nanciele notities Heilzaam voor werkgelegenheid Concentratie in de donsdekenindustrie beurs overzich Frans belang in sleutels Stokvis weer in de lift SCHEEPST IJ DINGEN ■■MM OVERNAME GRAND BAZAR BIJNA ROND SCHENDING FUSIECODE DE BOER VERKOOPT DAMESBLAD BEDOELINGEN CENTRUMBANK ONDUIDELIJK lilt Samenwerking DRU en ETNA- Daalderop W ater hoogten PILOOT STORM TEKKO TAKS EXPANSIE VERZEKERD OPVOERING PRODUKTIE IN BARNEVELD HEILZAAM Directeur haalt bakzeil wmmm& Pfgma 2 DINSDAG 18 AUGUSTUS 1970 „Ze zullen moeten wachten. Goede reis!" Toen dokter Moore de veiligheids riemen van zijn stoel had vastge maakt, begon het toestel al te bewe gen. De telefoon gaat, Henry", zei de an dere man. „Ja, dat weet ik. Tegen de tijd dat ik er ben houdt hij op". Zij keken allebei het. vliegtuig na en toen besefte Henry dat de telefoon nog steeds rinkelde. Op een sukkel drafje ging hij naar het kantoor. Enkele ogenblikken later kwam hij weer naar buiten en ging op een ba gagewagentje uit de wind zitten. „Te lefoon voor dokter Moore", zei hij. „Spoedgeval. Ik zei dat hij weg is. Ze denken zeker dat ik het vliegtuig terug roep?" Zijn maat haalde een pakje sigaret ten uit zijn borstzak, schudde er een uit en stak hem op zijn gemak op. „Nou, kennen ze vlugger een andere pil roepen", Edna's spitse kap lag op haar bu reau in de hal van het Haddon Hospi tal alsof die tijdens haar afwezigheid het ziekenhuis moest controleren. Edna had in de kamer voor spoedge vallen helemaal geen kap op, want nadat zij een blik op Jeb had gewor pen wist zij dat er nergens anders tijd meer voor was. Zij stond naast de ta fel en Helen stond aan het hoofd. De beide vrouwen bogen zich over het verbrijzelde, bewusteloze lichaam van Jeb Truelove. Helen hield een zuur stofmasker boven zijn gescheurde ge zicht en Edna strekte haar rug, haalde de slangen van een stethoscoop uit haar orèn, „Nog een zwakke hartslag. Ik denk dat -we niets meer kannen doen tol de dokter uit Warwick hier is", „Hoe lang denk je dat het duurt?" Edna "keek naar de grote klok aan de muur. „Ik belde toen ik wist dat het vliegtuig niet antwoordde. Twin tig, vijfentwintig minuten geleden, denk ik. Ik had op de klok moeten letten. Hij kon in tien of vijftien mi nuten hier zijn, hè?" Helen keek naar Jebs gehavende hoofd. „Ik wou dat ze hem regelrecht naar Warwick gebracht hadden toen ze hem in de vrachtauto hadden. Als hij eruit knijpt met alleen ons hier, Edna wat moeten we dan beginnen?" „Ik weet het niet. Ik probeer na te denken. We kunnen geen hartmassage toepassen met die verbrijzelde borst kas. Er zullen wel inwendige bloedin gen zijn". „Epinephrine in het hart?" „Dat weet ik niet. Helen". „Zou je het durven?" „Ja, ik zou het wel durven, als ik dacht dat het zou helpen, maar ik weet niet of..." Edna stopte de slangen van de ste thoscoop weer in haar oren en betast te de verbrijzelde borstkas. Zij ver plaatste hem twee of drie keer, luis terde, terwijl Helen ingespannen wachtte. Toen zag Helen dat Edna's lippen lapgzaam bewogen alsof zij de hartslagen telde en zij keek naar de lippen. Zij bewogen en stopten, en be wogen opnieuw. Zij stopten en secon den gingen voorbij en ze bewogen nog niet. Edna nam bijzonder traag de slangen uit haar oren. „Het is gebeurd". Zij keken elkaar aan. Na een poosje merkte Helen dat het zuurstoftoestel nog steeds werkte en zij zette het af. Dokter Moore die niet gewend was te vliegen, keek door