KANTONGERECHT WAGENINGEN Zandman brengt grote broer mee om voor hem te getuigen Jachten taboe in de Grift TERZAKE „De jongeren grepen de inspraak hier veel te gretig aan" WAAR9aan we heen? WIM FELIX VERLAA T DE INSTUIF' Burgerlijke Stand PROVINCIE UTRECHT Belt u dan avan a.u.b. 10550 v"'"° 11079 BURGELIJKE STAND Jeugddienst Bestuur: „Felix n bekwaam man' dacht ik Zcr Uitwijkende dame gewond bij botsing Bekendmaking BJoeclafname- avond in Jrene' RENSWOUDE GEJAMMER OVERLAST van roekei stoel als het over verzekeringen gaat ede renkum EDE Bewaarheid 30 afdelingen Geen verschillen Opbrengst eollecte ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1970 WAGENINGEN De Rhenense zand- en grinthandelaar Jan C. S., die op de vry- dagzitting van het Wageningse Kantongerecht zijn zaak een aanrijding onder Rhenen voor onbepaalde tyd zag uitgesteld, neemt by de hervatting van het onderzoek zijn grote broer mee. De verklaringen van deze zullen in de toekomst veel „onrechtvaardigheid" uit de wereld moeten helpen, al schijnen ze nu reeds tegen de gehele dagvaarding in te druisen. „Maar", zo verklaarde S. vrijdagoch tend, „dat geeft niet, want in deze situatie was niet de aanrijder schuldig, doch de aangeredene zelf". De laatste zou begin dit jaar plotse ling naast de verdachte zijn opgedoken, terwijl deze net een enorme bocht naar rechts aan het maken was. Ondanks geschreeuw van de grote broer was een aanrijding niet meer te vermijden ge weest en daar zat nu net volgens S. het knelpunt, want „hij reed op die weg en niet de ander en dus had die ander er beter aan gedaan de weg geheel vrij te maken". Het laatste bleek uit de dagvaarding niet mogelijk, daar de weg op de plaats van de botsing door een rij uitsprin gende huizen meer op een wandelpad, dan op een openbare weg leek. De zand- en grinthandelaar hield echter voet bij stuk. „Die ander had zijn auto dan maar tegen de huizenrij moeten drukken", verklaarde hij. Overigens bleek ter zitting, dat S. toch niet goed in zijn achteruitkijkspie gel had gekeken, doch deze gedachte van mr. J. C. Pieters (officier van justi tie) werd door verdachte met ongeken de felheid bestreden. „Ik heb steeds achterom gekeken", zei hij, „Tot op het laatste ogenblik, maar zien deed ik niets". Toen hij tenslotte toch wat zag, was het te laat. Heftig gesticulerend trachtte hij zijn woorden enige kracht bij te zetten. „Pang naast je", en dat sloeg dan op en andere automobilist, klonk bij herha ling door de rechtszaal. Toen de man hierna het vervolg in zette met een vijftal „geen houden meer aan" kreten en „je gaat toch zo maar de boel niet in de prak rijden" maakte kantonrechter mr. A. C. van den Brand er een eind aan. „Aanhouden" besliste hij kort en duidelijk. De volgende keer zullen de verbalisant en de broer van de verdachte hun zegje mogen doen. De 45-jarige elektriciteitsinstallateur Joh. H. uit Ede stond terecht voor een op de Prins Bernhardlaan in Veenen- daal begane verkeersovertreding. Begin dit jaar had hij bij de kruising met de Buurtlaan een voorgesorteerde wagen ingehaald, die net bezig was linksaf te slaan. Volgens de installateur gebeurde dit laatste zonder richting aangeven en een ferme botsing was het gevolg ge weest. Mr. Pieters wees in zijn requisitoir met name op de gevaren, die het inha len van plotseling