Het wordt wel een heel ander avondje met Corry In Brandpunt en de krant heeft het grote publiek het meeste vertrouwen Heer en de Slijtmijt VANAVOND MORGEN RENEE SLEESWIJK EN DE ZWIJGENDE MASSA Komende winter toernee van 70 voorstellingen in heel 't land Publiek Moeizaam Moeilijk Kijk en luister dit weekeinde programmaos «- Patriarch Een fotograaf wilde Corrie Brokken er beslist niet bij hebben. „Nee, dat kan écht niet", had ze door de telefoon ge zegd. „Ik ben net vannacht teruggekomen van vakantie en ik heb geen tijd gehad iets aan mijn haar te doen. Ik zie er verschrikkelijk uit!" TELEVISIE RADIO MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1970 Een paar uur later aan het uit pakken van de koffers is ze nog niet toegekomen blijkt echter dat ze te somber is geweest. Gebruind door de Spaanse zon, zit ze ontspannen op het terras achter de uit de kluiten gewas sen villa, die zij en haar man René Sleeswijk even buiten Bussum bewo nen. Het is meteen duidelijk, dat Ne derlands bekendste zangeres een be zienswaardig plaatje zou hebben opge leverd: tegen de verwachting in is haar kapsel uitstekend verzorgd, op haar opmaak valt niets aan te merken, haar lach is breed en opgeruimd. De hele entourage ademt bovendien een wat men noemt idyllische sfeer. In de tuin, die het karakter heeft van een flink park, stoeien twee goedgemutste hon den; haar dochter Nancy komt mijn heer netjes een handje geven; het dienstmeisje serveert, helemaal zoals het hoort de thee en de bijen zoemen. Dan gaan ze over tot ernstiger zaken, zoals Corry's tournee. „We hebben er een heleboel voor laten vallen", zegt Sleeswijk. „Gala's in het buitenland bijvoorbeeld. En dan bedoel ik echte gala's, zoals ze die kennen in Duitsland waar ze vanwege het Wirtschaftswun- der veel te vieren en te vergaderen XI iaatctP hebben. Nee, Financieel is zo'n Neder- Het is, al met al, een van de laatste tournee naturlijk niet interes- vredige dagen die Corry Brokken in lange tijd zal hebben. Nog even en de repetities beginnen voor de show, die zij vanaf half september zeventig keer in allerlei plaatsen van ons land zal presenteren. „Het is heel wat, vooral als je bedenkt dat ik daar tussendoor mijn tv-programma's nog heb", zegt ze. „Daarom ben ik er dan ook, na al die weken van regen nog gauw eveiv tus senuit getrokken. Met mijn man ben ik overeengekomen, dat ik 's zomers in elk geval drie maanden niet werk. De rest van het jaar is het zo dat ik steeds drie maanden achtereen werk en dan zes weken vrij ben. Zo kan ik bijvoor beeld eind december met Nancy naar de wintersport. Ja, zo moet je het wel regelen. Zonder de zaak te overdrijven krijg je anders het gevoel, dat je in een tredmolen zit". „Vroeger, toen ik nog mijn eigen za- kenvrouwtje moest zijn, sjouwde ik soms jarenlang door zonder vakantie. Sinds ik met René Sleeswijk ben ge trouwd is dat allemaal veranderd. Hij is gelukkig erg systematisch van aard, hij regelt alle zaken en dat is een enor me steun. Hij zegt altijd: „Jij hoeft al leen maar te zingen en mooi te zijn. Ja, mooi dan in de zin van er goed uit zien, begrijp je?". Toch wordt haar komende show (waarin Marnix Kappers een belangrijk aandeel zal hebben) niet helemaal door deze twee elementen gedekt, zo blijkt. „Mijn optreden moet een stuk enter tainment van anderhalf uur worden, soort one-woman-show eigen- landse tournee naturlijk sant, maar je wilt het niettemin toch wel eens gedaan hebben .Je wilt zoiets nu eenmaal een keer van de grond trappen". lijk. Ja, zelf moet ik het ook nog alle maal zien gebeuren hoor, maar bang ben ik er niet voor. De laatste tijd heb ik bijvoorbeel mijn praatjes