Na afloop regen van protesten Successen Haarlemse/ Amsterdamse renners Gestaakt duel op „Salamander" Scherpenzelers staken knallend vuurwerk af DRAMATISCHE RACE De Ruyter winnaar SKF-ronde van de SKF-ronde I 'n cÜfers VAN VOOGT Overmoedig Ot't'-dav van HDS Drie bekers voor SKF „Jaaaa schreeuwde Overweg Gemeente eerste in bedrijfs- estafette Korfbal frc> damnnatmtia Dakliedekker verloor zijn evenwicht 17alleivogels oefende MAANDAG 24 AUGUSTUS j Het zal trouwens niet zo vaak voor komen dat er op zo'n grote schaal wordt geprotesteerd in wielerwedstrij den, Na afloop van de enerverende race van de amateurs regende het protesten bij de jury, die meer dan een uur be raad nodig had om de, naar sportiviteit gemeten, juiste uitslag vast te stellen. Matthijs de Koning werd uiteindelijk tiende. Dat deed hem nog wel deugd, maar hij vond het uiterst vervelend voor zijn ploegmakker Voogt, die op dat moment in het ziekenhuis onder behandeling was. „Kneteman ging binnendoor", al dus de kleine Scherpenzeler, „anders had Arnold vast en zeker nog een kans gehad". En dat ondanks het feit dat winnaar De Ruyter volgens vele renners ook verre van fair rijdend alleen op kop lag in de laatste ronde. LANGGEREKT VEENENDAAL „Jaaa...." Met een rauwe kreet ging de Amsterdammer Over weg zaterdagmiddag in de rit van de nieuwelingen over 50 kilometer over de !*reep. Hij bevond zich voor in het peloton, dat het op een massasprint wenste te laten aankomen en de hoofdstedeling was er getuige zijn wilde schreeuw ietwat verbaasd over dat hü hierin de sterkste was. Wederom een coureur uit het westen op het erepodium. Of liever uit Amsterdam of Haarlem, de steden die in de wedstrijden van de veteranen, adspiranten en nieuwelingen aan de lopende band werden genoemd door microfonist Rademakers uit Maartensdijk. j De streekrenners kwamen er in deze ritten nagenoeg niet aan te pas. VEENENDAAL De biljartcrack Tiny Wijnen heeft zaterdagavond in ,,De Ouwe Grens" voor een aantal andere biljartliefhebbers een ge weldige demonstratie gegeven. Met name zijn fantasie classique was fenomenaal en de toeschouwers beloonden dit onderdeel van het programma dan ook met een lang aan houdend applaus. De 500 caramboles libre maakte Wijnen in een partij tegen Frans v.d. Zilver in vijf beurten uit, maar in het anker/kader 38l2 had hij voor de 300 caramboles maar twee beurten nodig. In dé driebanden wedstrijd tegen Bruitsman boekte Wijnen een gemiddelde van precies 1. DOG-secretaris Jac. van de Bosch verwelkomde Tiny Wijnen aan het begin van de avond. VEENENDAAL/ELST De aanhang van Veenendaal-zondag heeft giste ren in 67 minuten kunnen zien dat haar favorieten weer een soepel draaiend elftal hebben, dat ook in de voorhoede gevaarlijk is. In 67 minuten, want 23 minuten voor het einde van de vriendschappelijke wedstrijd Veencndaal CHRC (Ren- kum) viel de regen op het Salaman der-complex met bakken uit de lucht en moest de arbiter de wedstrijd sta ken. Veenendaal maakte in de match te gen de derdeklasser een uitstekende in- tfiruk. In het begin stelde de thuisclub CHRC in de gelegenheid vooral in de frontlinie sterk en snel spel te demon streren, maar al gauw namen de pupil len van Zeiler het heft in handen en zij groejden naar een grote vorm. Na een kwartier was het al 2-0 voor Vee nendaal door doelpunten van Leo Schreuders (ex-GVVV) en Henny Ger ritsen (ex-Wageningen). Veenendaal bleef sterker, maar het miste nogal wat kansen. Ook in de tweede helft werd er voortreffelijk gecombineerd. CHRC verkleinde de achterstand vijf minuten