Automobiliste door de knieën onder pressie van verdachte Slager reed vrouw van collega aan Linda Faber snel in Haarlem Oplichter in arrest Paul Stevens drong door tot finale Kantongerecht Wageningen Vertegenwoordiger met 160 km door Wageningen AANVARING OP RIJN Dertien E.H.B.O.-ers in Eist gediplomeerd PIT-collecte Onvoorzichtige landbouwer stichtte brand Politiehonden gaan opzitten Slachtoffer van nieuw wegdek Tennis „Rhenen''' „Scmia'" weer in de prijzen DOORVERHUUR ONTZEGGING LAAG UITSLAGEN MAJAWAS 7 StPTIMMR 1970 I WAGENINGEN De 24-jarige Edese vertegenwoordiger. Johannes A. Th. V., werd op de vrijdagzitting van het kantongerecht wegens diverse verkeers overtredingen in de Wageningse binnenstad bij verstek tot een ontzegging van de rijbevoegdheid van acht maanden en totaal 330,aan geldboetes veroor deeld. Eerder had de officier van justitie eenzelfde bedrag en vier maanden ont- jegging geëist. De Edenaar was vorig jaar in de nacht van 9 op 10 augustus, rond 01.30 uur, in verboden richting de Wage ningse Hoogstraat ingereden. Bij het zien van een naderende surveillance wagen maakte hij over het trottoir rechtsomkeert en vervolgde zijn ritje, met de politiewagen op de hielen, in een noodtempo, waarbij op de prof. ABosweg (dus nog steeds Ritzema Bosweg (dus nog steeds binnen de bebouwde kom) zelfs een snelheid werd bereikt van 160 kilometer. Alhoe wel door de verbaliserende hoofdagent, F. J. N. uit Wageningen, de verdachte bij diens aanhouding (twee weken later in Ede) niet direct als de bestuurder van de racende wagen werd herkend meende mr. J. C. Pieters (officier van Justitie) uit de nonchalante reacties van de man en zijn pogingen elk con tact met de politie te verijdelen hem -wel degelijk als de bestuurder te moe ten aanmerken. Kantonrechter mr. A. C. van den Brand vond de eis tot ontzegging van de rijbevoegdheid voor vier maanden dermate licht, dat hij tot een verdubbe ling van deze termijn besloot. „Het moet nu maar eens voorgoed uit zijn met deze niets en niemand ontziende verkeerszondaars", stelde hij zeer na drukkelijk. De Wageninger Hèndrikus Joh. D. had zonder toestemming van de ge meente Wageningen de bovenverdie ping van een gemeentewoning aan zijn broer Gradus D. doorverhuurd. Althans zo luidde de dagvaarding. Broer Gradus was het hier vrijdag he lemaal niet mee eens, want er was vol gens hem in geen enkel opzicht van „verhuur" sprake," daar hij „gewoon bij zijn broer in de kost was". Het laatst vanaf 1 december 1969 mêt mej. W. D., waarmee hij veertien dagen na het proces-verbaal in het huwelijk was getreden. Mr. Pieters vond doorverhuur in alle opzichten bewezen, want de bovenwo ning was bij gemeentelijke controle ge heel als zelfstandig woonverblijf inge richt. „Er brandde zelfs een haard", merkte hij op. De gemeente Wagenin gen had de nieuwe bovenbewoner met een huisuitzettingsprocedure gedreigd, omdat bij doorverhuur er in de eerste plaats andere woningzoekenden dan de verdachte voor de nieuw gecreëerde woonmogelijkheid in aanmerking kwa men. Volgens een der broers had de ge meente wel wooncompensatie aangebo den, doch deze was zijns inziens („Het te koop aanbieden van een andere ge meentewoning ad. 55.000,zonder meer belachelijk. Broer Gradus, die moeilijkheden vreesde, had volgens zijn verklaring daarop de burgemeester te spreken gevraagd, doch deze zou voor hem niet te spreken zijn geweest. Een ambtenaar van Centraal woningbeheer zou hem hierna de woorden hebben toegefluisterd „Ga maar naar huis, dan komt alles wel goed". Broer Gradus had dat gedaan en was rustig blijven zitten en zat zelfs nog. Mr. Pieters vond het in deze tijd van woningnood maar een moeilijke zaak, doch het recht diende kennelijk zijn loop te hebben, want tegen beiden werd wegens clandestiene huur en verhuur loo,boete geëist. De kantonrechter vonniste hierop conform. De Barnevelder Robert