De gezellige oude speeltuin is bezig te verdwijnen Bouw metro begint K.R.O. zoekt eigen gezicht Vanavond in Enschede met de muziek mee Kinderen moeten zelf teveel doen Financiële problemen vaak te groot Ze zijn er nog Wagens uit 't buitenland Programma over oude „Literama" en nieuwe Jordaners over Ierse sc I hrijvers Heer Bommel en de Slijtmijt Engelfriet commissaris RONOtities VANAVOND Vroeger In Amsterdam Controle Zelf doen Meer mogelijkheden Kinderen pleegden moord op Duitse taxichauffeur programmaos TELEVISIE MAARTEN K KINDER S I RIP TELEVISIE RADIO MAANDAG 24 AUGUSTUS 1970 De, ouderwetse speeltuinen verdwij nen.'Ze leggen het loodje, samen met de vele uitspanningen en cafés die de laatste jaren op hoge leeftijd in de grond werden geboord als gevolg van uitbreidingsplannen, onoplosbare fi nanciële problemen of andere droe ve redenen. Waar zijn ze gebleven? De uitspan ning De Knip plus speeltuin in Voor schoten is verdwenen. De uitspanning Het Molentje aan de Vliet in Rijswijk is weg. In Zeeland zijn alle ouderwetse speeltuinen ter ziele, in heel Nederland verdwenen er de laatste tien jaar meer dan honderd. De slijtageslag gaat ver der. Volgens mevrouw Toos Korver, hoofd van de afdeling centrale documentatie van het Nationaal Bureau voor Toeris me zijn ook de dagen van de nu nog resterende ouderwetse speeltuinen ge teld. „Onze taxatie dat er in de afgelopen tien jaar zo'n honderd zijn gesneuveld is aan de voorzichtige kant en als ik voorzichtig blijf, schat ik dat er binnen twintig of dertig jaar nauwe lijks nog een echte fijne oubollige speeltuin (met alleen houten apparaten) zal bestaan. Ze legt uit waarom. „De speeltuin- oude-stijl, en ook de uitspanningen an nex, bevredigen niet meer. Vroeger za ten hier de pa's en de ma's in hun paas- beste kleren aan de koffie, de cognac of de advocaat, terwijl het kroost zich urenlang mocht uitleven op de Chi nese schommel, de wipwappen, de glij banen (met een bult erin), de grote rolbakken, de oude houten draaimolen (die je zelf moest duwen) en wat-al- niet. Jawel, een dergelijk rit je kon - soms een hele middag of zelfs een hele dag duren. Kom daar nu maar eens om. De jeugd van tegenwoordig heeft, net zoals de volwassenen haast. Er moet veel gebeuren. Op eén schoolreisje van één dag wordt nu niet meer volstaan met één onderwerp. O neen. We vliegen van her naar der, we doen in twee uur een museum, we ma ken fluks fluks een rondvaart, we doen nog een museum, we schieten even de bossen in en vaak komt de hele speel tuin er niet meer aan te pas. Gaan de kinderen met de ouders op stap dan is dezelfde speeltuin ook niet meer je ware, want hier kunnen vader en moeder zich zelf niet uitleven. Op de recreatieparken met al die moderne dingen, zoals trampolines, gaat dat wél AMSTERDAM Amsterdams eerste metrolijn de oostlijn gaat ruim vierhonderd miljoen gulden kosten. De lijn loopt van het Centraal Station via de Weesperstraat naar de Bijlmereer. De totale lengte bedraagt achttien ki lometer ondergronds. De oostlijn krijgt negen stations en is over zeven jaar klaar. Het hele Amsterdamse metronet, dat in het jaar 2007 gereed zal zijn, krijgt een lengte van 78 kilometer, waarvan 28 kilometer ondergronds. De Amsterdamse metro bestaat dan uit twee oost-westlijnen, een noord- zuidlijn en een ringlijn. Het ligt vol gens de directeur van het Gemeente vervoerbedrijf in de bedoeling om Amstelveen aan te sluiten op de oost lijn. Bij de Amsterdamse metro is bijzon dere aandacht besteed aan de ventilatie en de geluidshinder. Ook aan de belan gen van groepen passagiers die zich moeilijk kunnen voortbewegen is ge dacht. Het is