afslaande auto's ver bonden zijn. De heer H. had zich in dat opzicht van de handelwijze van de an- Geboren: Reintje, dv G. J. Vlastuin en J. R. van de Weerd, (Kerkstraat 22); "Anita, dv H. van Kampen en A. van Burken, (van Reedeweg 61); Heidi, dv P. van Kampen en G. van Norren, (Barneveldsestraat 3); An-dré Wouter Hendrik, zv C. de Wit en H. G. van den Brink, (van Reedeweg 71). Overleden: Gerard Valkenburg, 41 Jaar, echtg. van B. de Jager. der op de hoogte dienen te stellen. Toch waren er volgens hem wel ver zachtende omstandigheden, mede omdat de weg op de plaats van de botsing sterk versmalt „waardoor goed voorsor teren en passeren bijna een onmogelij ke zaak wordt". Vijftig gulden boete luidde de eis, doch mr. Van den Brand zag een en al verzachtende omstandigheid. En con cludeerde „ontslag van rechtsvervol ging". De Marokkaanse gastarbeider Bella Ben M. B. uit Bennekom stond terecht voor het rijden met een gladde band. Volgens hem de gewoonste zaak van de wereld, want een auto was toch in de eerste plaats „om vooruit te komen". Alhoewel mr. Van den Brand begrip had voor de vreemde nationaliteit vroeg hij zich af „of in Marokko het rijden met gladde banden wel was toe gestaan". „Beslist", antwoordde de Ma rokkaan. „Nou in Veenendaal beslist niet", zei een vinnige mr. Pieters. Volgens hem bleef de bestuurder van de auto ten allen tijde verantwoordelijk en ondanks het gejammer van Bella Ben werd het vijftig gulden boete. Mr. Van den Brand'vonniste conform. RHENEN Sinds jaar en dag staat de Grilt in de Grebbe, die een open aanslui ting heeft op de Rijn, in de toeristische handboeken (ook van de ANWB) aan gegeven als open en vrije ligplaats voor jachten en andere pleziervaartuigen. Sinds kort is dit afgelopen. De provincie Utrecht heeft er een stokje voor gesto ken. Er is bij de ingang van De Grift een levensgroot bord geplaatst, waarop staat aangegeven, dat het innemen van een ligplaats niet meer is toegestaan. Een jachthouder uit Rotterdam, die al vele jaren elke zomer in De Grift een vast heenkomen zoekt, zag zich in tegenstelling tot wat er in de handboe ken voor de watertoeristen staat ver meld plotseling voor het feit gesteld, dat hij moest doorvaren naar de voor hem minder prettige binnenhaven in de gemeente Wageningen. De man in kwestie stond perplex. VEENENDAAL Het centrum van Veenendaal is een rookartikelen annex tijdschriftenkiosk rijker geworden. Op de hoek Hoogstraat Hoofdstraat, heeft afgelopen woensdag de heer G. J. van der Scheur zijn zaak geopend. Ge vestigd onder hetzelfde dak als het WV-kantoor, treft men een ruime sor tering rookartikelen en lectuur aan. Gisteren vond de heropening plaats van het schoenenfiliaal Van Haaren in de Hoofdstraat. Na een interne en ex terne verbouwingsperiode van circa 6 weken, heeft men een ruime verkoop ruimte gecreëerd. Hierbij wordt door filiaalhouder J. A. M. Appelman de na druk gelegd op een gedeeltelijk self service. ADVERTENTIE Hij stelde zich onmiddellijk bij aan komst in Wageningen telefonisch in verbinding met het gemeentehuis in Rhenen om inlichtingen te vragen over dit plotselinge ligverbod, maar daar kon men hem niet wijzer maken. Gisteravond informeerden wij bij de plaatselijke vertegenwoordiger van de stichting „Het Utrechts Landschap", de heer G. van Gesink, die tevens