voordat het duel werd gestaakt tot 2-1 door een schitterend doelpunt. BLESSURE Veenendaal-zaterdag kwam het afge lopen weekend uit tegen een selectie van derdeklasser DTS '35 uit Ede. Nadat de rust met een 1-1 stand was inge gaan, grepen de gasten uit Ede in de tweede helft de zege. Koers en Van de Berg waren bij Veenendaal afwezig, terwijl Jan van de Pol al gauw het veld moest verlaten vanwege een blessure. Er werd in Veenendaal nog meer geoefend. GVW 2 trad als sparring- partner op van SVP. De ploegen deel den de punten na een van GVVV-zijRe slechte wedstrijd (1-1). In Eist was de ecrsleklas-afdelings- club VVJ-zaterdagmiddag te gast bjj vierdeklasser Musketiers. VVJ bleek over enkele technisch zeer begaafde spelers te beschikken en maakte het de Elster formatie erg moeilijk. De eerste helft was verre van aan trekkelijk, doch na rust begon de voor hoede van Musketiers pas los te komen. Het werd uiteindelijk 4-3 voor de gast heren, die drie treffers moesten toe staan doordat er flink werd geblunderd in de Elster defensie. De doelpunten bij Musketiers werden gescoord door Jan van Manen de oud-GVVV-er die 2 x scoorde, T. Drost en Cor Henzen. De Belgische gewichtheffer Serge Reding heeft zondag tijdens wedstrijden in La Roche het wereldrecord stoten in de superzwaargewichtklasse van de Rus Vasili Aleksejev met één kg verbeterd en gebracht op 226,5 kg. Aleksejev was de eerste gewichtheffer die in de drie Olympische oefeningen tot een totaal van meer dan 600 kg kwam. VEENENDAAL - Wat in O Evenals in voorgaande jaren had Koggellagermaatschappij SKF daarbij geholpen door de r. en t.c. „Amersfoort" voor een perfecte organisatie gezorgd. Zo goed zelfs, dat de KNWU wat overmoedig is ge worden en voor volgend jaar een nog groter deelnemersveld wil uitnodigen voor dit wielerevenement. En dat is juist op dit snelle parcours ook volgens insiders - bepaald onver antwoord, met name wanneer men de afstand bij de amateurs wil hand haven. Deze groep had nu 85 kilome ter or< het „vloeiende" parcours voor de boeg en dat was (de meeste ren ners benadrukten dit na afloop dui delijk) te licht. De zwakken zijn hier door net in staat om niet behoeven te lossen dat kan aanleiding geven tot moeilijkheden: zaterdag waren dat twee valpartijen. Het zou wenselijk .zijn wanneer met niet langer 4 categorien laat rijden in dit evenement, want allereerst is dat voor het publiek veel te lang (er wa ren nogal wat Weglopers vóór de gro te strijd der amateurs) en ten tweede kan men daardoor de races in, bij voorbeeld, de nieuwelingen- en ama teurklasse wat langer maken, zodat aan de sterekeren mogelijk worden geboden om inderdaad afscheidingen te bewerkstelligen. Vooral ook omdat de SKF-ronde no ta bene na drie jaar al één van de bekendste wielersportgebeurtenissen in de provincie Utrecht is, zou dat o.i. bijzonder wenselijk zijn. De SKF-ronde is het waard. Dat is een eveidente zaak! Uitslagen veteranen (afstand 35 kilometer 20 ronden): 1. J. van de I Knaap Wateringen; 2. H. Kiekens - Haarlem; 3. P. Pieters - Zwanen- burg; 4. G. van Schaik - Utrecht; 5. D. Regter - Arnhem. Uitslagen adspiranten ((afstand 20 kilometer - 12 ronden): 1. M. Visser 5 - Amsterdam; 2. B. Huveneers - i Amsterdam; 3. R. Zieleman - Am- sterdam; 4. J. van Houwelingen - Heesselt; 5. G. Vink - Woudenberg; i 6. H. Bisseldng - Babberich; 7. G. vjd. Werff - Westzaan; 8. W. Lambo - Breukelen; 9. W. Tigelaar - Zaan- dam; 10. J. van Dijk - Zaandam. Uitslagen nieuwelingen (afstand 50 kilometer - 30 ronden): 1. J. Over- weg - Amsterdam; 