Oldtimers tonen dat ze steeds kunnen Zondag rit over Veluwe nog meekomen Minder „live'-presentatie in VPRO-programma t 4 Weken achtereen sleutelenverbeteren en poetsen bij Lasermes operaties Heer Bommel en de Slijt m ijt Elf gewonden bij explosie in vliegtuig Veel interesse voor reclame op radio en tv Onderzoek naar Bols-reclame in Buenos Aires Muziekfeest in de Alpen" RONOtities programmaos VANAVOND Dikke pret r,or Sleutelen Poging tot kaap Komend televisieseizoen: MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO UIT DE KERKEN VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1970 APELDOORN Zondag gaan ze weer op s tap, d'e oudjes van vroeger. De Spijkers, de Bugatti's, de A-Fords. Proestend langs 's heren wegen. Op weg naar Hoevelaken, waar 't om tien uur 's morgens verzamelen is geblazen voor de grote rit van de Historische Auto mobielen Vereniging Nederland. Er worden zo'n zeventig oldtimers ver wacht. Uit alle delen van het land. Ze komen op eigen kracht, onderweg hevig toeterend, al was het dat de kei zer met zijn gevolg zijn intrede doet. D'r zijn er ook bij voor wie de rit naar Hoevelaken een al te grote krachtsin spanning is. Deze hele oudjes komen op een aanhangwagen. En worden enkele kilometers voor de finish op de poten gezet, waarna de eigenaar zich achter het stuur wringt en prinsheerlyk het rijkhalsende plaatsje binnenrijdt alsof hij al honderden kilometers onder zich heeft getuft. Aan zo'n festijn gaat heel wat vooraf. Weken van te voren zijn de trotse ei- naars in touw om het beestje zo goed mogelijk te prepareren. Er wordt hevig gesleuteld en gepoetst. Want glimmen moet ie. Straks zullen duizenden toe schouwers de oudjes omringen. En ie dere eigenaar hoopt diat het zijn oudje zaïl zijn, die de meeste bewondering zal oogsten. Paul Jilderda uit Harderwijk, tech nisch commissaris van de HAV, heeft de rit voor zaterdag uitgezet. „Het wordt dikke pret", zegt hij. Die Le Mans-start alleen al. De heren moeten al zakkenlo- pend de wagens proberen te bereiken, waarna ze aan allerlei proeven worden onderworpen, 'n Heleboel zullen de au to niet eens halen. Dat weet ik nu al. En de dames in die ange jurken maar lachen. Ja, zij moeten hun kledij aan het bouwjaar van de auto aanapssen". De HAV heeft ook uitnodigingen ver stuurd aan de MG-tc en de MG-td club, de Citroënclub, de A Ford club, de Ver- teranen Autobus club en dé Harley Da vidson club. „Helaas hebben we van de HDC nog geen reacties gehad. Maar wellicht horen we nog wat van ze. En uiteraard lopen de Amphibies ook weer van stapel. Net als verleden jaar toen het HAV- festijn in Dronten werd ge houden. Dat gebeurt dan op de Rivièracam- ping in Elburg, waar de oudjes na een rit over de Veluwe, Putten, Ermelo, Harderwijk bijeenkomen. Garagehouder Paul Jilderda rijdt zondag zelf niet mee. Kan ook niet. Hij is druk met de organisatie. Maar zijn Lincoln Continental uit '46 zal wel te bewonderen zijn. Zijn vrouw zal de twaalf cilinder, de enige in de HAV besturen. Zijn andere Lincoln, een 12 cilinder Zephyr uit '37 zal dienst doen als controlewagen. „Och", zegt hij, „ik ga elke zondag BIJ DE FOTO'S: Verleden jaar vierde de HAV in Dronten zijn eerste lustrum (bene den). De oudjes staan opgesteld, de keuring kan beginnen (rechts). met de (vijf) kinderen in de bak op stap. Ik geniet er dus voldoende van". Vanaf '53 is Paul Jildenda al op stap met het oude spul. „Ik heb tien jaar in Canada gewoond en in die tijd had ik twee hele goeie, een 1 cilinder Cadillac uit 1904 en een Chevrolet uit 1917. Wat een gijn was dat. En toen ik weer in Holland kwam ging het gewoon door 'k Ben er hele- mal gek var». Toen ik die rooie Lincolm bij een slo per kocht en je had het ding toen moe ten zien, had je de reacties moeten ho ren. Wat heb je je nu weer aange haald? Die krijg je nooit an het lopen Het