Apeldoorns instituut start met Leergang Antiek Late erkenning voor dr. C. v. Emde Boas Ook in tv-programma NCR V veel dramatische produkties KR O-tvmaakt met Duitsers familiesérie Benoeming hoogleraar seksuologie primeur voor W.-Europa Heer Bommel en de Slijtmijt VANAVOND UNIEKE STAP Plannen voor komend seizoen (aan universiteit van Amsterdam) AMSTERDAM Na veertig jaar strijd heeft Coen van Emdc Boas de erkenning gekregen waarop hij recht had hij is benoemd tot hijzonder hoogleraar seksuologie aan de universiteit van Amsterdam. West-Europa heeft hier mee zijn eerste sex-prof. BEKROOND SPECIALISME BEGINPERIODE CONFLICTEN STELLING HERVORMING Radio programma os MAARTEN TOONDER STRIP DINSDAG 8 SEPTEMBER 1970 imwmmwwmmmwnwmnwi JLen wereldprimeur"Zo noemt de heer B. J. C. Boosten *<m het Instituut Antique uit Apeldoorn de Leergang Antiek die, binnenkort van start gaat. Gedurende een tiental maanden wil men via deze schriftelijke leergang, waaraan ook nog een aan tal kijkmiddagen is verbonden, de liefhebbers en liefhebsters van antiek wegwijs maken in hun hobby. Dat aantal liefhebbers en liefhebsters wordt op velen geraamd. Niet zo verwonderlijk, wanneer men bedenkt dat er door de grotere hoeveelheid vrije tijd waarover men vandaag de dag beschikt steeds meer gelegenheid is voor het beoefenen van een hobby en dat een van die hobbies voor velen het verzamelen van antiek geworden is. In de meeste huisgezinnen treft men tegenwoordig wel een stukje antiek aan, echt of vals jytaar juist die vraag „echt of vals?" is erg knel lend voor degenen, die een stukje antiek heb ben gekregen of willen aanschaffen. Om een duide lijk antwoord op die vraag te krijgen, schaffen velen boeken of boekjes over antiek aan, maar bij het kopen van deze literatuur weten zij vaak niet of de auteur ervan deskundig genoeg is. Men wendt zich ook wel eens tot een antiquair, maar van de onge veer vijftienhonderd Nederlandse antiquairs, waar van de meesten zijn aangesloten bij de Vereniging van Handelaren in Oude Kunst of het Nederlands Antiquairs Genootschap, zijn er volgens het Insti tuut Antique maar een zestigtal goed en betrouw baar. Uit een enquête die het instituut onder drie- a vierduizend Nederlanders (waaronder 150 antiquairs en antiquariaten) heeft gehouden, is gebleken dat er om bovengenoemde en andere redenen wel degelijk behoefte bestaat aan een Leergang Antiek, zoals deze nu in het leven is geroepen. Het voordeel van deze leergang is, dat de deelnemers niet alleen dank zij de ongeveer vijftig syllabi kennis kunnen nemen van antiek en wat er allemaal bij komt kijken, maar ook dat hun denken daarbij aanzienlijk wordt geactiveerd doordat zij een aantal vragen moeten beantwoorden, waarover dan het deskundige oor deel wordt geveld door de twee docenten van de leergang, de heren Anton van Oirschot (schrijver van „Antiek kopen", met historische studie in 1960 winnaar van de Gouden Hoofd-prijs en tevens mede-acteur van „Nederlandse kastelen en landhui zen") en Jan Sanders (volgens de brochure „ge schiedenisleraar te Bergen op Zoom met speciale in teresse voor de geschiedenis van de artistieke crea tiviteit''). De leerlingen kunnen ook met hun docen ten van gedachten wisselen. Hun te verwerven ken nis wordt in de praktijk nog vervolmaakt door een aantal kijkmiddagen, waarvan de eerste op 17 no vember wordt gehouden in het Centraal Museum te Utrecht, dat over bijzonder interessante stijlka mers beschikt. Een zestigtal andere musea en an tiquariaten hebben voorts hun medewerking toe gezegd. In onze omgeving zijn het antiquairs in Zwolle, Giethoorn, Epe ,Lochem, Diepenveen en Arnhem, die de deelnemers graag met raad en daad terzijde willen staan. 