helpt tegen verkoudheid rico Inkomen vrouw tot maximaal f 4000,- vrij VERHOGING VAN DE BELASTINGGRENS LAAGSTE INKOMENS Schilderij van scheepsbouwer Chemische wapens eerst onschadelijk voor dumping in zee Kunstenaars bezetten kantoor in Rotterdam Daily Mirror verscheen weer Uitbanning van rassen discriminatie Delftse politie versterkt tijdens taptoe WITSCHGE: OPNAMEN NIEUWE PIPOSERIE MOETEN STOPPEN Tegemoetkoming in zelfstandigenaftrek Alarm in Athene STERKE VEREENVOUDIGING AFTREK EIGEN WONING AANGIFTE BELASTING EENVOUDIGER dag, vakantie Proces-verbaal opgemaakt tegen redacteuren soldatenblad Indonesië krijgt uitstel van Moskou Sergei Vinogradof overleden Behandeling in kart geding INPERKING ZIEKTEKOSTEN Neger toch op blank kerkhoi Vakbondsleider in Argentinië vermoord niet vergeten-Frico eten NIEUWE REGELING VEREENVOUDIGING ZIEKTEKOSTEN INPERKING ZELFSTANDIGENAFTREK ARBEIDS- EN REISKOSTEN AANSLAGGRENS VRIJDAG 28 AUGUSTUS 19/0 EIGENAAR-BEWONER KOMT VOORDELIGER UIT (Van onze financieel-economische redactie) In het wetsontwerp tot wijziging van de inkomsten- en loonbelasting wordt ten aanzien van de bezitters van een eigen woning voorgesteld een sterke vereen voudiging door te voeren. Thans wordt voor de bepaling van het belastbare in komen de „economische huurwaarde" van de eigen woning in aanmerking ge nomen, die wordt gesteld op een bepaald percentage van de „huurwaarde" voor de personele belasting. (Van onze financieel-econ. redactie) Voor de inkomstenbelasting 19T0 zal een aangiftebiljet in gebruik worden genomen dat de mogelijkheid biedt voor het doen van een keuze tussen een ver korte of een uitgebreide aangifte. Dit is het resultaat van het streven van de staatssecretaris van Financiën, drs. Grapperhaus, om tot vereenvoudiging van de belastingaangifte te komen. De belastingplichtige met een eenvou dige belastingsituatie (en dat zijn er ve len) kan, volgens de nieuwe opzet, vol staan met het vermelden (in het eerste deel van het biljet) van de persoonlijke gegevens en een zeer beperkt aantal za kelijke gegevens zoals inkomsten uit arbeid (loon, pensioen, bijverdiensten), renten en de aftrek van premies volks verzekeringen (AOW enz.). De belastingplichtige die in verband met de samenstelling van zijn inkomen niet kan volstaan met de verkorte aan gifte, moet ook de ingewikkelder vragen beantwoorden. Hij vult, behalve het al gemene gedeelte, ook het tweede deel (uitgebreide aangifte) van het biljet in. Het ligt in het voornemen het vereen voudigde aangiftebiljet ook te laten ge bruiken voor het verkrijgen van gehele of gedeeltelijke teruggaaf van voorhef fingen. Tot dusvere moesten belastingplichti gen hiervoor een bijzonder aangiftebil jet, het zogenaamde T-biljet, aanvragen. In de meeste gevallen zal men voor de teruggaaf met het invullen van de ver korte aangifte kunnen volstaan. De staatssecretaris merkte tijdens de pers conferentie op, dat hy er naar streeft om in de toekomst tot nog verdere ver eenvoudiging over te gaan. Voor het ingebruik nemen van het nieuwe aan giftebiljet behoeft geen wetswijziging tot stand gebracht te worden. ADVERTENTIE verpakking: 14 en 40 tabletten DEN HAAG De Tweede Kamer heeft donderdag unaniem steun gege ven aan het wetsontwerp tot goedkeu ring van het internationale verdrag van New York inzake de uitbanning van elke vorm van rassendiscriminatie. Dit verdrag beoogt een bijdrage te zijn ♦ot opheffing van de misstand in een aantal landen waar mensen wegens hun ras bij