het raam naar de wegzakkende grond. Zodra het toe stel in de lucht was, dacht hij inge spannen na over zijn problemen met het ziekenhuis. Hij was er zeker van dat hij de zaak aan alle kanten had bekeken, maar hij durfde nog geen conclusies te trekken. Hij wendde ernstige pogingen aan zich niet te la ten meeslepen door emoties of voor oordelen. Toen hij op La Guardia aankwam, na wat hem een verrassend kort tochtje leek, was hij een goed eind gevorderd. Hij wist nog wel niet wat hij doen moest, maar toch was hij tot klaarheid gekomen. Hij stapte in de warme, vochtige lucht van New York, en voelde zich volkomen onwerkelijk en vreemd. Zijn geest had zich aan de snelle ver plaatsing niet aangepast. Hij vond een taxi en daar het al lang geleden was dat hij in New York was geweest, be sloot hij alles te vergeten en van de rit te genieten. De taxi had nog geen vijfhonderd meter gereden, of hij was al weer in diep gepeins verzon ken. Hij herinnerde zich dat het hotel waar hij naartoe ging kalm, goedkoop •n gezellig slordig was. Tot zijn ver bazing merkte hij dat dit alles niet langer opging. De hal, eens een rusti ge plek met donkere lambrizeringen en diepe leren fauteuils, was nu fel gekleurd meedogenloos verlicht en gemeubileerd met vreemdsoortige stoelen die overal voor konden dienen, behalve om op te zitten. Terwijl hij voor de balie wachtte, bemerkte hij dat de gevoelens van geestelijk onbehagen niet zozeer het resultaat waren van deze benauwende omgeving, want eigenlijk bestond er helemaal geen binding. Hij was hier als het ware toevallig. Het deed er niet toe. Toch voelde hij zich, of hij liever rechtsomkeert zou maken en terug gaan naar de plek waar hij van daan kwam, de plek die hij door en door kende. Een stugge bediende wees hem een kamer aan zonder hem goed aan te kijken, smeet de sleutel neer en gaf hem over aan de piccolo met een ge zicht of hij zijn handen van hem af trok. Terwijl hij schuchter achter de piccolo met zijn koffer aanliep, vroeg dokter Moore zich af hoe het zou zijn, praktijk uit te oefenen in een stad waar de meeste mensen die je tegen kwam. je patiënten incluis, vreemden voor je waren. Hij dacht hier nog over na toen ze al bij de rij wachten de mensen voor de liften gingen staan, en hij besefte nu pas dat zijn praktijk in een plaats als Haddon, waar hij al zijn patiënten op buiten- medische terreinen kende, voordelen had die hij nooit volkomen had ge waardeerd. Hij zou zich zeker ernstig belemmerd voelen als hij een diagnose moest stellen, zonder dat hij van de omstandigheden, economisch en gees telijk van zijn patiënten op de hoogte was. een kennis die de arts in de stad uiteraard moest ontberen. In de lift stond hij tegen andere mensen aangeperst, dichter dan hij ooit bij vrienden stond, hij trachtte zijn afkeer van het lichamelijke con tact te overwinnen door te blijven na denken over het verschil tussen een praktijk in de stad en op het platte land, Hij woog het een tegen het an dere af en vond dat de stedeling in menig opzicht in het voordeel was. De beste geleerden en ziekenhuizen. Veel onderzoek, gemakkelijk transport en dat was niet het minste als je na ging dat een plattelandsdokter een ac tieradius van een 45 km moest heb ben, nacht en dag, in weer en wind. Was er ergens evenwicht? Terwijl hij hier nog over nadacht, stapte hij uit de lift en liep hij onder de belangrij ke leiding van de piccolo een gang