nog niet bekend hoe de kaart- controle en de stationsbewaking moeten worden opgezet. Ook staat nog niet vast of er winkels in of bij de stations ko men. Het is duidelijk dat de metro-oostlijn een belangrijke functie voor het nieuwe woongebied de Bijlmermeer heeft. Wordt het aantal reizigers in de eerste jaren geschat op 47 miljoen per jaar, als de Bijlmermeer is volgebouwd, zal dit aantal, volgens de ramingen, tussen de 70 en 90 miljoen per jaar liggen. Ir. A. de Gier, hoofd van de afdeling stadsontwikkeling in Amsterdam, ver wacht dat de metrobouw een belangrij- ke economische injectie voor de hoofd stad zal betekenen. Hij zei te verwach ten dat de komende jaren in Amster dam voor meer dan een miljard zal worden geïnvesteerd als gevolg van de metrobouw. Ruisende lover een terrasje, tafeletjes met kopjes en glaasjes en speeltoestellen voor de kinderen. Zo gaat het toe in de speeltuinen oude stijl. en vallen de ouders niet op wanneer ze ook aan het „spelen" gaan". Mevrouw Korver vreest dat er nog reden is, waarom de ouderwetse speel tuin uit de gratie raakt: „De kinderen moeten er te veel zelf doen. Ze voelen zich hier door de techniek in de steek gelaten. Er zijn geen motorisch aange dreven botsautotjes, er zijn geen trein tjes waarin je je kunt laten rondrijden, je moet akelig veel de handen zélf uit de mouwen steken". Ze vindt dwitr-,, i cmfwijp cmfwijp v de wand. „Het kind van tegenwoordig, de goeden niet te na gesproken, speelt minder en wordt meer gespeeld. Op elk gebied trouwens. Wie zie je tegenwoor dig nog bezig- met zo'n. -ouderwetse mefc-> canodoos? En wie speelt er nu nog spoorziekertje?" Ze wil er niet mee zeggen dat er te genwoordig minder wordt gespeeld (voor de ouderwetse speeltuinen ?ijn zeker tweemaal zoveel moderne in de plaats gekomen), maar ze vreest toch wel dat er nu meer gebruik wordt ge maakt van de techniek en minder van de fantasie. Is de weemoed naar haar eigen tijd wellicht de oorzaak dat mevrouw Kor ver het spel van de huidige jeugd zo kritisch bekijkt? „Ik meen van niet. Die jeugd van mij ik ben nu 41 ligt nog vers in het geheugen. Weineen, wat er in deze da gen met al die ouderwetse speeltuinen gebeurt, is gewoon een gevolg van de moderne tijd. De romantiek verdwijnt". „Juist omdat er tegenwoordig meer voor de jeugd wordt gedaan dan vroe ger, verdwijnen de ouderwetse speel tuinen". De heer W. Th. Butzelaar, admini strateur van de Nederlandse Unie van Speeltuinen, gelooft dat hij hiermee de voornaamste oorzaak noemt. De kinde ren hebben nu immers veel meer mo gelijkheden. In bijna elke grote ge meente is wel een speeltuin (meestal van een vereniging) waar je bijna voor niets de hele dag kunt ravotten. Jawel, dat is een grote vooruitgang". Hij meent overigens wel, dat er in deze tijd behoefte is aan ander speel tuig. Ik wil daar niet mee zeggen dat de schommel, de wip of de zandbak uit de gratie zijn zeker niet maar de jeugd wil méér. Dat is dan ook de re den waarom je tegenwoordig veel „bouwspeeltuinen" ziet, waar je met behulp van honderden paaltjes blok hutten kunt bouwen. Een onverdeeld succes? Neen, dat nog niet. Vader bouwt meestal harder dan de kinderen". BONN Vier kinderen die de wijde wereld in-wilden vluchten, hebben in Hannover een 40-jarige taxichauf feur, vader van twee kinderen, met pistoolschoten vermoord. Chauffeur August Lühnmann kreeg tegen middernacht de rit van Kassei naar Hannover met vier jongelui. Midden in de nacht ving de radio van de taxicèntrale opeens de noodkreten van Lühnmann op. Aan de rand van de stad vond de politie korte tijd later de verlaten Mercedes, met de lichten nog bran dende. In