KNVB KRIJGT ZELF NIETS VAN NOS-GELD NOS. BEDRIJF VAN CIRCA 2700 MENSEN Vanavond herhaling van de „Van het Reve-show" Totaal verschillende bedrijven hebben toch elkaar Indianen in Brazilië zijn niet gezond Heer Bommel l de en Slijtmijt VANAVOND MORGEN Nederlandse schilderkunst Civilisatie in Sectics Bestuur Chefs Medisch team rapporteert: Kwart voor negen op Nederland 2: programmaos MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE ADIO UIT DE KERKEN DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1970 Twee namen in het nieuws: NOS en KNVB. Afkortin gen van de Nederlandse Omroep Stichting en de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbondtwee organisaties die hun geschil over het uitzenden van voetbalflitsen De gelden, die de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB) bij de Ne derlandse Omroep Stichting (NOS) heeft bedongen voor het uitzenden van voetbalflitsen via de televisie, zijn niet bestemd voor de kas van de bond. Ze komen uitsluitend ten goede aan de clubs in het betaalde voetbal. Die clubs, verenigd in de Federatie van Betalende Voetbalorganisaties (FBO), hebben de eis voor driekwart miljoen gulden via het sectiebestuur be taald voetbal van de KNVB bij de NOS op tafel gelegd. De sectie betaald voetbal is een van de vier secties waaruit de KNVB is opgebouwd. voorlopig hebben bijgelegd. Hoe groot zijn deze orga nisaties? Wat is hun invloed? Over welke middelen be schikken zij? Hieronder het antwoord. De Nederlandse Omroep Stichting (N.O.S.) is één jaar en bijna drie maanden oud. Zij kwam tot stand op 29 mei 1969, toen de Stichting Nederlandse Radio Unie en de Ned. Televisie Stichting werden ontbonden en samengesmolten in de N.O.S. De N.O.S.-en-oo-es zegt de minister, maar nos is het gewone spraakgebruik geworden behoort tot de grootste vijftig bedrijven van Nederland. Er wer ken ongeveer 2700 mensen. Het jaarbudget ligt tussen de 120 en 150 miljoen gulden. De secties zijn geheel zelfstandig in het nemen en uitvoeren van besluiten. In allerlaatste instantie kan het over koepelende bondsbestuur een besluit van een sectie nietig verklaren, zoals dat eind april van dit jaar werd ge daan met een besluit van de sectie zaterdagvoetbal ten aanzien van haar spelers in het nationale amateurelftal, d„t naar Italië werd uitgezonden voor het Europese voetbalkampioenschap. De heer J. de Fouw, hoofd afdeling financiële zaken en chef de bureau van het bondsbureau in Den Haag, ziet een dergelijk ingrijpen van het bondsbe stuur in het conflict KNVBNOS nog niet. De vier secties van de KNVB (totaal bijna zevenhonderdduizend leden) zijn: betaald voetbal, zaterdag-amateurvoet- bal, zondag-amateurvoetbal en de sec tie afdelingen. Deze secties hebben af zonderlijke besturen, die worden ge kozen door de daarbij aangesloterf ver enigingen en bij het betaalde voetbal ook door aangesloten stichtingen. Hoogste gezagsorgaan van de bond is de bondsvergadering, te vergelijken met een wetgevende macht. Deze vergade ring is samengesteld uit 48 afgevaardig den van het amateurvoetbal en 48 uit het betaalde voetbal, alsmede enkele leden met adviserende stem. Het bonds bestuur bestaande uit elf leden, waar aan toegevoegd de secretaris-penning meester van de bond een betaalde functionaris is de uitvoerende macht. De bond telt ook zeer vele bestuurs colleges en commissies. Aan al deze colleges is een van de personeelsleden als betaald functionaris voor admi nistratieve aangelegenheden toege voegd. Alle bestuurs- en commissie leden doen hun werk als onbetaalde krachten. „Veel mensen vergeten dit," «idus de heer De Fouw. „De kosten die zij maken komen uit de bondskas. Dat geldt ook voor de kos ten die consuls maken en verenigingen, die vergeefse reizen maken. De bond heeft nog veel meer kosten, zoals het instand houden van een grond-tech- nische dienst, salariëring van vijftig personeelsleden