Hols velde DOVO in sensationele match RHC nam deel aan Vitesse-B trots op 3-4 overwinning Lodder kanshebber voor finaleplaats KERKDIENSTEN 1 oernooi om Forellen-cup Belt u dan avan a.u.b Wedstrijd van ,De Voorn" voor HANDBAL Nieuwe verkeers- toemooi I/I itrecllt regels op Helling en Sterke Arm BURGELIJKE STAND EDE LTC-invitatieseries BURGELIJKE STAND Stopverbod op wej»eii rond wielrenp a rcours Advendo-teams verdedigen prijs SKF-ploegen naar •n J li mor- Damkampioenen naar Arnhem Spreekuur van burgemeester BURGELIJKE STAND v"'730 11079 3328 €ezlyJcyezeqct dacht ikZ/r VINNIG DOL SCRIMMAGE FAVORIET DRIE PUNTEN V EtNtiMDAAL KORFBAL rwi ZONDAGSDIENSTEN Snelschakers in titelstrijd Racers contra le-klasser Ede SCHERPENZEEL VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1970 voor Veanandaal 17.30 uur 10550 19.30 uur 's Zatard. v. I6.30-I7.30 u Voor Rhenan Nwa V« swag 159 Bij uw artikel naar aanleiding van het actiecomité uit Ederveen tegen de vestiging van Hanst«ie's Smelterij van gasmeters, zou ondergetekende graag de volgende opmerkingen willen plaat sen. De lezers zouden uit uw artikel de indruk kunnen krijgen dat het een P.v.d.A-comité is. Het comité kent ech ter medewerkers van verschillende po litieke pluimage en de bedoeling is juist in eerste instantie de raadsleden van alle politieke partijen door de verschil lende comitéleden te laten benaderen en in een later stadium zo nodig de leden van provinciale staten. De bewering dat het actie voeren door de gehele bevolking dwars door alle politieke scheidslijnen ondersteund wordt blijkt alleen al uit het feit dat de I Ederveense gemeenteraadsleden Harde man (C.H.U.) en v. Ginkel (S.G.P.) de actie hun morele steun hebben toege zegd. Aan het eind van dit stukje zou ik de inwoners van Ederveen aan willen spo ren allen te tekenen. Wanneer men niet thuis is tijdens de actie, kan men zater dag de gehele dag op het adres van ondergetekende zijn of haar handteke ning komen plaatsen. Tevens kunnen nog enkele mensen daadwerkelijk mee werken door handtekeningen te verza melen. Aanmelden op hetzelfde adres. Met dank voor de plaatsing. W. Roelofsen, Azaleastr. 5, Ederveen. VEENENDAAL Even had DOVO hoop. Niet alleen op een gelijk spel toen het in de tweede helft van de sensationele wedstrijd tegen Vitesse-B met 3-3 gelijk stond, maar zelfs op een overwinning, want de incomplete formatie van oefennieester Ries Hol was op dat moment meer in de aanval dan de Arn hemse gasten van wie er acht contractspelers waren. Maar toen Henkie Hofs plotseling als een duveltje uit een doosje schoot en keeper Teus van Hardeveld met een slimme kopbal verraste, was in feite het pleit beslecht. De Veenendaalse eersteklasser gaf weliswaar nog niet op en putte nog even moed uit een gemiste penalty van Vitesse, maar de ploeg uit de Gelderse hoofd stad gaf de zege niet uit handen. Zij waren er veel te trots op.... Teus van Hardeveld grijpt in voor dal Henkie Hofs van Vitesse ge heel rechts) gevaarlijk kan worden. De Arnhemmer scoorde overigens drie maal in het duel van gisteravond VEENENDAAL Op dinsdag 25 au gustus zal door de dienst van de ge meente Veenendaal wo-den overgegaan tot het plaatsen van verkeersborden ter uitvoering van het besluit van burge meester en wethouders, waardoor: A. een verbod rechtsafslaan zal gelden voor het verkeer (alleen motorvoertui gen) om de Sterke Arm vanaf de Kerk- weg in te rijden, B. eenrichtingsverkeer zal gelden voor alle verkeer op de Helling, waar bij inrijden slechts is toegestaan vanaÊ de