in. Veel hing er vanaf of je het bekeek van het standpunt van de dokter of de patiënt uit en dokter Moore wist niet te kiezen. (wordt vervolgd) 4503. De myriaden sterren, die hij in zijn gedichten zo gevoelvol had bezongen, leken Ferdydik nu even zovele kille ogen, die hem vijandig aanstaarden, een mens al leen in de ruimte, zonder contact met Aarde of schip, is minder dan een vallend boomblad, een zwevend zaad pluisje in de wind. In dat stille luchtledige had de angst onze arme meester-mecanicien aanvankelijk het gevoel gegeven, alsof zijn ingewanden zich in onontwarbare knopen kronkelden. Maar geleidelijk kwam er een gela ten rust over hem, die zijn panische gedachtengang af- 73. Met onverminderde snelheid raasde de raket van Tekko in oostelijke richting voort, woestijnen, bergen en grasvlakten achter zich latend. Plotseling zag onze vriend een geweldig stuk zee opdoemen. Dat moest de grote oceaan zijn. Maar dan was er opeens weer een stuk land met een hoge besneeuwde berg waar hij zo ra kelings aan voorbij ging, dat Tekko van angst de ogen sloot. Maar toen er verder niets bijzonders gebeurde en hij de schrik weer te boven was, drong het langzaam tot Tekko door, dat hij over Japan gevlogen was, en dat die Van onzer verslaggever LEIDEN Sleutels Conserven gaat samenwerken met de Franse conserven- industrie Ets. Blanchaud. Daarmee heeft het Leidse bedrijf de grote kapi taalkrachtige partner gevonden om haar expansieplannen te kunnen uit voeren. Het Franse concern, waarbij 2500 mensen in dienst zijn, heeft een belang van 50 procent in het kapitaal van Sleutel Conserven genomen. Door de samenwerking wordt de positie van het Leidse bedrijf in de EEG belangrijk versterkt. De directeur van Sleutels de heer Ton Nieuwenhuizen Segaar noemt de samenwerking nodig vanwege de her oriëntatie op de situtatie in de Europese landbouw en conservenindustrie. Bij het Nederlandse bedrijf werken 200 mensen. Sleutels kan nu ook gaan investeren in een ver doorgevoerde mechanisatie van de produktie. De werkgelegenheid is zeker gesteld, omdat er ook uitbrei dingsplannen zijn. UTRECHT Donderdag zullen de besprekingen tussen Vroom en Drees- mann en Grand Bazar over de overne ming van de Nederlandse vestigingen van het Belgische warenhuisconcern waarschijnlijk worden afgerond. Dit zal dan de sluiting van de Grand Bazar in Maastricht inhouden en mis schien ook van die in Heerlen. Een aan tal werknemers zal worden ontslagen. Voor hen is een goede afvloeiingsrege ling getroffen. ETNA-DAALDEROP SAMEN MET DRU ULFT Etna-Daalderop ©n de Dru (Koninklijke Fabrieken Diepenbrock êt Rei gers) gaan een fusie aan. Dit zal gebeuren door een bod dat Etna-Daalderop op de Dru zal uitbrengen. Er zal een emailleconcern ontstaan met een omzet van f 164 miljoen en 4.058 man personeel. Vorig jaar kwamen Etna in Breda en Daalderop in Tiel na veel vijven en aessen bij elkaar. De aandeelhouders van de Koninklij ke Ijzergieterijen en Email-leerfabrie ken De Eitn-a merendeels familie van elkaar staken toen eerst een spaak in het wiel door de jaarstukken over 1968 af te stemmen. Zij hadden onvol doende inzicht In de fusie met de Ko ninklijke Metaalwarenfabrieken v.h. J. N. Daalderop en Zonen. Na een aanvul lend jaarverslag werden de gemoederen tot bedaren gebracht. Toch bleef het daarna ook nog onrus tig in de boezem van het concern, zij het voornamelijk in Tiel. In januari werden daar na een