2. C. de Looze - r Haarlem; 3. R. Smit - Haarlem; 4. G. van Gerwen - St. Oedenrode; 5. R. van Hal - Amsterdam; 6. G. Ne- derlof - Maarssen; 7. G. Robbertsen - Ede; 8. F. Dolstra - Schiedam; 9. F, Veldhuizen - Culemborg; 10. H. Berkelaar - Wilnis; 11. W. Pater - Barneveld; 12. C. Janssen - Rhenen; 14. E. Blotenburg - Rhenen. Uitslagen amateurs (afstand 85 ki- lometer - 50 ronden): 1. W. de Ruy- ter -Meerlo; 2. B. Groen Steen- wijk; 3. P. van Katwijk - Oploo; 4. R. Bakker - Haarlem; 5. S. Douma - Schermerhorn; 6. G. Janmaat - Am- sterdam; 7. W. Snijders - Amster- dam; 8. E. IjÉepeveen - Biilthoven; 9. T. van Galen - Zaandam; 10. M. de Koning - Scherpenzeel; 11. P. Ko- nijn - Koog a. d. Zaan; 12. J. v. d. Beek - Barneveld; 13. J. Jager - Eilthoven; 14. B. van Smirren - Am- sterdam; 15. H. Luske - Amsterdam1!. Totaal aantal deelnemers: 260. Aan- tal toeschouwers: ongeveer 8000. Tijd amateurs: 1.51.34 uur. Gemid- delde snelheid plm. 46 km per uur. SCHERPENZEEL Zaterdagavond werd in het gemeentelijke zwembad aan de Willaerlaan de jaarlijkse be- drijfs-estafette gehouden, georganiseerd door zwemvereniging Poseidon. Na een spannende strijd werd de ge meente le. Gebr. Van Heugten 2e, WSBL 3e, NVEBM 4e, WSB 2 5e en de firma Van de Broek 6e. De avond werd besloten met een polo-wedstrijd tussen Poseidon en de gemeente. Deze wed strijd werd door de gemeente met 34 verloren. Het was bepaald geen sportie ve wedstrijd want het ging er soms bij zonder hard aan toe. AUSTERLITZ Ter voorbereu. op de competitie speelde HDS zon< in Austerlitz een vriendschappelijk wedstrijd tegen de club van die naam. Het was een van de slechtste wedstrij den die HDS de laatste jaren heeft ge speeld. twee spelers waren in hun "ge wone" vorm. Dat waren Ausputzer J. van de Berg en keeper H. van de Bos. De rest van de HDS-manschappen had een volkomen off-day. Austerlitz speel de een behoorlijke partij voetbal het geen na 30 minuten resulteerde in een 20-voorsprong. Na de rust had HDS enkele nieuwe spelers ingezet en dat betekende enige versterking voor de verdediging. Aus terlitz kon de Leersumse defensie niet meer passeren. Voor HDS is het te ho pen dat het gezegde "een slechte gene rale, een goede uitvoering" ook voor haar geldt. IMAARN Ondanks een ronduit slechte voorbereiding hebben de twee eerste seniorenuitgaven en een junio- renploeg van korfbalvereniging SKF in de seriewedstrijden van SVMM ïn Maarn twee eerste prijzen en een twee de prijs behaald. De Veenendaalse ploegen speelden in het algemeen goed en behoorden al le drie tot de sterkste in hun poules. SKF 1 kwam in het bezit van een schitterende beker doordat het als eer ste eindigde in zijn afdeling. Het Vee nendaalse twaalftal zegevierde over Doorn en MIA en speelde gelijk tegen RDZ, welke ploeg daarvoor ook twee overwinningen had geboekt. Straf worpen moesten toen de beslis sing brengen en doordat Breunis van de Pol dat uitstekend deed was het eer ste eremetaal binnen. Ook senioren 2 trof in de eindstrijd RDZ 2 als tegenstander. De Veenenda- lers versloegen Vinken en SVMM, maar gingen ten onder tegen RDZ 2, dat ech ter ook eenmaal met verlies werd ge confronteerd. Weer strafworpen dus en nu was RDZ de gelukkige. SKF kreeg de twee de prijs. De junioren waren oppermachtig en boekten drie overwinningen. Eerst ver loor Woudenberg van de Veense korf ballers en vervolgens werden ook RDZ en Vinken teruggewezen. Ook de SKF-junioren werden als eersteprijs winnaar beloond met een prachtige be ker. De amateurs gingen om kwart voor vier van start en op