HOCKEY ZEGE OP ENGELSEN: 1-0 Hans Smeman Nederlands kampioen op de tienkamp Voor 20.000 enthousiaste toeschouwers Bron en Bult klasse apart op Varsselring in Hengelo Aalt Toersen mocht niet vertrekken Ilja Keizer naar 4.13,0 FC Twente liet halve winst aan Telstar: 1-1 wk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. NEC op de valreep naast Haarlem: 1-1 QuItH theo laseroms theo van duivenbode henk wery spelen al hun wedstrijden op NIEUWE WEGEN MEER KLASSE AFWEZIGE WINSTPUNT HOOGTEPUNT Hockeyers slaags Excelsior gemakkelijke prooi voor Sparla: 5-1 HOOGTEPUNTEN UITSLAGEN MAANDAG 31 AUGUSTUS 1970 ADVERTENTIE AMSTELVEEN Het Nederlandse hockey-clftaj. met twee debutanten in zijn gelederen: Donald Kalff als spil en Paul Litjens als linkbuiten, heeft in bet zonnige Wagener-stadion in Amstelveen de vijftiende interlandwedstrijd tegen Engeland als winnaar afgesloten. Onze landgenoten zegevierden met 1-0 door een doelpunt in de voorlaatste minuut van de eerste helft van Nico Spits, die een door zijn broer Frans genomen en door Tippy de Lanoy Meijer ge stopte strafcorner met een zuiver gericht schot afrondde. Fel hebben de Engelsen na de rust gestreden om de achterstahd weg te werken, waarbij zij menigmaal drei gend oprukten. Een unieke kans op de gelijkmaker kreeg in de twaalfde mi nuut Michael Cory, toen hij een straf- bal mocht nemen, toegekend omdat Frans Spits op de doellijn de door Paul Svehlik uit een strafcorner ingeslagen bal niet volgens het boekje had gestopt. Vis-a-vis met Maarten Sikking richtte Corbey zuiver op de hoek. De Neder landse goalie was echter razendsnel in zijn reactie en hield met de rechter hand de bal uit zijn doel. Een daverend applaus was het verdiende eerbetoon voor deze prachtige redding. Het was vooral met het oog op het komende Eu ropees bekertoernooi in Brussel, waar voor Nederland en Engeland in dezelf de poule zijn ondergebracht, interessant te zien, hoe beide ploegen elkaar be streden. Nederland deed dit met het ver trouwde systeem, doch de Engelsen ble ken geheel nieuwe wegen te zijn inge slagen. Zij speelden met de ex-Tsjech Paul Svehlik als ausputzer en hadden daarvoor een verdedigingslinie van drie man. Als schakelspelers met de vier mansvoorhoede fungeerde het tweetal Ahmad-Oliver. De tactiek van de En gelsen steunde op een voortreffelijke conditie, die hun in staat stelde tot het eindsignaal in een hoog tempo door te gaan. Het stemt tot grote tevredenheid, dat de eveneens in topconditie zijnde Nederlandse ploeg erin is geslaagd, na de recente successen van deze Engelse ploeg tegen Zwitserland, Tsjecho-Slo- wakije, West-Duitsland en België, toch te triomferen, zonder daarbij alle troe ven op tafel te leggen. Dat de vorm er bij verscheidene Nederlandse spelers is, bleek overduidelijk. De gebroeders Nico en Frans Spits, Tippy de Lanoy Meijer, Maarten Sikking, Coen Kranenburg en André Bolhuis speelden een excellente partij, vooral individueel. In de combi naties viel er nog wel eens een steek, mede doordat de debuterende spil Do nald Kalff zich moeilijk bij hen kon aanpassen. Voorgangers als Jan Piet Fokker en Sebo Ebbens om niet nog verder in de geschiedenis terug te gaan kon hij niet doen vergeten. De Nederlandse ploeg, die toch over iets meer klasse bleek te beschikken dan de Engelsen, al zijn