Pleeggezinnen gevraagd Show voor hartstichting Teleac: nog tijd en Coronation Street moet Pleegkind krijgt te weinig kans Heer Bommel en de Slijt mijt VANAVOND MORGEN Tijdelijk Eén kind INLICHTINGEN Dick Verkijk programmaos In 270 kindertehuizen zitten ruim tweeduizend kinderen van uit de ouderlijke macht ontzette vaders en moeders te springen om een paar goede pleegouders. Want ook deze kinderen willen wel eens uithuilen tegen een vol wassen schouder. TELEVISIE MAARTEN TOONDER S I RIP TELEVISIE \DIO UIT DE KERKEN WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1970 KLEINE NAAMLOZEN WILLEN ECHT THUIS 7jz zeggen wel eensKinderen zijn een zegen. Dat zal dan wel. Maar het is een feit, dat er in ons land een schreeuwende behoefte is aan pleeggezinnen. Zijn kinderen een zegen? Binnen on ze veilige huiskamers vinden wij van onze eigen kinderen misschien van wél. Als het maar niet om pleegkinderen gaat. Want die hebben nog steeds te weinig plaats in onze gedachtenwereld. Wij vergeten hen gewoon. Goed, wij vinden het allemaal erg zielig, dat die in feite héél gewone kin deren door hun eigen ouders door een hel van frustraties zijn gesleurd...dat die kinderen daardoor misschien wat achterdochtiger en moeilijker opvoe- baar zijn geworden...dat die kinderen daardoor vaak wat achterstand op school hebben opgelopen. Maar om nou te zeggen: kom, we nemen een pleeg kind in ons gezin, om te helpen...nee. Dat komt niet in ons hoofd op. In Brabant en Limburg gaat de re gionale centrale voor pleeggezinnen binnenkort actie voeren om pleeggezin nen te werven. Het is niets nieuws. Zoiets gebeurt wel meer. Maar het is aanleiding om je af te vragen waarom wij het pleegkind zo weinig kansen ge ven. Een paar cijfers: in ons land wordt de opvoeding van ruim veertigduizend kinderen op een of andere wijze door kinderbeschermers begeleid. Achttien duizend kinderen hiervan zijn in op dracht van de rechter bij hun ouders weggehaald, omdat hun vaders en/of moeders bewust of onbewust in hun opvoedkundige plichten zijn tekort ge schoten. De resterende 22-duizend kin deren staan dus wel onder toezicht, maar mogen in het algemeen bij hun eigen ouders blijven wonen. Het gaat dus vooral om genoemde achttienduizend kinderen die niet meer thuis wonen. Voor achtduizend van hen zijn al pleegouders gevonden. Er zitten er nog tienduizend in kindertehuizen. Hiervan zijn er zeker tweeduizend die zo naar een pleeggezin zouden kunnen verhuizen... wanneer er voldoende van deze gezinnen zouden zijn. Want het verblijf in een nor maal gezin ook al is het in een pleeggezin is volgens deskundigen een heel wat gezondere omgeving voor een kind dan het uit zichtloze wonen in een kindertehuis. van de achtduizend pleeggezinnen, die er al zijn: Mevrouw Ria K. (45) en haar 49-jarige man uit Bleiswijk. Zij zijn kinderloos. Mevr. K. was tot voor kort verpleegster. Haar man is assistent-inkoi>er. Sinds twee jaar heeft het echtpaar twee pleegkinderen de achtjarige Antoine en zijn zusje Yvonne (6). Yvonne was zes weken oud toen de justitie haar bij haar ouders weghaalde. Antoine was ruim één jaar. Mevrouw K. zegt: „Nadat wij twee jaar geleden een televisie-programma over pleegkinderen hadden gezien, wilden wij iets voor deze kinderen doen. Wij wilden dom-weg helpen" ONS argument was beslist niet, dat wij zo dolgraag kinderen wilden hebben. Als verpleegster kon ik mijn energie en sociale liefde toch wel wijt. In mijn beroep werkte ik immers de hele dag met levend, hulp behoevend materiaal. Nee, wij wilden gewoon de kinde ren helpen, die vaak zonder enige hoop in kindertehui zen zitten". „Voordat wij deze stap zetten hebben mijn, man en ik natuurlijk grondig met elkaar overlegd. En ik moet zeggen, dat wij er geen spijt van hebben. Ik kan ieder echtpaar dat om sociale motieven een pleegkind