geculti veerd. In het begin dacht ik dat ik het nooit zou durven, gewoon maar praten op het toneel, maar door de tv heb ik meer moed gekregen. Nu voel ik me voor een zaal zelfs vrijer dan voor een camera; in een tv-uitzending durf ik nooit te improviseren, ik ben altijd bang dat ik iets geks zal zeggen. Op het scherm krijgt zoiets ook meteen zo'n nadruk. Toen ik pas nog's een tv-show van me terugzag, merkte ik weer hoe loodzwaar een simpel grapje kan over komen. In een grote zaal kan je je veel makkelijker, een malle uitschieter ver oorloven, je kunt je veel beter uitleven. Het gekke is dat ik nooit last heb van plankenkoorts. Ik heb altijd het gevoel: nou, dat ga ik dan eens even fijn gezel lig doen. Weet je dat de mensen dat niet willen geloven? Dat zegt ze maar, denken ze. Maar het is toch echt zo! Ja, het is misschien wel een zegen als je zo bent, maar mijn man vindt het een on gezonde situatie. Toch heb ik het ge voel, dat je jezelf niet kunt geven als je met klamme handen en een dikke keel van de zenuwen optreedt, dan kun je maar beter een ander vak kiezen". Hoewel Sleeswijk de tournee orga niseert, stelt hij dat zijn vrouw de enige stem heeft in de keuze van het repertoire. Corry: „Nu ja, we praten er natuurlijk wel over, ik laat me wel door hem adviseren. Ook praat ik weieens met de jongens van het kwintet van Kees Schrama, die me gaan begeleiden. Dat is een leuk mo dern stel wat zij goed vinden is niet te dol, maar hoort tot de goede middenmoot". Sleewijk: „De enige restrictie die ik maak, is dat het ook commercieel moet zijn. Ik sta op het standpunt, dat het publiek er niet voor ons is, maar dat wij er zijn voor het pu bliek. Je moet de smaak van de men sen aftasten en naar ze knipogen; dat neemt niet weg, dat je er altijd num mers tussendoor kunt vlechten die je zelf graag wilt doen. Zolang je maar niet zegt: „Ik ben God, ik weet het". Slees en zijn ster hebben er een dui delijk beeld van hoe „hun" publiek is samengesteld: „De piek ligt tussen de twintig en dertig jaar; de mensen van boven de dertig houden alleen van een speciaal soort liedjes. Wat ik noem de lyceumklanten, de jongeren van vijftien a zestien tot twintig jaar, vinden Cor- repertoire te kinderachtig, die Intussen zijn Corry Brokken en René Sleeswijk wel van plan het „image" van hun tv-shows nogal ingrijpend te veranderen. Sleeswijk: „Het motto is altijd geweest: een avondje op bezoek bij Corry in haar Exclusieve Club. De establishment-sfeer droop er vanaf. Nu willen we zeggen: weg club, weg obers met koele drankjes, weg al die aange klede poppen met hun rokkostuums en smokings. We willen nu een gewoon, jong publiek hebben. Laat ze maar ko men in een leuk wandelkostuum met een wilde das zo is de tijd nu een maal! Ook Corry zelf was tot nu toe altijd kostbaar en exclusief gekleed het is de vraag hoe we haar nu moeten gaan presenteren". gelijking met het buitenland erg onge disciplineerd. Ze vinden het onzin om je aan bepaalde regels te houden". Sleeswijk: „Er is hier ook een neiging om, als je één plaatje hebt gemaakt, achterover te gaan zitten en te zeggen: Hè, hè, ik ben er. En dat terwijl ze op de tv toch zien met wat voor perfectie er bijvoorbeeld in Amerika wordt ge werkt". Corry: „Als we dat zien zeggen wij soms tegen elkaar: „Het is toch een moeilijk vak". Sleeswijk: „Maar zij niet, hoor! Daar draai ik mijn hand niet voor om, denken ze. Daarom zeg ik ook: het is niet de schuld van de tv dat de mensen het theater dreigen te gaan mijden. Dat wordt vaak beweerd, maar de tv is bepaald niet de grote boosdoe ner: tijdens de belangrijkste Cup-wed strijden zat de Snip en Snap-revue vol! Het