B. en W. aan gemeenteraad Communicatiemiddelen bij brandweer zijn gebrekkig Publiek kan politie niet afluisteren W ethouder De Ruiter recipieert bij afscheid Tweede post agentschap in Y'daal-noord Ook christenen zitten in D- demoralisatie trein van drugs, enz. Hemdsmouw- concert nu op 16 september Afscheid van Heilskadet Eremedaille voor broers Raad gaat op excursie CHEVROLET 0 p E L N.V.V.H. start met 50 leden Lienden weer in reconstructie- perikelen VRUCHTENVEILING TIEL Dr. Van Eikema Hommes Bevestigd Pop Overleden Meerstemmig Veranderingen in rooster van alleibad DOG-leclen contra Wijnen VAN WOUT BLAUWKOUS. V.A.B. KIRPESTEIN VRIJDAG 21 AUGUSTUS 19/0 Als de makelaar toen geweten had wat hij nu weet dan had hij destijds mis schien wel gezegd „geef je prakkie maar aan fikkie". Het zag er in het begin ook zo aanlokkelijk uit, toen de makelaar de stapeltjes Eurowoningen in beheer werden aangeboden. Laten we wel wezen iemand met kennis van huizenzaken onder z'n pet en een ad ministratief apparaatje achter zich kon zo'n klus niet laten schieten. Wat betekent nou helemaal het beheren van een paar rijtjes van die woning blokken? Zorgen dat de huren bin nenkomen, een knaap aanstellen die de verwarming op tijd aan en uit draait en die een damesploegje voor het schoonhouden van de liften en de trappenhuizen onder de duim kan houden, zo af en toe een paar schil ders tegen de gevels om het weinige houtwerk bij te strijken en daarmee is het hele beheer bekeken. Over het aan de man brengen van de huizen hoef je ook al niet in te zitten. Je garandeert een paar keer per ad vertentie het „rustig en blijvend woongenot" in de woon vakjes en de liefhebbers komen uit alle windrich tingen aanzetten zonder erbij stil te staan dat ze wel eens huurlieden zou den kunnen treffen, die een heel an dere opvatting van dat rustige en blijvende woongenot hebben. Er zijn namelijk mensen voor wie het ongehinderd kunnen blazen op een schuiftrombone tot de opperste vor men van woongenot behoort en dit wordt voor hen nog rustig en blijven de ook als ze daarbij nooit gehinderd worden door een buurman die op de betonnen afscheiding begint te bon ken omdat deze zich van dat woonge not iets anders heeft voorgesteld dan het aanhoudend moeten beluisteren van trombone-tonen. Maar dat zijn waarschijnlijk perikelen die de makelaar wel had voorzien en waarvoor hij van te voren wel een passende mouw zal hebben uitge dacht. Wat het burengeluid betreft zou hij zich in vele gevallen op over macht kunnen beroepen als hij het niet had kunnen voorzien, wanneer een aspirant-huurder zich immers niet van tevoren als beroepsmuzikant of aan de pick-up verslaafde aan diende dan kon de makelaar te allen tijde zijn handen in onschuld wassen. Het ging er een beetje vervelender uit zien toen er voor alle bewoners in gelijke mate luidruchtigheid verwek kende objecten boven de grond van het Prins Willem Alexanderpark uit kwamen en zo mocht de wijk ooit op een park hebben geleken deze wijdse uitgang toen toch wel defini tief uit de naam kon worden verwij derd. Tussen de twee grootste woonkolossen werd een supermart geflanst, een on derneming waarbij het gerammel met kratten flessen onvermijdelijk is, ter zijde van de dure flats komen scho len met bijbehorend 'lawaaimakend gespuis en tot overmaat van ramp ook nog een godsdienstige toestand waarbij een minstens tweemaal per week psalmzingende en voor een groot deel per automobiel aan en af gevoerde gemeente niet weg te den ken