LONAS creëerde een écht gezinsvervangend tehuis 25 jaar in dienst van gemeenschap Overberg's Belang viert stil feest NA SAMENVOEGING BESLIST RAAD IN WELKE KERN ZETEL GEMEENTEBESTUUR KOMT Krachtig beleid voor streek als geheel Betuwse Fruitactie sterk uitgebreid n Buurtbewoners uitgenodigd bij worden opening Hemdsmouw concert nu 8 september Receptie en toneelavond op 2 oktober Prov. Staten Utrecht bespreken gemeen telijke her inde lingsp lannen DIRECTRICE: „GEESTELIJK GEHANDICAPTE IS NIET ALTIJD ZIELIG EN TRIEST: VAN DAT IDEE MOETEN WE NV EENS AF Raad gaat commissies benoemen Ophalen grof vuil EIGEN INZICHT BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL WENSEN MEEDENKEN EFFICIENCY AANBEVELING Veertig ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1970 i. (Van een onzer verslaggevers) VF.ENENDAAL „Op de meeste plaatsen in Nederland hebben de ^buurt bewoners aanvankelijk nogal wat bezwaren tegen de bouw van een tehuis voor geestelijk gehandicapten in hun directe omgeving, maar wanneer een dergelijk gebouw eenmaal is geopend en de mensen zijn geconfronteerd met de gang van zaken in en rond zo'n tehuis, dan komt men onmiddellijk tot andere gedach ten. En wij willen de geestelijk ik prefereer het woord verstandelijk ge handicapten juist niet ergens achteraf laten wonen, maar hen plaatsen in een échte leefgemeenschap, want dat is onontbeerlijk voor ons streven hen volle dig te laten opnemen in de maatschappij. Bij de officiële opening gaan we de buurtbewoners dan ook uitnodigen om hen kennis te laten maken met de mensen hier en ons werk om daardoor meer be grip te kweken voor de gehandicapte". Ln één van de twee schitterend inge richte woonkamers van het gezinsver vangend tehuis voor geestelijk gehandi capten, dat de Stichting LONAS (Laat Ons Niet Alleen Staan) aan de dr. Co- lijnstraat in Veenendaal heeft ge creëerd, zit mej. B. A. de Vries, direc trice van het tehuis in Veenendaal, vol overgave te praten over haar werk en over het nieuwe, moderne gebouw waarin in totaal twintig oudere geeste lijk gehandicapten zullen worden on dergebracht. Eind oktober begin november vindt vermoedelijk de officiële opening plaats, doch inmiddels hebben negen oudere jongens reeds hun intrek geno men in het uitstekend geoutilleerde ge bouw, dat LONAS in nauwe samenwer king met de dr. Willem de Jong-stich- tlng heeft gerealiseerd voor de gehan dicapte mens. Iedere bewoner beschikt op de eerste verdieping over een eigen kamer, doch de meeste vrije tijd zullen zij op de begane grond gaan doorbrengen in twee zeer ruime, modern ingerichte woonkamers, één voor zowel de man nen als de vrouwen. Mej. De Vries heeft deze woonruim ten voor een groot gedeelte naar eigen inzicht ingericht en een gezellige sfeer weten te scheppen. De keuken is een pronkstuk, die associaties oproept met een hotelkeuken. In deze ruimte is een over-capaciteit, zodat het niet uitgeslo ten is dat het personeel bijvoorbeeld Geboren: Dirkje Gerrigje Marie, d.v. J. H. van Capelleveen en M. van Wal- sem; Jacoba Barendina, d.v. C. Ditewig en J. van Capellen; Jan Cornells, z.v. C. van Rabenswaaij en J., Teunissen; Jo hanna, d.v. G. T. van 'Norden en J. C. Laros; Peter, z.v. C. J. Groos en J. G. Snel; Lidia Sandra, d.v. S. de Kleuver en G. Valkenburg; Jacob Martinus Ge- rardus, z.v. J. G. Lam en A. Vedder en Jacob Frederikus Johannes, z.v. J. G. Lam en A. Vedder; Jacobus Gerardus, /.v. J. C. Stuart en G. H. M. van den Hatert; Anja, d.v. C. Mulder en A. J. Achterof; Jacobus Cornelis, z.v. J. C. Sukkel en J. F. Jeronimus; geboren te Rhenen: Juan Carlos, z.v. A. G. A. Go mez Iglesias en A. Iglesias Labrador; Raymond Pascal, z.v. M. J. L. Schaeken en J. Oosting; Stijntje Huiberta, d.v. M. A. J. Diepeveen en J. N. C. van Manen; Hendrika, d.v. A. Vink en