zijn de slechte, slappe voorstellin gen die de mensen wegjagen". ry's groep houdt alleen van het hippe genre. Later, als ze getrouwd zijn, meer „ge setteld" raken en tot de zwijgende meerderheid gaan behoren, komen ze terug". Corry: „In Duitsland ligt mijn aan hang, meer dan hier, in de hogere leef tijdsgroep. Mijn show heeft daar een variété-karakter, dat appelleert niet aan de jongeren. Zoiets hoeft voor hen niet meer. Nee, erg vind ik dat niet. Wat ik wel erg vind is om jezelf te forceren en opeens ook protestsongs te gaan zingen. Dat slaat nergens op, dat is onecht" Ondanks zijn vele decennia omspan nende ervaring, vindt René Sleeswijk de Nederlandse showbusiness nog altijd maar een moeizame aangelegenheid, daar maakt hij in zijn zonnige tuin geen geheim van. Sleeswijk: „Als we in Londen naar een theater gaan ben ik altijd weer verbaasd hoe het publiek gewoon uit de handen van de artiesten eet. Daar moet je hier eens om komen! In Nederland gaan ze met hun armen over elkaar zitten, zo met een gezicht van: maak het nu maar 's waar. Soms durven ze niet hardop te lachen, omdat ze bang zijn dat hun buurman, die daar een eindje verder in de loge zit, het zal horen". Corry: „Ik geloof dat de men sen hier erg veeleisend zijn, dat vind ik eigenlijk wel goed". Sleeswijk: „Ach, weet je wat het is ze willen zich niet verdiepen in bepaalde dingen en zeker niet als ze in een theater zitten. Ze komen naar binnen met het idee: amu seer me nu maar en doe dat dan liefst met vertrouwde middelen. Wie dèar doorheen breekt moet werkelijk een groot talent zijn. Wim Kan, Wim Sonneveld, Toon Hermans, Willy Walden, Piet Muyse- laar ik tart iedereen waar ook ter wereld artiesten aan te wijzen die het ze nadoen. Ik vind dat we erg trots op zulke mensen mogen zijn. Het is alleen zielig voor ze, dat ze nu juist hier geboren zijn; in Amerika zouden ze allang op zijn minst eigenaar zijn van twintig hotels. Kijk maar 's wat zo'n Tom Jones daar nu verdient" Corry Brokken en René Sleeswijk zijn er overigens van overtuigd, dat veel Nederlandse artiesten het er ondanks deze handicap lelijk bij la ten zitten. Corry: „Ze zijn hier in ver-. In „Zomaar een zomeravond" dait de VARA vanavond weer de kij kers biedt, zal Nederlands wereld kampioen op de schaats, Ard Schenk, het middelpunt zijn van het spelletje „Zo maar een vraag" en zullen Elsje de Wijn en Sylvia de Leur improviseren onder leiding van Berend Boudewijn. Luisteren kan men o.m. naar de Engelse zangeres Samantha Jones (kijken trouwens ook!) en naar de zanger-cabaretier Frans Halsema. Wie graag luistert naar Rudolf Schock moet vanavond afstemmen op Nederland 1 de NCRV. In de reeks „Lang leve de operette" zingt hij vanavond frag menten uit „Zigeunerliebe" en „Eine Nacht in Venedig". Het CVK/IKOR zendt morgen avond op Nederland 1 het eerste deel uit van een (Duitse) documen taire, waarin het krotten-bestaan dat vele mensen in vele steden moe ten lijden, aan de kaak wordt ge steld. Vanavond een kijkje in Glas gow, in Napels en in de New Yorkse wijk Harlem. In het NCRV-radioprogramma kan men morgenmiddag om 14.10 het een en ander horen uit de me moires van dr. A. B. de Vries, direc teur van het Haagse Mauritshuis. Hij praat met Hans Blankestijn over vele zaken de kunst betreffende. Ongeveer 35 procent van de va derlandse televisiekijkers is het meestal eens met de meningen en conclusies die verkondigd worden in de KRO-actualiteitenrubriek Brand punt. Dat is een van de belangrijkste conclusies van een NIPO-enquête die begin juli werd gehouden over de voorlichting door krant en televi sie. De vraag die werd gesteld was: Kranten en televisierubrieken geven niet alleen nieuws maar ook menin gen, zij trekken conclusies. Met wel ke ervan bent u het meestal zelf eens wat betreft de gegeven menin gen of conclusies? Na Brandpunt dat de eerste plaats behaalde, werden de krant en Vara's actualiteitenrubriek Achter het Nieuws goede tweede met 30 pro cent, Avro's Televizier derde met 26 procent en Hier en Nu van de NCRV vierde met 22 procent. 