ALLEEN „GELDERSE BUURT" HERINNERT AAN INVLOED VAN HEMMELNSE PIONIERS Ere-burger Ard Schenk heeft bij bevolking streepje voor Muziekfeest voor 170 fanfares en harmonieën Gelderse kolonisten drukten eeuw geleden stempel op het leven in Anna Paulowna Heer Bommel en de Slijt mijt Kenmerk film over Z. Vietnam Burgemeester Warners van honderd-jarig Anna Palomia: Inbraak in Eindhoven Ter gelegenheid van KRO-jubileum programmaos VANAVOND MORGEN Ergernis over onderbreking reportage voor STER-reclame TELEURGESTELD OMMEKEER TELEVISIE MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE ADIO DINSDAG I SEPÏtMBtK i*,w (Van een onzer verslaggevers) ANNA PAULOWNA Alleen de Gelderse Buurt" in de Noordholland- •e gemeente Anna Paulowna, waarin vandaag de herdenking en viering van het honderdjarig bestaan is begonnen, herinnert uiterlijk aan het stempel dat pioniers en kolonisten uit Gelderland op het leven daar van meet af aan hebben gedrukt. Toen de Anna Paulownapolder (ge noemd naar de toenmalige koningin Anna Paulowna, de gemalin van koning Willem II) in de jaren 1845-1846 werd ingedijkt was het Jan Coenraad Geer- ligs, een boer uit Dieren, die belangen had in de firma Geerlings, Oudhof en Compagnie, welke de concessie kreeg tot inpoldering. En het was opnieuw een Jan Coenraad Geerligs die, hjj was drie en dertig jaar, in 1878 uit Apeldoorn naar Anna Paulowna trok en zich er vestigde als directeur van de eerste proefboerderij van de Anna Pau lowna Maatschappij. En zelfs zes jaar later tot raadslid werd gekozen. De gemeente Anna Paulowna werd ingesteld bij de Wet van 19 juli 1870, een kwarteeuw nadat het nieuwe land was drooggevallen. Alvorens evenwel de „Polder" autonoom werd ressorteer de deze bestuurlijk onder de gemeente Zijpe. De bevolking bestond toen nog slechts uit „polderjongens" als Slie- drechtenaren, Duitsers en Belgen, die meegewerkt hadden aan de landwin ning. Maar naarmate de jaren verstre ken breidde de gemeenschap zich steeds meer uit met mensen als sme den, veerlui, „tappers en winkeliers". De Anna Paulowna Maatschappij waarin Anna Paulowna's eerste burge meester Jan Carel de Leeuw (bijge naamd „de vader van de Polder") een uiterst voorname rol vervulde, streefde naar een homogene gemeenschap. Er moest geproduceerd worden! Tezelfder tijd was in Hemmen op de Betuwe dominee Ottho Gerhard Hel dring als hervormd predikant werk zaam. Landelijk had Heldring een re putatie; niet alleen als schrijver van Be- tuwsc volksverhalen maar ook als drankbestrijder. De landbouwbevolking in de Betuwe was straatarm. Er heerste bittere armoede. Er dreigde hongers nood als gevolg van de aardappelziekte. Met de regelmaat van een klok klom Heldring in de pen en schreef brochu res en kranteartikelen om de regering en andere leidende kringen duidelijk te maken hoe talrijke boerenfamilies ver pauperden. Hij bepleitte met klem emi gratie van deze mensen naar het toen malige Oost-Indië, maar volgens Hel dring verdienden pogingen om in Ne derland bestaansmogelijkheden te vin den voorkeur. De „cri de coeur" van de Hemmense dominee trok ook de aandacht van de Anna Paulowna Maatschappij die hem verzocht „of hij soms in staat was een vijftigtal van zulke „solide en valide" arbeiders met hun gezinnen naar de nieuwe polder over te brengen". De APM Het de dominee weten, dat voor elk gezin een huisje met twee hectaren land beschikbaar zou zijn, tegen een pacht van slechts 39,- per jaar. Dit aanbod klonk dominee Heldring als muziek in de oren. Hij maakte een reis naar Noord-Holland om poolshoogte te némen en