Motorrijder niet gezien Kantongerecht blijft voor Marokkaan duistere zaak Chauffeuse nam haar dochtertje op schoot Drukte op receptie van oranjevereniging Op Candia-complex Verontrusten bonden kat de bel aan Jongeren kraakten vervallen Verloren en gevonden De Nachtegaal gaat exposeren Dames gewond bij ongeval op Rijksweg 12 Slopen en nop; geld toe Meisje brak arm bij val van trap J. Visser damkampioen Geen animo voor Lampegieters- avond-optocht Auto's geplunderd NONCHALANCE HUISDIEREN CONFLICT SLAPERIG GEFRIEMEL MAANDAG 24 AUGUSTUS 1970 WAGENINGEN De 27-jarige Marokkaan Abdes O. A. uit Yeenendaal zag zich vrijdagmorgen veroordeeld tot een geldboete van vijfentwintig gulden. De Marok kaan had begin dit jaar ergens in Veenendaal plotseling linksaf geslagen, terwijl achter hem de motorrijder Joh. V. met grote snelheid naderde. Alhoewel Abdes om de minuut in zijn achteruitkijkspiegel had gekeken was de man hem finaal ontgaan, zodat er een ferme botsing ontstond. Ondanks de kracht hiervan was de •ehade voor beide partijen tot het minimum beperkt gebleven. Joh. V. bleek ech ter niet minder schuldig, want hij had aan het gemotoriseerde verkeer deelgeno men, terwijl hij noch het rijbewijs noch enig geldig verzekeringspapier bezat. Daar de man niet op de zitting was verschenen werd zijn zaak bij verstek behan deld. Zowel de officier als de kantonrechter had zijn oordeel snel klaar: „Tweehonderd gulden voor het rijden zonder rijbewijs en honderd voor het ont breken van de verzekeringspapieren". Het gesprek met de Marokkaan verg de belangrijk meer tijd. Abdes bleek nog weinig aan de kantongerechtssfeer te zijn aangepast, want de hele gang van zaken ging als het ware aan hem voorbij. Gelukkig had hij een goede raadsman in mr. Winters, die het voor gevallene met gewisse snelheid tot klaarheid bracht. Zo werd nu ook duidelijk waarom Abdes plotseling linksaf was geslagen •n waarom hij de motorrijder in het geheel niet had gezien. Abdes was de weg kwijt en toen hij overtuigd van zijn vergissing weer de goede richting probeerde te vinden, kwam net de mo torrijder de hoek om. Mr. Pieters kon de toelichting van de raadsman wel grotendeels vatten, maar liet niet na op te merken, dat „Abdes toch een aller laatste blik in de spiegel had moeten werpen" en eiste daarom ook 40,- boete. De verdediger, mr. Winters, hield een vurig pleidooi, waarin sterk de schuld van de motorrijder, doch niet die van Abdes, naar voren kwam. Hij vroeg mr. Van den Brand tot het opleggen van een kleine, eigenlijk symbolische, geld boete en deze had daar wel oren naar. De Rhenense kantoorbediende Lam- VEENENDAAL Circa twintig die renliefhebbers uit het Prins Willem Alexanderpark kwamen zaterdag in "De Korenbeurs" bijeen naar aanlei ding van de circulaure van Van Wa- gensveld Woningbeheer, waarin krasse maatregelen in het vooruitzicht werden gesteld aan alle eigenaren van dieren die het met de zindelijkheid niet )nauw nemen. De vergadering die als een zoort protest-meeting was aangekon digd en daarom ook niet door de wijk- gemeenschap van het PWA-park was gesanctioneerd verliep vrü rustig en mondde uit uit in een soort resolutie. Duidelijk werd gesteld dat men zijn hond of kat onder geen beding naar het asiel brengt. Aan de andere kant werd de redelijkheid van de eis naar zindelijke galerijen en trappen onder kend. De verontruste dierenbezitters kwa men na wat heen en weer gepraat tot de volgende conclusies: 1. De voltallige vergadering stelt sa menwerking met het bestuur van de wijkgemeenschap op prijs en noodzake lijk, daar het in dit geval essentiële be langen voor de gehele wijkgemeen schap betreffen. 2. Uit hoofde van het in punt 1. ge stelde, zijn uit deze vergadering enige personen verzocht om nader contact te leggen met het bestuur van de wijkge meenschap teneinde de huidige proble men ten aanzien van het houden van dieren op te lossen. Deze personen zijn: Mevrouw E. Qerngross en de heren J. O. van de Vegte en C. Schipper. 