Steeds meer mensen zien voordeel van de zekere" vakantie Beroepswielrenners willen circa 45 wedstrijden in 1971 Gelderlands zwartbont fokvee woensdag in Arnhem ter keuring Service is bij ons een royaal begrip Prummel-Optiek Stanley Franker kampioen der tennisleraren OPENT IN TIEL FABRIEKS PRIJZEN modern mannelijk gekleed „F A V ET EX" „FAVETEX" Vervolging Gunstig PAAR KWARTJES PER DAG VOORKOMEN NARIGHEID Tom Okker uitgeschakeld 3000 man uit Zuid-Vietnam man gedood STAKINGEN IN SPANJE Verzekeren van werkgelegenheid RAMPZALIG OOK NA DE AANSCHAF VAN UW BRIL kunt U altijd op ons rekenen. Het opnieuw in vorm zetten of bijstellen behoort tot pnze normale service werkzaamheden. Dit geldt ook voor niet-clienten Wij stellen er veel prijs op dat U tevreden blijft over een perfekte pasvorm zolang U de bril draagt. HERMANUS MIDDELHOVEN Deze klant van u leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, bl(jkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. Omdat het misschien gemakkelijker voor u zou kunnen zijn Fabrikantencombinatie HAAR 23e FILIAAL EN DEZELFDE LAGE Fabrikantencombinatie van 11 sept. af ook in TIEL Westluidensestraat 12-14 En je betaalt geen cent teveel! ^OSclx^peo DINSDAG 8 SEPTEMBER 1970 ROTTERDAM Een groot aantal Nederlanders gaat onverzekerd op va kantie. Volgens de heer J. H. Vos, afde lingschef van het verzekeringsbedrijf „Stad Rotterdam", zijn het vooral de individuele (auto-)reizigers die geen verzekering afsluiten en op de bonne fooi vertrekken. Wanneer hun iets overkomt ver wondingen, verminking, overlijden moet de financiële schade in veel ge vallen door de familie worden opge vangen. Voor zover mogelijk. Mensen die bij een reisbureau boeken, zijn meestal wel verzekerd. Ze worden er door het personeel achter de balie op attent gemaakt en vinden de twee tot vier kwartjes die het per dag kost geen bezwaar. De heer M. van Woerkom, directeur van het reisbureau Eurotours die dag en nacht in touw is geweest om de te rugreis van de 23 overleden of gewonde vakantiegangers in Spanje te regelen, vertelt dat een aantal van hen een A-verzekering had afgesloten (twee kwartjes per dag, 10.000 in geval bij overlijden, 30.000 bij blijvende invali diteit). Tot voor kort werd algemeen aange nomen, dat van de 23 bij het ongeluk in Spanje betrokken Nederlanders één echtpaar zich had niet verzekerd: het echtpaar Van den Berg uit Amsterdam, dat bij het ongeluk om het leven is gekomen. Hun vijftienjarige zoon zou in dat geval niets krijgen uitgekeerd. Eén van de broers van de heer Van den Berg is daarop woensdagnacht naar Spanje gegaan, om hier alles zelf nog eens te controleren. De reis was niet vergeefs. Terug in Amsterdam vertelde hij ons: „Ik heb de papieren gevonden. Het was een A-ver zekering. Jawel, de zoon van mijn broer krijgt nu tweemaal tienduizend gulden, neem ik aan". De heer F. Benningen, voorzitter van de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus (de ANVR) is ver heugd dat er in dit geval dus toch was verzekerd. „Zou dat niet zo zijn ge weest, dan had de familie Van den Berg de feiten overigens echt niet zonder meer moeten accepteren. Ik bedoel dit: „Wanneer geen verzekeringsmaatschap pij de schade dekt, zullen de gedupeer den zich moeten afvragen of er geen gerechtelijke vervolging kan worden ingesteld tegen (in dit geval) de Spaan se maatschappij van de verongelukte bus. Is er sprake geweest van grove schuld of nalatigheid? Het zijn zomaar een paar vragen!". Hij vertelt dat het hele principe van de juridische aansprakelijkheid in het reisbureauwezen een punt van overleg vormt op internationaal niveau, „in het kader van het wetsontwerp „unidroit". Een delegatie van de ANVR is verder al geruime tijd in overleg met het mi nisterie van justitie om na te gaan hoe deze nieuwe wet op de aansprakelijk heid van het reisbureau wezen in Ne derland in de praktijk kan worden ge bracht". De heer Benningen hoopt dat het on geluk in Spanje voor de reisbureaus in