Eist kreeg echt bankgebouw Vol programma van Junushoff Weinig harmonisch zomeravondconcert Veenendaalse reserves naar de bondsafdeling Promotie voor VZC Uitersten in Andrieskerk Maxi-aanvoer van mini-paarden VALLEI? Belt u dan even a.u.b. Uitgavenpeil in Scherpenzeel lijft gunstig Sportdag voor voetbaljeugd Ruim vijf mille voor bejaarden- en invalidentoclit Oranjecomité recipieert K. W .F.-colleete VEILING ZALTBOMMEL ,7.3.1; 10550 11070 Compleet met nachtkluis en kogelvrije balie RECEPTIE VERTROUWEN GESCHENKEN VAST TRIO NERVEUS BURGERLIJKE STAND KESTEREN VIRTUOSITEIT GESMETEN LAWN-TENNIS Rhenenstrijdt om clubtitels Puzzelrit van Pr. Marijke WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1970 mmmm voor Veonondaal 't Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwo Veanendaalseweg 159 ELST In tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden, opende burge meester jhr. inr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal gistenniddag de Raiff eisen bank aan de Schoolweg. Het 8-jarig dochtertje van de heer Vink (adj. directeur van de Coöp. KaitTeisenbank te Amerongen) Henriëtte, bood de burgemeester hiertoe plechtig op een kussen, de sleutel van de hoofdingang aan, nadat de heer J. Lagemaat, voorzitter van het Bestuur van de Coöp. Kaiffeisenbank Amerongen, Leersum, Eist alle aanwezigen had ver welkomd. De burgemeester beperkte zich even wel tot een kort openingswoord, aange zien het meer officiële gedeelte later op de dag tijdens de receptie zou plaats vinden. Vervolgens was er gelegenheid tot bezichtiging van het bankgebouw, dat aan alle eisen van deze tijd voldoet. De ruim 150 vierkante meter is alleszins praktisch benut. Naast de administra tieruimte, met vier gesloten loketten en kogelvrije balie, een ruime wachthal, luisterrijk ingericht met fraaie bloem bakken eh fontijn. Voorts een 3.25 bij 5.18 meter grote kluis. Een primeur voor Eist is de grote nachtkluis, die voor iedereen op welk tijdstip dan ook toegankelijk is. De ge hele bovenverdieping is woongedeelte voor de beheerder. Overal in het ge- O SCHERPENZEEL De resultaten van een onderzoek dat Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben ingesteld naar het uitgavenpeil van Gelderse ge meenten kregen ruimschoots de aan dacht van de Scherpenzeelse raad. Er werd uitvoerig over gesproken en men kwam tot de conclusie dat Scherpenzeel op dat gebied geen ongunstig figuur slaat. Burgemeester Heij zei dat men de gegevens nader gaat analyseren en het rapport wat meer leesbaar wil maken, iets waaraan nu nogal wat ontbreekt volgens de raadsleden. De heer Sterk (SGP) was er een beetje verbaasd over dat Scherpenzeel in het vlak van de woningbouw in de hoogste klasse staat vermeld in het rapport, terwijl er toch •en flink woningtekort bestaat. De voorzitter antwoordde dat de cij fers over zijn gemeente in feite niet ongunstig zijn, maar in verhouding tot de behoefte nog wel. Met de bouw van 21 woningwetwo ningen kan overigens binnenkort wor den gestart. Aan het slot van de mara thon-vergadering deelde burgemeester Heij mede dat G. S. de gemeente Scherpenzeel een lening van ƒ270.000,- verstrekken om de uitbreiding van de openbare lagere school aan de Dorps straat te kunnen verwezenlijken. bouw is comfort en veel licht, dank zij de grote ramen. In september 1969 werd de eerste steen gelegd door bur gemeester Bosch ridder van Rosenthal. Enige