H. Slotboom. Ondertrouwd: G. van Eden en M. van Rhee; A. Bouw en A. van Essen; A. D. Versteeg en G. van Deelen; J. J. Schoe- maker en A. A. M. Pilon; W. Doornen bal en P. M. van de Kraats; F. H. van Manen en M. Nagtegaal; W. Rip en C. R. van Donkelaar. Getrouwd: H. Wittenberg en D. Re- bergen; G. de Leeuw en A. Beijer; G. H. W. Garrits en G. van 't Veen, Ede; W. C. van Geerenstein en H. Demoed, Ede; G. R. Kor en G. A. Paans; M. Otero Gómez en C. A. Vieitas y Brea. Santiago (Sp.)F. A. Rosbag en G. Breeschoten, Kesteren. ook voor bejaarden gaat koken, iets dat nog nader moet worden bekeken. De vleugels van het tehuis, waarin de vrouwen- en mannenafdeling zijn on dergebracht, zijn verbonden door een middenstuk, waarin de dienstdoende leidster haar appartement heeft. Zij kan door de geestelijk gehandicapten per „intercom" worden opgeroepen. Vijf zes leidsters zullen in het nieu we Veenendaalse tehuis te werk wor den gesteld verdeeld in twee groepen met elk een hoofdleidster en een aantal krachten voor de huishoudelijke dienst. De supervisie berust bij mej. De Vries. Overdag gaan de meeste bewoners van het tehuis naar de werkplaats of het dagverblijf, ,,'s Avonds houden wij de mensen bezig door middel van een goede aangepaste vrijetijdsbesteding, die binnenkort zorgvuldig zal worden geprogrammeerd. Op de zolderverdie ping (een enorme ruimte, red.) gaan we verschillende voorzieningen treffen in de recreatieve sfeer", vertelt de directrice. „Er zijn overigens nog wel wensen. We zouden bijvoorbeeld van particulie ren, verenigingen of andere instellin gen, die speelmateriaal over hebben (ik denk aan sjoelbakken, een oud biljart of andere spellen), graag enige mede werking krijgen, want door de inrich ting van dit tehuis zijn onze financiële middelen beperkt". Met een medische staf huisarts, psychiater en psycholoog zullen we kelijks teambesprekingen worden ge houden. „De geestelijk gehandicapte mens moet helemaal worden opgenomen in Veenendaal", zegt mej. De Vries met VEENENDAAL Het college van B. en VV. wil het aantal commissies van advies en bijstand met vier gaan uit breiden. Deze maatregel houdt ten nauwste verband met de nieuwe taak verdeling binnen het college. Daardoor wordt het gewenst geacht de onderwijscommissie te splitsen en wel in een commissie voor het onder wijs in algemene zin, een commissie voor sport en recreatie, die moet gaan adviseren omtrent de sport en de re creatie in passieve en actieve zin inclu sief de subsidieverleningen op dit ter rein en een commissie voor jeugd- en culturele zaken. Daarnaast wordt voor gesteld een commissie in het leven te roepen die zich speciaal zal gaan belas ten met de volksgezondheid. De raad zal zich donderdagavond 10 september over deze uitbreiding van het aantal commissies gaan uitspreken en tegelijkertijd de leden aanwijzen. Tevens krijgt de nieuwe raad een voor stel te behandelen om het instituut van plaatsvervangende wethouders af te schaffen. klem. „Vandaar dat zij niet alleen in ons huis bezig zullen zijn. Wij willen de meesten van hen graag in het plaatse lijke verenigingsleven onderbrengen, dat is ideaal voor hen". Volgens haar is het vervelend dat de geestelijk gehan dicapte mens niet te verwarren met de geestelijk gestoorde altijd weer zielig en triest wordt gadegeslagen. „Daar moeten we eens van af. Ik werk al jaren met hen en ben ervan overtuigd dat ze werkelijk vol blijd schap leven. Films die er in mijn vorige werkkring zijn gemaakt, hebben dat ook duidelijk gemaakt. Geen in-trieste rolprenten waarvan je de tranen in de ogen krijgt, maar opnamen van een ontzettend blij mens in zijn gewone doen en laten." Zij kijkt eena rond in de smaakvol ingerichte woonkamer en zegt: „Hier moeten we óók een film van maken, gewoon terwijl onze mensen in alle eenvoud bezig