Bewoners slikken het niet langer Groen van Prinstererstraat protesteert tegen uitritten Hein van Schappen showde in „De Door nieuwe lengtes zeer slank silhouet 1. een jongeman 2. een verkoopster 3. een magazijn-assistente Van den Bosch Verkeersveiligheid sterkste argument Popfestival „Lamme liet* Midi en maxi in opmars Plattegrond op Plein 1940 Beroepen Radio-debuut Wijkcentra P.I.T.-collecte Ds. Langerak legerpredikant Apart BURGELIJKE STAND begaan rotsvast hockeS Salamanders oefent in Wapeningen Ponchos EDE SCHERPENZEEL EEN GOEDE BAAN VOOR voor de speelgoed-afdeling VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) v VEENENDAAL De bewoners van de Groen van Prinstererstraat in Veenendaal zijn woedend. Men heeft d.m.v. een handtekeningenactie bij de gemeente al eens geprotesteerd tegen de voor hen vervelende omstandigheid dat steeds meer eigenaren van huizen aan de Kerkewijk hun uitrit(ten) aan leggen in de rustieke Groen van Prin stererstraat, waardoor volgens hen de straat ..er aan gaat", maar na een schriftelijk antwoord van de gemeente Veenendaal („erg lauw en ambtelijk gesteld", aldus een der bewoners) is men nog verre van content. In enkele gevallen gaan mensen van de Kerkewijk namelijk gewoon door met het aanleggen Vvan uitritten in ..hun" straat en dat slikt men niet lan ger. Vandaar dat burgemeester P. Bode vandaag bezoek krijgt van enkele be woners, die nu wel eens willen zien dal de gemeente hieraan paal en perk stelt. De bezwaren die de gezinnen uit de Groen van Prinstererstraat tegen het grote aantal uitritten in deze straat heb ben, komen ongeveer op het volgende neer: zij zien de noodzaak niet in van het feit dat één gezin soms twee garages en daardoor vaak twee uitritten (uitgezon- derd die aan de Kerkewijk) heeft: zij zien hierin een gevaar voor de verkeersveiligheid van hun kinderen en schoolkinderen (er schijnt nogal wild te worden gereden) de uitritten verpesten het straat beeld, want er verdwijnen volgens de bewoners steeds meer struiken en bo men, terwijl de plantsoenendienst van de gemeente het groen destijds enthou siast en zeer consciëntieus aanbracht om er duidelijk een „woonstraat" van te maken; de bewoners vinden het belachelijk dat de Kerkewijkers maar een laag be drag behoeven te betalen aan de ge meente om een uitrit aan te kunnen brengen, terwijl de gemeente de gezin nen uit de Groen van Prinstererstraat de eigenaars vervolgens bericht dat zij een futiel bedragje kunnen halen op het gemeentehuis omdat een bepaal de strook grond, die voorlangs hun hui zen loopt waar dat precies is is de bewoners nooit duidelijk geworden is verkocht. „Als soelaas", zegt onderwij zer M. van Santen, één van de mensen die vooroploopt in de protestactie. Van Santen is begaan met het lot van de andere bewoners van de rustige Groen van Prinstererstraat, welke weg Eén van de uitritten in de Groen van Prinstererstraat, waarom nogal wat te doen is geweest destijds. De zaak is nu weer opgeleefd ADVERTENTIE men in de toekomst niet meer zo groen ziet als het zo doorgaat. Het wordt hun groen en geel voor de ogen als zij aan al het leed denken dat de Kerkewijkbewo- ners hun hebben aangedaan. Van Santen: „Wij hebben al eens ge protesteerd bij de gemeente Veenendaal, maar die deelde ons mede dat er niets aan te doen was omdat in deze- gevallen nog een raadsbesluit van 1934 van kracht is, waaraan zij niets kan veran deren. Bovendien noemt de gemeente als argument dat de verkeersveiligheid hiermee is gediend in verband met de gevaarlijke uitritten aan de Kerkewijk." Maar dat vindt de onderwijzer bela chelijk want volgens hem is het een in ruilen van een gevaarlijke verkeerssi tuatie voor een andere, want in zijn straat komen de kinderen nu in het ge- Hij verwacht het is overigens een