Veenendaals dagblad Buiten Buurtbewoners drijven gasten jeugdhotel uit Premier op visvangst Kelner steekt ex-man vriendin Einde staking in zicht bij scheepswerven Zes man ontsnapt in Zutphen Vliegtuig explodeert tijdens rondvlucht Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijnen Gelderse Vallei Directies geven toe Drie dodenzeven gewonden KOELER Zicaar bewapende Jonge knullen bezetten residentie Indonesische ambassadeur Algerijns toestel gekaapt Een inmiddels aangehouden Uruguay roept gezant terug uit Brussel WASSENAAR Vandaag, een dag voordat president Su harto van Indonesië in Nederland arriveert, heeft een groep Ambonezen de residentie van de Indonesische am bassadeur in ons land aan de Kerkeboslaan in Wassenaar bezet. Hierbij is hoofdagent J. Mooleman (28) van de Wassenaarse politie om het leven gekomen. Hij heeft nog kans gezien z'n collega's te waarschuwen. De eerste collega die ter assistentie verscheen, is door de Ambonezen in gijzeling genomen. Ditzelfde is ook gebeurd met hets personeel van de ambassadeur. MAATREGELEN Aardappelpraatje VERRAST PANIEK AKKOORD BESPREKINGEN KOELER Bur. voor radactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.). 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Losse nummers f 0,25; Abonnement 1,13 p w., 4,85 p.m., 14,30 p.k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei" opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. MAANDAG 21 AUGUSTUS 1970 - 44e JAARGANG no. 202 AGENT GEDOOD DOOR JONGE AMBONEZEN Omstreeks half zeven verschenen de Ambonnezen met drie bussen in de Kerke boslaan. Zij waren zwaar bewapend. Onder meer droegen zij stenguns en pisto len. Een deel bezette de woning van de ambassadeur, anderen posteerden zich met stenguns tussen de struiken in de tuin. Op ieder, die het terrein wilde betre den, werd geschoten. Alleen een arts mocht binnenkomen om de gedode poli tieman te onderzoeken. De dienstdoende inspecteur van poli tie, de heer P. G. Schurman slaagde erin met de bezetters in contact te ko men. Als losprijs voor de gegijzelde po litieman en het lijk van agent Moole- naar, eisten de Ambonezen, dat de inspecteur de megafoon en andere goe deren uit de busjes in het gebouw- bracht. Ook wilden zij, dat de politie mannen, die het lijk van agent Moo- lenaar wilden ophalen, alle wapens zou den inleveren. De Ambonezen hebben het lijk van hoofdagent Molenaar vrij gegeven. Ook de gegijzelde collega'mocht, later ver trekken. Dit is gebeurd, nadat de politie alle eisen had ingewilligd. Inspecteur Schurman zei, nog dat hij door een dertienjarige knul onder schot was gehouden, toen hij de goederen naar de villa bracht. Onder de bezet ters, meest jongeren, bevinden zich ook een paar ouderen. De Wassenaarse politie heeft direct een groot aantal maatregelen genomen. Alle wegen naar Wassenaar werden af gesloten voor alle verkeer. Langs de hoofdwegen, onder meer op de Rijks weg Den Haag-Amsterdam, was een groot aantal politiemannen op de been, e vindt het wellicht banaal, om j t even bij de aardappelakker te kijken, maar toch is het zeer de moeite waard, vooral wanneer de 5 planten in bloei staan. De bloemen 5 zouden in het boordbed van de tuin J zeker de aandacht trekken, want J J ze wisselen al naar de soort van paars tot zachtgeel en licht- j 5 rood, terwijl de blaadjes bovendien 5 een fraaie rand om het hoog-gele X kegeltje vormen, dat uit de bloem 5 omhoog steekt. Dat zijn grote 5 helmknoppen, samen tot een ko- J J kerfje vergroeid, waar de stijl bo- J ven uitkijktaan de top springen ze met poriën open. Zijn de bloei- seis afgevallen, dan groeien de 5 later 5 ioante nachtschade, doornappel, J 5 bitterzoet, bilzenkruid en meer van t 5 zulke boosdoeners. Al is het zaad 5 vergiftigde knollen geenszins; zij - vormen nog altoos (reeds sinds de 5 invoer uit Z-Amerika omtrent de 16e eeuw) een onmisbaar volks- iqk eeuw; ecu oimnowwi»! 