Z. stond te recht voor een aanrijding op het kruis punt Hogevalkseweg - Geuzekampse- weg te Lunteren in februari van dit jaar. Volgens zijn verklaring was hij dit kruispunt met een vaartje van tach tig genaderd en had daarbij de auto van mej. Hendrikje T. uit Wekerom. die „net de hoek omkwam" over het hoofd gezien. Een flinke botsing was het resultaat en beide wagens beland den in de berm van de Geuzekampse- weg. Op de zitting schilderde de Barnevel der nog eens de onoverzichtelijke situa tie ter plaatse, hetgeen „toch zeker als een verzachtende omstandigheid mocht gelden". Voorts was volgens hem de dagvaarding niet juist, „omdat de bot sing niet op de hoek maar ver daarvoor zou hebben plaats gehad en in een der gelijk geval trof niet hem ,doch de We- keromse juffrouw schuld". Alle aangevoerde argumenten „van onschuld" wees mr. Pieters echter met klem van de hand, temeer daar de ver dachte plaatselijk zeer goed bekend was. Mej. T. wijzigde echter haar eerder tegenover de politie afgelegde verkla ring en gaf op aandrang van de ver dachte toe, dat ook zij haar auto na de botsing had verplaatst, waardoor de schuldvraag een uiterst moeilijke zaak werd. Alhoewel mr. Pieters overtuigd was van Z's schuld vond hij „het griezelig om na de verandering van zaken het wettig bewijs te leveren" en eiste daar om ontslag van rechtsvervolging. Mr. van den Brand vonniste conform. De Valburgse motorrijder Hèndrikus LEERSUM De collecte voor het PIT wordt in Leers-uni gehouden van 7 tot en met 12 september. Vorig jaar bracht deze collecte ruim 500,- op. J. IJ. moest zich voor een vreemde in haalmanoeuvre op de Bennekomseweg in Ede verantwoorden. Begin dit jaar had hij daar met een vaartje van ze ventig een voor hem rijdende auto in gehaald, terwijl er op dat moment net een tegenligger nadere. Een daverende botsing en een hersenschudding voor de verdachte waren het resultaat geweest. Verdachte hield bij hoog en laag vol de tegenligger niet te hebben gezien, doch dat sprookje ging bij mr. Van den Brand niet op. „Die auto is toch niet uit de lucht komen vallen", merkte hij op. „Nee, dat denk ik ook niet", antwoord de de motorrijder laconiek. Mr. Pieters sprak in zijn requisitoir van een zeer ernstige overtreding, die geheel aan de onvoorzichtigheid van de verdachte te wijten was. „Honderdvijf tig gulden boete en zes maanden ont zegging van de rijbevoegdheid, waar van vier maanden voorwaardelijk", luidde zijn eis. Mr. Van den Brand hield bij het uit spreken van het vonnis bepaald reke ning met de ernstige afloop van het ongeluk voor de verdachte zelf en kwam maar tot „Honderdvijftig gulden en vier maanden voorwaardelijke ont zegging". De officier wenste zich hierop nog nader op de mogelijkheid van hoger beroep te beraden. De 25-jarige Wageninger Henri J. S moest zich voor een aanrijding op een voetgangersoversteekplaats in Benne- kom verantwoorden. Op 31 december 1969 had hij zijn gedachten meer bij de viering van Oudejaar dan bij de Ben- nekomse bejaarde W. gehad, die zich op de zebra bij de Dorpsstraat volkomen veilig waande. Alhoewel de aanrijding voor de bejaarde geen lichamelijk letsel tot gevolg had, vonden omstanders het toch beter een arts te consulteren en werd op advies van de heer S. zelf de politie er bij gehaald. „Grove onvoorzichtigheid", oordeelde mr. J. C. Pieters. „Nee, dat is niet waar", wierp ver dachte tegen, „want ik kon door de drukte bijna niets zien en reed daar door met mijn snelheid van 35 kilome ter juist extra voorzichtig". Mr. van Van Brand vond ook een snelheid van 35 km in drukke tijden niet geoor loofd, „ja zelfs gevaarlijk", waarop mr. Pieters in een „dergelijke geval tien ki lometer of minder" als bijna „gevaar loos" bestempelde. De Wageninger had de schikking van 50,wegens de grootte van het be drag niet betaald. Op de zitting rekende hij kennelijk op een belangrijke reduc tie, doch