Beide Vietnams geloven in bun overwinning, maar: A VR O-tv brengt veel witschge Nederlands toneel Vannavond „Revue Nederlandse Plaat „Pipo" Cor verliest kort geding Braziliaans voetbal Heer Bommel en de Slijtmijt Prijs der kritiek voor Ritsaert ten Cate („mickery") Bernard Noel "J" Shorn Films programmaos LEVENSWIJZE MORAAL TELEVISIE MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE 'ADIO UIT DE KERKEN VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1970 TUSSEN SAIGON EN HANOI NU BREDERE KLOOF SAIGON Bezoekers van Vietnam kunnen zowel in Hanoi als in Saigon „bewijzen" vinden voor praktisch alle:- wat zij over de oorlog willen geloven Met evenveel vuur als de vaste over tuiging dat de tijd in het voordeel van de spreker is, verzekeren de leiders in Noord- en Zuid-Vietnam verslaggevers dat zij, ondanks de lange lijdensweg in het jaar 1970, tekenen bespeuren van de uiteindelijke overwinning. In Hanoi geeft de Noordvietnamese minister van Buitenlandse Zaken Nguyen Duy Trinh de communistische interpretatie van de gebeurtenissen: Het Zuidvietnamse volk wil boven al les onafhankelijkheid in een land waaruit alle buitenlandse strijdkrachten zijn teruggetrokken en zullen zich uit vaderlandsliefde blijven opofferen tot dat dit doel verwezenlijkt is. Doordat de Verenigde Staten een enorm Vietnamees leger onder leiding van een kleine generaalskliek van wa pens voorzien, duurt de oorlog langer, maar tenslotte zullen de machten voor de nationale bevrijding zegevieren. Een paar generaals zullen misschien veilig weten te stellen bij hun fortuinen in Zwitserland, en Zuid-Vietnam wordt dan een onafhankelijk, neutrale staat die in vrede leeft, zo luidt Hanoi's le zing. De verdediging van de zienswijze van de regering in Saigon is bij luitenant- generaal Hoang Xuan Lam in be kwamen handen. Lam voert het bevel over de tactissche zone van het eerste korps, twee infanteriedivisies en vijf provinciale bestuurseenheden. Zijn troepen aan de 17de breedtegraad, vor men een schild tegen de invallers uit het noorden. Waarom onze mensen doorvechten? Ommdat zij het idee om onder commu nistische overheersing te moeten leven, onverdraaglijk vinden", aldus Lam. „Wij weten dat als wij vrij zijn, wij moeten vechten. Ik heb 150.000 militai ren en duizenden territoriale eenheden wider mijn bevel, die over het gehele gebied van het eerste korps zijn ver breid, niet. een van mijn peletons is gedeserteerd. „De communisten beweren dat zij desnoods nog 10 jaar zullen vechten. Wij vechten langer en zullen win nen", zo verzekert hij. Reizend van de door chemische strijd middelen vergiftigde weiden van de ge demilitariseerde zone naar het rijke groen van de Mekong-delta, ontmoet men geen enkele twijfelaar in het Zuid- vietnamese officierskorps. Maar ook de troepen van het volksleger in Noord- Vietnam zien er goed getraind uit en schijnen voorzien te zijn van het beste wat het land te leveren heeft. In Zuid-Vietnam hebben de 18 maan den die verstreken zijn sinds de Ameri kanen met hun beleid van Vietnamise- ring begonnen, het Zuidvietnamese le ger (ARVN) beslist goed gedaan. Het ARVN is overstelpt met militair mate rieel uit de Amerikaanse reserve, ter wijl door verruiming van de fondsen mede door Amerikaanse schenkingen hel aantal geregelde militairen verdub beld is. Het grote verschil tussen de beide Vietnams betreft echter niet de legers, maar de wijze van leven van de bevol king en het straatbeeld. In het noorden is het leven hard, arbeidzaam en eento nig. De communistische staat distri bueert alleen de absoluut noodzakelijke dingen om in leven té blijven. De kle ding is uniform. Van de bevolking wordt werken en nog eens werken en totale discipline geëist. Zelfopoffering voor Vietnam héél Vietnam is de leuze. De propagandaleuzen van Hanoi zeg gen: „Zuid-Vietnam, onze bloedverwan ten", „bevrijd het Zuiden verdedig het noorden werk voor de hereni ging", „vastberaden op naar de over winning". Het leven in het zuiden is ontstuimi- ger en overvloediger. De winkels puilen uit van de luxe artikelen, maar daar voor zitten invaliden te bedelen. Onder een regering, waarin legerofficieren de boventoon voeren, dingen meer dan een dozijn partijen naar dp gunst van de kiezers. 