SUBSIDIE VOOR LM-BUREAUS VERRUIMD Rijkspolitie wil „liftplaatsen" bij de autowegen Zoeklicht op 17 augustus '45 Kunnen we honderd jaar worden - en hoe? Prof. dr. G. A. Kooy: Lifters op snelweg nu bron van gevaar Heer Bommel en de Slijtmijt „Van 3 miljoen huwelijken in ons land zitten er 150.000 in het slop" De tweede quiz der scholieren programmaos Taboes vallen weg. Bureaus voor huwelijks- en gezinsmoei lijkheden hebben het drukker dan ooit. Op lange lijsten staan de mannen en vrouwen, die met zichzelf of met elkaar in de knoop zitten, te wachten op hulp. Je vraagt je af zit het huwelijk-anno-1970 zo erg in de branding? Hoge eisen Raadgever Weinig effect Bonnen Heel wat Problemen Schaamte MAARTEN TOONDER STRIP «fe- <r&&- MAANDAG 17 AUGUSTUS 1970 Het huwelijk bleef, de basis veranderde. Dreven vroeger sociale druk en gemeen schappelijke belan gen de echtelieden in eikaars armen vandaag is de liefde de pijler waarop het knvelijk rust. HUWELIJKSBAND VOOR VELEN EEN KETEN De ruim zestig bureaus voor huwelijks- en gezinsmoeilijkheden (zogeheten L.M.-bureaus) in ons land doen hun best om voor zo'n vijfduizend mensen per jaar een vastgelopen huwelijk of gezin weer in het gareel te brengen. Staatssecretaris mr. H. J. van de Poel van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, heeft kortgeleden zijn bezorgdheid over deze situatie getoond. Volgens hem zijn er veel te weinig van deze bureaus. Het aanbod van men sen met problemen is te groot. Prof. dr: G. A. Kooy heeft uitgezocht dat er van de ruim drie miljoen huwelijken in ons land ongeveer honderdvijftigduizen in het slop zitten. De staatssecretaris heeft daarom be gin dit jaar een nieuwe subsidiregeling bekend gemaakt, die het de bestaande XfcM.-bureaus onder meer iets gemakke lijker maakt uit te breiden en meer personeel aan te trekken. Is het gemiddelde huwelijk in deze tijd van verandere normen en het weg vallen van taboes dan zo'n puinhoop? Drs. E. van de Kooy (39), hoofd van de hoofdafdeling gezinsaangelegenheden van het ministerie, gelooft van niet. Hij verwijst naar een onderzoek van prof. Kooy, waaruit blijkt dat het allemaal wel meevalt. Een vergelijk van het moderne door snee huwelijk met het huwelijk van weleer, toen sociale misstanden en ar moede aan dê orde van de dag waren, is verleidelijk. Pak-weg honderd jaar geleden had de doorsnee Nederlander handen en voeten nodig om zichzelf in stand te houden. Eventuele huwelijksmoeilijk heden werden toen gemakkelijker ge accepteerd als een deel van het „rotte leven."' „Sociale druk en gemeenschappelijke belangen hielden man en vrouw in die huwelijken gemakkelijker bij elkaar," zegt drs. Van de Kooy. Zijn bjjna- naamgenoot prof. Kooy vindt, dat het moderne huwelijk meer dan vroeger de liefde als basis heeft gekregen. En daarmee zou het huwelijk dan ook kwetsbaarder zijn geworden, omdat de mensen nu moeten proberen hun onder linge relatie goed te houden. En juist in het huwelijk, waar de relatie tussen man en vrouw nogal diepgaand is, stelt dat hoge eisen aan echtlieden. De heer Van de Kooy: „Onze maat schappij vernieuwt zich. Er is sprake van urbanisatie, industrialisatie, van een ontwikkeling van de dienstensector. Die dingen kun je niet los van elkaar zien". Een facet daarvan is het huwelijk. Er wordt op jongere leeftijd getrouwd. De mensen nemen minder kinderen, er is sprake van individualisatie. Het gezag van pastoor en werkgever neemt af. Dat alles speelt een rolin het moderne huwelijk", aldus drs. Van de Kooy. Nogmaals: taboes als geboorterege ling, homofilie en arbortus vallen weg. Wat vroeger voor veel mensen proble men waren, zijn nu doodnormale of bijna-geaccepteerde zaken. „Een homo fiel voelt in deze tijd dat hij ook rechten heeft. Een vrouw die tegen haar zin zwanger is, vraagt zich