5 voedsel. Er bestaat in Wageningen 1 5 zelfs een aparte leerstoel met groot laboratorium en proeflande- 5 rijen voor. Want het schurftig, roes- 5 tig of pokkig worden der knollen 5 vraagt evengoed aandacht als tal andere ziekten, inteelt, rit- i. van naalden, aardrupsen en -vlooien, S miljoenenpoten en de gevreesde I Coloradokever. De gemiddelde-boer 5 laat de wetenschap rustig voort- j 5 ploeteren en let slechts op de kwa- - liteit. Een Achterhoeks auteur zegt 5 over die verbouwers: „Deze heeft 5 onwieze besten, gene onbenullig groten en een ander onbesoesde 5 lekkern". Men gaat tegenwoordig 5 deze veldvrucht in september met 5 grote rooiapparatuur te lijf, maar liever zie ik het veldwerk naar oude trant met rooien en steken. X Dat ging steeds met gezellige dis- 5 cussies gepaard en de zegswijze, J 5 dat nergens zoveel verhandeld 5 ivordt als over de greep en het was- 1 5 hord. getuigde van een goede kijk] J 31 aug. 1970 A. B. Wigman. J uitgerust met helmen en wapens. De politie van Wassenaar heeft de hulp ingeroepen en gekregen van de gemeentepolitie van Den Haag, de rijkspolitie en de marechaussee. De marechaussee heeft twee pantser wagens gedirigeerd naar het terrein van de bezetting. Tot de vele autoritei ten, die zich naar de Kerkeboslaan heb- be begeven, behoort minister president De Jong. De Indonesische ambassadeur was erin geslaagd bijtijds te vluchten. Zijn gezin is echter ook gegijzeld. Wat de Ambonezen precies voor hadden met de bezetting van de residentie van de Indonesische ambassadeur, is nog niet bekend. Zij hebben wel enkele wensen kenbaar gemaakt aan Wassenaars bur gemeester mr. Geertsema. maar mr. Geertsema heeft deze wensen nog niet openbaar gemaakt. Van tijd tot tijd wordt geschoten op alles wat beweegt en wat naar de me ning van de bezetters te dichtbij komt. De politie schat dat er ongeveer vijftien bezetters zijn. Mr. Geertsema, noemde de overval volkomen onverwacht. Vanochtend om vijf voor zeven was hij uit zijn bed gebeld door de Wassenaarse politie, die hem meedeelde dat er een overval op de residentie was gepleegd en dat daar bij een gewonde was gevallen. De burgemeester was naar de resi dentie toegagaan en nam de situatie ter plaatse in ogenschouw. Hij vertelde verder, dat er inmiddels contact met de overvallers is geweest en dat deze de burgemeester verzocht hebben contact op te nemen met ir. Manusama. Deze was aanvankelijk niet bereikbaar, zijn telefoon werd niet op genomen. Via anderen heeft burgemeester Geertsema toch contact kunnen krijgen met de president van de Zuid-Moluk- ken, die daarop op weg is gegaan naar Den Haag. Naar de burgemeester, had gehoord had ir. Manusama een lijfwacht bij zich. Bij het „hoofdkwartier" van minis ter-president De Jong. ten huize van de Amerikaanse familie R. G. Andersen aan de Teijlinger Horstlaan 3, hebben zich ook gevoegd de officier van justitie in Den Haag, mr. W.A. Rosingh, en.de hoofdcommissaris van de Wassenaarse politie, de heer Ballegoyen de Jong. De politie van Wassenaar, die dan vijftig man heeft ingezet, wordt geassisteerd door een groep met kara bijnen gewapende manschappen van de Haagse politie en een „harde bijstands- peloton" van de koninklijke marechaus see en een detachement van de rijks politie. De politie van Wassenaar houdt bij monde van inspecteur A. G. L. Rijken contact met de bezetters van de villa van de Indonesische ambassadeur. Hij doet dit met behulp van een megafoon uit een zolderraam van een tegenover de villa gelegen woning. Een woordvoerder van de Indonesi sche ambassade, Juzahar Sirie, ver klaarde vooralsnog geen commentaar te kunnen leveren op de gebeurtenissen. De laan, waar de kanselarij is gele gen, is geheel door politie afgezet. In het