Europese commissie moet belangrijker rol gaan spelen Ravage spoorbaan HINDER BEZOEK SUHARTO NIET Ook voor u: CY sC Dimplex Gratis reizen 2 septemberdagen voor65+ers STER-RECLAME KOST KRANTEN 10 PROCENT VAN INKOMEN Ouderen vaak te lang werkloos Cholera breidt zich snel uit Conflict in nieuwe raad van Utrecht MISSIE JARRING MOET SLAGEN ookZATERDAG, Meubel Keur voordelig uit met NS ELKE DAG, DRS. SCHMELZER OVER EUROPA Evangelische solidariteits- partij in oprichting Jongen onder vrachtauto BEMIDDELING ONDERBEZET Geen concreet bewijs voor organisatie achter rellen Papegaai wil niet met dief mee Ook in Afrika Breznjef over Midden-Oosten: Noord-Holland protesteert tegen boren in IJsselmeer KERNMACHT Raad van kerken: COMMISSIE VOORLICHTING SUBSIDIE S AM KALDEN Kon. Wilhelmina- woud in Israël ja, ook 5 avonden in de week kunt u vrijuit kijken en kiezen bij waar de keus zo groot en de prijs zo laag is. ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1970 DEN HAAG De fractieleider van de K.V.P. in de Tweede Kamer, drs. W. K. N. Schmelzer, heeft een aantal stellingen over de buitenlandse politiek van een Ver enigd Europa geformuleerd die in diverse opzichten verder gaan dan de voor stellen die de zes ministers van Buitenlandse Zaken, krachtens het besluit van de Haagse topconferentie van december vorig ,iaar, aan de staatshoofden hebben gedaan. Drs. Schmelzer, wiens stellingen op het congres van de Europese beweging in Nederland, op 3 oktober in Utrecht, worden besproken, wil met name een belang- ryker rol toekennen aan de Europese Commissie. Drs. Schmelzer voorziet, dat in de eindfase van Europese eenwording een Euro pese minister van Buitenlandse Zaken, na overleg met een Europese Senaat en onder controle van het Europese parlement, het beleid voert. Met deze fase heb ben de ministers zich in hun voorstellen nog niet beziggehouden. De ministers hebben voorstellen ge daan over samenwerking op het gebied van de buitenlandse politiek in de en gere zin des woords. De katholieke fractieleider meent dat een gemeen schappelijk buitenlands beleid actief moet bijdragen aan een vreedzame op lossing van conflicten in de wereld, en betrekking moet hebben op ontwikke lingssamenwerking, op cultureel- wetenschappelijk en technologisch ter rein, en op defensie. Een Europees defensie- en ontspan- ningsbeleid, aldus drs. Schmelzer, kan slechts doeltreffend zijn indien de ge meenschap een integraal deel van de NAVO is. In deze gedachte past geen eigen Europese kernmacht zolang op het terrein van de nucleaire verdedi ging de Verenigde Staten hun band met en verplichtingen jegens Europa handhaven. Bovendien zou. in het kader van een akkoord tussen Oost en West en na En gland's toetreding tot de EEG, moeten worden gestreefd naar coördinatie bin nen de NAVO met de Engelse en Fran se kernmacht, en, zo mogelijk, beëindi gen van nationale kernmachten als de Franse en Engelse. Het derde punt waarop drs. Schmel zer verder gaat dan de ministers is, dat hij duidelijke termijnen noemt. In aan vullende verdragen zou kunnen worden vastgelegd dat de periode tot 1975 wordt gekenmerkt door consultatie en informatie, en waar nodig gemeen schappelijke actie, en dat in de periode van vijf jaar na 1975 het buitenlands beleid in grotere mate zal worden ge- UTRECHT Het Moderamen van de Raad van Kerken in Nederland zegt in een vrijdag uitgegeven verklaring ken nis te hebben genomen van de gedach- tenwisseling in Nederland omtrent het komende bezoek van president Soehar- to. Voor de Raad van kerken is het dui delijk dat het zoeken naar zulk een verhouding, in wederzijdse gelijkwaar digheid en verantwoordelijkheid bete kent dat Nederland leert luisteren naar wat Indonesië aan Nederland heeft te zeggen, bijvoorbeeld ten aanzien van ons economische beleid. Anderzijds be tekent zulk een verhouding dat aan de Indonesische regering op bescheiden, maar duidelijke