Hardnekkig FC Utrecht maakte het Feijenoord in beginfase nog moeilijk: 4-1 Van Hamburg gaat niet naar Barcelona Estudiantes zoekt terrein voor duel met Feijenoord Gordon Johnson: Vanavond de echte finale Uitslagen draverji Sterk bezet CHIO van Rotterdam mm Vissers wil geld terug ZEIST Rodger van Ham burg, de in Australië wonende Nederlandse topzwemmer, gaat niet mee naar de Europese zwemkampioenschappen in Bar celona. Aan de hand van door hem gemaakte tijden tijdens de Australische win ter-kampioen schappen werd hij door de Ko ninklijke Nederlandse Zwem- bond (KNZB) gewogen en te licht bevonden. VERKLARING Honkbal jeugd uitgeschakeld HOOPVOL GEALARMEERD Wouters van den Oudenmeyer brak enkel GEEN ONBEKENDE TACKLES 2 x 13 goed Ajax speelde gelijk tegen FC Brugge: 2-2 SPORT IN 'T KORT Zwak spel van Holland Sport en ADO Sneek bekort niet winst op SHO Duitse beker DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1970 ROTTERDAM Europees voetbalkampioen Feijenoord, op het ogenblik bezig aan vele taken tegelijk, vertrekt morgenavond naar Buenos Aires met de geruststellende gedachte, dat de eerste punten in de nieuwe competitie vei lig in de knip zitten. Gisteravond in Rotterdam versloeg het het hardnekkige FC Utrecht, de wils krachtige vrucht van een fusie tussen DOS. Velox en Elinkwijk, met 4-1. Het duurde lang voordat de vrijwel constant aanvallende Rotterdammers, die na een minuut of vijf zelfs met 0-1 achterstonden, vat kregen op hun hard werkende tegenstanders. Maar toen Henk Wery na een ruststand van 1-1 in de tweede helft met twee dreunende schoten voor 3-1 had gezorgd, was er geen vuiltje meer aan de lucht. Feijenoord, zonder zijn nieuwe aan winst Dick Schneider, werd geconfron teerd met een ploeg, die massaal verde digde en die slechts incidenteel hun ge luk beproefde met een avontuurlijke Een wat vreemde beslissing, want Van Hamburg kwam. zij het in een 25-meterbad. tot enkele opmerkelijke prestaties. Op vier afstanden verbeter de hij het Nederlandse record. Op de 200 meter vrije slag kwam hij uit op 1.58,9 op de 400 meter vrije slag op 4.13,6, terwijl hij de 200 meter wissel slag afraasde in 2.15,8 en de 400 meter wisselslag in 4.57,0. Tijdens een gisteren in het sportcen- trum van de KNVB in Zeist gehouden bijeenkomst, waar de ploeg voor Barce lona in een trainingskamp vertoeft, kwam zwemleider H. W. Möller tot een niet geheel bevredigende verklaring. Via een in Engeland verschenen boekje was uitgerekend dat Van Hamburg in een 50-meterbad slechts tot matige prestaties zou zijn gekomen. Ruim is daarbij met seconden gemeten. Te ruim om Van Hamburg een echte kans te geven. Möller: „Doorslaggevend is tevens geweest een brief van de vader van Rodger waarin werd meegedeeld, dat het geen tijden waren om mee naar Europa te gaan". De tijden van Rodger van Hamburg liggen evenwel ruimschoots onder de KANSAS CITY Het Nederlandse jeugdhonkbalteam heeft in de Ameri kaanse stad Kansas City geen vervolg kunnen geven op het goede resultaat in de eerste wedstrijd. De ploeg, die voor het begin van het toernooi in een kort tijdsbestek vier wedstrijden speelde, toonde na zijn eerste wedstrijd in Kan sas City duidelijke vermoeidheidsver schijnselen. Het gevolg was twee ne derlagen en daarmee tevens het einde van het toernooi, want het wedstrijd- schema was gebaseerd op de zg dubbele eliminatie. De jeugdploeg verloor van Wellington met 0-9 en van Californië, dat in de eerste wedstrijd met 4-3 was verslagen, met 0-4. De ploeg zal zater dagmorgen om kwart voor acht op Schiphol terugkeren. limiet die de KNZB voor afvaardiging naar Barcelona had gesteld. Had de bond reeds eerder gesteld