nu gemakkelijker dan vroeger af of zij er iets aan zal laten doen". „Vroeger", zegt de heer Van de Kooy, „bleven de mensen veelal bij elkaar on der sociale druk van familie of hun omgeving. In deze tijd hebben echt scheidingen een sanerende werking". UTRECHT „WIJ hebben niets te gen lifters, maar laten ze alsjeblieft niet op de autosnelwegen, de verkeers pleinen en de toeritten komen. Dat lokt alleen maar moeilijke en gevaar lijke verkeersmanoeuvres uit Wij tre den rigoreus op tegen lifters die we op de snelwegen en op de toeritten voorbij het bord „autosnelweg" aan treffen". Aldus kapitein A. Zee van de sectie bijzondere verkeerstaken der rijkspoli tie in Driebergen. Volgens hem is het verkeersplein „Oudenrijn een soort cen traal station van lifters, maar ook op de uitvalswegen van Amsterdam en Rotterdam richting Utrecht en de ver keerspleinen Velperbroek bij Arnhem tn Deil in de weg Utrecht-Den Bosch worden er nog veel aangetroffen. „Dat zijn knooppunten, waar ze wor den afgezet als ze een andere richting op moeten dan de automobilist die ze meeneemt", aldus kapitein Zee. Ze staan daar dan en lokken in feite een strafbaar feit uit, namelijk stoppen zonder noodzaak op een autoweg, ter wijl ze zelf ook strafbaar zijn want ze bevinden zich zonder noodzaak op een autoweg." Het aantal lifters neemt volgens de verkeerspolitie in Driebergen wel toe, maar niet veel. In de zomer zijn het behalve de binnen- en buitenlandse va kantiegangers ook veel scholieren die bijvoorbeeld een dagje naar Amster dam gaan. Volgens kapitein Zee bezorgen de lif ters de surveillerende politiemannen in hun' Porsches geen bijzonder overlast, tenzij men het opmaken van een pro- ces-verbaal overlast zou willen noemen. kapitein Ze, „er is meestal geen strook langs de toerit, zodat de stilstaande wa gen een deel van d erijweg blokkeert. Bovendien is de aandacht van de auto- mofilist die een toerit oprijdt meestal bij de manoeuvre die hij bij het in voegen moet uitvoeren". Behalve de lifter die op de autosnel weg een proces-verbaal krjjgt, krijgt ook de automobilist die voor hem stopt een „bon". Dat geldt ook voor de auto mobilist die een lifter langs de autoweg afzet. Hij wordt, als hij wordt betrapt, tevens gedwongen zijn passagier weer mee te nemen om hem bij een afrit af te zetten. Tijdens een tochtje met één van de witte Porsches op een doordeweekse ochtend blijken er inderdaad nog heel wat lifters langs de autoweg te lopen. Onder hen veel buitenlanders en scho lieren tussen 14 en 18 jaar. Deze laatsten hebben vrijwel alle maal totaal geen legitimatie bij zich. De wachtmeester die de' Porsche bestuurt is een routinier, hij doet dit werk al zeven jaar. Hij' begint met de lifters, als het Nederlanders zijn, bars toe te spreken waarna h ijovergaat op een va derlijk vermanende toon. Is de lifter ouder dan 18 jaar dan volgt onherroepelijk een proces-ver- baal. De buitenlandse lifters die worden aangetroffen worden weggestuurd na dat is gecontroleerd of zij niet in het opsporingsregister voorkomen. De wachtmeester is zo vriendelijk hun te vertellen waar het wel geoor loofd is de duim op te steken. Akkoord, maar ls dat dan niet het bewijs, dat het gemiddelde huwelijk in onze tijd van maanreizen slechter is dan vroeger? „Nee", zegt drs. Van de Kooy. „Er is een klimaat ontstaan», waarin de men sen meer dan vroeger bereid zijn hulp te zoeken en om hun ellende niet te accepteren. Vroeger zag men in de pastoor of de dominee een raadgever in intieme moeilijkheden. Tegenwoordig komen de meftsen terecht bij de maatschappelijke wer kers of huisartsen, die hen doorsturen naar bijvoorbeeld L.M.