wil helpen, aanraden het óók te doen" IK geloof wel dat wij als pleegouders in een gunstige situatie zitten. Antoine en Yvonne zijn bijvoorbeeld nooit moeilijk opvoedbaar geweest. Frustraties hadden zij niet. Zij waren immers nog veel te klein toen zij van thuis werden weggehaald" „Maar Ik geloof niet zo in al die verhalen, dat pleeg kinderen moeilijk opvoedbaar zouden zijn. Dat mag voor pleegouders ook geen punt zijn. Het gaat je door merg en been als je in die kindertehuizen al die kinderen ziet zitten zonder vader en moeder. Als je zoiets één keer hebt gezien, dan kom je er niet meer onder-uit: Dan wil je helpen". Het grootste struikelblok voor de naar pleeggezinnen zoekende kinderbe schermers is dat er maar weinig ouder paren bereid zijn te accepteren dat het opvoeden van een pleegkind in principe een tijdelijke zaak is. Want het streven van iedere voogdijvereniging blijft, dat zo'n kind, zodra dat mogelijk is. weer naar zijn eigen vader en moeder terug gaat. Adjunct-directeur J. Balier van de stichting Voor het Kind (een dienstver lende organisatie van de Nationale Fe deratie voor Kincderbescherming) zegt: „Er zijn heus wel echtparen die een voogdij-kipd willen opnemen omdat zij er nog zo graag een kind bij willen hebben. Zij willen dus een pleegkind uit romantische of sentimentele over wegingen. Dat alléén vinden wij geen goed uitgangspunt. De beste pleeggezin nen zijn die welke zo'n kind accepteren uit sociale motieven, omdat zij dat kind willen hélpen, in combinatie met een stuk eigenbelang." „Wij geloven niet zo," zegt de heer Baller, „in de duurzaamheid van een pleegouderschap, wanneer er helemaal geen eigenbelang in het spel is. Neem nou een sociaal voelend gezin met één kind. dat graag een voogdijkind zou willen helpen. Het zou duidelijk in het belang van die vader en moeder en van dat enig-kind zijn. wanneer er een tweede kind in dat gezin zou komen. In zo'n situatie zou een pleegkind hele maal op zijn plaats zijn." „De ervaring leert, dat na iedere voorlichtings- ol' wervingscampagne veel echtparen zich aanmelden om een pleegkind op te nemen. Maar de erva ring leert ook, dat slechts ongeveer éénderde van deze aanmeldingen door de selectie komt. Veel echtparen bij voorbeeld trekken eigener beweging te rug, waneer blijkt wat het pleegouder- schap in werkelijkheid eigenlijk bete kent. Bovendien vallen vee] echtparen af wanneer maatschappelijk werkers van de voogdijvereniging de motieven en achtergronden gaan onderzoeken waarom men een pleegkind wil." „Er zijn te weinig echtparen geschikt om als pleegouders op te treden." zegt de heer Baller. „De combinatie sociaal gevoel, eigenbelang en het accepteren van de tijdelijkheid van het pleegou derschap, is erg zeldzaam." „Bovendien is het voor sommige ge zinnen ook in financieel opzicht niet aantrekkelijk een pleegkind te accepte ren. Justitie betaalt de pleegouders tus sen de 4,50 en 8,75 gulden per dag. Daarvan kun je in deze tijd nauwelijks een kind onderhouden. Het is een tege moetkoming in kosten." Akkoord, maar wordt het dan niet hoog tijd dat deze vergoedingen worden verhoogd? „Natuurlijk wel,'' zegt de heer Baller, „maar in de praktijk is dat ook nauwe lijks een probleem. Het komt zelden voor dat een pleegouderschap niet doorgaat om financiële redenen. Vooral voor grotere pleegkinderen is het mi nisterie vaak bereid de pleegouders iets meer dan het maximum te betalen." Reëler vindt de heer Baller het be zwaar van veel pleegouders, dat zij re gelmatig een of soms meer maatschap pelijk werkers als pottenkijkers over de vloer krijgen, om te controleren of de opvoeding van het pleegkind wel goed wordt aangepakt. „Dat is vooral pijnlijk voor ouders die. zeker wat betreft de opvoeding van hun eigen kinderen, allesbehalve begin ners zijn. Het vraagt veel tact. Zowel van