jaren na de oorlog werd er voor het eerst zitting gehouden in Eist. De heer Bouman, directeur van de Coöp. Raiff. bank Leersum, Amerongen en ELst huurde daarvoor een kamer bij de familie D. van Baaren. Vervolgens betrok men 15 jaar geleden een kamer bij mej. Wildeman aan de Rijksstraat weg. Enkele jaren geleden verhuisde de bank naar een woonhuis aan de Irene- straat. Sindsdien werd driemaal per week zitting gehouden. Na vijf uur was er receptie bij hotel La Montagne, waar de heer Lagemaat de reeks toespraken opende. Hij teken de hierbij aan, dat het het volgende jaar reeds 60 jaar geleden zal zijn, dat de Raiff. gank in Amerongen werd op gericht. „Het is een verheugend feit te weten, dat het vertrouwen in onze bank steeds groeide waardoor de bloei bevor derd werd", aldus spreker. Vervolgens bood hij aan zuster Ter- wey, ten bate van de kruisvereniging Ziekenzorg voor dc Elster bevolking een couvert, inhoudende 1000,- aan. Hierna werd het woord gegeven aan de burgemeester, die in zijn speech o.a. memoreerde, dat Eist vroeger een ver geten dorp was, maar gezien de enorme groei van de laatste jaren, als gevolg van vestiging van bedrijven, steeds meer huizen, een grote verandering heeft ondergaan. „Dit is de eerste bank in Eist en hopenlijk blijft het de enige. Verder hoop ik, dat de mensen hun drempelvrees geheel weten te overwin nen en het volste vertrouwen in deze bank krijgen, die een aanwinst voor de plaats betekent", aldus de welgemeende woorden van Rhenens eerste burger. De heer Bal, rayon-inspecteur van de Centrale Coöp. Raiff. bank zei onder meer: „Tijdstip en plaats konden niet beter gekozen worden. Deze bank is de ont wikkeling in alle opzichten bij gebleven en zo mogelijk voor geweest, gezien de ligging, ex- en interieur, dat een uitno digende indruk op het publiek maakt. De ligging van de bank is daarom zo goed gekozen, daar het gebouw vanaf De achtjarige Henrielte Vink bood burgemeester Bosch ridder van Ro senthal de sleutel aan van de hoofd ingang van het nieuwe bankgebouw. de drukke Rijksstraatweg onmiddelijk in het oog valt". De heer De Raad, voorzitter van het bestuur van de Ring Utrecht, lichtte o.a. toe, dat de man achter de balie de meest vertrouwenswekkende persoon moet zijn bij wie de bevolking zich direct op zijn gemak moet voelen. Hij twijfelde er niet aan, dat de heer Stui- venberg deze taak ten volle toever- trodwd zou zijn. Tijdens deze bijeen komst werden diverse geschenken aan geboden, waaronder een geschilderd portret van de oprichter, de heer Raif- feisen Vandaag is de bank van 14 uur tot 22 uur voor iedereen te bezichtigen. Mor gen wordt de nieuwe bank in gebruik genomen. SCHERPENZEEL Zaterdag 22 au gustus houdt de jeugdcommissie van voetbalvereniging Scherpenzeel de jaarlijkse sportdag voor de jeugd. Om 1 uur ontbrandt op het gemeentelijke sportterrein de strijd. Er zal in 4 leeftijdsgroepen worden gestreden en wel door de mini's, pupil len, adspiranten en junioren. De speler die het hoogste aantal punten behaalt komt in het bezit van de door R. Wes- teneng beschikbaar gestelde wisselbe ker. Na afloop vindt er een wedstrijd plaats tussen jeugdleiders en het vierde elftal van de zaterdagafdeling. WAGENINGEN Schouwburg Junushoff in Wageningen heeft voor de der de maal een programmakalender, „Uit is in", uitgegeven. De werkgroep Junus hoff streeft ernaar het schouwburgbezoek zoveel mogelijk