anderen worden achterge steld in het genot van de mensenrech ten en fundamentele vrijheden. Op dit ogenblik hebben 42 landen het verdrag bekrachtigd. Op gemaakte opmerkingen inzake het antisemitisme antwoordde minister Luns dat de Sowjet-Unie en de Oosteu- ropese landen zich met hand en tand hebben verzet tegen de opneming van bepalingen inzake antisemitisme in dit verdrag. Nederland was daar voorstan der van, maar het is niet gelukt. Verscheidene leden konden zich niet verenigen met de stelling van de rege ring in de memorie van toelichting van het wetontwerp, dat er in Nederland geen rassendiscriminatie bestaat. De PSP'er Van der Spek meende dat daar in hoge mate sprake van is. Ook de heer Boertien (ARP) meenden tenden ties in ons land te bespeuren, zoals bij voorbeeld het weren van immigranten uit Suriname en de Nederlandse Antil len. ADVERTENTIE Hiervan mogen worden afgetrokken: 15 °/o afschrijving; zakelijke lasten, zoals straat- en rioolbelasting, onderhouds kosten, kosten van verzekering en hypo theekrente. Deze regeling heeft twee grote bezwaren. In de eerste plaats zal de personele belasting als basis voor de berekening van de economische huur waarde vervallen, terwijl ook de voort gaande liberalisering van het huurbe leid in steeds meer gevallen zal dwin gen tot een individuele schatting van de werkelijke huurwaarde van het pand. In de tweede plaats zijn bij de huidige regeling de administratieve ver plichtingen voor de belastingplichtigen (in verband met het aantonen en be rekenen van de aftrekposten) en voor de belastingadministratie (in verband met de controle) zeer omvangrijk. Verder is een bezwaar, dat in de praktijk de po sitie van de eigenaar-bewoner, die bijv. kosten van behangen an ander onder houd (de zgn. „bewonerslasten", die ook bewoners van huurhuizen hebben) mag aftrekken, gunstiger is geworden, dan van de huurder. Het wetsontwerp stelt de volgende re geling voor: Bij zelfbewoning wordt de huurwaarde van de eigen woning ge steld op een bedrag, dat afhankelijk is van de geschatte verkoopwaarde van het pand (in bewoonde staat), maar dat aanmerkelijk lager ligt dan de thans ge bruikelijke economische huurwaarde. Deze lage huurwaarde, die moet worden gezien als een netto huurwaarde, d.w.z. de bruto huurwaarde verminderd met kosten, lasten en afschrijvingen, wordt als volgt berekend. Verkoopwaarde Tot f 30.000,- f30.000,- tot f60.000,- f 60.000,- tot f 120.000,- f 120.000,- of meer Huurwaarde f 150,- f 300,- f 600,- f 1.200,- Om het voor een ieder begrijpelijk te makn geven wij een voorbeeld van en veel voorkomend type eigen-woning. We stellen dat de koopsom f45.000,- is. Het restant van de hypotheek f30.000,- tegen een rente van bijvoorbeeld 6% (dat is nu wel hoger), hetgeen dan een rentebedrag oplevert van f 2.025,-, grond belasting/verzekering f300,- en onder houd f500,-. In totaal dus f3.065,-. De economische huurwaarde is f 1.600,-, dus blijft er een aftrekbaar bedrag over van f3.065,f 1.600,- is f 1.465,- Volgens het nieuwe wetsontwerp be draagt dan de huurwaarde f 300,-. De rente bedraagt f 2.025,-, dus bljjft er een aftrekbaar bedrag over van f 2.025 f 300,- is f 1.725. Een sterke vereenvou diging dus, die ook nog fiscaal voor- AMSTERDAM De koninklijke ma rechaussee heeft opnieuw tegen de re dacteuren van het soldatenblad „Luc- tor" van de legerplaats Oirschot pro- qes-verbaal opgemaakt naar aanleiding van enkele passages in dit blad, die de nigrerend zouden zijn voor het