een bosje vlakbij lag het lijk van Lühnmann met drie pistool kogels in het hoofd. Een damestasje met papieren, dat in de auto was vergeten, vergemakke lijkte de opsporing. De jongelui die waren gevlucht met een dichtbij ge stolen Volkswagenbusje, werden nog dit weekeinde gearresteerd. Het bleken uit een opvoedingsgesticht ontvluchte jongens van vijftien en zestien jaar te zijn, hun negentienja rige vriend, die de schoten had afge vuurd, en diens vijftienjarige vrien dinnetje, dat van huis was weggelo pen. Chauffeur Lühnmann reed de extra diensten in het weekeinde om de school van zijn kinderen te kun nen bekostigen. DEN HAAG Prof. dr. J. Engelfriet, president van de raad van bestuur van de Eerste Nederlandsche - Nillmij is door een buitengewone vergadering van aandeelhouders van de Banque de Paris et des Pays Bas NV Amsterdam be noemd tot lid van de raad van commis sarissen van deze instelling Toch zijn ze er nog, de speeltui nen oude stijl. Gelderland kent ze ook nog. Om enkele te noemen: Berg en Dal: Hotel-café-restau rant Erica, Molenbosweg 17; speel tuin met attractiepark aan rand van bos. Eerbeek: café De Brug, Brummen- sèweg 16 (langs het kanaal). Lunteren: Lunters pannekoeken- huis, Eng weg 61. Nqmegen: café-restaurant De Gof- fertboerderij, Goffertweg 17. In stadspark met tennisbaan, kinder boerderij, openluchtzwembaden, sta dion, openluchttheater. Wanrs veldhotel-caf é-restauran het Jachthuis Rijksweg 182, midden in het bos. Borculo; speeltuin Kerkemeijer en café-restaurant, Ruurloseweg D 66. Wageningen: café de Keijzer, Prof. Van Uffelenweg, Camping De Eng, Hollandscheweg Zaanweg 9. Teuge: café-restaurant De Zwaan, Rijksstraatweg 194. Spankeren: café-restaurant De Luchte. AMSTERDAM Wegens sluiting van Werkspoor Utrecht worden de wa genstellen voor de Amsterdamse metro geleverd door een buitenlands bedrijf. Amsterdam is in onderhandeling met Duitse en Belgische firma's. Ir. J. Ossewaarde directeur van het Gemeentevervoerbedrijf in Amsterdam, zei dat wel gebruik zal worden ge maakt van de studies die Werkspoor de laatste jaren heeft verricht. Met de bouw van de metro-oostlijn wordt deze week begonnen. Staatsse cretaris M. J. Keizer (verkeer en water staat) slaat daarvoor donderdag de eer ste damwand. bestuursberaad de betekenis van de KRO voor de samenleving nog meer zal doen toenemen", aldus „Studio". Iedereen is tegenwoordig zo'n beetje op zoek naar zijn of haar ei gen gezicht. Omroepverenigingen worden daar dus ook toe genood zaakt. De KRO is er ook druk mee bezig, getuige onderstaand artikel uit de jongste aflevering van zijn programmablad „Studio": Welke koers kiest de KRO voor de komende jaren? Een vraag die ook aldus geformuleerd kan worden: Heeft het KRO-programma een ei gen en voldoende herkenbaarheid en, cm KRO's voorzitter van Doorn aan te halen: is de KRO, die thans radio- en televisieprogramma's maakt, de KRO waarmee de samen leving het best is gediend? Eind 1968 is deze vraag in het KRO-bestuur aan de orde gesteld. Men besefte dat het antwoord hier op noch in een achternamiddag noch door vijfentwintig bestuursleden kan worden gevonden. Aan de ad junct-directeur van de KRO, mr. L. Wüst, werd gevraagd een discussie stuk op tafel te brengen, waardoor behalve het KRO-bestuur zoveel mogelijk consumenten en producen ten van het KRO-programma zou den worden betrokken bij de beant woording van de vraag hoe de KRO zich in de toekomst moet opstellen. De nota-Wüst („De toekomst als uitdaging") levert nog steeds reacties van kijkers en luisteraars op. De producenten van het KRO-produkt, en dan gedacht in de meest ruime zin van het woord, namelijk