de kant van de maatschappelijk werker als van de kant van de plee gouders." Echtparen die wat méér willen weten over het opnemen van pleeg kinderen in hun gezin kunnen zich schriftelijk melden bij de actie „'n Nieuw Begin", postbus 5500 in Amsterdam. Zij kunnen ook terecht bij het volgend adres: Gelders- Overijsselse Pleeggezinnen-centrale, Bergstraat 45-49, Deventer. Tel. 05700-12248. Onder de kristallen luchters van het gerestaureerde slot van Zeist wordt woensdagavond 2 september tijdens een galashow van de meest elegante creaties voor het komende seizoen de fine fleur van de Nederlandse confec- tievvereld verwacht. De avond wordt georganiseerd door het modehuis maison Kuiper Zeist, dat daarmee zijn 25-jarig bestaan viert, en de opbrengst komt in zijn geheel ten goede van de Nederlandse hartstichting. Op Schiphol arriveerde deze week een topmodel uit Londen, het film sterretje Tania Mallet, die tot de mooie vrouwen behoorde uit de film „Goldfinger" met James Bond. Zij toonde reeds nu voor de fotografen op de rustieke binnenplaats van het vo rig j^r door prins Claus heropende slot modellen, die op de galashow door een 15-tal mannequins zullen worden gepresenteerd. Het zijn creaties uil de haute con fection, uit de boutique-collecties van Jean Patou, Lanvin, Ferragamo. Avolio en haute couture modellen van Balmain en Yves .Saint Laurent. Afgewisseld met kostbare bontmodcllen. De stichting Televisie Academie (teleac) zal zich moeten beperken tot de minst discutabele programma's, die niet door de omroeporganisaties zouden kunnen worden geclaimd, zoland dc plaats van Teleac in het geheel niet duidelijk door de Kamer is bepaald. Dit zei dinsdagmiddag de directeur van Teleac, de heer A. A. Sterman, bij de bekendmaking van het nieuwe cursusprogramma 1970-1971. Ook de zeer beperkte financiële middelen en de even beperkte zend tijd vormen volgens de heer Ster man een rem op de activiteiten van Teleac. De stichting krijgt uit de omroepbijdragen momenteel een be drag van f 4500,voor elk uur pro- duktie. Dit is een derde van hetgeen dt omroepvereniginge krijgen. Vol gend jaar zal dit bedrag echter naar alle waarschijnlijkheid worden ver hoogd tot f 5500,— per uur. „Maar als we ons werk goed willen doen zouden we op deze basis met aan zienlijke tekorten moeten werken,'" aldus de heer Sterman, die zei dat de kwaliteit van de Teleac-program- ma's nog voor verbetering vatbaar is. Gezien de duidelijke positie van Teleac moest men zich voorlopig be perken tot die programma's, waarin nel element van het onderwijs dui delijk op de voorgrond treedt. Niettemin is Teleac bezig-met een basisverbreding in die zin, dat ge werkt wordt aan een aantal cursus sen op multi-mediaire basis, be stemd voor diegenen, die in hun ei gen werksituatie niet helemaal meer meekunnen, en voor de werkende jongeren. Deze opzet voorziet in cur sussen via radio en televisie, aange vuld met schriftelijk werk en stu diedagen. De realisering van deze plannen hangt in belangrijke mate at' van de financiële middelen en de zendtijd. Momenteel worden besprekingen gevoerd met de vakbonden om te komen tot een of meer cursussen over sociale wetgeving. Het komende seizoen zullen in to taal vijftien verschillende cursussen worden gegeven, te weten: Dammen (15 lessen). Engels (5 lessen), model begrip in wetenschap en techniek NOS—medewerker Dick Verkijk heeft in een aangetekend schrijven aan de Tsjechische autoriteiten in Praag, beroep aangetekend tegen zijn arrestatie en uitwijzing, enkele we ken geleden. Hij zou zich schuldig hebben ge maakt. aan ongeoorloofde journa listieke activiteiten, vijandelijke ac tiviteiten en valse voorlichting. Dick Verkijk bestrijdt dat. Hij meqnt geen enkele wet te hebben overtreden. Hij vraagt herziening van het uitwijzingsbesluit. NEDERLAND I 18.45 NOS: Pipo de clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 CVK/IKOR RKK: (K) Ken merk: O, wondermooi Vietnam, film re port age. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 P.P.: Uitzending van Democra ten 66. 20.30 Uitzending Stichtjng Socutera. 20.35 NOS: Gaslicht, speelfilm. 22.25 Studio Sport. 22.50 (K) Journaal. NOS NOT: 22.55-23.15 Voorlichtings- progr. school-TV-serie over ont wikkelingshulp en vredesvraag stukken. NEDERLAND 1 18.45 Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 NCRV: De Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.13 Koeboe de Koe, jeugdserie (2). 19.33 (K) De Bremer Stadsmuzikan ten, muzikale tekenfilm. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV(K) Lang Leve de-ope rette, operettefragmenten. 21.05 (K) Spel zonder grenzen, inter - n atiomaat wedstrijdprogramm a 22.20 Dagsluiting. 6967 Heer Ollie keek ontsteld naar de ruïne van zijn garage, die zienderogen tot poederstof verviel. „Hoe vreselijk", sprak hij toonloos. „Wanneer de eitjes uitgekomen zijn. zit ten de kleintjes nu onder deze puinhoop!"* „Praw!" riep de professor kraaiend uit „Ze hebben dezer steenslag ja zelf ver oorzaakt! Uwe kleintjes zijn maaien, mijn heer Boml! Onbekende specimen der an thropoda! Een groter vinding, die men wellicht der Prwyt/kofsk) memel noe men zal! Hier is ener laboratoriumonder zoek geboden, mijnheer Pieps. Schep eni ge maaien ii}«Ni glaslein, bid ik u". Nu ontwaakte heer Ollie uit zijn be klemming. „Niets daarvan!" riep hij uit. „Deze kleine wezens zijn mijo gasten, en ik kan niet toestaan, dat ze ruw behandeld wor den. Ze moeten bij hun ouders blijven en niet in een glaslijn!" De geleerde wendde zich met een ruk >m en fronste de wenkbrauwen. ..Kwatsj!" snauwde hij. „Uwe gasten zijn petrofagen en verdienen ener krach tiger bestudering. Sta der wetenschap niet in der weg met uw gefreumel!" Heer Bommel liet zich dit natuurlijk niet zeggen, en al spoedig ontstond er een opgewonden gesprek dat tot ver in de omtrek hoorbaar was. Tom Poes, die een ochtendwandeling maakte, werd hierdoor aangetrokken en hij keek verbaasd naar de stofmassa, die eens een nieuwe garage geweest was. Hij begreep, dat er in de afgelopen nacht heel wat gebeurd moest zijn: maar voordat hij inlichtingen had kunnen vragen werd zijn aandacht getrokken door twee insecten. Het waren Maaike en Memel Parduin, die van de puinhoop naar Bommelstein vlogen. „Voor de kinderen is nu voorlopig goed gezorgd", hoorde hij de eerste zeggen. (12 lessen), biovisie (4 lessen), verga dering en groepsgesprek (9) land bouw (16), nascholing huisartsen (4). Frans (20). wiskunde, tv bij onder wijs en instructie (7). bouwen en wonen (16) sterrenkunde (14), stude ren (8) ehbo en verkeer (12). rlou het nog tvat worden tussen Frank Barlow en Christine Hardman? En tussen Mister Swindley en Miss Nugent? Het kan zijn dat we nooit een antwoord op deze vragen krijgen, want de pro grammaleiding van de VARA sug gereert ernstig te overwegen, Co ronation Street" met ingang van het nieuwe tv-seizoen af te breken. Er is ongetwijfeld wel ruimte voor tal van andere amusementspro gramma's, maar uitgerekend voor „Coronation Street" is er voorlopig niet meer dan 26 minuten zendtijd beschikbaar op de maandagavond en de kans bestaat zelfs, dat deze Engelse serie in die tijdspanne het veld zal moeten ruimen voor de Lucy-show, die nu eenmaal meer kijkers trekt, iets hoger gewaar deerd wordt en dus het meeste uit zicht biedt op een zo groot mogelij ke VARA-aanhang. De Vereni gingsraad van de VARA zal zater dag a.s. moeten beslissen: óf Lucy weg, óf Coronation Streettegen de vlakte. Al ben ik als tv-recensent dan maar een eenling en helaas geen ingezonden-stukkenschrijver of lid van die verenigingsraad, ik durf toch te zeggen dat ,,ik en velen met mij" hopen