PARODIE OP B. EN W.-VOORSTEE Brandweer probeert ook plaatselijk produkt voor betere communicatie 10550 v"'730 11079 A. M. v. Manieren in Resteren gehuldigd RAAD EN COLLEGE ZA TEN IN AFGELOPEN 4 JAAR NIET STIL Hartelijk afscheid en weemoed bij vertrek van zes raadsleden onderwie wethouder De Ruiter Muzikant tijdens mars overleden Het werd muisstil Grote bazaar Belt u dan tv«n a.u.b. VEEMARKT UTRECHT VEEMARKT DEN BOSCH VAN WOUT BLAUWKOUS PROEF PLUIM TYPERING LEVENSBLIJHEID RECHTUIT LEUK DUBBELTAL TEKORT Burgerlijke Stand MARKTEN VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1970 Er schijnen weinig dingen moeilijker in het leven te zijn dan de kaken op mekaar houden. Mensen die meer dan één titel voor hun naam verove ren, personen die hele ingewikkelde dingen kunnen uitrekenen worden op zekere tijd toch loslippig. Iemand kan nog zoveel intellect in z'n bovenka mer vergaard hebben, op een bepaald moment legt ie het af tegen de drang om te spreken, terwijl hij had moeten zwijgen. Je zou warempel gaan denken, dat het meer voldoening geeft om iets te kunnen vertellen wat nog niemand weet dan een uitvinding van formaat op je naam te zetten. Het hele Veenendaalse seniorenconvent - waaronder te begrijpen al de frac tievoorzitters van de gemeenteraad, ook al zijn ze nog maar junior-raads lid - zal zich wel weer afvragen op welke manier toch in vredesnaam voortijdig het bericht op het Vallei papier terecht gekomen is wie de vierde wethpuder zal worden. Dat voor de andére drie de kaarten al op tafel zijn gelegd verwondert vrijwel niemand, maar die vierde was geen uitgemaakte zaak. Afgesproken was dat iedereen z'n snoet zou houden, maar het kwam toch in de krant. Zelfs voor de ingewijden reden om zich af te vragen „ra-ra, hoe kan dat?" In één richting hoeft men het zeker niet te zoeken: ik'heb bij geen van de werkers op de redactie aan de Prins Bernhardlaan ooit enig spoor van pa ranormale begaafdheid waargenomen. Dit lijkt mij ook één van de condities waarop een journalist al of niet wordt aangenomen. Het zal hem of haar nooit met zoveel woorden tij dens het sollicitatiebezoek worden gevraagd, maar toch zou het beneden de stand van een integere krantenre dactie zijn om een helderziende in dienst te nemen. Het spel moet eer lijk gespeeld worden. Ik zie de senioren het zichzelf in ge dachten al afvragen. „Nee, ik kan het niet gezegd hebben. Die krantenman heeft me wel opgebeld, inderdaad, maar ik heb niks losgelaten. Ja, mis schien had ik beter kunnen zeggen: ik zeg niks, helemaal niks, geen enkel antwoord op geen enkele vraag, maar dat staat ook zo dom. Zou ik dus mis schien toch te veel gezegd hebben, 's Even denken hoe het ook weer ging. O ja, de man vroeg: wie is er door de SGP voorgedragen? En toen zei ik: dat kan ik niet zeggen, dat heb ik beloofd. Toen ging de persman door en wat vroeg ie toen ook weer? Ja, nou weet ik 'et weer: Gingen de drie grote met' de SGP-kandidaat ak koord? waarop ik heb geantwoord: Daar kan ik geen ja en geen nee op zeggen. Dus men is het nog lang niet met elkaar eens? vroeg hij toen ver der en ik zei, maar dat zal toch geen kwaad gekund hebben: „Nou, nee, ik geloof dat we er wel uit zijn. Daar heb ik toch niks te veel mee gezegd. Of zou hij daar de conclusie uitge trokken hebben Dat zou wel 'es kunnen, beste edelacht bare, want ik heb