40 kranten, die in particuliere handen zijn, brengen even zoveel me ningen in Saigon in omloop, voor zover de regering niet ingrijpt. De propaganda van Saigon zegt: „Wie de VC vernietigt, helpt bij de opbouw van het land", „samenwerking met de VC is zelfvernietiging", en „overwin ning door vernietiging van de VC VC betekent natuurlijk de Viet Cong, Zuidvietnamezen die tegen de regering vechten. Noord-Vietnam heeft sinds 1954 geen burgeroorlog gehad. De oorlog in Zuid-Vietnam is nooit geëindigd, of dit nu de burgeroorlog of invasie uit het noorden was, of beiden. In het noorden geldt een strikte mo raal in het openbare teven. Geen fooien, geen gebedel, geen diefstallen, geen plaats voor koppelaarsters. In het zuiden zijn de steden die over vol met vluchtelingen zijn, een asfalt- jungle van de misdaad. Corruptie in het zakenleven wordt openlijk geduld. Het stelen van polshorloges is een sport voor de tieners. Hanoi kan saai zijn. Een bezoeker wordt begeleid op een zorgvuldig voor bereide tour. Saigon is een bruisende stad. Een bezoeker valt als grootste ver schil op de Amerikaanse aanwezigheid, die haast overweldigend in het zuiden is. Je kan haast nergens gaan of je ziet Amerikaanse borden en opschriften. ROTTERDAM De leider van de stichting Mickery, de heer Ritsaert ten Cate, is woensdag in Rotterdams nieu we n»fpleintheater onderscheiden met de Prjjs der Kritiek '69-'70 van de kring van Nederlandse Toneelcritici. Uit handen van voorzitter W. Boswin kel heeft hij de bij de onderscheiding behorendee legpenning, ontworpen door Wilfried Put, ontvangen. De Prijs der Kritiek is de laureaat ten deel gevallen voor de wijze, waarop hij al enige jaren lang onder moeilijke omstandigheden, die sinds korte tijd iets gunstiger zijn geworden, zijn the atertje in Loenersloot heeft weten te maken tot „een der belangrijkste expe rimenteertonelen van Nederland". Dit is met name. aldus de toneelcritici, het afgelopen seizoen gebleken door het brengen van een doorlopend program ma en het verzorgen van landelijke tournees voor buitenlandse groepen. PARIJS De Franse acteur Bernard Noel is woensdag op 44-jarige leeftijd na een langdurige ziekte overleden. Behalve als toneelspler o.a. bij de Comedie Frangaise is Noel opgetre den in films als „Feu Follet" van Louis Malle. „La Ronde" van Vadim en „Une femme mariée" van Godard. Voorts heeft hij gespeeld in vrscheidene tele visiespelen. Groot is het verschil ook in het straat beeld van Saigon en Hanoi. In Hanoi kale straten, met slechts enkele men sen op de fiets, in Saigon bijzonder druk verkeer. Een marmeren herdenkingszuil, die ook al is hij pas twee jaar oud er reeds vervallen uitziet, staat in een klein on verzorgd park in Da Nang. Niets op het monument zegt wat de reden is, dat het daar staat. Maar een bordje op de om heining van het park zegt, dat de zuil „door de Amerikaanse regering ge schonken werd aan het volk van Zuid- Vietnam". Op weg van Da Nang naar Hué langs kustweg no. 1 nadat een mijnoprui- mingspatrouille zijn normale morgen controle heeft uitgevoerd, wordt de rei zigers door borden langs de weg ver maand. dat „het afvuren van wapens uit voertuigen verboden is, tenzij men door de vijand wordt aangevallen". Verder naar het noorden waarschuwt een bord langs de weg „geen voedsel naar kinderen te gooien". Op alle regeringsniveaus wordt Noord- Vietnam door Vietnamezen bestuurd. Geen plattelandsdistrict in Zuid-Viet nam is fe klein of afgelegen om door de Amerikanen over het hoofd gezien te worden. Er zijn 