wijze aandacht moet worden gevraagd voor de ernstige zorg, die in ons volk leeft omtrent het lot van de vele politieke gevangenen in In donesië. De Raad van kerken meent echter, dat zowel de Nederlandse regering .als het Nederlandse volk beschikt over be tere middelen om op te komen voor de gevangenen in Indonesië dan middelen die het bezoek van president Soeharto hinderen of belasten. Op grond daarvan roept de Raad van kerken in Nederland de Nederlandse bèvolking op de moge lijkheden van verantwoordelijk poli tiek overleg tussen president Soeharto en de Nederlandse regering op positieve wijze tegemoet te treden. coördineerd en in bepaalde gevallen meerderheidsbeslissingen kunnen wor den genomen. Van 1980 af, wanneer de monetaire unie een feit is, zou het bui tenlands beleid geheel kunnen zijn geïntegreerd. Wanneer tijdens deze groeifase de Europese Commissie grotere bevoegd heden zou krijgen, zou het voorzitter schap van de ministerraad permanent in handen van een lid van de Europese commissie "kunnen worden gelegd en zou het secretariaat van de raad onder de Europese Commissie kunnen vallen of een gemengd karakter hebben. Het Europese parlement, of een commissie daaruit, zou door een lid van de Euro pese Commissie op de hoogte worden gehouden, en de ministerraad zou het parlement (of een commissie) ten min ste een maal per jaar rapport uitbren gen. Drs. Schmelzer wil du^ de Europese Commissie een permanente plaats in het overleg toekennen. De ministers van Buitenlandse Zaken hebben in hun rapport voorgesteld de commissie slechts dan in hun werkzaamheden te betrekken wanneer deze gevolgen voor de activiteiten van de Europese ge meenschappen hebben. De ministers willen hun bijeenkom sten laten voorbereiden door hun direc teuren-generaal. naar het oordeei van drs. Schmelzer diént dit te geschieden door degenen die van de nationale re geringen het nauwst bij de gemeen schappen zijn betrokken, namelijk de permanente vertegenwoordigers (even tueel samen met de directeuren-gene raal). Voorts dient volgens de ministers het contact met het Europese parlement via de ministerraad plaats te vinden, en niet via een lid van de Europese Com missie, zoals drs. Schmelzer voorstelt. ADVERTENTIE U woont in een huurhuis en u wilt toch graag CV? Met Dimplex elektrische radiatoren bouwt u kamer voor kamer uw eigenCVop. Zonder hoge installatie- kosten. Gelijkmatige warmte. Minimaal stroomverbruik. Dokumentatie bij uw elektrohandelaar of bij Nerim N. V. Korte Kalkhaven 9, Dordrecht. Tel: 01850-42311 AMSTERDAM Het streven van de werkgroep „Bundeling" is gericht op de oprichting in het komend najaar van een „Evangelische Solidariteitspartij". Een resolutie van deze inhoud zal wor den voorgelegd op een op 12 september in Amersfoort te houden bijeenkomst. In deze resolutie wordt als uitgangs punt voor de nieuwe partij genoemd een progressief program in de geest van het evangelie en de christelijke toekomstverwachtingen, met o.a. de be klemtoning van de solidariteit met de zwakken, onmachtigen en minderbe- voorrechten en met een actieve gericht heid op vrede en verzoening in de we reld. In de resolutie wordt een samenwer king van de nieuwe partij met de krachten in en rondom de VVD. die „het concentratiepunt van de behou dende machten in Nederland" wordt genoemd, van de hand gewezen. Het voornemen om te komen tot een evangelische solidariteitspartij zal wor den gestaakt, zodra de KVP, ARP of CHU bereid is alsnog van karakter te veranderen, zodanig dat zij voldoen aan de normen van de Evangelische Solida riteitspartij. De werkgroep „Bundeling" ontstond na het uittreden van een aantal AR- radikalen uit de AR-partij op 12 juni jl. ADVERTENTIE In september kunt u met NS op uw 65 -f kaart twee dagen gratis en onbeperkt reizen. Welke dagen? Kiest u er maar twee uit: elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag in september is er goed voor. Hoe? Door simpelweg uw 65-f kaart aan het loket te laten afstempelen. Hebt u nog geen 65+ kaart? Koop er dan een aan bet loket. Verkrijgbaar voor iedere 65-plusser. Uw vrouw mag jonger zijn. Legitimatie en pasfoto meebrengen. De 65+ reductiekaart geeft recht op reizen tegen de halve enkele- reisprijs. Een driemaandskaart kost f 20.