gebouw van de kanselarij zijn de rolluiken neergelaten, en de identiteit van bezoekers wordt door ambassade personeel gecontroleerd. Een woordvoerder van de „Badar: Persatuan, die zegt meer dan 80 pro cent van de ongeveer 30.000 in Neder land wonende Ambonnezen te verte genwoordigen, verklaarde dat zijn or ganisatie niets te maken heeft met de actie in Wassenaar. Hij zei „volkomen verrast" te zijn door de bezetting, die volgens hem door geen enkele Zuid-Molukse groepering kan worden ondersteund. Het leek hem waarschijnlijk dat de bezetting is uit gevoerd door een, buiten elke organisa tie opererende, groep Zuid-Molukse jongeren. Vanmiddag zou een vijf man sterke delegatie van de Badan Persatuan, on der leiding van ds. S. Metjary, een on derhoud hebben met premier De Jong. Zij wilde er nogmaals bij hem op aan dringen, zijn invloed bij president Suharto aan te wenden opdat deze de „president van de republiek Zuid Mo- lukken", ir. J. A. Manusama, ontvangt. Voor zover de woordvoerder van de Badan Persatuan bekend is, gaat deze audiëntie normaal door. AMSTERDAM Een knokploeg van circa tien buurtbewoners heeft zondag avond een afstraffingsactie ondernomen tegen de gasten van het jeugdhotel dat gevestigd is op de bovenverdieping van het kosmisch ontspanningscentrum "Fantasio II" in de Haarlemmerhout tuinen te Amsterdam. Volgens een staf lid van het centrum kwamen de buurtbewoners met ijzeren staven, stukken hout en staaldraad gewapend naar binnen en zij sloegen op bezoekers en slaapgasten in. Volgens de buurtbewoners die de uc- tie hadden uitgevoerd heeft de buurt voortdurend grote overlast en hinder van de jeugdige toeristen die de gehele nacht muziek maken, zichtbaar onzede lijke handelingen plegen en de straat als toilet gebruiken. Een der bewoners ver telde dat hij zijn kleine kinderen niet meer op straat durft te laten spelen. Toen londagavond een der jongelui op straat met een alarmpistool stond te schieten, was de maat voor de buurtbe woners vol en er werd een actie onder nomen. De ongeveer 200 jongeren die in het gebouw waren vluchtten in paniek de straatt op. Twee hunner werden licht gewond. Een aantal was in het gebouw een kleine kamer ingevlucht waardoor ze als ratten in de val zaten, toen de knokploeg daar verscheen en op hen in begon te slaan. Volgens het staflid was eerder op de avond een der buurtbewoners een pilsje komen drinken en hij werd door jonge ren herkend als degene die al eerder tegen de gasten uit het jeugdhotel was opgetreden. De man werd door twin tig jongelui in elkaar geslagen. Hij verdween naar buiten en keerde later met versterking terug. De politie verscheen met een paar wagens en agenten werkten de knokploeg naar buiten. Een van de leden daarvan werd licht gewond. Een hoofdinspectuer slaagde er in de verhitte gemoederen der buurtbewoners te kalmeren. RAALTE De Club van Honderd organiseerde de jaarlijkse viswedstrijd tussen pers en parlement ditmaal aan het Joapïksgat bij Raalte. U ziet hoe ook premier De Jong goed uitge rust meedeed. ROTTERDAM De Rotterdamse re cherche heeft de 21-jarige kelner T. P. gearresteerd, die ervan wordt verdacht in de nacht van zondag de 37-jarige Rotterdammer H. van der Walle enkele messteken te hebben toegebracht. Het slachtoffer moest met ernstige verwon dingen in een ziekenhuis worden opge nomen. De steekpartij deed zich voor in een huis aan de Van Oosterzeestraat in Rotterdam, waar de kelner al enige tijd samenwoont met een gescheiden 31-jarige vrouw. De moeilijkheden ontstonden toen van der Walle, de ex-echtgenoot van de vrouw, de woning binnenkwam. Dit leidde tot een twistgesprek met de kelner, waarbij deze plotseling naar de keuken liep en daar een mes pakte. De kelner stak daarmee Van der Walle enkele malen in borst en buik. Zwaar gewond strompelde de man de