te stimuleren en heeft een programma samengesteld met een scala van voorstellingen. AMERONGEN Er werd gisteravond in de Andrieskerk te Amerongen op het derde zomeravondconcert wel heel wat aanpassingsvermogen gevraagd van de talrijke bezoekers. Zo harmonisch van opbouw als het vorige (barok) concert was, zo wisselvallig deed het programma van deze avond aan. Wil je het op de meest gunstige wijze karakteriseren dan zijn termen als „variatie en afwisseling" de meest voor de hand liggende. Wij durven ons vooralsnog daarbij niet aan te sluiten. Dc combinatie van een blaastrio en een organist kan zeer interessante din gen opleveren. Niet alleen wat de uit voering betreft, maar bovenal wat de programmakeuze aangaat. Helaas moe ten we constateren dat van een harmo nische opbouw deze avond geen sprake was. Wij konden althans nergens een zekere verfantschap vinden de door de beide „partijen" uit te voeren stuk ken. Hoogstens zou een zekere historische lijn te ontdekken zijn, waarbij de orga nist met zevenmijlslaarzen van 1450 via 1833 naar 1890 stapte en het blaastrio het wat kalmer aandeed en bij Mozart in 1756 begon en tot in het heden door wandelde. Op zich is het wel weer eens „iets anders" wanneer er door elkaar twee gans verschillende programma's worden gebracht, maar de uitersten die gisteravond ontstonden gaan ons toch wel wat te ver. Nemen we allereerst het Nijmeegse Blaastrio: een drietal musici, allen met conservatorium achter de rug, die el kaar gevonden hebben in de Lucht machtkapel. Na veel repetities was men zodanig op elkaar ingespeeld dat van een vast trio kon worden gesproken en in die hoedanigheid trad men dan ook al geregeld bij schoolconcerten op. Fred Renooy (hobo), Stan Maas (kla rinet) en Jan Snoek (fagot) hebben op overtuigende wijze laten horen, volko men bij elkaar te passen. Hun eerste optreden in het Divertimento no. 3 van Mozart was meeslepend, luchtig en toonvast. Echt de speelse Mozart die op grandioze wijze zijn partijen aaneen smeed t tot een ongecompliceerd en „rein" geheel. Jammer dat af en toe de klarinet niet precies stemde maar verder, op het slot van het derde deel na, verliep alles feilloos. Na Mozart sprong het trio over naar de twintigste eeuw en bracht twee werkjes van Bernard Renooy. Deze Haagse cantor-organist van de Kloosterkerk en vader van de hoboïst Het Gelders Orkest zal viermaal con certeren. Voor opera-liefhebbers is het Operagezelschap Forum gecontracteerd, dat op de Wageningse planken "Zar und Zimmerman", het sociaal-kritische drama „Wozzeck", het bekende „La Bo hème" en de operette „Die Fleder- •maus" zal brengen. In november hoopt de Hoofdstadoperette met "In einer kleinen Konditorei" een volle zaal te trekken. Aan toneel wordt ruime aandacht geschonken. Een eigen plaats in het programma heeft toneelgroep Studio. De meer klassieke toneelschrij vers hebben toneelgroep Theater geïn spireerd. Dat komt met onder meer Shakespeares bewerkte "Feeksje tem men", van Kaf ka: „Het proces" en van Brecht "Het leven van Galilei". Na een enorm succes van vorig jaar, komt het Nieuw Rotterdams Toneel weer terug met vermoedelijk de komedie „Play it again, Sam" van de Amerikaanse au teur Woody Allan. In april zijn drie avonden achter el kaar gepland om een mengeling van klank en kleur, zang en dans op het toneel te brengen, waar de "Snip en Snap Souvenirs" zorg voor zal dragen. Toegevoegd