46 procent van de KVP-stemmers was het met Brandpunt eens, bij de PvdA-stemmers won Achter het Nieuws. Bij de VVD-stemmers Avro's Televizier, en bij ARP- en CHU-stemmers de NCRV. Opvallend was dat 45 procent van de D'66-stemmers zich het meest aangetrokken voelde tot Brand punt. Ook wat de betrouwbaarheid en eerlijkheid in zijn voorlichting be treft, won Brandpunt het van de an dere actualiteitenrubrieken. Het KRO-programma moet de eerste plaats in dit verband delen met de krant. Daarna volgen weer: 2 Achter het Nieuws, 3. Avro's Televizier en 4. Hier en Nu. De meeste ondervraagden vonden een voorlichtingsbron betrouwbaar als zij het ermee eens waren. Toch moeten we de hoop nog niet opgeven, vindt Sleeswijk. Werkelijk slecht aflopen zal het alleen, zo weet hij, met producenten die voor een dub beltje op de eerste rij willen zitten: zij zullen „het lid op de neus" krijgen. „Het gaat mis als ze een produktie ge weld aan gaan doen door bijvoorbeeld in plaats van zestien opeens drie man in de orkestbak te zetten". Corry: „Of als ze de hoofdrol niet door Paul Steen bergen laten spelen, maar door Jan Jurk". Sleeswijk: „Het is eigenlijk heel simpel. Ons recept is altijd vakman schap geweest; daarom zijn de mensen ons 32 jaar lang trouw gebleven". Het is een devies, dat voor Sleeswijk nog niets van zijn kracht heeft verlo ren. Alleen al de gedachte om modern, hip of geëngageerd te gaan doen in een poging „bij de tijd" te blijven, doet hem zichtbaar gruwen. „Wanneer je vroeger helemaal niet meer wist wat je moest doen, liet je op het toneel je broek zakken. Nu ga je vieze woorden zeggen of grappen maken over Luns en het Koninklijk Huis. Het grote gevaar daarvan is: dat de krijsende minder heid ook in ons vak te veel gewicht krijgt". Zittend in de lommerrijke tuin van Slees en zijn Ster lijkt dat niet meer dan een theoretische mogelijkheid. Op hun zonovergoten terras in Bussum wijst alles er op, dat de zwijgende meer derheid en Corry Brokken nog een toe komst met rijke perspectieven voor de boeg hebben. NEDERLAND I 16.00 NOS: (K) Nieuws. 16.02 NCRV: (K) Het dier in de sport: programma over aspecten van de relatie tussen mens en dier. 16.30 (K) Schoonmoeders!: TV- klucht. 16.55-17.30 Voor de kinderen. 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.10 (K) Eddy Ready Go: licht geva rieerd muziekprogramma. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: (K) De regels van het spel: Blinde Hebzucht TV-serie. 21.30 (K) Lang leve de operette: fragmenten uit een bekende ope rettes. 22.20 Hier en Nu: actualiteitenru briek. 22.45 Evangelie. 22.50-22.56 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 15.30-±17.00 NOS: (K) Wereld kampioenschappen Wielrennen te Leicester. 18.45 Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 VARA: Rawhide, TV-Western. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: (K) Zomaar een zomer avond: gevarieerd programma. 21.45 (K) Mannix - Afscheid van een goede buur, TV-film. 22.35-22.40 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND 1 16.15 (K) Beat-club. 17.15 Reportages over verkeersproblemen. 17.45 (K) Sportjournaal. (Region, progr.: NDR: 18.30 (K) Donaug'schichten, tv-serie. 19.00 (K) Actualiteiten. 