is. Allemaal dingen die niet leuk waren voor de beheerder, maar die met een enigszins rappe tong toch glad te praten waren. Helemaal mis ging het met de honden en de katten. Volgens het huurcon tract mocht er nog geen pasgeboren dwergpincher mee omhoog. Maar wat wil je? Je kunt iemand die een kleine driehonderd gulden per maand neer telt voor een beetje huisvesting op een hoogte, waar geen veldmuis zich in de keukenkast waagt en waar hji met het blote oog nooit -een mol zaï kunnen zien wroeten, toch geen stuk je levend gedierte om zich heen wei geren? Dus werd de hond oogluikend toegelaten. En de kat ook. Maar som mige van die dieren hadden gemak zuchtige baasjes en op-hun rust ge stelde vrouwtjes en fik draaide door de hoge nood gedwongen zijn dagpro- duktie op de trap of iin de hal. Daartegen kwamen huurders bij de makelaar in opstand. Begrijpelijk. Er ging een scherpe missive naar de huurders. Hond weg en zo niet baas eruit. Ook begrijpelijg, maar een beetje te cru in een tijd waarin men weinig pleegt te doen zonder partijen ergens in te kennen. Dat had de beheerder ook moeten doen. Hij had met beide partijen om de ta fel moeten gaan zitten. Ze als honden om het been moeten laten vechten en erzelf mee moeten gaan strijken. Men schijnt het achteraf van makelaar dij-zijde ook te hebben ingezien. Er wordt een Werkgroep Huisdieren in gesteld. Laat het een les voor de be heerder wezen. Poep aan de knikker met de honden is niet onwaarschijn lijk. Stel voor de fikken alvast maar een Werkgroep Huurders in... Wout Blauwkous ADVERTENTIE ▼VKIWNDAAL onr-MOTOR h VEENENDAAL Afgaande op een voorstel van het college van B. en W. aan de raad is het niet te hopen dat in Veenendaal binnenkort een brand van formaat uitbreekt waarbij aan de communicatie hoge eisen worden gesteld. .,De communicatiemiddelen bij het voorkomen van brand zijn tot nu toe ge brekkig'", zo schrijft het college letterlijk aan de raad en daarom wordt voor gesteld een aantal portofoons aan te schaffen en de daarbij behorende appara tuur zoals een zendinstallatie en een viertal ontvangapparaten. De aanschaf wordt mede van belang geacht met betrekking tot de tendens om tot meer in tergemeentelijke samenwerking te komen in het kader van een algemene hulp verleningsorganisatie. De ruim ƒ22.000.- die met deze aan schaf gemoeid is vormt een van de be langrijkste posten die de raad donder dagavond 27 augustus voor het laatst in oude samenstelling gaat voteren. Ook de tweede fase in de verbetering van vervoer- en verbindingsmiddelen ten behoeve van het korps gemeentepolitie komt dan ter sprake. In het kader hier van moet de raad beslissen over een bedrag van 27.150.- te weten 24.250.- voor de aanschaf van vier portofoons met toebehoren en ƒ2.900.- voor twee zogenaamde ultra lichte motorrijwielen. De enige maanden geleden aange schafte twee DAF-personenauto's vol doen weliswaar uitstekend, maar opti maal bevredigend is de situatie nog niet. Er zijn nog altijd een aantal ta ken, zculs het bestrijden van baldadig heid en de controle op de naleving van een aantal gemeentelijke verordeningen en bijzondere wetten die het beste met een bromfiets kunnen worden verricht en daarvoor wil men de twee ultra lichte motorrijwielen inzetten. Op het punt van de verbindingen wordt het door de korpsleiding van de politie en B. en W. raadzaam geacht de vier portofoons aan te schaffen. Wel wordt voorgesteld met de zendap paratuur niet samen te doen met de RENSWOUDE Dinsdagavond 1 september