dat moment was het parcours Groeneveldselaan-Indu- strielaan-Laan der Techniek-Nijver heidslaan volgestroomd met bezoekers. Ëen langgerekt peloton trok aan het publiek voorbij totdat het eerste geld te verdienen was. Moeiteloos sprong Voogt toen weg en toen de duiten binnen waren ging hij weer een tijdlang aan de staart van het peloton hangen, waar hij zich ook de eerste ronden had opgehouden. Even eens op geld jacht was zijn plaatsgenoot De Koning, die na 12 ronden enkele tientallen meters voorsprong nam om die enkele rondenlang te behouden ten einde punten te vergaren voor het klas sement. Maar Matthijs werd terugge pakt en tot aan de 31e ronde een enkele uitzondering daargelaten bleef men trouw en schrikbarend hard rijdend bijeen. Toen nam Werner uit De Bilt het initiatief en hij kreeg al gauw gezelschap van drie andere ren ners. Ook hun krachttoeren werden niet beloond want De Koning haalde hen persoonlijk terug. LACHEND Voogt. Jager en twee andere rivalen waren de volgende ontsnappers. Met nog negen ronden te rijden kwam De Koning daarbij en ook de kleine De Boer, die het grootste gedeelte van de koers vrolijk lachend aan de staart van het peloton had vertoefd en nu in de aanval wenste te gaan. Dat deed hij samen met Arnold Voogt, maar ook zij werden weer opgeslokt door de massa. Het compacte peloton kwam door toen er nog 3 kilometer was af te leg gen. maar met nog een ronde voorde boeg ging De Ruyter er vandoor en hij wist zijn voorsprong, mede door de massale valpartij in de laatste ronde, te De drie winnaars in de amateurklasse samen met rondemiss Leontinc Wiessing op het erepodium. Kneteman (links) hoorde hierop eigenlijk niet thuis, want na de huldiging werd hij gediskwalificeerd. Op de voorgrond de heer A. Budde die de prijzen uitreikte. behouden. Kneteman werd trotse twee de, Groen derde en Van Katwijk vier de, maar deze laatste vloog onmiddel lijk naar de jurywagen om protest aan te tekenen. Toen de wijze heren naar de SKF-kantine verhuisden kwam er nog een tiental renners naar hun tafel om dat eveneens te doen. Vandaar het lan ge beraad van de jury over een meer juiste klassering. Het wielersportevenement ging van start met een veteranenrit over 35 kilo meter. De belangstelling was op dit tijdstip half één nihil en dat is niet zo verwonderlijk, want Veenendaal en omgeving rekende al op een lange, lange wielermiddag, die in feite té veel van het goede was. Dat was zelfs te merken tijdens de gi- gantenstrijd van de amateurs, toch de „pièce de résistance" van het menu dat Kogellagermaatschappij SKF in samen werking met ren- en toerclub „Amers foort" had samengesteld voor deze der de SKF-ronde, c.q. de Ronde van Vee nendaal. BEWONDERING Toch dwong de race van de oldtimers bewondering af aan de weinige toe schouwers van dat moment, want de heren wisten nog een aardig tempo te draaien. Een ietwat merkwaardige win naar werd de renner J. van de Knaap De start van de nieuwelingen. Burgemeester P. Bode loste naar het zich laat aanzien zonder trots het startschot. uit Wateringen, die zijn rivaal Kiekens in de sprint enkele decimeters achter zich liet. Hóe hij dat deed werkte op de lachspieren, want hij ging in uiterst vreemde stijl (een soort galop) als eer ste over de meet en de eerste kus van de charmante ronde-miss Leontine Wiessing was voor hem. De heer A. Budde, hoofd personeelszaken van SKF, reikte (in alle categorieën) op originele wijze de prijzen uit. Slechts twee uitlooppogingen werden er gedaan in de adspirantenrit, die werd gewonnen door de Amsterdammer