zijn met allerlei dingen". Zij wordt even meegesleept door de gedachte hieraan en lacht bescheiden, alsof zij zich wil verontschuldigen voor haar enthousiasme. De sociale indicatie voor negen men sen was erg dringend, waardoor deze groep reeds is opgenomen in het tehuis. „In een normaal gezin moeten ze vaak op hun tenen gaan staan", aldus mej. De Vries. Met de bouw van dit gezinsvervan gend tehuis heeft de stichting LONAS (geen onderdeel van maar wel zijde lings verband houdend met de Phila- delphia-stichting) een geweldige brok werk geleverd. Laat Ons Niet Alleen Staan, in het leven geroepen voor de nazorg van de oudere geestelijk gehandicapte mens, begon met de inzameling voor het te huis en werkte later nauw samen met de dr. Willem de Jong-stichting. RHENEN Op dinsdag 8. woensdag 9 en donderdag 10 september 1970 is er gelegenheid om grof tuin- en huishou- dafval mee te geven. Hierbij dient het volgende in acht. te worden genomen: le. alle vuil dient netjes te worden verpakt en gebundeld; 2e. ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder wegen dan 15 kg; 3e. er wordt geen grotere hoeveelheid dan lm3 meegenomen; 4e. men dient het grof vuil vroegtij dig langs de weg te zetten. Degene, die meer dan lm3 grof vuil heeft mee te geven, dient dit aan ge meentewerken op te geven vóór de le of 3e donderdag van de maand, waarna dit vuil tegen betaling van 2,50 per m3 zal worden meegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke, i.s een bedrag van 5,- per m3 verschuldigd. Rhenen, 4 september 1970. B. en W. van Rhenen, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v Ro senthal. VEENENDAAL Het eerstvolgende „Hemdsmouwconcert", dat aanvanke lijk op 16 september in het raadhuis zou worden gegeven door de Veenen daalse Harmonie „Caccilia", vindt nu plaats op dinsdag 8 september. Het programma voor dinsdagavond luidt als volgt: Regimentsr iars, Komzak. Ouverture Mars in the Moon, Pi ïeffer. lEspana Waltz, Chabrier. Moonlight Serenade, G. Miller. Longstreet Dixie L. Abel. PAUZE Robert Stoltz Selection R. Stoltz. Granada, A. Lara. Three Inventions, Pi Scheffer. Colonel Bogey on Parade, Alford. Bij de officiële opening zullen de ini tiatiefnemers het erover eens zijn, dat zij een tehuis hebben gecreëerd dat niet alleen op papier, maar ook in de prak tijk gezinsvervangend is. Echt gezinsvervangend OVERBERG Het was gisteren precies 25 jaar geleden, dat enkele Overbergers op de bres sprongen voor de belangen van hun gemeenschap. I>it resulteerde in het oprichten van de vereniging Overberg's Belang, die /ich ten doel stelt (in oude bewoordingen) de zedelijke en stoffelijke be langen van de üverbergse bevolking te behartigen". De initiatiefnemers hebben niet kunnen weten, dat de vereniging van krap 30 leden waarmee men van start ging in de loop der jaren zou uitgroeien tot een „grote" in Overberg, want momenteel heeft men 130 leden. Een der oprichters, de heer H. Regeling, zag na de bevrijding in het orga niseren van de eerste koninginnedagviering aanleiding om over te gaan tot het oprichten van een vereniging. Hierbij werd voorop gesteld, dat noch kerkelijke noch politieke motieven een rol zullen spelen. Geheel neutraal biedt zij hulp aan de gemeenschap. Er zijn genoeg zaken aan te wij zen, waarin Overberg's Belang heeft bemiddeld. De huidige voorzitter, de heer A. Hasselaar, meent te kunnen stellen, dat het een actieve vereni ging is met werkelijk belangstellen de leden. „Zo hebben we indertijd een be zwaarschrift naar Gedeputeerde Staten van Utrecht gezonden tegen de ruilverkavelingsplannen bij een spoorwegovergang. Daarmee boek ten we succes, want bij die overgang wordt een tunnel aangelegd. Dat zou nooit zijn gebeurd als wij onze stem niet hadden laten horen". De vereniging, waaraan winstbe jag volslagen