commentaar was niet bepaald op beurend, maar ik klaarde het karwei. Binnen een dag liep hij en drie weken later rolde hij van stapel. Alleen het chroom werk aan de voorkant moet nog een goeie beurt hebben, dan is hij oké. Je blijft sleutelen, da's waar. Dan vind je dit weer niet mooi en dan moet dat weer veranderd worden. Maar het gaat nooit vervelen, 't Ding wordt er alleen maar mooier door. Die Conti nental is een echte auto. Hij draait nog zo'n 140 km. En een plaatstaal, niet ka pot te krijgen. Je sjouwt maar aan met zo'n bak, en een bekijks dat je hebt je moet die opmerkingen horen. Zo van: „Wat een joekel, meneer, zal wel zuipen". We achen er hartelijk om. Dat zuipen valt trouwens wel mee: 1 op 6 en dat voor een twaalf cilinder. Het meeste geinige vind ik wanneer ik met m'n bak een wagen passeer die met pech aan de kant staat. En dan maar toeteren. Moet je die gezichten zien.... ,,'t Is trouwens een vreselijk dure hobby. Neem nou die blauwe Zephyr. Die heeft me al 7000 gulden gekost. Een poosje geleden was er een ruitje kapot. Moest helemaal uit Amerika komen. Weer eens 27 dollar. De onderdelen zijn bijna niet meer te krijgen. En daarom is het spul zo duur. De blauwe is trou wens te koop. Ik wil er een ander merk bij hebben. Maar het rÜoet wel een gro te zijn, anders kan ik er met mijn gezin niet in". De oldtimers komen in de mode. In Amerika is het momenteel een rage. Met vrachtschepen vol worden ze van Noorwegen en Denemarken naar de States versleept. Er wordt dik voor be taald. Paul Jilderda: „Het oude spul komt er ook hier in. Hoeveel afbeeldingen oldtimers zie je niet op glazen, asbak ken en noem maar op. 't Is een leuke hobby. En wanneer je er eenmaal mee behept bent dan is er geen houden maar aan". Zondag zijn ze te bewonde ren, de Spijkers, de Bugatti's de A Fords. WARSCHAU Een man heeft woensdag bij een poging een Pools pas sagiersvliegtuig te kapen een ontplof fing veroorzaakt. Tien passagiers en de kaper zelf werden daarbij gewond. Het vliegtuig was net uit Katowice vertrokken voor een 55 minuten duren de vlucht naar Warschau, toen een van de passagiers dreigde explosieven te zullen gebruiken als de gezagvoerder niet naar Wenen zou vliegen. Doordat de man met de explosieven manipuleerde kwamen deze tot ontplof fing. Daarbij liepen hij en tien passa giers verwondingen op. Die van de ka per waren ernstig. De piloot keerde naar Katowice te rug, waar de gewonden onder medische behandeling werden gesteld. Zij verke ren niet in levensgevaar. Op Elba zijn de afgelopen weken honderden bunders bos door brand ver nield. Woensdag nog braken zeven nieuwe branden uit, die volgens de brandweer zijn aangestoken. Er bestaat grote belangstelling voor reclamezendtijd op radio en televisie. De stichting Ether Reclame (STER) heeft meegedeeld, dat ondanks de uitbreiding van de reclamezendtijd zowel voor de televisie als voor de radio voor het jaar 1971 aanzienlijk meer zendtijd aangevraagd is dan be schikbaar is. De vraag naar televisiezendtijd voor 1971 was bij het sluiten van de aanvraagtermijn ruim driemaal zo groot als de terbeschikking staande mogelijkheden. Voor de radio was de aanvraag voor reclameboodschappen op de zen ders Hilversum I en II driemaal zo groot en voor Hilversum III ruim tweemaal zo groot. Door de NOS zal een onderzoek worden ingesteld naar de herkomst van de omvangrijke en opzichtige Bols-reclame in het voetbalstadion te Buenos Aires, waar woensdag de voetbalwedstrijd Estudiantes-Fcijenoord werd ge speeld. De NOS heeft d'e indruk, dat deze reclame er speciaal is aange bracht met het oog op de televi sie-uitzending. In Europa bestaan afspraken, vol gens welke geen tijdelijke reclame borden in verband met televisie-uit zendingen mogen worden aange bracht. Over het algemeen wordt deze afspraak volledig nageleefd, al heeft de