'T'enslotte nog dit. Antiek is een veelomvattend begrip. Daarom begint de leergang met een twintigtal syllabi over algemene stijlkenmerken, om pas daarna op de verschillende materialen, voor werpen en andere facetten in te gaan. Na de leer gang van tien maanden zal men zich dan kunnen specialiseren in de stijl, het materiaal of het genre voorwerpen van zijn of haar voorkeur. De heer Boosten verwacht in ieder geval een kleine vijfduizend deelnmers aan de eerste leer gang. En hij hoopt natuurlijk op resultaten die klinken als de meest antieke klok! Dr. Coen van Emdc Boas, werd op 17 juni 1904 in Rotterdam geboren. Hij studeerde geneeskunde in Lei den en hij specialiseerde zich in het buitenland tot psychotherapeut en seksuoloog, wat niet eerder was voorgekomen. In 1951 promoveerde hij op een proefschrift over Shakes peare's sonetten en hun verband met de travestie double spelen. Dr. Van Emde Boas speelde en speelt een belangrijke rol in de Ne derlandse Vereniging voor Seksuele Hervorming, voortgekomen uit de Nieuw Malthusiaanse Bond. Hij was medisch leider van het (NS VII) „Aletta Jacobushuis" in Amsterdam en voorzitter van de ge neeskundige raad van de NVSH. Hij is voorzitter van het curato rium van de stichting consultatiebu reaus, voorzitter van het genoot schap medische seksuologie en per manent gerechtelijk deskundige voor seksuologie. Met zijn benoeming tot bijzonder hoogleraar in de seksuologie aan de universiteit van Amsterdam is een voor West Europa unieke stap gezet. De NVSH heeft bij de Kroon een verzoek ingediend ook in Leiden een dergelijke leerstoel in ie stellen, te bekleden door dr. Van Emde Boas. Hoewel al vele jaren internationale bewondering bestaat voor de baanbre kende visies van dr. Van Emde Boas, zodat hij overal ter wereld volle con greszalen trekt, heeft hij in ons land alleen de laatste paar jaar ook buiten de NVSH aandacht gekregen. Toch is zijn benoeming nog een moeilijke zaak geweest van maanden wikken en wegen, gevoeligheden om zeilen en druk uitoefenen. In Leiden, waar de zaak eerder aanhangig werd gemaakt, is het pleit nog niet beslecht. Vaststaat dat Coen van Emde Boas (66) zijn vele werk nu toch ook officieel wetenschappelijk bekroond ziet. Wie zijn levensloop kent, zal moeten toege ven dat de jonge psychiater het zich niet gemakkelijk heeft gemaakt. In die levensloop is eigenlijk de hele seksuele hervorming van Nederland belichaamd. ..Mijn specialisme was destijds (voor 1930) hier volledig onbekend, zodat ik steeds naar het buitenland moest om kennis te vergaren. Toen ik afscheid nam van mijn Nederlandse leermeester, prof. Kuenen, met de mededeling dat ik seksuoloog werd, zei hij: Kun je me zeggen wat dat is?" Dr. Van Emde Boas heeft zich altijd op het standpunt gesteld dat de seksuo logie geen onderdeel vormt van de psy chiatrie, maar dat seksuologie een overkoepelend specialisme is. Het lief deleven van de mens wordt daarbij centraal gesteld. Die visie ondervond vooral bij collega's enorme weerstan den. Zijn vroegere werk voor geboorte regeling werd door hen afgedaan met: dit kan alleen maar tot abortus leiden. Toen hij naast spreekuren aan het Aletta Jacobshuis wetenschappelijk werk in de kliniek wilde blijven doen, werd hem de deur gewezen. Dat kon alleen als hij zijn spreekuren stopte. De keus voor een principieel man als Van Emde Boas was niet moeilijk, maar het betekende wel dat hiermee zijn kans op een wetenschappelijke loopbaan (bijna) voorgoed was verke ken. Na veertig jaar is die fout dan nu hersteld... „Ik heb mij toen direct als zenuw- arts-seksuoloog gevestigd en het gekke was dat het publiek heel wat beter re ageerde dan de collega's. Ik heb al die jaren dan ook een bloeiende praktijk gehad, met patiënten uit heel Neder land en daarbuiten". Over de beginperiode met de acties van de Nieuw Malthusiaanse Bond kan Van Emde Boas zich kostelijke voor vallen herinneren. „Toen ik mijn