3. De vergadering spreekt zich una niem uit dat alle bezitters van dieren, gewaarborgd moeten zijn tot een onge stoord bezitten van hun/haar dieren, overeenkomstig de in het verleden aan vele huurders gedane mondelinge en schriftelijke toezeggingen door Van Wagensveld Woningbeheer. 4. Tegen de eigenaren van dieren, welke regelmatig en aantoonbaar over last veroorzaken, heeft Van Wagens veld de plicht en het recht maatregelen te nemen. 5. De vergadering betreurt het gezon den stencil dd. 11.8.1970, door Van Wa gensveld Woningbeheer inzake het hou den van huisdieren en keurt deze af. Men heeft met gewaardeerde belang stelling kennis genomen van het com muniqué van het bestuur van de wijk gemeenschap en de heer H. van Wa gensveld d.d. 15.8.1970 en spreekt zijn vertrouwen uit dat deze affaire, weder zijds afdoende en in samenwerking met de wijkgemeenschap en de beheerder geregeld kan worden. SCHERPENZEEL Gevonden: huis- houdschaar, oude damesfiets, bril met donker hoornen montuur, jongensfiets, beige damesportemonnaie met inhoud, tamme kraai, bruine portemonnee met inhoud. Verloren: knot wol, zilveren bede larmband, bril met donker montuur, zwarte laktas met inhoud, zilveren polshorloge, bruine regenjas, zwarte meisjesfiets, polaroid zonnebril, bril met donker montuur, zwarte portemon nee met inhoud, gouden armband, staalkleurig polshorloge. bert V. moest zich verantwoorden voor het veroorzaken van een botsing op de Kuilweg in Rhenen. Hij was deze weg vanuit een uitrit opgereden en had vol gens zijn verklaring alle voorzorgs maatregelen hierbij in acht genomen. „Ik keek naar links, toen naar rechts, trapte op mijn rem en met een flinke dot gas stoof ik de weg op, regelrecht tegen een andere auto aan". De aanrij ding was zijns inziens niet aan hemzelf te wijten, doch aan de ander, want die had hij niet gezien en dus „moest deze wel te hard gereden hebben". Zowel mr. Pieters als mr. Van den Brand zagen weinig logica in deze re denering. Mr. van den Brand conclu deerde, „dat de man iets niet gezien had, wat er wel was". „Dat kan niet", antwoordde de kan toorbediende, „want ik heb behoorlijk goed uit mijn doppen gekeken". Mr. Pieters onderstreepte nogmaals de nonchalance van de verdachte, doch deze had zijn woordje klaar. „Waar schijnlijk zal het dan door de bocht in de weg komen". „Dat lijkt me sterk", riep mr. Pieters uit, „want die weg is kaarsrecht". Volgens de Rhenenaar zat er wel de gelijk een kromming in en er ontstond bijna een levendige discussie over dit onderwerp. Hoe het ook zij, de eis was er niet minder om: „Vijftig gulden". De kantonrechter vonniste conform de eis van de officier. De Dordtse fabrieksarbeider Martinus v. R. stond terecht voor een vreemde verkeersmanoeuvre op de Achterberg- se Cuneraweg. Begin april was hij 's ochtends om half vijf van de weg afgeraakt, had een bermpaaltje geramd en was tenslotte met de auto op zijn kamt in deze berm beland. De officier vond het een rare zaak, doch niet de verdachte, die eerst ver klaarde, „dat-Tiet miezerige weer waar schijnlijk de oorzaak was" en vervol gens een betere uitvlucht in de vorm van „een enorme windvlaag" bedacht. Van de tegen hem uitgebrachte dag vaarding klopte volgens zijn verklaring helemaal niets, omdat daarin sprake was van „onoplettendheid". Volgens zijn verklaring had hij wel terdege op- LEERSUM Als protest tegen het ontbreken van geschikte zalen voor re creatie voor de jeugd, besloot een aan tal jongeren zaterdag tot een protest mars met als slot het bezetten van de al lang leegstaande boerderij aan de Nieuwe Steeg. Deze boerderij is eigen dom van de gemeente Leersum. De jeugd wilde met deze protestmars en bezetting kenbaar maken aan het gemeentebestuur dat het tijd wordt dat er iets in die richting gedaan moet worden. Na het afbranden van de beat-boerderij aan de Hoflaan is Leer sum op het gebied van recreatie voor de jeugd een gebouw armer geworden. De protestmars begon bij de „Uilen toren" met als