uitzending van een voetbal wedstrijd wel eens aan een zijden draadje gehangen, omdat toch op het laatste moment reclame was aangebracht. De heer J. W. Rengelink, pro gramma- commissaris televisie van NOS, zei donderdag op een perscon ferentie, niet direct te willen aanne men, dat Bols in strijd met de af spraken heeft gehandeld. „We heb ben hier misschien te maken met een internationaal produkt, waar voor in Argentinië wellicht natio naal reclame wordt gemaakt. Die veronderstelling wordt gesteund door het feit, dat het woord Bols door een Spaanse terminologie was omgeven", aldus de heer Rengelink. Maar uit foto's van het stadion en filmopnamen is inmiddels wel geble ken. dat de reclame kennelijk uit sluitend met het oog op de televi sie-uitzending is aangebracht. Wanneer zulks inderdaad het ge- va) blijkt te zijn, zal de NOS in een brief aan Bols zijn ernstige misnoe gen hieromtrent uitspreken, zo zei de heer Rengelink. De presentatie van de VPRO-te- levisieprogramma's in het komende seizoen zal zo weinig mogelijk „live" geschieden. In beginsel zal Frits van der Poel de enige zfjn, die in levenden lfjve een programma presenteert. Dat is dan zijn wekelijkse actuali teitenrubriek, die hooguit een kwar tier zal duren en „waarin plaats is voor zowel een serieuze als een parodiërende of hekelende benade ring van het nieuws," aldus de VP RO. Mensen die geen gevoel hebben voor de (eventuele) humor van Frits van der Poel hoeven overigens niet bang te zijn dat zij bij de VPRO helemaal niet aan hun trekken ko men, want met ingang van 1 oktober zal deze omroep iedere week een filmpje van Laurel en Hardy bren gen. Men heeft beslag weten te leggen op de complete reeks twee- Precies een jaar geleden werd in het Zwitserse Sankt Moritz een in ternationaal festival gehouden van jeugdorkesten. Nederland was daar bij vertegenwoordigd door het Haar lems jeugdorkest onder leiding van André Kaart. Zaterdag zendt de NCRV om 21.45 uur een filmverslag uit van dit festi val onder de titel „Muziekfeest in de Alpen". In het Drents pi-ogramma van de RONO op zaterdag 29 augustus (18.30 tot 19.15 uur) is onder meer een vraaggesprek te horen met Max Douwes naar aanleiding van het ge reedkomen van diens Drentse ver taling van het Nieuwe Testament. In het literair kwartier van de RONO op zondag 30 augustus (18.00 tot 18.30 uur) heeft de heer G.J.H. Krosenbrink een gesprek met de uit gever Witkam in Enschede. Zijn uit geverij verzorgt o.m. de „Kleine Twentse reeks", waarin poëzie en proza in het Twents verschijnen. Dit is een voor de Twentse streektaal belangrijke onderneming, want voor schrijvers is het uiteraard moeilijk om literair werk in een streektaal voor een betrekkelijk klein taalge bied uitgegeven te krijgen. ALDERMASTON (Engeland) Brit se geleerden hebben een laserstraal ge perfectioneerd welke de plaats van de lancet van de chirurgen zou kunnen gaan innemen. De chirurgische laser een straal van sterk geconcentreerd licht zal de volgende maand voor het eerst worden geprobeerd bij opera ties op dieren. Geleerden in de gehele wereld heb ben geprobeerd de laser voor medische doeleinden te gebruiken. Het lasermes snijdt zowel door been, vlees als weef sels. Het is ontwikkeld in het Alder- maston Research Centrum voor nu cleaire wapens. De straal wordt door een soort ball point geleid zodat de chirurg er gemak kelijk mee kan werken. De geleerde David Beach heeft een gepatenteerde ellebooggewricht ontwor pen om de punt van de ballpoint een zo groot mogelijke wendbaarheid te geven, zonder het lasermes te zwaar of te groot voor operaties te maken. Chirurgen hebben er de nadruk op gelegd dat nog veel werk gedaan zal moeten worden voordat een beslissing kan worden genomen of het lasermes gebruikt kan worden bij operaties bij mensen. 