ons land een extra aansporing zal zijn om met nog meer klem te wijzen op het belang van een goede verzekering. „Dat gebeurt nu gelukkig al naar be horen. Om te beginnen houden de reis bureaus er zelf een klein percentje aan over, maar daar gaat het toch zeker niet in de eerste plaats om. Wij vinden dat een reisorganisatie niet het risico van het verwijt op zich mag laden en los daarvan: zo'n verzekering voor zo'n klein bedrag is immers belangrijk. Dat is dan ook de reden waarom wij er in de toekomst nog scherper op moeten toezien. Daarom zullen wij zelfs tijdens zo'n gesprekje over zon en strand ook voorzichtig wijzen op de macabere kant die aan een vakantie kan zitten". Reisbureau-directeur M. kantie iets overkomen" van Woer- kom: ledereen kan tijdens zijn DEN HAAG Naar aanleiding van de ontwikkelingen in de beroepswielersport o.a. het zich terugtrekken van de sponsors Caballero en Willem II/Gazelle heeft de Vereniging van Beroepswielrenners vrijdagavond een vergadering ge houden. Na afloop werd het volgende communiqué verstrekt In een vergadering van het dagelijks bestuur van de Vereniging van Beroepswiel renners (VVBW). onder leiding van voorzitter Jan Janssen, en in een daarna ge houden bespreking van genoemd bestuur met een aantal vooraanstaande betrok kenen bij de organisatie van wielerevenementen in Nederland, is komen vast te staan datde werkgelegenheid voor het huidige korps Nederlandse beroepsren ners kan worden gegarandeerd door middel van de organisatie van 40 tot 50 wed strijden in 1971. Dr. van Leeuwen schrijft deze gunstige ontwikkeling vooral toe aan de reisor ganisaties die in het merendeel van de gevallen de verzekeringspremie in de totale reissom opnemen. Welke mogelijkheden bieden de ver zekeringsmaatschappijen de vakantie ganger? De maatschappijen hebben doorgaans drie combinaties reisverze keringen. Bij de eerste (twee kwartjes per dag per persoon) keert de maat schappij o.a. bij blijvende invaliditeit 30.000 uit, de tweede (drie kwartjes per dag) 45.000 en de derde (een gul den per dag) 60.000. Per maatschappij kunnen deze bedragen iets verschillen. Daarnaast is er nog de mogelijkheid tot het afsluiten van een zogenaamde an nuleringskostenverzekering. Hoe belangrijk het kan zijn een ge richte keuze in deze verzekerings-varia te maken toont het voorbeeld van de heer Homans overduidelijk aan. „Spaanse autoriteiten stellen zeer hoge eisen aan het vervoer van een stoffelijk overschot. Als ik me niet vergis, moet de overledenen gebalsemd worden en in een loden kist per vliegtuig naar het buitenland worden vervoerd. Het vervoer van een stoffelijk over schot uit het zuidelijkste puntje van Joegoslavië is beduidend goedkoper dan het vervoer uit Spanje". De Stad Rot terdam keert voor het vervoer van het stoffelijk overschot respectievelijk 3000 (comb. 1), 5000 (2) en 7000 (3) uit. Zeer belangrijk in dit verband is de dekking van de extra-kosten, waartoe onder meer behoort de kosten, gemaakt door familieleden voor bezoek van een ernstig zieke of overledene in het bui tenland. Deze vergoeding varieert bij de Stad Rotterdam van 500 tot 1500 en 2500. De reisverzekering levert de Stad Rotterdam weinig problemen op. De uitbetaling kan bijzonder snel geschie den. Als de reiziger rekeningen kan overleggen is er niets meer dat uitbeta ling tegenhoudt. Dr. van Leeuwen: „Wij hebben prak tisch geen problemen op dit punt. Het gebeurt zelfs, dat een buitenlandse arts in toeristenstreken niet de cliënt de re kening geeft, maar rechtstreeks naar ons stuurt. Dat is voor de verzekerde bijzonder gemakkelijk en voor ons idem. Bij schade aan en verlies van de reisbagage als geld en geldswaarden verlangen we, dat de verzekerde de plaatselijke politie van de schade, dief stal of verlies op de hoogte brengt". Bij een ongeluk komt de vakantie ganger niet voor kosten te staan. Een doktersbehandeling wordt door ons be taald. Is echter opname in het zieken huis noodzakelijk, dan betaalt zijn