straat op. De kelner ging hem achterna, maar voor hij opnieuw steken kon toe brengen was hij al gearresteerd door agenten van een surveillerende politie wagen. De zestienjarige J. van Hoof uit Eindhoven is zondagavond op het station van Eindhoven tussen een trein en het perron gevallen. Hij werd veer tig meter meegesleurd, maar liep alleen verwondingen aan zijn voet op. BRINDISI Drie nu nog onbekende mannen, hebben de gezagvoerder van een Algerijns vliegtuig gedwongen naar Cagliari op Sardinië te vliegen. Daar steeg het op voor een vlucht naar Al banië, maar landde kort daarna in deze havenplaats: Kolonel Ercole de Andrei, comman dant van de luchtbasis zei dat het toe stel rond 0715 was geland. Hij zei dat het toestel was teruggekeerd uit Alba nië wegens het slechte weer boven dat land. De Andrei zei dat het vliegveld van Tirana geen toestemming voor een lan ding had gegeven wegens het slechte weer. Het toestel staat hier onder poli tiebewaking. ROTTERDAM Op alle fronten ook in Den Haag is dit weekeinde druk gesleuteld aan een oplossing van de enorme stakingsproblemen in het Rotterdamse Waterweggebied. Bij deze staking die nu al vele miljoenen scha- bedrijven, Wilton Fjjenoord cn de Rotterdamsche Droogdokmaatschappij ditmaal van de Rotterdamse haven- en overslagbedrijven en 14.000 personeelsleden van werven en machinefabrieken. Die besprekingen hebben voor wat betreft de metaalstaking geleid tot een over eenstemming tussen de directie van Rijn-Schelde cn de districtsbestuurders van de drie metaalbonden. De algemene indruk is dat de stakers bü de Rijn-Schelde- de heeft berokkend, zijn ongeveer 30.000 werknemers betrokken: 16.000 man de nieuwe overeenkomst zullen accepteren en vandaag in de loop van de dag weer aan het werk zullen gaan. Dit akkkoord houdt onder meer in, dat de scheepswerven in Rotterdam en Amsterdam met ingang van 1 januari de koppelbazen de deur wijzen. De combinatie van vijf werven Ri jn-Schelde heeft met de vakorganisa ties verder een akkoord bereikt, dat het verschil in loon tussen eigen en koppel- baaspersoneel verkleint. Vaste werkne mers krijgen bovendien één maal vier honderd gulden. Na urenlange besprekingen, onder broken door diverse schorsingen, be reikten de metaalbonden en de Rijn- Sehelde directie "Zaterdagmiddag in Rotterdam een akkoord met perspectief. Dit akkoord houdt onder meer in dat het verschil in beloning tussen eigen en vreemd (koppelbazen)-personeel niet meer dan tien procent mag bedragen. Voorts zal een „vreemde" werknemer niet langer dan negen maanden als zo danig op het bedrijf werkzaam mogen zijn. De tweede termijn kan eventueel, na goedkeuring van de ondernemings raad, verlengd worden tot één jaar. Voorts zal aan de werknemers over 1970, vooruitlopend op definitieve rege lingen, een voorschot worden uitbetaald van 400 gulden. In Rotterdam verwacht men dat vooral het voorschot van 400 gulden bij de stakers in goede aarde zal vallen. Zoals bekend werd een eerder voorstel om 150 gulden voorschot over 1970 uit te keren door de stakers reso luut van de hand gewezen. Na de besprekingen tussen Rijn- Schelde en de metaalbonden vertrok ken de districtsbestuurders van de me- ZUTPHEN Uit het Huis van Bewa ring aan de Martinesingel te Zutphen zijn zaterdagavond zes gevangenen ont snapt. De mannen zaagden met een ij zerzaagje een aantal tralies door cn konden daarna gemakkelijk de openba re weg bereikten. De ontvluchte mannen zijn E. S. N. (35) uit Deventer, M. H. (35) zonder vaste woon- en verblijfplaats, K. S. (34) uit Rotterdam, J. W. van E. (26) uit Dieren en A. H. (25) uit Deventer. Eén is inmiddels door de politie in De venter gegrepen. Na recente uitbreidingen en verbou wingen is dit de derde maal dat de 26-jarige J. W. v. E., binnen een half jaar uit het Huis van Bewaring is ont