bijv. Michael Corbey, de uit Kenia afkomstige Ah mad, Richard Oliver en Rui Saldanha VLAARDINGEN Hans Smeman, die een jaar geleden voor de eerste maal de Nederlandse tienkamptitel ver overde nadat zijn clubgenoot Edward de Noorlander op het polsstokhoog springen volledig gefaald had, heeft het afgelopen weekeinde zijn titel gepro longeerd. Smeman, na zijn prachtige totaal van 7289 punten, dat hij een maand geleden op Papendal behaalde, veruit favoriet, heeft echter negen nummers lang de leiding moeten laten aan Ben Lester huis. De Eindhovense politieman had in de afsluitende 1500 meter twaalf secon den op Smeman mogen verliezen om beslag op de titel te kunnen leggen. Het laatste nummer bleek voor Lesterhuis een te zware opgave. De zwaargebouw de Nederlandse recordhouder hoog springen geloofde echter niet in zijn mogelijkheden en liet zijn tegenstan ders vanaf de eerste meters gaan. In de laatste twee ronden liep Lesterhuis ei genlijk niet meer maar dribbelde alleen maar. Het aanmoedigen van Eef Ka merbeek, de veelvoudige oud-Neder landse kampioen met 7632 punten nog steeds recordhouder die Lester huis nu traint, hield hem op de been. Na 6 minuten en 2.1 seconden was de marteling voor Lesterhuis, die toch wel de mentaliteit voor een tienkamper mist, voorbij. Na die 1500 meter vond Lesterhuis zichzelf terug op de derde plaats. Het verschil met Richard Lan- gemeyer, die op een uitstekende wed strijd kan terugzien, was minimaal: 6714-6709. Wanneer Lesterhuis de 1500 meter 1.6 seconden sneller had gelopen, was hij tweede geworden. De grote afwezige in Vlaardingen was Edward de Noorlander. De Rotter dammer wordt opnieuw geplaagd door een ernstige voetblessure waardoor het atletiekseizoen nu reeds voor hem voorbij is. Smeman viel op de eerste dag niet mee. Hij begon weliswaar goed met een honderd meter in 11.- seconden maar daarna leverden het ver- en hoogspringen teleurstellende resultaten op. Ook het begin van de tweede dag was veelbelovend voor de 27-jarige Rotterdammer. Met zijn 14.8 sec. was hij op de 110 meter horden de enige deelnemer die onder de 15 seconden kwam. Het polsstokhoogspringen, waarop Smeman de afgelopen maanden zeer goede vorderingen maakte, bracht ook weer een tegenvaller. De vier me ter, die hem normaal geen problemen oplevert, waren dit keer te hoog. Sme man bleef daardoor staan op 3.80 m. Op het speerwerpen hielden Smeman en Lesterhuis elkaar vrijwel in evenwicht waardoor de 1500 meter de beslissing moest brengen. Lesterhuis liet het toen volledig afweten. Het grote winstpunt van het nationa le kampioenschap was de grote breedte. Van de zestien deelnemers, die uitein delijk de strijd beëindigen, kwamen er zeven over de 6500 punten grens. Bonds- trainer Jaap Noordenbos, die de tien kampers onder zijn hoede heeft, was vooral tevreden over het optreden van de Brabander Wil Jonkers, dat die jongen met zijn postuur presteert is on gelofelijk. In vergelijking met vorig jaar toen hij 6336 punten maakte, is hij ruim 350 punten vooruit gegaan." Gedetaileerde uitslag: 1. Seman (avr). 100 m: 11.