reorganisatie- onderzoek, ingesteld na de fusie, vijftig mensen overbodig. Ook in mei was er De heer F. Leemans, district- bestuurder van de metaalbedrjjfs- bond NVV in Noord-Brabant en Zeeland, vindt de fusie Etna- Daalderop met de Dru een schen ding van de fusiecode van de SER. „Toen op de beurs geruchten de de ronde deden over een fusie, heeft de heer Jongbloed, direc teur van Etna-Daalderop, mjj wat paniekerig opgebeld om van de plannen mededeling te doen. Voor de zoveelste keer worden wjj ingeschakeld, als de bok al is geschoten. Bovendien is er niets gezegd over eventuele so ciale gevolgen voor het personeel. Ze hebbben ons er gewoon bui tengehouden." aldus de heer Lee mans. remde... En nu herinnerde hij zich opeens een laatste redmiddel, dat hem ten dienste stond. Namelijk de „zil vercapsule". Met kalme bewegingen opende hij een der sleufjes in zijn gordel en trok er een klein druppelvor mig zakje uit, draaide een schroefdopje los en wierp het geval toen van zich af. Kort daarop volgde een geluid en trillingloze explosie, die hem in een wolk hulde van miljoenen kleine metaaldeeltjes. Nu duurde het niet lang of de door het speurschip uitgezonden radarseinen wer den teruggekaatst! DEN HAAG Naar de directies van Beuth en Co. N.V. te Barneveld en van Claushuis N.V. te Naarden mededelen zijn beide bedrijven een fusie aangegaan teneinde de marktpositie op het gebied vap de fabricage van donsdekens, laken- hoezen en kussens op de Nederlandse en buitenlandse markt verder te verster ken. Voor het personeel van beide ondernemingen heeft de fusie geen gevolgen, aldus de directies. De firma Beuth en Co. is een 100 jaar oude onderneming en is gespecialiseerd in de verwerking van dons en veren o.m. voor export naar Scandinavië en Claushuis is de Nederlandse handelsagent van Irisette, een Duits merk in lakenhoezen voor donsdekens. De nieuwe combinatie staat onder directie van de heren F. Claushuis en C. de Vries en noemt zieh thans veruit de grootste leverancier van donsdekens en La kenhoezen op de Nederlandse markt. Deze markt is met name doordat Neder landers tijdens hun vakantie in het buitenland kennis maken met donsdekens sterk groeiend. Vorig jaar nam de binnenlandse vraag naar donsdekens met 40 procent toe. Voor dit jaar wordt een nog sterkere stijging verwacht. De produktie van Claushuis-Beuth en Co. N.V. vindt in Barneveld plaats, terwijl de kantoren zjjn gehuisvest in Naarden. De produkten van de gefusioneerde bedrijven zullen onder het merk „Irisette" worden uitgebracht. in Tiel onrust onder het personeel van wege een reorganisatie, die op handen zou zijn. Het vuurtje van de Dru smeulde kennelijk toen al. De fusie zal tot stand komen door een aanbod tot ruil van alle aandelen Dru in aandelen Etna-Daalderop holding in de verhouding van één op één. Voor 500 aandelen Dru z.al 500 aandelen Etna-Daalderop Holding worden gege ven, die ten volle delen in de winst over 1970. Daarenboven ontvangt elke aandeel houder Dru voor elk aandeel Dru van 500 voor 1500 converteerbare 8 1/4 procent obligaties, die rente dragen van 1 januari 1970 af. Tot eind 1975 geven elk zeven van deze obligaties van elk 100 recht op tien aandelen van 20 Etna-Daalderop. Daarna zullen de obli gaties in tien gelijke jaarlijkse termij nen worden afgelost. De besturen van beide ondernemin gen menen dat de twee elkaar goed aanvullen en dat van overlapping van de produktie-programma's