iemand horen be weren dat de senioren inderdaad niet de naam van die of van die hebben laten vallen. De veronderstelling hoe de pers er dan toch achter gekomen is zocht de man hierin, dat er inder daad wel enkelen een onschuldige uitlating zouden kunnen hebben ge daan. „En" ging de man verder „dan kunnen ze al die losse stukjes als een soort legpuzzel in elkaar passen en zie daar bij benadering het ant woord op de vraag. M n beste man, die het optreden van degenen die de code van de geheim houding hebben doorbroken enigszins trachtte te vergoelijken, geheim is voor mij geheim en dat is de kiezen stijf op mekaar. Gelukkig, zullen mijn het- alledaagse- nieuws-aansjouwende- collega's zeg gen, er zijn maar weinig mensen die met volstrekte geheimhouding het bestaansrecht van de krant ondermij nen. De mensheid kletst veel te graag en het is onze taak om daar dankbaar gebruik van te maken. Laat ik mij dan de tolk van de nieuws- gaarders met de speurneus maken: degenen, die niet tegen volstrekte ge heimhouding opgewassen zijn, harte lijk dank namens de gaarne noteren de vakbroeders, voor nu en voor nog "es. WOUT BLAUWKOUS VEENENDAAL Het bestuur van de speeltuinvereniging „Prins Willem Alexander" organiseert vandaag en morgen aan de Buurtlaan-West weer de jaarlijkse openluchtbazaar. De baten hiervan zijn bestemd voor de vereniging zelf. Vandaag Van 18.00-23.00 en zaterdag van 14.00'tot 23.00 uur is de groots op gezette bazaar geopend. Er zijn bijzonder fraaie prijzen te winnen. VEENENDAAL De Veenendaalse gemeenteraad, die gisteravond de vier jarige zittingsperiode afsloot was niet gebiologeerd door de wetenschap, dat volgende week zes stoelen door andere mensen zullen worden bezet. Natuurlijk werd er afscheid genomen, heel hartelijk zelfs, maar dat gebeurde nadat ver schillende zaken intens waren behandeld, zoals betere communicatiemiddelen voor politie en brandweer en de toegangsweg tot de gemeentelijke begraafplaats aan de Munnikenweg. Het voorstel om zowel politie als brandweer aan betere communicatie middelen te helpen waarmee bijna vijf tig mille is gemoeid, was niet compleet geweest, zo vonden verschillende raads leden en ze hielden de voorzitter graag aan zijn. belofte om het hoe en waarom van portofoons en lichte motorrijwielen nog eens uit de doeken te doen. Mevr. Buddingh-De Vries Lentsch (VVD) kon wel akkoord gaan met het bedrag dat voor de politie moest wor den uitgetrokken, vooral omdat de ap paratuur die de Hermandad nodig heeft verschilt met die van de brandweer. De politie krijgt apparatuur waarbij het niet meer mogelijk zal zijn dat iedereen meeluistert. Voor de brandweer kwam het libera le raadslid met een ander voorstel. Zij was benaderd door een plaatselijke in dustrie die dezelfde apparatuur 800 goedkoper kon leveren. Op basis van „niet goed. geld terug" kan de brand weer hier drie maanden over beschik ken. Mevr. Buddingh stelde voor de proef te nemen. De voorzitter was niet enthousiast over haar suggestie. Van de apparatuur zoals die in het voorstel stond omschreven wist hij dat de reikwijdte bijvoorbeeld geschikt is om er te zijner tijd in regionaal ver band mee te kunnen werken. Bovendien is de portofoon van het Veenendaalse bedrijf die, wil het goed zijn, de hele dag door de brandweer man moet worden meegesjouwd, zwaarder dan die waarop het college