-, ver: 6.77 m, kogel: 12.33 m, zeer goede hockeyers en de ex-Tsjech Paul Svehlik een scherpschutter met reputatie, heeft in de beginfase weinig kansen gehad. Dit integenstelling tot de Engelsen, die in de zesde minuut reeds hun eerste strafcorner kregen het matige schot van Svehlik werd gestuit en twee minuten later door de vrij staande Corbey een mooie scoringskans kregen. Sikking redde in het tweede geval echter prima. Hun ge groepeerd aanvallen maakte de Engel sen wel iets gevaarlijker, doch toen de Nederlandse verdediging hierop meer vat kreeg, haalde het weinig meer uit. De eerste gevaarlijke Nederlandse aan val viel in de 21e minuut, toen Frans Spits, gelanceerd door Jeroen Zweerts, een rush op het Engelse doel ondernam. Dicht zijn doel genaderd werd hij ech ter dermate gehinderd, dat hij geen voldoende kracht meer in zijn slag kon leggen en tergend langzaam rolde de bal voor het doel langs. Nederlands eerste strafcorner in de 25e minuut werd een „niet" maar toen in de 34e minuut, nadat Sikking nog een schot van French met het been had gekeerd, bij een hoge voorzet van Frans Spits door de Engelsen sticks werd gemaakt en Frans Spits voor de tweede maal een strafcorner mocht nemen, werd het „prijs". Nico Spits was de prijsschieten Het onbetwistbare hoogtepunt in de tweede helft was de redding van Sik king op de strafbal van Corbey. Neder land kreeg, nadat de twee Engelse strafcorners geen resultaat hadden op geleverd, steeds meer vat op het spel van de tegenstander, die wel onstuimig bleef komen, odch met meer moest hebben van verdwaalde Nederlandse passes, vooral een gevolg van een zeker nonchalance, dan van eigen superiori teit. Nog eenmaal moest Sikking red dend optreden bij een schot van Whal- ley in de voorlaatste minuut, maar toen had Nederland in feite de wetstrijd ge heel onder controle. Nederland: Sikking, Nico Spits en Van Staveren, De Lanoy, Meijer, Kalff en Kranenburg, Frans Spits, Thole, Zweerts, Bolhuis en Litjens. Engeland: Barker, Saldanha, Svelik, Ekens en Smith, Oliver en Ahmand, Whalley, French, Corbey en Langhorne. Hockey-interland Nederland-Eng t- land. André Bolhuis (links) wordt in zijn vaart gestuit door de Engels man Anthony Ekins. NAIROBI Hockeyspelers zwaaiden met hun sticks en toe schouwers, gewapend met vlaggc- stokkcn, vochten midden op het veld, toen tijdens de derde wedstrijd tussen de Olympische kampioen Pa kistan en Kenia te Nairobi de spe lers met elkaar slaags raakten. Vijf tien minuten na de rust werd de wedstrijd gestaakt, toen het veld van het City Park-stadion herscha pen was in een slagveld. Jagjit Singh, de rechtsbinnen van Kenia kreeg zo'n mep met een stick, dat hij een gapende hoofdwond opliep. Bovendien werd hij getroffen in de maag. Op vermoeden van enkele gebro ken ribben werd hij voor röntgenon derzoek naar het ziekenhuis ge bracht. De Keniase scheidsrechter Peter Barboza liep in het strijdge woel een gebroken arm op. Pakistan leidde met 1-0, toen de wedstrijd werd gestaakt. In de drie wedstrij den omvattende serie waren de eer ste twee wedstrijden geëindigd in een overwinning voor Pakistan en een voor Kenia. De Britse zeiler Larry Marks heeft zijn wereldtitel in de 505-klasse behou den. Vrijdag werd hij in Plymouth achtste in de zesde en laatste race. Zijn landgenoot Gordon Wilson eindigde als tweede. De laatste race leverde een overwinning op voor een andere Brit, Michael Arnold. Hans Smeman, de Nederlandse kampioen op de tienkamp, in actie tijdens het hoogspringen. hoog: 1,75, 400 m: 50.6, 110 m. horden: 14.8, discus: 37.18 m, polshoog: 3,80 m, speer: 51.46 m, 1500 m: 4.39.4. Totaal 7043 punt. 2. Langemeyer (AAC): 11.2, 6.81. 