Brouwersstraat. De derde wedstrijd van het Sten man-toernooi, die gisteravond op het Panhuis-complex voor een groot en ra- zend-enthousiast publiek werd gespeeld, moet onmiskenbaar worden gekwalifi ceerd als een zeer aantrekkelijke. Vi tesse-B was met een sterke, pijlsnelle formatie naar Veenendaal gekomen om eene grotere overwinning te bevechten dan zijn voorgangers NEC (4-1) en DWS (2-1). Daar leken de Arnhemmers inderdaad op af te .stevenen in de eer ste helft, maar na rust sloeg DOVO zonder Schinkel, Van Bruxvoort en De- moet maar gecompleteerd door oldti mer Van Hall. Visscher en Rebergen hard terug. Het kroop steeds dichter naar de betaalde krachten toe en kwam éen kwartier voor tijd op 3-3. Vitesse sneller en technischer wilde coüte que coüte zegevieren en dat Geboren: Hendrika H.. d.v. W. van Roekei en W. H. van de Velde; Mensina H.. d.v. W. P. van Leersum en G. F. Zweep: Willem J., z.v. J. V. van Galen en J. G. van den Top; Aartje M., d.v. M. Top en A. van den Berg; Paulus W. S z.v. T. S. Gieling en M. J. F. Brou wer; Willem S.. z.v. H. Snellen en M. Haitsma; Gerrit J., z.v. J. Wassink en C. Buter; Annemieke, d.v. C. Meurs en W, J. Rou; Sonja, d.v. J. H. Kremer èn J DruijffEvert G., z.v. K. van Zalinge en J. A. M. de With; Jan H.. z.v. J. Methorst, en H. Kuipers; Hanneke. d.v. G. van Gijtenbeek en S. Modderkolk; Carolina, d.v. E. van Veen en E. M. Jansen; Florus P., z.v. J. M. A. van de^ Linden en A. E. Wachter; Willemina, d.v. A. Bleijenberg en P. Veenhof; Be- rendina G.. d.v. P. L. Dupain en B. Maijen; Marinus H. B., z.v. M. B. Jan sen en H. W. E. Seijnaeve; Gerlinda F., d.v. H. Roseboom en L. M. Viegen; Mouna T.. d.v. E. Diraoui en I. E. van Rijsinge; Michel P., z.v. H. W. van der Meijden en H. P. Pol: Aaltje, d.v. J. Nijhof en N. van Donkelaar; Theodo- rus, z.v. J. C. L. Hannisse en J. Pol; Petra H.. d.v. P. G. M. van Beek en W. H. van Haren; Jenneke K., d.v. H. J. Vermeer en A. J. Bos; Reinoud, z.v. K. van Toledo en P. J. A. van Tussen broek; Leendert R., z.v. L. Kooijman en W. P. Bor. Ondertrouwd: Hendrik Gunther en Adriaantje Snapper; Teunis Bouw en Rolanda A. Heiwegen; Aart Drost en Jannigje van Veldhuizen; Adrianus Fluit en Agatha J. M. Teunissen; Cor- nelis P. Gootjes en Anna M. van de Fliert; Rudolphus B. W. M Lucassen en Elizabeth 1. Weijland; Gerrit van de Vendel en Evertje B. van den Brink Peter C. Diepeveen en Elisabeth M. Steenbrink; Gerard H. Straatman en Joke Polder; Johan Spoor en Martha P. C. J. Bos; Leendert Donker en Aaltje Wisserhof. Getrouwd: G. K. Andree en J. Klein; P. J. van Peer en J. Hoedeman; A. B. Veenendaal en E. Folsche: R. van den Brink en H. H. Nijburg; R. Vis en C. Stoel; H. C. Jansen en R. Elbertsen; W. Vlastuin en A. M. Heit ink; J. Louw en A. E. A. Vonk: H. Takken en T. van Manen; D. A. Clarke en K. M. Broe- kens; W. P. Gijsbertsen en G. Schut; J. van de Pol en H. van Riessen; E. A. Klei en R. A. Oostenbrink; J. van Hee- rikhuize en D. H. Klomp; C. M. Oosten rijk en T. Feenstra; R. de Ridder en M. G. Wieringa; S. van Middendorp en A. W. de Koning; E. -J. Thijssen en D. Sanders. Overleden: Gerrit Boom. geb. 11 mei '02; Gerhardus van Driesten. geb. 17 okt. '85; Jacobus Brink, geb. 10 mei '81: Hendrika Romp, geh. gew. met W .Gro- ters, geb. 2G apr. '95; Adriana Stunnen berg, e v J. E. Esmeijer, geb. 19 mei '89. Gradus van den Brink. geb. 4 nov. '84; Gijsbert J. van Boggelen, geb. 21 aug. '84 lukte door niet name de kleine, (soms te) vinnige Hols die in totaal driemaal scoorde in dit duel, dat na de herevat- ling