dat de vijf duizend gulden die de overtocht van Van Hamburg zou kosten een zekere medaille moest opleveren, de bond heeft nu geen enkel risico durven ne men. Ook al openen de tijden op de wisselslag van Van Hamburg kansen op eremetaal. Voor Yvonne van Kuylenburg, gese lecteerd voor de 100 en 200 meter vrije slag voor dames, valt morgen de beslis sing of zij al of niet met de ploeg naar Spanje mag vertrekken. Begin deze week werd de Nederland se kampioene op deze beide nummers getroffen door een blindedarm infectie. Dokter Kessel, die de ploeg zal begelei den: „Er zijn geen klachten meer en er is ook geen koorts. Ik ben gematigd optimistisch. Tot vrijdag moet zij in bed blijven. Daarna zullen we een be slissing nemen". De selectie, die twee maal per dag het water opzoekt, blijkt overigens goed te wennen in de rustige omgeving van Zeist. Verkeren alle leden van de ploeg volgens dokter Kessel in een uit stekende conditie, adviseur Nico van Dam was hoopvol gestemd over de ver richtingen van de groep. „We moeten de resultaten reëel tege moet zien. De tijden tijdens de training gaan vooruit. Ze zijn van enkele deel nemers zelfs beter dan ooit. Ons stre ven blijft gericht op een finaleplaats". Roger van Hamburg: niet in topvorm uitval. Niet zo'n originele gedachte natuur lijk, maar toch wel aardig effectief. Dat bleek al na een minuut of vijf, toen Teunissen een gave pass de ruimte in zond, waarop Groenendijk bliksemsnel reageerde. Hij was al langs Israel voor die er erg in had en tot overmaat van ramp kreeg doelman Eddy Treytel het schot, dat de slungelachtige Utrechter vervolgens af vuurde niet helemaal onder controle. Groenendijk kreeg daardoor een nieu we kans en de wanhopige sliding, die de toegesnelde Laseroms nog maakte, was vergeefs: 10. Nerveus zocht Feijenoord nog fre quenter de aanval en hoewel de Utrechters hun tegenstanders aanvan kelijk weinig vrijheid gaven, raakten zij er toch zichtbaar door van streek. Zo erg zelfs, dat de anders toch redelijk nuchtere Eddy van Stijn een bal, die Moulijn in het strafschopgebied liet neerdalen met zijn handen onderschep te. Scheidsrechter Chef Dorpmans wees een tikje verbaasd naar de witte stip en Frans Hasil gaf Feijenoords gemakke lijk verdiende gelijkmaker gestalte: 1—1. Feijenoord, toch wel geschrokken van die verrassende Utrechtse openingstref fer, gunde zich geen tijd om opgelucht adem te halen. De Rotterdammers wa ren duidelijk gealarmeerd door het energieke spel van het veerkrachtige FC Utrecht, dat weliswaar stug bleef verdedigen, maar dat vooral dank zij de ROTTERDAM Harry Wouters van den Oudenweyer zal tijdens het 23ste CHIO in Rotterdam, van 2 t/m 6 sept., zijn grote prijs van de stad Rotter dam, die hij vorig jaar met Abadan op zo fraaie wijze won, niet kunnen ver dedigen. De ruiter kwam dinsdag in zijn huis te Eist zo ongelukkig ten val, dat hij een enkel brak. Wouters van den Oudenweyer zal nu enkele weken rust moeten nemen. AMSTERDAM Gordon Johnson (24), die vanavond in het Olympisch Stadion deelneemt aan de revanches van de wereldkampioenschappen, heeft een paar drukke maanden achter de rug. De Australische wielrenner reed de vorige maand in Edinburgh op de Gemenebest Spelen, waar h(j achter zijn landgenoot Nicholson op de sprint veroveraar werd van een zilveren medaille. Over Leicester: „Ik was blij dat ik BUENOS AIRES Estudiantes de La Plata, houder van de Zuidamerikaanse voetbalbeker en volgende week woens dag in Buenos Aires tegenstander van Feijenoord, zoekt volgens het Engelse persbureau Reuter een stadion voor die wedstrijd. De stedleijke overheid van Buenos Aires heeft namelijk, zoals we reeds meldden, woensag