alle KRO-medewerkers, kwamen in au gustus 1969 in de RAI een hele dag bijeen om over de toekomst van de KRO hardop na te denken. De ge dachten die daar zijn uitgesproken zijn in de afgelopen maanden door een werkcommissie, gevormd uit de KRO-medewerkers, geordend en in een zestal voorstellen samengevat. Deze week, op 26 en 27 augustus, zullen de KRO-medewerkers nu twee dagen voltallig, opnieuw en nu concreter het interne beraad voort zetten. Het KRO-bestuur heeft aan allerlei groepen en deskundigen om een inbreng gevraagd. Ook iedere KRO-begunstiger heeft gelegenheid gehad zijn mening naar voren te brengen. Het spreekt vanzelf dat het inzicht van de mensen die bij de KRO werken bij de uiteindelijke oordeelsvorming van groot belang zal zijn. Gemeten aan de intensiteit waarmee het voorwerk is gedaan mag de stellige verwachting worden gekoesterd dat het resultaat van het JAN BLAASER Het veertiendaagse amusements programma „Met de muziek mee" komt vanavond uit de Diekmanhal in Enschede. Gastheer Jan Blaaser ontvangt in deze rechtstreekse uitzending de be kende zanger Vico Torriani, het trio "The Shepherds, de variété-artiesten Lës Akimoto en het VARA-dansor- kest onder leiding van Charlie Ne- derpelt. Na afloop van de televisie-uitzen ding wordt nog een opname gemaakt voor het radioprogramma „VARA's populaire muziekshow". Aan deze opname werken mee de solisten Helen Shephard, Martine Bijl, Con- ny van Bergen, Joke Bruis, Henk van der Molen en Peter Wiedemeijer. Als altijd speelt in de Populaire Muziekshow het VARA-Dansorkest onder leiding van Charlie Nederpelt. Deze radio-opname Wordt even eens gepresenteerd door Jan Blaa ser. Het programma wordt uitgezon den op zondag 6 september a.s. van 17.50-18.00 uur. Wanneer men het aantal inwoners van een land zou delen door het aantal wereldberoemde schrijvers van dat land, dan zou Ierland zeker één van de belangrijkste literatuur bronnen blijken te zijn. Vele au teurs, zoals Shaw, Beckett, Joyce en O'Caesy en na 1950 McGahern, Leo nard O'Brien en Murphy zijn ver buiten de Ierse eilandgrenzen be kend. Het NCRV-programma „Lite rama" zal vanavond om 22.40 uur aan de Ierse literatuur worden ge wijd naar aanleiding van de „Be kentenissen van een Ierse rebel" van Brendan Behan. "Zit er nog toekomst in het refrein Bij ons in de Jordaan...?" is de on dertitel van de aflevering van „Ra- diorama", die de NOS-radio van avond van 23.25 tot 23.55 uur via Hilversum 1 uitzendt. In het programma wordt de con troverse belicht, die er bestaat tus sen de "oude" bewoners van de Am sterdamse Jordaan en de immigran ten, die zich de laatste tijd in deze wijk hebben gevestigd. Onder deze immigranten zijn veel progressieve studenten en hippies, die verschil lende actie-comité's hebben ge vormd, waarvan de oorspronkelijke Jordaanse bewoners weinig of niets willen weten. De echte Jordaners vinden bovendien, dat deze immi granten/ die vaak in gerestaureerde panden in de Jordaan wonen, be voorrecht worden wat de woning toewijzing betreft. „Radiorama" laat over deze con troverse echte Jordaners (in een bruine kroeg en in de hengelsport zaak van Nelis Vogel), studenten, hippies, leden van actie-comité's, bouwkundigen en gemeente-ambte naren aan het woord. De opnamen werden gemaakt door Bob Uschi en Ed Peereboom. Samenstelling: Bob Uschi. In het Gelders programma van de RONO wordt dinsdag een klankbeeld uitgezonden over het toerisme in het Gelders Rivierengebied. Het is het derde klankbeeld in de serie over het Gelders toerisme. In hetzelfde programma wordt een aflevering uitgezonden van de ru briek „Van wiedaf en dichtebi'j", waarvoor de tekst geschreven wordt door Jac. Ganzenbeek uit Lunteren. NEDERLAND I 1Ê.