het oog had laten vallen voer Veenendaal Tot 17.30 uur 19.30 uur 'i Zatord. v. 14.30-17.30 u. Voor Rhanon 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 RESTEREN Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer A. M. v. Mameren bij de Technische Dienst van de gemeente Kesteren in dienst trad. Dit feit werd met een gezellige receptie in,het Dorpshuis te Keste ren herdacht. Bij de belangstellenden was ook burgemeester D. J. Pott, die een paar hartelijke woorden tot de jubi laris sprak en de wens uitte, dat de heer Van Mameren nog maar lang bij de gemeente Kesteren werkzaam zal zi jn. Ook bij dit feest bleven de bloe men en geschenken niet uit. Na af loop van de receptie werd de dag besloten met een diner, dat het jubi leum tot een onvergetelijke dag voor do eer en mevrouw Van Mameren maakte. Toen er meer raadsleden voor de proef met de Veenendaalse apparatuur stemden ging het college overstag. Het voorstel om 43.000 uit te trek ken voor verbetering van de paden op de algemene begraafplaats bracht de heer P. G. van Ojik op zijn stokpaard je: verbetering van de toegangsweg tot het kerkhof. „Ik ben teleurgesteldaldus de CH-man. „Er is ons al lange tijd be loofd dat de inrit ten behoeve van de begrafenisstoeten zal worden verbeterd maar we horen er maar niets over." Hij stelde voor een tweede ingang te ma ken tegenover de Rondweg-west. Ds. D. van Enk (AR) maakte er een voorstel van, dat onder meer werd on dersteund door de SGP'er Van de Berg. De indiener van het voorstel was de heilige overtuiging toegedaan, dat voor al de verkeersveiligheid met een twee de toegangshek zou worden gediend. Wethouder M. Bastmeijer (CH) vond de situatie ter plaatse ook niet honderd procent maar adviseerde de raad rustig af te wachten, totdat de plannen gereed zijn voor een algehele reconstructie van de situatie ter plaatse. Een tweede toe gangshek tegenover de Randweg bleek moeilijk haalbaar in verband met het doortrekken van die weg. Het college overweegt op de weg recht tegenover het toegangshek een eenzijdig parkeerverbod in te stellen zodat begrafenisstoeten die deze weg kiezen niet worden gehinderd door au to's aan weerszijden van de weg. Het terrein <mi de Kon. Julianaschool zal worden verbeterd. Het kost wel ruim 130.000, maar deze uitgave acht te het college alleszins gerechtvaardigd omdat de situatie van nu vloekt met de omgeving. Wethouder De Ruiter (CH) kreeg een pluim op zijn hoed van het PvdA- raadslid de heer C. G. van Hal. „Ik ben blij dat u hierbij niet te werk ben ge gaan in de geest van „na mij de zond vloed", daarbij doelend op het afscheid van de wethouder. Daarover en over de manier waarop de vijf andere raadsleden werden uit gezwaaid elders op deze pagina. VEENENDAAL Voor het maken van deze volgende week historische opname poseerde de raad, voor het laatst in oude samen stelling, bereidwillig op de trap in het raadhuis. De heer H. van Ma len ontbreekthi) kon door ziekte ieze af scheidsvergadering niet bij wonen. INGEN Gisteravond is de 57-jarige D. Schaaij uit Ophemert, lid van de muziekvereniging Euphonia uit die plaats, overleden tijdens een mars, die hij met dit korps door het dorp Ingen maakte. Euphonia luisterde in Ingen. de feestelijkheden die er deze week plaatsvinden op. Na de tragische ge beurtenis is het korps direct naar Op hemert vertrokken; het