a.s. zal in Renswoude gestart worden met een afdeling van de Ned. Vereniging voor Huisvrouwen. Tijdens deze oprichtingsvergadering zal een be stuur worden gekozen. Er zullen ook afgevaardigden aanwezig zijn van het hoofdbestuur, het gewestelijk bestuur en van de zusterverenigingen uit de naaste omgeving. De vergadering wordt gehouden in Rehoboth. Aanvankelijk hadden 36 dames hun steun toegezegd. Dit aantal is inmiddels uitgegroeid tot 50. EENENDAAL Wethouder Ant. de Kuiter zal op 31 augustus zijn lokaal-politieke loopbaan beëindigen. De heer De Ruiter heeft zich niet kan didaat laten stellen voor de nieuwe ge meenteraad. Hij begon zijn taak als gemeentebestuurder in de noodge- meenteraad, di'e in 1946 optrad. Van af die tijd bijna 25 jaar lang is hij wethouder van Veenendaal ge weest. In 1954 werd hij loco-burge meester, een functie die hij ook onaf gebroken heeft bekleed. Aan iedereen die officieel afscheid wil nemen van wethouder en mevrouw De Ruiter wordt daarvoor door burgemeester en wethouders van Veenendaal gelegen heid gegeven tijdens een receptie op maandag 31 augustus van 16.30 tot 19.00 uur in het Veenendaalse raad huis. LIENDEN Op initiatief van de heer P. Verkerk heeft het bestuur van de buurtvereniging Het Binnen een ac tie gevoerd om geld in te zamelen voor het verkrijgen van een ambulanceauto, voor de afdeling Lienden van het Ne- derlandsche Roode Kruis. Enkele bestuursleden van Het Binnen hebben een bedrag van ƒ401,- overge dragen aan de voorzitter van de winke liersvereniging DES. De heer Bos sprak waarderende woorden over "het lof waardige initiatief van deze buurtver eniging. De heer Van Ommeren, voor zitter van de buurtvereniging Het Bin nen hoopte, dat ook de andere buurt verenigingen de noodzaak van een am bulancewagen inzagen en het voorbeeld van Het Binnen zullen volgen. LIENDEN Aannemer J. Leenhouts N.V. uit Geldermalsen is begonnen met het herstraten vaó de Dokter Van Noortstraat te Lienden. Het ligt in de bedoeling zo snel mogelijk aansluiting te krijgen met de Rembrandt van Rijn straat, waardoor het verkeer weer wordt vergemakkelijkt. De Voorstraat, die haast onberijdbaar is, moet ook worden herstraat. Het wachten is op de stratenmakers. Leen houts heeft echter toegezegd zijn uiter ste best te doen om de volgende week met dit herstraten te kunnen beginnen. Met de rioleringswerkzaamheden is de aannemer thans op Lienderveld bezig. Het streven was erop gericht omstreeks half september zowel het gehele riole ringsplan als de reconstructie van we gen gereed te hebben. Diverse tegen werkende factoren het niet kunnen krijgen van straatklinkers en gebrek aan stratenmakers zullen er oorzaak van zijn, dat deze streefdatum niet wordt gehaald. NV Vruchtenveiling „Tiel en Omstre ken". Veilbericht van 19-8-1970. APPELEN: Yellow Transparant: I 70/80 40-49, 65/75 37-43, 60/70 33-40; Stark Earliest: I 75/85 55-58, 70/80 53-61, 65/75 42-50, 60/70 31-40; Mantet: I 70/80 72-84, 65/75 71-82, 60/70 50-74, 55/65 40-53, 70/75 73-86, 65/70 70-81, 60/65 51-58, II 70/80 67-80, 65/75 69-76, 60/70 48-60; James Grieve: I 75/85 36-42, 70/80 37-47, 75/80 38-44, 70/75 37-45; Benoni: I 75/85 75-86, 70/80 69-78, 65/75 57-63, 60/70 42-53, 75/80 58-68, 70/75 62-70, 65/70 55-61; Zigeune rin: I 70/80 25-29. 