Feijenoord vorstelijk door Estudianles ontvangen Opnieuw wereldrecords in Los Angeles Eerste en tweede divisie van start U nionklassement Voetbal over de grens (Zwemjrecordregen in Den Haag Hartog won titel bij kwartliters ARGENTIJNEN WILLEN SMAAD UITWISSEN Zwemrecord Andre Gyarmati Spiegler mag niet naar Nantes SYMPATHIEKER SPORT IN 'T KORT Dlek van Dijk maakt x'n doelpunten op Quick .top-style" VERVELEIS NOG EEN Zege waterpolo'ers DUITSLAND ENGELAND Jan Kijne won wegwedstrijd FRANKRIJK ZWITSERLAND MAANDAG 24 AUGUSTUS 1970 BUENOS AIRES Feijenoords eerste kennismaking met Estudiantes de la Plata, de tegenstander van woensdag in de eerste wedstrijd voor de wereld beker (het officieuze wereldkampioenschap voor clubs), is gunstig uitgevallen. Zoals én leiders, én spelers de Rotterdammers tegemoet zijn getreden doet niet vermoeden, dat er tussen hen ook een boeman kan verwijlen, die gelijk het vorige jaar in de beruchte wedstrijd tegen A.C. Milan een sportevenement kan doen ontaarden in een ordinaire, massale vechtpartij, daarbij opgezweept door het fanatieke Argentijnse publiek. Tot nu toe hebben de Argentijnen niets „Alles kan...", was het commentaar van Feijenoords voorzitter Guus Cou- wenberg, toen hij zaterdagavond tij dens de training van de ploeg in het stadion van Boca Juniors, waar woens dagavond definitief de wedstrijd wordt gespeeld, zijn eerste indrukken weer gaf. „We hoeven maar een kik te geven en aan onze wensen wordt voldaan. We hebben toegang tot het medisch cen trum de dokter loopt met de sleutel ervan in zijn zak en kunnen alle faciliteiten, waarover het trainings kamp van Boca beschikt, benutten. Niets dan lof tot nu toe". Ook trainer Ernst Happel was zeer te vreden over de medewerking van de zijde van Estudiantes, maar somber daarentegen waren zijn bespiegelingen over het speelveld en het licht van het Boca-stadion. De grasmat meer geel dan groen is dor en zeer effectvol. Zijn de doelgebieden vrijwel kaal, aan de zijkanten van het veld daarentegen staat het gras te hoog. Zijn reactie op de mededeling van zondag, dat het veld na de oefenwedstrijd? van Estudiantes tegen de eerste-divisieclub Los Andes (door Estudiantes verloren) zou worden besproeid was: „Laten ze er eerst de maaimachine maar eens overheen ha len". Of hij ook wijzer was geworden van het anderhalf uur durende oefenpartij tje in het zonnige stadion, waar de temperatuur ondanks de Argentijnse wintertijd behaaglijk was, daarover liet Happel, die wel ijverig aantekingen had zitten maken,'zich niet uit. Geïm poneerd zullen spel, noch spelers hem echter hebben. De formatie, zoals die woensdagavond naar alle waarschijn lijkheid tegen Feijenoord zal aantreden, waarin in het verloop van de wedstrijd verscheidene wijzingen werden aange bracht, speelde zeer matig voetbal en er zat bepaald minder lijn in het spel van Estudiantes dan in dat van een klasse lager spelende Los Andes. In het teamwork, noch in individuele acties droeg dit Estudiantes-in-voorbereiding het stempel van een kampioensploeg. „Zeer matig", was de indruk van het kleine aantal Nederlandse kijkers, maar in