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 VARA: Coronation Street, T V-feuilleton. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: Met de muziek mee: een afwisselend programma met veel muziek. 21.20 Ombudsman. 21.50 De zet na schaakmat (The mo ve after checkmate), gefilmd TV-spel. (Anglia Television Pro- duktie). 23.00 NOS: (K) Journaal. 23.05-23.35 NOS/NOT: Schooltelevi sie: Voorlichtingsprogramma ge schiedenis-serie. NEDERLAND 2 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Internationaal Agrarisch Nieuws. 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.40 (K) De wetten van de wilder nis: serie over het dierenleven in de wildernis van Centraal-Afrika. 20.00 NOS: (K) Journaal. 6959 De avond viel reeds, toen heer Bommel en Tom Poes bij Bommelstein aankwamen. „Dat was een erg vermoeien- d - voettocht," zei heer Bommel. „Ik had het me anders en meer ontspannen voor gesteld. Maar we hebben een goede daad verricht door die kleine schepsels uit een afschuwelijke woestijn te redden, wat jij, jonge vriend?" Hm," zei Tom Poes. „Ik zal ze zolang onderdak brengen in mijn nieuwe gara ge," hernam heer Ollie. „Daar kunnen ze geen kwaad doen. En omdat ik erg voor zichtig van aard ben zal ik een geleerde laten komen om ze te onderzoeken. Die kan dan een geschikt dieet voorschrijven, als je begrijpt wat ik bedoel. Op die ma nier kunnen ze geen kwaad." Zo spreken de opende hij de deur van het aangeduide gebouwtje, en knielde op de vloer neer om zijn beschermelingen uit zijn zak te halen en op de grond te zetten. „Wat is het hier mooi!" riep Memel Parduin dankbaar uit. „Zo lekker wit en grijs!" „Het is heel mooi van u", vulde Maaike Prut aan. „Dit is nu precies de omgeving, die we voor onze kleintjes nodig hebben." „Ja, ja," zei Tom Poes. „Hm, gelukkig is uw schuur omringd door gras en struiken. Maar verder zie ik het niet zo mooi in. Kom, ik ga naar huis. Tot ziens, heer Ol lie". Hij verdween in de schemering, en heer Bommel begaf zich naar huis nadat hij de garage gesloten had. Zodoende kwam hij Joost tegen, die net op weg was om een bezem op te gaan bergen. „Het is daar voorlopig verboden toegang. Joost!" riep heer Ollie reeds van verre. „Ik heb er een paar logés ondergebracht, die eerst wetenschappelijk gekeurd moeten wor den. Zet die zwabber maar ergens anders neer!" 20.20 NCRV: Transworld Top Team: quiz tussen Engelse en Nederland se middelbare scholieren. 20.45 (K) Please Sir!: TV-serie. 21.10 E>e kleine Burgeroorlog (La Guerre des Boutons), Franse speelfilm. 22.30 Hier en Nu: actualiteitenru briek. 22.55 Een hemel op aarde?: De St. Georgskerk van Keulen. 23.05-23.10 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND 1 (Region, progr.: NDR: 18.00 (K) Landarzt Dr. Broek, tv-serie. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zand mannetje. 18.55 Sportjournaal. 19.26 (K) Julia, tv-serie. 19.59 Program maoverzicht. WDR: 18.00 (K) Pro grammaoverzicht. Aansl.: (K) Doris Day in..., tv-serie. 18.30 (K) v.d. kin deren. 18.40 Hier und Heute, met nieuws. 19.25 (K) Die Atomisten, tv-serie). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Filmreporta ges over actualiteiten. 21.00 (K) Mu zikaal programma. 21.45 (K) Cul tuurkroniek. 22.30 (K) Journaal, commentaar en weerbericht. 22.50 Muzikaal programma. 23.50 (K) Journaal. DUITSLAND 2 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 (K) Trucfilm-show. 19.10 (K) TV-film. 19.45 (K) Nieuws, actuali teiten en weerbericht. 20.15 (K) Cul tureel programma. Aansl.: Nieuws. 21.00 Lederjungen, speelfilm. 