65/75 18-23. Industrie- appelen per 100 kg blank 6.10. PEREN: Clapp's Favourite: 1 70/80 32-40, 65/75 30-35, 60/70 24-33, 70/75 31-39, 65/70 28- 33, 60/65 23-31, 55/60 16-22; Precoce de Trevoux: I 60/70 30-35, 60'65 30-34, 55/60 14-24; Triomphe de Vienne: I 70/80 43-50, 65/75 41-48, 60/70 36-40; N.H. Sui kerpeer: I 60/70 20-28, 55/65 14-18, 50/55 8-14. BESSEN per doosje van 250 gram: Rode bessen: E 60-79; Bramen E 50-61. PRUIMEN: Ontario: E 36-78, I 17-42; Czar: E 38- 72, I 17-40; R. Cl. d'Ouillon E 29-47, I 16-37; Reine Victoria: E 43-82, I 22-60; Fr. Wijnpruim: E 94-132, I 46-89. GROENTEN: Pr. bonen: I 98-117; Snijbonen I 50- 82; Aardappelen: I 28-40. Alles in ets de kg, tenzij anders ver meld. LIENDEN Tot tijdelijk onderwij zeres aan de openbare school voor basisonderwijs, de burgem. Kamp- school te Lienden, zijn met in gang van de nieuwe cursus benoemd Mevr. D. Donderwinkel-van Zoest en mevr. K. P. van den xHoofdakker-van der Vlugi, beiden te Lienden. brandweer. De politie krijgt een zender met een hoge frequentie, die niet door het publiek kan worden afgeluisterd. De nieuwe portofoons stellen de agent die met een dergelijk ap paraat is uitgerust in staat, onver schillig waar hij zich bevindt, contact te onderhouden met zijn collega's en met de centrale post. De raadscommissie voor de financiën en de belastingen kon zich met het be schikbaar stellen van de kredieten sa men bijna 50.000.- op zichzelf wel verenigen, maar had zich toch graag ook voorgelicht gezien door een deskundige voor wat betreft de aantal len portofoons zowel voor de brand weer als voor de politie. Burgemeester P. Bode zal zich tijdens de donderdagavond te houden raads vergadering met die voorlichting be lasten. VEENENDAAL Als datum voor het eerstvolgende hemdsmouwconcert was vastgesteld woensdag 26 augustus. De Veenendaalse harmonie "Caecilia" zou dan een concert geven in de hal van het Veenendaalse raadhuis. Om ver schillende redenen is dit concert ver schoven naar woensdag 16 september a.s. Óp maandag 24 augustus is er al een muzikale show op het Raadhuisplein ter gelegenheid van de opening van de Albert Heijn-supermarkt. Twee dagen later weer een muzikaal evenement op nagenoeg dezelfde plaats zou een beetje te veel van het goede kunnen worden. Hetzelfde geldt voor de twee weken vóór en na zaterdag 4 september. Op de avond van die zaterdag organiseert "Caecilia", evenals vorig jaar, een tap toe op het Raadhuisplein. Daarom is de datum van het hemds mouwenconcert een beetje "uit de buurt gehouden van die twee muziek- shows, die niet op een andere datum konden worden gehouden. Nu maar hopen op een mooie nazo mer. Anders kon het op 16 september wel 's een regenjasconcert worden. VEENENDAAL Nog voor het einde van dit jaar zal in het pand van de heer L. J. Welkzijn aan de Zandstraat 189 een tweede postagentschap van de P.T.T. worden gevestigd. Naast het hoofdpostkantoor aan de J. G. Sandbrink- straat bestaat al sinds geruime tijd een postagentschap in Veenendaal-/uid aan het Dr. Slot. de Bruïneplein. De toegenomen bevolkingsdichtheid in Veenendaal-Noord zoals 't Hoorntje en het Prins Willem Alexanderpark ADVERTENTIE heeft de PTT doen besluiten uit een oogpunt van dienstverlening de klant tegemoet te komen. Het tweede post agentschap betekent tevens een ontlas ting van het hoofdpostkantoor. Het zal echter nog enkele maanden duren voor dat men voor de diverse postaangele- genheiden aan de Zandstraat terecht kan. Er moet eerst een interne en ex terne verbouwing in en aan het pand van de heer Welkzijn worden uitge voerd om tante Pos in een haar pas sende ruimte te kunnen huisvesten. De openingstijden van het tweede post agentschap zijn al wel bekend. Deze worden 