op het bondsbureau, twaalf oefenmeesters en de technische afdelingen, alsmede het bondsapparaat zelf en dat van de afdelingen." „Daarnaast komen dan nog de kos ten voor oefenwedstrijden van natio nale en vertegenwoordigende elftallen. De kosten voor de organisatie daarvan en van interlandwedstrijden, sociale lasten, verzekeringen, etc.," aldus de heer De Fouw. Om die kosten de jaarlijkse ver lies- en winstrekening sloot in 1969 op bijna vijf miljoen te bestrijden heeft de KNVB 1,6 procent van de bruto recettes van alle wedstrijden, die de clubs spelen. Bovendien betaalt elke vereniging of stichting ƒ2,50 per jaar contributie aan de bond als vereniging. Daarnaast moet voor ieder seniorlid drie gulden contributie per jaar aan de bond worden afgedragen. „Een gulden daarvan gaat naar de afdeling, waar onder de clubs ressorteren. Voor leden van twaalf tot achttien jaar is dat res pectievelijk een kwartje en een gulden en voor de pupillen (onder de twaalf jaar) gaan de twee kwartjes helemaal naar de afdelingen." Tenslotte krijgt men nog een wette lijk vastgesteld bedrag voor program marechten van de Nationale Sporttota- lisator, een instantie die helemaal bui ten het conflict staat. „Als we dat niet zouden krijgen, sluiten onze finan ciële posten niet meer. Hoe komt de N.O.S. aan dat geld? Dat is heel eenvoudig. Er zijn twee in komstenbronnen: de kijk- en luistergel den en de reclame-inkomsten via de STER. Als voorbeeld kan 1968 gelden. Het totaal aan inkomsten uit de pot van kijk- en luistergelden bedroeg toen voor de gehele omroep berekend 219 miljoen gulden. Daar kwam bij uit de STER-pot 74 miljoen gulden. Dit totaal van 293 miljoen werd verminderd met 66 miljoen voor uitgaven en onkosten en met 31 miljoen gulden, die de pers ontving uit de reclame-gelden. Van het overblijfsel van 196 miljoen gulden kreeg de N.O.S. 120 miljoen gulden. Het restant was voor de omroepverenigin gen. De Nederlandse Omroep Stichting wordt bestuurd door een college van 25 mensen. Dat zijn: een voorzitter, de heer E. A. Schüttenhelm, twaalf vertegen woordigers van de zes omroepvereni gingen (Avro, KRO, Vara, NCRV, VPRO en TROS), zes vertegenwoordi gers van instellingen op maatschappe lijk, sociaal en cultureel gebied, en zes door de Kroon benoemde leden. Het da gelijks bestuur berust bij de zg. Raad van Beheer ,die uit zeven menserk be staat. Daarnaast zijn er nog de regerings commissarissen, Mr. J. van der Dussen voor de radio en de heer J. W. Renge- link voor de televisie. Zij zijn namens de minister aangesteld voor de gehele omroep om toezicht te houden in de meest algemene zin. De N.O.S. telt een groot aantal apar te afdelingen. Zowel voor radio als voor de televisie. Al die afdelingen hebben chefs en zij samen zorgen er voor dat de zaak blijft lopen. Dat gebeurt soms niet altijd even effi ciënt, maar een probleem daarbij is on der meer ook de geweldige dislokatie. De N.O.S.-diensten zijn namelijk onder gebracht in een groot aantal gebouwen, voornamelijk in Hilversum en Bussum. Daar brengt men de laatste jaren dras tisch verandering in aan door de bouw van het zg. „Omroepkwartier" in Hil versum. Aan de Insulindelaan is een terrein van dertig hectare uitgezet waar alle N.O.S.-diensten in de loop van de jaren onderdak ntoeten vinden. Momenteel zijn in het Omroepkwar tier al ondergebracht: het muziekpavil- joen ,de studio's van waaruit de pro gramma's van Hilversum III worden verzorgd en zes televisiestudio's met de bijbehorende regiekamers, decormonta gehallen en het artiestenkwartier. RIO DE JANEIRO De Braziliaan se Indianen lijden veelal aan tubercu lose, malaria en darmparasieten, zo hebben leden van een internationale delegatie van het Internationale Rode Kruis te Rio de Janeiro verklaard. De artsen Sjouke Bakker (Nederland) en Rolf Habersang (Duitsland), twee van de vier Europese leden van de de legatie