Actiecomité laat zich niet in slaap wiegen Floraliavereniging boekte records Stralende corsodag bracht circa 20.000 mensen op de been Hanstede protest overhandigd Comité mag raadsstukken komen inzien Twee nieuwe wethouders in Leersuni Gemeente wil ambulance aanschaffen T weede voor prijs rene' Muziek- en turn- feest bi] „Huis Drie ketting- botsingen op Kijk 12 ui tie wei Bloemensliow in eierhaJ dacht ikZ& EDERVEEN Het comité, dat actie voert tegen de vestiging van Hanstede N.V. in Ederveen, heeft vrijdagavond het gemeentebestuur van Ede een lijst met zeshonderd handtekeningen overhandigd. Het contact met het gemeente bestuur leerde het actiecomité, dat de smeïterij van gasmeters in feite al met een been in Ederveen staat gezien de uitlatingen van leden van het college van B. en W. dat er te zijner tijd voor de afvoer van de schadelijke gassen een hoge schoorsteen zal worden gebouwd. Het actie-comité werd ontvangen door de wethouders Alberts en Rose- boom, de directeur van gemeentewer ken en de voorlichtingsambtenaar van de gemeente Ede. Wethouder Alberts betoogde dat het gesprek was gearrangeerd om begrip te kweken voor het feit dat het gemeente bestuur alle. vaak zeer verschillende, belangen in de gemeente heeft te die nen. Met nadruk werd door de wethou der gestéld, dat Hanstede een zoge naamde schone industrie is, waarbij al le voorzieningen zullen worden getrof fen cm overlast zoals rook en stank zo doeltreffend mogelijk af te voeren. LEERSUM Als de kaarten morgen avond tijdens de wethoudersverkiezing in de Leersumse gemeenteraad op tafel komen zoals tijdens het vooroverleg tus sen de fracties zyn geschud, krijgt Leer- sum twee niewe wedhouders. De heren A. van Bogert en drs. A. G. W. Schapenk zullen dan worden opgevolgd door de heren C. de Lange (SGP) en J. F. Ben- nink (VVD). Wethouder van de Bogert nam vorige week vrijwillig afscheid maar de opvol ging van wethouder Schapenk moet als een grote verrassing worden beschouwd. De heer Bcenink zal overigens niet de gehele vierjaarlijkse periode aanblijven. Na twee jaar maakt hij plaats voor de heer H. Vogelesang jr. (Leersums Be lang) die de resterende twee jaar zal uitdienen. AMERONGEN In een van de eerstkomende raadsvergaderingen krijgt de gemeenteraad van Amerongen een voorstel te behandelen om ten be hoeve van het zieken- en gewonden- vervoer een ambulance aan te schaffen. Veel zal afhangen of het gesprek tus sen gemeente en het Ziekenfonds Ne- der-Veluwe goed verloopt en waarbij het ziekenfonds bereid moet worden gevonden de vergoedingen voor het verrichten van ambulancediensten aan de gemeente af te dragen. De Ihans in gebruik zijnde ambulan ce, die indertijd door de afdeling Doorn van het Ned. Roode Kruis in Ameron gen werd gestationeerd, vertoont zo veel gebreken, dat hij niet meer kan worden gebruikt. Reparatie vergt een bedrag van 3.700,- en dan nog is het niet zeker of de wagen verantwoord kan worden ingezet. Voorjopig kan een ambulance wagen worden gehuurd, maar men wil in Amerongen zo snel mogelijk van deze interim-regeling af, omdat een ter plaatse gestationeerde wagen in het verleden bijzonder effectief is gebleken. Een en ander zal onder meer worden verkregen door het bouwen vam een hoge schoorsteen, die volgens deskundi ge rapporten allie euvels zal oplossen. Op de suggestie van de woordvoerder van het comité de heer W. Roelofsen om deze deskundige rapporten te mo gen kopiëren kreeg hij van de wethou der de raad te zijner tijd bij behande ling van dit voorstel in de raad de stukken te komen inzien... De leden van hel actiecomité waren aan het eind van het gesprek niet tot de overtuiging dat 't „Hanstede-gevaar" hiermee gekeerd is en zijn vast van plan zonodig verdere acties te onderne men. Ook de bij de handtekeningen ge voegde brief laat daarover weinig twij fel bestaan, waarbij tevens in herinne ring wordt geroepen hoe enige jaren geleden een zogenaamde schone indus trie niet mocht uitbreiden en uit Eder veen moest verdwijnen. De brief luidt ten aanzien hiervan letterlijkIn de herinnering van uw college zouden wij willen terugroepen het feit dat een voorheen in het dort Ederveen aanwezige, tot schone indus trie behorende onderneming, toen zij uit moest breiden niet in Ederveen mocht bouwen, doch naar Ede moest verhuizen. Dit laatste punt heeft naast de al eerder genoemde