feest in Ingen bleef wel doorgaan. VEENENDAAL Afgaande op de afscheidswoorden die burgemeester I'. Bode gisteravond richtte tot de vijf raadsleden die niet meer in de nieuwe raad terugkeren, heeft zowel het col lege als de raad beslist niet stil geze ten in de afgelopen zittingsperiode. Naast een afscheidswoord tot ieder vertrekkend raadslid persoonlijk som de de voorzitter het aantal voorstellen, enz. op, dat college en raad in de ach terliggende vier jaar te behandelen hebben gekregen 629 voorstellen, 143 pre-adviezen en 18 nota's. De burge meester concludeerde hierbij, dat de honorering van zowel raad als wethou ders hiermee onevenredig is. „Ik heb de gemeente zien uitgroeien tot volwassenheid en ik ben dankbaar hieraan op bescheiden wijze te hebben mogen meewerken. Er is me de laatste d'agen herhaaldelijk gevraagd wat ik het mooiste resultaat vond van die 25 jaar. Ik zou het niet weten. Er waren zo veel dingen in die 25 jaar die me bevrediging hebben geschonken vooral ook door mijn wetenschap, dat je met taken en opdrachten in deze wereld bent gezet, die je zonder meer hebt te aanvaarden. Samen hebben we gebouwd en gedokterd aan het Veenendaal van nu en alle mensen die m(j persoonlijk daarbij terzijde hebben gestaan wil ik graag hartelijk danken. Aldus wethouder Ant. de Kuiter, die de zittenblijvers in de raad het advies gaf: „U mag best politiek bedrijven in de raad, maar laat toch altijd de belan gen van de gemeente de boventoon voeren". De heer De Ruiter werd door burge meester F. Bode gekarakteriseerd als iemand die naar karakter en werklust bijna zijn evenknie niet heeft. „De laat ste weken bent u in de krant op ver schillende manieren getypeerd onder andere als de joviale, de hardwerkende, de ijzersterke/oergezonde, hartelijke, integere man. Ik wil er maar iets aan toe doen. U kon uw hele leven met mensen omgaan en dat gelukt alleen ten volle wanneer men zichzelf op het tweede plan zet, wanneer men veel van zichzelf kan laten schieten in het be lang van een ander." Ook de heer T. Verkuijl toonde veel waardering te hebben voor het werk van de scheidende wethouder. „We hebben wel eens heel diep in de clinch gelegen, maar dat was eens. De naam Anton de Ruiter heeft een heel goede klank in de gemeente. 21 jaar heb ik met u mogen samenwerken en daarbij was u nooit iets te veel. Ik hoop dat u nog een lang leven beschoren mag zijn", aldus de heer Verkuijl. Gemeente-secretaris dc heer D. van Manen bracht de dank over van het gehele gemeentepersoneel. „Wat ons het meest geïmponeerd heeft was uw ener gie. hartelijkheid en levensblijheid. Van mij nu eens geen spijt dat uw weggaat maar vreugde over het feit dat we met u hebben mogen werken." De heer Van Manen gal de heer De Ruiter het niet van eigen baat ontdane advies in de nu vrijkomende vrije tijd VEENENDAAL Het werd gisteravond even muisstil in de Vee nendaalse raadzaal. Dat was toen wethouder Ant. de Ruiter zich naar het weinig gebruikte spreekgestoel te begaf om een afscheidswoord te richten tot de raad. De aanwe zigen voelen instinctief aan, dat de afstand die de wethouder van zijn zetel naar het spreekgestoelte af legde iets van een martelgang had, gezien de toewijding en de harts tochtelijkheid waarmee hij zich bijna 25 jaar lang aan het raads werk heeft gegeven. Tevoren was hem lof toegezwaaid door de bur gemeester, het P.v.d.A.