weinig spra ke is. De samenwerking, zo zeggen de besturen, zal voor alle betrokkenen heilzaam zijn, met name ook ten aan zien van de gezamenlijke werkgelegen heid. De naam Etna-Daalderop Holding zal bij realisering van de fusie worden ge wijzigd in een naam met neutraal ka rakter. De gang van zaken over het eerste halfjaar van 1970 is zowel bij de Dru als bij Etna-Daalderop bevredigend. De besturen verwachten dat de resultaten over dit jaar tenminste die over 1969 zullen evenaren. Voor de sluiting van de aanmeldingster mijn van de aandelen zal een buitenge wone vergadering van aandeelhouders worden bijeen geroepen. Ir. F. A. A. Daamc, directeur van de Koninklijke Dru. verklaarde gisteravond tegenover een onzer verslaggevers geen commentaar op de fusie te kunnen geven. AMSTERDAM In het kader van een samenwerking tussen drukkerij en uitgeverij v/h C. de Boer te Hilversum en A. J. G. Strengholts Uitgeversmaat schappij N.V. te Amsterdam, heeft een dochteronderneming van laatstgenoemd bedrijf. International Magazine N.V.. de eigendomsrechten verworven van het tijdschrift „De vrouw en haar huis", tot nu toe eigendom van De Boer. Het eer ste nummer onder de nieuwe eigenaar zal in oktober van de pers komen. De redactie wordt onder dezelfde lei ding voortgezet en zal in de toekomst worden uitgebreid. Het ligt in de bedoe ling, dat het blad met ingang van ok tober in offset zal verschijnen en het zelfde formaat zal krijgen als de Streng holts uitgaven „Ideaal wonen" en „Rei zen". De druk van de drie genoemde tijdschriften zal worden verzorgd door drukkerij De Boer. berg dan natuurlijk de Toedsji-jama geweest moest zijn. Gelukkig dat was tenminste voorbij! Nu raasde hij weer verder boven zee. „Maar verbeeld ik het me nu, of is het werkelijk zo?" schrok onze wereldreiziger toen op nieuw. „Het lijkt wel of de raket vaart gaat minderen!" Ja langzaam maar zeker werd de afstand tussen hem en het onmetelijke wateroppervlak kleiner. En hoe hij ook zocht in de tekeningen en papieren; daar kon hij geen oplossing tegen vinden. ROTTERDAM R. S. Stokvis en Zonen N.V. heeft in het eerste halfjaar de opgaande lijn resoluut doorgetrok ken. Het concernresultaat, zonder reke ning te houden met een gunstig ver schil tussen bijzondere baten en lasten, bedroeg ruim ƒ2 miljoen. Vorig jaar werd in de eerste zes maanden nog met verlies gewerkt. Voor de tweede helft van 1970 ver wacht de directie een iets hoger resul taat dan in de eerste zes maanden. Op deze basis zou het totale jaarresultaat uitkomen op ƒ4 ƒ4,5 miljoen, verge leken met ƒ2,5 miljoen vorig jaar. De omzet liep in het eerste halfjaar terug tot ruim 300 miljoen. Deze da ling was voorzien en is het gevolg van de saneringen. Kleine vaart: Anne Christina 16 140 m zzw Oues- sant; Ardeas 16 te Amsterdam; Bram pass 15 Vlissingen nr Antwerpen; Bree- zand 16 38 m o Noordkaap; Bresam pass 14 Kp Finisterre; Calchas 16 vn Bordeaux nr Amsterdam; Coccinelle 15 60m nw Lissabon; Draka pass 14 Bruns- bfittel; Imke pass 14 Beachyhead; Karei pass 14 Vlissingen; Lady Jane pass 14 Burlings; Martinistad pass 14 Vlissin gen; Mickey Smits pass 15 Kp. Monde- go; Philetas 15 vn Hamburg nr Amster dam; Risa Paula 16 900 m o Paramari bo; Rijnborg verkocht nr Tampa; Schie- haven 17 te Lissabon; Thaletas 17 80 m nw Malta; Vega 16 te Rouen. Grote vaart: Alkmaar 17 vn Singapore nr Perz. Golf; Anco Spray 16 te Santos; Ango- la-kust 18 te