12.91, 1.86, 50.9, 15.4. 34.36, 3.60, 44.32, 5.03.8, 6714. 3. Lesterhuis (PSV): 10.8, 6.66, 13.29, 1.95, 52.1, 16.1, 42.50, 3.30, 53.54, 6.02.1, 6709. 4. Jonkers (Volt): 11.-, 6.89, 11.13, 1.80, 49.8, 16.9, 51.26 3.40, 52.20, 4.31.1, 6675. 5. Stam (Zaanland): 11.6, 6.28, 12.46, 1.75, 52.2, 15.2, 36.00, 3.60 52.90 4.37.0 6652. 6. Sa- ris (GM): 11.4, 6.99, 12.31, 1.75, 52.0, 16.2, 35.66, 3.60, 46.14, 5.01.3, 6510. 7. Krijnen (GAC) 6507 pnt.; 8. Keus (Fortuna) 6352; 9. De Graaf (Guick) 6231; 10. Scheffers (Fortuna) 6156.; 11. Balde (AC'40) 6143.; 12. Versluis (Typhoon) 6024; 13. Veldhoen (Unitas) 6019; 14. Moors (Sprint) 5993.; 15. IJzerman (Thor) 5982; 16. v. de Hoek (Fortuna) 5617. BONN De Utrechtse atlete llja Keizer heeft zaterdag op de kunststof- baan in Bonn de 1500 meter gewonnen in de beste Nederlandse seizoentijd van 4 minuten en 13 seconden. Dit betekende tevens een verbetering van haar per soonlijke record met drietiende seconde (zij werd vorig jaar in Athene vijfde tijdens de Europese kampioenschappen in 4.13,3). De Westduitse Ellen Tittel werd tweede in dezelfde tijd, een ver betering van het nationale record met eentiende seconde. Een finishfoto was nodig om de juiste volgorde te bepalen. De tussentijden waren: 800 meter in 2.17,0 en 1200 meter in 3.27,0. Ilja Keizer kon nog juist de eindsprint van Ellen Tittel afweren. Het Nederlandse record is in handen van Maria Gommers met 4.11,9. De beste seizoenprestatie ter we reld is 4.12,2 van de Oostduitse Karin Burneleit. ROTTERDAM Een beslist niet im ponerend Sparta heeft stadgenoot Ex celsior pijnlijk duidelijk gemaakt, hoe moeilijk het dit seizoen in de hoogste afdeling zal worden. De ontmoeting op het zonovergoten „Kasteel" begon enerverend, want na nauwelijks tien minuten had het met slechts twee aan vallers (Van Toledo en Kwakkernaat) opererende Excelsior met 01 de lei ding na een slime actie tussen de twee spitsen. Toch werd het systeem Excelsior noodlottig. De bezoekers verwaarloos den het middenveld, waardoor niet al leen de twee aanvallers verloren kwa men te staan, maar ook Venneker vaak ongehinderd zeer ver kon oprukken. Venneker zelf zorgde voor de gelijkma ker, waarna Sparta veel rustigers ging spelen. Excelsior kwam onder druk en ging defensief fouten maken. Toen had Sparta niet al te veel moeite om het duidelijke verschil in kwaliteit in meer doelpunten uit te drukken. Na de rust was de aardigheid er he lemaal af. Excelsior geloofde er niet meer in en Sparta drong niet overtui gend meer aan. Sparta: Doesburg; Venneker, Ter Horst, Eijkenbroek en Visser; v. d. Veen, De Quant (Koudijzer) en Klijn- jan, Heijerman, Kowalik en Kristensen. Excelsior: v. d. Roer; G. den Bu- ter, Tetterro, Muhlenbruch (Blok) en Luck; A. den Butter, Libregts, Bakker en Van Toorn (Don); Van Toledo en Kwakkernaat. Scheidsrechter: Dorpmans. Toeschou wers 1600. (Van een onzer redacteuren) HENGELO De eerste internationale motorraces op de Varsselring zijn dank zij Theo Bult uit Lonneker en Rob Bron uit Amsterdam een bijna com plete vaderlandse victorie geworden. Bult won op magistrale wijze de 350 cc internationaal en in de halve-literklasse was Bron van het Swaep Speed Team uit Epe verantwoordelijk