die drie maanden lang bezoeken aan Indianendorpen in Brazilië heeft gebracht, hebben verklaard, dat zij een rapport zullen voorleggen aan een ver gadering van het Internationale Rode Kruid in Genève. Die vergadering zal in de derde week van september worden gehouden. Zij wilden niets zeggen over de be richten over massamoorden, die de ko lonisten in het binnenland op de India nen zouden plegen. Zij verklaarden niets gezien of gehoord te hebben dat die berichten zou kunnen staven. Zij spraken woorden van lof over de medewerking van de Braziliaanse auto riteiten. De leden van de delegatie reis den met vliegtuigen van de Braziliaanse luchtmacht. Zij werden vergezeld door Braziliaanse kenners van de Indianen. Zij reisen verder per schip en tc voet en legden in totaal 22.000 km af. De medische verzorging van de In dianen door de Braziliaanse autoritei ten, zo zeiden zij, stelt weinig of niets voor. Slechts enkele stammen worden regelmatig door artsen bezocht en de schaarse hulp is onvoldoende niet slechts voor de Indianen, maar ook voor de bewoners van de kleine plaats jes in het binnenland. Tuberculose heerst algemeen onder de Braziliaanse Indianen, in het bijzon der onder de stammen op het eiland Bananal bij Brasilia, waar het percen tage van lijders aan deze ziekte 30 pro cent bedraagt. Andere ziekten, waaraan de Indianen veelal lijden, zijn malaria, wormen, longontsteking en bronchitis. De artsen zeiden verbaasd te zijn over de afwe zigheid van geslachtsziekten die zij wel verwacht hadden te zullen aantreffen. ROUGH AND READY (Californië) De Amerikaan Larry Filer heeit zijn zes jaar oude paard Doe uitgerust met een stuurwiel. Volgens de paar- dentrainer, die twee jaar geleden met het experiment is begonnen, voldoet dit systeem beter dan de traditionele teugels. Het stuurwiel is verbonden met een draadring rond de hals van het paard. Overigens krijgt het paard ook teugels met het opschrift Alleen in geval van nood"Filer heeft er nog niet aan gedacht zijn paard straks ook uit te rusten met een gas- of rempe daal. „Men zou kunnen menen dat het uiterst persoonlijke karakter van dit werk slechts een kleine lezerskring kan bereiken. In werkelijkheid wekt het, behalve uiteraard weerstanden, ook grote weerklank. Het is duide lijk dat de authenticiteit en de hart stocht waarmee het geschreven is het persoonlijke element een alge mene betekenis hebben gegeven Het in omvang en thematiek beperk te oeuvre van deze schrijver heeft temidden van proza van langere adem en grotere diversiteit een uniek karakter door zijn streng vol gehouden intensiteit. Deze overwe gingen hebbben de meerderheid van de jury ertoe geleid de schrijver Ge rard Kornelis van het Reve voor te dragen ter bekroning met de P.C. Hooftprijs-1968 op grond van zijn gehele proza-oeuvre". Deze beslissing van de P.C. Hooft- prijs-jury heeft geleid tot de uitrei king van genoemde prijs aan G. K. van het Reve op 26 augustus 1969. Deze uitreiking leidde tot een veel besproken kus die de onderscheiden schrijver gaf aan degene die hem uitreikte: minister Klompé. De bij eenkomst waarop dit gebeurde leid de er toe dat de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde op 23 ok tober 1969 in de Allerheiligste Hart- kerk in Amsterdam een huldigingg van Van het Reve organiseerde, die door de VPRO-televisie rechtstreeks werd uitgezonden. Deze uitzending leidde er toe dat er (niet direct de volgende dag, maar pas na enkele dagen, toen een aantal katholieken protesteerde tegen het houden van een dergelijke bijeenkomst in een kerk) discussies ontbrandden, waaruit één ding toch wel heel duidelijk naar voren kwam: dat het een zeer opmerkelijke televisie-uit zending was, hoe men er ook over mocht denken. En dit heeft er onge twijfeld toe geleid dat de VPRO-t.v. deze uitzending, zij het in verkorte vorm, heeft opgenomen in haar serie hoogtepunten uit