DERBY'S IN SCHERPENZEEL EN EDERVEEN Opponent van DOVO komt van zeer goeden Huize(n) Defensieve tactiek van G VVV-ers? Jan de Vries trad af als president LEN Ann Moore was 51 andere combinaties de baas Vreugde bij water potoers HDS staat voor zware derby Jan Maathuis weer beste Nederlander W er eld- record in 1 urijn (f m HEUVELRUG- WANDELTOCHT 26 SEPTEMBER SKF 1 wil le nederlaag goedmaken Domme pech voor Imhoff en Korver KNVB-clubs nog niet actief DOVO-junioren in interregionale competitie Glaasje op! LAAT u rijden. WS Elektronisch voetbal fluit je 2e T/M 4e KLASSE AFDELING UTRECHT mm BETALEN HOOG TEMPO BEWIJS Roemenië tiaar andere groep KORFBAL nn BESCHEIDEN SPORT IN 'T KORT Pagina 13 sport v.v.v. SS® VEENENDAAL Doordat in de eerste klasse B DOVO en Huizen zich reeds na een wedstrijd aan de kop van de ranglijst hebben genesteld, mag de ontmoeting tussen deze rivalen morgenmiddag kwart over vier op het Pan huis-complex rustig als een topper worden beschouwd. Daar zowel DOVO als Huizen technisch voetbal speelt kan het publiek namelijk een interessant kijkspel verwachten. BARCELONA Na een ambtsperio de van twaalf jaar is Jan de Vries don derdag afgetreden als president van de Europese zwemliga. „Ik ben nu 66 jaar en vind het tijd dat een jongere mijn plaats inneemt", aldus de Amsterdamse zwempionier, die enkele jaren geleden terugtrad als voorzitter van de KNZB en binnenkort ook zijn functie in het Nederlands Olympische Comité be schikbaar zal stellen. Tijdens het Len-congres dat donder dag in Barcelona werd gehouden, werd de heer De Vries, die 32 jaar lang zitting had in het Len-bestuur, benoemd tot ere-voorzitter. Het congres koos de Zweed Bertil Sellfors tot president, de Belg De Raeve en de rus Firsov zijn vice-presidenten, terwijl de Spanjaard Morrera als secretaris en Deen Barre als penningmeester het dagelijks be stuur zullen completeren. DEe Neder landse invloed bleef behouden. Sport- commissievoorzitter Klaas van der Pol (46) werd evenals de Zuidslaviër Lambassa, de Italiaan Paradi, de. Frans man Soret, de Brit Sarsfield en.de Oos tenrijker Weyhofer gekozen in het tot elf leden uitgebreide Len-bestuur. Het congres wees Nederland de orga nisatie toe van de Europese jeugdkam pioenschappen 1971 (beneden de 15 jaar). Deze zullen op 12, 13, 14 en 15 augustus van het volgend jaar in Olden- zaal worden gehouden. Oostenrijk mag de Europese Kampioenschappen van 1974 organiseren. Wenen kreeg als kan didaat voor de organisatie 27 stemmen tegen het Zuidslavische Belgrado 25. West-Duitsland trok zijn kandidatuur terug. De wedstrijden om de Europese beker voor zwemlandenteams worden voor 1971 als volgt ondergebracht: a- groep dames (waarin Nederland zich vorig jaar in Boedapest ternauwernood handhaafden) in Tsjechoslowakije. A. groep heren: in zweden, b-groep dames nog niet bekend, b-groep heren (met Nederland in Zuidslavië). Voorts accepteerde het congres het voorstel van Nederland om voor het Amsterdam florerende kunstzwemmen een Eurpeès kampioenschap in te stel len. Kandidaten voor de organisatie van een dergelijk evenement hebben zich vooralsnog niet gemeld. ROME Een jonge Argentijnse uitvinder, Rodolfo Fontan, beweert dat hij een elektronisch voetbal fluitje heeft uitgevonden. Het scheidsrechtersfluitje kan door alle toeschouwers duidelijk worden gehoord, zegt Fontan. Het heeft reeds de steun verkregen van een van de bekendste Italiaanse voetbalcoaches, Helenio Herrera. Fontan, die in Italië woont, heeft patent genomen op zijn