zie kenfonds of de maatschappij, waar hij tegen ziektekosten is verzekerd. De tweede combinatie (drie kwartjes per dag) wordt steeds meer door het publiek geprefereerd. De directie ver wacht dat vooral voor het komende jaar; temeer, daar zij de premie niet zal verhogen. Ook de annuleringskos ten-verzekering, die voorziet in de ge maakte kosten, die ontstaan zijn door plotselinge onderbreking van de vakan tie door ziekte van een van de gezinsle den, wordt steeds meer afgesloten. De maatschappij betaalt dan o.a. het ver dere verblijf van één van de gezinsle den in het buitenland om bij de zieke te verblijven. Wordt iemand ziek en wordt daar door het verblijf in het buitenland ver lengd, cjan gaat de verzekering automa tisch door, ongeacht het feit dat de ver zekering bijvoorbeeld voor veertien da gen is afgesloten. Dr. L. M. van Leeuwen, en de heer J. F. Homans, respectievelijk directeur en procuratiehouder van „Stad Rotterdam" tonen zich verheugd, dat ondanks het feit, dat nog veel individuele vakantie gangers de noodzaak tot het sluiten van een reisverzekering over het hoofd zien, toch steeds en steeds meer gebruik wordt gemaakt van de reisverzekering. FOREST HILLS Tom Okkcr is voor de kwartfinale van de Amerikaan se open tenniskampioenschappen uitge schakeld. Hij verloor zijn match tegen de Amerikaan Arthur Ashe met 4-6, 7-6, 2-6, 3-6. Evenals Ashe wist de Amerikaan Stan Smith door te dringen tot de kwartfinale. Smith versloeg de als vijf de geplaatste R<?y Emerson met 6-4, 6-3, 5-7, 6-4. De als eerste geplaatste verdedigende kampioen Rod Laver zal uitkomen te gen de Amerikaan Dennis Ralston, ter wijl de als vierde geplaatste Tony Ro che uit Australië het zal moeten opne men tegen de Amerikaan Tom Gorman. In de derde ronde van het damesen kelspel versloeg de Australische Mar garet Court haar landgenote Patricia Faulkner met 6-0, 6-2. De jubileumtentoonstelling GG 125 125 jaar groei in Gelderland die in het Arnhemse park Presikhaaf zal wor den gehouden, zal op woensdag 9 sep tember Gelderlands zwartbont fokvee herbergen. Deze centrale fokveedag die de laatste jaren op Middachten in De Steeg was, is voor de 125 GG gelegen heid dit jaar naar Arnhem verhuisd. De tentoonstelling GG 125 wordt ge houden ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de Gelderse Maatschappij van Landbouw die haar 100-jarig bestaan in 1945 moeilijk kon herdenken gezien de oorlogsomstandig heden. De gebeurtenis wordt groot op gezet, er worden zo'n 100.000 bezoekers verwacht. En stellig zal een goed deel dier bezoekers de Gelderse zwartbonten komen bewonderen. Deze toch slaan de laatste jaren een steeds beter figuur in de Nederlandse zwartbontfokkerij. En de West-Veluwe draagt daartoe haar deel ruimschoots bij: op de jongste fok veedag in Barneveld was de doorsnee kwaliteit weer flink beter dan twee jaren tevoren en vooral de top was beter en talrijker. Het was in het' midden van de vorige eeuw dat in ons land de helft van de Nederlandse bevolking een bestaan kon vinden in de Nederlandse landbouw. Als gevolg van de Franse bezetting waren scheepvaart, handel en nijverheid sterk teruggedrongen en „men" ging zich meer interesseren voor de landbouw. Er waren toen in ons land vele armen: in Amsterdam en Hoorn behoorde een der de deel van de bevolking tot de bedeel den, in Leiden zelfs de helft. In deze omstandigheden kregen in Gelderland, op de najaarsvergadering van 1844 van „de provinciale commissie van landbouw", drie leden opdracht te onderzoeken hoe men het beste een maatschappij ter bevordering van land bouw en veeteelt kon oprichten: van Wassenaar van Katwijk van de Veluwe, van Brakell van den Eng uit de Betuwe en Staring uit de Graafschap. In 1945 werd bij KB toestemming verleend tot oprichting van de Gelderse Mij. v. Landbouw en in 1946 werden de statu ten goedgekeurd. Er heerste dus leven in de landbouw, welk leven een paar decennia later ook leidde tot de oprichting der rundvee stamboeken. Die