einddoel de bezetting van de boerderij. Het geheel had een ordelijk verloop, en ook aan de boerde rij werd geen verdere schade toege bracht. Wachtmeester Tokkie sprak ge ruime tijd met de jongeren en deze de den de toezegging om zondagmiddag het gebouw te ontruimen. Dit is inder daad gebeurd zodat momenteel alles weer in kannen en kruiken is. SCHERPENZEEL De ruim 1 1/2 jaar oude vogelvereniging „de Nachte gaal" in Scherpenzeel is inmiddels van een 20 leden uitgegroeid tot een vereni ging met 65 leden. Het bestuur meent dat men nu groot genoeg is om ook eens naar buiten te treden. Men wil dit doen met het orga niseren van een grote vogeltentoonstel ling in café Marktzicht op 20 en 21 no vember. Omdat deze jonge vereniging nog niet over veel geld beschikt wil men door het organiseren van een ver loting de onkosten proberen te dekken. Gezien het grote aantal leden rekent men op een zeer uitgebreide collectie inzendingen. Nadere inlichtingen over de tentoonstelling geven de voorzitter C. Vlaanderen Slingerlaan 6. de secre taris H. v. d. Kraats Grebbelaan 3 en penningmeester P, Wagensveld Irene- laan 23, AMERONGEN Zaterdagmiddag jl. vond in het Dorpshuis te Amerongen de receptie plaats ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de plaatselijke Oranjevereniging. Was er tevoren in de pers een zekere gelatenheid door enkele bestuursleden, die vonden, dat de vereniging wat in het slop zat en dat het wel een zeer rustige receptie zou worden, zaterdagmiddag bleek, dat de Oranje vereniging wel degelijk een grote plaats in de Amerongse gemeenschap inneemt. Ia. zijn toespraak memoreerde de burgemeester het feit, dat 25 jaar een Oranjevereniging leiden geen geringe zaak is. Het verheugde hem, dat er nog twee der oprichters in het bestuur zit- VEENENDAAL Zondagmiddag deed zich op Rijksweg 12 ter hoogte van het Shell-tankstation van de firma Van de Kolk een ongeval voor waarbij twee dames diverse verwondingen op liepen. Het ongeluk gebeurde toen R. uit Arnhem werd ingehaald door een Duit se personenwaggen met aanhanger. Op hetzelfde moment raakte de aanhanger gedeeltelijk los en begon te slingeren. R. werd de kant ingedrukt waardoor hij tegen een lichtmast bij het tankstation botste. De 26-jarige echtgenote van de Arnhemmer kreeg enige diepe vlees wonden. Haar moeder (57) afkomstig uit Ve!p liep een zware hersenschud ding, een kaakfractuur en een gebroken been op. Beide dames werden per am bulance naar het Julianaziekenhuis overgebracht. ting hebben n.l. de heren Harinck en De Kroon. Spreker riep de succesvolle feestelijkheden bij de viering van de 25-jarige bevrijding in herinnering waarin hij het bewijs gezien had dat de oude volksspelen nog lang niet zijn uit gestorven. Namens het gemeentebe stuur wenste hij het bestuur nog vele succesvolle jaren toe. Hierna was het woord aan de heer W. van Eist, de voorzitter van de jubi lerende vereniging. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om de heren Ha rinck en de Kroon te feliciteren met hun 25-jarig lidmaatschap. Hij bood beide heren een Oud Amerongse gravure aan. Voor de dames waren er bloemen. AMERONGEN Ten gemeentehui ze werd een openbare aanbesteding ge houden voor de afbraak van de woning met schuur en opstallen aan de Koene straat 3. De uitslag van de aanbesteding was als volgt: C. Looi jen te Amerongen 1948,80, Kaspers-van Spanje 2235, van Oosterbeek 3000,-, van Span je-Keiman 3610,- en Versteeg-Hoef 4900,-. De sloop van bovengenoemd perceel werd gegund aan de heer C. Loodjen te Amerongen voor een prijs van 1948,80 incl. BTW door de ge meente te betalen. Het jubilerende bestuur van de Amerongse oranjevereniging VEENENDAAL Vrijdagavond kwam het 2-jarig dochtertje van de fa milie Van de P. aan de Parallelweg zo ongelukkig van de trap te vallen dat zij met een armbreuk naar het Julianazie kenhuis moest worden overgebracht. Nadat zij behandeld was kon zij weer naar huis. SCHERPENZEEL Op de ledenver gadering van de Scherpenzeelse