aan de lijst (ongetwijfeld een kassucces) is het stuk "De Jantjes", van Beppie Nooy's Amsterdams Volks toneel. De data 22 en 23 oktober heeft men hiervoor gereserveerd. Het cabaret wordt vertegenwoordigd door Jasperina de Jong, Seth Gaaikema, Henk Elsink, Fons Jansen met "Driemaaf andermaal" en "PePijn" van Paul van Vliet. Het duo Freek de Jonge en Bram Vermeu len hoopt het publiek tot groot enthou siasme te brengen met zijn program van "Neerlands hoop in bange dagen". Het schouwburg gebeuren eindigt met een Amerikaanse rock-musical ,Salvation". De musical, waarin tradi tionele opvattingen speels op losse schroeven worden gezet, beleeft twee opvoeringen in mei '71. De Junushoff-directie stelt de be langstellenden in de gelegenheid een vrije keus te maken uit het program ma. Een keuze-abonnement zal uit VEENENDAAL De verleden week behaalde 6-1 zege van VZC 2 op het Go- rinchemse PCG 1 was toch niet voldoende geweest voor promotie. De KNVZ be sliste, dat alleen de matchpunten tellen en niet de doelcijfers en daardoor werd de strijd gisteravond in Gorinchem voor de VZC-equipe weer van groot belang. Mocht PCG alsnog kans zien deze strijd te winnen, dan zou een derde en beslis sende wedstrijd noodzakelijk zijn. De Veenendaalse formatie heeft het in Gorinchem bijzonder moeilijk gehad. Tot driemaal toe moest het een achterstand wegwerken, maar tenslotte eindigde de felle kamp in een draw (3-3), voldoende voor promotie van de nog jonge VZC- ploeg. VZC ging wat nerveus van start. PCG profiteerde van een dekkingsfout in de achterhoede van VZC 2, en de invaller/doelman Herman van Suyden- dorp (Rob Olislagers lag ziek te bed) was machteloos (10). Maar VZC kwam meteen terug. Bert Bolderman zag kans na fel doorzetten de bal bij middenvoor Cel Slotboom te plaatsen, die ongehinderd de PCG-goalie kans loos liet (181). De strijd ging daarna op en neer met wisselende kansen. Een ver schot van PCG werd keurig door de VZC-keeper gestopt, maar de terug springende bal werd wederom een prooi van de PCG-middenvoor. die nu raak knalde (21). Vlak voor rust zag Cel Slotboom kans na een heftig duel met zijn belager met een harde omhaal de stand weer gelijk te maken (22). Na de pauze moest er een VZC-speler voor een minuut het water verlaten, doch door vakkundig verdedigen kreeg PCG geen kans de numerieke meerder heid uit te buiten. Ditzelfde overkwam VZC 2 even daarna, maar PCG wist na een snelle uitval over rechts de stand op 32 te brengen. De spanning steeg ten top, want deze stand was voor PCG voldoende om een derde wedstrijd uit de kamp te slepen. Het publiek roerde zich danig en de spanning was te snij den. Trainer-coach Gerard van der Kolk verschafte zijn pupillen de nodige aan- wijzigingen en rust, waarna VZC met de moed der wanhoop een fel offensief ontketende. Maar met kunst- en vlieg werk hield PCG de defensie dicht. Tot twintig seconden voor het einde achterspeler Ab van Wijk met de bal opzwom in de richting van het vijande lijk doel en vanaf ongeveer vijftien meter de bal achter de tevergeefs grij pende PCG-keeper mikte. (33). De rest van de' wedstrijd werd een formaliteit, want VZC liet zich de bal niet meer ontfutselen. Toch klonk het eindsignaal als een verlossing, waarna zeven dolgelukkige knapen zich uit het water hesen om trainer-coach Van der Kolk er gekleed en wel in te depone ren. De spelers Rob Olislagers, Herman van