schreef, weer terug in Hem men, in zijn dagboek: „Nauwelijks was ik thuis en had ik deze nieuwe uitweg tot broodverdienste In mijn omgeving bekend gemaakt, of tal van hongerige mensen, zowel huisvaders als huismoe ders, merendeels dakloos, zonder werk en zonder pootaardappelen, bestormden mijn deur en smeekten om naar de An na Paulownapolder overgeplaatst te worden". In maart 1846 verhuisden in drie schepen vijf en twintig kolonisten (ne gentien uit Hemmen en zes uit Herwij nen) via Utrecht, Baambruggc, Amster dam en Alkmaar naar de Anna Pau lownapolder. Men nam. in wat anno 1970 nog altijd de „Gelderse Buurt" wordt genoemd, zijn intrek in de „Gel derse Huisjes" waarvan er vandaag niet één meer overeind staat. De geschiedenis van de eerste vijftien jaar van het verblijf van de Gelderlan ders ln de toenmalige barre. lege. win- ANNA PAULOWNA Voor de Randstad Holland is Anna Paulowna in toenemende mate een voornaam wa tersportgebied. Waterskiërs, zeilers en sportvissers „duiken" in steeds groter getalen de vijfduizend hectaren grote „Polder" in om het jachtige bestaan in de propvolle steden te ontvluchten. Ofschoon het honderdjarige Anna Paulowna zijn agrarische karakter niet snel zal prijs geven. is dc ruim vijfenzeventighon- derd zielen tellende bevolking met de recreatieve functie van de gemeente zeer in zijn schik. Hoewel uiteraard ook hier de uitzonderingen de regel bevesti gen! De laatste zin komt uit de mond van burgemeester Hendrik Warners (50), de achtste eerste burger van Anna Pau lowna en sedert drie jaar in functie, na voordien op verschillende plaatsen in Noord-Holland het burgemeestersambt te hebben vervuld. In zijn werkkamer die uitzicht biedt op het weidse polderlandschap hangt aan de muur, tegenover het portret van koningin Anna Paulowna, een ingelijste actiefoto van ere-burger en wereld kampioen hardrijden op de schaats Ard Schenk. De indruk wordt gewekt dat het „smalle ijzers"-fenomeen bij burge meester Warners een streepje voor heeft. Hemdrik Warners, óók voorzitter van de Landelijke Technische Commis sie voor het Schaatstoerisme, zegt: „Héél goed bekeken! Voordat Ard op de gladde pistes lauweren oogstte, kende ik hem al en was ik wat men noemt „schaatsgek". Mijn devies is niet voor niets „water is a lieen pas dan nuttig als er een stevige ijslaag over ligt!" Anna Paulowna is een mini-gemeen te, maar dat neemt niet weg dat het aantal sportlieden dat naar de interna tionale top doorstootte er relatief groot is. Want behalve Ard Schenk is diens 7,us Mieke op atletiekgebied een vedet te. En wie herinnert zich Kees Kuys niet, de vroegere voetballer in NAC en van het Nederlands Elftal? Ook Kuys kwam uit de „Polder"! Terwijl lange afstandzwemmer Jan Visser eveneens tot de prominenten in Anna Paulowna behoort. Breezand „leunt" tegen het eigenlijke Anna Paulowna aan. Het dorp wordt vat wege de bloembollencultuur „Lisse van liet Noorden" genoemd. De in Breezand geteelde bollen zijn in hoofd zaak voor export bestemd. Maar allengs wint de binnenlandse markt als afzet- ge ieo voor Breezander bloembollen aan btekenis. Het zijn vooral de „broeibedrijven" die in het wintersei zoen hun „bolbloemen" afleveren. Er worden bovendien met de regelmaat van een klok nieuwe rassen en varië teiten gekweekt. Wat vindt burgemeester Warners er van dat Anna Paulowna steeds meer op de recreatieve toer gaat? Hij zegt: „Daartegen kan ik geen bezwaren hebben. Vooral niet omdat daardoor nieuwe economische bronnen voor de bevolking aangeboord worden. Want in de agrarische sector neemt ook de