zeer kalme, overwogen pratende jonge man dat de gemeente op korte ter mijn een andere regeling zal treffen door niet dan met de uiterste noodzaak vergunningen te verstrekken voor inrit ten. Anders gaan hij en enkele sympathi santen een verzoek tot de raad richten. „Zo kan het niet langer", is zijn rots vaste overtuiging. „Wij kennen nu een geval waarin een Kerkewijk-bewoner een derde uitrit aanlegt in onze straat, omdat er zonodig een extra uitgang moet komen voor een speedboat. Nou vraag ik je..." In de Groen van Prinstererstraat trekt men de moeilijkheden zelfs een De Hervormde kerkeraad van Ederveen heeft een beroep uitge bracht op ds. Lekkerkerker te Oos- terwolde. De beroepen predikant zal zondag 6 september in de avond dienst voorgaan, waarna er voor be langstellende gemeenteleden de gele genheid bestaat voor nadere kennis making in het bijgebouw van de kerk. Aanstaande zondag zal de organist van de Geref. Brugkerk, Jan Hessels Mulder een bijzondere Jeugddienst vanuit de Open Hofkerk te Apel doorn voor de radio begeleiden. De dienst vangt aan om vijf uur en aan gezien de heer Hessels Mulder al ge durende twee jaar een vast begelei der in deze diensten is, heeft men hem uitgenodigd ook in deze dienst te spelen. Sinds juni 1969 is de heer Hessels Mulder organist van de Brugkerk. nadat hij in Amsterdam en Vlagt- wedde jarenlang de gemeentezang begeleidde. Ook het concertoptreden schuwt deze amateur niet. getuige zijn orgelbespelingen in Amsterdam. Arnhem, Wildervank, Leersum, Vee nendaal en enkele jaren geleden zelfs Parijs. Hij genoot zijn 14-jarige opleiding voor een groot deel bij Henk Loohuys, organist van de Nieuwe Kerk op de Dam. Daarvóór kreeg hij pianolessen bij Roelof Temming, thans docent aan een con servatorium in Zuid-Afrika. Vooral bij jeugddiensten door heel het land is de Veense organist een veel ge vraagde medewerker. Het radio optreden van aanstaande zondag mag als een zekere bekroning daar van gezien worden. De Soefi-beweging houdt zondag middag 6 september om half vijf weer een universele ere-dienst in het gebouw van de Ned. Protestanten Bond aan de Kerkewijk. Mevr. M. C. Monna zal er het woord voeren over het onderwerp „Het spel van God". Er is zang van de heer en mevr. Vis ser met mevr. A. van Zanten-van Manen aan het orgel. Het nieuwe wijkcentrum van de Hervormde gemeente-west zal 22 september officieel in gebruik wor den genomen. De dag daarop bestaat er voor iedere belangstellende gele genheid het gebouw te bezichtigen. De kerkeraad zoekt nog wel naar een passende naam en verzoekt de ge meenteleden hiervoor suggesties in te dienen bij ds. Wisgerhof. De af bouw van het nieuwe wijkcentrum in de Engelenburg duurt langer dan men had verwacht. Bij de aannemer zal er op worden aangedrongen zo mogelijk wat meer vaart te zetten achter het afwerken van het gebouw. In. het kader van de landelijke PIT-collecte ten bate van de Chr. militaire tehuizen vindt er morgen, zaterdag, een radio-uitzending en maandagavond een televisie-uitzen ding plaats. In beide uitzendingen wordt legerpredikant ds. C. Lang broek geïnterviewd. De radio-uitzen- dmg is zaterdagmorgen om tien mi nuten voor elf via Hilversum II, de televisie-uitzending maandagavond om half elf. De collecte wordt gehou den in de week van 7-12 september. Ds. T. Langerak, Hervormd predi kant te Veenendaal, zal met ingang van 14 september voorlopig voor een jaar en zes weken als legerpredikant dienst nemen. Later zal beslist wor den of dit tijdelijk verband in een vast verband zal worden omgezet. beetje in de sociale sfeer. Men redeneert op zodanige wijze dat „de elite alles maar kan, terwijl de gewone man er het slachtoffer van wordt." Van Santen ziet echter heel goed dat deze zienswijze niet van bijster veel verstandelijke