Suydendorp, Cel Slotboom, Ab van Wijk. Lex den Drijver, Bep Rebergen, Cor Bouman, Bert Bolderman, Teun is van Binsbergen en Piet ter Burg had den geschiedenis geschreven, want voor het eerst na vele jaren promoveerde een heren-reserveteam van VZC naar de bondsafdeling. minstens vier voorstellingen moeten bestaan. Bezitters van het Cultureel Jongeren Paspoort ontvangen gratis twee coupons waarmee zij toegang krijgen tot twee zelf te kiezen voorstel lingen, mits daarvoor op de dag van de voorstellling nog plaatsen beschikbaar zijn. Voor hen is voor losse kaarten in principe 50 pet. van do vastgestelde prijs bepaald. Tot eind september kan men dagelijks (behalve op zaterdag) tussen 11 en 15 uur bij de kassa van Junushoff terecht voor het bestellen van abonnementen evenals op vrijdag avond van 20 tot 22 uur. Geboren: Krista R, d.v. F. J. Leusink en G. J. Harder, Kesteren. (geb. te Wa geningen); Hendrikje, d.v. J. E. Bunt en M. Verwoert, Opheusden. (geb. te Rhe- nen). r. Ondertrouwd: Johannes J. Roden burg, Amstelveen en Gijsberta M. van Kleef, Kesteren. Getrouwd: A. W. Huibers, Opheusden en A. M. B. Stuurbrink, Opheusden; J. D. Huibers, Opheusden en C. van Dood- eweerd, Kesteren. Fred Renooy, blijkt een begenadigd componist wanneer je bijvoorbeeld zijn Preludium, Recitativo en Fughetta hoort, dat het drietal uitvoerde. Speels, humoristisch, modern en toch grijpbaar voor iedereen, waarbij de opbouw van Recitativo verrassend is te noemen. Elk der instrumenten brengt het the ma in een solopartij naar voren, logisch in elkaar overvloeiend en schitterend uitlopend op een vrolijke fughetta die opeens een omspeling blijkt te zijn van „Dankt, dankt nu allen God". Prachtig zoals de hobo deze melodie tevoorschijn tovert. De Rapsodie van 6 volksliedjes van dezelfde B. Renooy is ook al zo'n kleinood dat je wel tien keer achter elkaar kan horen. Kunstig zoals je dartelend van het ene wijsje naar het andere huppelt en het trio bracht dit met zoveel overgave en zo lichtvoe tig, dat je haast niet stil kon blijven zitten, of het moest uit bewondering zijn voor zoveel virtuositeit. Dit laatste kunnen we ook schrijven ten aanzien van het slotoptreden. Van Georges Auric stond „Décidé-Romance en Final" op het program en ook dit nog weer iets modernere werk kon ons al evenzeer bekoren, vooral de wijze waarop in de finale de cantus firmus door de drie instrumenten beurtelings werd gebracht. Al met al een schitte rend geheel en voor ons genoeg. Echter, door dit optreden heen, bracht Christiaan Verburg nog zijn kleine orgelconcert. Het paste er in de verste verte niet bij. De vier stukken uit de periode 1450-1592 werden veel te gejaagd achtereen vertolkt en bleken in het geheel van de avond te steriel en „koud". De sfeer van deze muziek vormde voor ons helemaal geen aan loop tot Mozart. Van Samuel Scheidt speelde Verburg „Alamanda", een Bruynsmedelijn met variaties. Technisch feilloos vertolkt, maar waarom er zo met registers ge smeten moest worden is me een raad sel. Johannes Brahms was vertegen woordigd door een koraalvoorspel dat na de volksliedjes van Renooy gewoon koddig aandeed. Het concert werd besloten met het Tweede Koraal van César Franck. Een stuk dat als afsluiting van een apart orgelconcert op zijn plaats is, maar hier niet. Overigens leent het Batzorgel van de Andrieskerk er zich natuurlijk wel voor, al betreuren we het, dat indertijd