6963 De aannemer, die de garage ge bouwd had, verscheen bi] het aanbreken van de dag en klom uit zijn voertuig. „Waar is het?" vroeg hij. „Dat bouwwerk waar klachten over zijn?" „Hier", zei de bouwvakker, die hem volgde. Hij wees op de puinhopen waar de wind stofwolkjes overheen blies, en voegde er aan toe: „Hier heeft het tenminste gestaan. Ik heb het zelf in elkaar gezet. Goed werk, hoor. Het had makkelijk een paar jaren meege- kund". „Goed werk!" riep zijn werkgever honend uit. „Het is na twee dagen al tot poeier in elkaar gezakt. Zo gek heb ik het nog nooit meegemaakt. Wat voor mate riaal heb je gebruikt?" „Daar gaat het nu niet om!" riep heer Bommel, die op de achtergrond in het puin naar zijn gasten zocht. „Er zijn enkele lieden onder jullie knoeiwerk bedolven! Er moet onmiddel lijk geruimd worden, voordat het te laat is!" Op dat moment ontstond er enige be weging in een bergje voor hem, en daarop verscheen het hoofd van Memel Parduin uit de sloop. Dat was een hele opluchting voor heer Ollie. „Gelukkig!" riep hij uit. „Ik was al bang, dat je verpletterd zou zijn! Mijn excuses voor dit armzalige on derkomen! Wat moeten jullie wel niet van mijn gastvrijheid denken?" „Geweldig!" zei het ventje glunder. „We hebben het nog nooit zo mooi gehad. En alle eitjes zijn prachtig uitgekomen. Ach, wat zullen de kleintjes groeien in deze voedzame omgeving! Dank je wel!" Na deze woor den trok hij zich in het puin terug en heer Bommel bleef verdwaasd achter. „Nog nooit zo mooi gehad.." herhaalde hij prevelend. „Wat betekent dat? Wat be doelde hij?" Er was echter niemand die hem antwoord gaf; in de puinhoop ritsel de het alleen maar een beetje. En de aan nemer spoedde zich. gevolgd door zijn personeel, terug naar huis om zijn ce- mentleverancier op te bellen. akters die dit befaamde duo in de dertiger jaren heeft gemaakt en die nog nooit eerder voor de tv-came- ra's zijn afgedraaid. Ook komt er om de veertien da gen nog een tekenfilmpje van Betty Boop, onderhand welbekend ge worden via „VPRO-Piknik." In de sector amusement staan ver der vier grote amusementsshows on der regie van Rob Touber gepland, waarvan één op Oudejaarsavond. Voor het overige houdt de VPRO zich ook het komende seizoen weer aan haar informatieve en opiniëren de taak. Er komen documentaires o- ver twee hete hangijzers: Amerika en het onderwijs in Nederland. Bij het eerste onderwerp tekent de om roep aan: „Nu de polarisatie van me ningen over de binnen- en buiten landse politiek van de Verenigde Staten steeds meer dreigt te esca leren in de richting van louter-e- motionele pro- en contra-opinies, wil de VPRO-televisie niet alleen trachten na te gaan hoe de „Ameri kaanse Droom" zich ook historisch heeft ontwikkeld tot de werkelijk heid van vandaag, maar bovendien aan de hand van een aantal eigen reportages en documentaires een beeld geven van de Amerikaanse sa menleving van nu." Daarvoor heeft men de medewerking gekregen van deskundigen als Wouter Gortzak, A. de Swaan en jhr. G. Benthem v. d. Berg. Regisseur Pieter Verhoeff (be kend door zijn profiles voor de IKOR-tv) is ingeschakeld voor de vervaardiging van zes programma's over de situatie van het onderwijs in ons land, die onder meer gaan over het kleuteronderwijs, de demo cratie op school en de lerarenop leiding. Eveneens zes uitzendingen omvat een serie programma's over cultu rele en sociale stromingen die bepa lend zijn geweest voor het klimaat in het Nederland van de dertiger jaren. Wat de tv-drama s betreft: onder regie van Annemarie Prins, die na de opheffing van haar experimentele theatergroep Terzijde voor de VPRO een regiecursus bij de NOS-tv heeft gevolgd, wordt onder meer „De Ze ven Hoofdzonden", naar een gegeven van Bertholt Brecht en op muziek van Kurt Weil, opgevoerd. Behalve een tv-bewerking van Bordewijks roman „Bint" en een „Feiffer-re- vue" (tekeningen en teksten van de NEDERLAND I 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 KRO: (K) Bruintje Beer, te kenfilm. 