schaalvergroting hand over hand toe. De ..sterkste" boeren en bollenkwekers zullen zich handhaven. De „zwaksten" zullen het loodje leggen. En deze moe ten toch ook de dagelijkse boterham op tafel hebben. En dan zie ik in toerisme en recreatie heel veel Hoe groot acht hij de kansen ervan? Burgemeester Warners. „De situatie is nu al zo, dat wij steeds meer woonge bied worden. De overloop van mensen uit de Randstad naar noordelijk Noord-Holland woixit nog groter. Maar de gemeenten in dit gebied vragen zich asf wat er met het Balgzand zal gebeu ren. Wordt dit ook ingepolderd? Anna Paulowna ligt onder de rook van Den Helder, de marinestad. In de Noordkop spelen wij griezelig op één kaart en dat is de marine. Indusrieën van enige betekenis zijn er niet. Daardoor dreigt de werkgelegenheid op den duur in ge drang te komen. De kansen voor het gehele gebied, inclusief mijn gemeente, met hel oog op toerisme en recreatie zijn reëel." Als wij even later mét hem door tie „Polder" rijden, op weg naar de „Gel derse Buurt" zegt burgemeester War ners: „Wat ik betreur is, dat de gemoe delijkheid in het leven verdwijnt. De intermenselijke verhoudingen raken steeds meer in het slop. Neem nu eens de Dam in Amsterdam. Daar kun je veel eenzamer zijn dan op een stil door de zon overgoten polderweggetje. Een boer uit de Beemster zei eens tegen mij, de hoofdstad is echt wel mooi, maar je moest eens lekker gewoon om je heen kunnen kwatten En tot slot onthult Anna Paulowna's eerste burger: „Ook ik ben Gelderlan der. want mijn wieg stond in Lent bij Nijmegen!" EINDHOVEN Inbrekers hebben in het afgelopen weekeinde een muurkluis van een levensmiddelenbedrijf in Eind hoven opengebroken en de gehele in houd, 7000 gulden, meegenomen. Ook werd een grote partij sigaretten buitgemaakt. De omvang hiervan kon nog niet worden vastgesteld. Burgemeester H. Warners is ook de „vader" van schaatscrack Ard Schenk derige en koude vlakte is weinig op wekkend. Ondanks de bezieling van do minee Heldring was negentig procent van hen zo teleurgesteld en ontmoedigd dat zij rechtsomkeert maakten en naar een nog armoediger bestaan terugkeer den. Oud-wethouder mr. dr. Henk Jonker Hzn. (56) staat in Anna Paulowna be kend als „Het wandelende geschiede nisboek". Tien jaar terug promoveerde de thans als advocaat en procureur in Den Helder werkzame Jonker tot doc tor in de rechtswetenschappen op het proefschrift „Hoofdstukken uit de ge schiedenis van de Polder Wieringer- waard 1610-1960". Ter gelegenheid van het eeuwfeest van Anna Paulowna schreef hij in opdracht van het ge meentebestuur het herdenkingsboek „Gemeente Anna Paulowna 1870-1970". Over het Gelderse element ln de histo rie van de „Polder" zegt mr. dr. Jon ker: „Dit overheerste in de beginjaren sterk. De Gelderse tongval was om streeks de eeuwwisseling in Anna Pau lowna veel te horen. Want ofschoon het merendeel van de Gelderse kolonisten naar hun provincie terugkeerden, ble ven er toch voldoende mensen achter die langzamerhand een dominerende positie innamen. Mannen als dominee Heldring en onderwijzer Jan van Gi.i- tenbeek. ook uit Hemmen afkomstig, evenals de derde burgemeester Waller die vanuit Arnhem kwam. organiseer den het „leven" in „het nieuwe land". Mr. dr. Jonker pakt een vergeeld re gister uit het najaar van de vorige eeuw waarin, zij het summier, het wel en wee van de Nederlands Hervormde Gemeente staal opgetekend. Daaruit blijkt dat de Gelderse kolonie in Anna Paulowna zich telkens uitbreidde. Men trouwde en er werden kinderen gebo ren. Er kwam nog een onderwijzer, ene