's morgen van 8.30-12.15 en 's. middags van 13.30-17.00 uur. De Veenendalers in dit deel van de gemeente zullen te zijner tijd enige da gen voor de opening per circulaire van dit feit in kennis worden gesteld. meerde grondslag in die plaats. De heer Verboom, die 64 jaar oud werd er vóór de oorlog o.a. in inwendige zending op gereformeerde grondslag. Onder de titel „In de D-(demoralisatic)trein van de drugs" heeft dr. N. J. van Eikema in het gereformeerde „Centraal Weekblad" een behartigens waardig stuk geschreven over de uitspattingen op het popfestival in het Kralingse Bos in Rotterdam, eind juni van dit jaar. De schrijver vraagt zich af of de christenen bq dergelijke openljjk getolereerde demoralisatieverto ningen ook nog eens iets van zich laten horen. Het schjjnt dat zij zo langza merhand met elkaar in een demoraliserende trein zitten en dat alles slaperig en duttend accepteren. In het Kralingse Bos om het nog eens te herhalen hebben dui zenden jongens en meisjes van naar schatting gemiddeld 20 jaar a raison van 40 gulden drie dagen lang kunnen „genieten" van popmu ziek, drugs en sex. Daar werden de nieuwe „culturele waarden" gepresenteerd als bijvoor beeld zo goed als naakte of meer dan halfnaakte „dames", onbe schaamde verkoop van voorbehoed middelen, zoals men sinaasappalen of Coca Cola verkoopt bij stalletjes on der de „culturele" leiding van de NVSH, illegale door de overheid ge tolereerde en tezelfder tijd bij' de wet verboden verkoop van drugs. Enfin, u weet het natuurlijk alle maal zo langzamerhand ook wel. Waar het dr. van Eikema Hommes om gaat, dat is dat daar zonder meer een aanval op .normen van fat soen en eerbaarheid werd gedaan en oat nota bene op publiek terrein. En dat vervolgens slechts een enkeling zich daartegen als een roepende in de woestijn heeft verzet, want de meerderheid van o.a. de christenen heeft gezwegén. Naar de mening van de schrijver is evenwel de tijd nabij, dat allen die fatsoensnormen voorstaan en ze ker christenen tegen de brutale toe nemende morele vervuiling, tegen het steeds uitdagender optreden van de NVSH en tegen de als paddestoe len uit de grond verrijzende sex win kels met hun pornografie, op een of andere wijze in het offensief moeten gaan om een duidelijk protest te la ten horen, in een duidelijke taal. Van de huidige communicatiemid delen, christelijke of niet-christelij- ke is volgens dr. Van Eikema Hom mes, weinig heil meer te verwach ten. Bewondering heeft de schrijver voor het R.-K. Dagblad De Tijd aat het festival onomwonden aan de kaak stelde. Als geesteskind van de reformatie kan men jaloers worden op de inhoud van zo'n blad. Een lichtpuntje vindt hij ook dat althans het Leger des Heils met z'n muziek het Kralingse Bos is binnen gedrongen. Nee, dr. Van Eikema Hommes heeft noch voor het festival noch voor de tolerantie een goed woord over. Ook de christenen zitten in de zelfde D-Trein. Het wordt volgens hem hoog tijd dat ze uitstappen, de gelederen sluiten en ootmoedig en tegelijk standvastig zeggen: Vreest God en houd Zijn geboden! Voor zover ons bekend heeft in ieder geval ook de synode van de ge reformeerde gemeenten in Neder land vevr het festival bij het Rot terdamse gemeentebestuur gefun deerd bezwaar tegen het vestival ge- rnaawt (red.). Afgelopen zondag zijn enkele le den van de raad van de gerefor meerde kerk te Amerongen beves tigd, n.l. als ouderling mej. W. Gou- ma in de heer L. N. van der Heijden en als diaken de heer W. Dorst. „Pop" is het