dam vereniging werd bekend gemaakt dat J. Visser kampioen van d<e vereniging was geworden in het seizoen 1969-1970. Hy eindigde met een voorsprong van twee punten op zijn concurrenten L. v.d. Burgt, A. Stuivenberg en J. v.d. Vliert. Hij kreeg voor een jaar de wisselbeker. De oefenavonden van de onderlinge competitie werden weer vastgesteld op maandagavond in café Marktzicht. Gezien het feit dat het ledenaantal nog 9teeds niet groot is Was het verslag van de penningmeester niet zo erg mos- kleurig. Hij zag voortdurend de bodem van de clubkas. Er werden verschillen de suggesties gedaan om hierin verbe tering te brengen en deze zullen dear het bestuur worden bestudeerd en ver der uitgewerkt. Voordat men met de handsoompetitie begint zal men eerst nog een aantal vriendschappelijke wed strijden tegen verenigingen uit de om geving spelen. Ook werd er door de voorzitter de aandacht gevestigd op de Teleac-cursus op het gebied van dam men welke op 20 september ora 18.20 uur op Nederland 1 komt. Voorgesteld werd om de deelnemers op te vangen en te begeleiden op de damavonden. gelet, want voor de tocht begon „had hij eerst nog bij de bushalte stilge staan om even een sigaretje te roken". Alhoewel er in de rechtszaal niet ge rookt mag worden ging de kracht van zijn woorden toch volledig in rook op. Mr. Van den Brand vond het „een schoon, doch verwarrend verhaal" en mr. Pieters stelde de Dordrechtenaar duidelijk op de proef. „Hoe kan u nu met een beetje wind van de weg raken, ik dacht, dat zoiets alleen bij een flinke storm mogelijk was", vroeg hij. De ver dachte antwoordde in onverstaanbaar gemompel. Mr. Pieters ging echter nog een stapje verder: „is slaperigheid niet een veel beter excuus dan een windvlaag? Kan het ook niet zfjn, dat u in plaats van de bocht te nemen in diezelfde bocht rechtdoor bent gegaan?" De man had geen verweer, mr. Pie ters wel. Hij constateerde een vrij ern stige verkeersovertreding, die alleen met een ernstige eis (honderd gulden boete) kon worden beantwoord. Mr. Van Brand had bij de motivering van zijn uitspraak (conform de eis van de officier) geen goed woord voor de verdachte over.'.U hangt hier maar on zinnige verhalen op, terwijl het geheel blijkbaar weinig indruk op u maakt. Bovendien moet u eens wat meer den ken aan de voorwaardelijke ontzegging, die u vorig jaar in Gorcum opliep". Met deze harde feiten kon Martinus het voorlopig wel doen. De Veenendaalse mevrouw R. M. E. K. had op 1 juli perplex gestaan. Op deze dag was namelijk proces verbaal tegen haar opgemaakt wegens het niet voldoende onder controle hebben van de door haar bestuurde auto. De vrouw had tot grote ontzetting van een Vee nendaalse agent van politie onder het rijden haar driejarig dochtertje, dat kiespijn had, bij zich op schoot geno men. Ondanks de kiespijn bleek het kind nog veel activiteit te ontplooien, want het had moeder ijverig met het bestu ren van de auto geholpen. De dagvaarding vond zij belachelijk. „Hoe kan een kind van drie jaar nu sturen", riep zij uit. „Daar gaat het niet om", antwoordde mr. Pieters. „waar het wel om gaat is, dat het kind met zijn gefriemel u kan belemmeren in uw be wegingen". Mevrouw bleek niet erg overtuigd. Men tilde er volgens haar veel te zwaar aan en in dit verband wilde zij de me ning van de verbalisant nog wel eens horen. De kantonrechter besloot hierop de zaak voor onbepaalde tijd aan te hou den. RENSWOUDE De organisatoren van de optocht, die tot nog toe elk jaar in Renswoude gehouden wordt op Lam- pegietersavond zijn het nog niet onder ling eens of men deze optocht nog zal laten doorgaan. Aangezien de belangstelling klein is, vindt men het haast de moeite niet waard de optocht te organiseren. Ko mende week zullen de organisatoren definitief beslissen. VEENENDAAL In de afgelopen nacht Is er ingebroken in auto's die ge parkeerd stonden aan De Grote Pekken. In een geval werd een niet geheel ge sloten schuifdak geopend en verdween een autoradio. Uit