-. voor echt paren f 30.-. Jaarkaart f 50.-, voor echtparen f75.-. Vraagt u gelijk een septemberkalendert je HAARLEM De twaalfjarige Frans Bleker uit Heemstede, die gistermiddag op zijn fiets op de Paviljoenslaan in Haarlem begon te slingeren toen hij naast een vrachtauto reed, is onder een achterwiel van deze wagen geraakt. Hij was op slag gedood. AMSTERDAM Indien de groei van het volume aan nationale advertenties zich in de periode 1967,1969 had ont wikkeld zoals dat in de periode 1958/1965 het geval was (gemiddeld 7 procent per jaar) dan zouden de dag bladen in het afgelopen jaar ongeveer 60 miljoen gulden meer advertentie- inkomsten hebben gehad. Dit zegt de vereniging de Nederland se Dagbladpers in een commentaar op het rapport van 19 mei jl. van de inter departementale commissie concentratie tendensen in de pers en de op 12 juni jl. door de regering aangekondigde maatregelen. Dit betekent, zo vervolgt de NDP, dat door de STER-reclame de inkomsten van de dagbladpers (opbrengst abonne menten plus opbrengst advertenties) ongeveer 10 procent liggen beneden het peil, dat bereikt zou zijn in een situatie zonder STER-uitzendingen. Het economisch klimaat van de dag bladpers zou derhalve in een situatie zonder STER-reclame aanmerkelijk be ter zijn geweest, zo concludeert de NDP. Hel commentaar vervolgt: Bij de beoordeling van de economische positie van de dagbladpers heeft zowel de interdepartementale commissie als de regering tot verwondering van het be stuur de funeste invloed van juist de STER-reclame zo goed als onbesproken gelaten. Daarbij dient te worden be dacht dat de STER-inkomsten groten deels d- omroepen ten goede komen, die door hun bevoorrechte positie de vrije pers op een onzuivere wijze be concurreren. Doordat de overheid de zendinstallaties beheert en aan de om roepen verhuurt, hebben zij geen grote investeringsproblemen, zij dragen geen ondernemersrisico en betalen geen ven nootschapsbelasting. daar komt nog bij, dat de dagblad-ondernemingen de zorg GEMERT 7— „Vele arbeidskrachten en met name de ouderen, blijven te lang werkloos doordat het bemidde lingsapparaat kwantitatief en kwalita tief onderbezet is". De hoofdinspecteur directeur voor de arbeidsvoorziening in Noord-Brabant, ir. A. J. de Wildt, zei dat gistermiddag in Gemert op de so ciale studiedagen van het Nederlands Katholiek Vakverbond. Thema van dit congres is de positie van de oudere werknemer. Een onderzoek in Brabant heeft uit gewezen. dat de bemiddelingskansen van de groep ouderen die langer dan een jaar ingeschreven staat, minimaal zijn geworden. In 46 procent van de gevallen werd( de tewerkstelling in het vrije bedrijf belemmerd door aanwijs bare medische factoren. De medische belemmeringen spelen het sterkst in de bouw, de industrie en de uitvoerende sector van de commerciële beroepen. Opvallend noemde ir. De Wildt het, dat de te geringe vakbekwaamheid maar in negen procent van de gevalleri een rol speelde. Voor 24 procent gold geen andere be lemmering voor inschakeling in het ar beidsproces dan de leeftijd. Ondanks de huidige arbeidstekorten blijkt ook deze groep niet, gemakkelijk aan de slag te komen. Een van de meest ver rassende conclusies van het'onderzoek was, da* de bouwvakkers ondanks een grote frequentie van medische be lemmeringen er relatief het gun stigst voorstonden als het erom ging, weer werk te krijgen. Met name het produktiepersoneel uit de industriële sector blijkt in meerderheid op de so ciale werkvoorziening te zijn aangewe zen. Volgens ir. De Wildt zal moetèn wor den