-bureaus." „Het vervelende is", zegt hij, „dat de mensen vaak veel te laat bij die bu reaus om hulp aankloppen. Hun huwe lijk of hun gezin is dan al zo in de soep gedraaid, dat je die mensen alleen nog kunt helpen om op een nette ma nier te scheiden". De praktijk leert, dat ongeveer een derde deel van alle problemen die aan de deskundigen van deze bureaus wor den voorgelegd, duidelijke huwelijks moeilijkheden zijn. Daarna komen op voedingsmoeilijkheden en eenzaam heidsproblemen. Bovendien blijkt, dat de meeste klanten van de L.M.-bureaus al zo'n vijftien jaar huwelijk achter de rug hebben. Volgens deskundigen breekt dan namelijk de tijd aan, dat de huwelijkspartners op elkaar uitge keken raken, de opvoedingsproblemen vallen weg en de mensen dreigen dan in een lege situatie terecht te komen. Hoe komt het dat zoveel mensen te laat met hun problemen bij de L.M.- bureaus aankloppen? Drs. Van de Kooy: „In het begin denken de mensen dat ze zelf wel in staat zijn hun moeilijkheden op te los sen. Bovendien is het een bekend ver schijnsel dat de mensen zich schamen om op het intieme terrein van het hu welijk hulp te vragen aan anderen. Voor een zwerende knie roep je de hulp in van een huisarts in. Maar het is heel iets anders om te moeten toegeven, dat je mislukt bent als mens in het samen leven met je partner"^ Vandaag, maandag 17 augustus 1970, is het precies 25 jaar geleden dat door wijlen president Soekarno de republiek In donesië werd uitgeroepen. Ook deze daad was een recht streeks gevolg van de Pacific-oorlog en de daarop gevolgde nederlaag van Japan aan deze feiten is in de afgelopen dagen uitgebreide aandacht geschonken. Vandaag dan richt zich die aandacht van radio en tv vooral op het bestaan van de staat Indonesië. Men kan vanavond de volgende uit zendingen beluisteren en zien De NOS-radio laat van vijf over acht tot half tien (via Hilver sum I) de. microfoon vrij voor Henk van Stipriaan, een man die van 1936 tot 1950 zelf in Indië (In donesië) heeft gewoond en die kort geleden een drie weken durende reis door het land maakte. Het programma valt in twee delen uit een: tot kwart voor negen is het meer een documentaire waarin Van Stipriaan ingaat op vragen als „Wat is er de afgelopen 25 jaar in Indonesië veranderd?", „Wat wordt er gedaan aan de bestrij ding van de corruptie?", „Hoe groot is de persvrijheid in dat land?" en dergelijke. Men hoort vele interviews o.a. met dr. Mo hammed Hatta en met de bek .-de journalist Mochtar Lubis. Het tweede deel is een ddscussie- Eveneens uit In donesië terugge keerd is een Brand punt-ploeg bestaan de uit (van links naar rechts) Piet. Kaart, Henk Jenner en Aad van den Heu vel. Ze zullen de ko mende weken via het scherm verslag uit brengen van hun be vindingen. programma, geleid door Van Sti priaan en met als deelnemers o.a. de schrijfster Bep Vuyk en mr. W. F. A. Hakker, een der oprichters van de Indonesische Socialistische Partij. Het komend bezoek van president Soeharto zal tot de pun ten van gesprek behoren. De Vara actualiteitenrubriek „Achter het Nieuws" besteedt aan dacht aan het lot der duizenden die gezucht hebben in Japanse ge vangenkampen. Mevrouw M. Brückel, zelf gevangene in een der kampen, toont in deze uitzendin gen de tekeningen die ze in die tijd heeft gemaakt en die ze voor de Japanners verborgen heeft kunnen houden. (Nederland I van 20.20 tot 21.00 uur). Direct na achter het Nieuws herhaalt de Vara een al eerder uitgezonden reportage over de be ruchte Burma-spoorweg. Vanavond zendt de NCRV om 20.20 uur (via Nederland 2) de twee de wedstrijd uit van de internatio nale scholierenquiz „Transworld Top Team", waaraan wordt deelgenomen door drie Nederlandse en drie En gelse middelbare scholen. De eerste wedstrijd, tussen de teams van Sa lisbury en Eindhoven, eindigde in een gelijk spel. Ditmaal komen The Aberdeen Academy uit Aberdeen en het Christelijk Gymnasium „Sorgh- vliet" uit'Den Haag tegen elkaar uit. De