Van Wijk, die als Gelderse het eerst wethouder werd. Geschiedschrijver Jonker ..Maar in het begin van de twintiger jaren kwam de ommekeer. Europa begon zich van de eerste wereldoorlog te herstellen. De bloembollencultuur in Anna Paulowna kreeg nieuwe impulsen. Bollenkwekers uit Lisse, Hillegom en Sassenheim die al jaren eerder pogingen aanwendden om op de zandgronden van Breezand experimenten te laten slagen kwamen weer terug. Niet alleen won de „Pol der" als bloembollengebied internatio naal aan betekenis, bovendien steeg het aantal zielen daardoor niet sprongen. Dat ging allemaal in zo'n razendsnel tempo, dat de Geldersen min of meer werden teruggedrongen. De nazaten van de oorspronkelijke pioniers assimi- 1 eerden volkomen met de overwegend Noord-Hollandse bevolking". De- K.R.O. gaat een groots opgezet muziekfeest organiseren waar 170 fanfares en harmonieën aan zullen deelnemen. Dit feest, dat deze maand begint en tot en met april 1971 zal duren, wordt gehouden in het kader van het 45-jarig bestaan van de omroep. De K.R.O. wil met dit muziekfeest de activiteiten binnen de muziek korpsen stimuleren en de publieke belangstelling vergroten. Ondanks het wereldm uziekeon cours in Kerkrade, waar de televisie uitvoerig aandacht aan h^eft be steed, vindt de KRO dat er weinig aan deze voilkse muziek wordt ge daan. Radio en televisie zullen ook aandacht aan de uitzendingen van het KRO muziekfeest wijden. „Het wereldje van de fanfares en harmonieën wordt vaak gekleineerd Je hoort zo dikwijls over de hoem pa's en de tetteraars praten. En waarom? Ik heb veel respect voor zo'n mijnwerker, die met eelt op zijn vingers loopjes op zijn muziek instrument blaast. Menige beroeps musicus in Hilversum zou hem niet zo enthousiast nadoen". Dit zegt^Marinus van het Woud (68) organisator van het muziekfeest en oud-diirigent van het KRO-orkest en van het Omroeporkest. Hij begon zijn muzikale loopbaan als cellist. „Het was voor mij een vreemde gewaarwording om als beroepsmusi cus de wereld van de fanfares en harmonieën binnen te stappen. Twin tig jaar doe ik al audities voor de KRO. De zendtijd, die beschikbaar wordt gesteld voor amateurorkesten moet ook goed benut worden". Sindsdien reist de heer Van het Woud stad en land af om de kwali teit van de fanfares en de harmo nieën te onderzoeken. Vijf jaar gele den was hij dan ook de aangewezen figuur om het KRO-jubileum Mu ziekfeest te organiseren. Hij herrin- rert zich nog dat .het een groot suc ces werd. „In totaal deden 167 korp sen met negenduizend muzikanten aan het feest mee. Dit j aar begint op 6 september het eerste optreden van een fanfare in Amerfoort. De tien voorrondes wor den in Delft Roosendaal. Drunen Hoorn, Echt, Venlo en Nieuwenha- gen gehouden. De radio zendt 25 ok tober om 21 uur de uitslagen uit. Een team van acht juryleden al len dirigenten van beroeps of ama teurorkesten bezoekt de deelne mende korpsen en geeft ze punten. 75 Orkesten zullen voor de halve finale overblijven, terwijl er voor zestien fanfare en harmonieën in de finale plaats is/Deze finale wordt op Ib april 1971 in „Het Turfschip" in Breda gehouden en door televisie en radio uitgezonden. Mariius van het Woud stelt zich veel van het muziekfeest voor. „Er NEDERLAND I 18.45 NOS: Pipo de clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 KRO: (K) Bruintje Beer, te kenfilm. 19.08 (K) Daktari, TV-serie 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: Brandpunt. 21.00 (K) De Andy Williams Show. 21.50 Naakt door de hel. Japanse tv-feuilleton (7). NOS:. 