be- roepspersoneel, zo deelt de Vereniging Van Dienstplichtige Militairen mee. Dit nummer, het eerste dat verschijnt na de inbeslagneming van het vorige, is deze week onder de soldaten verspreid nog voordat tot inbeslagneming kon worden overgegaan. De redacteuren Herman van der Horst, Kurt Roekman, Jan Hiddinga, Jan van Gastel en Ko van Schaik zul len zich voor de krijgsraad moeten ver antwoorden. Het Hoog Militaire Ge rechtshof doet op 9 september uit spraak in de zaak tegen de vorige re dactie van „Luctor". DELFT De Delftse politie heeft voor de duur van „taptoe Delft 1970" versterking gekregen van de koninklij ke marechaussee. Naast de 80 man van het eigen korps zullen op elke taptoe avond 80 marechaussees in touw zijn. Rond de markt, waar de taptoe wordt gehouden, zorgen de 180 man in totaal voor de afzetting en de controle van degenen, die zich taptoewaarts begeven. Donderdagavond, de eerste zij het nog onofficiële avond van taptoe Delft, bleef het rustig. MOSKOU De Sovjet-Unie heeft er mee ingestemd Indonesië 30 jaar de tijd te geven, om een schuld van 800 mil joen dollar, hoofdzakelijk als gevolg van militaire leveringen aan het Soe- karno-bewind, af te betalen, zo heeft de Indonesische min. van B.Z. Adam Ma- lik meegedeeld. Hij zei op een persconferentie, dat de Russen hun oorspronkelijke verzet had den laten varen en ingestemd hadden met soortgelijke voorwaarden als Indo nesië eerder dit jaar van westerse lan den heeft verkregen. deel oplevert. De gedachte by de mi nister en staatssecretaris ten aanzien van een versnelde doorstroming in de woningbouw is hier natuurlyk wel inge calculeerd. Het komt er dus op neer, omdat deze huurwaarden saldobedragen zijn, dat voortaan de aftrekbaarheid van de wer kelijke kosten, lasten en afschrijvingen is uitgeschakeld, met uitzondering van hypotheekrente en kosten van geld leningen. Het wordt op deze wijze aan trekkelijker om tot aankoop van een eigen nieuwbouwwoning over te gaan. Voor hen die tussen 31 december 1968 en 1 september 1970 verplichtingen tot aankoop van een eigen woning hebben aangegaan blijft, naar verkiezing, echter alleen voor wat betreft 1971, de mo gelijkheid bestaan van de oude dan wel van de nieuwe regeling gebruik te ma ken. (Van onze financieel-economische redactie) De minister en de staatssecretaris doen in het wetsontwerp tot wijziging van de inkomsten- en loonbelasting het voorstel tot verruiming van de aftrek voor de werkende gehuwde vrouw. Voor de werkende vrouw wordt voorgesteld een aftrek van de eerste 1000,- arbeids-inkomsten van de vrouw, vermeerderd met 20 procent van haar daarboven uitgaande ar- beids-inkomsten. De aftrek mag niet meer dan 4.000,- bedragen. Deze maximum-aftrek wordt dus bereikt bij een netto arbeidsinkomen van de vrouw van f 16.000,-. Wat de vrouw betreft die in de onderneming van haar man meewerkt, wordt in het wetsont werp eveneens dit systeem gevolgd. Dit komt er op neer dat in deze gevallen van actieve deelneming van de vrouw in de onderneming van haar man haar inkomen daaruit wordt gesteld op een percentage van de fiscale winst van de onderneming. Het voorstel bepaalt het arbeidsinko men van de vrouw op 35 procent van de winst als zij volle werkdagen of ten minste 2.000 uur per jaar voor de on derneming werkzaam is. En op 22 1/2 procent van de winst als zij halve werkdagen of ten minste 1.000 uur per jaar voor die onderneming werkzaam is. In beide gevallen is de minimumaf trek steeds 1.000,-. De minimumaftrek wordt