tot 1 september deel uitmaakt van de ge meenteraad van Rhenen voor de Partij van de Arbeid. Het commentaar van de heer Van Gesink luidde: „Ik weet van niets. En het Utrechts Landschap al evenmin. Wij hebben dat bord er niet neer gezet. Vermoedelijk is het afkomstig van de provincie Utrecht, waarvan de Grift ei gendom is. Mogelijk heeft men de maatregel ge nomen omdat aangrenzende pachters van weiland overlast ondervonden van jachthouders. Ik persoonlijk vind het een bijzonder leuke aanlegplaats voor jachten. Deze zomer lageh er op een gegeven moment wel dertig vaartuigen. Een aardig gezicht daar in de Grebbe". Het vakantieseizoen en ook het vaar- seizoen is nu bijna afgelopen. Maar het blijft een betreurenswaardige zaak, dat op deze manier de enige plaats voor jachten in de gemeente Rhenen niet meer mag worden gebruikt. Het wordt de hoogste tijd dat de jachthaven nabij de Veerweg wordt aangelegd. 08380-12897 08373 - 2979 Sta mij toe een woord van protest te uiten tegen de recensie in uw blad van 19 aug. jl. over het orgelconcert op dinsdag 18 aug. jl. in de Andrieskerk te Amerongen, een recensie van de hand van de heer Hessels Mulder. Ik ben een regelmatig bezoeker van deze concerten en mag zeggen dat zij naar mijn, ondeskundige mening op een muzikaal zeer hoog peil staan, waaraan de vele moeiten, die de heer H. Kals- beek zich hiervoor getroost zeker niet vreemd zullen zijn. Tot mijn spijt was ik. wegens ernstige familieomstandig heden, niet in staat dit concert bij te wonen. De organist, de heer Christiaan Verburg, heb ik nooit onmoet; wèl is mij bekend, dat deze zich zeer serieus op dit concert heeft voorbereid en zich zelfs daarvoor door niemand minder dan de Domorganist, de heer Stoffel van Viegen, heeft laten raden (o.a. in verband met de te voeren registratie). De recensie van de heer Hessels Mul der acht ik unfair, beledigend en ten zeerste schadelijk voor de reputatie van •en serieus musicus. Ik heb mij afgevraagd welk recht van oordelen als muziekrecensent de heer Hessels Mulder eigenlijk heeft. Voor een voorzichtige poging tot beant woording van deze vraag beschik ik over een merkwaardig voorbeeld: het programma van het tweede concert, waarbij ik wèl aanwezig was, bevatte een sonate voor blokfluit en continuo van Loeillet en een sonate voor dezelf de bezetting van Handel. Tot mijn verbazing bemerkte ik, dat de sonate van Loeillet niet werd uitgevoerd maar dat daarvoor een sonate, eveneens van Handel, werd gespeeld. Dit was niet alleen te merken aan de geheel andere indeling dan in het pro gramma aangegeven maar vooral om dat juist deze sonate delen bevatte, die bij Handel in zijn andere werken, met name in zijn orgelconcerten, vaak wor den aangetroffen. Ik heb mij na afloop van dit concert tot de solisten gewend die mij bevestigden dat zij zich, tot hun spijt, hadden vergist en dat dus inder daad twèe sonates van Handel tot uit voering waren gebracht. In de recensie in uw blad over dit concert van de hand van de heer Hes sels Mulder wordt echter tot tweemaal toe uitvoerig en met lof gesproken over de sonate van Loeillet en de uitvoering daarvan. Waar een componist als Han del zó vele malen gebruik ipaakt van dezelfde thema's en delen van werken, dat deze als overbekend mogen worden beschouwd heb ik de competentie als