uitvinding. Hij is van plan het fluitje voor te leggen aan de Italiaanse voetbal bond. De ploegen zjjn beide met een rui me zege gestart. Huizen presteerde het om het sterke VVHC een 31 neder laag toe te brengen, terwijl de Veenen- daalse equipe met 30 zegevierde over het niet imponerende Nunspeet. Op het Panhuis zal morgenmiddag spanning troef zfjn, want het is zeker dat- de teams vrijwel niet voor elkaar onder doen. De thuisclub treedt naar alle waarschijnlijkheid aan met een ongewijzigde formatie, waarbij alleen het meespelen van Bert Visscher niet zener is, omdat deze speler rugklach ten heeft. Demoet staat nog enkele we ken buitenspel door een kuit- en en kelblessure. DOVO kan in het gunstigste geval het thuisvoordeel lichtelijk uitbuiten en een kleine overwinning behalen, maar Huizen moet zeker in staat worden ge acht een draw te behalen tegen de pu pillen van Hol. De gasten komen namelijk deze competitie is het al bewezen van zeer goeden Huize(n). GVW krijgt het na de niet impone rende start van vorige week tegen Spa kenburg verre yan gemakkelijk zater dagmiddag. De blauw-witten moeten op visite bij WHC in Wezep, welke ploeg op wraak belust is, omdat het in de eerste competitiewedstrijd met 31 werd teruggewezen door Huizen. Dat is een vergissing geweest van de gastheren, die alles in het werk zullen stellen om de schade enigszins te her stellen. En daarvan kan GVW wel eens het slachtoffer worden. Trainer Baams zal zeker een, defen sieve tactiek gaan' toepassen om in elk geval te trachten met een gelijk spel het veld in Wezep te kunnen verlaten. Ook al omdat de frontlinie van de Vee- nendalers nog niet bepaald soepel draait zal men vermoedelijk in terug getrokken positie gaan spelen om WHC reeds op het middenveld af te stoppen. Wellicht dat de GWV-ers dan met een punt naar Veenendaal kunnen te rugkeren. De Racers gaan na de nederlaag van vorige week tegen het Ridderkerk- se RVVH trachten de eerste punten te pakken bij NSW in Numansdorp. Hoewel de thuisclub voor VRC een on bekende is, heeft NSW de laatste ja ren aangetoond bepaald niet tot de sterkere formaties te behoren en het is zeker mogelijk voor de Veenenda- lers te triomferen. Opstelling van de Racing Club: doel: Cornelissen; achter: G. Hasselaar, Van Capelle, P. Hasselaar, L. Rebergen; midden: J. Mol, H. van de Bovenkamp, G. van de Weerdhof; voor: P. Muller, Van Hattem en De Hartog. De Merino's werpt zich in Ede in de derby tegen DTS '35. De ploeg van Teunissen heeft een punt bemachtigd tot op heden en het ligt voor de hand dat dit zaterdag wat meer wordt, want de Edenaren beschikken dit seizoen nog niet over een gevaarlijk team. De Me rino's treedt in de volgende samenstel ling aan: doel: v.d. Haar; achter: Na gel, Van Kruistum, Van Ginkel, Sukkel; midden: H. de Roos en Verheugen; voor: Van Kooten, v.d. Berg, T. de Roos en Aartse. Sparta '57 moet thuis Redichem kun nen verslaan, terwijl buur Kesteren in Otterlo ook een punt kan weghalen. Musketiers krijgt het in 4C-West. 1 moeilijk bij Jonathan in Zeist. Op het terrein van camping „De Lucht" ontmoet Renswoude morgen SEC uit Soest, dat vorig seizoen promoveerde. Hoewel de debutant over een sterk elf tal beschikt lijkt het onwaarschijnlijk dat Renswoude van de zege kan worden afehouden. Doordat Koetsier en Hensen nog zijn geblesseerd komt Renswoude met de volgende ploeg binnen de lijnen: doel: Van Mourik; achter: v. d. Veer, v. Elte- ren, Hardeman, Van Houten; midden: Beeld uit een wedstrijd tussen DOVO en Huizen van