eerste openbare toe spraak zou houden over echtelijke af keer, voelde ik me natuurlijk niet zo erg zeker. Met mijn vrouw, die op de eerste rij zat, had ik afgesproken dat ze een pijnlijk gezicht zou zetten als ik het niet goed deed. Ik was nauwelijks begonnen of ze ging de meest vieze en pijnlijke gezichten trekken, dus ik maakte zo snel mogelijk een eind aan mijn eerste toespraak. In de pauze bleek dat mijn vrouw hevige last van weeën had. Nog diezelfde nacht werd onze zoon geboren". Het waren de jaren van de conflicten rond de voorlichtingsfilms, die vooral de woede opwekten van de „Katholieke Bond voor Grote Gezinnen" en de ka tholieke studenten. De bijeenkomsten werden met regel maat verstoord, zodat de seksuele her vormers knokploegen formeerden, waarin ook vrouwen zaten, die al te lastige studenten issloten. Ook de ka tholieke kranten waren paraat om Van Emde Boas allerhande „schandelijke za ken" in de schoenen te schuiven, zodat deze tenslotte zijn toespraken door een beëdigd stenograaf liet noteren. In 1932 lanceerde hij zijn stelling dat de meeste vrouwen niet als maagd het huwelijk ingaan, wat door collega's werd ontvangen met de opmerking: dat geldt alleen voor de viezeriken die op jouw speekuur komen. Van Emde Boas bood aan. de eerste de beste honderd vrouwen die hij te genkwam, de vraag voor te leggen. De collega's voorspelden dat hij geen antwoorden maar wel oorvijgen zou krijgen. Van Emde Boas hield zijn „oorvijg-enquête", maar hij kreeg geen enkele klap. Tachtig van de honderd vrouwen bevestigden zijn stelling. „Dat percentage ligt toch ook nu nauwelijks hoger, alleen de houding ten opzichte van de seksualiteit is sterk veranderd. Omdat alles veel openlijker wordt besproken, wordt de suggestie gewekt dat ook het gedrag sterk is ver anderd, maar dat hoeft wat dit betreft niet. Geboorteregeling wordt nu alom geaccepteerd. De traditionele voort- plantin gsmoraal is ondergraven door vele maatschappelijke veranderingen. Vroeger was vaak het argument om geen kinderen meer te willen het geld gebrek. Nu is het vaak het ruimtege brek. Overigens komen er ook talloze patiënten voor geboortebevordering". Wellicht kan worden gesteld dat met de benoeming van juist Coen van Emde Boas tot eerste sex-prof de seksuele hervorming van Nederland een feit is. „Mijn werk is nooit geweest: voorko men, dat er kinderen worden geboren, maar wel zorgen dat het gewenste aan tal kinderen wordt geboren op het tijd stip dat de ouders dat wensen". Voor de meeste televisiekijkers zal het nieuwe NCRV-seizoen wel bete kenen: kijken naar „De kleine waarheid" (naar de trilogie van Jan Mens, met Willeke Alberti in de hoofdrol) en naar dc herhaling van „De kleine zielen". Dit zijn echter niet de enige dramatische produkties die bij deze omroep dc komende maanden de aandacht vragen. Onder het motto „Samen met anderen" brengt de Haagsche Comedie „Stip pen" van Yvonne Keuls, „De man die Willem Duys had willen kennen" van Eamonn Andrews. „De koning oer joden" van Connor Cruise O'Brien en het themaprogramma „Mag ik zo vrij zijn?", waarvoor de auteurs Peter Berger, Fons Eickholt, Tim Krabbé en Alain Teister wer den ingeschakeld. In coproduktie met de BRT komen „Dag stoel naast de tafel" (de Paul van Ostayen-eol- lage waarmee de Nieuwe Komedie in de schouwburgen zoveel succes had) en „Neutraal gebied" van Tom Stoppard en van dc ORTF hebben we uitzendingen over het absolute gehoor en over de gentleman-inbre- ker Arsène Lupin te verwachten. Bovendien komt het „Memorandum van een dokter" terug, zij het dan als BBC-produktie. En in het voor jaar van 1971 volgt dan de nieuwe serie „Please, sir!" Bij de bekende amusementspro gramma's wordt nog een nieuwe zang- en muziekshow gevoegd („Moet je horen") en komen Jan Fil- lekers en Ruud Keers met „D'r op