zelfs wat onvriendelijk werd mede doordat scheidsrechter Kiers zich op een gegeven moment te sterk wilde la ten gelden. Vitesse-B bleek in het prille begin een walk-over te hebben, want na twee minuten stonden de Veenendalers al met 2-0 wachter. De eentVumverdedigers Schoeman en Rebergen kwamen snel heid te koH, manipuleerden enkele rrfS- len nogal vreemd met het leer en re spectievelijk Hofs en Willemsen straften dat op mooie wijze af. In die eerste helft moest DOVO duidelijk de eer aan de gasten laten. Slechts enkele malen ontstond er een scoringskans voor de thuisclub. Van de Bovenkamp (uitblin ker in de eerste helft) had pech toen hij uit een pass van Schoeman tegen de lat schoot en Diepeveen wilde het te mooi doen, toen hij alleen voor doelman Van de Zwaard verscheen en in hem zijn meerdere moest erkennen. De Arnhemmers switchten zo veelvul dig dat de pupillen van Hol er dol van werden. De Veenendalers grepen angst vallig naar de builenspelval om die open te zetten en alleen daardoor kon den zij de Vitesse-formatie met een driemansvoorhoede stoppen. DOVO viel slechts enkele minuten constant aan, maar het gevaar in de attaques ontbrak. Vitesse stelde daar in de slotfase van de eerste helft subliem aanvdlsspel tegenover (meestal uitge voerd door Hofs, Rutten en Dolfijn) maar ook zij had geen succes meer. Weer liep Vitesse in het begin van de tweede helft steeds in de buitenspelval. Het raakte mede door het goede verde digen van onder meer Beijer en de middenvelders Henk i/an Kooten en Nelis Houlriet wat ontmoedigd en DO VO trok nu veelvuldig ten aanval. Beij er rukte na enkele minuten over links op, gaf een voorzet naar Van Kooten die doortikte naar Diepeveen en dat betekende 1-2. Het publiek en de Veenendaalse ploeg roken een kans en zetten verbe ten door. De duels werden keihard en dé strijd werd in het algemeen wat on vriendelijk. De Veenendaalse ploeg bleef doorgaan ook nadat Henkie Hofs met een fabuleuze kopstoot de Arnhemse voorsprong had vergroot (1-3). Hol dirigeerde zijn leerlingen weer in de aanval en dat leverde al gauw een tweede treffer van de thuisclub op. Uit een scrimmage werd Nico Diepeveen door de Arnhemse verdediging in de gelegenheid gesteld te scoren (2-3). Het derde doelpunt van de gastheren was helemaal een presentje. Henk van Kooten gaf een voorzet, waarbij v. d. Zwaard, de doelman die door Bals werd verdrongen uit de eerste editie van de Arnhemmers, een verschrikkelijke blunder maakte en Klaas van Hall kon inkoppen (3-3). De Veenendaalse toeschouwers schreeuwden hun kelen schor en lieten massaal de DOVO-kreten over het veld los toen hun favorieten gestuwd door Houtriet, Van Kooten en Beijer in de aanval bleven, maar Hofs scoorde vlak voor het einde zijn derde goal (3-4). Een minuut later vloerde Jaap Re bergen de kleine spits en dat koste een penalty. Maurits schoot hieruit tegen de paal. Opstellingen: Vitesse-B: doel: v. d. Zwaard; achter: Brand. Zaayer, Hee- zen, Maurits; midden: Meeuwsen. Wil lemsen, Koenders: voor: Hofs. Rutten en Dolfijn; DOVO: doel: Van Harde veld; achter: Van Ingen, Rebergen Schoeman, Beijer; midden: Houtriet, Van Kooten; voor: Visscher. Diepeveen, Van de Bovenkamp én V,an Hall, VEENENDAAL Morgen na twee uur worden op de banen aan de Dennelaan de finalepartijen gespeeld van de door VLTC georganiseerde invitatiewedstryden. Uit diverse plaatsen uit de omgeving waaronder Rhenen, Ede, Amerongen en Zetten, heeft men ingeschreven voor dit evenement dat meer deelneming kent dan in voorgaande