enkele jaren geleden toen de clubs streden om het landskampioenschap. Jaap Rebergen (rechts) wandelt stevig gearmd met Jan Veerman over het veld, destijds verreweg de gevaarlijkste aanvaller van Huizen. Veerman staat nog stefeds in de frontlinie en zal ook morgen zwaar moeten wor den bewaakt, ondanks het feit dat hü wat uit vorm is. v. d. Bovenkamp, Jager; voor: Van Leeuwen, Aalbers, Overeem en Vink. Candia '66 neemt waarschijnlijk wraak door Veense Boys in Rhenen naar ver lies te spelen en het produktieve Kulan geeft DEV in Doorn geen kans op de overwinning. NSVS krijgt het thuis zwaar tegen Langbroek, een moeilijk opponent. In Scherpenzeel en Ederveen staan interessante derby's op het programma. Valeivogels gaat op bezoek bij plaats genoot Scherpenzeel en dat betekent voor de voetballiefhebbers in het dorp weer veel spanning en sensatie. Een prognose is moeilijk te geven, maar een puntenverdeling lijkt het meest voor de hand te liggen. Aan de streek'ont- moeting Advendo-DVSA zal ook het in- ROTTERDAM De twintigjarige Ann Moore was gisteren met Psalm, op de tweede dag van het CHIO. in de eerste kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van de Stad Rotterdam, waarvoor zondag de finale zal worden verreden, 51 andere combinaties de baas door in de barrage van het springconcours om de Prijs van de Scheepvaart als enige uit een veld van negen een foutloos par cours te rijden. ter CHIO. Jan Maathuis: opnieuw In de eerste ronde hadden 53 combi- de beste Nederlandse rui- naties hun krachten beproefd op een bij het Rotterdamse parcours, dat zonder enige twijfel het predicaat „pittig" mocht dragen. De vijftien hindernissen met in totaal acht tien sprongen leverden amazones en ruiters tal van moeilijkheden op. Een dicht hek met daarboven een losjes op gehangen plank was een van de voor naamste oorzaken dat slechts negen combinaties zich voor de barrage plaatsten. De Duitser Hartwig Steenken ging met Tasso als eerste over het tot negen hindernissen (11 sprongen) ingekorte parcourr Hij deed dat uiterst snel in 50.2 sec., maar die snelheid moest wor den betaald met drie foutief gesprongen hindernissen (twaalf strafpunten). De Fransman Giles Bertran de Balanda hield met Sigurd de schade beperkt tot zeven strafpunten (64.9 sec.). Nadat de Canadese Barbara Simpson met Magnor (gevallen) en de Duitser Williber Mehkkopf met El Torro die prestatie bij lange na niet hadden kun nen verbeteren, leek het erop dat de ex-wereldkampioene der amazones, de Engelse Anneli Drummond Hay met Xanthos II foutloos zou rond komen. De tienjarige vos wierp evenwel een oxer af waardoor toch nog vier strafpunten alsmede een tijd van 55.8 sec. voor haar werden genoteerd. En toen kwam Ann Moore, de oudste dochter van een Engelse veehouder uit Knowle, een dorpje tussen Birmingham en Warwick. In hoog tempo stuurde zij de ruin feilloos over de hindernisseri, waar mogelijk tijdwinnend door scher pe wendingen te maken. Toen zij zonder een fout te hebben gemaakt door de fi nish ging wees de chronometer 53,4 sec. aan. Pogingen van de Mexicaanse De las Heras met Eleonora en van wereldkam pioen David Broome met Manhattan om Ann Moore van de eerste plaats te ver drijven, faalden. Broome reed wel snel ler (51.3 sec.) maar Manhattan liet het op twee hindernissen afweten (acht strafpunten). Ook gisteren was Jan Maathuis weer de beste Nederlandse ruiter. Met Prince Polysson had hij geruime tijd de leiding in het jachtspringconcours om de Prijs van de Kralingse Plas, waarbij