eveneens verleend als de vrouw minder dan halve dagen werkt, doch meer dan in onbetekenende mate. In verband met de budgettaire situatie voor 1971 is uitsluitend voor het kalen derjaar 1971 de hiervoor bedoelde mini mumaftrek gesteld op 700,-. MOSKOU Het Russische persbu reau Tass heeft het overlijden be kendgemaakt van Sergei Vinogradof, voormalig ambassadeur van de Sov jet-Unie in Parijs. Vinogradof stierf na een kortstondige ziekte. In juli 1953 volgde Vinogradof Alexis Paflof op als ambassadeur van de Sov jet-Unie in Parijs. Tijdens zijn verblijf in Parijs heeft Vinogradof, die op zeer goede voet stond met generaal De Gaulle, een belangrijke rol gespeeld bij de versterking van de banden tussen Frankrijk en de Sovjet-Unie. In het tijdperk van 1953 tot 1965 heeft Vino gradof zich de reputatie verworven, de meest Parijse van alle ambassadeurs te zijn en de meest Gaullistische figuur onder de diplomaten. 23 maart 1965 werd Vinogradof als ambassadeur in Parijs vervangen door Valerian Zorin. Op 31 oktober 1965 ont ving hij in Moskou uit handen van Couve de Murville het groot-kruis van het legioen van eer. Kort na de „zesdaagse oorlog" in het Midden-Oosten, op 29 augustus 1967, werd Vinogradof benoemd tot ambassa deur in Egypte, een functie, die hij tot zijn dood heeft bekleed. Sergei Vino gradof heeft ook zeer veel bijgedragen tot versterking van de politieke, econo mische en militaire samenwerking tus sen de Sovjet-Unie en Egypte. Hij is gestorven in de leeftijd van 63 jaar. WASHINGTON De Amerikaanse Senaat heeft met 82 stemmen tegen één, zijn goedkeuring gegeven aan een verbod om chemische of bacteriologi sche wapens op te ruimen zonder dat zij eerst onschadelijk zijn gemaakt. Alleen in geval van nood zal om mensenlevens te sparen, van deze voor waarde kunnen worden afgeweken. Het voorstel had de zegen van het ministerie van Defensie. Aanleiding tot de indiening van het voorstel door de republikeinse senator Charles Percy was het recente tot zin ken brengen van in beton verpakte ou de zenuwgasgranaten voor de kust van Florida. Het grote rumoer in binnen- en buitenland over deze operatie bracht minister Laird tot het besluit, dat het Pentagon nooit meer opdracht zou ge ven chemische of biologische wapens op te ruimen, zonder deze eerst onscha delijk te laten maken. Volgens het Amerikaanse leger zullen voortaan gas- granaten op het land worden gedemon teerd. Met algemene stemmen aanvaardde de Senaat nog een voorstel om voor het laten zinken van conventionele explo sieve wapens in internationale wateren AMSTERDAM Vier uur heeft don derdag het kort geding geduurd, dat Cor Witschge had aangespannen tegen de schryver van de Piposerie Wim Mcul- dijk, de N.V. Cinecentrum en de VARA Witschge vraagt de president van de Amsterdamse rechtbank om Meuldyk en Cinecentrum op een dwangsom van tien mille te bevelen de opnamen voor een nieuwe Piposerie op Ibiza te staken, die Cinecentrum in opdracht van de VARA bezig is te maken. O O ■Pr ,•»*/- -T .V A (Van onze financieel-economische redactie) In de wyziging van de inkomsten- en loonbelasting stellen de minister en de staatssecretaris onder meer ook voor wijzigingen in de buitengewone lasten, in het byzonder de ziektekosten die hiervan een belangrijk onderdeel vormen, op trekking van de aanslaggrens in de inkomstenbelasting van 15.000,naar 18.000.verhoging van de belastinggrens ten gunste van de laagste inkomens, begunstiging van de zelfstandigenaftrek en het geheel los