Naar Epe, Elburg en Harderwijk Bejaarden genoten van zonnige Veluwe PROBLEMEN IN FLA WORDEN GAUW OPGELOST „Vijverpias verlost van moeilijkheden rond verwarming zo erg ais op de Palmenffrift" V eenendaal's dertigduizendste wijkgemeenschap Bewoners van Grote toel,M>p n i i op bevestiging; Schrijverspark en üitrede formeerden ds. a. Wink Barry Hughes: „We zijn nog in opbouw Belt u dan aven a.u.b. 600 Ederveners legen vestiging van Hanstede Lampegieters- avondoptocht kan no» doorgaan 10550 v"'7 30 11079 LAWAAI DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1970 VEEN END A AL Literaard werd de hoofdmacht van het Deventer Go Ahead gisteravond op het Pan huis-complex vergezeld van big boss Barrv Hughes, de man waarvan voetbalminncnd Nederland nogal wat verwacht in deze competitie. De kalende, gebruinde oefenmeester van de gasten was echter nog niet zo goed te spreken over zijn forma tie, die in het eerste competitietref- fen niet verder kwam dan een draw tegen Haarlem, de vroegere vereni ging van Hughes. In een vreemde, maar erg curieu- zë mengeling van de Engelse en Ne derlandse taal verklaarde hij waar om: „Er is nog ontzettend veel te doen. In mijn ploeg loopt het nog niet in de combinaties en men is nog niet op elkaar ingespeeld. Daarom ben ik nog lang niet content met het ge heel". aldus de echtgenoot van tv- omroepster Elles Berger. „Ik heb al wat veranderingen aangebracht op hel middenveld, waar het nu wat beter gaat. maar het is het nog lang niet. Ik zie ech- tei grote mogelijkheden in deze for matie". vervolgde hij lachend en daarmee wilde hij vermoedelijk nog eens beklemtonen, dat hy in de af gelopen maanden heus niet te hoog heeft opgegeven over Go Ahead. „Maar we zijn nog in opbouw". Voor DOVO had hij niets dan lof „Het is een technische ploeg, die bij zonder goed en fair heeft gespeeld tegen ons. liet spel van de Veenen- dalers heeft me eigenlijk een beetje verbaasd. Ik had het niet verwacht". Aan het bestuur van DOVO ver telde de Engelsman zelfs dat zijn hoofdploeg nog wel eens terug wilde komen voor een oefenwedstrijd, maar hij betreurde het dat er geen verlichting aanwezig is op het Pan huis-complex. voor Veenendaal 19.30 uur Tot 17.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-1 7.30 u. Voor Rhenen Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL Op de gezichten van enige honderden bejaarden viel gistermorgen al vroeg zichtbaar het ge not af te lezen. Deze vorm van optimis me bleek geenszins voorbarig te zijn. Het was dé dag, waarop het jaarlijks uitstapje weer in concreto werd uitge voerd. onder auspiciën van de vereni ging Oranjedag. In deze wijk richtten de klachten zich op het doordringende lawaai van het centrale ketelhuis, maar in „Het Vijverplan" heeft elk flatgebouw zijn eigen ketel, boven de liftkoker gemon teerd, vandaar dat de klachten van de bewoners sterk uiteenlopen. Bewoners van de betreffende huizen EDERVEEN In een bliksemactie, gehouden op zaterdag 22 augustus is het actiecomité dat dc vestiging van Hanstedes smeltery in Ederveen wil tegengaan, erin geslaagd ongeveer 600 dorpsbewoners door middel van hun I handtekening hun instemming met dc In verschillende persorganen versche nen mening van de comitéleden te la ten betuigen. Gezien het korte tijdsverloop is dat een zeer goed resultaat. Op uitnqdiging van het college van B. en W. in Ede heeft het voltallige comité morgen om 19.00 uur een onder houd met dit college in het gemeente huis. Het actiecomité zal van deze gele genheid gebruik maken de verzamelde handtekeningen aan de vroede vaderen te overhandigen. O RENSWOUDE Het zal van de be langstelling van dc Renswoudese bevol king afhangen of dc traditionele Lam- pegietersavond-optocht dit jaar nog een vervolg zal krijgen. Het bestuur van de Oranjevereniging, dat de tocht ieder jaar organiseert is niet van plan er mee door te gaan als de liefhebberij om aan de optocht deel te nemen zich beperkt tot de deelne- mertjes van de kleuterschool en een spaarzaam aantal andere kindergroe pen. Het laten doorgaan van de optocht is afhankelijk van het aantal aanmel dingen die voor 1 september binnen moeten zijn op de volgende adressen: S. Laansma, Van Reedeweg 126; J. Prins. Eikenlaan 10 en E. van Voorthuizen. Molenstraat 9. Mochten de ruim 480 bejaarden ver deeld over elf bussen zich installeren op verheven zitplaatsen, het zou geen passief gebeuren worden. In tegendeel. De