voor het tweede Wilhelmus van deze dag. Circa 20.000 toeschouwers hebben in de brandende zon kunnen genieten van aan trekkelijke motorsport, dit ondanks het wegblijven van de Westduitse burge meester-op-de-motor, Karl Hoppe, cn het niiet starten van Aalt Toersen. De laatste was wel aanwezig en draaide uitstekende trainingstijden, maar mocht tot teleurstelling van organisatoren en toeschouwers van zijn baas niet aan het officiële gebeuren deelnemen. Theo Bult maakte ook de snelste ronde van de dag en dat leverde nog eens een forse hoeveelheid eremetaal op. In de 215 cc internationaal was/Ie Zweed Barry Janson een klasse apart. In de kwartliters bleek de Brit Bill S iart ongenaakbaar. Het menu werd gecompleteerd met een aantal spannende nationale races. De Hengelose Auto- en Motorsport vereniging HAMOVE heeft deze races een voortreffelijke organisatie meege geven. Het mag daarom als zeer waar schijnlijk worden beschouwd, dat na Assen, Hilvarenbeek en Tubbergen de motorsport er een vierde internationale wegrace als jaarlijks evenement bij ge kregen heeft. De organisatoren hadden veiligheid van renners en publiek alle aandacht besteed. Het parcours 4848 meter) werd voorzien van een speciaal slipvrij asfalt, bochten werden nogmaals onder handen genomen, bo men werden gerooid en het aantal stro balen op kritieke punten sterk uitge breid. Er deden zich dan ook geen val partijen van betekenis voor. En toch werd er verschrikkelijk hard gereden. De „absolute ronderecords" werden verpulverd. Prettig ook, dat er tal van Nederlandse coureurs zijn die internatio naai hun woordje kunnen mee spreken. Aangemoedigd door duizenden met pro gramma's en zakdoeken zwaaiende mensen dwongen zij de favoriete bui tenlanders tot een uiterste krachtsin spanning. In de kwartliterklasse had Bult een uitstekende start. Smart, die op grond van zijn trainingsresultaten als de grote kanshebber gold, moet zijn geschrokken van 't geweld, dat de sympathieke ama- ha-rijder ontketende. Toen hij echter de gaskraan iets verder opendraaide moest Bult wijken. Barry Jansson deed zelfs een felle aanval op de tweede plaats, maar hij werd prachtig opge vangen door Bult, die weliswaar op ruime afstand van winnaar Smart het „zilver" veroverde. Rond Rob Bron en zijn SSW-Yamaha speelde zich een klein drama af. Als laatste vertrokken zette hij een geweldige opmars in, die hem na vier ronden al op de vierde plaats bracht. Toen begaf een borgpen in de carburateur het en moest hij de HAARLEM Het was natuurlijk wel sneu voor Haarlem, dat NEC in de laatste minuut van de wedstrijd aan de gelijkmaker kwam, maar het was ver diend. Haarlem was in de eerste helft gevaarlijker geweest. Dank zij beter positiespel hadden de Haarlemmers een onzeker opererend NEC teruggedrongen en verrassend kwam het doelpunt van Haarlem dan ook niet. Hoeben zorgde ervoor met een prachtige kopstoot, die De Bree volkomen verraste. De Nij meegse doelman was te ver voor zijn doel gaan staan. NEC kreeg natuurlijk ook wel kansen, maar er werd bitter slecht geschoten, vooral uit de tweede lijn. Na de rust drong NEC sterk op en Haarlem stond te wankelen, trainer Thompson, die Van Nee al had laten vervangen door Oosthuizen, zag zich genoodzaakt ook Van Slooten voor de geblesseerde Van Ingen en Schutz voor Paternotte, die zich