er. d'r an", over mensen en dingen waar ze mee te maken hebben (in de eerste aflevering is dat de auto). Men zou het een vervolg op „Kijk- kijk" kunnen noemen. In de afdeling documentaire pro gramma's wordt aandacht geschon ken aan onder meer de medische verzorging in Nederland, de bedrei ging van het leefmilieu, het winter- loerisme en de burgerschapsopvoe ding. Godfried Bomans komt in een serie „Bomans in triplo" en zal'met enkele protestanten, onder wie prof. dr. K. Heeroma, ofwel de dichter Muus Jacobse, herinneringen opha len aan het rijkse roomsche en pro» 'estantse leven van voor de Tweede Wereldoorlog. Op zondagavond komt er een muzikale quiz. onder de titel: ..Herkent u deze melodie?" Op de vrijdagavond komt er een nieuw jongerenprogramma: „Trend", voor de leeftijdsgroep van 18 tot 30 jaar. Evenals bij andere omroepen (zoals de VARA) heerst ook bij de NCRV het streven om meer blok- piogramma's te brengen. Daar wordt In Alkmaar zjjn de eerste opnamen gemaakt voor een grote televisie filmserie die de KRO maakt in co produktie met de Westduitse film- maatschapij Rotas Film uit Düssel- dorf. De serie heet „Hausboot Europa". Zij bestaat uit dertien afleveringen van ieder een half uur. Elke afleve ring zal in een ander land worden opgenomen. Na Nederland waar tot en met 18 september zal worden ge filmd, komen nog aan de beurt: Zweden. Denemarken, West-Duits- land, Oostenrijk, Hongarije, Joego slavië, Roemenië, Griekenland, Si cilië, Italië en de Adriatische Zee. Het geheel wordt in kleur gemaakt. In de eerste aflevering, waarvoor op de kaasmarkt in Alkmaar de eer ste shots zijn gemaakt, wordt de fa milie geïntroduceerd, die aan boord van een jacht een reis door Europa maakt. Het startpunt is Nederland, waar men geconfronteerd wordt met een diefstal bij een juwelier. De familie wordt gespeeld door Betsie Smeets (moeder), Tom van Beek (vader), Jimmy de Groot (oom), Marlous Fluitsma en Titus Muizelaar (kinderen). Zij spelen in alle dertien afleveringen mee. In de eerste ep* sode doen ook nog twee juwelen - dieven mee: Cor Witschge en Jack Horn. Als de serie klaar is zal zij in Amerika, Canada, West-Duitsland en Nederland worden uitgezonden. Voor de KRO betekent dat, dat de serie in 1972 op het programma komt. Het scenario voor „Hausboot Euro pa" werd geschreven door Eugen Brixius. De regie berust bij Hubert Kruchen. Bij de eerste aflevering wordt gewerkt met een Duits-Neder landse technische staf, terwijl de produktie in handen is van Fred Bredschneyder van de KRO. TELEVISIE NEDERLAND I 1K.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 1S.04 (K) Bruintje Beer, tekenfilm. 19.08 (K) Daktari, TV-serie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: Brandpunt: actualiteiten en meningen. 21.00 (K) Andy Williams Show, amu sementsprogramma. 21.50 Naakt door de hel, Japans TV-feuilleton (8). 22.55 NOS: (K) Journaal. 23.00-23.55 (K) Europese Zwemkam- pioenschappen in Barcelona en (K) Samenvatting Wereldkam pioenschappen Roeien te Onta rio (Canada). NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Den Haag vandaag. 19.09 Kunstrubriek. 19.30 AVRO: (K) Wat nu Mr. Deeds?, TV-serie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 2è.20 AVRO: Peyton Place, feuille ton. 21.05 (K) Nana, Feuilleton: 4. De Ko ningin. 21.50 AVRO's Tele vizier-Magazine. 22.40-22.45 Nos: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 Filmreportage. 