-raadslid T. Verkuijl en gemeentesecretaris de heer D. van Manen. Ingewijden weten dat wethouder Ant. de Ruiter het moeilijk heeft om afscheid te nemen, van het ge meentewerk dat hij 25 jaar lang met hart en ziel heeft gedaan. Gis teravond moest hij al voor een groot deel door de zure appel heenbijten en de raad vaarwel zeg gen. Maandagavond volgt de rest tijdens een afscheidsreceptie in het raadhuis. zijn paperassen-verzameling verder te gaan sorteren, het voor de wethouder on-interessante aan de gemeente over te dragen en zijn ervaringen uit de af gelopen 25 jaa. op een bandje in te spreken. Maandag is de definitieve finale voor de wethouder tijdens een afscheidsre ceptie die van half vijf tot zeven uur in het raadhuis zal worden gehouden. Zich richtend tot de heer P. G. van Ojik zei de burgemeester: „U had een eigen zeer persoonlijke inbreng en was- daarom ook niet bang om een afwijkend standpunt in te nemen. U was iemand die niet ten koste van zijn principiële opvatting de partij de hand boven het hoofd hield. Iemand wiens aard het is rechtuit te spreken en het daarbij soms hard laat aankomen, maar die het parlementaire van het persoon lijke leven duidelijk weet te onder scheiden. Ik meen te weten dat u alleen uit heilige overtuiging handelt en dat u daarom wel eens „tegen" bent. Niet om de ander uw wil op te leggen, want u weet u in die wil ook volkomen afhan kelijk". Die heilige overtuiging beheerste ook het dankwoord van de heer Van Ojik, die, naar zijn zeggen van zijn scherp heid zelf wel eens meer geleden had dan de man tegen wie hij die uitsprak. niet tot aan onaangename zaak ge maakt. Eerder het omgekeerde. En dat moet u toch wel een klein beetje bevre diging geven". Naar goed theologisch gebruik had de dominee zijn dankwoord ingedeeld in drie punten waarbij hij achtereenvol gens getuigenis gaf van zijn ervaringen op het persoonlijke, zakelijke en poli tieke vlak'. „In het persoonlijke vlak heb ik een goede tijd gehad, zakelijk ontging me zeer veel en politiek gezien heb ik wel eens moeilijkheden gehad met het begrip beginsel. „Waar zijn de beginselen in de politiek gebleven, daar kom ik niet uit", aldus ds. Van Enk. Omdat de gehele fractie van Binding Rechts na 1 september niet meer terug keert richtte de burgemeester zich hierna tegelijk tot de heren A. de Kie- vid en H. Beijer. „Mag ik ietwat ondeu gend veronderstellen, dat er naast de persoonlijke redenen die de heer De Kievid heeft aangevoerd om zich niet meer herkiesbaar te stellen, ook het ontbreken van voldoende achterban bij deze beslissing een rol heeft gespeeld", aldus de burgemeester. „Het strekt u beiden tot eer om dat nuchter en zake lijk onder de ogen te zien'en daaruit uw conclusies te trekken. Hoevelen die in soortgelijke schoenen stonden zouden het niet eens onder een andere vlag hebben geprobeerd. Beiden hebt u en dat dwingt mijn grootste bewonde ring af getraebt het algemeen belang zo goed mogelijk te dienen en niet het belang van een extreme groepering, zoals uw partij en dan plaatselijk bekeken ten onrechte wel eens werd afgeschilderd. De heer De Kievid sprekend namens de nieuwe raad over de hoofden van de oude raad voor, dat het besturen van een gemeente met 30.000 inwoners geen eenvodige zaak meer is. „In de afgelo pen vier jaar heb ik veel gebeerd en ik