de com binatie een foutloos parcours van 98 sec. liet noteren. Pas nadat er vijftien andere combina ties hadden geprobeerd onze landgenoot van die eerste plaats te verdringen, ge lukte dat aan de Duitser Hauke Schmidt met Espartaco. Ondanks een springfout (zes strafseconden) kwam het totaal van de Duitser niet hoger dan 92,1 sec. Wel een bewijs hoe snel hij over de hinder nissen was gegaan. De tweede plaats was uiteindelijk voor de Canadese Barbara Simpson, die met Australis na een foutloos parcours 93 sec. liet aantekenen. Jan Maathuis werd derde, waarna Willibert Mehkkopf met Perser en Jean Nicolas (Frankrijk) met Isola Bella met een tijd van 101.7 sec. de vierde plaats deelden. De tweede dag werd besloten met het springconcours om de Prijs van Eras mus, waarbij de deelnemers het verloop van het parcours zelf mochten bepalen. De Pool Dziadczijk werd met Via Vitae winnaar (0 strafpunten en 64 sec.): 2. Harvey Smith met Just Jim (0 en 64.2); 3. Hartwig Steenken met Fairness Sun ny (0 en 70.2). VEENENDAAL De wandelsport vereniging Woudenberg organiseert op zaterdag 26 september de derde Heuvel rug-wandeltocht. een evenement waar aan vorig jaar door bijna 1000 wande laars werd deelgenomen. Belangstellenden voor deze tocht kun nen inschrijven op de 5, 10, 15 en 20 kilometer. Tippelaars vanef zeven jaar kunnen zich opgeven bij de heer E. Moesbergen, M. van Rossumweg 24 in Woudenberg. De startplaats is bij de gemeentelijke eierhal aan de Schans in Woudenberg. De inschrijving sluit op 19 september. De Heuvelrug-tocht van dit jaar wordt weer gehouden onder auspiciën van de Stichts-Gooise Wandelsport Bond (SGWB). De Oostenrijker Johann Orsolics, Europees kampioen boksen in de wel- tergewichtsklasse, heeft donderdag avond in Wenen in de vierde ronde door k.o. verloren van de Amerikaan Eddie Perkins. BARCELONA Roemenië wel of Roemenië niet. Dat was dezer dagen het onderwerp van gesprek in het Neder landse waterpolo-kamp. Coach Harry Vriend trachtte dagenlang de vrees voor deze potige, uiterst getructe tegenstan der weg te redeneren door te wijzen op de zeer kleine overwinning (4-3), die het Nederlands zevental bij het toernooi in Schwarzheide de Roemenen toestond. Maar ook hem zat het niet lekker dat Roemenië dat bij de Spelen van Mexico ontbrak, uitgerekend in de poule van Nederland en Hongarije was geloot. Donderdag deed zich de kans voor daar wat aan te doen. Telegrafisch kwam de afzegging van Turkije binnen. Daarmee was het aantal deelnemende landen te ruggebracht tot vijftien. Maar in de ene poule waren zes landen ingedeeld, in de andere vijf en in de derde slechts vier. „Was het niet logisch", zo vroeg de Duitse afgevaardigde in de LEN-verga dering zich af, dat er drie poules van vijf landen zouden komen. De vergade ring was het daarmee eens en op voor stel van de Nederlandse afgevaardigde Klaas van der Pol werd geloot welke van de vier restlanden uit de groep van Nederland en Hongarije diende te ver dwijnen. Tot grote vreugde van alles wat Nederlands was, trof het lot over geheveld te worden uitgerekend Roeme nië. De Spanjaarden, die zich plotseling in hun gróep met een uiterst gevaarlijke tegenstander zagen geconfronteerd, op perden onmiddellijk organisatorische bezwaren Het zou niet meer mogelijk zijn op zo'n korte termijn het gehele wedstrijdprogramma te wijzigen. Het duurde verscheidene uren voordat de gastheren hun bezwaren introkken en de nieuwe indeling een feit werd. De groepsindeling luidt nu: groep a: Oostenrijk, Hongarije, Frankrijk, Nederland en Griekenland; groep b; België. Finland, Spanje, Rus land en Roemenië; groep c: Ierland, Ita lië' /.weden, West-Duitsland en Zuid- Slavië. grediënt spanning niet ontbreken. Het zijn vrijwel gelijkwaardige ploegen, doch Advendo heeft op papier de beste kansen op de zege. De zaterdagploeg van Veenendaal presenteert zich morgenmiddag om vier uur voor het eerst in competitieverband aan haar aanhang. In de eerste wed strijd verpletterden de geelblauwen Zeist met 8I en deze sterke forma tie moet ook het Utrechtse UW zwaar verlies kunnen toebrengen. Veenendaal wil namelijk ook zijn grote produktiviteit tonen aan zijn sup porters. VEENENDAAL Het eerste twaalf tal van korfbalvereniging SKF gaat morgen in Driebergen op bezoek bij DALTO, een voor de Veenendalers vol slagen onbekende tegenstander. De Vee- nendaalse formatie zal ongetwijfeld het verlies van vorige week tegen DSV (52) willen goedmaken door een over winning te behalen op deze ploeg. Daarvoor heeft SKF overigens wel een betere conditie nodig... De tweede en derde editie zegevierden vorige week. SKF 2 wees in een thuis wedstrijd Dindoa 1 met 80 terug en tearn 3 won met 62 van Doorn. Het tweede twaalftal ontmoet morgen DWS 1 en ook nu ligt een forse zege in het verschiet. SKF 3 komt thuis om kwart over twee in een streekderby uit tegen Kesteren 1. De gasten lijken op papier het sterktst. Het korfbalprogramma vermeldt verder de volgende wedstrijden: SKF 4—RDZ 3; junioren: SKF 1—KVO 1; SKF 2Woudenberg 1. jeugd: SKF a is vrij; Samos f—SKF b; Kesteren cSKF c. VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1970 KIEL Voor het eerst in de West duitse kampioenschappen greep het Flying Dutchmanteam Fred Imhoff en Simon Korver de leiding. Na de bene- dewindse boei hesen zij als eerste de spinnaker en „spoten" toen weg van het internationaal sterk bezette veld. De Nederlanders leek niets meer te kunnen overkomen. Maar toen gebeurde het. De zaling werd plotseling van de mast losgerukt en Imhoff moest uiterst voor zichtig de race uitvaren. Door domme pech werd hjj zevende. Er stond donderdag een stevige bries over de Kieler Foerde en dat was koren op de molen der Nederlandse zeilers. Er werd door het merendeel van de ploeg bijzonder goed gezeild. Imhoff ging met deze wind in de zeilen zelfs zeer hard. Joop Schipper daarentegen bracht er weinig van terecht. Schipper werd 37e. Helaas heeft Imhoff teveel plinten op gelopen om in totaal voor de Duitse titel nog mee te kunnen tellen. De Duitser Schwarz, die de leiding had, moest wegens een gebroken trapeze moest wegens een gebroken trapezegor del opgeven. Dit resultaat mag hij echter aftrekken, waardoor hij op de ranglijst toch nog boven de Engelsman Pattison staat. Voortreffelijk zeilde op de vijfde dag ook de vaderlandse Finn-cracks, Helaas beging Kees Douze een overtreding bij het ronden van een boei. Hij verliet de strijd, maar mag dit als slechtste resul taat aftrekken. Douze lag, toen het inci dent zich voordeed, op een veelbelovende zevende plaats. Beter deden het Piet Keijzer en Hans van Eist. Keijzer lag aanvankelijk tweede maar moest hal verwege de strijd een stap terug doen. Van Eist zeilde zich fraai van een vierde plaats naar een eervolle tweede. Lang moest hij strijd leveren met de Noor Werenskiold, die pas in het laatste kruisrak definitief achter zijn spiegel werkte. Keijzer werd vierde. De Engels man Ian McDonals-Smith bleef de ge hele race aan de leiding. Via 2-9-5-1 heeft hij nu ook de leiding in