jaren. De meest spectaculaire wedstrijden spelen zich af in de herenafdeling. In het heren-enkelspel is de eerste finalist bekend. Gisteravond overwon Jan Dek ker zijn clubgenoot Henk van Schup pen in drie sets (2-6, 6-1 en 6-4) en daarvoor had hij gewonnen van de co ming man Hent Witters (6-2 en 6-2), Henk van Schuppen had de halve fina le bereikt door een zege op Berend Veenendaal uit Ede met 7-5 en 6-4. Rerié Lodder is de grootste kansheb ber voor de andere finaleplaats. Hij won van Dorpema met 6-0 en 6-2 en zal in de halve finale moeten uitkomen tegen Henek Bekker, die van Theedo Tuinstra won (6-3 en 6-4). Tuinstra was overigens de enige speler die een ge plaatste speler voetje lichtte in de se ries, ri.l. Jan van de Pol uit Rhenen. Het is vrijwel zeker, dat Jan Dekker het in de finale op moet gaan nemen legen de winnaar van de vorige twee finales: René Lodder. In de halve finale in het Heren-dub belspel is de zaak ai bekeken. Het kop pel Henk van Schuppen/René Lodder won van Tuinstra/Knevel met 6-2 en 7-5, terwijl Jan Dekker/J. Dorpema won van Marinus de Kleuver en Bert de Ruyter (6-0 en 7-5). Het paar Van Schuppen/Lodder is favoriet voor de ti tel. In het dames-enkelspel is Marijke van Stuyvenberg er niet in geslaagd tot de finale door te dringen. Zij verloor van het drie klassen sterker spelende Edese meisje C. van Kooten met 1-6, 6-4 en 7-5, terwijl ze toch tot driemaal toe op match-point heeft gestaan. Mej. Van Kooten komt in de finale uit tegen Lucy Visch uil Rhenen, die de baas bleef over Anja Meyer uit Amerongen (8-6 en 6-2). In het gemengd-dubbel heeft zich reeds geplaatst hef paar mej. L. Visch/P. Stevens dat met 3-6, 7-5 en 6-4 won van mej. De Vries/Hr. J. Dekker. Het bestuur van de VLTC heeft na de prijsuitreiking een feestavond gep land voor alle deelnemers. UTRECHT Na de noodgedwongen zomerrust nam RHC deel aan het sterk bezette UHV- handbaltoernooi in Utrecht, het herenteam moest in de eerste wedstrijd aantreden tegen het sterke UD, welk team 2 klassen hoger speelt en als één van de sterkste ploe gen uit Midden- Nederland mag wor den beschouwd. Ondanks dat wist RHC een zeer fraaie 4-1 overwinning te be halen. De verdediging met doelman L. Bij leer aan het hoofd, speelde met een straffe mandekking die niet door hette korte spel van UD kon worden ontre- peld. Tevens was de RHC- aanval in goede vorm hetgeen resulteerde in vi^r doelpunten. In deze wedstrijd moest RHC aantre den tegen de uiteindelijke winnaar, BHC uit Blaricum. Nu vielen er grote gaten in de Rhenense verdediging, waarvan BHC duidelijk profiteerde door 7 maal te scoren. RHC kon er maar 4 treffers tegenover stellen zodat de uitslag 7-4 werd voor BHC. De laat ste wedstrijd tegen het zwakke HHC leverde voor de Rhenen aren geen moei lijkheden en zij wonnen dan ook met 5-0, 3 goals kwamen van de hand van C. v.d. Pol, terwijl W. Snijders zich re habiliteerde na de afgang tegen BHC door tweemaal te scoren. Het damesteam, dat nauwelijks met 11 speelsters kon aantreden, behaalde slechts 3 punten uit 3 wedstrijden. Te gen UHV- werd het 3-3, na een 3-1 voorsprong. Hygiëa uit Den Haag was duidelijk te sterk voor RHC en won met 5-1. In de laatset wedstrijd tegen BHC speelden de Rhenense dames leuk spel en wonnen verdiend met 3-0. De heren junioren wisten 2 overwin ningen te behalen nl. tegen BHC en HHC (resp. 9-1 en 8-7). Na de wedstrijd UD-RHC deed zich een vreemd inci dent voor. De scheidsrechter had zich verteld en stelde de eindstand op 5-5. Dit moest eigenlijk 6-4 zijn in het voor