259 districten en elk heefl een groep van Amerikaanse advi seurs. Deze adviseurs verdienen vijf maal zo veel als een districtshoofd. Zij wonen in tehuizen van de Amerikaanse regering waar een diner met biefstuk 75 dollar cents en een drankje aan de bar 30 dol lar cents kost. Een districtshoofd heeft door de onge breidelde inflatie moeite om de eindjes aan elkaar te knopen, ondanks zijn ma gere bezoldiging als majoor in het leger. Hij luistert naar Amerikanen die mis schien tien jaar jonger dan hij zijn en slechts een half jaar in Vietnam zijn, maar die hem toch via hun Vietnameze tolken vertellen hoe hij zijn functie be-- ter kan vervullen. De AVRO heeft gisteren de plan nen ontvouwd, die de komende win termaanden op radio en televisie zul len resulteren in een groot aantal programma's. Voor wat de televisie betreft blijft het show-karakter dat de AVRO als omroep al jaren heeft gehandhaafd. Maar opmerkelijk is dat daarnaast ook uitgebreid aandacht besteed zal worden aan het toneel, met name het orgieel Nederlandse toneel. Wanneer alle plannen volledig kunnen worden uitgevoerd, zullen niet minder dan negentien uitzendin gen van oorspronkelijk Nederlands toneelwerk plaats hebben. Een kleine greep uit dit vaderland se oeuvre het boek „lijmen, Het Been" van Willem Elsschot werd door Walter van der Kamp voor tele visie bewerkt en zal in vijf afleve ringen worden uitgezonden (hoofd rollen: Ton Lensink, Bod de lange en Magda Janssens); Margo Minco schrijft een avondvullend stuk; Hugo Claus heeft toestemming gegeven voor een studiobewerking van „Sui ker", Leo Derksen schrijft een thril ler en AVRO's Drama Workshop le vert weer stukken van jonge toneel schrijvers. ;j Het show-element zal tot uitdruk- king worden gebracht in ondermeer, de serie „Ster van de maand" met Corr.y Brokken, Gert en Hermien, Mireille Mathieu en Willeke Aberti; vier Engelbert Humperdinck Shows; een serie Mounties-shows; vier shows rond Max Tailleur; twee André van Duyn-shows; op de dins dagavonden maandelijks een mu ziekprogramma met de titel „Muziek :s troef", gepresenteerd door Pim Ja cobs; twee „Walden en Muyselaar" shows, en verder nog tal van inci dentele andere showprogramma's. Cabaretier Paul van Vliet zal van af januari voor de AVRO maande lijks een „late night show" presente ren. Het programma „Poéts, of de avonturen van de verborgen came ra". waarop vorig seizoen nogal wat kritiek is geweest, komt in een ge wijzigde vorm terug. De presentator zal de onderdelen niet alleen maar aankondigen, maar ook waar nodig van commentaar voorzien. Willem Duys zal zijn „Vuist" iede re veertien dagen ballen. Niet zoals tot nu toe vanuit de Singer Concert zaal in Laren maar vanuit theater ,,'t Spant" in Bussum. Het program ma zal in het vervolg vrijdagsavonds Ie zien zijn. De filmafdeling van de AVRO heeft voor de komende wintertijd vanzelfsprekend Peyton Place" in petto. Verder zijn er een aantal „spe cials" in het buitenland gekocht met in de hoofdrollen: Julie Andrews en Harry Belafonte, Barbra Streisand. Anne Bancroft, Dionne Warwick, Raquel Welch en Frank Sinatra. Nieuwe series zijn: „The Governor and J. J." handelend over een Ame rikaanse gouverneur en zijn hippe dochter; The Carol Burnett Show, een humoristische serie en Geheimen der Zee. Daarnaast staan nog een aantal speelfilms op het programma. Pière Janssen en Leen Timp zullen in een serie van acht uitzendingen op cte zondagavond weer hun „Kunst grepen" gaan brengen. Deze popgroep (Tee Set) vormt maar een zeer ge ring aantal van de driehonderd, artiesten, die van avond in de con greszaal van het Jaarbeursge bouw in Utrecht én via de NCRV tv (Nederland l. van 20.20 tot 23.10 uur met slechts een kleine onder breking) komen opdraven in de Revue van de Nederlandse Plaat". In deze show. die door genoem de omroepvereni ging en de Stich ting Collectieve Grammofoonplaten