hoeverre Estudiantes op deze zonnige zondagmorgen zijn ware gezicht heeft laten zien is een vraag, waarop pas woensdagavond een antwoord kan ko men. In het onderlinge oefenpartijtje, dat Feijenoord zaterdagavond in het zelfde stadion speelde onder het licht der schijnwerpers om de stijfheid van de lange reis te verdrijven, kwam in nagelaten om het allen, die zaterdag rond het middaguur na een vlucht van twintig uur neerstreken op het internationale vliegveld van Buenos Aires, naar de zin te maken. In La Cardella, het trainingskamp van Boca Juniors, gelegen op zo'n twintig kilometer van de stad, vonden de spelers een voortreffelijk on derkomen en ondervinden zij alle mogelijke medewerking. Tot van de politie toe, die met twintig man (zelfs honden) permanent waakt over het welzijn van de gasten uit Nederland. Het is duidelijk, Estudiantes wenst de smaad, die de club het vorige jaar op zich geladen heeft, uit te wissen. ieder geval het talent duidelijker tot uiting. Ook al speelden de aanvallers ditmaal in een verdedigende rol en de verdedigers in een aanvallende rol, na dat zij tevoren als linies afzonderlijk de verdedigers met elkaar, de midden veldspelers rond de middencirkel en de aanvallers in formatie elkaar de bal hadden toegespeeld. Happel heeft zich in deze eerste training in ieder geval minder bloot gegeven dan zijn Argen tijnse collega Asvaldo Zubeldia. Zubeldia verklaarde: „Het feit, dat Feijenoord de Europa Cup heeft gewon nen en grote ploegen als A.C. Milan en Celtic heeft verslagen, is voor mij het onomstotelijk bewijs, dat de Rotter damse ploeg zeer sterk is". Hij is ervan overtuigd, dat het woensdag een goede en faire wedstrijd zal worden. Op de incidenten van het vorige jaar in de wedstrijd tegen Milan wilde hij verder niet ingaan. Hij maakte er zich vanaf zo in de geest van: „Het is een beetje uit de hand gelopen, maar dat was niet alleen onze schuld..." En in dezelfde bewoor dingen sprak zich ook uit Oscar Mal- bernat, de 26-jarige aanvoerder, die het onjuist vond, dat de spelers van Estu diantes thans worden aangekeken als slechte mensen. „Wij zijn wilde jon- Kijk maar eens naar de wedstrijd van twee jaar geleden tegen Manchester United. Toen waren er ook geen mis standen. Ik zie een groot verschil tus sen het spel van Feijenoord, zoals ik het op de film heb gezien, en dat van Milan. Het is sympathieker", aldus Malbernat, de goed van de tongriem gesneden verdediger, die ook op het veld zijn mannetje staat. De bloemen anjers in de kleuren rood-wit die de Feijenoord-delegatie en de spelers bij aankomst op het vliegveld van Buenos Aires aan de Ar gentijnen aanboden, waren een uiting van vriendschap. In deze geest leeft men in beide kampen thans naar de wedstrijd toe. Daarbij leeft de wens, dat men ook in het strijdperk elkaar fair tegemoet zal treden en dat de vier meter brede en drie meter diepe tank gracht, alsmede het meters hoge hek rondom het veld in het Boca-stadion ditmaal onnodige barricades blijken te zijn. LOS ANGELES Ook op de derde dag van de Amerikaanse zwemkampioen- schappen in het „Swim Stadium" van Los Angeles hebben de elkaar hevig be- kampende deelnemers het peil opgeschriefd tot ver boven Olympisch niveau. De oogst bestond uit vier wereldrecords in acht races, waarmee het totaal aantal na drie dagen op negen wereldrecords is gekomen. Feijenoord-aanvoerder Rinus Isra el wordt verwelkomd door Oscar Malbernat, de aanvoerder van Estu diantes. In ieder geval een vriend schappelijk begin voor het grote tref fen om de officieuze wereldtitel. 