maken van de vaste reiskostenaftrek van de vaste arbeidskostenaftrek. Om te bereiken dat de zeer lage in komens niet in de belastingaftrek val len, v/orden thans aan de voet belas tingbedragen van 60,- en minder niet geheven. Het nieuwe wetsontwerp stelt voor dit bedrag te verhogen tot 100,-. Dit betekent dat voor gehuwden de belas tingheffing in feite pas begint bij een inkomen van 5.220,- (was 4.950,-) voor de inkomstenbelasting en f 5.280,- (was 5.040,-) voor de loonbelasting. Daardoor wordt bereikt dat gehuwde AOW-trekkers, die naast de AOW geen ander inkomen genieten, in 1971 niet zullen worden belast. De huidige regeling voor de aftrek van „buitengewone lasten" dreigde reeds eerder tot moeilijkheden te lei den, die slechts door een tijdelijke re geling geldende voor de jaren 1968, 1969 en 1970, konden worden voorkomen. Bij de ziektekosten, die een belangrijk on derdeel van de buitengewone lasten vormen, zijn door de voortdurende kos tenstijging van de medische zorg de premier voor ziektekosten-verzekering zodanig gestegen, dat reeds met een be trekkelijk gering bedrag aan overige kosten (bijvoorbeeld andere ziektekos ten en onderhoudsuitkeringen aan ver wanten) de bestaande drempels worden overschreden. Voorgesteld wordt nu om de ziektekosten, inclusief de premie voor ziektekostenverzekering, aftrek baar te maken voor zover zij 10 procent van het onzuiver inkomen tot een maximum van 2.000,- te boven gaan. Kosten van bevalling, invaliditeit en overlijden worden op dezelfde wijze behandeld als ziektekosten. Voorts wordt het begrip ziektekosten, enz. in geperkt. Geen ziektekosten zijn volgens het nieuwe wetsontwerp de kosten van reizen, bloemen, fruit en andere atten ties i.v.m. zieken- en kraambezoek. Ook dieetkosten en dergelijke waarvan moeilijk kan worden vastgesteld en aangetoond in hoeverre zij normale kosten te boven gaan, vallen buiten de aftrekbare ziektekosten. Uitgaven voor levensonderhoud van naaste familieleden zijn steeds aftrek baar voor zover hoger dan 1 procent van het onzuivere inkomen tot 'n maxi mum van f 200,-. Studiekosten zijn af trekbaar na een korting met 1 procent van het onzuivere inkomen, doch met ten hoogste f 200,-. In het wetsontwerp wordt een bij zondere maatregel voorgesteld om tege moet te komen aan de positie van zelf standigen die genoodzaakt zijn een deel van hun „belastbaar" inkomen opnieuw in hun onderneming te investeren, waardoor dit deel van het inkomen in feite niet beschikbaar is voor consump tieve uitgaven. De economische en maatschappelijke ontwikkelingen dwin gen de zelfstandigen in de kleinere en middelgrote onderneming en ln de landbouw tot relatief belangrijke inves teringen om „bij" te blijven. Men is er daarom van uitgegaan om de op de winst drukkende fiscale lasten speciaal voor de zelfstandigen enigermate te verlichten Voorgesteld wordt dat. indien de in vesteringen meer dan 2.000,- bedra gen, de winst wordt verminderd met 10 procent van het bedrag van de investe ringen in hel jaar waarin deze plaats vinden. De maatregel is afgestemd op de techniek van de investeringsaftrek. Omdat het hier echter een structurele maatregel betreft kan deze zelfstandi genaftrek niet, zoals de gewone inves teringsaftrek en vervroegde afschrij ving, om conjuncturele redenen worden beperkt of geschorst. Voorgesteld wordt de vaste arbeids kostenaftrek, de zogenaamde „vijf-per centregeling) geheel los te maken van de vaste reiskostenaftrek. Volgens de ATHENE In Griekenland