eerste onderbreking van de reisrou te vond plaats in Epe. waar men koffie met gebak kreeg voorgeschoteld. Het theehuis „De Ossenstal", gelegen in een bosrijke streek, bleek bij uitstek ge schikt om de eerste indrukken uit te wisselen. Omstreeks het middaguur, werd de Veluwe doorkruist tot aan het Veluwe- randmeer, met als lunchplaats Elburg. In deze oude veste waren burgemeester en mevrouw Bode ter begroeting aan wezig. In „De Stadt Elburg" schaarden zich alle „day-trippers" in lange rijen aan de koffietafel. Tussen de hap hors d'oeuvre en de slok koffie door, vernam men van burgemeester Bode, hoe rijk Elburg aan historie is. Even leek het er op, dat de organisatoren het geplande tijdschema wel konden vergeten. Tegen half twee was de laatste „ver dwaalde" bejaarde opgepikt bij de an- sic htfc a artverkoper. Om half drie reden de bussen voor bij liet Dolfinarium in Harderwijk. De steile klim naar de zitplaatsen was ie dereen snel vergeten, door het specta culaire waterballet van de dolfijnen. Het bleef niet bij deze eenzijdige wa terpartij. In de Harderwijkse haven lagen een tweetal rondvaartboten klaar om het gezelschap rond te stomen. Eenmaal aangemonsterd, bleken de buitendekken het snelst bevolkt te zijn. Onder het genot van een borreltje steeg de stemming zicht- en hoorbaar. Voordat de avondschemer zich over Veenendaal had laten vallen keerde het gezelschap weer terug. Zichtbaar ver moeid en zichtbaar zéér voldaan. Een schaduw was toen een van de deel neemsters, de 73-jarige mevrouw K. in het Dolfinarium onwel geworden dn al lerijl naar het .Juldanaziekenhuis te Veenendaal moest worden overge bracht. Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL Het bestuur van de belangengemeenschap „Vijverplan" in eenendaal. dat lange tijd massa's klachten heeft ontvangen over de verwar mingsinstallaties in de vier flats die ressorteren onder deze wijkgemeenschap, kan vanaf begin september een aanmerkelijk rustiger periode tegemoetzien. Patrimoniums Bouwvereniging, de eigenares van de flatgebouwen, heeft het bestuur namelijk meegedeeld dat de verwarmingsinstallaties in de flats vóór 15 september grondig zullen worden onderzocht en dat de mankementen aan de verwarmingsbronnen op dat tijdstip zullen zijn verholpen. De klachten (reeds gedurende enkele jaren) waren een te lage temperatuur in verschillende woningen en een hinderlijk geruis, waarvan de meeste bewoners veel last ondervonden. In „De Engelenburg'' is men hier ook mee geconfronteerd, maar daar werd het probleem overigens ernstiger dan in „Het Vijverplan" vorig jaar opgelost. Mevrouw D. E. Bastenhof-Wendels, bestuurslid van de belangengemeen schap „VÏjverpilan", is ontzettend blij met de toezegging van Patrimoniums Bouwvereniging om de kwaal begin september te verhlepen. „Wij hebben in de afgelopen tijd ver schrikkelijk veel klachten gehad, niet ail'lleem over het ergerlijke geruis van de installaties, maar ook over te koude vertrekken in verschillende flats. In enkele gezinnen is dat geluid bijzonder er„, maar ik moet hierbij aantekenen dat het in „De Engelenburg" ernstiger vormen aannam". klagen over een onverdraaglijk gezoem en over een lage temperatuur in de koude seizoenen, maar enkelen hebben niet zoveel last van de installaties. Een van de bewoonsters van de flats, mevrouw Van de Weerd, beklemtoont dat nog eens. „In de ene flat is het veel erger dan in de andere. Een buurvrouw van mij bijvoorbeeld heeft uitzonderlijk veel narigheid gehad met de verwarming in haar huis, terwijl wij in het algemeen niet te klagen hebben. Dait geruis is wel erg hinder lijk ver moedelijk veroorzaakt door de aanjager in de liftkoker maar lang niet zo erg als op de Palmengrift. waar ik regel matig op bezoek ging bij een vriendin die steen en been klaagde", aldus de bewoonsters. Het doet secretaris S. Kroesbergen van Patrimoniums Bouwvereniging ook deugd dat het probleem op zeer korte termijn zal zijn opgelost, want ook voor zijn vereniging werd de situatie een beetje pijnlijk. „Dat hinderlijk geruis zit overigens in de leidingen en niet in de aanjager", vertelde hij gisteren. „De ketels in de vier flats gaan automatisch branden naar gelang er warmte nioel zijn en daaraan verandert op zich niets. We zyn echter bly dat de zaak voor 5 sep tember in orde is gemaakt". VEENENDAAL „Gezamenlijk moeten we inhoud geven aan eikaars bestaan. Daarin moet centraal gesteld worden de