ben blij dat ik die periode aan de op bouw van Veenendaal heb mogen mee werken". De laatste tot wie burgemeester Bode het woord richtte was de heer H. van Wagensveld (CHU). „Met u gaat iemand weg van wie de goe-gemeente vaak zegt „Jammer daar had een goed raadslid in gestoken, misschien wel een wethouder". Uu hebt zich nooit ontpopt als 'n „stroop-om-de-mond-smeerder" en daarom geloof ik ook als u ergens zegt, dat Veenendaal over het geheel geno men een stel vakkundige hardwerken de ambtenaren heeft. We moetn begrip opbrengen voor de voornaamste reden waarom u gaat; uw zaak, maar we mo gen het toch wel jammer vinden en u onder dankzegging toevoegen, dat vier jaar een te korte periode is ge weest. De heer Van 'Wagensveld vertelde openhartig, dat hij de hoeveelheid werk die aan het raadslidmaatschap vastzit had onderschat. Politiek vond hij in wezen een nare zaak. „Ik heb ervaren dat er in de raad vaak gepraat wordt voor de achterban. Partij-politiek be drijven zou voor het bestuurlijk lichaam waarin gesproken wordt niet nodig moeten zijn", zo was de laatste mening die de heer Van Wagensveld als raads lid debiteerde. De nieuwe raad en het nieuwe college wenste hij wijsheid toe. „Ik weet dat het werk geen sinecure is". Alle raadsleden kregen tenslotte uit handen van burgemeester Bode een geschenkenbon „om er iets voor te ko pen als aandenken aan hun bijna afge lopen zittingsperiode". VEENENDAAL Geboren: Johanna Gerarda d. v. G. v. d. Burg en G. Derk- sen; Hendrik Johannes z. v. G. J. J. Meijer en C. I. de Bloois; Jolande Cornelia d. v. L. C. Sjoer en P. Roza; Anton z.v. W. Pol en E. B. J. van Roe- kei; (te Ede) Michel Peter z.v. H. W. van der Meijden en H. P. Pol; Gernand z.v. A. W. Luiten en M. Eijgenraam. Marco Cornelis Anthonius z.v. A. C. J. Kok en A. L. Jenner; Gerritje Adtiana d.v. J. C. Ariesen en G. de Ruiter; Bianca Antonia d.v. P. Boers en W. van Mourik; Gerrit z.v. C. Pol en J. H. Ver steeg; Hendrika Christina Jannet d.v. J. Rijken en G. H. Schoeman; Willem z.v. D. de Man en M. P. van der Poel. Ondertrouwd: H. van de Weerdhof en M. L. Maatrijk; C. Beijer en F. J. Oel- derik; E. Vlastuin en J. Henken. Getrouwd: E. Rijksen (Overberg) en C. W. van Veenendaal; J. van den Bruinhorst en M. van der Weijden; J. van Beek (Utrecht) en G. van Harde-, veld; P. van Kruistum en A. G. van Peursem (Ede); C. Rebergen en A. van de Vliert (Woudenberg); M. Gijsbertsen en J. H. Oskam; J. Geerts en J. P. Die- peveen; T. Hasselaar en H. E. M. A. van Leeuwen; N. A. Merlijn en W. van Baal (Tiel). Burgemeester Bode karakteriseerde ds. D. van Enk (AR) als een leuk raads lid. „Een synodale interruptie-techniek was u niet vreemd. U hebt door uw _r_0 0 vertoeven hier de vergaderingen echt' zijn fractiegenoot, de heer Beijer, hield dend; varkens, redelijk - even hoger. Totale aaqvoer 3376; weekaanvoer 3933; runderen 1226; vette kalveren 89; graskalveren 78; nuchtere kalveren 579; schapen 1214; varkens boven 100 kg 147; bokken en geiten 43. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 12501450; kalfvaar- zen, per stuk 10001125; vare koeien, per stuk 8501025; pinken, per stuk 610860; stieren, per stuk 8001425; graskalveren, per stuk 450660; nuch tere kalveren, per stuk 4080; fokkal- veren, per stuk 125350; schapen, per stuk 80—100; lammeren, per stuk 100— 135; bokken en geiten, per stuk 1272; vette koeien, le kwal., per kg gesl. gew. 4,805,10, 2e kwal., per kg gesl. gew. 4,404,80, 3e kwal. per kg gesl. gew. 4,004,40; vette kalveren, le kwal, per kg lev. gew. 3,503,70, 2e kwal., per kg lev. gew. 3,203,50, 3e kwal., per kg lev. gew. 3,003,20; nuchtere kalveren, per kg lev. gew.