19.08 (K) Piste: variétéprogr. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: (K) Amus. progr. rond Benny Hill. 21.10 Overbrug die afstand: een film van de MIVA. 21.20 (K) Bonanza. TV-Western. 22.10 Het Proces, film. 23.10-23.15 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 (K) Vrij-Uit: progr. over het wel en wee van de recreatie. 19.30 AVRO: (K) Vaders tegen wil en dank (Family Affair), TV-serie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: (K) Mille Miglia, film. 21.50 Uit AVRO's Tele-ArchiefEen blik in de ingeblikte TV-program ma's van tenminste 10 jaar gele den. 22.55-23.00 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sport. 18.30 (K) Act. 18.45 (K) Zandman netje. 18.55 Nordschau-magazin. 19.26 (K) Internationale acroba tiek. 19.59 Progr. overzicht. WDR: 18.00 (K) Eilanden en bergen van Dalmatië. 18.30 (K) V.d. kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.25 (K) Die Case, tref punt v.h. amusement.) 20.00 (K) bekende Amerikaanse schrijver «a cartoonist Jules Feiffer) komen er nog gedramatiseerde documentaire* over de Chicago-processen en over de geluidshinder. Vooral deze pro ducties staan onder supervisie van Wilbert Bank, vroeger dramaturg bij „Studio" en „Globe", maar sinds 1 augustus j.l. in dienst van de VPRO-tv. Tenslotte hoopt men om de veer tien dagen tussen zeven en acht uur op Nederland 1 allerlei mensen aan het woord te laten die ideeën hebben welke ze graag op de tv verwezen lijkt zouden willen zien. Het radioprogramma van de VPRO zal voorlopig blijven zoals het momenteel is, met als hoofd moten uiteraard „VPRO-maandag" (waarvan klassieke muziek de basis blijft vormen) en „VPRO-vrijdag." LENNY KUHR is een van de sterren in de laatste aflevering van Zomaar een zomeravond"die Koos Postema zaterdagavond om 20.20 uur via Nederland 1 op de tv zal presenteren. Verder treden er de cabaretier Gerard Cox, het hammondorgeltrio ,,The Pedlers" en de Sandro's (jongleurs uit het circus Sarrasani) in op, wordt er geïmproviseerd door Liselotte Beek- meijer en Henk Molenberg en is Herman VJigbold (de scheidende chef van Achter het nieuws", die met ingang van 1 september hoofd redacteur van Het Vrije Volk wordt hoofdpersoon in Zomaar een vraag", omdat Amsterdams bur gemeester dr. I. Samkalden onder de huidige omstandigheden liever niet als zodanig wil fungeren. Journaal, weerber. én weerber. v.h. weekeinde. 20.15 Reportage. 21.00 (K) Reportage uit Bonn. 21.25 (K) Der 7. Si rui. 21.30 (K) Das Ilaus in der Bliss Street, tv-serie. 22.15 (K) Journaal, weerber. en weerber. v.h. weekeinde. 22.30 Die Ziimmerschlacht - übungsstück. tv-spel. 23.50 (K) Journaal. DUITSLAND 11 18.05 (K) Act. en muz. 18.40 Amu sementsquiz. 19.10 (K) Debbie gross ifi Fahrt, tv-serie. 19.45 (K) Nieuws, act. en weerber. 20.15 Ge neral Oster - Ver rater oder Pa triot, documentair toneelstuk. Aansl.: Nws. 21.50 (K) Tom Jones. 22.40 (K) Dagboek uit de Kath kerk/ 22.55 (K) Nws., weerber. en weerber. voor vakantiegangers 23.10-plm. 23.40 Voetbal NEDERLAND I 15.30 E.O.: Kinderprogr. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Operette-fragmen ten. 11.20 Die Umschau. 12.05 Re portage. 12.50 Internationaal pers overzicht. 13.00-13.30 Journaal. 14.55 (K) Nws. 15.00 (K) Uitzending voor film-amateurs. 15.30 (K) Amus. progr. DUITSLAND II 13.45 (K) Progr. overzicht. 14.15 Amus. progr. 14.58 Nws. 15.00 Hal lo Freunde, tv-serie. 15.30 (K) Hobbyprogr. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- gym. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Weekeind: jeugdprogr. VPRO: 7.54 Deze dag VARA: 8.00 Nws 8.11 Van de voorpag. 8.15 Stereo: Z.O. 135: gevar. progr. (9.35-9.40 Waterstanden). 