deel van UD. Maar het kwam allemaal Geboren: Berto z. v. J. van Leeuwen en B. A. van Norden; Wilhelmina, d.v. E. van Essen en H. C. van Veldhuizen; Hester Sjoukje Eleonore, d.v. W. Jongs- ma en G. J. N. Middelkoop; Melis je, d.v. H. Hensen en C. Methorst; Adriana Wouke, d.v. W. W. K. V. .Jansen en A. F. Henken; Geurtje Aleide, d.v, H. Rijks en G. de Ruiter; Dirkje Annette, d.v. A. C. Bouman en J. D. G. van de Loosdrecht; Jantine, d.v. W. van den Born en W. Vonk; Anna Elisabeth, d.v. J. Vlastuine en W. C. Septer; Petronella Adriana Mariëlla, d.v. A. van Hasselaar en A. M. Edens; Andrr Bertus Johann, z.v. B. J. A. Meulenbroek en J. Helms. Geboren te Wageningen: Barbara Fen- na, d.v. P. J. Steennis en E. F. Meijer. Geboren te Rhenen: Hester Simone, d.v. F. H. van Schuppen en G. M. J. Diepeveen; Edward Alexander George, z.v. E. L. van Rijn en J. M. Vonk. Ondertrouwd: G._ de Leeuw en A. Beijer; C. M. Schoonderbeek en G. van der Pest; E. G. Veldhuizen en H. van den Brink; F. A. Rosbag en G. Bree- schoten; A. M. Janssen en .J. Veenvliet. Getrouwd: C. van Holland en W. J. Lansing; A. G. van Leur en J, A. A. van Leemput; F. de Haan en J. van Capelleveen; G. Janssen en J. Drost; E. J. van den Berg én E. van de Blaak, Lunteren; J. M. van Wijk en E. van Verseveld; H. E. van Voskuilen en M. A. Versteegh; A. van Rossen en A. G. Borgman; G. Heijnen en J. C. van As- selt. Overleden: G. van den Bosch, 73 jr., echtg. van D. Groeneveld; A. de Man, 73 jr., echtg. van J. H. Wolters; W. Sterkenburg, 92 jr., wed. vah J. van Dolderen; T. van Loosdrecht, 74 jr., wed. van D. Wegen; H. van den Berg, 74 jr.. echtg. van H. Spork; A. J. van Enk, 69 jr., echtg. van G. Ploeg. Te Rhenen: G. van Doldere i, 52 jr., echtg van H. Wegen; H, Knopperts, 78 jr.: .1 de Haas, 82 jr., echtg. van J. A. W. Willms. Kerkdiensten zondag 23 augustus 1970 Ned. Herv. Kerk: Oude kerk. 9.30 uur: ds. Jongerden; 17.00 uur: ds. Zwanenburg, Huizen. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Wisgerhof; 17.00 uur: ds. Assenbergh. Vredeskerk: 9.00 en 10.30 uur: ds. Vroegindeweij; 17.00 uur: ds. Jonger den. Sionskerk. 9.30 uur: ds. Joh. van de Bank; 17.00 uur: ds. Wisgerhof. Poortkerk, 10.30 uur: ds. Assenbergh; 18.30 uur: ds. Vroegindeweij. Bejaardencentrum. 9.00 uur: ds. As senbergh. Veeneind, 15.00 uur: ds. A. Terlouw Dijkstraat. 14.45 uur: dhr. J. M. Meijer. Herv. gem. „Sola Fide": 1Q.00 uur: ds. Vijzelaar en 17.30 uur: ds. Nijeboer. Ger. Kerk: Brugkerk. 8.30 en 10.00 uur: ds. Blan ken; 17.00 uur: ds. Ytsma. Petrakerk, 9.30 uur: ds. Ytsma; 17.00 uur: ds. Blanken. Ger. Kerk (Vrijgemaakt): Poortkerk, 9.00 en 16.30 uur: ds. Pool. Ger. Gem. (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. C?er. Gem. (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Chr. Ger. Kerk: Bethelkerk. 9.30 en 17.00 uur: ds. Bies- ma. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Brons. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Brüsewitz te Utrecht. R.-K. Kerk: Salvatorkerk: za. 18.45 en zo. 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 8.00 en 10.00 uur: H.- Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. SCHERPENZEEL Predikbeurten voor zondag 23 aug. 1970. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. B. M. Meijndert uit Wou denberg. Voorbereiding H. Avondmaal; 18.30 uur: ds. H. Roelofsen. Ger. Kerk: 9.30 uur: ds. J. P. Bos; 18.30 uur: ds. P. v. Strien uit Woudenberg. Vrije Evangelisch Gemeenten: 10.30 uur: de evangelist F. J. Nijkamp uit Utrecht. Deze dienst wordt gehou den in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. Ger. Gemeenten: 10.00 en 18.30 uur: ds hr B. Roest. Ger. Gem. Uitgetreden: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst in het noodgebouw aan de Holevoetlaan. R.