schade-effecten, min of meer, een gelukkig beheerste volkswoede opgewekt. Samenvattende willen wij stellen dat we, ons gesteund wetende door de me ning van vele dorpsgenoten, tot de con clusie zijn gekomen dat plaatsing van het bovengenoemde bedrijf in Ederveen voor ons onaanvaardbaar is, ongeacht welke voorzieningen men eventueel zal aanbrengen. Hieruit volgt, dat wij met alle legale en dus niet met de wet in strijd zijnde middelen en langs allerlei kanalen, het zij politieke of andere, cfoor blijven gaan met onze actie tot een gunstig re sultaat bereikt zal zijn. isweg 7? SCHli.. wijdagavond stond Scherpenzeel in het teken van de lüuzioK. net Maarnse fanfarekorps on der leiding van de heer J. W. Rijke gaf een concert voor het bejaardencentrum „Het huis in de Wei". Op hetzelfde moment bracht Lusidina uit Leusden een serenade bijde Hertog van Gelre u.-.ucu een van haar lecien in het huwelijk trad. Het concert voor het be- jaaruencentrum was te weinig op dit publiek afgestemd. Hiervoor had men te veel moderne muziek. Ook de be langstelling viel geducht tegen. z^ai-erdagmicldag neerste er al weer een grote drukte bij „Het huis in de Vvei'De gymnastiekvereniging DOTO gaf er een demonstratie nadat de DOTO leden mei het trompetterkorps van Caecilia een rondgang door het dorp aadden gemaakt. Er werden zowel door de senioren als door de jeugd verschillende goede staaltjes turnen gegeven. VEENENDAAL Op Rijksweg hebben zich gisteravond drie ketting- hotsingen voorgedaan, waarbij minstens tien wagens betrokken waren. Een da me werd daarbij zo ernstig gewond, dat zij per ambulance naar het Julianazic- kenhuis moest worden overgebracht. Het was de 33-jarige mevr. G. uit Doorwerth. Zij sloeg door de voorruit van de door haar man bestuurde wagen toen deze niet tijdig kon remmen voor een voor hem rijdende Duitse perso nenauto. Mevr. G. kreeg diverse glas- wonden aan haar gezicht. Ook een van haar ogen werd daarbij verwond. SCHERPENZEEL De Scherpen zeelse Floralia-vereniging zal op 10, 11 en 12 september haar 12de bloementen toonstelling houden in de gem. eierhal aan de Marktstraat. De hal zal dan weer omgetoverd zijn in een grote bloementuin. Al een jaar lang is het bestuur met tal van mede werkers bezig deze tentoonstelling voor te bereiden om zo mogelijk een nog mooier resultaat te bereiken dan vorig ja ar. Het bestuur vraagt iedereen die een mooie plant of een mooi bloemstuk heeft of kan maken deze in te leveren in de eierehal op 9 september 's avonds Wanneer woensdag 9 september de eiermarkt afgelopen is, gaan de flora- liamensen aan het werk en dat gaaat dan door tot de opening op donderdag avond 10 september om 19.00 uur. Vrijdagavond zal de Boerenkapel voor een muzikale noot zorgen, terwijl op zaterdagavond de "Valleiband" voor een muzikale omlijsting hun instru menten ter hand zullen nemen. Het sluitstuk van de tentoonstelling vindt op traditionele wijze plaats met de trekking van de verloting en de bloemenverkoop. Openingstijden: Donderdag van 19.00 tol 22.00 uur. vrijdag en zaterdag van 15.00 tot 22.00 uur. Mag ik hier uiten mijn gevoelens, 'k steek het niet onder bank en stoelen, met de rellen van maandag in Amster dam is T hek toch helemaal van de dam. Wat onze marine heeft gepres teerd is heus wel een pluim op de hoed weerd. Provo's, hippies, Mina's en meer gespuis horen niet in een geordende staat thuis. Het recht in eigen hand ne men mag niet, maar heeft de overheid dan nog niet geleerd met zachte hand gaat het zeker verkeerd. Als het bloed kruipt waar het niet kan gaan moet men niet in Marine schoenen staan. De politie zou wel anders willen doch kun nen daar daar weinig in bedillen. Hier mee besluit ik, en het is niet mis. Wie het land wiens Koning (lees regering) een kind is. M. Koster. Achterbergsestraatweg 191 Achterberg. LEERSUM Hel bloemencorso in Leersum het was dit jaar de achttien de keer dat dit kleurige evenement werd georganiseerd door de floraliavereni ging trok oiterdap circa 20.000 bezoekers. Een nieuw record, dat mede kon worden bereikt door het uitzonderlijke mooie weer. Het was ai vroeg in de morgen te zien dat de toeloop groot zou worden. Reeds ver voor het middaguur was het een drukte van belang in het centrum van het dorp met corsowagens van buiten Leersum. Vanaf 13.00 uur stonden de wagens aan de Lombok laan te kijk