vreemd is, stelt zich positief op ten opzichte van alle die nende belangen. Er wordt b.v. ge dacht aan het onderhoud van de we gen en de verlichting van straten. Vrij recent heeft men de beschik king gekregen over een stuk grond, dat een bestemming heeft voor de woningbouw, maar waarop men tij delijk een speelterreintje voor de jeugd uit de omgeving van de Schoolweg heeft gecreëerd. Ondanks het feit, dat het bestuur steeds opkomt voor het algemeen belang, kampt het zelf al vele jaren met een levensgroot probleem: een vergaderruimte. Ondanks een inder tijd door B. en W. toegezegde wo ning, waarin men mocht vergaderen is het nooit zover gekomen vanwege het feit dat er een kleuterschool in werd gevestigd. Van gemeentezijde heeft men nu deze vereniging con cessies gedaan, om eventueel over te gaan tot het bouwen van een noodge bouw. In mineur stemming vertoeft Overberg's Belang niet. Integendeel. Mogen de feestelijkheden dan niet gehouden worden op de jubileumdag zelf, reden tot optimisme is er zeker. Op 2 oktober houdt Overberg's Belang een receptie van 18.30-19.30 uur in de Ontspanningszaal van kamp Overberg. Daarna houdt men een toneelavond voor genodigden en leden. Veel wensen komen er overigens nog wel voor op het verlanglijstje. Voorzitter Hasselaar: „De straatver lichting willen we nog meer uitge breid zien. Verder willen we realise ren. dat de verontreiniging van de Spoorwegsloot wordt opgeheven Zelf hebben wij gedacht aan een af- voersloot, terwijl we nog een vorm van overleg willen hebben met de waterleidingsmaatschappij". In het tegenwoordige bestuur heeft nog een man van-het-eer- ste-uur zitting, nl. de penningmees ter H. van Garderen. Verder wordt het bestuur gevormd door vertegen woordigers van verschillende secto ren. De secretaris A. Spruit, is in zijn dagelijkse functie groepsleider in Kamp Overberg. De bestuursleden A. Bos en K. van Ginkel zijn respec tievelijk schoolhoofd en land- bouw-consulent. Vandaar dat zij later als lerares feestvreugde voor Overberg's Be lang. Feestvreugde die zijn oor sprong heeft gevonden in de vele ontwikkelingen door de jaren heen van Overberg. Overberg's Belang manifesteert zich duidelijk als alge heel bevolkingsbelang. Al op de kleuterschool kwam mej. B. A. de Vries in aanraking mei het geestelijk gehandicapte kind. Zij kwam hiervan diep onder de indruk en het beeld dat zij zich op die pril le leeftijd van een dergelijk kind heeft gevormd, heeft haar in feite Hiet meer losgelaten. Vandaar dat zij late r als lerares KNO (kinderverzorging, opvoedings leer en handenarbeid) niet lang werkzaam bleef. Zij raakte sterk geïnteresseerd in het geestelijk gehandicapte kind en volgde een cursus AZ (ambulante zwakzinnigenzorg), waarna zij in Utrecht orthopedagogiek ging stude ren, met welke studie zij nog bezig is. Op Rhienderstein in Brummen ac cepteerde zij een baan als ad- junct-directriee van een tehuis voor zwakzinnigen, dat zij in vijf jaar heeft helpen opbouwen. Van Brummen vertrok zij naar Veenendaal. waar zij directrice werd in het nieuwe tehuis van de Stich ting LONAS. SCHERPENZEEL/RENSWOUDE De samenvoeging van de gemeente Scherpenzeel, Renswoude en Woudenberg komt in een heel nieuw stadium als Provinciale Staten van Utrecht zich deze maand hierover gaan uitspreken. Alle bestuurlijke instanties, zoals de raden en de provinciale colleges van Utrecht en Gelderland, hebben dan hun mening gegeven en dat betekent dat de weg dan is vrijgemaakt voor de indiening van een wetsontwerp bij de Staten-Generaal. Zoals bekend, betekent de samenvoeging tevens dat Scherpenzeel bij de pro vincie Utrecht wordt ingelijfd. Gedeputeerde Staten van Utrecht zetten in hun pre-advies de Staten nog eens uitvoerig uiteen wat de voordelen van de samenvoeging der drie gemeen ten zijn. Hiermee