muziekrecensent van de heer Hessels Mulder, die mij overigens onbekend is, naar dit gebeuren gewogen. De uit komst van deze weging zal ik voor mij zelf behouden. Ik zeg u dank voor de plaatsing van dit, wat uitvoerige, stuk en verblijf met beleefde groet. Ir. N. Daamen. de Postmeester 8. Amerongen. (Het beantwooorden van iemand die zich zelf als ondeskundig betitelt maar desondanks pretendeert een deskundige op zijn fouten te moeten wyzen blijft 'n moeilijke zaak. Voorop willen we stel len dat een recensie altijd een subjec tieve aangelegenheid is. Kans op repu tatie-schade, zoals dc briefschrijver dat wat overdreven stelt loopt iedere kun stenaar die zijn talenten in wat voor vorm dan ook publiekelijk exposeert. Anders moet hij zich beperken tot het musiceren in de familiekring of voor de „happy few" van zijn geboortedorp, waarbij de doktersvrouw het met haar garderobe probeert op te nemen tegen de laatst verworven stola van de vrouw van de notaris. Hoewel het tweede con cert in feite buiten de discussie valt. wijzen we erop, dat Loeillet en Handel in hun oeuvres veel vormen van over eenkomst vertonen; zij waren tijdgeno ten. Met het etiket „ondeskundig" voor ogen twyfelen we er aan dat onze brief schrijver het verschil indertijd heeft opgemerkt, iets waartoe zelfs recensen ten met nog meer in hun mars dan Jan Hessels Mulder niet in staat bleken. Red). voor Vaanandaal Tot 17.30 uur 19.30 uur Zatard. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwo Vaanondaalsawag 159 Geboren: Maurice H. A. J., z.v. H. W Hermsen en A. M. Schiltmans; Sandra, d.v. G.J. Termaten en M. A. J. Bosman; Maarten, z.v. T. J. H. Dillissen en J. W. Louwer.s, Daniël C„ z.v. D. C. Wolfert en M. M. van Burken; Jacoba B„ d.v. G. van Roekei en O. van den Brink; Harold W„ z.v. A. Threels en M. J. Tie- tem'a; Wilhelmina, d.v. G. Kattenbroek en J. P. van de Kaa; Hendrik, z.v. H. de Jong en B. J. Tissen; Jolanthe Y„ d.v. W. Roseboom en C. J. van Kooij; Jo- landa A. E., d.v. W. G. J. van Loo en I. H. TI. Roumans; Elizabeth W„ d.v. J. Lokhorst en A. de Vos: Alexander D„ z.v. C. A. Hardin en K. F. Tjoe; Jan D. W. T., z.v. B. C. van Wijk en M. G. van Laar; Pieter, z.v. W. J. Nab en E. A. Horstman; Ronny G„ z.v. G. J. M. Be- rendsen en H. G. M. Favier; Evertje. d.v. W Thomassen en D. van den Top; Klaas V.. z.v. G. V. Bouwknegt en J. Nijenhuis; pirfc J.. z. v. J. J. Valken burg en G. van Schoonhoven; Janna G„ d.v. J. G. Heiwegen en H. G. Wolven; Petronella. d.v. W. Kas en R. van IJpe- renburg; Gijsberta W„ d.v. H. Herik- huisen en B. W. van Holland; Arie, z.v. A. H. Voskuil en J. Spelt; Willem, z.v. G. Hol en G. G. van Voorthuizen; Cae- cilia P.. D.V. F. E. Papilaja en E. Breuer: Hendrik, z.v. A. van de Haar en G. van Luttikhuizen; Angela, d.v. J. J. van Oevern en E. Hun telerslag; Lau- reano. z.v. O.Alonso Gonzalez en M. Hartzema; Gerrit J.. z.v. L. J. Broek huis en H. van der Velde; Martin C. J.. z.v. I. C. Bos en W. van Stempvoort; Erik H z.v. H. van der Meij en M. Hagedoorn; Jozef H„ z. v. F. Kadijk en J. E. L. van Keule; Vera W„ d.v. H. Weppner en F. F. Meyer; Cornelia, d.v. C. van den Dikkenberg en J. Nap; Pau- lus J. P.. z.v. A. J. M. van de Griendt en W. J. M. Willemse; Gerritje, d. v. C. Nijburg en W. van Galen. Ondertrouwd: Christopher R. H. Mi- les en Jacoba A. van