RAMP DREIGDE OP VLIEGVELD CAIRO noordvietnamezen Jumbo-jet tenonder in de in cambodja chaos van paniek Nieuwe klacht van Israël ONTVOERINGEN IN AMMAN Cholera in Calcutta Onmenselijk Russische strategie voor „eerste slag" Egyptische kritiek Over de grenzen Geheim proces in Moskou Bernadotte zou anti- Joods zijn geweest luj jutr!shts najaarsbeurs vakbeurzen verlichting inter decör töelewwing meubelindustrie^ sfi^ï slems Zambia weert journalisten Tuparnaros eisen nu geld Bomaanslag in Italiaanse Rivier a peking geeft thans toe NIET BEREKEND ARREST SPECIAAL Geen Duitse wapens voor Zuid-Afrika ER er OPENINGSTIJDEN ALLE BEURZEN DINSDAG 8 SEPTEMBER 1970 PHNOM PENH Radio-Peking zette staatshoofd prins P heeft vonr de eersl^> m»al irwlrtino- do - I TlAplr UfAP/1 inffïner\rAlrav> CAIRO Angst en onzekerheid beheersten de 154 passagiers en negen tien bemanningsleden van de reusach tige Amerikaanse Boeing-747, die gis teren op 't vliegveld van Cairo (Egyp te) door Palestijnse commando's werd opgeblazen. Kort voor de explosie wa ren alle inzittenden naar buiten gecom mandeerd. De Boeing-747. Jumbo-jet. was zon dag gekaapt kort na het vertrek op Schiphol. Zondagavond landde het toe stel op de luchthaven van Beiroet (Li banon), hoewel de luchtvaartautoritei ten aanvankelijk geen toestemming wilden geven. Het vliegveld van Bei roet is niet berekend op vliegtuigen van zulke reusachtige afmetingen. Ze gingen echter door de knieën voor het dreigement van de kapers dat ze het vliegtuig met alle inzittenden zou den opblazen als ze niet zouden mogen landen. Na een oponthoud van drie uur, waarin werd getankt, steeg het toestel weer op. Het zette koers in de richting van Jordanië, maar vloog daarna naar de Egyptische toofdstad, Cairo. De internationale luchthaven daar is evenmin berekend op Jumbo-jets, maar de landing verliep toch zonder moei lijkheden. Kort na de landing klonken op de afgelegen plaats waar het vlieg tuig tot stilstand was gebracht twee ■choten. onmiddellijk gevolgd door vier explosies. De staart van de Jumbo vloog in brand en daarna explodeerde het hele toestel. Er ontstond grote paniek op het vliegveld, omdat men wegens de duis ternis en de afstand niet kon zien of de inzittenden het toestel hadden verlaten. Dat bleek wel het geval te zijn. Passa giers en bemanning werden overge bracht naar een hotel op de luchthaven. De brandweer spoot intussen grote hoeveelheden schuim op het brandende wrak van de Jumbo, maar het vliegtuig ging met alle bagage verloren. Boeings van dit type kosten zeventig miljoen gulden. De drie Palestijnen die de Jumbo naar het Midden-Oosten hadden gediri geerd, werden gearresteerd. Het se- mi-officiële Egyptische dagblad Al Achram meldde dit in een speciale edi tie. De vice-president van de luchtvaart maatschappij Pan American Airways, eigenaar van de opgeblazen Boeing, Thomas Flannigan, vloog gisteren naar Cairo. Hij noemde de vernietiging van het toestel „een onduldbare daad van luchtpiraterij, in strijd met alle inter nationale gedragsregels". De inzittenden van de Jumbo hadden, zoals later bleek, maar acht minuten de tijd gehad om het toestel te verlaten voor het in brand vloog. De kapers had den voor de landing in Cairo negen tijd bommen in het vliegtuig geplaatst. Als MOSKOU In Moskou is maandag het proces begonnen tegen de Rus Mi chel Makarenko, voormalig voorzitter van een literaire club in Akademgorok in Siberië. Hij wordt beschuldigd van „anti Sovjet-activiteit". De 45-jarige Marenko werd september vorig jaar in Moskou aangehouden. In zijn club exposeerden schilders, op wie van officiële zijde kritiek is gele verd. Ook kwamen er op zijn uitnodi ging intellectuelen uit het buitenland. Aanleiding voor de arrestatie van Marenko kan, volgens zijn vrienden, de correspondentie geweest zijn, die hij „langs illegale weg" voerde met Cha gall