19.15 (K) In formatief- en amusementsprogram ma. 19.58 Programmaoverzicht. WDR: 14.30-14.55 (K) Weekjournaal. 18.35 (K) Die Jetsons, tv-serie. 19.00 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.35 (K) Zwischen Kamera und Bildschirm). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Der Komö- dienstadel, tv-spel. 21.50 (K) Lotto uitslagen. 21.55 (K) Journaal en weerbericht. Aansl.: (K) Het woord voor de zondag. 22.15 (K) Cordoba, speelfilm. 23.40 (K) Journaal. DUITSLAND II 16.20 (K) Waarnemingen aan zee, film. 17.05 (K) Nieuws en weerbe richt. 17.15 (K) Landerspiegel. 17.45 (K) Zirkus-direktor Johnny Slate, tv-serie. 18.45 (K) Spaas durch 2, amusementsprogramma. 19.45 (K) Nieuws, weerbericht en weekkro- niek. 20.15 Oude Duitse film. Aansl.: Nieuws. 22.00 (K) Sportberichten. 23.15 (K) Nieuws en weerbericht. 23.20-0.35 Bahnübergang, tv-spel. 16.00 (K) Journaal en weekjournaal met titels voor slechthorenden. 16.22 Verkeersinformatie. 16.25 (K) De Verrekijker. 16.40 (K) Afrikaanse verhalen. 16.55 (K) Wereldkampioenschappen Wielrennen en Toto-uitslagen. 17.30-18.00 Samenvatting 25-jarige herdenking capitulatie van Japan. 18.55 Pipo de Clown. 19.00 CVK/IKOR: (K) Hoe het begon. 19.05 Krotten achterbuurt der mensheid (I). 19.30 KRO: (K) Knotse Kneuzen Ral ly, tekenfilm. 19.45 (K) De Trouwdag. 20.30 NOS: (K) Journaal. 20.35 KRO: Moord in Frankfurt, ge filmd TV-spel. 21.55 Amsterdams Philharmonisch Orkest. 22.25-22.30 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.55 NOS: Pipo de Clown. 19.00 (K) Journaal. 19.05 (K) Woobinda. 19.30 Studio Sport I. 20.20 (K) Rechtvaardige rebel. 21.10 Studio Sport II. 21.35 (K) Civilisatie: Grootheid en gezag. 22.25-22.30 (K) Journaal. halfuur over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Het Geladen Schip. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Musica Sacra. 19.45 Rondom het levenseinde. 20.00 Stereo: Klassieke muziek (gr.). 20.30 Stereo: Grote koren uit oratoria (gr.). KRO: 21.00 Stereo: Uit de lucht gegrepen. 22.00 Horizonten: een toe ristisch magazine. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Verzoekprogram ma van klassieke muziek (gr.) 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Drrruit: een licht platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Wereld kampioenschappen wielrennen op de weg voor profs. 12.07 Met vrien delijke groeten...: verzoekplaten- programma. 13.00 Nieuws. 13.02 We reldkampioenschappen wielrennen. 13.07 Nederlandse artiesten revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Langs de lijn (15.00-15.02 en 16.00-16.02 Nieuws). AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal met o.a. Wereldkam pioenschappen wielrennen (NOS). 17.05-18.00 Superclean Dreamma- chine. DUITSLAND I 9.30 Nieuws. 9.35-10.20 Sportspie- gel. 10.30 (K) Programma-overzicht. 11.00 (K) Voor de kinderen. 11.30 Filmreportage. 12.00 Der Internatio nale Frühschoppen. 12.45 (K) Week journaal. 13.15-14.40 (K) Regionaal weekjournaal. 14.45 Voor de kinde ren. 15.15 (K) Am Fuss der Blauen Berge, Western-serie. 16.00 Die gute Erde, Amerikaanse speelfilm. 18.15 (K) Sportjournaal. 19.00 (K) Wereld- spiegel. 19.30 (K) Sportjournaal. 20.00 (K) Journaal en weeroverzicht. 20.15 Der Weibeteufel, TV-spel. 21.45 (K) Pariser Journal. 22.30 (K) Journaal en weeroverzicht. 22.35 (K) Filmpor tret. DUITSLAND II 10.30 Programma-overzicht (K). 11.00 (K) Jeugd in gesprek. 11.30 (K) Reportages. 12.00 Het zondagsconcert. 12.50 Wetenschappelijk commentaar. 13.00 (K) Actualiteiten en muziek. 13.40 (K) lm Tal der Könige, TV-se- rie. 14.25 (K) Filmreportage. 14.55 (K) •Nieuws en weerbericht. 15.00 (K) Die Affen und wir, TV-serie. 