22.55-23.00 (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown 18.55 (K) Journaal 19.04 Kunstrubriek 19.30 AVRO: (K) Wat nu Mr Deeds?, TV-serie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: Peyton Place, feuille ton. 21.05 (K) Nana, feuilleton (3). 21.50 AVRO's Televizier-Magazine 22 40-22.45 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND Region, progr.: NDR: 18.00 (K) Dei Bauer als Millionar, film. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmanne tje. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 (K) Der Mann den es nicht gibi. 6966 Intussen had heer Ollie bezoek ge kregen van de geleerde, die op zijn ver zoek de vreemde gasten kwam onderzoe ken. Het was een zekere professor Prlwytzkofsky, die als fenomenoloog ze ker in staat zou zijn om een goed dieel aan de logés voor te schrijven. „Alzo" sprak de hoogleraar. „Waar steken deze buitenordentelijke gezellen? Geeft het hier ener rustiger mgeving waar ik der onderzoeking kan aanvangen?" „Ja, dat veL 2' óeer Bommel. „Ik had ze zolang in de garage onderge- bia i, maar di>. is vannacht een beetje in elkaar gezakt, zodat ze nu onder het puin zitten. Maar ze vinden het niet erg. hoor Ze hebben het nog nooit zo goed gehad, zeggen ze". De geleerde wierp een blik op de stofhoop, die zijn opdrachtgever hem aanwees en trok de wenkbrauwen op „Praw", mompelde hij. „Ener zeer eigen - dommelijke geschiedenis. We zullen maa< zien". Met deze woorden trok hij een sterk vergrootglas en begaf zich naar de vervallen logeergelegenheid, waar zijn as sistent Pieps hem reeds opwachtte. „Het stof beweegt", zei deze beklemd. „En daarnet heb ik een brok cement voor mijn ogen in elkaar zien zakken. De zaak verteert, waar je bijstaat". „Rust, mijn heer Pieps", maande de professor. „Wij moeten dezer zaak wetenschappelijk aan vatten en geen voorijlige volgeringen ma ken..." Zijn stem verstierf tot een toon loos gemompel, want op dat moment ont- iekte hij onder zijn loep een groot aan tal kleine figuurtjes die hem sterk ver groot aanstaarden. „Wormlijn", prevelde hij verrast. „Dat moeten ja die eier zijn, die hedennacht zijn uitgekomen!" NEDERLAND I 10.45-12.00 NOS "NOT: Schooltele- riéte. 17.00-17.40 NCRV (K): „De leeuv - los", poppenspel. DUITSLAND I 10.00 ws. 10.05 Journaal vain gis- •ravond. 10.30 Nachbarn im Osten. iocumentaireserie. 11.15 Die Um- chau. 12.25 Amusementsprogramma 2.50 Persoverzicht. 13.00-13.30 Jour naal. 16.35 (K) Nws. 16.40 V. d. kin leren. 16.50 V. d. kinderen. 17.10 (K Nieuwe emailleertechnieken. 17.30 K) Der Geist und Mrs. Muir, tv- -rie. 17.55 (K) Nws. DUITSLAND II 17.10 Voor de kleuters. 17.30 (K) Nieuws en weerber. 17.35 (K) Voor de •udere generatie. Aansluitend: lief- 1 adigheidsoproep. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- :ymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Stereo: Lichte grammo- loonmuziek en informatie. (7.33-7.38 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 De ze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Actua liteiten. 8.22 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek en informatie (Vervolg). (8 35-8.40 Van alle markten thuis, praatje voor de huisvrouw; 9.05 Ste reo: Uit eiger huis: studip-opna- men). 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte grammo- ioonmuziek. 10.50 Voor de kleuters 11.00 Nws. 11.03 Voor de huisvrouw 12.00 Stereo: Licht strijkorkest. 12.25 Stereo: Fanfare-orkest (opn.). 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Stereo: Pianore cital (gr.): klassieke muziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Stereo Lichte grammofoonmuziek. 