over een tentoonstelling van diens werk in zijn club. Men verwacht, dat het proces ver scheidene dagen zal duren, gezien de belangrijke rol die Markarenko in Aka demgorok speelde. LUSAKA De verslaggever Kenneth Whiting van The Associated Press en zijn collega Tony White van het pers bureau Reuter zijn maandagavond vlak voor het begin van de topconferentie van de 60 niet gebonden landen in Lu saka door de veiligheidspolitie in hech tenis genomen. Whiting en White zijn de bureau- hoofden van de vestigingen van hun agentschappen in Johannesburg. Whiting werd door drie politieman nen meegevoerd uit het gebouw waar de topconferentie wordt gehouden. De agenten doorzochten zijn kamer op het universiteitsterrein en brachten hem daarna naar het huis van bewaring. Medewerkers van White hebben be kendgemaakt, dat hij vermist wordt en zeiden niet zeker te weten waar hij zich bevond. De Amerikaanse ambassadeur, Oliver L. Troxel, heeft gezegd, dat hij de Zam- biaanse regering om opheldering zou vragen over de arrestatie en gevangen zetting van Whiting. De ambassadeur nam aan, dat men de Amerikaanse journalist heden zou vra gen uit Zambia te vertrekken. motief voor hun optreden noemde ze „de aanhoudende Amerikaanse steun aan Israël". Stewardess Eileen Lonergang deelde mee dat de luchtpiraten de bemanning van de aanwezigheid van de tijdbom men op de hoogte hadden gesteld. Pan American Airways stuurde giste ren van Londen uit een speciaal vlieg tuig naar Cairo om de daar gestrande passagiers van de Jumbo op te halen. Ze werden per Boeng-707 naar Rome gevlogen. De meeste van de 162 inzit tenden zagen er bij aankomst in Rome bleek en vermoeid uit. Vier van hen moesten in een ziekenhuis worden op genomen. Een vrouw droeg haar arm in een verband, andere passagiers hadden bloedspatten op armen en benen. Ze hadden die opgelopen tijdens de chaoti sche minuten die voorafgingen aan het opblazen van de Jumbo. De ruim driehonderd passagiers en bemanningsleden van de gekaapte Boeing-707 van Trans World Airlines en de Zwitserse Douglas DC-8 van Swissair zaten inmiddels in de smoren de hitte ergens op een grindvlakte in Noord-Jordanië. Het Volksfront voor de bevrijding van Palestina, de organisatie achter de vier kapingen, hield iedereen op een afstand met het dreigement de toestel len op te blazen bij de nadering van De regering van Egypte heeft de drie kapers van het Amerikaanse straalpassagiersvliegtuig gevangen ge zet nadat zij het reusachtige toestel, waarvan de passagiers intussen veilig in Rome zijn aangekomen, hadden doen ontploffen. Links Samir Abdel Maguid, in het midden Mazen Abp Mehnid. rechts Aly Sayed Aly, alle drie Palestijnse Arabieren. ongewenste figu»»n. Boven de gekaapte vliegtuigen wap perde de Palestijnse vlag. Binnen in de toestellen waren de hitte en de span ning bijna onverdraaglijk. Buiten groe ven de commando's onverstoorbaar sleuven rondom de toestellen. AMMAN Gisteren hebben Palestijnse guerrillastrijders overvallen gedaan op woningen van een aantal Jordaanse legerofficieren, en deze mensen ont voerd. Kort daarop werd door commando's gedurende 45 minuten geschoten op de gebouwen van de Jordaanse radio en televisie, die aan de rand van de stad staan. De gebouwen werden bestookt met machinegeweervuur, raketten en mortier granaten, maar er zou geen schade veroorzaakt zijn en de uitzendingen wer den niet onderbroken. De regeringsverklaring gaf geen ver dere bijzonderheden over de ontvoerin gen, maar zei wel dat de guerrilla's ontsnapt waren met verscheidene le gervoertuigen. De verklaring beschul digde de guerrilla's ervan, dat zij de afgelopen 24 uur aanvallen hebben uit gevoerd op posten van regering en le ger en dat zij een poging hebben ge daan om prins Raad Ben Aid, een neef van de koning, te vermoorden. Volgens de verklaring hebben gewapende guer rilla's