^1,401,80; slachtzeugen, per kg lev. gew. 1,751,90; jonge slachtzeu gen, per kg lev. gew. 1,902,00. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien, rustig - ruimprijs- houdend; vette koeien, matig - vast; vare koeien, rustig - niet geheel prijs houdend; vette kalveren, matig - hoger; graskalveren, kalm - ruim prijshoudend nuchtere kalveren, matig - ruim prijs houdend; fokkalveren, lui - ruim prijs houdend; schapen, traag - even lager; lammeren, traag - niet geheel prijshou- Pluimveemarkt Barneveld. (Prijzen in guldens per kg). Aanvoer (ca.) 6.000 stuks, handel matig. Slachtkippen lichte f 0.75-f 1.00; zware f 1.10-f 1.50. Marktbericht Barneveld: Coöp. Ve- luwse Eierveiling Barneveld. Aanvoer 987.330 stuks, stemming prijsh. Prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van 51/52 gram f8.09; 58/59 gram f8.20- f9.65; 61/62 f8.65-f 10.34; 66/67 f9.78- f 11.38. Eierveiling Barneveld: Aanvoer 627.395 stuks, stemming prijsh. Prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van 51/52 gram f7,97-f8,30; 56/57 gram f 8.55- f9.81; 61/62 gram f 9.73-f 11.00; 66/67 f 11.01-f 11.98. Eiermarkt Barneveld: Aanvoer ca. 1.950.00 stuks, handel redelijk. Eieren van 50/58 gram f 8.30-f 10.45, kg-prijs f 1.66-f 1.80; 59/64 gram f 10.65-f 11.50, kg-prijs f 1.81-fl.80; 65/69 gram f 11.70- f 12.25, kg-prijs f 1.80-f 1.78. Witte eieren 50 tot 100 cent per 100 stuks lager. Alles per 100 stuks. Aanvoer: totaal 7101; runderen 2725; graskalveren 271; vette kalveren 515; nuchtere kalveren 2156; schapen 1061; slachtvarkens 373; slachtrunderen 1152. Prijzen (in guldens): melk- en kalf koeien, per stuk 1000-1750; guiste koei en, per stuk 850-1300; graskalveren, per stuk 420-615; kalfvaarzen, per stuk, r. bont 1200-1725, zw. bont 900-1350; klamvaarzen, per stuk 1075-1250; guiste vaarzen, per stuk 900-1200; pinken, per stuk 625-850; nuchtere kalveren voor fok of mesterij, per stuk 275-425; weide- schapen, per stuk 55-85; lammeren, per stuk 50-75; slachtrunderen extra kwal. per kg gesl. gew. 5,10-5,55, le kwal. per kg gesl. gew. 4,60-5,00, 2e kwal. per kg gesl. gew. 3,95-4,50, 3e kwal. per kg gesl. gew. 3,75-3„90; vette stieren, per kg gesl. gëw. 4,70-5,15; worstkoeien, per kg gesl. gew. 3,60-3,80; vette kalveren, le kwal. lev. gew. 3,55-3,80, 2e kwal. lev. gew. 3,30-3,50, 3e kwal. lev. gew. 3,10- 3,25; nuchtere slachtkalveren, per kg lev. gew. 1,35-1,75, per stuk 45-80; slachtzeugen, le kwal. per kg lev. gew. 1,74-1,80, 2e kwal. per kg lev. gew. 1,66- 1,72; vette schapen, per stuk 60-110; vette lammeren, per stuk 90-115. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): melk- en kalfkoeien, ruimer - trager - niet prijshoudend; guiste koei en, groot - aflopend - aflopend; jong vee, normaal - rustig - teruglopend; vette kalveren, redelijk - stabiel - sta biel; nuchtere slachtkalveren, groot - lui prijshoudend; schapen en lamme ren, groter - stil - niet gehandhaafd; slachtvee, ruimer - kalm - aflopend; slachtzeugen, minder - levendiger - prijshoudend.

De Vallei | 1970 | | pagina 3