Campagne wordt georganiseerd, zult u verder (in kleur) onder anderen kunnen zien en horen: Marco Bakker en Patricia Madden, Brainbox, Johnny Jordaan en Tante Leen, Ted Eas- tons Jazzbandhet. Cocktailtrio. Saskia en Serge, Clover Leaf, Al bert Mol, Oebele, The Shuffles, Sja- kie Schram, Leo Unger, De Jantjes, het Kwartet Ad van der Hoed. Thé- rèse Steinetz, John Woodhouse, F rits Lambrechts, Willy Car on en Marilyn Tyler en de Mastreechter Staar. De AVRO zal het komende winter seizoen maandelijks toch weer sa menvattingen van voetbalwedstrij den gaan uitzenden. Vorig jaar zond de AVRO Engelse league-wedstrijden uit. De KNVB heeft daar ernstig bezwaar tegen ge maakt en enkele weken geleden zelfs een verbod uitgevaardigd dat te doen. Dat werd doorgespeeld naar de Engelse voetbalbond, die daarop de televisiemaatschappij ITV verbood ten behoeve van de AVRO nog films te maken van Engelse wedstrijden. Siebe van der Zee, directeur van het AVRO-televisiebedrijf zei giste ren echter, dat de AVRO zelf wel zal uitmaken welke programma's zij zal uitzenden en dat zij daarvoor de KNVB niet nodig heeft. Een en ander heeft tot resultaat gehad dat de AVRO het komende seizoen toch iedere maand een voet balverslag zal uitzenden van onge veer drie kwartier. Nu zullen het echter wedstrijden uit de Braziliaan se competitie zijn. De acteur Cot Witschge die tot nu toe de rol van Pipo de clown heeft gespeeld heeft het kort ge ding tegen de VARA. Cinécentrum en de schrijver Wim Meuldijk verlo ren. Hij heeft wel onmiddellijk hoger beroep aangetekend tegen dit vonnis. Cor Witschge had stopzetting geëist van de nieuwe Pipo-serie die momenteel op Ibiza wordt opgeno men en waarin de rol van Pipo wordt gespeeld door Cees van Oyen. De president van de Amsterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman weigerde gisteren in zijn uitspraak aan de eis van Cor Witschge te vol doen. Deze had voor her-uitzending van de serie, of voor verkoop daar van naar het buitenland, een aanvul lend honorarium gevraagd volgens de regeling die de NOS daarvoor heeft. Cinecentrum had echter ge steld dat die regeling niet van toe passing was op de nieuwe filmpro- duktie. In de overeenkomst die Cinecen trum aan Cor Witschge had aangebo den kon de president geen aantasting lezen van de fotorechten die Witsch ge met Wim Meuldijk heeft. Boven dien zei hij dat Cor Witschge de ter mijn waarbinnen hij de overeen komst had moeten accepteren had laten verlopen. De uitlating van de VARA-pers- dienst „dat Witschge niet was geën gageerd, doordat hij financieel on aanvaardbare eisen had gesteld" was in de ogen van mr. Stheeman niet zodanig dat Cor Witschge werd ver oordeeld tot de kosten van het ge ding: 850 gulden. Commentaar van de „oude" Pipo gistermiddag: „Ik kan bepaald niet /.eggen, dat ik juich. Vooral in het belang van alle acteurs was het goed geweest als ik gewonnen had. Het is niet zo geweest". De heer D. Bleyleve voorzitter van de NVT (Nederlandse Vereniging van Toneelkunstenaars) zei: „Wij zullen het vonnis eerst grondig bekijken. We willen weten of we nog een kort geding tegen de VARA kunnen be ginnen. En ik denk dat dat er toch nog wel inzit". NEDERLAND I 18.45 NOS: Pipo de Clówn. 18.55 (K) Journaal. 19.04 NCRV: Romeo en Julia, toneel stuk van William Shakespeare (le en 2e bedrijf). (Een pro- duktie van Associated Rediffu- sion). 20.00 NOS: (K) Journaal 20,20 NCRV(K) Revue van de Ne derlandse Plaat: kleurige mu zikale show met een groot aantal bekende Nederlandse artiesten. 21.40 Hier en Nu, actualiteitenru briek. 22.05 (K) Revue van de Nederlandse plaat (vervolg). 23.15 Dagsluiting. 23.20-23.25 (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown 18.55 (K) Journaal. 39.04 Première, programma over filmkijken en filmmaken. 19.30 VARA: Coronation Street, TV-serie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: (K) Mannix, detective serie: Verdronken alibi. 