22.45 (K) Nieuws en weerbericht. 22.55-23.30 Filmforum. DUITSLAND 1 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Caleidoscoop. 11.10 Reportage. 12.00 Filmreportages over actualiteiten. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 V.d. kinde ren. 17.25 Wir modellieren mit Ha- rald Isenstein. 17.55 (K) Nieuws. DUITSLAND 2 17.30 (K) Nieuws en weerbericht 17.35 „Ich heirate (k)einen Millionar - Schiffsjunge Jakob (tv-serie). HILVERSUM 1 AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte graammuz. 8.00 Nieuws. 8.11 Radio journaal. 8.20 Stereo: Lichte gram.muz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uit gebreide reportage of herhaling NOS-programma. 9.35 Waterstanden. 9 40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). Overheidsvoorlichting: 12.30 In tijd van Nood. AVRO: 12.40 Toppers van Toen (gr). 13.00 Nieuws. 13.11 Radio journaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: Muziek en nieuws van onze zuiderburen (opn). 14.00 Stereo: Pro menade Matinee door Klein orkest van de Südwestfunk en BBC Con cert Orchestra (opn). AVRO: 15.10 Stereo: Internationale Muziekspie- gel: I. Gelders orkest met zangsolis ten: operetteconcert; II. Symfonie Orkest van de Beierse Omroep en solisten: moderne muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Kwispel, quiz. 16.10 Gaudeamus 25 Jaar (I): moderne muziek (opn). 16.42 Muzikaal ge sprek. 17.30 Trefpunt: discussie rubriek voor actuele zaken. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Stereo: 90 Kaarsen voor Robert StoJz: muzi kaal klankbeeld. 19.10 Stereo: Licht instrumentaal kwartet. 19.30 Van avond: gevarieerd programma. 22.00 Muze zonder Make-Up: kleinkunst uit het buitenland. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojour naal. NOS: 22.55 Zin - Tuig nr. 23: kunstrubriek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klass. muz. (7.25 Ho ren en zien; 7.30 Nieuws; 7.32 Hier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum laudamus (gr): klass. muz. 8.30 Nieuws. 8.32 Touringclub: vakantietips en informaties. 8.45 Stereo: klass. muz. (gr). 9.00 Gym nastiek voor de huisvrouw. 9.10 Ste reo: Lichte gram.muz. 9.35 Schoolra dio. 10.00 Bijbelse Verkenningen: le- zirtg. 10.15 Opera-aria's (gr). 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Klass. orkest muziek (gr). 11.25 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Ste reo: Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Ac tualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar...) 14.00 Stereo: Musiesta: licht muziekprogramma. 14,30 Pizzicato muzikaal middagmagazine. (16.00 Nieuws). 17.00 Overheidsvoorlich ting: Nieuws uit de Nederlandse An tillen. Spreker: H. L. Braam. 17.10 Voor de kinderen. 17.15 Hai!: jeugd programma. 18.30 Nieuws. 18.41 Ac tualiteiten. 19.00 Stereo: Eigen fabri kaat: lichte muziek (opn). 20.00 Ste reo: In uitgesteld relais: III. Festival van Cheltenham: moderne en klas sieke muziek. 21.30 Babel: kunstkro niek. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.38 Den Faag vandaag. 22.50 De zingende kerk: muziek in de liturgie. 23.05 Stereo: Jazz in Den Bosch. (opn). 23.30 Stereo: lichte gram.muz. 23.55-24.00 Neuws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00-10.03 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevarieerde visite: licht pla- tenprogramma. (12.00-12.03 Nieuws). 12.00 Nieuws. 13.03 Ekspres: licht platenprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nieuws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Mix: 120 minu ten rijp en groen op alle toeren (17.00-17.02 Nieuws).

De Vallei | 1970 | | pagina 13