M. Visser. Het was zijn zesde zege van dit seizoen, maar nummer 2 Huveneers (ook uit de hoofdstad) vertelde reeds 13 overwinningen te hebben geboekt. De Amsterdammer Zieleman werd derde. IEL Bij de nieuwelingen verschenen 73 renners aan de start. Deze groep kroop als enige op de fiets bij een startschot van burgemeester P. Bode. De andere (iele) schoten werden gelost door een lid van de jury. Tot de vijftiende ronde er moesten er dertig worden afgelegd bevond Lambo uit Breukelen zich steeds bij de koplopers, maar toen duldde het lang gerekte peloton geen uitlooppogingen meer. Even ontsnapte, met nog negen ronden te rijden, de Amsterdammer Van Hal aan de aandacht van de fel fietsende massa, maar ook hij werd weer opgeslokt. Bij de claxontoon voor de laatste ronde kwam Van der hoef uit Baarn als eerste door, doch hij werd ingelopen door het peloton, dat er een „brede" massaprint van maakte. De blijdschap van winnaar Overweg kende geen grenzen, want het scheelde enkele centimeters met nummer twee, de Haarlemmer De Looze. In de nieu- welingenrit deed zich de eerste valpar tij voor. Enkele renners moesten door de EHBO'mensen worden behandeld. fit» andere categorieën abso luut onmogelijk bleek, heb ben de toeschouwers van de derde SKF-ronde (van Veenendaal) bij de ama teurs in alle glorie kunnen aanschouwen 'n verschrik kelijk harde strijd die werd ...gemaakt" door twee streek renners, in casu de Scher- penzeelse cracks Arnold Voogt en Matthijs de Koning. ELST De 33-jarige W. t. van L. moest zaterdagmorgen in het 'ulianaziekenhuis te Veenendaal wor- en opgenomen nadat hij aan de :hoolweg van een loods was gevallen. \n L. was bezig met het aanbrengen 1 goifplaten. Op een gegeven mo- een gegeven moment verloor hij zijn nwicht en maakte een val van enkele ers. Hij kreeg een hersenschudding schouderfractuur en inwendige >zingen. SCHERPENZEEL Zaterdagmiddag speelde Vallei vogels op haar terrein achter de schietbaan een oefenwed strijd tegen een versterkt SDVB 2 uit Barneveld. In het algemeen was er goed voetbal te zien. In de eerste helft was Valleivogels beter en met de rust had het dan ook een verdiende 10 voorsprong. Na de rust wist SDVB de achterstand om te zetten in een 12 voorsprong, maar een kwartier voor het einde viel de verdiende gelijkmaker. Dit tweetal heeft voor knallend, adembenemend vuurwerk gezorgd tij dens het voortreffelijk georganiseerde wielersportevenement van zaterdag middag. Zij deden aan de lopende band vluchtpogingen en sleepten veel geld in de wacht. Daarom was het zo dramatisch dat Voogt trotse winnaar van de Drie daagse in Harderwijk in de laatste ronde bij oen valpartij betrokken raak te waardoor hij zeer ernstig werd ge blesseerd en naar het ziekenhuis moest worden overgebracht voor een onder zoek. De leidersprijs was voor hem. maar gezien zijn inspanningen was dat een schrale troost, vooral ook omdat zijn concurrent Kneteman uit Amsterdam direct verantwoordelijk was voor het uitvallen van de Scherpenzeler, die met bijna 20 anderen tegen het asfalt werd gesmeten. Winnaar werd De Ruyter uit Meer lo met als tweede Kneteman. maar het enige dat de Amsterdammer er aan overhield waren twee kusjes van de blozende ronde-miss Leontine Wies sing. want later werd hij door de jury gediskwalificeerd Doodkalm gaat De Ruyter als eerste over de meet. In de SKF-kantine werd door verschillende renners ook geprotesteerd tegen de wijze waarop hij had gefietst, maar de Limburger ging toch met de beker en een flink bedrag naar huis.

De Vallei | 1970 | | pagina 7