vermogens getuigt en ontkent dit met grote hardnekkigheid, daarbij opmerkend dat er „misschien wél enkele van die mensen zijn." Men hoopt op een positief resultaat in het gesprek met burgemeester Bode om daardoor de Groen van Prinstererstraat groen te houden. Onderwijzer Van San ten gaat dan ook bepaald niet als een .groentje" te werk en is optimistisch ge stemd. Valt het gesprek tegen, dan komt de zaak op de groene tafel terecht VEENENDAAL De herenploeg van de Veenendaalse hockeyvereniging Sa lamanders speelt zondag in Wageningen een vriendschappelijke wedstrijd tegen de vereniging van die naam. De match begint om twaalf uur. Het jongenselftal ontmoet zaterda- rhiddag op het Panhuis-complex een se lectie van hockeyvereniging Zevenaar. Zondag 13 september begint voor de heren de competitie met de zware uit wedstrijd tegen Flevoland. VEENENDAAL De disco-club „de Pomp" van het jeugdwerk „de Instuif" organiseert maandagavond 14 septem ber in de garage van de firma Van Schoonhoven aan de Industrielaan een Lammeliet-popfestival. Men heeft hiervoor drie clubs van naam. weten te contracteren te weten „Blue Planet" uit Den Haag, Mr. Al bert-show uit Eindhoven en „Earth and fire" eveneens uit Den Haag. Kaarten voor dit eenement zijn op een aantal voorverkoop-adressen in Veenendaal, Wageningen en Ede met. een gulden re ductie verkrijgbaar gesteld. VEENENDAAL Woensdag middag en -avond heeït modehuis Hein van Schuppen in de gezellige /aal van hotel De Klomp op zeer charmante wijze getoond wat de da mes in de komende winter zullen dragen. Het wordt een praktische en gezel lige mode. Dank zij de nieuwe leng tes, midi en maxi, krijgen wij een zeer lang en slank silhouet wat voor- ai naar voren kwam bij het tonen van de mantels. Enkele zeer mooie modellen, waaronder één van uni ve lours met ruit pantalon. Andere met witte teddy kraag; met pellerine of met brandenburg sluiting. Ook werd een midi-mantel van tinneroy ge toond in het modieuze python dessin met grote romantische capuchon. De kleuren, vooral in de mantels waren aubergine, donkerbruin of zwart. Norma draagt hier een bruine mi- dimantel met afknoopbare pelle rine, met daaronder een gezellig jurkje van Betty Barclay. Een. andere opmerkelijke midi- mantel met capuchon was gevoerd met synthetisch bont en de andere kant hiervan bedrukt met een wit. jacquard dessin; een zeer charmant model. Voor de grote maten waren de mantels erg chiqüe, veel met bontkraag en de lengte over de knie. Tweedmantels rpet een. iets getail leerde belijning en de nieuwe lengte zorgen ervoor, dat ook de grotere da mes zich in de winter gezellig en mo dieus kunnen kleden. Het model links op de foto draagt een midi-mantel in visgraad-tweed naast haar Jetty in een aubergine- kleurige mantel in velours. Een mantelkostuum werd getoond in de Cardin-lijn; in donkerbruine tweect' een kort jasje met grote joyeuze kraag en midi rok met voor een loopsplit. Zeer modieus. Voor de jeugd waren er alle speel se kledingstukken die nu in de mode zijn: poncho's, chausubles, body- stockings, jumpsuits. Schattige midi en maxi jurkjes o.a. van een bloem- dessin in een wollen mohair. Losse maxi chausübles in paars en beige werden over korte jurkjes van Bet ty Barclay getoond, alles geheel in kleur. Broekpakken o.a. van Delmod in alle maten, in tweed en gebreid. De lange jasjes hadden soms grote opge stikte zakken en sierstikselsveel met lakceintuur. Mantelkostuums voor de grote maten zeer chique in uni met nertskraag of in tweed. De hoeden ook hierbij getoond, waren prachtig in kleur gecombineerd. De geometrische dessins van de Fink Modellen waren zeer apart van kleur en belijning. Veel met. de zo moderne metaal garnering. De cocktailjaponnen en tuniekpak- ken waren veel in zwart, waardoor het