9 Pakistan, Olympisch hockeykam- pioen in Mexico, heeft zondag de eerste wedstrijd van een toernooi door Kenia met 31 gewonnen van het Keniase nationale elftal. De Pakistani hadden bij rust een voorsprong van 10. A Garry Hall op weg naar een nieuw wereldrecord op de 400 meter wis selslag. Gary Hall, een negentienjarige stu dent van d'e universiteit van Indiana en Alice Jones, de een jaar jongere zwem ster van de universiteit van Cincinnati lieten hun naam voor de tweede maal op de recordlijsten bijschrijven. Hall zorgde voor een sensationele overwinning op de 200 meter vlinder slag in 2.05.01 waarmee h(j drietiende van een seconde onder het wereldre cord bleef dat Mark Spitz, de gedood verfde favoriet op dit nummer, acht uur eerder in de series had gevestigd. Spitz was in de series op zijn beurt drietiende van ee n seconde sneller ge weest dan drie jaar geleden bij de wed strijd' in Berlijn, toen hij met 2.05.7 een nieuw wereldrecord vestigde. Alice Jones, die op de 100 meter vlin derslag reeds een wereldrecord van Ada Kok had overgenomen, deed dat eveneens op de 200 m vlinderslag. Vanuit derde positie schoot ze op d'e laatste vijftig meter naar voren en ver sloeg onder meer Karen Moe, die verle den maand reeds sneller was dan de Nederlandse, maar wier tijd van 2.20.7 ADVERTENTIE cn hij is in goed gezelschap. Ook Sjaak Swart, Theo Laseroms, Hans Eijkenbroek en vele anderen weten uit ervaring, dat Quick „top-style" de beste voetbalschoen is. De superschoen voor profs. BOEDAPEST Slechts veertien da gen is de Hongaarse zwemster Andrea Gyarmati Europees recordhoudster af geweest op de 200 meter rugslag. Veer tien dagen nadat de Westduitse Ange- lika Kraus haar het record ontfutselde met een tijd van 2.27.1 (Andrea was vier maanden eerder in Kecskemet tot 2.27.6 gekomen) sloeg de Hongaarse terug. Zaterdag zwon Andrea Gyarmati in Boedapest een tijd van 2.26.9. Bij dezelfde wedstrijden zwon Andras Hargcptay met 2.13.4 een nieuw Hon gaars record op de 200 meter vlinder slag. nog geen officiële erkenning gevonden had. Van 2.21.0 het wereldrecord, dat Ada Kok drie jaar geleden in het zoute water van Blackpool vestigde, werd het nu: 2.19.3, waarmee Alice Jones overi gens maar ternauwernood haar landge note Lynn Colella (2.19.5) voor bleef. Een nog kleiner verschil was er tus sen Gary Hall en Mike Burton, de titel houder op de 200 meter vlinderslag. Hall won in 2.05.1. Burton, die langza merhand de faam heeft dat men hem alleen maar kan verslaan, als men een nieuw wereldrecord zwemt, finishte eentiende van een seconde later. Mark Spitz en ook de Westduitser Hans Fass- nacht, die in de series met 2.06.9 voor een nieuw Europees