21.10 Koning Klant, consumentenru briek. 21.35 (K) Music, een programma over de muziek in het alge meen. 22.25 Achter het nieuws. 22.5022.55 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal progr.: NDR. 18.00 (Kt Sport. 19.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nord- schau-Magazin. 19.26 (K) Quiz. 19.59 Progr. overzicht. WDR: 18.00 (K) Lieder der Völker. 19.30 (K) V.d. kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.25 (K)Diq, Kriminal- novelle: Armer Mr. Wellmann). 20.00' (K) Nieuws en weerber. 20.15 Jour nal 1870/71, documentaire-serie over de Frans-Duitse oorlog. 21.00 (K) Reportage uit Bonn. 21.25 (K) Die Kriminalpolizei rat. 21.30 (K) Si mon Templar und der Diplomat, tv-serie. 22.15 (K) Journaal, weerber. 22.30 Geibelstrasse 27, tv-spel. 0.20 (K) Journaal. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Film me tOliverHardyenStan Laurel. 19.10 (K) Debbie Gross In .Fahrt, tv-serie. 19.45 (K) Nieuws, ac tualiteiten en weerber. 20.15 Sir Henry Deterding, documentair spel. Aansl.: nieuws. 21.45 Amusements programma. 22.25 (K) Dagboek uit de protestantse wereld. 22.40 (K) Nieuws, weerber. 22.55-23.40 (K) Filmkroniek. 6969 Heer Bommel raapte ontdaan de bedwelmde insecten op en droeg ze met grote zorg naar Bommelstein. „Ze vielen flauw toen ze boven de bloe men vlogen", zei Tom Poes, die hem volg de. „Daar konden ze niet tegen; en dat is maar goed ook, want ze wilden aan Bom melstein beginnen" „Het is helemaal niet goed", zei heer Olie, die deze opmerking niet begreep ..De kleine stakkerds zijn er slecht aan toe. Ze liggen met hun beentjes omhoog, als jebegrijpt wat ik bedoel!" ..Hebt u kevers gevangen?" vroeg de bediende Joost, die open deed. „Een mooie vangst, als u mij toestaat. Het zijn grote hoor!" „Dit", sprak heer Bommel verontwaar digd, „zijn mijn gasten! Het past je niet ze kevers te noemen omdat ze er een beet je anders uitzien dan wij! Ze zijn al ge noeg beledigd door die professor die ze Prillekofski-memels noemt, en die hun kindertjes mee wilde nemen naar een la boratorium! In glazen buisjes! Ga de wacht houden bij de garage. Joost, en zorg, dat niemand zich aan de kleintjes vergrijpt. Ik ga deze ongelukkigen ver plegen". Zo sprekend betrad hij de woonkamer. waar hij de Patiënten zachtjes op de tafel legde. „U kunt ze beter terug brengen naar de puinhoop", zei Tom Poes. „Daar kunnen ze niet weg, omdat ze niet over het gras kunnen dat er omheen groeit. En het is gevaarlijk om ze hier in huis te, hebben; dat hebt u aan de garage kunnen zien!" „Je moest je schamen", riep heer Ollie uit. „Deze wezentjes zijn weerloos aan onze zorgen overgeleverd, en het is dui delijk dat ze ernstig ziek zijn. Ga liever een glas water halen om ze bij te bren gen! Uit de pomp, dat is het zuiverste". NEDERLAND I 15.3016.00 EO: „Het verhaal van Noah" (kinderprogramma). DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Amusementspro gramma. 11.50 Die Umschau. 12.50 Persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 14.40 (K) Nieuws. 14.45- (K) Abschied vom Silberwald, l'ilm. 15.15 Tele- skop. 15.45 (K) Zwillinge, reportage, f DUITSLAND 2 13.4ov (K) Programmaoverzicht 14.15 Amusementsprogramma voor- Spanjaarden en Duitsers. 14.58 Nieuws. 15.00 Hallo, Freunde, tv- serie. 15.30 (K) Muziekprogramma •oor de jeugd. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochteni gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Weekeind: jeugdprogr VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Stereo: ZO. 135: gevarieerd pro gramma. (9.35-9.40 Waterstanden) 10 30 Stereo: Tango Rumba Orkesl met zangsolisten. 11.00 Nieuws. 11.0? Stereo: Licht orgelspel. 11.15 Oost- europese kroniek. 11.35 Stereo: Hal lo... Volluk. 12.30 Tussen start en fi nish: sportactualiteiten. 13.0U Nieuws. 