onderwerp van één van de jeugdweekends die dit najaar in het gereformeerde jongerenvor- rringscentrum De Drieburg te Drie bergen worden gehouden. De week ends worden georganiseerd door het Landelijk Centrum voor Gere formeerd Jeugdwerk. Het popweek end wordt gehouden op 5 en 6 september. Het is een werkweek end waarin geluisterd wordt naar en gepraat wordt over wat pop is en wil. Ook popgroepen zijn op dit weekend van harte welkom. Een Utrechtse werkgroep popmuziek werkt aan het weekend mee. Te Culemborg overleed de heer j&c. Verboom, voorganger van de hervormde evangelisatie op gerefor- Zondag 23 augustus is het voor de plaatselijke afdeling van het Leger (.es Heils een belangrijke dag. Kan didaat Van 't Riet zal op deze dag bevorderd worden tot Kadet van het Leger des Heils en tevens Veenen daal verlaten om naar de Kweek school te gaan in Amstelveen waar zij zal worden opgeleid tot Heilsoffi cier. Deze opleiding, voorafgegaan door schriftelijke studie van twee jaar, zal ook aan interne studie twee jaar duren. De afdeling Veenendaal acht het een grote eer om een kan didaat voor dit mooie werk te mo gen afstaan. Mej. Van 't Riet was sinds januari j.l. reeds in dienst van het leger, en heeft veel werk gedaan vooral onder de jeugd. In de samenkomsten van a.s. zon dag zal zij op gepaste wijze worden toegesproken. Ds. S. P. van Assenbergh heeft ons heel even in de waan gebracht dat in de Hervormde Oude Kerk op de Markt te Veenendaal meerstemmig werd gezongen, omdat hij zich in het kerkblad van de hervormde ge meente als voorstander van 't een stemmig zingen ontpopte. Bij verde re lezing van het stukje bleek ons' dat dominees muzikale scholing niet bijster groot is en dat hij met het één- en meerstemmig zingen het zingen op hele en halve noten, ofwel het ritmisch en niet-ritmisch zingen op het oog had. Er was in die kerk tijdens een da ens t waarin ds. Assenbergh voor ging nogal oneerbiedig omgespron gen met een door hem opgegeven psalm. De twee verschillende tempi waren voor de voorganger aanlei ding geweest om tegen zijn gewoon te in zelf een door de geluidsinstal latie versterkt stemgeluid voort te brengen. Naderhand hebben wij ge hoord dat niet zozeer het verschil in opvatting over het tempo bij de kerkgangers oorzaak is geweest van het gebrekkige gezang als wel vrij wel totale onbekendheid met de op gegeven psalm. Intussen is het nog steeds niet be kend hoe er in de Oudekerk wordt gezongen. Niet beter te weten staat de wijkkerkkeraad ritmische zang voor, maar ds. Assenbergh heeft in middels als consulent van die wijk- gemeente via het kerkblad bevolen dat er in het vervolg gedragen, een stemmig - lees dus: op hele noten - zal worden gezongen. VEENENDAAL Twee broers, de he ren J. en S. van Capelle werden gis teren onderscheiden met de erc-me- daile in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Zij waren veertig jaar in dienst van de Vivo-groothandel „Unigro" en burgemeester P. Bode kwam gisteren even naar de Klaas Ka- ters'traat om de beide jubilarissen het eremetaal op te spelden. Veenendaals eerste burger zag in het langdurige dienstverband van beide heren het bewijs dat het handel drijven dat de Nederlander aangeboren is in Veenendaal ook terdege aanwezig is. Hij prees de heren om hun trouw aan dit bedrijf, iets dat tegenwoordig steeds minder vaak voorkomt. Directie en per soneel van de Unigro N.V. feliciteerde hij tevens met het koninklijke ere metaal dat aan de twee jubilarissen was toegekend. „Iets daarvan straalt immers ook op u af", aldus de burge meester. die verder de wens uitsprak dat beide jubilarissen hun onderschei ding nog vele jaren in gezondheid zul len mogen dragen. 