presentatie wordt verzorgd door de Brit Geoffry Wheeler. Overigens sorteren die processen- verbaal weinig effect, vooral bij bui tenlanders. „Nederland staat in het bui tenland niet bekend als een land waar de lifters grote moeilijkheden met de politie kan krijgen", aldus de heer Zee, die graag zou zien dat er een soort vas te liftplaatsen komen langs de autowe gen, bijvoorbeeld bij wegrestaurants. „Maar daar zullen de exploitanten van die restaurants wel niet zo blij mee zijn", zegt hij. Het gaat de mensen van de sectie bijzondere verkeerstaken uitsluitend om het verkeer op de autowegen zo vlot mogelijk te laten verlopen. Daarbij zijn lifters een storende factor en daar om wordt tegen hen opgetreden (in 1969 ruim 3200 processen-verbaal). Staande op of langs de vluchtstroken vormen ze een obstakel voor automobilisten die noodgedwongen moeten stoppen en voor politie en ambulances als die zich naar een ongeval haasten. De automobilist die stopt blokkeert eveneens de vluchtstrook nadat hij al een manoeuvre heeft gemaakt doordat hij van de rijbaan naar de vluchtstrook gaat. Vervolgens moet hij weer invoe gen. „Dat doen de meeste mensen ver keerd", aldus kapitein Zee, „ze benut ten de vluchtstrook veel te weinig om snelheid te maken, ze gaan met te lage snelheid ai de rijbaan op". Daarnaast zijn er de toeritten die in feite uitsluitend zijn om snelheid te maken en niet om te stoppen. „Staat er iemand op de toerit dan is dat bijna altijd een gevaarlijk obstakel", vindt 6953 Heer Bommel krabbelde moei zaam overeind en slaakte een zucht van verlichting. „Oef", sprak hij. „Dat was vreselijk, jonge vriend. Een heer van mijn stand, die zich op de buik door het stof moet slepen! Ik had gemakkelijk door de aarde verzwolgen kunnen worden, als je begrijpt wat ik bedoel. Je hulp kwam maar net op tijd! Wat een vreselijke om geving is dit. Laten we hier weggaan... Eh, hoe komen we hier weer weg, bedoel ik?" „Langs het koord", zei Tom Poes, naar boven wijzend. Toen viel zijn blik echter op Maaike Prut en Memel Par- duin, die zich met borende geluiden aan het smakelijke nylon tegoed deden. „Die insekten eten het touw op!" riep hij geschrokken. „Gauw, heer Ollie! Pak ze!" gelukkig begreep heer Bommel, met zijn scherp verstand, onmiddel lijk welk gevaar hier dreigde; en met een sprong greep hij de nietige wezens. Welis waar plofte hij daarna ruggelings in de stofbodem, maar hij verloor geen mo ment zijn greep op de ongelukkigen. „Stel je voor!" riep hij in de opdwarre lende wolken. „Zonder dat koord zouden we hier nooit meer weg hebben gekund! Het gedoe van deze kleine lieden is mis dadig!" „Genade!" piepte Maaike. „We bedoelden geen kwaad, echt niet! Maar hoe zou jij je voelen, wanneer je in een half jaar geen eten had gehad?" „O zo!" vulde Memel aan, „Je moet toch kunnen begrijpen, dat we geen weer stand aan die lekkere nylon konden bie den? Het is het eerste eetbare dat we in tijden gezien hebben!" Wat betekent dat?" vroeg Tom Poes zich af. „Wat zou den ze bedoelen?" Nieuwe wapens in het medisch arsenaal helpen bij genezingen die vroeger voor onmogelijk werden gehouden. In minutieus speurwerk proberen talloze onderzoekers de oorzaken op te sporen van de nog dodelijke ziekten. Bijna overal ter wereld stijgt de gemiddelde levens verwachting, het aantal jaren dat een kind statistisch gesproken bij zijn geboorte nog vóór zich heeft. Hoe oud is „oud"? Zal een 100- jarige leeftijd in de toekomst geen uitzondering zijn Hierover gaat de aflevering „Kunnen we 100 jaar worden?" uit de serie „De 21e eeuw" die de NOS-televisie van avond van 19.04 tot 19.30 uur via Nederland 2 uitzendt. Het aantal honderjarigen en oude ren in de Sovjet-republiek Azer- beidsjan is 8 1/2 maal zo groot als in de rest van de Sovjet Unie, en nog belangrijk groter dan in West-Euro pa en Amerika. Is het een kwestie van erfelijkheid, of leven de mensen daar gezonder? Ligt het misschien aan de vrij, rustige omgeving? Verandering van omgeving kan .bij raderdiertjes niet langer dan een halve millimeter hun leven belang rijk rekken. Normaal leven zij een kleine drie weken, maar wanneer zij TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 VARA: (K) Hier is Lucy 19.30 De Birmaspoorweg, reportage over de ervaringen van Neder landse krijgsgevangenen. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: 15-17 augustus 1945, documentaire. 21.00 De winkel om de hoek, speel film uit 1940. 22.35-22.40 (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 K) De 21e Eeuw: Kunnen we 100 worden? 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe. 19.37 (K) De wetten van de wilder nis: serie over het dierenleven in de wildernis van Centraal-Afrika. 20.00 (K) Joutfnaal. 20.20 Transworld Top Team: quiz tussen Engelse en Nederlandse middelbare scholieren. 20.45 Met liedjes het land in. 21.35 Ik zie, ik zie, quiz. 21.45 Pas de quatre, balletfilm. 22.30 Een hemel op aarde?: de Abdij te weinig eten krijgen en het water waarin zij verblijven 10 graden koy- der wordt gemaakt, worden zij bijna twee maal zo oud. Er is een reeks lange onderzoekingen nodig om na te gaan wat precies de ouderdoms- verschijnselen zijn die ontstaan en of het verouderingsproces kan wor den stilgezet. Daarnaast gaat het onderzoek voort naar het bedwingen van ziek ten die nu verantwoordelijk zijn voor het feit dat zeer velen hét le ven laten voordat zij oud zijn. Maar wanneer dit soort ziekten als kan ker, hart- en vaataandoeningen met tot fataal besluit de shock ooit een maal genezen en wellicht voorko men zouden kunnen worden, dan groeit het aantal mensen dat ten minste de kans krijgt om „oud" te worden. Sommigen hebben zoveel vertrouwen in de toekomstige medi sche technieken, dat zij zich na hun dood willen laten invriezen in de hoop te kunnen worden ontdooid en tot leven gebracht wanneer hun kwaal eenmaal kan worden genezen. Hoeveel hoop men echter voor de toekomst mag hebben: op het ogen blik is de gemiddelde levensver wachting in Nederland weer dalende als gevolg van oorzaken waaraan wij aan de 21-ste eeuw gaan denken niging, verkeersongelukken, long kanker, hart- en vaatziekten. Voor wij van de 21-ste eeuw aan denken moeten moeten wij eerst nog wat doen in deze eeuw! kerk van Maria-Laach. 22.40-22.45 (K) Journaal. DUITSLAND I (Reg programma, NDR 18.00 (K) Landarzt Dr. Broek, tv-serie. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zand mannetje. 18.55 Sportjournaal. 19.26 (K) Julia, TV-serie. 19.59 Program maoverzicht. WD'R: 18.00 (K) Pro grammaoverzicht. AansluitendDo- ris Day in..., TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.25 (K) Die Atomisten, TV-serie.) 20.00 (K) Jour naal en weeroverzicht. 20.15 (K) Ac tuele reportages. 21.00 (K) Filmpor tret. 21.45 Discussie-programma. 22.30 (K) Journaal, commentaar en weeroverzicht. 22.50 Mickey One, Amerikaanse speelfilm. 0.20 (K) Journaal. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 (K) Bunny und seine Kumpane, trucfilm. 19.10 (K) Keine Zeit für Abenteuer, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) Filmreportage. Aanslui tend: Nieuws. 21.00 Nachts, wenn der Teufel kam, Duitse speelfilm. 22.40 (K) Nieuws en weerbericht. RADIO HILVERSUM I AVRO 18.11 Radiojournaal. 18.25 Ik verbind u door..., praatje. 18.30 Ste reo: Krabbels in de kantlijn: 1. muz. progr. en praatje. 19.30 Nws. RVU: 19.35 „1970": Internationaal Jaar van het Onderwijs". Spreker: drs. B. J. E. M. de Hoog. NOS: 20.05 Merdeka: doe. en discussie. 21.30 Stereo.: Weer 's wat anders: 1. muz. progr. (opn.). 