Douala verw.; Ares 17 te Callao; Aristoteles 17 te Quayaquil; Ca- pulonix 16 te Durban verw.; Ceres 15 vn Rotterdam nr Hamburg; Chevron Arn hem 15 vn Boston nr Bayonne; Crania verw. te Curagao; Domburgh 16 vn Rot terdam nr Harwich; Gaasterdyk 16 te Le Havre; Gulf Swede 17 vn Bantry- bay nr Rotterdam; Koningswaard 15 te Cristobal; Kreon 17 te Puerto Ordaz; Mainlloyd 16 1000 nno vn Paaseiland; Medon 16 te Port of Spain; Merseylloyd 16 152 ztw vn Dakar; Mississippilloyd 16 verw. te Bandarshapour; Moerdijk 16 280 wnw vn Aruba; Parthenon 17 te Famagusta; Randfontein 18 vn Antwer pen nr Amsterdam; Scheldelloyd 16 te Bremerhaven; Sinon 16 pass St. Vin cent; Solon 16 vn Paramaribo nr Sa vannah; Statendam 17 te Rotterdam; Stolt Westertoren 17 vn Curagao nr Amuayabay; Vitrea 16 vn B. Aires nr Curagao; Zaankerk ^16 te Hamburg Zwijndrecht 15 t.a. Casablanca. By de ondernemingen die de Cen- trumhank in Den Haag via de NV A. Schroder en Co wil overne men en heeft overgenomen Gerzon. Bischof en het Lingeriehuis zullen winkelzaken worden gesloten en zal personeel worden afgevloeid. Dit is maandagochtend medegedeeld in een persconferentie, belegd door mr. D. A. I. van den Oever, directeur van de Centrumbank. Welke filialen zullen worden gesloten en hoeveel personen er moeten afvloeien, kon de heer Van den Oever nog niet mededelen. Het wachten is op het resultaat van een onderzoek omtrent de wijze, waarop de betrokken ondernemingen kunnen worden gereor ganiseerd en gesaneerd. De heer Van den Oever had de pers conferentie belegd om te trachten de indruk weg te nemen als zou het bij de overnemingen gaan om het onroerend goed van de betrokken ondernemingen. Om dezelfde reden had hij, zo bleek op de persconferentie, aan een dagblad (Het Parool), dat vooruitlopend op de persconferentie opening van zaken aan hem had gevraagd, meegedeeld, dat de heer C. de Ruiter, handelaar in onroe rend goed, die in verband met de over nemingen de laatste tijd veel in de pu bliciteit is geweest, zich uit het gehele project had teruggetrokken. Mr. Van den Oever kon ten overstaan van de vragen der journalisten deze medede ling niet handhaven en moest tenslotte toegeven, dat de heer De Ruiter in het gehele project een doorslaggevende stem heeft. Mr. Van den Oever zei, dat de Cen trumbank de sterke nadruk op het on roerend goed aspect, die door de figuur van de heer De Ruiter de publiciteit rond de overnemingen had gekregen, ten zeerste betreurde en verklaarde ca tegorisch, dat speculatie in onroerend goed niet de achtergrond van deze overnemingen is. De overnemingen ma ken deel uit van een project, dat zich in eerste instantie ten doel stelt de be trokken bedrijven door reorganisatie te saneren en ze vervolgens na concentra tie via de maandagochtend opgerichte NV Bestuurmaatschappij G. B. S. Be heer voort te zetten, zij het met een modernere en meer effieënte aanpak. Daarbij zullen niet alle filialen in stand kunnen worden gehouden. Dat het ernst is met de continuering van de betrokken ondernemingen mag volgens de heer Van den Oever blijken uit het feit, dat hoewel twee van de drie winkelzaken van Schroder zijn ge sloten en geliquideerd, het derde be drijf. dat in Den Haag. in een pand wordt voortgezet en dat hierin voor on geveer twee miljoen gulden is geïnves teerd. Een ander bewijs Is, dat de ope ning van het nieuwe filiaal van Gerzon in Rotterdam In de loop van deze maand zal