zijn auto beschoten in een van de voorsteden van Amman, maar is hij ongedeerd ontkomen. Bij een andere aanval op zondag werd een chauffeur gedood en een sol daat gewond, aldus de regeringsverkla ring. Drie burgers werden gekidnapt en de Algerijnse ambassadedeelde mee dat een van zijn auto's gestolen w^s. Ook warenhuizen van de hulporgani saties van de VN in Amman werden door machinegeweren beschoten en een gebouw ging in vlammen op. Volgens MONTEVIDEO (Uruguay) De ter roristen van de Tupamarosbeweging, die een Amerikaanse landbouwkundige en een Braziliaanse consul hebben ont voerd, zouden hun eisen voor de invrij heidstelling van hun gevangenen heb ben gewijzigd. Van welingelichte zijde werd verno men dat de Tuparnaros, die naar wordt vernomen, geheime onderhandelingen voeren met diplomatieke vertegenwoor digers, nu een miljoen dollars, publika- tie van een manifest in de Braziliaanse pers en een nieuw proces voor negen vooraanstaande leden van hun organi satie, die verleden week tot gevange nisstraffen werden veroordeeld, eisen. berichten wordt de vier man sterke verzoeningscommissie uit Cairo in Am man verwacht, om te bemiddelen in het conflict tussen de guerrilla's en de re gering. De Palestijnse guerrilla's hebben bo vendien een Amerikaanse sergeant ge kidnapt, die werkzaam was op de Ame rikaanse ambassade in Amman, zo heeft de Jordaanse regering meege deeld. Volgens de mededeling werd de soldaat, wiens naam werd opgegeven als sergeant Graham, zaterdagmiddag gevangen genomen en is zijn verblijf plaats niet bekend. Hij werkte voor de Amerikaanse militaire attaché op de Amerikaanse ambassade in Amman. Verdere bijzonderheden zijn niet be kend. Israël heeft vandaag beweerd, dat Egypte en Syrië „de Israëlische krijgs gevangenen die zij vast houden onmen selijk behandelen." Een communiqué van de commissie voor Buitenlandse Zaken en veiligheid heeft aangedrongen op „spoedige" actie door wereldorgani saties om de Israëlische krijgsgevange nen een menselijke behandeling $e ver zekeren. Het beroep werd gericht aan de „ver plichte naties van de wereld", het in ternationale rode kruis, andere huma nitaire organisaties en de publieke opi nie in de wereld. De commissie deelde mee dat de aantijgingen gedaan werden op basis van het overtuigende bewijs dat hen ter beschikking stond. Maar dit „bewijs" werd niet vrijgegeven. Egypte houdt 12 Israëli's krijgsgevangen en j Syrië drie. Negen van hen zijn piloten. De Britse regering heeft haar spijt j betuigd over het Israëlische besluit de vredesbesprekingen over het Nabije- 1 Oosten een zekere tijd te gaan boycot- j ten Het ministerie van Buitenlandse I Zaken gaf de Israëli's evenwel nergens J de schuld van. De Israëlische premier Golda Melr heeft maandagavond in een interview voor de Britse televisie de Verenigde Staten gewaarschuwd dat. wanneer zij zouden toestaan dat Israël het onder spit delft door gebrek aan middelen om zich te verdedigen, „er geen veiligheid voor de rest van de wereld meer is". In een interview in het BBC-pro- gramma Panorama zei mevrouw Meir dat zij vertrouwen had in de goede be doelingen van president Nixon. De Sovjet-Unie heeft gezegd dat de weigering van Israël om nog langer deel te nemen aan de vredesbesprekin gen in New York de kansen op een politieke oplossing praktisch teniet heeft gedaan. PHNOM PENH Radio-Peking heeft voor de eerste maal melding ge maakt van de aanwezigheid van een groot aantal Noord Vietnamese militai ren in Cambodja. In de uitzending, in de Cambodjaanse taal, werd de bevolking opgeroepen de oude vijandschap jegens de Vietname- zen te laten varen en samen te gaan werken met de Vietnamezen in de strjjd tegen de regering van Lon Nol. Bekend werd gemaakt, dat Noord- vietnamese troepen de vermaarde oude tempelstad Angkor Vat hadden ver overd en bezet, en dat daarbij „enige schade" aan