hebben alle veiligheidsautoriteiten bevel gekre gen zich voor te bereiden op mogelijke aanvallen op Israëlisch bezit, nadat woensdag Palestijnse commando's in Beiroet gedreigd hadden opnieuw in Griekenland te zullen toeslaan. Vice-premier Stylianos Pattakos heeft meegedeeld, dat men alle moge lijke maatregelen tegen dergelijke aan vallen had getroffen. Griekenland heeft op 13 augustus ze ven Palestijnen vrij gelaten nadat Ara bische commando's een Grieks vliegtuig met 61 passagiers als gijzelaars hadden gekaapt. In ruil voor de vrijlating van de veroordeelde Palestijnen hadden de Arabische ambassadeurs de regering van Griekenland beloofd, dat de activi teiten van de Palestijnen in Grieken land beëindigd zouden worden. huidige regeling is er een zekere kop peling in zoverre dat ln de 5 procent aftrek aan arbeidskosten 120,- reis kosten over een afstand van 10 km is verwerkt. Dit vervalt. Men gaat er nu vanuit dat het reizen over een geringe afstand van woning naar werk een zo normale zaak is, dat dit geen aanleiding meer is voor een speciale aftrek. De leiskostenaftrek voor afstanden boven 10 km is tevens sterk vereenvou digd, en bedraagt nu: 10-20 km 340,-; 20-30 km 600.-; 30-40 km 860,-; 40-50 km 1.120,- en 50 km en meer 1.380,-. Thans is dit nog: 10-12 km 145,-. 12-15 km f 210,-; 15-20 km 320,-: 20-25 km f 430.-: 25-30 km 540,-; 30-35 km 650,-; en 35 km en meer 760,-. De voortdurende stijging van de in komens is aanleiding geweest om in het wetsontwerp ook een verhoging op te nemen van de aanslaggrens voor werk nemers (de grens waar beneden de werknemers in het algemeen na de hef fing van loonbelasting niet ook nog een aangifte voor de inkomstenbelasting behoeven te doen). Deze grens wordt verhoogd van 15.000,- tot 18.000,-. Hij vraagt verder de VARA te verbie den op een dwangsom van eveneens tien mille in de toekomst tot uitdrukking te brengen, dat het niet engageren van Witschge te wijten was aan het stellen van financieel onaanvaardbare eisen. Er lagen twee knelpunten ten grond slag aan het niet aanvaarden van een nieuw contract. Het eerste was het zo genaamde fotorecht. Tussen Meuldijk en Witschge was in 1961 een contract gesloten, dat Witschge de opbrengst van Pipofoto's zou kunnen incasseren, Meul dijk zou de opbrengst van foto's innen. De commerciële uitbuiting van de nieuwe produktie door middel van bioscoopvoorstellingen was, volgens Witschge, in strijd met dat contract. Verder vormde het honorarium een knelpunt. Men was wel bereid het dag honorarium van 250,te verhogen tot ƒ300,maar dan moest hij het percen tage bij hervertoning laten varen en af stand doen van zijn fotorechten. Na overleg met de Nederlandse Ver eniging van Toneelkunstenaars kwam hij er achter, dat deze voorwaarden niet in overeenstemming waren met de rege ling die tussen NOS en de met haar samenwerkende omroeporganisaties was getroffen. De raadsman van Meuldijk en VARA voerde aan, dat de Nederlandse wet geen bescherming toekent aan acteurs ten aanzien van de rolbezetting. Meul dijk is de schepper van Pipo en wat het contract betrof: Witschge wilde het on derste uit de kan hebben. Volgende week zal de president van de Amsterdamse rechtbank doen in dit kort geding. uitspraak WASHINGTON Een in Vietnam gesneuvelde neger zal alsnog met mi litaire eer kunnen worden begraven op een voor blanken bestemde be graafplaats in Florida. Hiervoor heeft een rechter in Miami gezorgd. De directie van de Hillcrest-begraaf- plaats in Fort Pierce