het klas sement van Douze overgenomen. De Amsterdammer bezet nu in totaal de tweede plaats. TURIJN Tijdens de Universiade in Turijn zijn gisteren twee wereldrecords verbeterd. De Westduitse atlete Heide Rosendahl stelde het record verspringen dames scherper. De Oostduitser Wolf gang Nordwig kwam bij het polsstok hoogspringen tot een nieuw record. Heide Rosendahl veerde in Turijn naar 6,84 meter. Het record stond met 6.82 meter op naam van de Roemeens# Viorica Vicopoleanu, die met deze pres tatie in Mexico Olympisch kampioene werd. Nordwig verbeterde in Turijn zijn eigen wereldrecord. Hij kwam tot 5,46 meter. Het oude record stond op 5,45 meter. Wilma van den Berg was in de series 100 meter dames op een na de snelste loopster. Zij won haar serie in 11,5 se conden. De Oostduitse Renate Meissner had drietiende seconde minder nodig. Mieke Sterk plaatste zich door een overwinning in haar serie op de 100 me ter horden (13,6) voor de finale. De an dere series werden gewonnen door de Poolse atletes Sukniewicz en Strazynka, die tot 13,1 en 13,4 kwamen. Mieke Sterk veroverde gisteren op de vijfkamp een bronzen medaille. Zij bleef met 4828 punten 124 punten onder haar Nederlands record. De gouden me daille was voor de Russin Kondrasjova met 4884 punten. De Bulgaarse Angelo- va veroverde zilver met 4859 punten. In de slag om de derde plaats in het damesenkel werd termister Ada Bakker verslagen. De Frangaise Odile de Roubin triomfeerde met 6—4, 63. Bij de heren versloeg de Fransman Proisy in de finale de Rus Lejus met 61, 62, 63. De Italiaan Bartori greep de derde plaats via winst op zijn landgenoot Maioli: 75, 64. VEENENDAAL De vierdeklas KNVB-clubs Veenendaal en Candia '66 uit Rhenen komen dit weekeinde nog niet binnen de lijnen voor een competitie duel, maar de afdelingsploegen zijn reeds vorige week gestart en werken hun wedstrijdprogram verder af. In de eerste klasse B. van de afdeling Utrecht krijgt het Amerongse DVSA, dat vorige week in Scherpenzeel de club van die naam een 22 gelijk spel af dwong in een forse wedstrijd bezoek van SCH uit Harmeien. De thuisclub moet deze match in een bescheiden overwin ning kunnen omzetten. Klasgenoot Scherpenzeel onderneemt de reis naar Vianen voor een ontmoe ting met Brederodes. De gastheren le den in hun eerste duel zwaar verlies en ook tegen Scherpenzeei zullen zij niet tot winst komen. In 2B komt het Elster Oranje-Wit voor de eerste maol in actie zondag. Op het sportpark in Eist bindt het de strijd aan met Rivierwijkers en het ligt voor de hand dat de Oranje-Witten in elk geval een punt overhouden aan dit tref fen. RK Unitas heeft een vrije dag van de KNVB. HDS, dat in de derde klasse A. zo voortreffelijk van start ging door een Joop Zoetemelk werd derde in het Criterium van Laval in Frankrijk. In de sprint werd hij geklopt door de Fransen Mourioux en Guimard. De 70 km gin gen in 1 uur 41 min. 7—2 overwinning te boeken op Gooise Boys, komt zaterdag in een zware streekderby tegen SVMM in Maarn uit. In deze, waarschijnlijk door vele toe schouwers te bezoeken wedstrijd, is de thuisclub favoriet. VEENENDAAL De junioren A- selectie van DOVO komt dit seizoen weer uit in de interregionale jeugdcom- petitie. De Veenendalers plaatsten zich samen met Elinkwjjk, HVC, Velox, DOS '01 en HMS voor deze interessante com petitie. BVC, Actif en Hercules vielen af. DOVO was ondergebracht in poule A (vijf formaties) en klasseerde zich als derde. In poule B waren vier ploegen ingedeeld.

De Vallei | 1970 | | pagina 13