de zwelkast is weggebroken. Die kwam bijvoorbeeld bij Franck goed te pas. De registratie was redelijk maar van enige bezieling konden we weinig bespeuren. Misschien hebben we door het rom melige karakter van de avond Chris tiaan Verburg niet op z'n voordeligst EDERVEEN Op het terrein van de heer Liefting heeft gisteren een fjor- denpaardenkeuring plaats gevonden waar circa 75 paarden werden aange voerd. Het was de vijftiende maal dat de Vereniging Nederlandse Fjorden- paarden Stamboek deze keuring orga niseerde. Diverse rubrieken werden gehand haafd, om zo tot een prijsbepaling te kunnen komen. Uitslagen Hengstveu lens: A-premie ging naar de hengst van M. Dekker, Veenendaal. Merry veulens: zeven A-premies werden uitgereikt. De eerste ging naar Orchidee, (dit merry- veulen werd tevens kampioen van de veulens) van H. Henken uit Veenen daal. De tweede A-premie ging naar Ottilia, van R. van Harn uil Veenen daal. Eenjarige Merries: eerste A-pre mie was voor Nannie, van E. van Harn te Ede. Tweejarige Merries: A-premie voor Mabel van E. van Harn te Ede. Drie- en vierjarige Merries: A-premie voor Lykke (tevens jeugdkampioen) van Staatsbosbeheer te Arnhem. Vijf- en zesjarige Merries: de drie A-premies gingen naar Jacomien van R. van Harn te Veenendaal, Jasta van E. van Roekei uit Veenendaal en Jiqui- ta van Staatsbosbeheer te Arnhem. De ze drie worden als voorlopige model merries gesteld. Zeven- en achtjarige Merries: A-premies voor Gerda, van landgoed „Geerenstein", Woudenberg. Neg*n- en tienjarige merries: twee A-premies voor Getha (tevens kam pioen van de oudere paarden) van H. Erkes, Barneveld en Dore, van A. Vert- steeg uit Tiel. k Van de modelmerries waren er vier van kwaliteit. Stermerries: eerste werd Frida (van de model- en stermerries kampioen) van H. Henken te Veenendaal. Deze stermerrie werd tevens tot dag- en ere- kampioen uitverkoren. Verdere waar dering ging uit naar Smüt, van M. Dek ker te Ede, Truusje van G. van Geesink te Achterberg en naar Roelina van H. van Ginkel te Woudenberg. Alle fjordenpaarden die gisteren in Edcrveen ter keuring werden aange boden stonden in afwachting van de keurmeesters keurig in het gelid. En kele eigenaars hanteerden nog vlug even kam en schaar om de dieren zo voordelig mogelijk voor te brengen. Aan het einde van de keuring ont ving elke eigenaar van een geprimeerd paard een herinneringsmedaille. gehoord en wist hij zelf ook niet zo goed waar hij heen moest met dez« combinatie. In ieder geval was zijn op treden te brokkelig en te kort om een definitief oordeel te vormen en dat k jammer. Het was een concert van uitersten, dat op zich wel interessant kan zijn, maar dat gisteravond toch wel te veel van het goede was. Het blaastrio heeft echter wel voor ons de show gestolen, muzikaal gezien en dat geldt dan als een positieve eindconclusie. JAN HESSELS MULDER. RHENEN De Technische Commis sie van de Tennisclub Rhenen organi seert van 28 augustus tot en met zater dag 12 september op het Gemeentelijk sportpark „Candia" de traditionele clubkampioenschappen. Verwacht wordt dat er gezien de ledenaanwas van het afgelopen jaar minstens even veel inschrijvingen binnen zullen ko men als vorig jaar, toen door ongeveer zestig leden aan deze wedstrijden werd deelgenomen. Evenals vorig jaar is ook nu een ver liezersronde voor de enkelspelen, die op zondag 13 september zal worden ge speeld. Dit geldt