22.30 Nws. 22.40 Med. AVRO: 22.43 Radiojournaal. NOS: 22.55 Metro's Midnight Music: L. muz. progr. met Metropole' Ork., instrumentaal trio en solisten (opn.). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV 18.00 Stereo: Meisjeskoor jn licht instrumentaal sextet. 18.19 Stereo: L. grammofoonmuziek. 18.30 Nws. 18.41 Act. EO: 19.00 Wij hebben een woord voor de wereld: veelge vraagde geestelijke nfuziek. 19.20 Reformatie en reveil, lezing. 19.35 Muzikaal intermezzo. 19.45 Opbouw: wekelijkse Bijbelstudie. NCRV: 20.00 Stereo: Omroeporkest: moderne mu ziek. 20.50 Stereo: Muziek, muziek, muziek, licht muziekprogramma. 22.00 Stereo: L. ensemble met zang solisten. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Platen- nieuws. 23.27 Stereo: Vocaal ensem ble- moderne koorwerken. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gister avond. 10.30 Muzikaal amusements programma. 11.30 Documentaire film. 12.00 Actuele reportages. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00- 13.30 Journaal. 16.35 (K) Nws. 16.40 Voor de kinderen. 17.25 Amusements programma. 17.55-18.00 (K) Nieuws DUITSLAND II 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 Ich heirato (k)einen Millionar, tv-serie. RADIO HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: L. grammo- foonmuz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojour naal. 8.20 Stereo: L. grammofoon - muz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebrei de reportage of herhaling NOS-pro- grarnma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Re naissance. (opn.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 1CT. 10 Arbeidsvitaminen (gr.). 11.00 Nws. RVU: 11.03 Oorza ken van leer- en gedragsmoeilijkhe den bij kinderen. Spreker: drs. C. H. W. van Zijl. AVRO: 11.33 Rondom 12- programma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). Overheidsvoorlich ting: 12.30 In tijd van nood. AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: Muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.00 Stereo: Omroep orkest van de Beier se Omroep met solist en het Zagreb Jazz-kwartet. AVRO: 15.10 Ameri kaanse muziek van onze eeuw (VIII). 15.35 Oude instrumenten uit het pri- vé-bezit van de klavecinist Gustav Leonhard, muzikale lezing. 16.00 Nws. 16.03 Kwispel, quiz. 16.10 Va- mos a escuchar (VIII): serie pro gramma's over Spanje en zijn mu ziek. 16.35 Nieuwe grammofoonpla ten met toelichting. 17.30 Trefpunt: 17.55 Med. 18.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32 Hier en Nu: act). 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muziek (gr). 8.30 NWs. 8.32 Touring- club. 8.45 Stereo: Viool en piano: klassieke muziek. 9.00 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.10 Stereo: Lichte gr.muz. 9.35 Stereo: Licht or kest (gr). 10.00 Het blijvende Israël, lezing. 10.15 Stereo: Hoogtepunten uit L'Elisir d'Amore, opera van Do nizetti (gr). 11.00 Nws. 11.03 Stereo: Klassieke muziek (gr). 11.25 Voor de zieken. 11.55 Med. KRO: 12.00 Ste reo: Van twaalf tot twee, gev. pro gramma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. voor land- en tuinbouw; 12.30 Nws: 12.41 Act.; 13.00-13.05 Ra den maar-..;. 14.00 Stereo: Musiest: licht muziekpr. (opn). 14.30 Pizzicato: muzikaal middag-magazine. (16.00 Nws). 17.00 Overheidsvoorlichting: Surinaamse luchtpost. 17.10 Voor de kinderen. 17.15 Hai!: Jeugdprogram- HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nws). 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijke geva rieerde visite: licht platenprogram- ma. (12.00 Nws). 13.00 Nws. 13.03 Ekspres: licht platenprogramma. .14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nws. 15.03 Drie-draal. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mix: 120 mi nuten rijp en groen op alle toeren. (17.00-17.02 Nws).

De Vallei | 1970 | | pagina 6