15.30 Eurovisie: Autosport Grote Prijs van Oostenrijk. Aansluitend: (K) Eurovisie: W.K. Wielrennen te Lei- cester. 17.25 (K) Big Valley, TV-serie. 18.15 (K) Nieuws, weerbericht en sport. 18.30 Gesprek. 19.00 Sport journaal. 19.45 (K) Nieuws en weer bericht. 19.55 Informaties en menin gen uit Bonn. 20.15 (K) Alle Hunde lieben Theobald, TV-serie. 21.00 (K) Licht muziekprogramma. Nieuws en weerbericht. Filmreportage. 22.05 (K) 22.10 (K) HILVERSUM I NEDERLAND I 15.45 NOS: (K) Wereldkampioen schappen Wielrennen. Opeens is er een sfeer van blijde ver rassing in de tuin, de honden blaffen: René Sleeswijk de vader van de Snip- en Snaprevue, de patriarch van de Nederlandse show business, de grote man achter Corry Brokken keert on verwachts terug uit Amsterdam. Een gasaanval op luizen, kakkerlakken en ander ongedierte verdreef hem eerder dan de bedoeling was uit zijn vaste burcht, het theater Carré. Slees (zoals hij door zijn medewerkers liefderijk wordt genoemd) gaat zitten naast Cor ry, zijn vrouw en zij nster: ze wordt door hem geregeld aangeduid als „moe ders", hetgeen zij dan weer beant woordt met het al even huiselijke „daddy". Samen nemen zij de laatste bekeu ringen door, die Corry geregeld oploopt met parkeren bij De Bijenkorf, de schoonheidsspecialiste of Dick Holthaus „Ach, als ik zo'n dure japon koop, maakt zo'n tientje extra ook niets meer uit", vindt ze. 6952 Tom Poes liet zich zo vlug hij j kon langs de bergwand naar beneden glij- Hpïl/ll 1/t/tP^en en z°d°ende kwam h'j terecht op een UUllllIlCl rotsblok, dat boven de stofvlakte uitstak. „Hierheen, heer Ollie"! riep hij. „Een klein eindje nog; dan kan ik u op deze steen trekken!" Heer Bommel keek hem smartelijk tussen de opdwarrelende wol ken aan maar de aanwezigheid van hulp gaf hem hernieuwde moed en moeizaam begon hij zich door het stof voort te sle pen. Memel Parduin en Maaike Prut, schonken geen aandacht aan zijn getob, want hun blik was gevallen op het koord, dat boven het hoofd van Tom Poes heen en weer slingerde in de zomerbries. „Zie je dat?" vroeg het vrouwtje met fonke lende ogen. „Dat ding daar is beter dan die waardeloze jas"! „Nylon"! fluisterde Memel begerig. „Heerlijke, sappige ny lon! Ach, dat is te mooi om waar te zijn! Heb je kracht genoeg om te vliegen? Het is maar een klein eindje". „Een klein eindje", bevestigde Maaike. „Dat haal ik net; met mijn laatste krach ten. Kunnen we die eiertassen hier laten staan?" „Tuurlijk", riep het ventje uit. „Die reusachtige vreemdelingen hebben wel wat anders te doen. Kom mee!" Zo sprekende spreidde hij zijn vleugel tjes uit, en gevolgd door het wijfje snorde hij naar het koord. Ze haalden het net, en terwijl Tom Poes heer Ollie op de rots trok zetten ze gulzig hun eetorganen in het smakelijke materiaal. VARA: 8.00 Nieuws. 8.13 Wat een weer! 9.00 Sportmededelingen en duivenberichten. 9.15 Stereo: Klas sieke grammofoonmuziek. 9.45 Uit zending Hum. Verbond. IKOR: 10.00 Onderweg: Van de hak op de tak de kerk door. 10.30 Hervormde kerk dienst. 11.30 Gesprekken over het Midden-Oosten conflict. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toe stand in de wereld. 13.19 Radiojour naal. 13.35 Radar: radioperiodiek. 14.00 Biels Co., radiofeuilleton. NOS: 14.30 Programma voor de gast arbeiders. VARA: 17.00 Stereo: Lich te orkestmuziek met solisten. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn II. VARA: 18.15 Stereo: Theater-orkest. 19.00 Zin en tegenzin. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Kamermuziekserie '69-'70: moderne muziek. AVRO: 20.30 Stereo: In de kaart gespeeld: gevarieerd verzoek - platenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.43 Radiojour naal. 22.55 Stereo: Late platen: lichte platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo: Ba- dinerie: klassieke muziek (gr.). 