'V* >-v^ A Het is begonnen op die woensdag voor Hemelvaartsdag toen F ei je noord de Europa cup won en er in het nuchtere Rotterdam een feest losbarstte zoals in Nederland nog nooit was voorgekomen sinds die nacht is Nederland voetbalgekker dan ooit tevoren De afgelopen zomer mag dan nog zoveel moois en aantrekkelijks aan sport gebracht hebben: zwemmentennis, wielrennen, atletiek voor de vele miljoenen passievesport- minnaars begint het toch pas weer écht te worden als de voetbal weer gaat rollen. En dat is dan de komende zondag het geval. Getrouw aan de traditie bieden we onze lezers in deze extra sportkrant weer een heel brok voetbalinformatie, op landelijk zowel als plaatselijk niveau. Over A jax en Feijenoord natuurlijk en over de transfers, over nieuwe spelers en over nieuwe inzichten op het gebied van techniek en tactiek. Want dat zijn de zaken die voetbalminnend Neder land interesseert bij het begin van een nieuw seizoen. Toch hebben we niet daarmee alleen deze sportkrant willen vullen en ook dat is bij ons traditie. U vindt in deze krant veel interviews. Vraaggesprekken tnet topsporters als Tom Okker en Fighting Mack en A ad Steylen. Gesprekken ook met mannen achter die topsporters: de trainer, de masseur, de bestuurders van zo maar een topclub. Waarom juist deze keus? Omdat we iedereen hoe voetbalgek we dan ook mogen zijn aan het begin van dit nieuwe seizoen er graag van willen doordringen dat we het over mensen hebben en niet over machines. Over mensen die topprestaties kunnen leveren gelukkig. En die kunnen falen niet minder gelukkig! Sport is zo boeiend omdat het menselijk is. Zo moeten wij als publiek het ook willen bezien. Dan zullen er minder excessen voor komen! ft V HMW- v V K.* ♦V

De Vallei | 1970 | | pagina 13