het afgelopen win terseizoen, die zij deze zomer pleegt te herhalen wanneer zij op donder dagavond via Nederland 2 uitzendt. Om kort te gaan: vanavond van kwart voor negen tot tien minuten voor half elf kunt u nogmaals of (als u het evenement destijds gemist hebt) alsnog kijken naar de Van het Reve-show. Ongetwijfeld een verstandig be sluit van de VPRO, want er zijn nu eenmaal van die positief of negatief gewaardeerde manifestaties die zó indrukwekkend zijn, dat je ze graag een tweede keer wilt meemaken om ze wat beter te kunnen waarderen. Er zijn (om enkele voorbeelden te 6956 Na een lange en moeizame klim partij slaagde heer Bommel er in het smalle rotspad te bereiken, en daar trok 'om Poes hem omhoog. „Ik ben... aan het einde... van mijn krachten..." hijgde hij terwijl hij voorzichtig ging staan. „Maar het denkbeeld van de kleine schepsels,,, die vol vertrouwen in mijn jas zak zitten... gaf mij moed!" „Hm", zei Tom Poes. „Wat, hm!" hernam heer Ollie die gedurende de klaulerpartij diep had nagedacht en toch wel een beetje onge rust geworden was. „Het was mijn plicht als heer om ze te redden. Zeg nu zelf. En nu is het mijn taak om ze in de iand te houden. Dat kan niet moeilijk zijn!" „Hoe wilt u dat doen?" hield Tom Poes aan. Hij had heer Bommel bij een hand gevat en schuifelde nu voorzichtig over de richel naar de vlakte toe waar hij zijn rugzak had achtergelaten. Zo gauw dat punt bereikt was trok heer Ollie zijn jas recht en snoof vol welbehagen de zuivere berglucht in. Toen stak hij zijn hand in de zak en bracht de insekten te voor schijn. „Ziedaar", sprak hij. „Kijk maar eens goed rond. Hier is een betere wereld, zoals julie zien. Geen kale vlakte vol stof, maar een prachtig landschap vol groen en bloemen. Ik moet jullie echter waarschuwen! Het is verboden om weg te lopen. Geen geknaag of ander wild gedoe hier. Ik zal persoonlijk voor jullie zor gen!" Doch de geredden waren lang niet zo blij als hij verwacht had. Ze stonden met trillende knieën op zijn handpalm en omklemden elkander in grote angst. „Te rug in de jaszak!" riep Maaike Prut sjir- pend uit „Dit is een heel slechte omge ving, met al die planten! En ik ruik zelfs honing! Dat is héél nadelig voor de kleintjes". G. K. VAN HET REVE. noemen) mensen die vandaag de dag bij het horen van de vooroorlogse mopjes van Buziau zich afvragen: ..Hoe hebben we daar destijds zo om kunnen lachen, gieren en brullen?". Er zijn ook mensen die de enkele jaren geleden in boekvorm uitge brachte bloemlezingen uit de tv-pro- gramma's „Zo is het" en „Hoepla" doorbladeren en zich afvragen, waarom zij zich destijds zo hebben kunnen ergeren aan „Beeldreligie" en „Phil Bloom,,, nu er vandaag de dag in de kleinkunst veel vaker vrijmoedig over religie wordt ge praat en de ene sex-boetiek na de andere verrijst. Niettemin zullen er ook nog heel wat mensen zijn, die nog steeds geen weg weten met de mens Van het Reve, zijn boeken en de uitzending van zijn huldiging. Weliswaar is hij evenzeer tegelijkertijd een heilige en een zondaar, een bloedserieuze mens een een charlatan als iedere andere mens, maar juist de in dat juryrapport genoemde „streng vol gehouden intensieteit" waarmee hij dit demonstreert, maken hem even uniek en voor velen moeilijk te ver teren als het feit dat zijn huldiging (met onder meer een goochelaar) in een kerk plaatsvond. De Van het Reve-show zal daarom ook door degenen die de uitzending vanavond voor de tweede keer zien, wel met gemengde gevoelens wor den ondergaan, geheel afgezien van hun waardering voor het in ieder geval voortreffelijk geschreven, niet voor niets met de P.X.Hooftprijs be kroonde oeuvre van deze schrijver. NEDERLAND I 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 TROS: (K) Jam: muzikale show voor de jeugd. 19.31 (K) De wereld waarin wij le ven: Water, TV-serie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 Tros: Klaar voor de strat: Pre sentatie van de clubs van de ere divisie. 