niet op mr. Pieters, die weinig verzachtende omstandigheden consta teerde en f 50,een belachelijk laag bedrag vond. Voorzichtigheid is nog steeds de moeder van de porseleinkast en dat gold volgens hem in het bijzon der tegenover de voetganger, „voor wie in de huidige verkeersdrukte bijna geen plaats meer schijnt te zijn". „Vijfenzeventig gulden", luidde de eis, waarna mr. Van-den Brand tijdens de motivering van het vonnis (conform de eis van de officier) bepaald een lans voor deze langzame verkeersdeelnemers brak. HAARLEM Een VZC-groep van zes leden onder de tien jaar heeft gisteren in Haarlem deelgenomen aan nationale zwemwedstrijden, georganiseerd door DWR. Het programma bestond uit niet minder dan tien onderdelen. Linda Faber behaal de een eerste plaats op de 50 meter vlinderslag en de 50 meter vrije slag. Haar broertje André finishte op de 50 meter schoolslag als derde in dezelfde tijd als de winnaar. Ook de rest van de kleine zwemequipe maakte overwegend fraaie tijden. VEENENDAAL Twee dames en een 6-jarig jongetje werden vrij dagmiddag gewond, toen de Veenen daalse slager Van H. de auto van zijn collega Van de B. in de flank greep op de kruising Parallelweg - Ambachtsstraat. Van H. die op de Parallelweg reed, verleende geen voorrang en een he vige botsing was het gevolg. De andere auto werd bestuurd door mevr. Van de B. Zij kreeg een hersen schudding. Haar schoonmoeder, de 70-jarige mevr. Van de B.-Van H., liep een gebroken been en een hoofd wond op. De 6-jarige H. J. v.d. B. kreeg een beenwond Het gewonde drietal werd per ambulance naar het Julianaziekenhuis overgebracht. De twee auto's werden zwaar bescha digd. Van H. kwam met de schrik vrij. In volgorde van het programma kwa men de volgende resultaten uit de bus. Op de 50 meter rugslag voor meisjes won Astrid Verheul van Zwemlust uit Utrecht in 43.0 sec. Antoinet Weijers zwom voor VZC een tijd van 45.6 sec. Bij de jongens was het Ad Kolsteeg van Zwemlust die dit nummer won in 39,4 sec. Guus van den Bosch zwom over deze afstand 46.8 sec. Op de 50 meter schoolslag bij de meisjes geen VZC-deelneemsters. Die werd gewonnen door Wilma Zwart van De Ham in 45.8 sec. Bij de jongens een bikkelharde strijd. Even leek het erop alsof André Faber van VZC de eerste prijs zou gaan opstrijken.Drie jonge knapen tikten hoegenaamd gelijktijdig aan en de voorzitter/kamprechter be sliste, dat Bert Romani van ZIOS num mer 1 werd, Dirk Vlootman van De Ham tweede en André Faber derde, al len in dezelfde tijd (45.4 sec). Op de 50meter vlinderslag, -•bij de meisjfs een flink VZC-succes. Hierop werd Linda Faber prachtig eerste in 40.0 sec. Nicoline Boers deed over deze, afstand 48.0 sec. Bij de jongens won Eric de Boer van Oude Veer dit onder deel in 41.2 sec, terwijl André Faber er 45.0 sec. over deed. Ook op de 50 meter vlinderslag een eerste plaats voor Linda Faber van VZC in dit nationale milieu. In de prachtige tijd van 34.9 sec, tikte zij als eerste aan, waardoor zij Annelies Maas van De Rijn ruim klopte (36.2 sec.). Ni coline Boers zwom heel mooi naar een tijd van 39.8 sec. en Antoinet Weijers naar 42.0 sec. Bij de jongens werd dit onderdeel een prooi voor Richard van Klooster van Naarden in de tijd van 35.4 sec. Ton Sipkema van VZC bleef ver boven zijn beste tijd (45.9 sec.) en Guus van den Bosch liet een tijd van 41.8 sec. afdrukken. SCHERPENZEEL Zaterdagmorgen werd er in Scherpenzeel brandalarm gegeven. De landbouwer B. had wat afbraak _.i enkele oude banden op een hoop gegooid en in brand gestoken vlak bij de camping de Lucht. Het vuur lag op enkele meters van een groot bos dat in brand dreigde te raken. Toen de brandweer ter plaatse kwam was het ergste gevaar voor bosbrand al gewe ken zodat men niet in actie behoefde te komen. SCHERPENZEEL Zaterdagmiddag 12 september geeft de Scherpenzeelse politie-hondendressuur vereniging „Unitas" een