had aangeboden alle in Vietnam gesneuvelde militai ren kosteloos een laatste rustplaats te geven. Toen de moeder van de omge komen negersoldaat Poindexter Wil liams zich meldde, kreeg zij echter te horen dat het aanbod niet voor ne gers gold. Hierop vroegen het minis terie van Justitie in Washington en het „genootschap voor behartiging van de belangen van gekleurden" om een gerechtelijke uitspraak. Een rechter in Miami verklaarde de ge signaleerde rassendiscriminatie in strijd met de wet. goedkeuring van het ministerie van Buitenlandse Zaken verplicht te stellen. Op deze wijze zou kunnen worden voorkomen dat dergelijke wapens in de buurt komen te liggen van gifgaswa pens. ROTTERDAM Ongeveer 25 leden van de Bond van Beeldende Kunste naars afdeling Zuid-Holland hebben donderdag de kantoren van de Rotter damse Kunststichting RKS in De Doe len vier uur bezet gehouden. De BBK-leden voerden deze actie als pro test tegen het Rotterdamse gemeentelij ke cultuurbeleid, dat naar het oordeel van de kunstenaars wordt belichaamd door de Rotterdamse Kunststichting. De BBK verwijt de Rotterdams# Kunstinrichting een duidelijk onde mocratische instelling. Men acht het bijvoorbeeld onjuist dat de RKS slechts opdrachten verstrekt aan een bepaalde en beperkte groep kunstenaars. Nadat de BBK-leden het kantoor van de RKS ruim drie uur bezet hadden gehouden, verscheen de Rotterdamse wethouder voor kunstzaken, de heer J. Reehorst. Volgens een woordvoerder van de BBK zou de wethouder hebben gedreigd: „Jullie moeten eruit of jullie worden eruit gezet". Nadat de Rotterdamse Kunststichting de protesterende kunstenaars had be loofd binnen afzienbare tijd met hen een gesprek te zullen openen over de fundamentele meningsverschillen, ver lieten de kunstenaars de ruimten van de RKS. De Rotterdamse politie hield zich van de gebeurtenissen in De Doe len afzijdig. Het bestuur van de (lande lijke) BBK heeft zich met de Rotter damse demonstratie solidair verklaard. LONDEN De wilde staking van de journalisten van de Daily Mirror die maakte, dat dit grootste blad gisteren niet in Londen verscheen, is donder dagavond opgeheven, zodat de Mirror vanmorgen weer normaal in zijn oplage van vijf miljoen is verschenen. De journalisten van de Mirror staak ten uit solidariteit met een aantal colle ga's, die zonder voldoende compensatie zoudep worden ontslagen. De directie van het blad zal vandaag nieuwe besprekingen beginnen met de National Union of Journalists over de kwestie van de ontslagen. BUENOS AIRES José Alonso. een vakverenigingsleider, is donderdag by zyn huis in Buenos Aires door iemand in een auto doodgeschoten. Hij was leider van de bond van ar beiders in de kledingindustrie en een militante aanhager van de vroegere dictator Juan Peron. Op 29 juni is Augusto Vandor, leider van de bond van metaalarbeiders, op zyn kantoor vermoord. Hy was ook Pe ronist en een van de machtigste arbei dersleiders van het land. Zijn dood' waa aanleiding Peronist heftige incidenten en ex-president Ongania kondigde toen de staat van beleg af, die nog steeds geldt. Alonso was gematigd en voor samen werking met de regering. Hierdoor ver vreemdde hij zich van de vakbondslei ders die drastischer willen optreden om de lonen omhoog te krijgen. ROTTERDAM Scheepsbouwer i ber a.s. zijn 70ste verjaardag te vie-idert de Rotterdamse kunstenaar K. J Cornelis Verolme hoopt op 4 septem-1 renTer gelegenheid daarvan schil-1 van Veen hier zijn portret.

De Vallei | 1970 | | pagina 15