record had ge zorgd, werden door dit geweld achteruit geworpen en finishten als vierde en vijfde. Gary Hall was als een van de weini gen niet verrast door de snelheid, die hij op de vlinderslag had ontwikkeld. „Ik heb me wat meer op deze slag toegelegd. De wisselslag begon me een beetje te vervelen". Brian Job zorgde ervoor dat het we reldrecord op de 200 meter schoolslag, een van de weinige, die nog in Europe se handen waren, naar Amerika ging. In de series maakte Job een tijd van 2.23.5 waarmee hij bijna twee seconden onder het van verleden jaar daterende wereldrecord van de Rus Nikolai Pan- kin schoot. In de finale kon Job zijn prestatie van de ochtenduren niet her halen. Hij kwam nu uit op 2.24,1. Vol doende voor de titel, al werd hjj ern stig bedreigd door Colella (2.24.2). Ook in de overige races, waarin wel iswaar geen wereldrecords vielen, werd' uitermate hard gezwommen. Su sie Atwood, de nieuwe kampioene op de 200 meter rugslag won dank zij een formidabele eindsprint ook de 100 me ter. Zij versloeg daarbij de Olympische kampioene Haye Hall: 1.06.2 tegen 1.06.3. Bij de heren bevestigde Mike Stam zijn faam als beste rugslagzwem- mer van de Verenigde Staten met een overwinning van de 100 meter. Met 58.5 sec. verbeterde hij het Amerikaanse re cord van Charles Hickcox, die bij d'e Universiade van Tokio in 1967 record houder was geworden in 59.1. Bij de estafette-wedstrijden tenslotte ging de ploeg van Phillips '66 razend snel door het water. Met een totaaltijd van 7 min 47,6 sec bleven de vier zwemmers zelfs onder het wereldrecord van Australië (7.50,8). Maar het nieuwe record' kan niet worden erkend, omdat na drie Amerikanen de Westduitser Hans Fassnacht de laatste 200 meter De vierde en laatste dag van de Ameri kaanse zwemkampioenschappen begon zondag met 'n nieuw wereldrecord van Markt Spitz. De veelzijdige zwemmer, die zaterdag een wereldrecord op de 200 m vlinderslag kwijtraakte maakte in de series van de 100 m vrije slag 'n tjjd van 51.9 sec. Hij bleef daarmede 0.3 sec. beneden het wereldrecord, dat de Australiër Mi ke Wenden tijdens de Olympische fina le van Mexico vestigde. UTRECHT Het Nederlandse water- poloteam heeft zaterdag in het buiten bad van Den Hommel de trainingscam pagne voor de Europese kampioen schappen in Barcelona (5-12 sept.) afge sloten met een in-officiële wedstrijd te gen Canada. Onze landgenoten wonnen met 90. Hans Hoogveld was met drie doelpunten topscorer.'Hans Wouda be nutte twee straf worpen. EERSTE DIVISIE In de eerste divisie startte het gede gradeerde G.V.A.V. bijzonder goed. Voor eigen publiek boekten de Gronin gers een 30 zege op Blauw Wit. S.V.V. deed het belangrijk minder en verloor met 21 van De Graafschap. De 23 zege van D.F.C. in Wageningen mocht wel als een verrassing worden genoteerd, temeer daar de groenwitten op eigen terrein meestal sterk spelen. Vitesse kon het bij Willem II niet bol werken 31. Heracles boekte een 31 zege op het gepromoveerde Hee renveen en FC Den Bosch wees Veen- dam duidelyk terug 30. Helmond Sport won met 1—0 van F.S.C. en SC Cambuur en H.V.C. sloten een com promis 00 