13.11 VARA-Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Stereo: Dit is hei begin...: jeugdprogramma. 14.35 Ra dio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Beet hoven 200 (opn.) 16.00 Nieuws 16.03 Stereo: Scan: populair pro gramma over elektronika. VARA 16.15 Pianorecital (opn.): klassieke muziek. 16.35 Artistieke Staalkaart 17.10 Oude operamuziek (gr.). 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Stereo: Open Huis: gevarieerd programma (19.30-19.35 Nieuws. 21.00 Lucia di Lammermoor, opera van Donizetti (fragmenten), door koor en orkest van de RAI (Turijn) en solisten (opn.). 22.00 Djakarta is Batavia niet meer: impressies. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Hoe la ter op de avond...: licht kwintet met solisten. 23.15 Stereo: Lui de zater- aag uit: licht platenprogramma 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32 Hier en Nu actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum Laudamus lgi'0; .gewijde muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. 9.00 Bijbelvertalen Theologische Etherleergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Stereo: Grand Gala du Disque classique. 10.50 PIT: reportage over het Protestants In terkerkelijk Thuisfront. 11.00 Nieuws. 11.03 Geestelijk zieke be jaarden, lezing. 11.15 Solarium: hoogtezonprogramma voor iedereen. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Zon der grenzen: mbriek over missie en zending. 12.10 Uit balans: uitzending in samenwerking met het NKOV. 12.14 Marktberichten. 12.16 Over heidsvoorlichting Werk en Welzijn. Vraaggesprek van Claude Belloni met de Staatssecretaris van Volks gezondheid Dr. R. J. H. Kruisinga over de strijd tegen de vervuiling en de vlinderaktie van schoolkinderen. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actua liteiten. 12.50 Buitenlands commen taar. NOS: 13.00 Links Links Rechts Rechts, klankbeeld. KRO: 14.40 Stereo: PM een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nieuws). NOS: 16.30 Inzet: program ma over amateuristische muziek beoefening. HIRO: 17.00 HIRO- Magazine. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo: Zesnegenplus: licht muziekprogramma. 18.19 Uit zending van de Anti Revolutionaire Partij. 18.30 Nieuws. 18.41 Actuali teiten. 19.00 Stereo: Musicerende di lettanten: Vrouwenkoor met solis ten: moderne muziek. 19.30 Sjook: jeugdprogramma. 20.00 In antwoord op uw schrijven: verzoekplatenpro- gramma. 22.00 Troubadour: luister liedjes. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Goal...!: muzi kaal sportprogramma met commen taren, reportages en gekruide nieuwtjes en o.a. de Europese zwem en waterpolokampioenschappen te Barcelona (NOS). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: ge pareerd programma. (10.00 en 11.00 Yieuws). NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Gevolmachtigd: een konink te rijk voor de door u gevraagde plaat. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Nee, we roemen geen namen: licht platen- programma met verzoeknummers. 14.00 en 15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 Four o'clock tea: ge- arieerd muziekprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Hier en Nu: we- elijkse sportshow met lichte platen. Ned. Herv. Kerk ingenomen: naar Kamerik; dr. C. A. Tukker te Kinderdijk, die be dankte voor Dinteloord. Hasselt, Kesteren, Oud-Alblas, Rotterdam- Delfshaven, Tholen, IJsselmuiden en Zwolle; naar Doorn: E. Bouman te Urk, die bedankte voor Giessen, Rijswijk (toez.), Koudum en voor Rotterdam-Z. Gereformeerde Kerken eroepen: te Schagen: G. H. Schou ten, kandidaat te Hoorn, die dit beroep heeft aangenomen iereformeerde Kerken Vrijgemaakt (buiten verband) Bedankt: voor Kampen: A. H. Algra te Wormer (nadere beslissing). Gereformeerde Gem. Beroepen: te Nieuwerkerk: J. C. Westrate te Meliskerke; te Bent huizen: A. Hoogerland, te Werken dam.

De Vallei | 1970 | | pagina 11