Ekelenburg; Mar- tinus H. van Tol en Hendrika A. Wie- gers; Leendert van Reeuwijk en Catha- rina van Holland; Bernardus Melgers en Hendrika C. van den Brink: Cornelis A. Breugem en Aletta T. A. MT"N. de Haan; Roelf P. Eemsing en Shirley M. F. Citroen; Joost A. Blaauw en Maartje van E?:. Getrouwd: C. M. Morren en E. H. Thomassen; M. Krop en H. van Voorst; T. J. den IJzerman en A. C. Voisin; D. in 't Veld en D. Kas; W. Bokschoten en G. Strijland; N. Matulessv en A. W. Wattileto; A. J. Vilijn en W. M. H. Vos; F. G. Snijder en M. J. van Waalwijk van Doorn; A. Peelen en M. Rap: K. van Lienden en G. van Amerongen; J. A. Willemsen en H. Radstaat; W. A. ,1. U. Brekhuizen en I. L. van der Klok; J. Admiraal en A. E. Hansman; D. F. W. Prins en J. A. Kunst; W. Bos en M. Otten; K. M. van den Brpek en R. J. Franken; B. Oosterveen en A. D. Purs- ley; H. Bruggenkamp en V.M. Tjon- A-Fong; H. Voskuil en C., Jonker; A. Holleman en C. Hardeman; C. Bink en A. Noorland. Overleden: Gerrit van Staveren. 74 jr.; Strijntje van de Hoef, geh. gew. met .T. Kraaijpoel, 73 jr.; Derk van Leusden. 63 jr.; Willem Hulstein, 89 jr.; Maasje van Wagensveld, geh. gew. met B. Evers, 89 jr.; Willem Hei], 76 jr.; Willem van Smaalen, 81 jr.; Johannes A. de Bruin, 89 jr.; Gerard Valkenburg 42 jr.; Nicolaas Bakker, 51 jr.; Roelof B. Teunisst-n, 68 jr. VEENENDAAL Aanstaande zon dag zal er in samenwerking met de ge meente „Sola Fide" en de gereformeer de jeugd, een jeugddienst gehouden worden in de Petrakerk. In deze dienst, die om 17.00 uur be gint, zal ds. A. A. Westra uit Sassen- heim voorgaan. Medewerking aan deze dienst verlenen een Apeldoorns koor, terwijl de muziekgroep „The Reac tions" het koor zullen begeleiden. Orga nist is de heer J. Hessels\Mulder. VEENENDAAL „Zonder overdrijving kan ik stellen dat het voor mij een erg /waar jaar is ge weest", /egt jeugdwerkleider Wim Felix. „Met vele problemen, inder daad". De 28-jarige man zit handen wringend aan een werktafel in een lokaal van het gebouw van de Sandbrinkstraat en maakt een iet wat nerveuze indruk. „De meeste problemen heb ik in overleg met het stichtingsbestuur kunnen oplos sen. maar voor veel moeilijkheden moest ik zelf een uitweg vinden". Felix doelt daarmee op de bot singen die ontstemden tussen de lei ding en de Instuif jeugd toen hij overging tot inspraakverlenmg. „Daar ben ik geweldig trots op. die inspraak", aldus een onschuldig kijkende maar gedecideerd formule rende Felix. „Aanvankelijk veroor zaakte het een spanningsveld onder de jeugd, die veel te gretig gebruik maakte van deze „vernieuwing", maar langzamerhand ging men het steeds meer waarderen". De V eenend aal9e Instuif-jeugd stond aanvankelijk perplex. Zij was met opgewassen tegen de ferme do sis medezeggenschap die Felix haar toeschoof en handelde in het begin alsof zij de lakens in het jeugdwerk uitdeelde. Felix: „Veel te gretig grepen de jongeren de inspraak aan en dat veroorzaakte uiteraard spanningen". Zijn gebrilde gezicht plooit zich in een brede lach als hij vertelt dat hem dat zelfs wel eens een flinke dreun van één van de jongens heeft opgeleverd. Dagenlang rende Wim Felix daarna met een dikke kaak tussen zijn „pupillen" door. „Ach, maar zo'n voorval vergeet je gauw, temeer daar de jongen onmiddellijk zijn excuses aanbood". Hij is ervan