GVAV—Blauw Wit 3—0; SC CambuurHVC 00; De GraafschapSVV 21 WageningenDFC 23; Willem II—Vitesse 3—1; Helmond SportFSC 10; HeraclesHeerenveen 31 FC Den BoschVeendam 30. FC Den Bosch 1 1 0 0 2 3—0 GVAV 1 1 0 0 2 3-D Heracles 1 1 0 0 2 3—1 Willem II 1 1 0 0 2 3—1 DFC 1 1 0 0 2 3—2 Graafschap 1 1 0 0 2 2—1 Helmond Sport 1 1 0 0 2 1—0 HVC 1 0 1 0 1 0—0 SC Cambuur 1 0 1 0 1 0—0 FSC 1 0 0 1 0 0—1 SVV 1 0 0 1 0 1—2 Wageningen 1 0 0 1 0 2—3 Heerenveen 1 0 0 1 0 1—3 Vitesse 1 0 0 1 0 1—3 Blauw Wit 1 0 0 1 0 0—3 Veendam 1 0 0 1 0 0—3 Programma a.s. zondag H.V.C.—G.V.A.V. S.V.V.SC Cambuur D.F.C.De Graafschap VitesseWageningen F.S.C.—Willem II HeerenveenHelmond Sport VeendamHeracles Blauw WitFC Den Bosch. TWEEDE DIVISIE In de tweede divisie kwam de ver diende 02 zege van A.G.O.V.V. en E.D.O. niet helemaal als een verrassing. In de oefenwedstrijden hebben de Apel- doorners al duidelijk laten zien over een belangrijk beter elftal te beschikken dan in voorgaande seizoenen. P.E.C. stelde wat teleur door bij De Volewijckers niet vérder te komen dan 22. Opmerkelijk was de 03 zege van Gooiland op R.C.H. N.O.A.D. hield aan het bezoek aan Limburgia een 01 zege over en Baronie en Roda JC deelden de punten 00. Eindhoven stuurde SC Drente met een 21 nederlaag huiswaarts en R.B.C. won met 32 van V.V.V. Tenslotte boekte Hermes D.V.S, een 20 zege op Fortuna Vlaardingen. RCHGooiland 03; EDO—AGOVV 0—2; De Volewijckers—PEC 2—2; LimburgiaNO AD 01; BaronieRoda JC 00; EindhovenSC Drente 21; RBC-WV 3—2; Hermes DVSFortuna VI. 20. Gooiland AGOW Hermes DVS NO AD Eindhoven RBC Baronie PEC Roda JC De Voleweijckers SC Drente VVV EDO Fortuna VI. Limburgia RCH ZFC niet 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 gespeeld 1 1 1 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3—0 2—0 2—0 2—0 2—1 3—2 0—0 2—2 0—0 2—2 0 1—2 0 2—3 0 0—2 0 0—2 0 0—2 0 0—3 Programma a.s. zondag GooilandZ.F.C. A.G.O.V.V.—R.C.H. P.E.C.E.D.O. N.O.A.D.De Volewijckers Roda JCLimburgia SC DrenteDe Baronie V.V.V .—Eindhoven Fortuna VI.R.B.C. VESSEM Ondanks een derde plaats in de laatste race is Hartog bij de kwartliters national kampioen gewor den. In de eerste ronde deed zich een valpartij voor tussen Hartog en Bult, waardoor Bult werd uitgeschakeld. Hartog kon wel doorrijden maar slaagde er niet meer in Brom en v. Ar- kel te bedreigen. De races werden door 10.000 mensen bijgewoond. 500 cc, internationaal (10 ronden van 3600 meter): 1. Jos Schurgers (Haarlem) Kreidler 21.34.3 (gem. 100.15 km), 2. T. Ramaker (Hattem) Kreidler; 3. H. van Kessel (Mill) Kreidler. 250 cc, internationaal (12 ronden van 3600 meter): 1. R. Brom (Amsterdam) Yamatha 25.14.5 (gem. 102.68 km); 2. J. van Arkel (Nw. Vennep) Suzuki; 3. W. Hartog (Abbenes) Yamaha. 350 cc, internationaal (12 ronden Van 3600 meter): 1. Bovee (Meero) Aermac- chi 26.23.6 (gem. 98,2 km); 2. J. van Ar kel (Nw Vennep) Suzuki; 3. H. Pappel (Assen) Suzuki. 