10.30 Stereo: Me- tropole orkest met zangsolist amus. muz. 10.50 Voor nu en later, praatje. 11.00 Nws. 11.03 Goede wijn behoeft geen kras: nieuwe opnamen van jazz- en amus. muz. 11.25 Afrikaanse Kroniek. 11.55 Stereo: Draaiorgelmuz. (opn.) 12.05 Nou, en...!: satirisch progr (herh.). 12.30 Tussen start en fi nish: actueel sportnieuws. 13.00 Nws. 13.11 Vara-Varia. 13.13 Act. 13.23 Stereo: Dit is het begin, jongenren progr. 14.35 Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Beethoven - 200 (opn). 16.00 Nws. 16.03 Stereo. Scan: populair progr. over electro- nica. VARA: 16.15 Wereldmuziek Concours Kerkrade 1970 (opn.) 16.35 Artistieke Staalkaart. 17.10 Stereo: Feest der herkenning verz. progr. van moderne en klass. muz. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Stereo: Open Huis: ge-1 var. progr. (19.30-19.35 Nws.). 21.00 Stereo: Een kerfje op de revolver, hoorspel. 21.40 Stereo: Lichte muz. (opn.). 22.00 Stereo: Radio Jazz Magazine. 22.30 Nws. 22.40 Med. 22.45 Stereo: Nederlandse cabaret liedjes. 23.15 Stereo: Lui de zater dag uit: licht gevar. pl. progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klass. muz. (gr.) .(7.25 Ho ren en zien; 7.30 Nws.; 7.32-7.50 Hier en Nu: act.) 8.40 Nws. 8.11 Te Deum laudamus: muz. van Het Leger des Heils (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Tourimgclubvakanitietips en informaties. 8.45 Stereo: Licht ac- cordeonspel (gr.) 9.00 Theologische Ethergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Grand Gala du Disque Cüassdque(gr.). 11.00 Nws. 11.03 Stereo: Klass. muz. (gr.). 11.15 Solariumeen hoogtezonpro- gramma voor iedereen. 11.55 Med. KRO: 12.00 Zonder grenzen: ru briek over missie en zending. 12.10 Uit balans: uitzending in samen werking met het NKOV. 12.14 Marktberichten. 12.16 Overheids voorlichting Vast en zeker. Een progr. van het Ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid met informatie over de sociale verzekeringen. Redactie: Claude Belloni en Ton Marseille. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.50 Buiten lands commentaar. Christian Science: 13.00 De juiste beslissin gen nemen, gesprekken. NOS: 13.15 Vliegende schijven: verz. pl. progr. voor onze militairen. KRO: 14.00 Stereo: P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nws.). NOS: 16.30 Inzet: progr. over amateuristische muziekbeoe fening. HIRO: 17.00 HIRO-Maga- zine. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo: Zesnegenplus: lichte gr. muz. 18.19 KRO Kanjer Koning Kompetitie. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Stereo: Musiceren de dilettanten: Accordeonver. 19.30 Sjook where the action is: jeugdprgr. 20.00 In antwoord op uw schrijven verzoekpl. progr. 22.00 Troubadour: luisterliedjes. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Goal...: sportprogr. met iornmentaren, rep. en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Djinn: gevar. progr. (10.00 en 11.00 Nws.). NO^: 12.00 Nws. 12.03 Gevolgmachtigd: een konink te rijk voor de door u gevraagde plaat. NCRV: 13.00 Nws. 13.03 Nee, we noemen geen namen: licht platenprogr. met ver zoeknummers. (14.00 en 15.00 Nws.). 16.00 Nws. 16.03 Four o'clock teagevar. muziekprogr. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier en Nu: wekelijkse sportshow met lichte platen. NLI) IIERV. KERK ->epen te Houveen (toe/.). J. den Hoed te Meerkerk; te Steenwijk: (toez.) F I Verbaas te Ugchelen. angenomen naar Heeze- Leende (toez.): H. J. de Ridder te Arkel. GEREF. KERKEN Bedankt voor Warffum: B. Boelens te Amsterdam-Kadoelen. EREF. KERKEN VRIJGEMAAKT 3eroepen te Vrouwenpolder: P. Deddens te Rozenburg; te Zwijn- drecht, Grote Lindt: M. Heems kerk te Meppel. CHR. GEREF. KERKEN v roepen te Drogeham: W. de Joode te Rotterdam. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Veen (N.B.): J. C. Weststrate te Meliskerke.

De Vallei | 1970 | | pagina 5