9.15 Nieuws en waterstanden. 9.15 Stereo: Laudate: klassieke gewijde muziek (gr.). 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Lichte gram mofoonmuziek. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Stereo: Kerkorgelcon cert. 12.40 Tussenbeide. 13.00 Nieuws. 13.10 Stereo: Klassieke muziek op uw verzoek (gr.). 14.10 Memoires van de directeur van het Mauritshuis. NOS: 14.30 Stereo: Gelders orkest met so list (opn.): moderne muziek. In de pauze: 15.1015.30 Jij bent de enige: literair-muzikaal programma. 16.30 Internationale korenwedstrijd. CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst (vrijgem.). 18.00 Convent: wekelijks DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Weekkroniek. 10.25 Informatief- en amusements* programma. 11.05 Informaties en meningen uit Bonn. 11.25 Docu mentaire film. 12.45 Internationaal persoverzicht. 12.55-13.30 Wereld- spiegel. 13.55 (K) Nieuws. 14.00 In ternationale Tenniskampioen schappen in Hamburg. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Voor de Kinderen. 17.00 (K) Idem. 17.30 Knutselru- briek. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 Licht muziekprogramma. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Och tendgymnastiek. 7.20 Socialistisch Strijdlied. 7.23 Lichte grammo foonmuziek en reportages. (7.33- 7.38 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Lichte grammofoonmuziek en reportages. 9.10 Stereo: Klassieke orkestwer ken (gr). (9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 Voor de vrouw. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Radio Ka merorkest en Omroeporkest: klas sieke en moderne muziek. VPRO: 12.00 VPRO-maandag: muziek, re portages en berichten. (13.00-13.10 Nieuws). NOS: 14.45 Het gebruik van drugs, lezing. 15.20 De Tom Jones Show. (opn. BBC). AVRO: 16.00 Nieuws. 17.03 Caribia: Mu ziek uit Suriname en de Neder landse Antillen. 16.30 Spelender wijs: kinderprogramma. 17.30 Bra bant journaal. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klassieke muziek (gr.). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging. 8.00-8.10 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.32 Touringclub. 8.45 Voor de huisvrouw. (9.00 Gymnas tiek voor de vrouw.) 10.00 Stereo: Klassieke kamermuziek (gr.). NOS: 10.15 De komende week in het ne- derlandse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. ,11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.55 Mede delingen. NCRV: 12.00 Los-Vast gevarieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten.) 14.00 Lichte orkestmuziek (gr.). 14.30 Stereo: Moderne kamermuziek (opn.). 15.00 Protestantse mid- dagdienst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Nederlandinformatie over Noord-Brabant, afgewisseld met muziek. (16.00-16.02 Nieuws.). 17.20 Overheidsvoorlichting: Surinaamse luchtpost. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de jeugd. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit: een programma om klaar wakker te worden. 10.00 Nieuws. 10.03 Fop- station (11.00 Nieuws.) TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Jam-on-Radio. KRO: 13.00-Nieuws. 13.03 Lunchpro- gramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Hol ster: een mixture van pop en country. (15.00-15.03 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 lORRRrrrpop magazine. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Draaijijofdraaiik: verzoekplaten - programma.

De Vallei | 1970 | | pagina 7