dat Coronation Street.niet verdwijnt. Goed, ik weet wel dat er minstens zo velen zijn die een afschuwelijke hekel aan ,dat mens met dat haarnetje" (Ena Sharpies) en een kennis van me bestempelt „Coronation Street" zelfs als „prostitutie van het proletariaat." Oké. Maar ik ben nu eenmaal een beetje ge hecht geraakt aan die goedige Jack Walker (eigenaar van The Rovers Return), zijn would-be lady Annie Walker, de wat hoekige Len Fairclough, het jieve en naïeve ou de vrouwtje Minnie Caldwell, de zo lekker met haar ogen draaiende, guitige tiener Sheila, die door-en door vrouwelijke Elsie Tanner en zelfs die verschrikkelijke Martha Longhurst (dat ouwe mens mét dat brilletje op). En dat heus niet op basis van 22.25-22.30 NOS: (K) Jdurnaal. DUITSLAND I (Region, progr.: NDR: 18.00 Cul tuurspiegel. 18.30 (K) Act. 18.45 (K) 5^ndm annet j e18.55 Nordschau- Magazin. 19.26 (K) Stewardessen, tv-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.00 (K) Die Alpen Die Brücke Europas, tv-serie. 18.30 (K) v.d. kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met nws. 19.25 (K) Mein Freund Ben, tv-serie). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 Psy chologie der Spione, film. 21.05 (K) Spel zonder Grenzen, steden toernooi. 22.20 (K) Die Moden-Show. 23.05 (K) Journaa'l, commentaar en weerbe richt. DUITSLAND II 18.05 (K) Act. en muz. 18.40 West- lich von Santa Fé. tv-serie. 19.10 John Klin-gs Abenteuer. tv-serie. 19.45 (K) Nws., act. en weerber. 20.15 (K) Informaties en meningen over act. Aansl.: Nws. 21.00 (K) Die Welt des Pirandello, film. 22.15 (K) Nws. en weerber. 22.25-23.10 Reportage. NEDERLAND I 10.43-12.00 en 14.25-15.00 u. NOS/NOT: Schooltelevisie. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. van gis teravond. 10.30 Die Reifenspur, film. II.30 Informaties en meningen over actualiteiten. 12.15 Voordracht. 12.50 Persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nws. 16.40 (K) v.d. kinde ren. 17.25 (K) Crosstadt-Jugend lm. 17.55 (K) Nws. DUITSLAND II 17.30 (K) Nws. en weerbericht. 7.30 „...18-20 nur nicht passen" xaat en muziek. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- ymnastiek. 7.20 Stereo: Li. gr.muz. .00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Ste- eo: Li. gr.muz. (8.30-8.33 De groen man). 8.50 Morgenwijding. 9.0( Ciassieke kamermuz. (opn.). 9.3f .Vaterstanden. 9.40 In wiens kraan vomt het van pas?: progr. over ko- >en en verkopen. 10.00 Voor d< 'cleuters. 10.10 Arbeidsvit.: populaii verzoekplatenprogr. (11.00-11.02 Nws.). 11.30 Voor de vrouw. (11.5? Beursberichten). 12.30 Modern plat teland. 12.35 Sportrevue. 13.00 Nw: 3.11 Radiojournaal. 13.30 Stereo: Muzikantenuur: I. Clavectmbelreci-- tal: moderne en klassieke muz.; II Tenor en piano: Schotse liederen III. Instrumentaal ensemble: klas sieke muz. 14.30 't Is historisch progr. over geschiedenis. 15.00 Voor oe zieken. 16.00 Nws. 16.02 Land der Muzen: kunstkroniek 17.00 Birti Licht pl.progr. 17.30 O, een rondje radio. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.20 Uitzending van D'66. 18.30 Stereo: Country and Wes tern Show. (opn.). 19.00 Stereo: Big Band Beat: moderne muz. 19.25 ge- een of andere sentimentaliteit, maar omdat de bewoners van Co ronation Street zulke levensechte mensen met zulke herkenbare goe de en kwade trekjes zijn, dat je niet of nauwelijks kunt geloven dat ze door acteurs en actrices worden gespeeld. Ik geef onmiddellijk toe, dat Coronation Street" je niet zo op windt als Lucy en de vele andere series uit het lach-of-ik-schiet-gen- re, Peyton Place" (die met de ro mantiek van nog niet geëmanci peerde damesblaadjes de ene traan na de andere over je wangen doet biggelenik vind die serie fi guurlijk dan ook om te huilen!) en „De Wrekers" en soortgelijke se ries, die er aan meehelpen dat ons vermogen tot