na enkele decenniën van kinderziekten en niet te vast om lijn plannen in onze eeuw heel veel hebben bijgedragen tot verbetering van de Nederlandse rundveestapel. In Gelderland stond de zwartbontfok kerij in het eerste deel van deze 20ste eeuw niet aan de spits maar na de twee de wereldoorlog is hierin sterk verande ring ten goede gekomen en tellen de Gelderse zwartbonten goed mee in het gehele Nederlandse bestel. Dit bleek o.a. op de jongste NRS-tentoonstelling te 's-Hertogenbosch. Op woensdag 9 september zullen in Arnhem zo'n kleine 300 van de beste Gelderse zwartbonten hun opwachting komen maken, die in verscheidene ru brieken gekeurd zullen worden. De „ho ge 'levensproduktie-dieren" zullen nog weer afzonderlijk beoordeeld worden (30.000 tot 80.000 kg melk) en de rubrie ken „Preferente stammoeders" koeien met produktie en interieur zullen stellig een bijzondere klasse apart vormen. Al deze individuele keuringen zullen in de voormiddag plaats hebben. In de namiddag zullen de groepen afstamme lingen van stieren worden opgesteld en op hun mérites beoordeeld worden. Di verse groepen zijn van preferente va ders terwijl daarnaast groepen komen van goed fokkende jongere (nog) niet preferente stieren. Tenslotte zullen dan gekeurd worden de bedrijfsgroepen, afkomstig van de beste fokbedrijven. Ongetwijfeld zullen Westvelq,wse collecties hierbij een goed figuur slaan. Maar dat zien we dan op 9 september. Bovendien heeft de heer Ton Vissers de formatie van een nieuwe profploeg als vrijwel zeker aangekondigd. Daarnaast een planning op langere termijn is ontworpen om ook in de toe komst het voortbestaan van de be roepswielersport in Nederland te ga randeren. In nauw overleg met de KNWU zal worden gestreefd naar de verwezenlij king van deze plannen, waarover bij de rechtstreeks betrokkenen (organisato ren, managers, adviseurs, vertegen woordigers van de thans uitgetreden sponsors en de rennersbond) zeer grote mate van overeenstemming bestaat, Gezien de moeilijke situatie waarin de professionele wielersport niet alleen nu (waar kan worden gesproken van een rampzalige ontwikkeling) kwam te verkeren, maar ook al vele jaren heeft verkeerd, het zo is de conclusie na het overleg de grootst mogelijke aanbeveling zal verdienen aan de ont wikkeling in de beroepssector de grootst mogelijke armslag te verlenen. Nu al kan worden vastgesteld dat voor het behoud van niet alleen de werkge legenheid voor beroepsrenners maar ook voor een gezonde ontwikkeling van deze toch onmisbare sector in wieler sport een dwingende eis zal zijn, dat aan organisatorische belangen de hoog ste prioriteit wordt verleend. Aan de KNWU zal een volkomen nieuwe opzet worden voorgelegd, waarover de recht streeks betrokkenen bij de beroepswie lersport in principe overeenstemming hebben bereikt. Het is van groot belang dat over deze opzet in eerlijk overleg van gedachten wordt gewisseld, waar bij de deelnemers aan beide vergade ringen wijzen op de ontwikkelingen in andere sectoren van de sport ook in het buitenland waar het als normaal mag worden gerekend dat de beroeps sector een grote mate van verantwoor delijkheid geniet. SAIGON De Amerikaanse leger leiding in Saigon heeft bekendgemaakt, dat de Verenigde Staten een eenheid mariniers uit Zuid-Vietnam zal terug trekken. Tevens werd bevestigd dat de luchtmachtbasis van Tuy Hoa, op 390 km ten noordoosten van Saigon binnen kort zal worden overgedragen aan de Amerikaanse landmacht. Dit betekent dat erin totaal 3.000 man Amerikaanse troepen uit Vietnam wor den teruggetrokken. De Amerikaanse strijdkrachten worden hiermee terugge bracht tot 399.500 man. Het is voor het eerst sinds 14 januari 1967. dat de Ame rikanen minder dan 400.000 man in Zuid-Vietnam gelegerd hebben. De te rugkeer geschiedt in het kader van de vierde fase van de terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Vietnam. In het begin van dit jaar hebben de Ver enigde Staten in totaal 75.000 man te ruggetrokken. ATTENTIE