doorgaan. Deze twee nieuwe zaken ademen reeds, aldus de heer Van den Oever, de modernere geest, die het te vormen nieuwe concern zal kenmer ken. Konstanz 455 onv.; Rheinfelden 385 +41; Straatsburg 452 +86; Plittersdorf 545 +28; Maxau 581 3; Plochingen 133 4; Mannheim 421 1; Steinbach 129 —4; Mainz 367 +1; Bingen 267 +1; Kaub 296 onv.; Trier 250 +5; Koblenz 286 —1; Keulen 275 +2; Ruhrort 45fi 4; Lobith 1071 7; Nijmegen 858 4; Arnhem 852 8; Eefde IJssel 438 2; Deventer 322 3; Monsin 5462 8: Borgharen 3873 —11; Belfeld 1110 +12: Grave beneden de sluis 501 +1. (Slotkoersen van gisteren) Fonds Vorig» koer* lat» aot. A.K.Z.O. 79.3 80.1 Alg. Bank Ned. 236 237.8 Amrobank 53.5 53.7 Amsterdam Rubber 39 39.7 Deli Mij eert. 66.8 67 Dordtsche Petrol. 861 870 Heineken's Bier 212.5 214.5 H.A.L. 111.5 116 Hoogovens nr. c.v.a. 9 91.7 H.V.A.-mijen ver. 57.5 58 K.L.M. 114 119.8 Kon. Petroleum 139.4 141.2 K.N.S.M. nat. bez. 92.5 95 Nat. Ned. cert. 82.3 82.8 Phs. v. Ommeren eva 265.5 267.5 Philips gem. bez. 65 65.2 Robeco 218.4 218.5 Rolinco 172 171.5 Scheepvaart Unie 79.3 79.5 Unilever c.v.a 95 94.5 Hoogovens nr. cert. 9.05 Ned. 7 j. '69 8 102.1 101.9 Ned. 25 j. '69 8 100.5 100.8 Ned. 7 j. '70 8 103.6 103.6 Ned. '70 15 1. 8 99.9 100.1 Ned. dollarl. '47 3 87 87.5 Grasso 52% 94 94 Ned. 25 j. '70 8 100.6 100.5 BNG won. bl. '57 6 91.2 91 K.L.M. 52 78 Ned. '69 7i 94 94.3 id. 30-jar. '58/'59 44 78.1 78.1 Meteoor beton 52% 151 155 Ned. '66-1 7 91.1 91.3 BNG '67-1-2 63 88.5 88.5 Ned. Middenst. B. 61 94 94.5 Ned. 1966-2 7 90.7 90.4 BNG '68-1-2 62 87.8 87.8 Rolinco f 1000 61 Ned. '69 7 91 90.8 BNG '67-1-2-3 61 85.7 85.6 Stokvis 42% 88.5 89 Ned. '68-1 6i 85.1 85.4 BNG *65-1 6 85.6 85.7 Ned. cred.b. aand. b. 37.1 37.4 Ned. '68-2 6è 85.3 85.5 BNG '58-1-2-3 42 79.3 79.3 Ned. Midd.bank a. 100.6 100.1 Ned. '68-3 6* 85.2 85.5 Bk. mid. kred. '66 7 97.5 97 Slavenburg's a. 206 206 Ned. '68-4 6i 85 85.2 Nat. Inv.b. '65 52 89.5 Albert Heijn 158.5 159 Ned. '66 61 86.55 86.8 Fr. Gron. h.b. dw. 6 96 84.1 Arnh. Scheepsb. cert 129 129.8 Ned. '67 61 83.5 83.6 Alb. Heijn 'S5 4 Befo ,,b" 130. Ned. '67 6 84 84.2 Brit. Petrol. '66 71% 94.8 95.8 Bergh/Jurg. 250-1000 187 188 Ned. '65-1 5* 84.2 83.8 Bijenkorf Beheer 6 Blijd.st. f 1000 nr cva 57.5 58 Ned. 1965-2 53 83.8 81.8 Co-op r.spaarbr. 174 Bols Lucas 128.5 129.8 Ned. '64-1 51 81.6 82.4 Ned. Gasunie '69 71 96.6 96.5 Brakke Grond Ned. '64 5 82.1 78 Ned. Gasunie '66 71 93.9 93.8 Bredero 199 202.5 Ned. '58 41 83.9 78.5 Ned. Gasunie '66 61 90.3 90.5 Bredero n.r.cert. 195 197.5 Ned. '64 41 95.6 95.6 Philips dir. '51 4 79.4 Bredero ver. bedr. 470 474.5 Ned. '59 41 80 80.2 Pegem 1-2 1957 6 87.3 87.2 Bührm.-Tetterode f 84.9 84.9 Ned. 1961 41 75.1 75.2 Pegem 1958 51 83.4 83.3 Bijenk. beh. n.r. c.v.a. 410 415 Ned. 1963-1 41 73.8 73.8 Rott. Rijn Pijpl. 5i% 92.4 92.3 Bijenk. beh. 6% pref. 72.5 72.2 Ned. staffell. '47 3* 67.9 67.7 K.L.M. 1968 7 87.5 87.4 Calvé D. Ned. '51 31 91.6 91.3 K.L.M. 15-jarig 5 93 93 Calvé D. nj. c.v.a 670 662 Ned. '53 1-2 31 79.2 Ned. Sp.w. '57 1-2 43 86 86 Calvé pr. wo. r. cert. 123 122 Ned. '50 1-2 31 65.3 65.5 A.K.Z.O. 42 87.6 78 Drents-Ov. houth. 121 122.5 Ned. '54 1-2 31 67.2 67.2 Bergh. Papier 41 96.2 D.R.U. 483.5 Ned. grootb. '46 3 83 83 Gelder Zonen v 43 90.8 90.8 Elsevier f 476 473.5 Erdal Mij wasverw. 