agressie, moord en doodslag een beetje \n leven wordt gehouden. Maar juist dat bijna saaie, dat eentonige van het dagelijkse leven in Coronation Streetgeeft je, volgens mij, als tv-kijker juist dat heerlijke ontspannen gevoel waar door je na gedane dagtaak (of als tv-recensent vóór te doene avond taak) zo lekker een uurtje achter over in je stoel kunt blijven liggen, net als bij die op het eerste gezicht zo „lege", maar bij nader aanzien meesterlijke Andy Williams-show Waarbij „Coronation Street" dan nog het voordeel heeft, dat je je niet ergert aan Amerikaans „slang". Nu zult U zeggen: ja, maar „Co ronation Street" kent geen einde en we liggen daarmee al zoveel ja ren achter op Engeland. Hierop zou ik willen reageren met hetgeen Parool-collega Wim Jungman (kennelijk ook een C.R.-fan) dezer dagen in zijn krant schreef: „Als ik die omroepbestuurder was. zou ik eens proberen met een korte inhoud van het voorafgaande die achterstand grotendeels weg te werken, om daarna met een uur per week bij te blijven. Maar ja, mij vragen ze zoiets niet." J. v. d. K. sproken brief. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Mens en Bijbel: serie gesprek ken over de liturgie. 19.45 Theologie notities. AVRO: 20.05 Stereo: Groot Omroep strijkorkest en groot om roep BLaasorkest: klassieke en mo dern» muz. 22.00 003: cabaretliedjes. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Hongaars Zi geunerorkest. 23.20 Stereo: Japanse muz. (gr.). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klas sieke muz. (gr.). (7.30 Nws.; 7.32 Act: 7.50 Overweging; 8.00-8.10 Nws.). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de vrouw). NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?: pedagogische kroniek. 10.20 Stereo: Muz. uit de Barok. KRO: 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast. gev. progr. (12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Hier en Nu: act.). 14.05 School radio. 14.30 Stereo: The Kilima Ha- waiians Show. 15.00 Hervormde middagdienst. NOS: 15.30 Skivatoon: informatie over nieuwe langspeel- schijven. (16.00-16.02 Nws.). 16.15 Meer over minder: een progr. met meer informatie over mensen en dingen, die minder op de voorgrond treden. NCRV: 17.45 Hier en Nu: act. 19.00 Spectrum: maatschappelijke vraagstukken nader belicht. 19.15 Stereo: Leger des Heilskwartier (opn.). 19.30 Entr'act: een gev. progr. tussen zomer en winter. 21.00 De jeugd op eigen wieken, seriehoorspel (deel 14). 21.31 Geestelijke koorliede ten (gr.). 21.50 Stereo: kerkorgelcon cert: klassieke muz. 22.20 Avondo verdenking. 22.30 Nws. 22.38 Parle- mentso verzicht. 22.50 Vakantietoe slag: actuele informatie over alle fa cetten van het toerisme. 23.15 Ste reo: Jazz-Time. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Terug van weggeweest: muz. van toen voor Luisteraars van nu. 9.30 Zzzoef..!: eer. instrumentaal progr. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie. (11.00 Nws.). NOS: 12.00 Nws. 12.03 Pop-Slick. KRO: 13.00 Nws. 13.03 Waarom niet: ontspannen lunchprogr. 14.00 Nws. 14.03 Holster: een mixture van oor f-n country. (15.00-15.02 Nws.). 16.00 \TWS. 16.03 lORRRrrrr....: pop-maga- ine. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Draaijij- •fdraaiik: verzoekplaten. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lathum en Giesbeek: Colenbrander te Waarde; te Zwar- ebroek-Terschuur: A. Baars te Pa- jendrecht. Bedankt voor Wageningen (vac. C. de Bruyn): M. van der Bosch e Goes; voor Randwijk: A. G. Ha ng te Nieuwland. Gereformeerde Kerken Beroepen te Achlum (tevens gees- •lijke verzorging psychiatrische in- ichtingen te Franeker): D. de Vries e Neede; te Zevenhuizen (Gr.): R. der Nederlanden te Middenmeer. Gereformeerde Kerken Vrygemaakl Beroepen te Dalfsen: J. Slotman t- Urk.

De Vallei | 1970 | | pagina 9