versprong, in te zetten. Het verband en het zelfvertrou wen bij Haarlem waren toen snel ver dwenen. Toch scheen de ploeg op de winst af te gaan, totdat Jendrossek in de laatste minuut twijfelachtig vrij staand hard inschoot: 1-1. Haarlem: Paternotte (Schulz); Wen- tink, Peys, De Haan en Koopman; Van Duffelen en Burgers; Van Ingen (Van Slooten), Hoeben, Van Nee (Oosthuizen) en Boszhard. NEC: Cornelis; Eggenkamp, Pijs en Mellaard; Krijgh, Dekker en Davidovic; Jendrossek, Janssens en Hazelhekke. Scheidsrechter Klopper. Toeschou wers 9.000. ENSCHEDE Doelman Piet Schrij vers, die vorige week tegen Volendam door een aantal formidabele reddingen veel bijdroeg tot de eerste overwinning van FC Twente, is zondag er min of meer oorzaak van geweest, dat de En- schedese ploeg op eigen veld een punt moest afstaan aan Telstar. Nadat aan vankelijk een oppermachtig FC Twente het aanvalsgeweld beloond had gezien met een doelpunt van Jeuring verzuim den dé oostelijken meer afstand te ne men. Toen na 27 minuten Telstar een meter of tien buiten het Enschedese strafschopgebied een vrije schop mocht nemen en Fens dat heel listig deed via een zijwaarts tikje naar Van Eg- mand, loste de Velsense aanvoerder een niet te harde schuiver, waaruit Schrij vers languit vallend de bal wel ving. maar hem niet klemvast kon krijgen, waardoor de stand gelijk was geworden 1-1. strijd staken. Door dit feit werd Wil Hartog, die al in de eerste ronde van zijn onwillige machine stapte, officieel Nederlands kampioen in deze klasse. In de 50 cc-klasse leek Bron, dit keer op een Kreidler, revanche te nemen. Jan de Vries op zijn supersnelle Van Veen Kreidler was natuurlijk een zeke re winnaar, maar de 25-jarige Bron stuurde naar een fraaie tweede plaats, die hij tor in de laatste bocht bewaar den op dat moment glipte Hattemer Teus Ramaker langs hem heen en be leefde hij de tweede deceptie van deze dag. In de 125 cc-sector overheersten de buitenlanders. De frêle, besnorde Zweed Barry Jansson nam direct de kop en bouwde aan een respectabele voorsprong. De Westduitser Tony Gru- ber reed naar een tweede plaats. Hij kreeg geen aanval te verduren van Ya maha-rijder Wil Hartog, die op zijn beurt weinig moeilijkheden ondervond bij het verdedigen van de derde plaats. De rijders in de 3, 5, Liter-klasse brachten de toeschouwers tot groot en thousiasme, Brutaalweg nam Bult de kop voor de favoriete Smart. En net als in de 250 cc-race kon deze soepeitjes de vechtjas uit Twente temmen. Smart „ontmoette" een kapotte krukas en op eens voelde Bult zich heel sterk. Iedere keer wanneer hij zijn M. R. Yamaha met brullend geweld langs de tribunes stuurde kon de speaker een grotere voorsprong klokken. De Westduitser Eickelberg kon nog zo zuinig de boch ten nemen, tegen dit Lonneker geweld bleek geen kruid gewassen. Het werd een prachtige zege, die door de duizen den met een staande ovatie werd be loond. Fraai was ook de derde plaats van Theo Louwers uit Schildwolde, die het dan toch maar presteerde om vele sterker geachte buitenlanders achter zich te houden. En het klapstuk werd de laatste race, die in de halveliterklasse. In een venijnige start wenste Rob Bron alle tegenslag van deze dag van zich af te schudden. Al bij de eerste doorkomst had hij een comfortabele voorsprong, die hij in het verdere verloop