het stadion van Boca Juniors, waar de wedstrijd zou worden gespeeld, gesloten. Het stadion van Boca Juniors behoort bij de vijf stadions waaraan verbete ringen dienden te worden uitgevoerd om de veiligheid van spelers en toeschou wers te waarborgen. In Buenos Aires was als voorwaarde gesteld dat die ver beteringen voor 3 augustus zouden zijn voltooid. Aangezien het stadion van Boca Juniors niet tijdig klaar was, werd er nog twee weken extra tijd gegeven, maar zelfs na de verlenging zijn de ver beteringen niet van dien aard dat de gemeente Buenos Aires met de voor zieningen kon akkoord gaan. In Buenos Aires verwacht men dat de meest voor de hand liggende uitwijk van Estudiantes het reusachtige River Plate-stadion is. Ook het River Plate- stadion werd door de gemeente gesloten, maar daar zijn de verbeteringswerk zaamheden redelijk vergevorderd. Het eigen stadion van Estudiantes in La Plata, zestig kilometer zuidelijk van Buenos Aires, komt niet in aanmerking omdat de capaciteit minder dan 50.000 plaatsen telt. Terwijl de Zuidamerikaanse federatie stelt dat voor het organiseren van inter nationale wedstrijden slechts dan toe stemming wordt gegeven wanneer meer dan 50.000 toeschouwers de wedstrijd kunnen bijwonen. Andere stadions, die wel aan de gemeentelijke voorwaarden met betrekking tot de veiligheid vol doen, hebben te weinig plaatsen. Samen gingen de twee Australiërs vervolgens naar Leicester, waar Nichil- son bij de amateurs op de vierde plaats eindigde. Gordon Johnson wilde zijn ge luk wel eens bij de profs beproeven en hij werd prompt wereldkampioen. „Tot mijn eigen verbazing" zegt hij nu, na een lichte training in het Olym pisch Stadion. „Er moest daar in Lei- cester behoorlijk gefiets worden. De vier die overbleven voor de halve fi nales ontliepen elkaar bijna niets in kracht. Als we met datzelfde kwartet vier keer rijden, heb je kans dat elk van ons een keer wint. Van oude rotten in het sprintervak heb ik trouwens gehoord dat er bij de profs in vele jaren niet zo'n boeiend wereldkampioenschap meer is ge weest." Johnson was voor de insiders geen onbekende. Op het wereldkampioen schap 1966 in Frankfurt debuteerde hij met een eervolle nederlaag tegen Moreion in de halve finales. Een jaar later in Amsterdam, toen hij al tot de favorieten behoorde, verspeelde hij zijn kans door in de serie in zijn rit tegen Turrini zodanig tegen het cement te smakken dat hij „als een gehakte bief stuk" verder moest rijden. Ook op de Olympische Spelen van Mexico 1968 maakte hij een zware 'val. Leijn Loevesijn niet in de finale kreeg. Ik had hem in de serie als tegenstander en in die ene rit kon ik hem kloppen. Maar ik weet dat Lijn in zo'n toernooi tijd nodig heeft om naar zijn top te groeien. Later heb ik met ontzag naar die stijgende prestatiecurve van hem gekeken en eerlijk, ik was blij dat ik hem niet in de finale tegen kwam." Johnson, die samen met Loevesijn trainde, voegt er nog aan toe: „Tijdens de revanches vechten Loevesijn en ik het aileen uit. Ik geloof zelfs dat je die wedstrijd niet moet betitelen als de re vanche van de wereldkampioenschap pen. Hel is misschien veel meer de „echte finale". Johnson blijft deze winter in Europa, waar hem als wereldkampioen mooie contracten wachten. Met zijn vrouw Sue en zijn tweejarig dochtertje Hardie, die op het ogenblik in Londen zijn, ves tigt hij zich in Gent. Behalve sprints zal hij deze winter ook veel zesdaagsen en omniums rijden. Johnson over zijn vak: „Sprinten leer je het beste in wedstrijden. En als ik een goede sprin ter ben geworden dank ik dat in de eerste plaats aan de ruime startgele- genheid. Bij ons in Australië rijden