VOOR DEZE PLUSPUNTEN Ziekenfondsleden ontvangen belangrijke vergoedingen. Snelle en vertrouwde service l Ook het onderhoud van Uw bril is gratis. Een deskundige vakopticien adviseert U bij Uw keuze. KERKEWIJK 17 - TELEFOON 10313 - VEENENDAAL LOSSER In de Lutte (gem. Losser) is maandag op de E-8 de 66-jarige bak ker en caféhouder G. B. Huisken met z(jn auto tegen een dieplader aangere den. De dieplader wilde van de autoweg af een plein opdraaien, maar haalde de bocht niet, zodat hij weer achterwaarts een eindje de rijbaan op moest rijden Op dat moment reed de heer Huis- kens tegen het op de weg staande deel van de dieplader Hij overleed ter plaatse. 1B APELDOORN Op de banen van het tennispark „Kerschoten" zijn zondag de finales gespeeld in de strijd om de titels van de tennisleraren en -leraressen. Daarbij is gebleken, dat de jeugd nu stevig in opmars is. De titel in het heren-enkelspel ging namelijk naar Stanley Franker, die in een aantrekke lijke partij, en toch wel verrassend, met 6-2, 6-4, 6-3 de baas bleef over Frans Dogger. In het herndubbelspel werden Guro- witsch en Dogger titelhouder door een overwinning op Van der Pols en Fran ker. Na tweemaal 6-1 gaf laatstgenoem de combinatie bij de stand 4-2 op we gens een blessure van Franker. Mej. v.d. Valk greep de titel dames enkelspel door een zege met' 10-8 en 6-3 op mej. Faassen en de titel da mes-dubbelspel was voor mej. Groen en mej. Kroes, die de finalisten van het dames-enkelspel met 6-3 en 6-4 ver sloegen. Het gemengd-dubbelspel werd ge wonnen door mevr. Jelsma en Th. Dek kers via een 2-6. 6-0 en 6-3-overwinning op mej. Faassen en A. Bunt. Kampioen bij de kandidaat-tennisle- raren werd Van der Werf na een zege met 6-1 en 6-3 tegen Kamberg en de titel in het herendubbelspel was voor Van der Werf en Verdoes, die Kamberg en Knoesse met 3-6, 6-0 en 6-3 versloe gen. De prijsuitreiking werd na afloop van dit geslaagde toernooi verricht door de voorzitter van de Vereniging van Ne derlandse Tennisleraren, die daarbij de heer en mevrouw Heemskerk dank bracht voor de voortreffelijke organisa tie van het toernooi en de geboden gastvrijheid. MADRID Ongeveer 15.000 bouw vakarbeiders hebben maandag in Ma drid het werk neergelegd op verzoek van de ondergrondse „arbeiderscomi tés". Zij eisen loonsverhoging, verkor ting van de werktijd en een maand va kantie per jaar De meeste bouwterrei nen in Madrid stonden maandag onder politiebewaking. Verscheidene arbei ders werden gearresteerd toen ze beto gingen op touw probeerden te zetten. In Asturi zijn tweeduizend mijnwer kers in staking gegaan. Daar zijn al vierduizend van hun collega's als straf maatregel tijdelijk op non-actief ge steld. H 12 Na een geduldig gedragen lijden heeft de Heere van ons weggenomen, mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en over grootvader in de ouderdom van 82 jaar. Veenendaal J. C. G. Middelhoven-de Ruiter C. H. Tollenaar-Middelhoven Didam J. C. van Hardeveld-Middelhoven C van Hardeveld klein- en achterkleinkinderen Veenendaal, 6 september 1970 Bejaardencentrum „De Engelenburgh" Kerkewijk 77. De teraardebestelling zal plaats vinden vrijdag 11 september 1970 om 11.30 uur op de Algemene Begraafplaats te Veenendaal. Daaraan vooraf zal om 10.30 uur een rouwdienst worden gehouden in de aula van het Bejaarden centrum „De Engelenburgh", Kerkewijk 77 te Veenendaal (zij-ingang 't Hollegoed). Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 7.30-8.30 uur in de aula (zij-ingang 't Hollegoed). Geen bloemen Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo intensief gelezen, als de krant Logisch want die kunt u niet missen, geen dag. DEZELFDE MOOIE KLEDING, DEZELFDE GROTE SORTERING, ALS IN ALLE ANDERE 22 ZAKEN. EN ZOALS U BEKEND IN VEENENDAAL NIEUWEWEG 155 Goedgesneden maxijas met brede Napoleonkraag, brede manchetten en 6 knopen, v a. 16 j. - 99,50 Strakke trui met borstroksluiting - 29.50 Hoofdstraat 81 -89 Veenendaal

De Vallei | 1970 | | pagina 14