kan worden bereikt, aldus het college, dat de nieuwe ge meente een grondgebied en een be stuursapparaat krijgt, dat een optimale leefbaarheid voor het gebied als geheel en de diverse kernen afzonderlijk kan worden gerealiseerd. Voor de bevordering van de onderlin ge saamhorigheid van de drie gemeen ten in het nieuwe verband zal het mede bepalend zijn hoe de overgang naar de nieuwe situatie door het bestuur van de nieuwe gemeente zal worden begeleid. Het college spreekt zich niet uit over de vraag waar het bestuurscentrum van de nieuwe gemeente dient te lig gen. Het is een zaak waarover naar de mening van Gedeputeerde Staten noch de besturen van de drie afzonderlijke gemeenten, noch het Provinciaal Be stuur uitspraken moeten doen. Ook de wetgever zal zich hiervan moeten ont houden, zoals trouwens tot dusver ge bruikelijk was bij andere samenvoe gingsregelingen. De nieuwe raad zal zelf moeten bepa len in welke kern de zetel van het ge meentebestuur gevestigd dient te wor den. Hoewel Gedeputeerde Staten alleen verplicht zijn het oordeel van de Staten te vragen over de wijziging van de provinciegrens wil men ook graag het oordeel van dit college weten over de samenvoeging van de drie gemeenten. Ged. Staten zijn van mening dat het aanbeveling verdient, dat Provinciale Staten aan het denken met betrekking tot de problematiek van wijziging van gemeentegrenzen, samenvoeging en herindelingen deelneemt. Gedeputeerde Staten zien vooral uit geografisch oogpunt veel pluspunten in de samenvoeging van de drie gemeen ten. Op deze wijze worden namelijk de voorwaarden geschapen om tot een goede afbakeing te geraken van de in vloedssferen van de besturen van de provincies Gelderland en Utrecht in overeenstemming met de uitgangspun ten van hun beleid. Tevens wordt dan een eind gemaakt aan de grilligheid van het grenzenverloop. Door samenvoeging van de drie ge meenten en indeling van de nieuw te vormen gemeente bij de provincie Utrecht wordt de mogelijkheid gescha pen volledig inhoud te geven aan de verantwoordelijkheid voor het ruimte lijk beleid ten aanzien van een buffer- gebied, dat een hoogst belangrijke functie heeft te vervullen in het geheel van de Utrechtse verhoudingen. Voor een gebied dat gelegen is tussen de groeipolen Amersfoort, Veenendaal en Ede is het van groot gewicht, zo vinden Gedeputeerde Staten, dat door een integratie van gemeente en provin ciaal beleid de realisering van de streekplannen Utrechtse Vallei en Eem- land en Veluwe doeleinden zo goed mo gelijk worden gewaarborgd. Tegen deze achtergrond is een bestuursconcentratie van eminent belang, aldus het college, dat een duidelijke parellel ziet tussen de economische structuren van elk der drie gemeenten. Ook kerkelijk en poli tiek lijken de gemeenten op elkaar. Het college van Gedeputeerde Staten ziet vooral veel in de toekomst voor de streek als geheel. Naar de mening van Gedeputeerde Staten kan op deze wijze het bewaren van het landschappelijk aanzien van 't desbetreffende gebied en het beperkt houden van grote uitbrei dingsaspiraties het best tot zijn recht komen. Te verwachten valt, zo schrijft het college, dat het gebied in toenemende mate gekenmerkt zal worden door een verwevenheid van belangen. Dit zal tot verdere verstrengelingen van de be- stuursproblemen leiden, waarvan de oplossing op de meeste reële en optima le wijze binnen een bestuurlijke een heid kan worden nagestreefd. „Eenheid van beleid vraagt een gecentraliseerd bestuur, waardoor een grote mate van efficiëntie en specialisatie van het tech nische en administratieve apparaat kan worden bereikt". Het college van Gedeputeerde Staten ziet in de samenvoeging mogelijkheden de rivaliteit die er bestaat tussen Scherpenzeel en Woudenberg, met in grootte twee nagenoeg gelijke kernen, een gevaar