en de mensen die daar een voorproefje van het corso kwamen nemen waren het er wel over eens, dat de jury geen gemakkelijke taak zou krijgen. Goed op tijd startte het corso bege leid door zeven muziekkorpsen. Langs de gehele route stond het publiek rijen dik en de verschillende wagens kregen herhaaldelijk een open doekje. Dat was ook het geval met de verschillende majorettenkorpsen in de stoet die op bepaalde punten langs de route een show uitvoerden. Dit corso overtrof ook in schoon heid alle voorgangers. De concurrentie voor de verenigingen die in voorgaan de jaren steeds met de hoogste prijzen gingen strijken was nu veel groter. De jury bestond uit de heren A. Morree, B. Pols, C. Top en D. Vosse- stein. 's Avonds werd als besluit van deze corsodag een vuurwerk afgestoken aan de Hoflaan. Ook daarvoor was de be langstelling overweldigend groot. In restaurant Darthuizen reikte bur gemeester mevr. s'Jacob des Bouvrie de prijzen uit, waarbij zij vooraf dank bracht aan de diverse personen, die dit corso hadden doen slagen. Met name noemde zij het korps Rijkspolitie dat voor deze gelegenheid was aangevuld met zestig politiemensen. Voor de bur gemeester de prijzen uitreikte moest er eerst nog geloot worden tussen ,.de Hoogstraat" en ..Crescendo" die bei de 359 punten van de jury hadden verworven. „De Hoogstraat" kwani hierbij als gelukkige uit de bus en kwam in het bezit van de wisselbeker. De einduitslag van het corso luidde tenslotte: De Hoogstraat 359 pnl.; Crescendo 359 p.: Hoog Leersum 332 p.: Vrij willige Brandweer 322 p.. Aller Be lang 301 p.; VVV 300 p.: Larsheim 298 p.: Middelhof 280 p.: Valkenhei- de 280 p.: CNV 279 p.; NVV 278 p.: EMM 253 p.: HDS 252 p.: Herv. en Ger. Jeugdwerk 252 p.: Jeugdcontact Centrum 228 p.; Oranjever. 195 p. Prijs voor de origineelste wagen VVV. prijs voor de kunstzinnigste wagen „de Hoogstraat". ..li VEENENDAAL Zes fleurig uitge doste meisjes uit de Betuwe waren za terdagmorgen even te gast van het Veenendaalse gemeentebestuur op hun propagandareis door Nederland voor het Oogst-fruitcorso. dat zaterdag 12 september voor de tiende maal in Tiel wordt gehouden. Ze boden burgemeester P. Bode en wethouders Ant. de Ruiter een appeltje en een folder aan van de Stichting Vierstromenland die het corso organi seert. Als tegenprestatie kregen ze in hotel „De Korenbeurs" een consumptie waarna chef propaganda van het fruit- corso, de heer Van Stuivenberg, aan de meisjes het startsein gaf voor een goed- willtocht door Veenendaals centrum. Op de Markt en in de Hoofdstraat wer den de folders en appeltjes aan ieder een die er maar belangstelling voor had uitgereikt. De corsoweek te Tiel wordt zaterdag 5 september door de oogstfee en haar hofdames geopend. Van donderdag 10 t/m zondag 13 sep tember is op het gemeentelijk parkeer terrein aan de Achterweg een Oud- Hollands markplein ingericht met een show van oude ambachten o.a. een tin negieterij, klompenmakerij, weverij, kantklossen, etc. Tevens wordt tijdens de openingstij den een interessante kunstmark gehou den. Zondag 13 september 15.00-17.00 uur worden er buitenlandse dansen in op gevoerd. EDERVEEN' Zaterdag werd in Bennekom het marsconcours gehouden van de Edese muziekfederatie van Har monie en Fanfaregezelsehappen. Het fafarekorps Irene dat in de marsmuziek uitkomt in de afdeling uitmuntendheid behaalde een tweede prijs met 621/2 punt voor de verplichte mars van het vorig jaar en 60 punten voor de ver plichte mars van dit jaar. Het tamboerkorps van Irene leverde nog een betere prestatie door een eerste prijs in de wacht te slepen in de derde afdeling. De tamboers behaalden 66 1/2 punt voor de lopende mars en 651/2 punt voor de staande mars. De volledige uitslagen van het mars concours waren: MUZIEK: 1. De Harmonie Ede 141 punten voor de 2 marsen le prijs; 2. KNA Lunteren, 132, le prijs; 3. De Ede- se Harmonie Ede 128, le prijs; 4. Irene Ederveen 122 1 2. 2e prijs; 5. O BK Ben nekom 122, 2e prijs; 6. OBK Otterlo 122, 2e prijs. i TAMBOERS: 1. KNA Lunteren 140 punten voor de 2 marsen le prijs; 2. De Harmonie Ede 140, le prijs; 3. Irene Ederveen 132. le prijs; 4. De Edese Harmonie 130 1 2 le prijs; 5. OBK Ben nekom 130, le prijs; 6. OBK Otterlo 123, 2e prijs. Volgend jaar zal het marsconcours van de Edese federatie in Ederveen worden gehouden.

De Vallei | 1970 | | pagina 3