21.05 (K) De dief van Washington, TV-fiim. 21.55 TROS-Tienstrijd. 22.35Ï-22.40 (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Van gewest tot gewest. 19.49 Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme. 20.00 (K) Journaal. 20.20 VPRO: Berichten uit de zomer. 20.45 Verkorte herhaling van de hul diging van G.K. van het Reve in de Allerheiligste Hart-Kerk te Amsterdam. In de pauze: extra af levering van Berichten uit de zo mer. 22.20-22.25 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal progr.: NDR: 18.00 (K) Filmrep. 18.30 (K) Actualiteiten. Wat de uitzending ook zo inte ressant maakte, was het vraagstuk van Van het Reve deze week zelf in het VPRO-programmablad „Vrije Geluiden" aldus aansnijdt: „Was alles in de uitzending van tevoren geregeld en gerepeteerd? Neen, lang niet alles, en bij die on berekenbare gedeelten, zoals de vrij- e discussie met,het publiek, heb ik dan ook water en bloed gezweet. Op sommige van mijn uiteenzettingen over kerk, kunst, politiek, had ik mij enigszins kunnen voorbereiden, maar met mijn slotwoord over God, Liefde en Dood was dit niet het ge val: ik wist, dat het onder woorden brengen van wat ik over de Uitein delijke Dingen denk, mij slechts zou kunnen gelukken als ik het zonder enige voorbereiding en met alle kans op een stotterend fiasco zou durven ondernemen. Óf het mij ge lukt is, zult u vanavond in de her- ruitzending kunnen zien en ho- uitzending kunnen zien en horen." J. v. d. K. In de aflevering „Het licht van de ervaring" uit de serie „Civilisatie", ciie de NOS-televisie zondag van 21.35 tot 22.25 uur via Nederland 2 uitzendt, kan men onder meer opna men zien die in Nederland zijn ge maakt. De samensteller van de serie, Sir Kenneth Clark, heeft voor deze afle vering namelijk een bezoek gebracht aan Nederland, teneinde zich te ver diepen in de schilderijen van Rem brandt en Vermeer, waarin het licht zo'n belangrijke rol speelt. Men zou het licht, zo zegt Clark in deze aflevering, kunnen beschouwen als het machtigste symbool van de beschaving. Alle grote exponenten van de beschaving, van Dante tot Goethe, zijn er door geobsedeerd ge weest. Maar in de zeventiende eeuw bereikte het licht zijn beslissende fase: de ontdekking van de lens gaf het een nieuwe plaats en macht, de telescoop en microscoop openbaar den nieuwe werelden in de ruimte en in een druppel water, en het rea lisme van de Hollandse schilder kunst bracht de observatie van het menselijk karakter een stuk verder. Behalve in Nederland werden voor deze aflevering ook opnamen ge- 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nord- schau-magazine. 19.26 (K) Lautlose Jagd, TV-serie. 19.59 Progr.over- zicht. WDR: 18.00 (K) Air Taxi, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.25 (K) Die Atomisten, TV-serie). 20.00 (K) Journaal en weeroverzicht. 20.15 Zurück, wo ich begann, toneelstuk. 21.35 Filmrep. 22.20 (K) Journaal, commentaar en weeroverzicht. 22.40 (K) Ballet. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Der Sohn des Scheichs, oude film. 19.10 Auge in Auge, kort TV-spel. 19.45 (K) Nieuws, actuali teiten en weerbericht. 20.15 Mein Freund Bunbury, musical. Aanslui tend: Nieuws. 21.55 Discussie. 22.40 (K) Nieuws en weerbericht. DUITSLAND 1 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Culturele kroniek. 11.20 Zwischenspiel, TV-spel. 12.25 Dick und Doof, filmklucht. 12.50 In ternationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Am Hofe des Gross- moguls, historisch poppenspel. 17.00 (K) Voor de kinderen. 17.25 Interna tionaal jeugdmagazine. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 16.55 ..Brüder im All" (tv-serie). 1 "".25 (K) Weerbericht voor vakantie gangers. 17.30 (K) Nieuws en weer bericht, 17.35 (K) Sport. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte gr.muz., en reportages. (8.00 Nieuws; 8.11 Radio journaal; 8.30-8.33 De groenteman). AOS: 9.00 Internationaal Spectrum: klassieke en moderne muziek (opn.). (9.35-9.40 Waterstanden). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 nieuws). 11.30 Horlepiep: volksmu ziek uit Pakistan. 11.55 Beursberich ten. NOS: 12.00 Blik op de wereld: informatief programma over proble men van Europese integratie. Over heidsvoorlichting: Uitzending voor de landbouw. NOS: 12.40 Stereo: Lichte gr.muz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 Stereo: Semi- klassieke orkestmuz. (gr). 13.35 Mo dern pianoconcert (gr). E.O.: 14.00 Ruimte: radio-magazine met gewijde muz., lezingen en korte overdenking. NOS: 15.00 Stereo: Aspecten van de kamermuz.: klassieke kamermuziek. 15.45 Toerismo: toeristische informa tie uit binnen- en buitenland VPRO: 16.00 VPRO-vrijdag: muziek, com mentaren, reportages, interviews, be richten en telefonische reakties. (16.00 Nieuws; 17.55 Mededelingen; 18.00 en 19.30 Nieuws). VARA: 21.00 Turandot, opera van Busoni, door RAI-Turijn. (gr). 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Prettig weekend: licht gevarieerd pl.progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM IT KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klas sieke muz. (gr.). (7.30 Nws.; 7.32 Act.; 7.50 Overweging; 8.00-8.10 Nws). 8.30 Nws. 8.32 Touringclub: informaties en tips voor de vakantie. 8.45 Voor de huisvrouw. (9.00 Gymnastiek voor de vrouw). 9.45 Wie is in godsnaam Jezus Christus?, lezing. 10.00 Stereo: Aubademoderne orkestwerken (gr.). 11.00 Nws. 11.03 Voor de zie ken. 11.55 Med. 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gev. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Act.; 13.00 13.05 Raden maar...) 14.00 Beschermengel (Guar dian Angel), hoorspel. 14.25 Stereo: Lichte gr.muz. TROS: 14.55 Stereo: Concert a la carte: verzoekpl.progr. van operettemuz. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Disco-Drive-In: de showbu siness op de korrel genomen. 17.30 Sportkompas. NCRV: 18.00 Kerkor gelconcert: klassieke en moderne muz. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten 19.00 Wereldpanorama. 19.10 Veel gevraagde gewijde muziek (gr.). 19.40 Wijd als de wereld: wekelijkse internationale oriëntatie in kerk. zending en oecumene. 19.50 Stereo: Jeugdkoor: volksliederen. 20.05 Ste reo: The sound of musical: progr. van musicalfragmenten. 21.10 Praag in tranen, klankbeeld. KRO: 22.00 Actualiteiten. 22.30 Nws. 22.40 De Beyaerd-Hier: cabaretprogr. 23.10 Apollo XXI, een fantastisch ruimte vaart mysterie. 23.30 Stereo: Mid night special: licht muz.progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 De Eddy Becker Show. (10.00-10.03 Nws.). 11.00 Nws. NOS: 11.03 De Felix Meurders Show. VPRO: 12.00 Nws. 12.03 Top-30 licht pl.progr. 13.00 Nws. 13.03 Top-30 (vervolg). TROS: 14.00 Nws. 14.03 Suzie Cream Chee se: licht pl.progr. AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Muziek Boetiek. (16.00-16.02 Nws.). 17.00 Nws. 17.02 Radiojour naal. 17.05-18.00 Zingende bougie: gevarieerd pl.progr. voor automobi listen. NED. IIERV. KERK Beroepen te Scherpenisse: A. Wisger- hof te Veenendaal; te Giessen-Rijs- wijk (N.B.) (toez.) E. Bouman te Urk. Aangenomen naar Lutten (toez.) D. Voortman te West-Terschelling. Bedankt voor De Bilt (toez.) A. Ro mein te Wezep; voor Tholen C. den Boer te Zeist. GEREF. KERKEN Beroepen te Curasao (als koopvaar- dijpredikant) M. Boot te Oudewa ter; te Boskoop C. van der Tas te Amsterdam-West. Aangenomen naar Amersfoort J. ter Horst te 's-Graveland, die bedank te voor Enschede. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Kaapstad L. Douw te Enschede-Z.W. Aangenomen naar Nijkerk J. van Benthem te Ulrum. EVANGELISCH-LUTHERSE KERKEN Naar Eindhoven proponent K. J. Dekker te Eindhoven.

De Vallei | 1970 | | pagina 5