18.30 (K) Actualitei ten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 RADIO 6972 Dc heer Steenbreek betrad het ver trek en maakte een korte buiging. „Ik kom u mijn excuses aanbieden", sprak hij. „Ik heb u miskend". „Kijk, dat doet me nu plezier", riep heer Olie verrast uit. „Hoor je dat, Tom Poes? Eh wat bedoelt u7 Waarmee hebt u mij miskend, bedoel ik?" „Ik heb gezegd, dat u stil staat", her nam de secretaris. „Ik heb u verweten, een blok aan het been van de vooruit gang te zijn. Welnu, dat neem ik terug. Ik heb ontdekt, dat U met een geraffi neerde zaak bezig bent. die een nieuwe stoot van welvaart kan verspreiden". „Ja, ja", gaf heer Bommel met een on zeker iachje toe. „Ik ben altijd bezig. Eh wat bedoelt u eigenlijk precies? Ik heb zoveel aan het hoofd..." „Ik zal mijn kaarten op tafel leggen", hernam de heer Steenbreek. „De Ver enigde Bouwsyndicaten en de Plastic- Unie zijn geïnteresseerd in een samenwer king. U kunt een aanzienlijk aandeel in de Cementtrust krijgen, wanneer u het ge heim van uw garage ter beschikking stelt". „Niet doen!" riep Tom Poes. Doch heer Bommel wenkte hem weg. „Ga maar buiten spelen", zei hij. „Dit zijn zaken, waar jij geen verstand van hebt". Tom Poes haalde de schouders op en liep de deur uit. Daar stond de bediende Joost in de valende schemering de puin hoop te bewaken, en hij zag er vermoeid uit. „Het begint koud te worden", klaagde hij. „En het puin riekt kwalijk, met uw goedvinden". HILVERSUM I WILLEKB ALBERTI. Hier nog niet met „De kleine waarheid" maar met haar kleine dochter, Da- niëlle. dit seizoen op de maandagvooravon den (van half zes tot zeven uur) dan ook een begin mee gemaakt. „NCRV-en bloc" brengt dan nieuws, reportages, analyses en commenta ren uit de actualiteit met daarom heen muziek die er op slaat. Het aantal educatieve program ma's zal worden uitgebreid met de maandagavondserie „Bij de tijd" over achtergronden van recente ont wikkelingen in de samenleving. In woord en muziek zal op zon dagavond onder meer aandacht wor den geschonken aan de Engelse kerk. Op maandagavond komt „Voor rang" weer terug, waarin tal van buitenlandse schrijvers worden geïnterviewd en onder meer ook een documentaire over leven en werk van Willem de Mérode te beluiste ren valt. Eens in de veertien dagen is er een aflevering van de serie „Ai- mez-vous Brahms?", waarin alle ka mermuziek van Brahms de revue passeert, en een aflevering van „De ze tijd, deze muziek", met kamer muziek van hedendaagse componis ten. Phia Berghouts „Solistenkamer" op zaterdagmorgen wordt vervangen door „Platenkast", waarin Paul van Vliet de luisteraar een (auditief) kijkje gunt in de grammofoonpla- tenverzamelingen van tal van be kende Nederlanders, zoals Johan Cruyff, minister Luns, ds. Okke Ja ger, Herman Krebbers en Wim Kan. Nordschau-Magazin. 19.26 (K) Der Mann, den es nicht gibt. TV-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.00 Polizeifunk ruft.... TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.25 (K) Die drei in Mohrenland.) 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Amusementsprogramma. 21.00 (K) Pakbo, TV-film. 22.25 (K) Jour naal, commentaar en weerbericht. 22.45 (K) Europese kampioenschap pen Zwemmen. DUITSLAND II 18.04 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 (K) Ein Lied aus Wien, serie uitzendingen. 19.10 (K) Bezaubernde Jeannie, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) Sportjournaal. 21.00 (K) Mit Schrim, Charme und Melone, TV-film. 21.50 (K) Filmreportage. 22 20 (K) Nieuws en weerbericht. 22 30- plm. 23.15 Cabaretprogramma. TELEVISIE NEDERLAND I 10.45-12.00 NOS/NOT: Schooltelevi sie. 17.00 AVRO (K): „Tip, de avonturen van een viltstift. 17.05-17.30 (K) „Het wonder der na tuur", (tv-serie): „Deze dingen zijn van ons". DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Filmreportage. 11.15 Die Umschau. 12.15 Filmrepor tage. 12.50 Internationaal persover zicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 17.10 (K) Filmreportage. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 17.10 Kunterbunt, voor de kleuters 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 (K) Programma voor de oudere generatie. Aansluitend: Liefdadig- heidsoproep. VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek en informatie. (7.33 Van df voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actua liteiten. 8.22 Stereo: Lichte grammo- loonmuziek en informatie. (8.35 Van alle markten thuis, praatje voor de buisvrouw: 9.05 Uit eigen huis: opna men.) 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.03 Op de koffie. 12.00 Goede wijn behoeft geen kras: oude jazz- en amusementsmuziek opnieuw opgenomen. 12.25 Met naald en slin ger: lichte ruisende grammofoonmu- ziek. 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Ste reo: klassieke kamermuziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Stereo: Operette programma. 14.50 Stereo: Romantische kamermuziek (gr). 15.15 Way-out: teksten, muziek en andere geluiden van generzijds. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Nederlandse chansons. 16.20 Muziek en brieven. 17.20 Ste reo: Viool en cello: klassieke en mo derne muziek. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond. 18.30 Stereo: klink klaar, zonder nonsens. 19.30 Nws. 19.35 Buitenlands weekoverzicht. 19.45 Stereo: Melodieën Expres: licht orkest van vocale ensembles en zangsolist. 20.10 Stereo: Tango rum ba orkest met zangsolisten. 20.40 Ziek New York: korte documentaire over New Yorkse ziekenhuizen. 21.00 Promenade Orkest met solist. 21.35 Nou, en...!: satirisch programma. 22.00 Literaire herinneringen. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Ac tualiteiten. 22.55 Pianorecital: mo derne muziek. 23.20 Radio Jazz Ma gazine. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Ho ren en zien; 7.30 Nws; 7.32-7.50 Hier cn nu: actualiteiten). TROS: 8.00 Nws. 8.11 Luister uit... en thuis.. verzoekplatenprogramma voor de militairen. (8.30-8.32 Nws; 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Geschikt., voor U!: Liederenprogramma. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.03 Ac tualiteiten. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tol twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten; 12.50 Euro pese zwemkampioenschappen te Barcelona (NOS); 13.00-13.05 Raden maar...) NCRV: 14.10 Stereo: Radio Kamerorkest en solist: klassieke en moderne muziek. 15.00 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars 16.00 Nws. 16.03 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Twien- Popradio voor t(w)ie- ners. 17.40 Voor de strijd van Feyen- oord. klankbeeld. 17.50 Overheids voorlichting: Mens en Samenleving. Een vraaggesprek van Cees van Maasdam met de heer A.E. H. Mon- hemius, hoofd afd. woonwagen- cn woonschepen zaken van het Ministe rie van C.R.M. over de woonwagen- wet. 18.30 Nws. 18.41 Hier en nu: ac tualiteiten. NOS: 19.00 Verslag Euro pese zwemkampioenschappen in Barcelona. 19.10 65plus: discussie. 19.35 Lichte grammof oonmuziek. 19.50 Programma voor blinden cn slechtzienden. 20.00 Gitaarrecital 20.25 Feyenoord-Estudiantes de la Plata. 22.15 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. 22.25 Verslag Europese zwemwedstrijden in Barcelona. 22.30 Nws. 22.38 Stereo: Casa NOStra ook uw zaak. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.0Ö Nws. 9.02 Zing, zing zing!: lichte vokale muziekjes. 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuze; nieuw ver schenen langspeelplaten, voorzien van kritisch commentaar. EO: 11.00 Nws. 11.03 Gospelsound: een pro gramma boordevol muziek, speciaal voor jonge mensen. AVRO: 12.00 Nws. 12.03 Zet 'm op: vrolijk platen- programma. (13.00 Nws. 13.03-13.06 Radiojournaal). 14.00 Nws. 14.03 Gimmick: een duidelijk herkenbaar platenprogramma. 15.00 Nws. 15.03 Arbeidsvitaminen: populair verzoek platenprogramma. 16.00 Nws 16.03-18.00 Lichte platen (17.00 Nwv 37.02-17.05 Radiojournaal.)

De Vallei | 1970 | | pagina 5