overtuigd dat het stichtingsbestuur- bepaald niet onte vreden over hem is en op de af scheidsreceptie die de Stichting Jeugdwerk „De Instuif" hem deze week aanbood in hotel „La Montag- ne" is dat (dn alle toonaarden) be waarheid door de bestuurders. De heer H. M. Zilstra: „Wim Felix is een zeer bekwaam man met een enorm grote inzet. Wij als bestuur zijn content over het afgelopen jaar, waarin hij als waarnemend hoofdleider belangrijke successen heeft geboekt. En we zijn echt zover dat we zeer optimistisch voor het nieuwe seizoen staan". De taak van Felix wordt dan overgenomen door de uit Emmer - compascum afkomstige hoofdleider v. d. Spek. Wam Felix verhuist medio septem ber naar Nijverdal, waar hij een baan als NVN-adViseur heeft aange nomen. Hij komt in dienst van de drie landelijke organisaties Maat schappij tot Nut van het Algemeen, de Bond van Nederlandse Volksuni versiteiten en het NIVON (Neder lands Instituut voor Volksontwikke- Op 16 september a.s. vertrekt de waarnemend hoofdleider van Stichting Jeugdwerk „De Instuif", de heer Wim Felix (28). van Veenendaal naar Nyverdal. In deze gemeente gaat hy optreden als adviseur op het maat schappelijk/culturele vlak. Ruim drie jaar is de in Den Haag geboren Felix in Veenendaal werkzaam geweest. Hy startte als jeugdleider, maar toen hoofdleider v.d. Schee elders een baan in het jeugdwerk accepteerde, werd hij waarnemend hoodleider in Veenendaal. Hij heeft een verechrikkelyk moeilijk jaar achter zich, waarin hy veel nieuws tot stand bracht, veelvuldig met problemen werd geconfronteerd, maar ook Veel heeft geleerd. ling en. N atm*r vr iendenwer k In Overijssel zijn ongeveer 30 af delingen van het NVN en Felix gaat zich onder meer bezighouden met het geven van cursussen, film voor- stollingen en beleggen van discus sie-avonden. Ook op het gebied van dè wijkigemeenschap wordt de nieu we NVN-functionaris actief. „Ik heb nooit gestreefd naar het hoofdleiderschap van „De Instuif", biecht Wim Felix, die in Drieber gen de Sociale Academie heeft be zocht. bescheiden op. „In september van het vorige jaar, toen bekend werd dat Van der Schee zou ver trekken, was er geen andere oplos sing dan dat ik waarnemend hoofd leider zou worden voor één seizoen. Die periode is voor mij geen sine cure geweest, doch ik heb verschrik kelijk veel geleerd". Hij praat vervolgens geruime tijd over de inspraak die hij met name dto oudere jeugd schonk en noemt daarvan als voorbeelden onder meer co inrichting van de grote zalen, het gezamenlijk beslissen over bepaalde vraagstukken en diiscoclub „De Pomp". Felix gelooft niet dat er duidelijke verschillen vallen te bespeuren in de mentaliteit van de Veenendaalse en andere jeugd. „Voor mijn opvolger zie ik grote niogelijkheden Liggen bij „De In stuif". Mijn vertrek zal dan ook niet remmend werken op de procedure van de inspraak verlening, die nog loopt", is zijn mening. Er moet volgens hem nog meer medezeggenschap komen en daar kaïn de heer v. d. Spel op gaan voortborduren. „Het is onontbeerlijk dat de nieu we hoofdleider op deze basis verder gaat, want iets dergelijks is niet meer te stoppen. Het moet natuur lijk wel binnen redelijke proporties blijven allemaal..." VEENENDAAL Op de hoek Ker- kewijk Kanaalstraat vond gistermid dag een aanrijding plaats, waar drie weggebruikers