snapt. Zo zaagde hij in juli nog een VEERE Drie mensen kwamen gis termiddag om het leven en zeker zeven werden gewond, toen een tweemotorig vliegtuig van het type Norman Islander ontplofte, vlak boven het recreatie eiland De Haringvreter in het Veerse Meer. De explosie is vermoedelijk ver oorzaakt door een defect in een motor. De wrakstukken van het brandende toestel, eigendom van de NV Nationaal Vliegtuigbeheer in Den Haag, werden honderden meters in het rond geslin gerd. Een groot deel van de nog jonge aanplant op het eiland ging in vlam men op. De slachtoffers zijn: de 25-jarige Noorse piloot Thor Diepthal, de heer Maquelin uit Middelburg en de heer Gunst uit Goes. Gewond werden: me vrouw Van de Driest uit Heinkenszand met haar negenjarige dochter, het echt paar Van de Driest uit Terr\euzen. me vrouw Schooten- de Groot uit Middel burg, mevrouw Willemse- Cyvat en de heer N. Boudens uit Goes. Door een bliksemactie van een groot aantal plezierboten op het Veerse Meer konden de gewonden snel naar een zie kenhuis in Middelburg worden overge bracht. Twee van hen waren er ernstig aan toe. Het vliegtuig was omstreeks drie uur opgestegen van het vliegveld Mid den-Zeeland bij Arnemuiden. Een half uur nadien kreeg havenmeester P. Tel lier van de politie in Veere de melding dat het toestel in het Veerse Meer was gestort. „De verongelukte piloot heeft nog een hele tijd zitten kaarten", aldus de heer Tellier. „Hij klaagde erover dat hij niets te doen had. Toen er opeens klan ten kwamen voor een rondvlucht, was hij er als de kippen bij. Het is ver schrikkelijk dat dit moest gebeuren, terwijl het vliegveld nog maar zo kort in gebruik is". Op het ogenblik dat het ongeluk zich voltrok waren tientallen watersportlief hebbers in de buurt van het eiland. En kelen vertelden ons dat zij tegelijk met het horen van vliegtuiggeronk (het zicht was erg slecht) een enorme steek vlam zagen. Dan korte tijd niets en vervolgens grote donkere rookkolom men uit de struiken op De Haringvre ter. De reddingsactie verliep zo snel dat, nog voor de ambulances in de haven van Veere waren gearriveerd en de po litie de onheilsplek had bereikt, de ge wonden al met jachten naar de wal waren gebracht. aantal dunne tralies in een raam door en zwom de gracht over. Enkele uren later zat hij toen al weer in zijn cel. Alle celdeuren stonden zaterdag avond, even voor de ontsnapping die ojnstreeks half negen plaats vond, open om de gedetineerden de gelegenheid te geven naar de conversatiezaal te lopen om een sigaretje te roken en koffie te drinken. De zes gevangenen haalden de stop verf uit het raam en zaagden met een kleine ijzerzaag drie tralies door. De tralies werden daarna omgebogen, waardoor een vluchtgat ontstond. De mannen stapten op het platte dak van een dienstgebouw en sprongen in de tuin van het Gerechtsgebouw. Kort daarop werd de ontsnapping ontdekt. De politie van Zutphen sloeg groot alarm. Met drie overvalwagens rukte men uit en de toegangswegen tot de stad werden afgezet. Er kwamen twee tips binnen dat de vluchtelingen op de IJsselbrug waren gezien, maar ze leverden geen resultaat op. Tegen half vier 's nachts kon de politie de 35-jarige E. N. in Deventer op straat aanhouden. Onder de voortvluchtigen bevinden zich twee beruchte brandkasjkrakers, die op negentien plaatsen in ons land kraken hebben gezet met dynamiet. MONTEVIDEO De regering van Uruguay heeft zaterdag bekendge maakt, dat zij haar ambassadeur in België heeft teruggeroepen „om rede nen van dienst". Sommige waarnemers menen echter dat deze onverwachte maatregel een represaille betekent op de recente over plaatsing van de Belgische ambassa deur van Montevideo naar Paraguay. In de bekendmaking werd niet ge zegd hoe lang ambassadeur Aureliano A0uirre in Uruguay zal blijven en of hij naar België zal