500 cc internationaal: (14 ronden van 3600 meter): 1. R. Brom (A'dam) Suzuki Datona 23.19.4 (gem. 111.14 km); 2. L. Bovee (Meerlo) Aermacchi; 3. K. Bouw meester (Abbens) Honda. Snelste ronde: Brom 1.54.6 (gem. 113.89 km). APELDOORN Albert Scheffer uit Zelhem heeft na de Harderwijker drie daagse en de Ronde van Zutphen, zijn leidende positie in het Union-klassement weten 4e handhaven. Hjj verstevigde zelfs zjjn leiderspositie doordat Albert Schroten uit Epe nagenoeg geen punten vergaarde. Er zijn intussen 33 wedstrijden ver reden bij de amateurs. Met nog twee wedstrijden voor de boeg is het vrijwel zeker, dat Scheffer bij de amateurs als winnaar tevoorschijn zal komen. De stand luidt na zaterdagavond: 1. A. Scheffer, Zelhem, 331 pnt.; 2. A. Schro ten, Epe, 270 pnt.; 3. W. Holstege, Nun- speet, 262 pnt.; 4. D. van Wijhe, Ooster- wolde, 251 pnt.; 5. E. Dickhof, Olde- broek, 234 pnt.; 6. A. Huizebosch, Nije- veen, 222 pnt.; 7. J. v. Dam, Zwolle, 217 pnt.; 8. H Holstege, Nunspeet, 191 pnt.; 9. R. Bos, Kampen, 187 pnt.; 10. H.. Eg berts, Zutphen; 11. H. Snoeijink, Dene kamp, 163 pnt.; 12. J. Schipper, Baarn, 154 pnt.; 13. T. v. Dam, Zwolle, 150 pnt.; 14. F. Niemeijer, Hengelo, 149 pnt.; 15. W. Vlot, Wanneperveen, 142 pnt. Met nog drie wedstrijden voor de boeg heeft bij de nieuwelingen de Apel- doorner Gerrit Möhlmann goede papie ren. De stand bij de nieuwelingen: 1. G. Möhlmann, Apeldoorn, 155 pnt.; 2. W. Albersen, Wierden, 138 pnt.; 3. A. Bos, Kampen, 97 pnt.; 4. J. Bakker, Stedum, 89 pnt.; 5. C. Bongers, Apeldoorn, 84 pnt.; 6. A. Veelers, Ootmarsum, 78 pnt.; 7. J. K. Stiggelhout, Wierden, 63 pnt.; 8. D. Doorman, Zutphen, 63 pnt.; 9. H. Kamerhuis, Vriezenveen, 61 pnt.; 10. G. Nederlof, Maarsen, 59 pnt.; 11. H. Pon steen, Nijverdal, 57 pnt.; 12. W. Pater, Barneveld, 47 pnt.; 13. D. Schuurman, Oldebroek, 41 pnt.; 14. H. Voorhuis, Almelo, 41 pnt.; 15. B. v. d. Stelt, Barne veld, 40 pnt. Vast staat intussen, dat de prijsuit reiking van het Union-klassement op zaterdagmiddag 10 oktober na afloop van de Ronde van Den Hulst, waarmee het wielerseizoen 1970 traditiegetrouw wordt afgesloten in Oost-Nederland, zal plaatsvinden in Hotel De Unie. BONN In de Westduitse Bundesli- ga is de situatie bereikt, die zovelen ook in het Nederlandse voetbal zouden willen zien. Na twee speeldagen is geen enkele van de achttien ploegen meer zonder puntverlies. Toch staan twee duidelijke favorieten bovenaan: Borussia Mönchen Gladbach en 1. FC Köln, beiden met 3 punten en een even groot verschil in doelpunten voor en tegen: resp. 3-1 en 4-2. Hanno ver '96 is de enige ploeg, die nog geen punt heeft verzameld. Het belangrijkste doelpunt van de dag scoorde in Miinchen linksbuiten Brenninger. Hij zorgde in de 71e mi nuut voor het enige doelpunt in de ont moeting Bayern-München Herta BSC (1-0). Zowel 1. FC Köln (3-1 tegen Ein- tracht Brunswijk) als Kickers Offen bach (2-1 tegen Werder Bremen) maak ten de indruk goed in vorm te zijn voor de bekerfinale van komende zaterdag in Hannover. De Duitse voetballer van het jaar, Uwe Seeler, verstoorde de winstdromen van kampioen Borussia Mönchen Glad bach, toen. hij in de 70e minuut scoor de: 2-2. Voor het begin van de wedstrijd was Uwe stormachtig toegejuicht, toen hem in aanwezigheid van de vroegere trai ner van het nationale elftal Sepp Her- berger de „Gouden Voetbal" werd overhandigd. Op de lijst van topscorers houden de grote goalgetters zich nog op de achter grond. Na twee wedstrijden zijn er slechts drie spelers die tweemaal succes hadden: Löhr (1. FC Köln), Wittkamp (Schalke '04) en Rehnagel (1 FC Kai- serslautern). 