nagegaan, waarom werkgevers ou-r dere, geschikte arbeidskrachten niet in dienst nemen. Voor een verder beleid zijn wat dit betreft concrete inzichten nodig. Ook meent ir. De Wildt, dat de opnamecapaciteit van de sociale werk voorziening nog te beperkt is. Er zullen ten behoeve van de ouder wordende ar beidskrachten meer voorlichtingsactivi teiten van de grond moeten komen. Tot nu toe wordt het, vooral vanuit de ethische kant gezien, als een van zelfsprekende zaak aanvaard dat be drijven de oudere arbeidskrachten zon der meer in dienst houden. Maar, aldus ir. De Wildt, de oudere arbeidskrachten zelf en de bedrijven komen steeds meer in de kriel naarmate de samenhang tus sen produktiviteit, en loonkosten een grotere rol gaat spelen. Aangezien veel bedrijven wel oudere arbeidskrachten afstoten, is het volgens hem van belang na te gaan, welke last rust op bedrijven die dat niet doen. Ook zal duidelijker moeten worden hoe de werknemer zelf zijn ouder wor den in het arbeidsproces aanvaardt. Een stringenter ontslagverbod zou een theoretische mogelijkheid zijn om het vraagstuk op te lossen, maar aldus ir. De Wildt misschien is een gevoel van niet -meer mee te kunnen en toch te worden gehandhaafd voor de werk nemer zelf veel erger. Werkloosheid is een besmet begrip. Werkloos én oud zijn. werkt cumula tief. Van de bemiddeling van oudere arbeidskrachten mag men gezien de be- perkingeu van het apparaat zelf en de bezwaren bij de werkgevers volgens ir. De Wildt dan ook niet al te veel ver wachten. Hij deelde mee, dat de er varingen met het experiment loonkos tensubsidieregeling (een subsidie van maximaal 35 procent gedurende maxi maal één jaar ten behoeve van werklo ze werknemers van 50 jaar en ouder) hébben geleerd, dat het aantal te plaat sen oudere arbeidskrachten zich ook met toepassing van deze regeling be perkt tot enige tientallen. De werkgevers vragen zich waarschijn lijk af wat er na het verstrijken van het jaar moet gebeuren. De onzekerheid over de mogelijkheid de arbeidskrach ten in dienst te houden vormt overigens een belemmering bij de tewerkstelling van alle oudere arbeidskrachten. Ir. De Wildt vroeg zich in dit verband af. of niet moet worden gestudeerd op een soort voorwaardelijke arbeidsovereen komst die de werkloze oudere werkne mer een kans geeft zich waar te maken en die dé voorwaarde bevat dat ontslag mogelijk is als de functie wegvalt of als de werknemer zijn functie om fysieke of psychische redenen niet meer kan vervullen. „Misschien lijkt dit een on zedelijke zaak", zo zei hij, „maar de keerzijde is dat de betrokkenen zonder een dergelijke overeenkomst waar schijnlijk helemaal niet meer aan de slag komen". hebben voor een relatief hoog perso neelsbestand. Nu de wijze waarop in Nederland de etherreclame wordt geëxploiteerd ten bate van de omroepen voor een groot gedeelte ten koste van de pers gaat, hetgeen na drie-en-een-half jaar ether reclame een ieder duidelijk zal zijn, zal een regering, die ook metterdaad „de belangen van de pers zwaar wil laten wegen" allereerst wijzigingen dienen te brengen in de etherreclame-exploitatie. Zolang de dagbladpers niet in deze ex ploitatie is betrokken, zal de overheid bij voortduring genoodzaakt zijn com penserende maatregelen te nemen. Een nieuwe verslechtering van de rentabiliteit van de dagbladen ontstaat, indien de dagbladpers onvoldoende zou worden betrokken bij de regionale ra dio en tv. AMSTERDAM Burgemeester Sam- kalden heeft gistermiddag verklaard geen concrete aanwijzingen te hebben dat de rellen in de Amsterdamse bin nenstad zijn georganiseerd. Uit de agressiviteit waarmee de actie is ge voerd heb ik wel vermoedens gekregen, maar die zijn pas na enige tijd te ve rifiëren, aldus de burgemeester, die zich verder niet over zijn vermoedens wilde uitlaten. Dr. Samkalden zei dat het Nationaal Monument zowel een ontmoetingsplaats moet zijn als een plaats waar de