we wel twee, drie wedstrijden per week. Bij de amateurs hadden we ook zo'n groepje van vier. dat aan elkaar ge- waagd was. In de races, in de harde onderlinge strijd, heb ik het vak ge- leerd." behendige Olsen en de beweeglijke Groenendijk, die vlak voor de rust werd vervangen door Geurtsen, ook in aanvallend opzicht vaak paniek zaaide. In ieder geval bleek Feijenoord on danks al zijn ijver aanvankelijk niet in staat de geestdriftige Utrechtse combi natie riijp te maken voor capitulatie. Trainer Ernst Happel besloot daarom in de rust tot een noodmaatregel. Hij haalde rechtsachter Piet Romeijn er uit en hij stuurde de blonde doordouwer Joop van Daele naar het front. Dat leek bijna meteen een doorslaand succes te worden, want dé eerste de beste bal, die deze rusteloze zwever beroerde, frommelde hij bijna in het doel. Het was Henk Wery, die Feijenoord uiteindelijk uit de zorgen haalde met twee van zijn vermaarde afstandsscho ten. De eerste keer sloeg hij de bal na een vrije schop van Van Hanegem dwars door de niet zo solide Utrechtse muur en de tweede keer kreeg hij \*?r buiten het vijandelijke strafschop,- bied zoveel tijd om rustig een schot te wagen: 31. Het wilde niet zeggen, dat de Utrech ters 't daarna wel geloofden. Integen deel. Met pittige tackles probeerden zij het dreigende onheil af te wenden en de waarschuwingen, die Cabo (wegens het onnodige wegtrappen van de bal) I en Hildebrandt (wegens het hardhandig vloeren van Moulijn) opliepen, bleken dat prijzenswaardige Utrechtse enthou siasme nauwelijks te kunnen temperen. Vooral daarvoor beleefde het sfeer- rijke Stadion Feijenoord gisteren een enerverende slotfase, waarin aanvoeder Rinus Israël op de bon werd geslingerd wegens zijn bokkige houding tegenover arbiter Dorpmans en waarin Coen Moulijn met een magnifiek doelpunt de eindstand op 41 bepaalde. Feijenoord: Treytel, Romeijn, Israël, Laseroms, Van Duivenbode, Hasil, Van Hanegem, Jansen, Wery, Kindvall, Mou lijn. FC Utrecht: Leliveld, Hildebrandt, Van Stijn, Adriaanse, Van Oudenalle, Cabo, Blaauw, Olsen, Niewenhuys, Groenendijk (Geurten) en Teunissen. Scheidsrechter: J. Dorpmans, aantal toeschouwers: 52.000. DEN HAAG Woensdagmorgen was bij de sporttoto een melding binnenge komen met dertien goed. 105 meldingen hadden 12 goede uitslagen, 1523 oplossin gen waren binnengekomen met 11 goede uitslagen. Met de eerste acht kruisjes goed hadden zich 352 deelnemers ge meld.^ Deze kopbal van Van Hanegem miste op slechts enkele centime ters het Utrechtse doel. HONSELERSDIJK Ton, Vfcsei een der organisatoren van de Ron< van Honselersdijk die gisternacht doe de veel te late komst van Belgische vc detten leidde tot verontwaardiging b duizenden toeschouwers, bezint zich oi maatregelen tegenover de Belgisch» manager Van Buggenhout. Merckx, Godefroot, Monseré en Ro ger de Vlaeminck gecontracteerd door deze Belg arriveerden pas om half een 's nachts in Honselersdijk. waarop burgemeester Hordijk slechts toestemming gaf voor een koers van een half uur. Vissers: „Het comité in de Belgische plaats Bilzen, waar Merckx en zijn mannen vroeger in de avond moesten rijden, heeft de zaak een beetje gesabo teerd. Maar die mensen zaten natuur lijk ook moeilijk." De organisatoren besloten in die der tig minuten de profs te laten rijden om de ongeveer 6500 gulden die in de prij- zenpot zaten. Ton Vissers, die nog niet heeft afge rekend met manager Van Buggenhout, gaat proberen de afgesproken prijs als nog wat omlaag te halen. „Wat we overhouden storten we in de pot voor volgend jaar." AMSTERDAM Ajax en FC Brugge hebben woensdagavond in het Olym- pisch-stadion gelijk gespeeld met 22. Bij de