik betrap te mezelf erop dat ik op de sport pagina van de krant eerst naar het verslag van DOVO zocht en daar na naar dat van mijn eigen vereni ging (toen VRC). En dat is toch wel vreemd, niet •;*r T' >rf? tvf VEENENDAAL DOVO heeft zich gisteravond op het Panhuis in zijn eer ste officiële wedstrijd de openingsmatch van het jaarlijkse Stenman-toernooi contra een sterke B-formatie van het Nijmeegse NEC aan het Veenendaalse publiek gepresenteerd. De kersverse eersteklasser trad aan zonder Van Brux- voort (met vakantie), Gerritsen (vertrokken naar HVC) en Visscher (inmid dels weer teruggekeerd naar DOVO, maar nog niet opgesteld) en toonde zich in de eerste helft van deze ontmoeting vrijwel gelijkwaardig aan de betaalde gasten. Na rust werd de Veenendaalse equipe echter weggevaagd toen NEC het tempo verhoogde. De conditioneel nog niet zo sterke gastheren vertolkten in deze drie kwartier nagenoeg een figurantenrol. Door middel van fraaie acties zetten de Nijmegenaren de 01 ruststand om in een 04 overwinning en daarmee doen zij al een goede gooi naar de Stenman-bokaal. DODEWAARD Ans en Rikje van Dijk in Dodewaard hebben bij na helemaal eigenhandig hun kapsa lon gebouwd. Dat betekende twee weken lang stenen en cement aan dragen. Hoewel het vaktechnische gedeelte door een aannemer overge nomen werd, kwam een groot deel van de zware arbeid toch voor reke ning van de beide tengere dames. In de kapsalon, die voorlopig de enige „echte" dameskapperszaak van Do dewaard is, kunnen maar liefst acht stoelen staan. Hoe is het plan ontstaan om in Dodewaard met een kapsalon te be ginnen? Ans van Dijk: „Ik heb al een hele tijd het kapstersdiploma en ik deed thuis het haar van veel ken nissen en familie. Zo langzamerhand is die klantenkring gegroeid. De vol gende stap was een kapsalon..." De salon annex winkel in cosmeti sche artikelen, komt op de plaats waar vroeger kolen werden gestort. De echtgenoten van beide dames zijn n amelijk brandstof fenhandelaren. En omdat het met die tak van han del nu niet bepaald goed gaat kan een andere en extra vorm van broodwinning eigenlijk helemaal geen kwaad. „Ik reken wel op een flinke klan tenkring", zegt Ans, „want er is hier in Dodewaard wel behoefte aan iets dergelijks". Wordt de salon een „eersteklas" zaak met dito prijzen? „Nee, dat nu weer niet", aldus Ans, ,.wij gaan de gewone behandelingen geven, die ook niet zo hoog in prijs liggen. De enige luxe is misschien manicuren, dat erbij gedaan wordt." Ondernemende Ans en Rikje van Dijk zijn schoonzusters die al jaren in hetzelfde pand wonen. Straks zit ten zij ook samen in de zaak, die zij met grote inzet („je werd er wel vies van") hebben helpen opbouwen. v,»«! jw 'S SlmSS Keeper Teus van Hardeveld reikte gis teravond tegen N.E.C.-B niet alleen met zijn vuisten maar ook met zijn vorm tot grote hoogte. Hij kon ech ter niet verhinderen dat de gasten te gen het einde van de wedstrijd vlot naar 0-4 liepen. Het bestuur van DOVO was gister avond overigens wel teleurgesteld, want de NEC-formatie waarin maar liefst negen contractspelers stonden op gesteld moest tegen de roodwitten aantreden op het B-veld. De Veenen daalse club had de match graag op het hoofdveld gespeeld, maar dat werd ver boden door de Sportstichting. Een com missielid van DOVO: „We hebben al aan kraken gedacht dat is toch zo „in" maar we hebben ons bijtjjds be dig bedacht." In het eerste gedeelte van de wed strijd was er van krachtsverschil wei nig sprake. DOVO combineerde uitste kend, maar conditioneel en op het vlak van beweeglijkheid en wendingskrach! moest men duidelijk de eer aan NEC-B laten. Het probleem bij de thuisclub was de voorhoede, waarin weliswaar technisch werd gespeeld en leuke din gen werden gedaan, maar waarin het gevaar ontbrak. Na ruim 25 minuten moest een zeer goed keepende Teus van Hardeveld zwichten voor een hard schot, maar een pontificaal uitgedoste arbiter Hendrik- sen had buitenspel geconstateerd. De teams waren om beurten in de aanval, doch de formatie uit de Keizer Karei- stad kon niet scoren aanvankelijk, om dat Van Hardeveld schitterende reddin gen verrichtte en DOVO had na soms snelle aanvallen geen succes doordat men slordig omsprong met de schiet kansen. Vlak voor rust namen de gasten een voorsprong door een onhoudbaar schot van Schriever (0-1). De paal van het doel van NEC-keeper Kramer (ex- Graafschap) verhinderde een minuut later de gelijkmaker toen Bram Demoet verraderlijk inschoot uit een vrije trap. DOVO had in de tweede helft nog lan ge tijd hoop op succes. Via Nico Diepe- veen en de middenvelders Schoeman en Houtriet toog men herhaaldelijk in de aanval, maar de frontlinie kon geen kracht opbrengen om te scoren. NEC was in deze fase ook weinig gelukkig, maar het verschil in kracht begon zich langzamerhand toch duidelijk af te te kenen. De Veenendalers (van wie enkelen in omvang ietwat zijn toegenomen door de lange non-actieve periode) moesten voorrang verlenen aan de betaalde krachten toen deze het tempo op schroefden. Teus van Hardeveld kreeg nu lopende-bandwerk, doch hij ranselde vooralsnog steeds zijn doel schoon. Houtriet was dichtbij de gelijkmaker maar uit zijn omhaal belandde de bal op de lat. En toen sloeg NEC plotse ling razendsnel combinerend toe. Aanvalsleider Hazalhekke (overgeko men van amateurvereniging Ede) ver schalkte na een lange solo keeper Van Hardeveld met een subliem schot (0-2i en in de slotfase scoorde de ex-Edenaar nog tweemaal. Eerst via een geweldige kopbal en nauwelijks een minuut later opnieuw na een imponerende rush (0-4). Hazal hekke zorgde daarmee voor een zeld zaam mooie hattrick. Voordien waren Bram Demoet en Henk van Kooten vervangen door re spectievelijk Hans de Man en Hans Die- peveen. Laatstgenoemde kreeg uit een voorzet van links nog een schitterende kans, maar hij kopte net over. De ex-Vitessespeler Vleeming speelde eer zeer matige wedstrijd in de Nijmeegse gelederen. DOVO zal op korte termijn nog een „dodelijk" wapen moeten vinden om in de frontlinie in stelling te brengen.

De Vallei | 1970 | | pagina 5