185 190 Technische Unie a. 311 311 Etna-Daald. Hold. f. 57.8 Tw. Kabelfabriek a. 485 480 Europe ('1) Hotel 390 395 Ubbink-Davo a. 85 87.3 Fokker 73 73 Unil. 1000 cert. 7cpr a 84.5 84.5 Gazelle 140 145 Ver. Machinef. a. 74 73 Gelder (van) 151 153.8 Ver. Nd. Uitg.bedr. a. 191.5 190 Gelder (van) pref. Ver. Ned. Uitg. f. 18.8 19 Gist-Broc. 117 115.2 Ver. Touw c.v.a. 209 205 Grasso 176.3 180 Vredestein c.v.a. Gruyter 6 pet c. pr. A 67.5 67.5 Vulcaansoord 66 67 Gruyter 6 pet c. pr. B Hellingman 80 206 80 210 Wegener n.r.c. Wessanen 89 69.3 89 150 Holec Internatio-Mueller Kluwer f. 188.5 58.3 265 185 60 162 Billiton 2e rubr. a. Geld. Tramw. Mij a. Kon. Ned. Papier Kon. Ned. Text, cert 167 31 163 302 H.B.B. bel. dep. f. Interbond lpb f. 775 587 775 587 Krasnapolsky f. K.V.T. 54.8 142 55.2 141 Vastg. bel.f part f. I.K.A. bel. mij. f. 470.5 171 470 173 Leidse Wol 152 152 Unitas f 50 a. 77.5 78 Lips en Gispen cert. 195 201 Can. pac. railw cert 56.75 57.65 Meteoor 315 320 Int. nickel cert 42.05 42.8 Naarden Chem. 101 100 Shell Oil Can cert. 28.1 28% Naeff gebr. 175 180 Am.tel/tel cert. 45.1 45 Nedap 170 170 Anaconda cert. 24.05 24 Nelle, wed. van 358 115.2 Bethlehem steel cert. 21.1 22 Nijma n.r. c.v.a. 26.5 26.9 Chesap. a. Ohio cert. Nijverdal-ten Cate 72.5 72.5 Cities ser. cert. 46.5 96.95 Ov.z.gas nat.bez.v.a. f. 91 93 Dupont d. N. cert. 121.5 122.5 Pakhoed 66.5 67 Gen. Electric cert. 76.8 76% Palthe 81.5 82 Gen. Motors cert. 67.8 68 Parkhotel 450 450 Kennecott cop cert. 40 40.3 Pont hout 173.5 176 Phil, petroleum cert. 26.65 46.5 Reesink en co. a. 143.5 141.5 Radio Corp. Am. cert. 23.6 101.5 Schev. expl. mij. f.a. 17.7 17.7 Republic steel cert. 30 23.8 Schokbeton aand. b. 188 188 Shell oil cert. 42.6 60 Scholten cart./pap a. 172 175 Standard br 10 a cert. 40.9 21% Schuppen sajetf. a. 186 184 Un St. steel (10) cert. 30.1 30 Sim. de Wit aand. b. 305 303 Woolworth cert. 30.3 30.1 AMSTERDAM Op de Amsterdam se effectenbeurs mocht vandaag niet worden gehandeld in de aandelen Et na-Daalderop en Dru. In verband met een persbericht dat morgen zal worden gepubliceerd was de notering geschorst. Op de beurs wordt algemeen aangeno men dat beide concerns morgen een een of andere vorm van samenwerking zul len bekendmaken. Afgelopen vrijdag werden de aandelen Dru verhandeld tegen 483,5 en Etna noteerde 57.80 per aandeel van nominaal 20. De internationale aandelen gaven een enigszins verdeelde stemming te zien. Kon Olie boekte beein beurs de groot ste winst. Als gevolg van de koersont wikkeling in Wall Street voor de aan delen Royal Dutch ging de koers met 1,50 naar boven tot 141,Aande len Philips lagen 30 cent hoger in de markt op 65.30, en AKZO werd ver handeld tegen 80,50 een winst van ongeveer 1,Morgenmiddag 4 uur komen de kwartaalresultaten van AK ZO en met spanning kijkt de beurs naar die gegevens uit. Aandelen Hoogovens noteerden vrij wel onveranderd 91,50 en Unilever opende op 95,20 een prijs die ook vrij we' gelijk was aan de slotkoers van vrijdag. Op de scheepvaartmarkt is de note ring van KNSM met f 2.50 gestegen tot 95,-. Aandelen Holland-Amerika Lijn noteerden 113, hetgeen een winst bete kende van 1 punt. Nederlandsche Scheepvaart-Unie en V. Ommeren boekten een geringe winst resp. 79,70 en 266.5. Heineken Bier liep circa 2, op tot 214.40 en aandelen KLM lagen bijna 6.- hoger in de markt op 119,80. Nationale Nederlanden werd ruim Ir hoger ingezet op f 83.60 en de bank aandelen boekten enige winst. De obligatiemarkt was enigszins verdeeld.

De Vallei | 1970 | | pagina 2