1. FC Köln Braunschweig 3-1; Hamburger SVBor. Mönchen Glad bach 2-2; Schalke '04 MSV Duisburg 1-0; Arinia Bielefeld Rot Weiss Es sen 0-0; Rot Weiss Oberhausen VfB Stuttgart 1-2; 1. FC Kaiserslautern Borussia Dortmund 1-0; Bayern München Hertha BSC 1-0; Kickers Offenbach Werda Bremen 2-1; Han nover '96 Eintracht Frankfurt 1-2. Met een krappe, maar verdiende zege (3-2) over kampioen Everton heeft Leeds United alleen de leiding genomen op de derde wedstrijddag van de En gelse legue. Everton, dat het vorige seizoen op de tweede plaats eindigde, heeft zes punten uit drie wedstrijden. Met vier punten volgen Derby County, Manchester City en Chelsea. Bij rust had Everton bij een voorsprong van 2-1 goede uitzichten op de volle winst. Twee doelpunten van aanvoerder Billy Bremner gaven de wedstrijd echter een geheel ander aanzicht. Arsenal, de roemrijke Londense ver eniging uit de dertiger jaren, behaalde in 't Runners-up toernooi een 4-0 over winning op Manchester United. John Radford scoorde een hattrick, SNEEK Jan Kijne van de atletiek vereniging Shell uit Vlaardingen heeft zondag een nationale 20 km-loop van Sneek naar Bols ward vice versa gewon nen. Hij had aan de finish een voor sprong van 11,2 sec. op Louis Vink van AAC uit Amsterdam. Uitslag: 1 Jan Kijne Shell/Vlaardin- gen) 20 km in 1 uur 7 min. 42,4 sec.; 2 Louis Vink (AAC/Amsterdam 1.07.53,6; 3 Henk Kalf (GVAV/Gronin- gen) 1.08.59,6; 4 Louis Kijne (Shell/ Vlaardingen) 1.11.16,0; 5 Cees Clement (Horror/Sneek) 1.11.25,8. George Graham was de maker van het vierder doelpunt. De bikkelharde wed strijd, waarbij United-doelman Stepney met een zware schouderblessure naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, wond de gemoederen van de toeschou wers danig op. De politie arresteerde tien jongelui. Sir Alf Ramsey, manager van het Engelse elftal, was aanwezig bij de wedstrijd Liverpool Hudders- field Town, waarin de thuisclub de voortreffelijk gestarte, pas gepromo veerde tegenstander een 4-0 nederlaag toebracht twee doelpunten werden gescoord door de 18-jarige John McLaughlin, die voor het eerst in een thuiswedstrijd stond opgesteld. De an dere twee waren afkomstig van Alan Evans, de 100.000 pond kostende nieuwe aanwinst. Wolverhampton Wanderers conti nueerde de reeks slechte prestaties met een thuis-nederlaag van 3-0 tegen Tot tenham Hotspur. De Wolves hebben in hun laatste vijftien wedstrijden geen enkele overwinning geboekt. Twee eerste divisiespelers werden genoteerd door de scheidsrechters: Newcastle-verdediger John McNamee na een grove overtreding tegen Alan Birchenall, de 100.000 pond sterling- speler van Crystal Palace en voorts Pe ter Dobing, de binnenspeler van Stoke City na een tackle tegen Derby Coun- ty-aanvoerder Dave MacKay. Arsenal Manchester United 4-0; Blackpool West Bromwich Albion >v 3-1; Coventry