14.20 Huize Rozengaarde, hoorspel. 15.15 Way-out: teksten en andere geluider van generzijds. 16.00 Nws. 16.03 So ciëteit Zestig minuten voor boven de zestig. NOS: 17.02 Onder de groene linde: oude liedjes. 17.20 Toerismo: toeristische informatie uit binnen- en buitenland. VARA: 17.40 Stereo: MARINUS VAN HET WOUD Apart, maar uniek wereldje" i.in korpsen, die zo verrukkelijk spelen, dat je er stil van wordt. Hei 's zonde dat de belangstelling van de zijde van het publiek zo klein blijft. Natuurlijk blijft het betaald voet bal interessanter dan de vierde klas se amateurs. Maar de vierde klasse amateurs mag je niet uitpoetsen, want daar vind je de top voet bailers van de toekomst. Zo is het ook in de muziekwereld. De topblazer in de harmonieën en fanfares vind je later in de symfonieorkesten terug", aldus de organisator van het KRO- ïïiiUzdekfeest 1970-1971, de heer Van het Woud. Veel radioluisteraars hebben zich gistermiddag boos gemaakt, toen omstreeks vier uur een uitzending over de toestand in Den Haag door KRO's actualiteitenrubriek „Echo" midden in de reportage werd afge broken, omdat de STER-reclame er in moest. Zowel bij de STER als bij de KRO vond men deze gang van zaken nog al vervelend. De heer R. Morees, hoofd algemene zaken bij de STER zei: „In principe hebben wij vaste uitzenduren. Maar de zendgemach tigden hebben de bevoegdheid om in noodgevallen het reclame-blok, te verschuiven. De bevoegdheid lag nu dus bij de KRO. Het viel mij eigen lijk ook wat tegen". Onder de titel „O, wondermooi Vietnam" vertonen CVK, IKOR, KRO, en RKK woensdagavond van 19.04 tot 19.55 uur via Nederland I in een extra lange aflevering van hun kerkeHjke informatierubriek „Ken merk" een eigen reportatge-in-kleur over Zuid-Vietnam. De film richt zich op de mogelijk heden om dit wondermooie, maar wanhopig ontwrichte land ooit weer op te bouwen. Jaarlijks worden in Vietnam hon derden miljoenen guldens gepompt voor hulp aan het volk. Ook de ker ken doen hier op grote schaal aan mee. Maar bijna al deze hulp ver dwijnt in het niets. Deels door cor ruptie en onmacht. Maar de hoofd oorzaak is het volkomen onbegrip waarmee het westen dit oosterse land tegemoet- treedt. Het westen zou zich tevreden moeten stellen met een rol op de achtergrond en zou het volledig aan de Vietnamezen moeten overlaten om te bepalen hoe zij hun toekomst willen opbouwen", aldus een toelichting bij de film. Regisseur Wim Neijman en came raman Bob Buitink hebben deze ..Kenmerk "-reportage gemaakt in samenwerking met de Wereldraad van Kerken. Zij hebben zowel vóór als tijdens hun vijf weken durende reis de hulp genoten van enkele hoogstbekwame onderzoekers: de Amerikaanse landbouwdeskundigen •Don Luce en de Vietnamese eco noom Nguyen Tang Canh, die door bun veeljarige bekendheid met het land tot de slotsom zijn gekomen dat de hulpverlening aan Vietnam radi caal moet veranderen. De film zal hierna in vele landen van de wereld worden getoond onder de ironisch bedoelde titel „Vietnam the beauti ful". De NOS-radio zal op woensdag 2 september rechtstreeks een concert uitzenden dat het Concertgebouwor kest die dag zal geven in de Royal Albert Hall in Londen. Het programma dat zal worden uitgevoerd bestaat uit de volgende werken: Don Juan van Strauss, het pianoconcert kv 491 van Mozart (met als solist Clifford Curzon) en de Symphonie Fantastique van Berlioz. TV-serie. 19.59 Progr. overzicht. WDR: 18.00 (K) Polizeifunk ruft..., tv-serie. 18.30 (K) V. d. kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.25 (K) Beat, Blues en Soul). 