echter niet voor junio ren, die weliswaar tegelijk met de se nioren op de kampioenschappen uitko men, maar in poules spelen en dus au tomatisch meer dan één wedstrijd voor de boeg hebben. Als alles meeloopt zijn op zaterdag 12 september de finales van zowel de junioren als de senioren. De inschrijving voor deze onderlinge wedstrijden, die kan geschieden bij de heren H. Kemperman en R. Lodder, sluit zaterdagavond 22 augustus. VEENENDAAL Het einde van de financiële zorgen voor het comité dat de 25e bejaarden- en invalidentoclit or ganiseert is in zicht. De huis-aan- huis-collecte die onlangs werd gehou den leverde een bedrag op van ruim 5000,-. Met het nog aanwezige kasgeld, waaronder tweemaal duizend gulden van het popfestival en het veteranen- toernooi, en de nog verwachte bedragen als reactie op de circulaire aan de auto bezitters, heeft men goede hoop de fi nanciën rond te krijgen. Met beide tochten is een bedrag van rond 13.000,- gemoeid. Naar het zich laat aanzien zullen een record-aantal bejaarden en invaliden aan de jubileumtocht deelnemen. Er hebben zich inmiddels 461 en 160 inva liden aangemeld, waardoor thans elf bussen moeten worden afgehuurd tegen negen vorig jaar. De bejaarden gaan woensdag 26 augustus op stap, terwijl zaterdag 5 september voor de invaliden is gereserveerd. AMERONGEN Zaterdag, 22 augus tus a.s. organiseert de plaatselijke Oranjevereniging in verband met het 25-jarig jubileum een receptie. Tussen 3 en 5 uur is iedereen welkom in het Dorpshuis. AMERONGEN Het Koningin VVil- helmina Fonds gaat weer zijn jaarlijkse collecte voor de kankerbestrijding hou den. Collectanten zullen tussen 24 au gustus en 5 september de Amerongse bevolking om een bijdrage vragen, door huis aan huis te collecteren. Coöperatieve Veilingsvereniging Zalt- bommel en Omstreken. Prijsbcricht d.d. 17-8-70. Aardbeien: AE 84-136 A 83-87 BII 42- 72. Ong. 71-101 per doosje. Bramen: I 57-73 per doosje. Rode bessen: 62 per doosje. Pruimen: Czar: I 44-68 II 24-65. Dubb. Witte: I 31-61 II 21-36. Ontario: I 38-64 II 30-40. Vroegetolse: I 126. Wijnpruimen: I 116-140 II 64-77 per kg. FRUIT EXPORT: Mantet: I 75/85 91 I 70/75 72-78 I 65/70 47-61 II 75/80 61-77 II 70/75 60-73 II 65/70 57-61 II 60/65 36-50. James Grieve: I 85/90 46 I 70/80 38-44 I 70/75 38-40. Early Vic: I 70/80 31 I 60/70 20-22. Stark E: I 70/80 40-51 I 60/70 24-36 I 55/60 23-32. Clapps P: I 65/75 32-40 I 60/70 20-31 I 55/65 23-27 per kg. GROENTEN: Aardappelen: Barima: I11 26-30. Bon- ken: 20-24. Dore: I II 28-32. Bon- ken: 19-30. Eigenheimers: I II 22-34. Bintje: 1 11 27-30. Bonken: 20-27. Sirtema: I II 28-32. Bonken: 21-25 per kg. Andijvie: I 26-40 II 21-29 per kg. Bospeen: 26-63 per bos. Bloem kool: -6 42-59 per stuk. Komkommers: Export: 40/50 15 50/60 18 60/75 25 75/90 30 per stuk. Meloenen: Ananas: 138-149. Oog: -6 149-185 -8 137-161 -10 103-145 -11 108-125 -12 83-125 per stuk. Prei: AI 65-81 B 54 per kg. Rode Kool: A 19-28 per kg. Savoye Kool: A 18-38 per kg. Sla: II 19-26 per stuk. Snij bonen: I 86-104 II 62-78 per kg. Stamprincessen: 108-139 per kg. To maten: Export: A 260-262 B 260-263 per bak. Uien: I 39-54 per kg. TIEL Op zondag 6 september orga niseert de MAC Pr. Marijke weer een oriënteringsrit over een lengte van 44 km. De start vind plaats bij wegrestau rant Tiel om twee uur. Vanaf kwart over één kan er worden ingeschreven.

De Vallei | 1970 | | pagina 3