demonstratie voor het be jaardenhuis „Het huis in De Wei". De demonstratie zal gegeven worden met afgerichte en nog in opleiding zijn de politiehonden. De toegang is gratis. VEENENDAAL De politie deed in het afgelopen weekeinde een goede vangst met de arrestatie van de 24- jarige G. A. W. uit Doorn. Deze werd j/erdacht van een indrukwekkende lijst verduisteringen en oplichterijen. In de meeste gevallen betroffen het gebruiks voorwerpen zoals radio's, camera's enz. De lijst werd gecompleteerd met twee auto's. W.. die voor dergelijke misdrij ven al eerder met de politie in aanra king was geweest, pleegde z(jn praktij ken onder meer in Veenendaal, Leer- suni, Amerongen, Zeist en Langbroek. Hij zal morgen worden voorgeleid voor de officier van justitie. RHENEN Praktisch onder de ogen van de wegenbouwers reed vrijdagmid dag voor hotel „De Grebbe", een perso nenauto uit de beruchte bocht in de steile helling van de berg, inzittenden waren twee dames. De auto sloeg over de kop en werd in een grote puinhoop herschapen. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. De Grebbeweg wordt momenteel flink onder handen genomen. Er wordt een nieuw asfaltdek aangebracht van ongeveer twintig centimeter. Vóór hotel „De Grebbe" was dat al bijna klaar op de witte strepen na. Nu de weg zo glad wordt als een eikel worden de snelhe den door het wegverkeer ongemerkt opgevoerd en de situatie wordt er uit een oogpunt van verkeersveiligheid ze ker niet beter op. Wellicht verdient het aanbeveling op de helling een maxi mumsnelheid in te voeren van hooguit 30 km per uur. Momenteel mag er niet harder worden gereden dan 50 km. VEENENDAAL De angst bij bestuur en leden van de Veenendaalse Harmonie Caecilia'dat zaterdagavond de regen de eerste taptoe op het Raadhuisplein in het water zou laten vallen is voor niets geweest. Duizen den trotseerden het frisse weer om de verrichtingen te bekijken en te. be luisteren van „Caecilia", het Signaalkorps H.B.S. uit Wageningen. de Veenendaalse Scheepjeswol harmonie en O.BK. uit Rhenen, die er een fleurig muzikaal festijn van gemaakt hebben. Een vijfde korps uit Boxtel moest door omstandigheden verstek laten gaan. Onder de duizenden toe schouwers, die in rijen dik het plein omzoomden, bevond zich burge meester P. Bode en echtgenote. De taptoe, als test om te ondervinden of een dergelijk probeersel aanslaat bij de Veenendaalse bevolking, kan zeker geslaagd genoemd worden. Caecilia is dan ook vast van plan er een tra ditie van te maken. RHENEN Afgelopen weekeinde is het voorlaatste gedeelte gespeeld van de on derlinge wedstrijden van de tennisclub Rhenen. In tegenstelling tot het vorige weekeinde was er nu wel sprake van verrassingen. Zo wist Paul Stevens in de halve finale herenenkelspel door te dringen via een benauwde zege op de als nummer drie geplaatste E. P. Rooderkerk, terwijl Kees van de Pol de als nummer twee geplaatste Berend Veenendaal uitschakelde. De halve finale tussen Paul Stevens en Kees van de Pol eindigde in een driesets- overwinning voor Stevens. In de finale zal hij uitkomen tegen René Lodder of Jan van de Pol, die pas volgende week om een finaleplaats gaan strijden. Bij de dames wordt het dezelfde finale als vorig jaar. Corrie de Kroon-Visch, die van mevrouw Kemperman won, zal het tegen haar zuster Lucie Visch gaan opnemen, Lucie -bei:,ejjjle de finale dqpr. Rón Livingston int te schakelen. Ook in de junioren-enkelspelen zijn de firm li step. hp^p^d- ^t, ^iin Hans Moorsel en Leon Lagaay, die respectie velijk over Leo Boos en Rob Hofhuis zegevierden. In de dames-dubbelfinale komen tégen elkaar uit mevr. C. de Kroon-Visch en Lucie Visch tegen mej. Van Rijn en Li vingston. De gedetailleerde uitslagen zijn: Heren-enkel: A. de RooderJ. David son 6-4, 2-6, 3-6: B. VeenendaalC. v. d. Pol 3-6, 4-6; J. DavidsonP. Stevens 8-6, 4-6, 2-6; P. Stevens—E. P. Rooder kerk 10-8, 