20.00 (K) Journaal en weerbe richt. 20.15 (K) Amusementspro gramma. 21.00 (K) Die Madchen von Rochefort, speelfilm. 23.00 (K) Jour naal, commentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 Actualiteiten en muziek 18.40 Actotung, Probe!'tv-serie. 19.10 (K) Bezaubernde Jeannie. tv-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) Reportage over het ruimtegebrek in Nederland. Aansl. 21.00 (K) Invasion von der Wega. tv-serie. 21.50 (K) Informaties on meningen uit het culturele leven 22.35 (K) Nieuws en weerbericht 22.45 (K) Reportage Contrabas en plano: moderne mu ziek. 17.55 Mededelingen. 18.00: nieuws. 18.11: Actualiteit. 18.20: Ste reo: Klink Klaar, zonder nonsens, 19.30 Nws. 19.35 Buitenlands week overzicht. 19.45 Stereo: Licht ensem ble met zangsolisten. 20.10 Stereo: Dansorkest met diverse solisten. 20.40 Ramses mag het zeggen. 21.15 Stereo: Metropole orkest. 21.45 Country en Western muziek. 22.00 Literaire herinneringen. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Actualitei ten. 22.55 Stereo: Contrasten: klas sieke en moderne muziek. 23.55-24.00 Muziek. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende voord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge- ïoor: klassieke muziek (gr.). (7.25 Koren en zien; 7.30 Nws. 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). TROS: 8.00 Nws. 8.11 Als dat zou kunnen: verzoekplatenprogramma. (8.30-8.32 Nws. 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Stereo: Geschikt voor U!semi- klassieke muziek (gr). 10.15v.d. vrouw 11.00 Nws. 11.03 Actualiteiten. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tol twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nws.; 12.41 Actuali teiten: 13.00-13.05 Raden maar...) NCRV: 14.10 Stereo: Radio Kamer orkest en zangsoliste. 15.00 In 't Zil ver: programma voor oudere luiste raars. 16.00 Nws. 16.03 Voor rle ieugd. 17.00 Stereo: Twien-Pop radio voor (w)ieners. 17.50 Overheidsvoor- l'ichting: Tekst en uitleg, rubriek van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Ingrid Drissen in gesprek met Jessa Jager-van Ven ieren, stafmedewerkster van de Verenigde Bijzondere Scholen, over de Nationale ouderavond 1970. 18.00 Stereo: Strictly Country Style: country and western rubriek. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu: actualiteiten. NOS: 19.00 Stereo: Pianospel (gr): lichte muziek. 19.10-19.20 Morele Herbewapening: Frank N. D. Buch- man, staatsman en revolutionair, ra dioportret. 19.20 Programma voor blinden en slechtzienden. 19.30 Henry Wood Promen. Concerten 1970: Het concertgebouworkest met solist: klassieke muziek. In de pauze: plm. 20.20-20.40 Bejaard ongeluk: inter view. 22.15 Geen onderdaan maar burger: reeks uitzendingen over de staatkundige vorming van de Neder lander. 22.30 Nws. 22.38 Stereo: Cosa NOSTRA Ook uw zaak. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Zing, zing, ïtg\\ lichte vokale muziekjes. 10.00 Nws. 10.03 Mengel muze: nieuw ver schenen langspeelplaten, voorzien .an kritisch commentaar. EO: 11.00 Nws. 11.03 Gospelsound: een pro gramma boordevol muziek, speciaal voor jonge mensen. AVRO: 12.00 Nws. 12.03 Zet 'm op: vrolijk platen- Diogramma. (13.00 Nws. 13.03-13.06 Radiojournaal). 14.00 Nws. 14.03 Gimmick: een duidelijk herkenbaar 'atenprogramma. 15.00 Nws. 15.03 Arbeidsvitaminen: populair verzoek platenprogramma. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Lichte grammofoonmu ziek. (17.00 Nws. 17.02-17.05 Radio journaal).

De Vallei | 1970 | | pagina 9