twee andere auto's werd gereed schap gestolen met een totale waarde van enige honderden guldens. De dader hanteerde bij deze auto's een breekvoorwerp, waarmee h(j de tochtraampjes forceerde. De recherche stelt een onderzoek in. O.B.K. presenteerde schitterende taptoe voor 5000 bezoekers RHENEN Voor de tweede Taptoe Rhenen, die zaterdagavond werd gehou den op het Sportcomplex Candia le Rhenen bestond enorme belangstelling. Er waren naar schatting zeker vijfduizend mensen aanwezig. De Taptoe Rhenen 1970 werd georganiseerd door de Harmonie „Oefening Baart Kunst", onder leiding van de heer A. J. van Kolfschoten en K. Smits uit Ede. Het is een schitterende vertoning geworden. Dank zij het uitstekende weer was het een lust om naar dit musiceren en het showen te luisteren en te kijken, waarbij vooral de drumband „Mr. H. M. v.d. Zandtvereniging" uit Velp, onder leiding van de heer K. Smits, de top van Nederland liet zien. Velp behaalde namelijk op het Wereldmuziekconcours 1970 te Kerkrade in de hoogste divisie eerste prijzen met lof van de jury en ereprijzen. Nadat de mondaccordeonvereniging „Kunst en Vriendschap" te Rhenen on der leiding van dirigent Henk Spies een aantal bekende nummers en selecties bliezen, werd de taptoe geopend door de Drumband „DWS Arnhem-Zuid" on der leiding van J. Haarbrink. Deze drumband mocht er zijn. Zij voerde een viertal nummers uit, o.a. Le Cap tain van J. v.d. Biezen en Band Show van S. Egberts. Hier en daar waren wat ongelijke inzetten te bespeuren. Het showen op dit niveau is bepaald niet gemakkelijk. Voor de muziekvereniging „Caecilia" uit Veenendaal en het tamboerkorps was veel waardering. Er werd onder leiding van dirigent P. G. Adé voortref felijk en homogeen geblazen, o.a. Na tional Emblem en het koraal „Harre meine Seele". Ook het tamboerkorps onder leiding van F. v.d. Bovenkamp was goed op dreef, o.a. in Imperial Echoes en Midway van Ton Kotter. Dat de Drumband „Houdt Braaf Stand" uit Wageningen als instructeur de heer G. Th. v.d. Wart uit Arnhem heeft, was goed te zien. Er komt elan in deze drumband en de majorettes we ten het met verve te brengen. Het oudste muziekkorps uit Rhenen, de Harmonie „Ons Genoegen" onder leiding van Johan van Ingen (Arnhem), (in 1868 opgericht) is nog steeds spring levend. Na de herkenningsmelodie „Happy Days", werd een Cha, Cha ge speeld en Sempre Dixieland. De drumband „Mr. H. M. v.d. Zandt- vereniging" Velp gaf waarlijk een top- show, zonder meer. De heer K. Smist uit Ede heeft een aantal werken ge schreven voor drumband die zich uit stekend lenen om te showen. Alles ver liep perfect en was tot in de puntjes verzorgd. Dit showkorps kreeg steeds een ovationeel applaus. Tenslotte de organiserende vereni ging in Rhenen „OBK" onder leiding van dirigent A. J. Kolfschoten en de heer K. Smits voor het tamboerkorps. Er werd door het korps uitstekend ge musiceerd. Er was goed samenspel, ter wijl de show, hoe kan het ook anders, onder leiding van instructeur K. Smits een bijzondere indruk maakte. Dit houdt beslist een belofte in voor de toekomst. Hoogtepunten waren o.a. Jo- sua, James Last op Klompen en With Swing and Beat van W. Hautvast. De Ceremoniële Taptoe, met alle deelnemende korpsen en drumbands was het hoogtepunt van de uitstekend ge slaagde Taptoe Rhenen 1970. De muzi kale leiding was bij de heer A. J. van Kolfschoten uit Amersfoort in zeer goe de handen. Muisstil werd er door de duizendkoppige menigte geluisterd naar „Night Fall in Camp" met een prachti ge trompetsolo en het koraal „Abide with me". Gezamenlijk speelde men nog de bekende mars van Johan Wi- chers „Mars de Medici", terwijl na het taptoe-signaal het geheel besloten werd met het Wilhelmus. Het was een in drukwekkende avond. Men kon deze avond horen dat de muziekkorpsen toch« nog een goed bestaan kunnen leiden. Het bestuur deelde tot slot nog mee, dat er volgend jaar tribunes worden gebouwd, zodat iedereen dan kan zit ten.

De Vallei | 1970 | | pagina 3