voor de bestuurskracht. Daartegenover wordt gesteld, dat juist door het tot stand brengen van een centraal bestuur deze rivaliteit kan worden voorkomen <\t in goede banen worden geleid. Gedeputeerde Staten doen tegelijker tijd een aanbeveling op dit punt. „Met grote zorgvuldigheid zal het gemeente bestuur van de nieuw te vormen ge meente moeten nagaan op welke wijze de typisch lokale kernen binnnen dit bestuur een rol kunnen blijven spelen. Tevens acht men dit van belang om de participatie van de bevolking zo groot mogelijk te doen zijn". „Dat de afstand tussen bestuurder en bestuurde de in de nieuw te vormen gemeente onaanvaardbaar groot zou worden (een van de argumenten die door het gemeentebestuur van Wouden berg was aangevoerd), bij haar afwij zing van de plannen, red) is een tegen stelling, die ons niet in het minst over tuigt", aldus Gedeputeerde Staten. Ook de stelling dat de samenvoeging een ernstige aantasting zou betekenen van de leefgemeenschappen in de drie af zonderlijke gemeenten wil het college niet onderschrijven. Om de leden van Provinciale Staten goed te informeren, zijn bij het pre advies de notulen opgenomen van de raadsvergaderingen van de drie ge meenten toen zij zich over dit onder werp uitspraken. Zoals bekend hebben de gemeenten Woudenberg en Rens woude, onder aanvoering van burge meester J. A. Hosang, de plannen van de hand gewezen, terwijl de gemeente raad van Scherpenzeel geen bezwaren liet horen tegen de inlijving bij Utrecht, mits men centrumgemeente wordt. PREDIKBEURT RHENEN Bij de Geref. Gem. in Ned. zal iin de dienst van woensdag 9 september student Van den Berg om 19.30 uur voorgaan. T1EL Twintig jaar Betuwse fruitactie, twintig jaar lang zieken, bejaarden en gehandicapten verrassen met heerlijke Betuwse vruchten. Daar wordt op donder dag 17 september uitvoerig by stilgestaan, wanneer in de schouwburg Agnielen- hof het vierde lustrum alle medewerkers bijeenbrengt voor een feestelijk pro gramma. Hoofdfiguur is promotor Tjeerd de Vries, de man die de Betuwse Fruit actie groot maakte. Voor alle milde fruitgevers komen er tien bindingsavonden op verschillende plaatsen, die ook geheel in het teken staan van het naderende ju bileum. Temidden van de patiënten van Zon en Schild in Amersfoort, waartoe De Vries in de oorlogsjaren zelf behoorde, ontstond bij hem de gedachte om „iets" te willen doen voor de zieken. Eenmaal als (gezond) vertegenwoordiger werk zaam in de Betuwe koppelde hij deze gedachte aan de rijke fruitoogst, die ie der jaar werd binnengehaald. In 1950 gaf Tjeerd de Vries thans woonachtig in Driebérgen gestalte aan het plan. Het dorp Ingen fungeerde als startplaats. Er kwam uiteindelijk 1500 kilo fruit binnen. De laatste jaren schommelt dit rond de 45.000 tot 50.00' kilo. Zon en Schild is steeds betrokke; gebleven bij de Fruitactie. Meesta' feestelijk opgeluisterd door de Konink lijke Vereniging Het Tielsch Stedelijk Muziekkorps vonden de overdrachten plaats. De fruitactie groeide. Uiteindelijk liep het aantal deelnemende dorpen op tot veertig. Naast De Vries kwamen er zeven districtspromotors en honderden plaatselijke medewerkers. De waarde ring voor het werk was groot. Nadat eerst alleen fruit werd ingezameld voor ziekenhuizen en bejaardencentra betrok het comité daarin later ook chronische patiënten. Het Rode Kruis verleende steeds medewerking, het bedrijfsleven zorgde voor noodzakelijk vervoer, kort om, de gehele Betuwe spande zich in om de actie ieder jaar tot een succes te maken. Nu, bij het vierde lustrum, wordt ge- ïoopl op een recordoogst. Ondanks de moeilijkheden in de fruitteelt rekenen De Vries en zijn mannen op de mild heid van de telers. De inzameling zal in november plaatsvinden en dat is een maand later dan gewoonlijk.

De Vallei | 1970 | | pagina 3