rust had Ajax een voorsprong van 10. In de eerste helft van het aantrekke lijke en stevige duel weerstond de uit stekende Belgische doelman Sanders de stormloop van het aanvallende Ajax tot hij vlak voor de rust blunderde op een effectvol schot van Krol. Na de rust ging Brugge meer in de aanval en Rensenbrink maakte gelijk na een mistrap van Suurbier. De Belgische bekerhouder nam acht minuten voor tijd zelfs een voorsprong nadat doelman Stuy een lage voorzet van Houwaart had gemist en de bal via Krol op het hoofd van Lambert kwam, die rustig kon inkoppen. Twee minuten voor het einde maakte Vasovic gelijk uit een voorzet van Krol. Tijdens de Balkanspelen, die in Boe karest worden gehouden, heeft de Griek Christos Papanicolaou bij het polsstok hoogspringen een hoogte overbrugd van 5.40 meter. Papanicolaou, die Grieks recordhouder was met 5.35 meter was ook finalist bij de Olympische spelen in Mexico. Een poging om het wereldre cord van de Duitser Wolfgang Nordwig 5.45 meter) te verbeteren, mislukte. Hij sprong op een hoogte van 5.47 meter drie maal de lat eraf. DEN HAAG Het waren op Duin- digt gistermiddag geen grote zaken die afgewerkt werden. Veel paarden lieten verstek gaan en de velden waren in het algemeen verre van dicht bezet. Een merkwaardige manoeuvre moest Marten Vergay verrichten met Hulla baloo. Vier dravers aan de start en dus altijd prijs. Gay was de sterkste, hij spande zich geen moment in en won ruim. Maar er werd om de tweede prijs wel degelijk fris geknokt. Hullabaloo verloor dit, miste de derde prijs ook, maar schoot in zijn ijver een meter of veertig voor de eindstreep in galop. Dat zou dus helemaal geen prijs wor den. Hetgeen Vergay als een blamage voelde. Hij moest zijn paard bijna dwars op de baan zetten om hem uit galop te krijgen. Dit lukte en netjes stapte Hullabaloo over de eindstreep. Applaus en althans honderd gulden tjes. Rotterdamprijs: 1. Harrie Silk (G. van Eijkelenborg) 1.29.4; 2. Henry Trickson; 3. Ike Hollandia. Totalisator: winn. 12.60, plaats 3.20, 1.90, 5.90, gekoppeld 14,20, co- vercal 4, trio 543,30. IJsselmondeprys: 1. Ida S (Strooper) 1.27.8; 2. Icecream; 3. Ido van Alkestis. Tot.: w. 3.10, pl. 1.30, 4.40, 1.50, gekopp. 7.40, cov. 23, Maassluisprijs: 1 Gehade Hollandia (H. Pools) 1.23.7; 2. El Mac; 3. Eros Kinley. Tot.: w. 4.70, pl. 1.70, 6, 5.10, gekopp. 13.80, cov. 12, trio 506.30. Europoortprys: 1. Gay (M. v.d. Togt) 1.25.1; 2. Henriette Signal; 3. Henry Bel- win. Toto: 2, 2.50, pl. 1.20, 1.40, kop pel 5.10, cov. 2.70. VlaardingenprUs: 1. Don Camillo (De Bruyn) 1.24.2; 2. Feny Hollandia; 3. Ex tase. Toto: 2. 1.90, pl. 1.30, 2,-, 2.20, kopp. 3.30, cov. 3.10, trio 24.50. Rozenburgprijs: 1. Her Areta (J. Zuy- derduin) 1.24.1; 2. Ingrid Hanover; 3. Famous Mac. Toto: 2, 13.90, pl. 3.40, 1.10, 4.20, kopp. 29.30, cov. 8, trio 1008.20. Schiedamprijs: 1. Galatea (T. Kooy- man) 1.25.1; 2. Hartin Gerda; 3. Fan dango. Toto: w. 2.30, pl. 1.60, 7.10, kopp. 17.30, cov. 8.70. Rennen: Rebel des montsprijs: 1. Christiane (Perkins) 1.26.4; 2. Sir Warlock; 3. Sur prise. Toto: w. 2, pl. 1.20, 1.30, 1.90, kopp. 3.50, cov. 3.10. SymfonieprUs, eerste afdeling: 1. Beemster (D. Weiss) 2.20.8; 2. Cambrou- sard; 3. Babheera. Toto: w. 3. pl. 1.80, 2.60, kopp. 8.30, cov. 4.10. ROTTERDAM Sterker dan ooit te voren is dit jaar de bezetting van het concours hippique, dat van 2 tot 7 sep tember in Rotterdam zal worden ge houden. In tegenstelling tot de laatste jaren is men er ditmaal in geslaagd nagenoeg alle Europese topruiters, als mede de Brazilianen en Mexicanen in het Kralingse Bos in de ring te krijgen. Hoewel het nog niet zeker is dat ook de Italiaan Giovanni