schattige bruidje nog eens extra opviel in haar met rose roosjes ge borduurde japon, met sleep en lange mouw. Het model had een korte sluier; daarbij werd door de manne quin speels een rose roos gedragen als symbool van het bruidsboeket. Resumerend kan gelegd worden, dat Hein van Schuppen voor het ko mend seizoen voor iedere mode bewuste dame iets heeft, ongeacht haar maat en dat wij door deze show helemaal op de hoogte zijn van de nieuwe wintermode. ADVERTENTIE SCHERPENZEEL Op het plein 1940 is een plattegrond van Scherpenzeel geplaatst zodat ieder een vanuit dat punt de weg in Scherpenzeel kan vinden. Geboren: Ramon, z. van M. A. Tigge- laar en B. de Ruiter, Augustinus D. L., z. van D. I. Suitela en J. Silawanebessy, Gerdina, d. van V. van Ekris en A. Mul der. Hermina W., d. van J. Vermeer en H. C. de Wit, Peter W., z. van G. Broere en G. P. Weigraven, Theunis H., z. van D. G. J. Zeldenrust en J. M. van Groot heest. Patricia C„ d. v. J. Pakaila en D. C. Aponno. Jantine H„ d. v. Groot heest en J. Doornbos, Josephine J. d. van G. A. Klein Tuente en A. M. Elfe rink, Marc R„ z. van G. M. A. van der Wart en A. M. Zaal, Gerritje D.; d. van J. Veldhuizen en D. Hol, Monique, d. van W. Hol en B. Veenendaal, Ivdnne A. C.. d. van W. M. H. van Leer en J. S. Schorfhaar, Alexandra M.. d. van K. J. H. Daeman en W. J. Stok, Yvonne M.. d. van J. H. van 't Land en W. Buijtenhuis, Gerrit D„ z. van A. van Kruistum en R. M. van de Kuilen, Peter z. van H. P. Schenkels en E. A. Kaizer, Ingrid, d. van H. J. Aalders en W. Altena, Aart A„ z. van J. van Essen en H. van Schot horst. Jan J.. z. van E. W. van IJperen- burg en J. Joosten, Annemarike, d. van F. H. Nagelvoort en A. M. Jansen, Cor nelia H. M. d. van Wessels en A. M. van Dijk. Ondertrouwd: A. van de Pol en A. Akkerman, W. van Veldhuizen en H Overeem, J. van Asselt en G. van Nor den, C. M. Iedema en J. W. P. Schinkel. H. van der Hoven en M. Siepel, J. H. Westrik en M. Zwart, G. van de Zand- schulp en G. van Dijk, H. P. M. Mulder en M. Vosmer, R. Huber en W. van Veen, J. van Beek en L. J. Hidding, G. Zeggelaar en Iy. E. Morren, J. M. Helms en H. Brouwer, H. N. Pitlo en W. M. van den Broek. II. P. G. Boeke?tein en B J. Morssink. Getrouwd: E. J. Vonk en G. M. E. van Ruiswijk, C. F. E. P. Galama en E. R. L. Rommerts, F. Kolkman en C. G. B. Lod der, J. de Bondt en M. E. N. T. Wilmink, A. Drost en J. van Veldhuizen. A. Fluit en A. J. M. Teunissen, J. Aleman en J. Scherrenburg, H. A. J. Wessendorp en P. A. H. Kelderman, P. C. Diepeveen en E. M. Steenbrink, J. P. J. M. Tersteeg en G. Hulstein, J. van Beek en M. Burgier. Overleden: G. Tibboel. 70 jr.. K. Roersma, geh. gew. met F. Sietses, 86 jr., A. L. van Vliet, 44 jr., G. G. van der Woerd, 66 jr.. H. Jansen 83 jr., L. van Scherrenburg, 70 jr., A. Schot, 88 jr., W. van Beek, 85 jr., J. A. de Vries, 93 j„ geh. gew. met L. T. Naarding, S. P. van Assenbergh, 70 jr., H. H. van Os, geh. gew. met J. Jasperse, 90 jr. Ondertrouwd: F. J, C. Rebergen en C. P. Schuur. (18-23 jaar) als VERKOPER in de afdelingen speelgoed en technisch speelgoed De bedoeling is dat hij t.z.t. de leiding krijgt van de gehele speelgoed-afdeling, dus goede vooruitzichten. Goed beginsalaris met halfjaarlijkse verhogingen. Niet beneden 18 jaar. Vijfdaagse werkweek met gunstige weekend-rege ling. Beginsalaris 350,- tot 500,_ met halfjaar lijkse verhogingen. Niet beneden 17 jaar. Behandeling van binnenkomende goederen &n ver deling over 3 zaken zal haar voornaamste taak zijn. Beginsalaris 350,. tot 450,- met halfjaarlijkse verhogingen. Vijfdaagse werkweek, zaterdagsmiddags en maan dagmorgen vrij. Bezoek liefst na telefonische afspraak 08385- 12292 HOOGSTRAAT 9-15 GROTESTRAAT 41 HOOGSTRAAT 4-6 VEENENDAAL EDE VEENENDAAL

De Vallei | 1970 | | pagina 3