bij betrokken waren. Bromfietsberijdster mevr. A. van Z. reed op de Kerkewijk in zuidelijke rich ting, toen zij plotseling uit moest wij ken voor de automobilist W. G. uit Breukelen. Deze wilde, tevens rijdend op de Kerkewijk, rechtsaf de Kanaal straat inslaan zonder voldoende op het verkeer op het fietspad te letten. Mevr. Van Z. kon de auto nog net ontwijken maar bij deze manoeuvre botste zij te gen de voorgesorteerd staande auto op de Kanaalstraat van de heer S. W. K. uit Veenendaal. Zij liep hierbij bloed uitstortingen aan beide benen op. De auto van K. kreeg een ingedeukt lin- kerv oorspatbord VEENENDAAL De collecte voor de christelijke Vereniging „Het Zonne huis" die gehouden werd van 17 tot 22 augustus heeft het mooie bedrag van 6277,65 opgebracht. Het plaatselijke comité is bijzonder verrast met dit re sultaat en is allen die hieraan bijgedra gen hebben zeer erkentelijk. UTRECHT Bioscopen: 27 aug. t/m 2 sept. CAMERA. OudegTacht 156, dag 14.30, 18.45 en 21 uur; zo. 14.15. 16.30, 18.45 en 21 uur Mash. CITY, Voorstraat 89. dag.: 14.30, 18.45 en 21.00 uur: zo.: "14.15. 16.30. 18.45 en 21.00 uur: EEN' LANGE RIJ KRUIZEN. FILM AC. Vredenburg 29, za. en zo alleen 14.30 en 16.30 uur: BUCKS BUNNY PARADE OLYMPIA, Amsterd a msestrw 350. dag. 18.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30. 18.45 en 21.00 uur: do.'zo.: HERCULES. SAMSON EN ULYSSES, ma./wo KISSIN COUSINS. PALACE, Vredenburg 29. dag. 12.30. 14.30, 1Q0. 18.45 en 21 uur (var 12.30 tot plm. 18.30 uur doorlo pend); za. en zo. alleen 18.45 en 21 uur :HET WILDE BLOED. EMBRANDT, Oudegracht 73, dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45 16.15. 18.45 en 21.15 uur: PAINT YOUR WAGON. ALA, Potterstraat 16, dag. 14.30 18.45 en 21 uur: zo. 14.15. 16.30. 18.45 er, 21 uur: DE NON VAN MONZA .'UDIO, Oudegracht 154. dag. 14.45. 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 uur: DE VERHAN GING. REEBURG, Vredqnburg 8a. dag. 14.30, 18.45 ai 21.00 uur; zo.: 14.15. 16.30. 18.45 en 21.00 uur: GOUD VOOR VIJF GEVREESDE RE BELLEN. ACHTY OORSTELLINGEN CAMERA, Oudegracht 156. vr. en za. 23.15 uur: DESERTO ROSSO. PAL ACE, Vredenburg 29. vt. en za. 23.30 uur, Western cylus: Wes tern-cyclus: KRUITDAMP BO VEN ARIZONA STUDIO. Oudfigracht 154. za. 23.30 Crime-serie: COOGAN's BLUFF. VREEBURG, Vredenburg 8a. vr. en za 23.15 uur: DE GOEDE, DE SLECHTE EN DE GEMENE. UTRECHT. EXPOSITIES. Centraal Museum, Maliebaan 42, t/m 24 okt. Tentoonstelling „Kind en creatieve activiteit". Honderd kin dertekeningen. Werfkelder. Oude gracht 112. di. tm za. van 12.00-18.00 u.: Permanente exposities van sieraden. MUZIEK. Oomtoren, Za. in MichaélskapeJ om 19.30 en 21.00 u. Kamermuziek door Gert Oost, portatief en Chris Bos, klavecimbel, vunstmarkt. op het Janskerkhof Van 10.00-23.00 uur. A BARET. luzevalcabaret. Nieuwe Kamp 13. Za. 5 sept.. aanvang 20.30 u. „Het bleef nadien nog lang onrustig in de binnen stand". w RNHEM. 