van de course nog belangrijk vergrootte. De Duitser Ernst Hiller kwam er eenvou dig niet aan te pas. Het publiek hield de adem in toen Bron bij het ingaan van de zesde ronde een teken gaf dat er „rechts onder" iets niet goed zat. Het bleek, dat hij een stuk van de uitlaat had verloren en dat de toerenteller niet werkte. Bron gunde zich niet de tijd om te kijken of dit verdere gevol gen zou kunnen hebben, hield de zaak heel en werd stormachtig toegejuicht als de grote winnaar. Na Bron kwamen er vijf sterke Engelse en Duitse rijders, die deze middag echter moesten buigen voor een oppermachtige Nederlander. Jan Zoombeld uit Oldebroek was de grootste pechvogel. Hij kreeg zowel in de 50- als in de 125 cc-klasse met ma chinepech te kampen. In deze laatste klasse noteerden we een keurige vijfde plaats voor de Westendorper Bert Nij- land, die daarvoor van zijn dankbare supporters een vette premie kreeg aan geboden. In de 50 cc-klasse schoof Her man Meijer uit Laren (Gld) in de laat ste ronde langs Jan Bruins uit Deven ter naar een eervolle vijfde plaats op. 50 cc internationaal (10 ronden van 440 meter): 1. Jan de Vries (St. Jacobi parochi) op KREIDLER 26.23.3; 2. Theo Ramaker (Hattem) op Kreidler; 3. Rob Bron (Amsterdam) op Kreidler; 4. Tonnie Daalman (Leiden) op Kreidler; 5. H. Meijer (Laren) op special. Snelste ron de: De Vries 2.32.9 (gem. 114.450 km). 125 cc internationaal (12 ronden); 1. Barry Jansson (Zwe) op Maico 28.35.3; 2. Tony Gruber (Wdl) op Maico; 3. W. Hartogh (Abbekerk) op Yamaha; 4. Mort Mer (Gbr) op Ville; 5. Walter Scheimann (WD1) op Yamaha. Snelste ronde: Jansson 2.20.5 (gem. 124.219km). 250 cc internationaal (15 ronden): 1. B. Smart (Gbr) Yamaha; 2. Theo Bult (Lonneker) op Yamaha; 3. Barry Jansson (Zwe) op Yamaha; 4. Walter Sommer (WD1) op Yamaha; 5. Tony Gruber (WD1) op Yamaha. Snelste ron de: Smart 2.08.5 (gem. 135.822 km). 350 cc internationaal (15 ronden): 1. Theo Bult (Lonneker) Yamaha; 3. Theo Louwers (Schildwolda) op Yama ha; 4. M. Bernsen (Wdl) op Yamaha; 4. M. Bernsen (Wdl) op Yamaha; 5. Hee- man (Amsterdam) op Yamaha. Snelste ronde: Bult 2.05.4 (gem. 139.177 km). 500 cc internationaal (15 ronden) I. Rob Bron (Amsterdam) op Zuzukl 32.04.9; 2. Walter Iller (Wdl) op Kawa- zaki; 3. B. Smart (Gbr) op Seely; 4. Eichelberg (Wdl) op Norton; 5. Nash (Gbr) op Mans. Snelste ronde: Bron 2.06.7 (137.749 km). 350 cc nationaal (10 ronden): 1. H. v.d. Zande (Oosterhout) op Ya maha 22.21.3; 2. C. de Boer (Hoofddorp op Yamaha; 3. Ancornee (Oldenzaal) op Kawazaki; 4. Stamschniller (Geeste ren) op Honda; 5. V.d. Goorberg (Breda) op Yamaha. Snelste ronde: V.d. Zande 2.10.0 (133.431 km). 500 cc nationaal (10 ronden): 1. H. Koelman (Den Haag) op Seely (23.14.1); 2. W. de Voorzaat (Rotterdam) op Hon da; 3. D. Schut (hilversum) op Kawasa ki; 4. W. Veenstra (Twijzelerheide) op Kawasaki; 5. J. Heijlaarts (Naaldwijk) op Kawasaki. Snelste ronde: Koelman 2.16.3 (gem. 128.047 km). ADVERTENTIE 0 Het Engelse nationale hockey-elftal, dat zondag in Amstelveen tegen Neder land uitkomt, heeft zaterdag in Brussel met 2-0 van België gewonnen. De rust stand was 1-0 door een treffer vap Chris Langhorne. Na de pauze scoorde Mike Corby in de 56e minuut. Een week geleden versloeg Engeland in Hannover West-Duitsland met 1-0. I

De Vallei | 1970 | | pagina 8