doden herdacht kunnen worden. Om die twee: functies te kunnen combineren is een tolerant beleid vereist en dat hebben we de afgelopen periode gevoerd, aldus de burgemeester. „Je moet echter kun nen bijsturen, maar het karakter daar van is miskend. Het is niet de bedoe ling verandering in het beleid te bren gen". Ten aanzien van de ernstige ongere geldheden die op de avond van het slaapverbod begonnen merkte hij op, dat als men deze gevolgen had moeten voorzien dit betekent dat niet kan wor den bijgestuurd. Het betekent voorts, dat je dan in deze stad geen tolerant beleid kan voeren omdat bijsturen de essentie van zo'n beleid is'", aldus de burgemeester. ROTTERDAM Een ongeveer dertig jarige man heeft vergeefs geprobeerd uit een dierenwinkel aan de St.-An- driesstraat in de Maasstad een papegaai te stelen. De man was de winkel binnen gekomen en had de papegaai onder zijn jas gestopt. Een dochter van de winkelier werd echter gewaarschuwd door de schelle protestkreten van de vogel. Toen zij de winkel binnenkwam zag zij de man met de schreeuwende papegaai onder zijn jas wegvluchten. Het meisje rende op straat de dief na. Enkele honderden meters verder liet de dief het krijsende dier los en vluchtte weg. Een grote ravage versperde alle j treinverkeertoen gistermorgen 'n goederentrein in botsing kwam met 5 een vrachtauto tussen Eindhoven en Venlo. Tien goederenwagons 5 kwamen kris kras over de rails te liggen, terwijl alle lading over de j - sporen werd verspreid. Twee bo- venleidingsportalen werden boven- J dien zwaar ontzet. Hoewel binnen 5 korte tijd de ongevallentrein van J 5 de NS én een zware kraanwagen J 5 ter plaatse waren, duurde het toch J de hele dag en een groot gedeelte j 5 van de nacht voor de ravage enigs- zins ivas opgeruimd. Pas vanmor- J gen kon/den de treinen op dit baan- 5 J vak weer passeren. Tot die tijd J werden de treinreizigers met bus- J 5 sen vervoerdwat aanzienlijke ver- tragingen met zich meebracht. DEN HAAG In dit 25ste jaar van onze bevrijding is het feit, dat het op 31 augustus a.s. 90 jaar geleden zal zijn, dat koningin Wilhelmina werd geboren, voor het Joods Nationaal Fonds in Ne derland aanleiding geweest het plan op te vétten om te komen tot het stichten van een woud op haar naam. Dit woud zal in de nabijheid van Nazareth wor den geplant. Voor hen, die aan het planten van het Koningin Wilhelmina-woud deel nemen. zijn certificaten ontworpen door de graficus Otto Treumann. Het ligt in het voornemen op 31 augustus a.s. koningin Juliana het eerste exemplaar hiervan aan te bieden. Er zal een album worden gemaak,t dat, met de namen van alle deelnemers aan het woud, aan de Koningin zal worden aangeboden. Een woud bestaat uit 10.000 bomen. Het planten van één boom kost 7,50. Er zijn in de omgeving van Nazareth al diverse wouden, die op naam van vorsten staan. GENEVE De Wereldgezondheid»- organisatie (Who) in Genève heeft me degedeeld dat een aantal landen met opzet gegevens over de cholera ver zwijgt en verdoezelt en dat de ziekte zich sneller uitbreidt dan uit dc offici ële opgaven van die landen blijkt. De organisatie kan echter niets doen omdat men /geheel afhankelijk is van wat de landen-leden zelfs rapporteren. De mysterieuze ziekte, waaraan tot nu toe in Guinee (West-Afrika) 27 mensen zijn gestorven en waar meer clan 200 patiënten door in het ziekenhuis liggen, is vrijwel zeker cholera. Dit is de eerste keer dat de ziekte doorgedrongen is in Afrika ten zuiden van de Sahara. Het probleem kan er alleen maar ernstiger op worden omdat men in Guinee niet over genoeg medi sche krachten of over de nodige erva ring beschikt. Ook in Israëlische ziekenhuizen zijn vandaag zes nieuwe cholerapatiënten, allen Israeli's, opgenomen. Hierdoor is het totale aantal bekende gevallen in dat land gestegen tot 22. UTRECHT De heer C. A. Bakker, kandidaat- wethouder voor de ARP in de Utrechtse gemeenteraad