1 KM BRANDT, Veiperplein. Dage lijks 2.00 en 7.30 uur. „WOOD STOCK". -UXOR. Willemsplein. Arnhem Aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9.0( uur. Meisjes-intemaa(k)t. Zater dag 23.30 uur. Valley of the dolls. SASKIA, Looerstraat. Arnhem Aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9.00 uur. The love bug. PALACE, Bakkerstraat. Arnhem Aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9.00 uur. Het slot der- verloren vrou wen. STUDIO A, Langewaal. dagelks 6.45 en 9.00 uur: Met mijn lippen op jouw mond. Zaterdag, zondag en woensdag 2.30 uur: Sjors en Sjim- mie op het pirateneiland. \RNHEM STADSSCHOUWBURG, tel. 422741 Donderdag t/m zondag 36 sep tember, aanvang 20.00 uur: The American love-rock tribal musical Hair. Toegangsprijs 10,- en 20,-. Verkoop voor alle voorstellingen dagelijks van 10.00 tot 15.00 uur. exposities gem eentem useu m arnhem, Utrechtseweg 87. t/m 6 sept. Col lectie Hans en Alice de Jong, schil derijen, beeldhouwwerken, teke ningen en gouaches, t/m 27 september: Uitgespit. Mid deleeuwse bodemvondsten uit Arn- 5 september11 oktober: Koetjes hem en omgeving, en Kalfjes. Schilderijen, houtmon tages en objecten van Marleen Fe- lius, Harry A. Gerritz en Han Jan sen. Deze tentoonstelling vindt plaats ter gelegenheid van de manifesta tie GG 125, „125 jaar Groei in Gel derland". Het museum is geopend, dag. van 10-17 uur, zo. van 13-17 uur en op woensdagavond van 19.30-22.00 uur. ieerslm Za. 29 aug. Bloemencorso. Vanaf 15.00 uur door Leersum. Vuurwerk, lloflaan om 21.00 uur. I oe Dans '70. Vakantiecentrum Gin- kelduin. Viering van hét 20-jarig bestaan van de Ned. Volksdans vereniging. Op 29 en 30 aug.: kindoerprogram- ma, café-chantant, folklore-mode- show en demonstraties volksdan sen. Inlichtingen tel. 08800-26537 hel 5 t/m 13 september Corseweek. Ope ning zaterdag 5 september te 20.00 uur door Oogstfee en hofdames. Iedere avond van 19.30 tot 22.30 uur feeërieke grachtverlichting. Inl. Stichting „4-Stromenland", Tiel. tel. 03440-2258-2692-2474-3707 rhenen Bioscoop: za. 20.00 uur en zo. 14.30 uur: „Bandolero". Zo. 20.00 uur: „De lange gele schaduw". RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen geven openbare kennisgeving van de verhoging van de basisnormen van de uitkeringen ingevol ge de Algemene Bijstandswet. Deze ba sisnormen zijn met ingang van 1 juli 1970 verhoogd voor een echtpaar van 401,30 tot 4IJ,67 per maand; een ge zin met 1 kind van 408,85 tot 419,47 per maand; een gezin met 2 kinderen van 415,80 tot 426,40 per maand; een gezin met 3 kinderen van 422,75 tot 433,55 per maand: een gezin met 4 of meer kinderen van 431,85 tot 444,82 per maand; een alleenwonende van 280,80 tot 288,17 per maand; een kostganger van 364,90 tot 372,24 per maand; Bij het ontbreken van een der echtgenoten wordt op de gezinsbasis normen een bedrag van 61.75 per maand in mindering gebracht. Rhenen, 26 augustus 1970. Burgemeester en wethouder van Rhe nen, De secretaris, W. C. Pieters, De burgemeester, L. Bosch y. Rosen thal. RHENEN Op dinsdag 8 september wordt een beroep op ieders vrijgevig heid gedaan. Dan vindt namelijk in ge bouw „Irene"-hoek Grutterstraat een bloedafname-avond plaats, georgani seerd door de afdeling Rhenen van het Nederlandsche Roode Kruis. Iedere gezonde vrouw of man vanaf achttien tot en met vijf en zestig jaar kan dan een halve liter bloed afstaan om haar of zijn medemens in de nood te helpen, zonder de portemonnee te openen. Verondersteld mag worden, dat het iedereen genoegzaam bekend is, wat voor een zegenrijk werk men verricht door aan deze afname-avond medewer king te verlenen. Men kan terecht van af 7 uur nam. tot 9 uur nam. A V

De Vallei | 1970 | | pagina 3