leefbaarheid, met het aangrenzend be grip de medemenselijkheid". Met deZe inleidende woorden begon gisteravond de heer M. G. H. Hendriks zyn visie op de oprichtingsvergadering van het Sehrijverspark. Het actiecomité, dat deze vergadering had belegd, had de heer Hendriks uitgenodigd om als adviseur de belangstellenden te informeren. Hij meende als factor voor het late oprichten van een wijkgemeenschap te kunnen aanwijzen, dat het Schrijvers park in de loop der jaren een grote doorstroming heeft gehad. Met nadruk onderstreepte de heer Hendriks, de waarde van een wijkgemeenschap. „Met een mate van idealisme, moéten erdoor de bewoners fundamenten ge legd worden tot het bouwen van een goed functionerende wijkgemeenschap. Zo alleen kan er een opvoedende waar de van uit gaan". De wijkgemeenschap „Engelenburg" was vertegenwoordigd door de heer J. A. Kooi. Hij kwam in zijn toelichting tot een praktische aanvulling, door te verklaren dat men als georganiseerde wijkgemeenschap sterker komt te staan en zich beter kan presenteren aan de overheid en de huiseigenaar. Hij sprak zijn verontrusting uil over het beleid, dat momenteel gevoerd wordt door Pa trimoniums Bouwvereniging die bij het in leven roepen van een adviescommis sie de vertegenwoordigers van alle wijkgemeenschappen in Veenendaal schijnt te passeren. Het voorlopig samengestelde bestuur maakte daarna enkele punten bekend, die in de onlangs gehouden enquête duidelijk naar voren waren gekomen. Vele klachten kreeg men omtrent het gebrek aan speelruimten, slecht onder houd in het trappenhuis en galerijen, versperring door fietsen voor garages en luchtverontreiniging. Als duidelijke wensen kwamen naar voren: meer speelruimten en zandbakken en beper king van snelheid voor het verkeer tus sen de flats. Om tot een goed functio neren te komen van deze wijkgemeen schap, kwam het bestuur overeen om een definitief bestuur te vormen uit de 17 vertegenwoordigers van de flats uit het Schrijverspark. met als aanvulling enkele comitéledén van het eerste uur. VEENENDAAL Naar schatting twee duizend mensen uit alle delen van het land deelden gisteren de blijdschap van de Veenendaalse Gereformeerde Gemeente (in Ned) toen in twee dien sten ds. A. Wink werd bevestigd en zijn intrede deed. Sinds het vertrek van ds. Mallan nu twee jaar geleden kreeg de gemeente weer een eigen predikant en dat dit voor de leden van de Geref. Gemeente een gebeurtenis van formaat is bleek uit het feit dat de belangstelling niet beperkt bleef tot het massaal opgaan van de Veenendaalse gemeenteleden. De Julianakerk puilde tijdens beide diensten uit zodat velen genoegen moesten nemen met een vaak geïmpro viseerde zitplaats in een bijgebouw. Ds. Wink, die na zijn studie een twintigtal beroepen kreeg uit gemeen ten verspreid over geheel Nederland, werd in de middagdienst door ds. Mal lan bevestigd naar aanleiding van de tekstwoorden uit 2 Timoth. 4 vers 2-5. Bij zijn intrede 's avonds ging hij uit van 1 Timoth. 1 de verzen 12, 13 en 14. Na de dienst werd onder meer het woord gevoerd door ds. Van Beek, na mens de classis oost, ds. De Groot na mens het curatorium en ouderling Ver hagen namens de kerkeraad en de ge meente. Het burgerlijk bestuur van de gemeente Veenendaal werd vertegen woordigd door burgemeester P. Bode. Zowel 's middags als 's avonds moest de politie op de Prins Bernhardlaan het verkeer regelen om alle kerkgangers een goed heenkomen te laten zoeken. VEENENDAAL Mevrouw G. H. Rijkën-Scftöeman (26) en haar man (29) zijn bezig Ie bekomen van de drukte rond de geboorte van hun dochtertje Hendrika Christine Jannet, die gisteren het getal 30.000 in woners van Veenendaal volmaakte. De heer .1 Rijken, chemisch analist bij Philips Duphar, kreeg gisteren toen hij de geboorte van zijn doch ter kwam aangeven al een spaarbankboekje uit handen van burgemeester P. Bode. Zijn vrouw werd verrast met een bloemstuk. Gistermiddag is de burgemeester vergezeld van zijn echtgenote op kraamvisite geweest. Het bereiken van de 30.000 inwoners betekent bestuurlijk zo veel dat bij nieuwe raadsverkiezingen in pfaats van 2123 raadszetels te verdelen zijn. De groei van het inwonertal door geboorte- en vestigingsoverschot spreekt het meest uit d ecijfers: In 1894 telde Veenendaal 5000 inwoners, de 10.000e kon worden begroet op 11 augustus 1935, de 15.000e op 26 november 195/ en de 25.000e op !1 januari 1964.

De Vallei | 1970 | | pagina 3