1-6, 6-4; P. StevensC. v. d. Pol 6-3, 2-6, 6-3. Dames-enkel: Mej. R. Livingston mej. W. Mol 6-2, 6-4; mej. A. v. Rijn mej. E. Lagaay 2-6, 8-6, 1-6; mej. L. Vischmej. R. Livingston 4-6, 6-0, 6-2; mej. E. Lagaaymej. C. de Kroon 6-8, 2-6; mevr. Kemperman-mevr. De Kroon 2-6, 6-3, 5-7. Dames-dubbel: mevr. De Kroon/mej. L. Vischmevr. Kemperman/mej. R. Kemperman 6-1, 6-3; mej. A. v. Rijn/ mej. R. Livingstonmevr. Lagaay/mevr. Silfhout 6-1, 6-3. Heren-dubbel: E. P. Rooderkerk/B. KempermanW. Ruis/J. Davidson 6-2, 6-4; P. Stevens/H. StevensA. de Roo- der/G. Vink 6-4, 6-1; R. Lodder B. Vee nendaalH. Stevens P. Stevens 6-3, 6-1. Gemengd-dubbel: Mevr. Lagaay/J. Lagaaymej. A. v. Rijn/C. Vink 6-4, 2-6, mev en dhr Rooderkerkmovl", en dhr De Kroon 6-3, 7-5; mevr. Silfhout/ B. Veenendaal^—mej.,R. Livingston/A. de van. JtQpd^r ,2-6, 6-8; mevr. Kemperrpan/B. riie-iKemperman—Vriej. A. v. Rijrt/G. Vink 6-4, 2-6, 6-1; mevr. Kemperman/B. Kempermanmevr. J. Rooderkerk/E. P. Rooderkerk 6-4. 4-6, 6-2. Junioren: L. LagaayR. Hofhuis 6-1, 6-3; H. v. Moorsel—L. Boos 4-6, 6-3, 6-3. VEENENDAAL Dezer dagen be haalde de heer J. Welles met z'n Me- chelse herder Sonja op de politiehon denkeuring te Oosterbeek het Certifi caat-politiehond met 294 punten. Dit was een buitengewoon succes, in aan merking genomen dat 272 punten vol doende zijn voor een certificaat. Op een onlangs te Barneveld gehou den wedstrijd wist Sonje beslag te leg gen op drie eerste prijzen. Op 19 september gaat de heer Welle met Sonja deelnemen aan de kam pioenschappen van Gelderland, waar de acht beste honden van de provincie te gen elkaar uitkomen. Deze wedstrijd zal gehouden worden op de campgin „De Wageningse Eng" te Wageningen. VEENENDAAL Op 3 september jl. slaagden voor het diploma A zieken verpleging de volgende kandidaten: zr. T. Bonnet, zr. J. H. de Bruin, zr. S. T. Leij en br. D. J. de Visser. Allen zijn werkzaam in het Juliana ziekenhuis te Veenendaal. Het examen werd afgenomen in de verpleegstersschool „de Gelderse Val lei" te Wageningen. Overboord geslagen schipper greep louw RHENEN Het motorschip „Beyca", een olietanker van 1331 ton, pas twee en een half uur van de scheepswerf, waar het schip negentien weken had gelegen voor het herstel van schade opgedaan na een aanvaring, had vrijdag komende uit Arnhem opnieuw een aanvaring. Dat gebeurde even voorbjj het vroegere veer in de richting Eist, waar het 900 ton metende m.s. „Steenwijk" onder de verkeerde wal voer. De tanker kon de met hout geladen „Steenwyk" niet meer ontwijken. De botsing was zo hevig dat de „Steenwijk" ongeveer 50 ton hout verloor. De schipper van de „Beyca" sloeg overboord. Hy kon zich zelf redden en voorkomen dat hij onder het neerstortende hout kwam, door zich vast te grijpen aan een touw van een buiten boord hangend stootblok. Daar ook de schroef van de tanker onklaar raakte zal deze opnieuw naar de scheepswerf moeten worden gesleept. De schade aan het houtschip viel mee. ELST Vrijdagavond houden dertien EHBO'ers in restaurant „De Morgen ster" het diploma in ontvangst nemen. Na een cursusduur van circa 20 avonden, waarin theorie en praktijk werden behandeld door de docent dr. Ossendorp en instructeur de heer Bosje, kunnen zij nu hulp gaan verlenen waar nodig is. De ged i -meerden zijn: de dames H. Boer, T. M. Drost, J. Wisger- hof, J. Vermeulen - Biijenberg en de heren A. van Dam, P. Rebergen, C. A. Een van de geslaagden, mej. Wis gerhof, ontvangt het diploma uit handen van wethouder T. van Lien- den. Oppelaar, M. G. Overeem, S. van Er ven, C. Drost, A. J. van Erven, B. Drost. Onder de belangstellenden bij de diploma-uitreiking bevonden zich wet houder T. van Lienden en echtgenote en districtbestuurder de heer Rijksen. De avond werd besloten met een dia-vertoning van de maanlading en een demonstratie met een oefenpop door de heer Knegtjens.

De Vallei | 1970 | | pagina 3