-K. Kerk: 9.15 uur: Bed. H. Mis in het vereni gingsgebouw aan de Molenweg. VEENENDAAL Jehovah's Getuigen: Zo. 9.30 uur: Openb. lezing; 10.30 uur: Wachttoren Studie; di. 19.30 uur: Theocratische School; 20.30 uur: Dienstvergadering. Ger. Gem. (Syn.): Do. 19.30 uur: ds. Hakkenberg uit Dordrecht. •er. Gem. (Ned.): Julianakerk. wo. 26 augustus 14.00 en 19.30 uur: Intrede van kandidaat A Vink door ds. T. Mallan. „Veeneind", wo. 26 augustus, uur: ds. Middelkoop te Zwolle. 19.30 RHENEN Herv. Kerk: 9.00 uur: ds. J. H. van de Wal, Wa geningen. Ger. Kerk: 10.00 uur: ds. A. Adema. Renkum; 17.00 uur: ds. E. D. J. de Jongh, Wa geningen. Oud Ger. Gem.: 10.00 en 18.00 uur: leesdienst. Ger. Gem. (Syn.): 10.00 en 17.30 uur: leesdienst; di. 25 aug. 19.30 uur: ds. C. Harinck, Utrecht. Ger. Gem. (Ned.): 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. A. Verstraaten, Ede. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. J. van Noord; 18.3K) uur: ds. G. Kaastra. De Uithof, 10.00 uur: Jeugdkapel. Ger. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. A. M. de Hoogh. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. A. Broer, Hilversum. OVERBERG Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. S. Andringa. Oud Ger. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst» LEERSUM Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. B. Koole; 18.30 uur: ds. E. H. Broekeman. ELST Herv. Kerk: 9.30 uur: de hr. Mulder, Amersfoort; 18.00 uur: ds. J. van Malenstein., RENSWOUDE Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. Van de Peut (Bed. H.A.). Ger. Kerk: 9.45 en 18.30 uur: ds. Van de Wielen, Ede. Camping „De Lucht": Dienst verzorgd door Vrij Evang. Gem. R.-K. Kerk: za. 18.45 uur: Eucharistieviering in Ger. Kerk. EDERVEEN Herv. Kerk: 9.30 uur: dhr. Liefting, Voorthuizen; 18.30 uur: ds. Jongerden, Veenendaal. EDE Oud Ger. Gem.: 10.00 en 19.00 uur: ds. Van de Poel. KESTEREN Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. Cirkel, Bodegraven; 18.30 uur: ds. A. G. Harings, Nieuwland. OPHEUSDEN Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Ger. Gem. (Syn.): 10.00 en 18.30 uur: dS. J. Karens. Ger. Gem. (Ned.): 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Beek weer goed, dankzij het sportieve optre den van enkele RHC-leden, die de scheidsrechter wisten over te halen, zo dat UD uiteindelijk toch nog de punten kreeg, die het verdiende. De jongens aspiranten spanden de kroon door de eerste plaats weg te sle pen via 3 grote overwinningen tegen UD. Celeritas en UHV (resp. 9-2, 8-1 en 13-3). De dames- aspiranten tenslotte mochten het zoet der overwinning niet proeven en verloren hun drie wedstrij den met resp. 0-4, 1-2 en 0-13. Voordat de RHC teams met de com petitie beginnen wordt er nog aan ver schillende toernooien deelgenomen. Zondag in Zeist en daarna in Drunen. Pas dan zal blijken of de RHC-teams zich goed hebben voorbereid op tie competitie. Het RHC-bestuur zou gaar ne nog enige dames en meisjes- junio ren van 14 t m 16 jaar willen begroe ten, opdat deze teams niet incompleet op het veld behoeven te verschijnen. Diegenen, die zich interesseren voor de handbalsport kunnen zich opgeven bij de heer W. Snijders, Nieuwe V'daal- seweg 23 in Rhenen. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend: dat in verband met de op zater dag 22 augustus 1970 van des morgens 11.00 uur tot des avonds 18.30 uur in deze gemeente te houden wielerronde aan beide zijden een stop verbod geldt voor de navolgende weggedeelten a. De Grote Pekken over een afstand van 200 meter gerekend vanaf de Groe- neveldselaaan in westelijke richting; b. de Groeneveldselaan oVer een af stand van 300 metér gerekend vanaf de Industrielaan in'noordelijke richting: c. de Wageningselaan over een afstand van 300 meter gerekend vanaf de Groe neveldselaan in Oostelijke richting: c. de Tinneweide over een afstand van 100 meter gerekend vanaf de Grote Pekken in Noordelijke richting Veenendaal, 18 aug. 1970. B. ?n W. voornoemd. EDERVEEN Zaterdag nemen de eerste en tweede uitgave van Advendo deel aan een toernooi dat is georgani seerd door vv Radiostad in Hilversum. Beide teams behaalden vorig jaar de eerste prijs en zullen nu de wissel prijs moeten verdedigen. Er zal in dit toernooi een halve com petitie worden gespeeld. Voor dit toer nooi zijn de volgende clubs uitgenodigd: Advendo I en II, Hees I en II, Oran je-Leeuwen I en II en twee elftallen van de organiserende vereniging. Voor het eerste team uit Ederveen zal een keus worden gemaakt uit de vol gende spelers: B. v. Hal, H. Donkelaar, E. Donkelaar, G. Vink, E. v. Nieuwame- rongen, H. v.d. Ziel. B. Gaasbeek. B. Ruiswijk, C. Ruiswijk, D. Veer, T. Veer, J. v. Donkelaar, J. Nab, A. Drost en E. v. Ginkel. Het gezelschap vertrekt om half ne gen vanaf de Nieuweweg. VEENENDAAL Korfbalvereniging SKF gaat morgen met drie twaalftal len naar Maarn om daar deel te nemen aan de series die SVM jaarlijks organi seert. Aan deze wedstrijden nemen deel de eerste twee seniorenformaties en een juniorenploeg van de Veenendaalse ver eniging. De wedstrijdprogramma's luiden als volgt: Afd. A (K.N.K.B.)): 14.00 u. Doorn 1- SKF 1; 14.30 u. MIA 1-RDZ 1; 15.15 u. RDZ 1-Doorn 1; 15.45 u. SKF 1-MIA 1; 16.30 u. MIA 1-Doorn 1; 17.00 u SKF 1- RDZ 1 Afd. B le kl. Reg.: 14.00 u. RDZ 2- Vinken 1; 14.30 u. SVMM 1-SKF 2; 15.15 u. Vinken 1-SVMM 1; 15.45 u. SKF 2- RDZ 2; 16.30 u. RDZ 2-SVMM 1: 17.00 u. Vinken 1-SKF 2. Afd junioren: 14.00 u. Woudenberg - SKF: 14.30 u. Vinken-RDZ; 15.15 u. RDZ-SKF: 15.45 u. Vinken-Woudenberg; 16.30 u. SKF-Vinken; 17.00 u. Wouden- berg-RDZ. RHENEN Voor de eerste maal or ganiseert „De Forellen" in Rhenen van- avond in hel Ouwehand-had een wa- terpolotoernooi, waarin zes ploegen gaan strijden om de Forellen-cup. Tot de deelnemende verenigingen be horen o.a. de organiserende vereniging. EZ en PC uit Eist (Gld.) en De Duin- kikkers. RHENEN De Eerste Rhenen»? Hengelaars vereniging „De Voorn" or ganiseert morgen voor haar junior leden een grote viswedstrijd, waarvoor belangstellenden zich bij de bestuur ders van de club kunnen opgeven. De deelnemers aan deze gratis wed strijd komen om twee uur bij café Van Noort samen „De Voorn" vertrekt zaterdag 5 sep tember met een bus naar Oost-Flevo land waar eveneens wordt gevist. Hier voor moet' men zich vóór 29 augustus opgeven. De kosten die hieraan ver bonden zijn bedragen 3,50. Het bestuur adviseert de leden zich zo spoedig mo gelijk aan te melden. Medische dienst voor Woudenberg en Scherpenzeel Deze wordt waargenomen door W. C. v. Vulpen, arts, Dorpsstraat 192. Scher penzeel. tel. 03497-1220. Veenendaal: De dienst voor de artsen G. Annot. S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargenomen op zater dag 22 en zondag 23 aug. door H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, tel. 12481. De dienst voor de artsen N. Rijlaars dam, J. Schilperoort en G. J. Verschoor wordt op zaterdag 22 en zondag 23 aug. waargenomen door J. Schilperoort, Ker kewijk 40, telefoon 12134. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, telefoon 12123. Veenendaal: Wijkverpleging: zr. G. Vreeman, Grote Pekken 240. tel. 10360. Rhenen Arts: za. dr. Steeman, Herenstr. 69, tel. 2315; zo. dr. Rienstra, Herenstr. 63. tel. 2577. Apotheek: voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstdoende apotheek in Wageningen. Eist, Amerongen, Leersum Arts: dr. Van Ommeren, Rljksstr.weg 158 te Eist, tel. 08377-217. Wijkverpleging: voor Amerongen tot za. 12 u.: zr. A. Schreuders, Kon. Wil- helminaweg 63. Amerongen, tel. 03434- 1576. Daarna zr. Rijlaarsdam. (Zie Leer sum). Voor Leersum: tót ma. 8 u.: zr. J. Rijlaarsdam, Mr. Bosweg 9 te Leersum. Tel. 03434-1423. Ederveen. De Klomp. Renxwoude Arts: dr. Rademaker. Hoofdweg 50. Ederveen, tel. 08387-1201. Dierenarts: Nutsma. Hoofdweg 49a, Ederveen. tel. 08387-457. MIDDEN BETUWE Opheusden De praktijken van de doktoren Jon ker, Van Silfhout en Tromp worden waargenomen door dr. Buddingh in Op heusden. Tel. 08887-213. Wijkverpleging: zr. H. Budding. Do- dewaard, tel. 08885-1218. Resteren. De praktijken van de doktoren Eike lenboom, Guepin en Van der Veen wor den waargenomen door dr. Keur in Kesteren, tel. 08886-20J Wijkverpleging: zr. C. de Jong, Mo lendam te Ochten, tel. 03444-257. Tandartsen: Voor spoedgevallen voor Veenendaal en Rhenen bellen 08385- 19049. VEENENDAAL De Giro Ontspan- ningsverniging Arnhem (GOVA) orga niseert zaterdag 29 augustus in Arnhem voor de vijfde maal hel open-snel schaakkampioenschap van Gelderland. Deze wedstrijden in hoofd-, eerste en tweede klasse worden gehouden in de koffiekamer van de Postgiro aan de Velperweg. De kampioen van 1969 is de heer J. C. van Baarle uit Schiedam. Er zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld voor de winnaars. Telefonische inlichtingen over deel neming kan men verkrijgen bij de he ren M. J. van Eden (085-454468) en E. J. Labots (085-424489). VEENENDAAL Aan de club- cn persoonlijke damkampioenen van Gel derland worden zaterdagmiddag 29 au gustus in „De Coehoorn,, in Arnhem door hel bestuur van het Gewest Gel derland de prijzen uitgereikt. Op deze prijsuitreiking verwacht men twee afgevaardigden van elk kam pioenschap van Gelderland. Ook het Ederveense DCE bemachtig de in het seizoen '69-'70 een titel en wel in de derde klasse B van district West. In tegenstelling tot andere jaren wordt er ditmaal na atfloop van de prijs uitreiking geen damsimultaan. ge houden. Hiervoor in de plaats deelt het bestuur de aanwezigen enkele belang rijke punten mede. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 28 augustus 1970 verhinderd is spreekuur te houden. In verband hiermede is zijn spreekuur verplaatst naar donderdagochtend 27 augustus 1970 van 9.00 tot 10.15 uur.. Rhenen, 12 AUGUSTUS 1970. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL Tweedeklasser VRC speelt morgenavond om half zeven op het terrein aan de Brinkusleeg zijn laatste oefenwedstrijd voor de compe titie. Tegenstander van Gert van de Weerdhof c.s. is eerstek'er Ede. De Racers zullen met een zo sterk mogelijk elftal aantreden tegen de ge renommeerde buur. Geboren: Theodora Everdtna Wilhel mina, d.v. H. T. Vlastuin cn A. E. W. Boelhouwer; Daniël Patrick Franz, z.v A. W. L. Weinmann en C. A. M. de Groot. Ondertrouwd: J. B. Storm van Leeu wen en N. H. van Zanten.

De Vallei | 1970 | | pagina 5