's Avonds was er in hotel „De Koren beurs" een receptie waarbij ook de heer G. C. Muller en mej. E. Vrij werden gehuldigd. Zij waren achtereenvolgens 50 en 25 jaar in dienst bij de groot handel. Er werd afsscheid genomen van de heer G. Heijmen in verband met zijn pensionering. Tijdens de receptie wer den de jubilarissen met verschillende cadeaus bedacht. Namens de directie speelde de heer L. Katz daarin een hoofdrol. VEENENDAAL Met ingang van 17 augustus is er in het valleibad in Vee nendaal nogal wat veranderd voor wat betreft het publiekzwemmen. De zwem badleiding heeft onder meer enkele uren gereserveerd voor uitsluitend vol wassenen. Het publiek kan nu op de volgende tijden terecht in het overdekte bad: Van maandag tot en met vrijdag: 's Morgens van 7.00 tot 8.00 uur 's middags van 12.00 tot 13.00 uur; 's middags van 16.00 tot 17.30 uur (op woensdagmiddag vanaf 15.30 uur en dan is tevens het instructiebad ge opend). 's Avonds van 19.00 tot 20.15 uur (dit was tct 21.00 uur); 's avonds van 21.00 tot 22.00 uur, alleen voor volwassenen. Op zaterdag: 's morgens van 7.00 tot 8.00 uur; 's morgens van 10.30 tot 12.00 uur; 's middags van 15.00 tot 17.00 uur (ook het instructiebad is geopend). De entreeprijzen blijven ongewij zigd, d.w.z. 1,25 voor volwassenen en 0,75 voor kinderen tot 17 jaar of 10,- voor een 10-badenkaart voor vol wassenen en 6,- voor een 10-badenkaart voor kinderen. Verder ontplooit de zwembadleiding de volgen de activiteiten: Het trimuurtje van de heer E. van Asselt op vrijdagavond (te beginnen op 28 augustus a.s.) in het in structiebad, ook voor niet zwemmers 1,25 p.p. entree); de voortgezette zwemlessen op maandag- en woensdag avond om 22.00 uur tot 22.40 uur voor mensen die willen oefenen voor de dipl. B. en C.; het uurtje vrijzwemmen op dinsdag en donderdagmiddag van 14.15 tot 15.00 uur (alleen voor dames); de voortgezette zwemlessen op dinsdag- en donderdagmiddag om 14.15 tot. 15.00 uur (alleen voor dames). Bij deze groep kan men ook oefenen voor de dipl. B. en C. Op vrijdagavond om 20.15 uur wordt er opehbare les gegeven aan iedereen die wil oefenen voor het B- of C-diplo- ma. De kosten hiervoor bedragen 1,25 p.p. VEENENDAAL De DOG-leden Frans v.d. Zilver, Piet Udink en Fred Bruitsman spelen zaterdagavond een wedstrijdje tegen topbiljarter Tiny Wijnen, die deze avond vanaf half acht te gast is in „De Ouwe Grens". Wijnen demonstreert op verschillende onderdelen van de biljartsport- onder meer de fantasie classique in welke ca tegorie hij zich bij de besten in Neder land heeft gerangschikt. VEENENDAAL De Veenendaalse gemeenteraad maakt op dinsdag 25 au gustus a.s. een dagtrip per bus naar de Achterhoek. Bij wijze van afscheid van de raadsleden die niet meer in de nieu we gemeenteraad terugkeren gaan ook de echtgenoten mee. Het reisje zal daarom ook een ander tintje hebben dan vorig jaar. Was het vorig jaar een zuiver werkbezoek, aan diverse studieobjecten in Amsterdam, deze keer zijn er ook minder zakelijke bezienswaardigheden in het programma opgenomen, o.a. een bezoek aan Bronk- horst het kleinste stadje van Nederland en aan het kasteel Bergh te 's-Hecren- bergh. Bijzondere aandacht hoopt de raad te besteden aan het culturele centrum in Winterwijk, dat a.s. zaterdag wordt ge opend.

De Vallei | 1970 | | pagina 3