City Southampton 1-0; Crystal Palace Newcastle United 1-Qter Derby County Stoke City 2-0; IpS- -- wich Town Nottingham Forest 0-0; Leeds United Everton 3-2; Liverpool Huddersfield town 4-0; Manchester City Burnley 0-0; West Ham United Chelsea 2-2; Wolverhampton Wan derers Tottenham Hotspur 0-3. Nice Bastia 2-0; Nimes Marseil le 3-0; St. Etienne Sochaux 1-0; Nancy Nantes 1-2; Rennes Metz 0-0; Ajaccio Angers 0-0; Sedan Angoulême 1-1; Strassbourg Valen ciennes 0-0; Bordeaux Lyon 3-0. Na drie wedstrijden heeft Nantes de leiding met 6 pnt. voor Nice (5 pnt) en Nimes, Sochaux, Metz en Marseille 4 pnt. Bienne Sion 1-1; La Chaux de Fonds Zürich 0-0; Young Boys Fribourg 2-1; Servette Grasshoppers 2-1; Lausanne Winterthur 4-0; Luga no Bale 1-1; Luzern Bellinzona 4-0. Stand: Lausanne en Luzern 4 uit 2; La Chaux de Fonds, Servette, Sion 3 uit 2. TEL AVIV Mordechai Spiegler, de aanvoerder van het Israëlische voetbal elftal, dat in Mexico aan de wereld kampioenschappen meedeed, verklaarde zaterdagavond in een interview voor de Israëlische televisie, dat hij opnieuw een aanbieding van de Franse profclub Nantes had moeten afwijzen. Nantes had hem een vierjarig contract aange boden, maar Spiegler krijgt noch van zijn club, noch van de Israëlische voet balbond toestemming in het buitenland te gaan spelen. Zonder deze toestem ming is het voor de 26-jarige voor waarts onrr -"ik een contract te on dertekenen. De president van Nantes, Luis Fonteneau, heeft Israël na een verblijf van een week weer verlaten. Ook hij kon er niet in slagen de Israëlische voetballeiders van gedachten te laten veranderen. DEN HAAG In het Zuiderparkbad in Den Haag werden zaterdag de pro vinciale Zuidhollandse jeugdkampioen schappen verwerkt, die een regen van records opleverden. De meisjes van de Vlaardingse zwemclub haalden de grootste oogst binnen. Op de 10 x 100 meter vrije slag estafette kwam de ploeg van Jaap Ploeg tot 11.26.2, wat drie nieuwe records inhield. Een ver betering van het meisjesrecord voor 25- meterbanen (oud 11.42.8 van VZC), een verbetering van het meisjesrecord voor vijftig-meterbanen (oud record 11.46.0 van Zian) en een verbetering van het damesrecord, dat met 11.26.6 reeds stond op naam van VZC. De meisjes- ploeg bestond uit Cora Schouten, Frieke Buys, Hannie van Boerem, Lenie de Jong, Wilma Pors, Petra But, Marjan Vermaat, Nel ten Napel,Yvonne de Ligt en Ada Pors. Later verbeterde de da- mesploeg van de VZC dit record op nieuw en bracht het op 11.18.9. Het tien tal bestond uit Cora v. d. Veer, Cora Schouten, Lenie de Jong, Frieke Buys, Corrie Mulder, Connie Buys, Hannie v. Boerem, Wilma Pors, Yvonne de Ligt, Tineka Maat. Marjan Vermaat, op de eindstreep ge selecteerd voor de Europese kampioen schappen, bevestigde haar goede vorm door de honderd meter rugslag te win nen in 1.09.8, wat een nieuw record voor meisjes op 50-meterbanen beteken de en een evenaring van het 25-meter- banenrecord. Hans Elzerman kwam eveneens tot een nieuw record door de 100 meter schoolslag jongens af te leg gen in 1.12.8, een verbetering van 0.5 seconde.

De Vallei | 1970 | | pagina 9