heeft na een conflict binnen zijn fractie, zoals die vanaf 1 september zou optreden, zijn kandidatuur ingetrokken en voor het raadslidmaatschap bedankt. In een gisteren uitgegeven verklaring zegt de heer Bakker dat hij het onmo gelijk acht met. twee van de nieuwe leden der ARP-fractie samen te wer ken. Donderdag werd bekend dat plotse ling de ARP-fractie zich had terugge trokken uit de al vrijwel in kannen en kruiken zijnde christelijke coalitie in de nieuwe Utrechtse gemeenteraad. De heer H. Boerrigter, een van de twee fractieleden van de ARP met wie de heer Bakker zegt niet meer te kun nen samenwerken, verklaarde desge vraagd dat hij en de heer C. J. van Vliet pas laat op de hoogte zijn geko men van een aantal afspraken tussen de heer Bakker en andere coalitie-part ners CHU en KVP. Daarna is er vol gens hem beraad geweest binnen het partijbestuur waarbij dat bestuur zich vrijwel unaniem achter de heren Boe- rigter en Van Vliet zou hebben ge schaard. Voorts verklaarde de heer Boerrigtef zich tegen de te ver gaande samenwer king van de drie christelijke partijen, door hem omschreven als een fusie. Hij "zei van mening te zijn dat men dan ook bij de verkiezingen met één lijst uit had moeten komen. MOSKOU De missie van Gunnar Jarring moet slagen in het belang van beide partijen. Vrede is een voorwaarde voor de economische en sociale ontwik keling van de Arabische landen. Voor Israël is oorlog zonder perspectief en ge vaarlijk voor zijn toekomst. Dit was bet hoofdpunt van een toespraak die de Russische partysecretaris Breznjef gis teren in Alama Ata heeft gehouden. De Sovjet-Unie vindt dat de Israë liërs alle bezette gebieden moeten ver laten. Zij is bereid nationale rechten, veiligheid en onafhankelijkheid van al le volken in het gebied te waarborgen, ook de rechten van de Palestijnse Ara bieren. Onze politiek jegens China is bekend, aldus Breznjef. Wij streven naar nor malisering van de betrekkingen en naar terugkeer van goede nabuurschap en vriendschap, teneinde samen tegen het imperialisme te strijden. De besprekingen in Peking verlopen traag, maar wij verliezen de moed en het geduld niet. Velen in het Westen willen vijandschap tussen de Sovjet- Unie en China. De burgerlijke pers heeft zelfs beweerd dat. wij het niet- aanvaLs verdrag met West-Duitsland hebben gesloten om in het Oosten de handen vrij te hebben. Het verdrag met Bonn, zei Breznjef, zien wij als een belangrijke gebeurte nis, die de politieke situatie in heel Eu ropa ten goede zal komen. Dit akkoord, aldus Breznjef, dat erkenning van de bestaande grenzen in Europa inhoudt, daarin begrepen de Oder-Neisse lijn en de grens tussen de twee Duitslanden, draagt in hoge mate bij tot verminde ring van de spanning in Europa en tot een vruchtbare samenwerking van alle Europese landen. Breznjef sprak de hoop uit dat het verdrag spoedig zal worden geratifi ceerd. Hij prees de realistische houding van de Westduitse onderhandelaars. De Russische partijsecretaris was in Alma Ata ter viering van het 50-jarig bestaan van de republiek Kazachstan. HAARLEM Naar aanleiding van het besluit van dc minister van Econo mische Zaken tot het verlenen van ver gunning aan Chevron Oil Company en Texaco tot het verrichten van proefbo ringen in het IJsselmeer hebben Gede puteerde Staten van Noord-Holland de minister met klem verzocht, de uitvoe ring van dc beschikking op te schorten om gelegenheid te scheppen met hem overleg te plegen. Gedeputeerde Staten hebben verder be sloten, tegen de ministeriële beschik king beroep aan te tekenen. Zij hebben ook de directeur-generaal van re rijks waterstaat dringende verzocht de ver gunninghouders nimmer toestemming te verlenen om afvalwater, boorspoe- ling, verontreinigde stoffen of schade lijke stoffen in het IJsselmeer te lozen. ADVERTENTIE ook ZONDAG APEL000RIM EUP0PAWEG170 (hoofdweg A'doorn-Ede)tel057B0-33666

De Vallei | 1970 | | pagina 5