Mancinelli van de partij zal zijn, kan op de komst van de andere drie finalisten van het onlangs in La Baule gehouden wereldkampioen schap springen worden gerekend. We reldkampioen David Broome (Engeland) met Beethoven zal opnieuw zijn krach ten kunnen meten met zijn landgenoot Harvey Smith (met Matti Brown) en de Duitser Alwin Schockemöhle (met Do nald Rex). Het zijn slechts enkele topruiters van een deelnemerslijst die nog tal van be kende namen bevat. Groot-Brittannië komt tevens nog met de wereldkam pioene der amazones, Anneli Drmumomd Hay> die behalve de bekende Merely-a- Monarch ook de onstuimige Xantos zal rijden. Duitsland is met de Olympische ruiters Hans Günter Winkler (Enigk en Torphy), Alwin Schockemöhle (Donald Rex en Wimpel), Hartwig Steenken (Der Lord en Tasso), alsmede Gerd Wiltfang (Domjunge) en Hauke Schmidt (Wolfdieter) en Wilibert Mehlkopf (Fi- delus) bijzonder sterk vertegenwoor digd. Liefst tien équipes zullen in de lan- denwedstrijd uitkomen: België, Brazi lië, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Ita lië, Mexico, Polen, Spanje en Neder land.- Symt'onieprys, tweede Boss (E. van Dijk) 2.25.1; 2. 3. Manuela. Toto: w. 1.40, pl. 1. kopp. 7.70, cov. 4.90. DEN HAAG De Haagse eredivisie clubs ADO en Holland Sport hebben woensdagavond oefenwedstrijden ge speeld tegen resp. de amateurclubs RVC en Laakkwartier. ADO versloeg de eer steklasser RVC met 20, Holland Sport won met 21 van Laakkwartier. ADO, dat met een zeer geringe inzet speelde, kwam pas na de rust aan zijn doelpunten, die werden gemaakt door Pas en Couperus. De beste speler van het veld was RVC's middenvelder Ger- rie Hup. Holland Sport nam door Dorjee en Van der Hol een voorsprong van 2—0. De Jong scoorde tegen. Holland Sport speelde uiterst pover tegen Laakkwar tier uit de tweede klasse van de ama teurs. Het spel van de voorhoede was zó traag, dat de centrumverdedigers De Bruyn en Martens van Lakwa een hoofdrol konden spelen. OUD BKIJERLAND Sneek heeft de eerste wedstrijd om het amateurvoet- hal kampioenschap van Nederland tegen de titelhouder van de zaterdagseetie SHO met 2-1 gewonnen. Sneek had in de eerste helft van de wedstrijd een voorsprong genomen, 1-0. Na het snelle openingsdoelpunt van Gerrit Abma werd het op eigen veld spelende SHO geleidelijk sterker. De grote inzet van de Oud-Beijerlanders en hun betere conditie werden echter pas een kwartiei» voor tijd beloond door de gelijkmaker van Gerard de Groot. De grote verdienste van de kampioen van de zondagsectie was dat de ploeg, toen de nood het hoogst was, zijn winnende treffer maakte. Acht minuten voor tijd zagen de 2500 toeschouwers dat middenvelder Ate Westerhof het winnende doelpunt voor Sneek maakte in een periode dat SHO veel sterker was. AKEN FC Köln en Kickers Offen bach hebben zich woensdagavond ge plaatst voor de finale van het toernooi om de Duitse voetbalbeker. FC Köln versloeg in Aken het een klasse lager spelende Alemania met 4-0. De doelpun ten werden over de helften verdeeld. Hannes Löhr schoot raak in de 23e en 28e minuut en de overige treffers kwa men op naam van Flohe (74e minuut) en Overath (85e minuut). Kickers Offenbach won op eigen veld met 4-2 na een sensationele wedstrijd tegen regionaligaclub FC Nürnberg. Na negentig minuten was de stand nog ge lijk: 1-1, door doelpunten van Weida (13e min., 1-0) en Theis (44e min., 1-1) In de noodzakelijk geworden verlengin: werd nog vier keer gescoord door Ner- linger (92 min., 2-1), Riemann (117 min 2-2), Helmut Kremers (118e min., 3-2 en wederom Nerlinger (119e min., 4-2 In Aken waren 32.000 toeschouwe en in Offenbach 30.000.

De Vallei | 1970 | | pagina 9