terugkeren. taalbonden naar de ondernemingsraden van de RDM en Wilton Fijenoord om het akkoord te bespreken. Zaterdag avond werd bekend dat de onderne mingsraden de voorstellen hadden geaccepteerd. In Rotterdam gaat men ervan uit dat het akkoord, indien dit door de stakers wordt geaccepteerd, met succes als ba sis zal kunnen dienen voor een oplos sing van de problemen bij andere me taalbedrijven en werven in het Water weggebied. De vervoersbonden, betrokken bij de staking onder de 16.000 man havenper soneel in Rotterdam, vergaderden dit weekeinde ook enkele malen in de Maasstad. Allereerst kwam men over een gezamenlijk achter de actie van de havenwerkers te gaan staan, een actie die ook alles te maken heeft met het algemene ongenoegen over het te werk stellen van „vreemd" personeel bij de havenbedrijven. Later formuleerden de vervoersbon den een aantal eisen, waaronder een volledige eliminatie van de koppelbazen uit de havenbedrijven en een aanpas sing van het personeelsbestand. Op het vlak van de lonen wordt een uitkering geëist aan de werknemers van een reis- uur per dag, hetgeen neerkomt op een door de stakers gewenste loonstijging van circa 25 gulden per week. Vandaag zullen door de werknemers en werkgevers over deze eisen besprekin gen worden gevoerd. Dit overleg is aangevraagd door de Scheepvaartver eniging Zuid, de organisatie van werk gevers in de Rotterdamse haven. Dit betekent dat de staking onder de 16.000 man havenpersoneel in ieder geval vandaag zal blijven voortduren. Zaterdagmorgen vroeg ging ook het personeel van het Rotterdamse Stads- sleepbootbedrijf in staking. Het betreft hier 60 sleepboten met 800 man perso neel. De sleepbootbemanningen willen met hun actie solidariteit betuigen met de stakers bij de werven en de haven bedrijven. De sleepboten, gestationeerd in Europoort, bleven dit weekeinde va ren. De aanvoer van ruwe olie naar de raffinaderijen in Europoort stagneerde daardoor niet. De staking onder het personeel van de stadssleepboten leidde direct al tot congestie voor de ingang van de Nieuwe Waterweg. Zondag avond lagen daar al 00 schepen te wachten. Deze schepen hadden het, in tegenstelling tot tientallen andere, niet aangedurfd om zonder sleepboothulp en op eigen risico binnen te lopen. Onder de voor Hoek van Holland ten anker liggende schepen waren, voor zo ver bekend, geen schepen met aan be derf onderhevige lading. In de loop van zaterdag en zondag hebben elf schepen, die buitengaats lagen te wachten, het anker gelicht. Zij zijn doorgevaren naar andere havens als Londen, Antwerpen, Hamburg en Bremen. Een aantal schepen dat al of niet met lading op weg was naar Rotterdam, heeft tijdens de reis in verband met de staking in de Maasstad opdracht gekre gen door te varen naar andere havens. Van onze weerkundige medewerker) Er verandert iets. De zone van ho- gedruk, die een week lang mooi weer heft gebracht, trok zich vaar het zuiden terug, terwijl een diepe depressie ten noordwesten van Schotland de circulatie is gaan be heersen. Dit betekent, dat het weer morgen en overmorgen wat koe- Ier zal worden met in Gelderland geen hogere temperaturen dan 19 a 20 graden Celsius. Er komen nog zonnige perioden, maar het weer wordt toch iets wisselvalliger, met kans op een bui. De afgelopen f metereologische zomer wordt de 1 zonnigste sinds 1959. NnmiiiiMiHHMNfimttHiitiiiftiMmmitiHviN» Weersverwachting van het K.N.M.I. van maandagavond tot dinsdagavond, opgemaakt te 11.15 uur: Vanavond en vannacht enige regen. Morgen overdag perioden met zon en op de meeste plaatsen droog. Matige, aan de kust vrij krachtige wind, rui mend naar zuidwest tot west. Vooral in het binnenland lagere middagtempera- turen. Morgen Zon op: 05.51 uur; onder: 19.28 uur. Maan op: 06.20 uur; onder: 19.29 uur.

De Vallei | 1970 | | pagina 1