de tempels zou kunnen zijn aangericht. Men had de stad inge nomen „om te voorkomen dat dit ge beurde door de regeringstroepen (van Lon Nol)". Als er schade was toege bracht aan de „onschatbare overblijfse len van een oude beschaving dan zou de bevolking wel begrijpen dat dit on vermijdelijk was geweest". De stad ligt 250 km ten n.w. van Phnom Penh. De voornaamste bedoeling van de uitzending, die uit naam van het af ge- VENTIMIGLIA (Italië) Op een baanvak van de Italiaanse spoorweg vlak bij de Franse grens is maandag avond een bom ontploft, kort nadat een expressetrein was gepasseerd. De ramen van een groot aantal hui zen in de buurt werden vernield en het spoorwegverkeer werd gedurende zeven uur geblokkeerd. De politie die in allerijl naar de plaats van de bomaanslag gekomen was, ont dekte op het spoor.een tweede bom die nog niet ontploft was. De bommen waren aangebracht aan twee zijden van de oude stalen brug over do rivier de Roja op ongeveer 5 km van de Franse grens. De Trans Eu rope Express van Genua naar Parijs was enkele minuten voor de ontploffing over de brug gereden. Even na de ont ploffing passeerde een trein vol pel grims en zieken, op weg naar de bede vaartplaats Lourdes in Zuid-Frankrijk. De politie zei dat slechts weinig scha de aan het spoor was aangericht. Het treinverkeer naar en van Frankrijk kon voor het aanbreken van de ochtend hervat worden. Het werd niet onmiddellijk bekend waarom de aanslag gepleegd werd. Evenmin weet men wie de dader of da ders zijn. LOEKASA West-Duitsland ver werpt met kracht de valse beschuldi gingen dat het Zuid-Afrika militair steunt, aldus de Duitse ambassade van daag in een persverklaring. Deze beschuldigingen waren geuit op de afgelopen topconferentie van de Or ganisatie voor Afrikaanse Eenheid in Addis Abbeba. De OAU besloot toen ook een delegatie van vijf man onder leiding van de president van Zambia Kenneth Kaunda een reis te laten ma ken langs Engeland, Frankrijk en West-Duitsland om deze landen te be wegen geen wapens meer te leveren aan Zuid-Afrika. De ambassade gaf ook een verklaring uit over de Westduitse deelname aan de financiering van de Cabora Bassadam in Portugees Mozambique. „Het is al lang de gewoonte van de Bondsrepubliek West-Duitsland dat handel en politiek in principe geschei den van elkaar moeten blijven. Daarom handhaaft de Bondsrepubliek economische betrekkingen met landen waarmee aanzienlijke politieke verschil len bestaan." zette staatshoofd prins Norodom Slha- noek werd uitgesproken, was te trach ten dat de Cambodjanen gingen samen werken met de Vietnamezen, die zou den heengaan zodra deze samenmerkimg een feit was geworden. Voordat de prins was verdwenen zou het aantal Noordvietnamese militairen in Cambodja, volgens de uitzending, 40.000 man hebben bedragen. CALCUTTA De cholera die zich voordoet in de door overstromingen ge troffen delen van Calcutta begint de vorm van een epidemie aan te nemen, aldus mededelingen van het stadsbe stuur. Tot dusverre zyn een twaalftal cholera-patiënten overgebracht naar een ziekenhuis buiten het getroffen gebied, waar het huisvuil de huizen is binnen gespoeld en ook het drinkwater door afval is besmet, aldus de woordvoerder. Er zijn teams gevormd om de 10.000 mensen die in de achterbuurten van de stad wonen die het zwaarst getroffen zijn door de zware regenval van de af gelopen week in te enten. De situatie begon op te klaren nadat zondag de gehele dag de zon had ge schenen en maandag het waterpeil be gon te dalen. Ondertussen hebben officiële zegs lieden meegedeeld dat 41 personen zijn omgekomen als gevolg van de over stromingen. terwijl van niet-officiële zjjde een getal wordt genoemd van ten minste 51. Drie miljoen mensen zijn door de overstromingen getroffen en 5.000 huizen in het gebied zijn vernield, aldus de officiële zegslieden. KOPENHAGEN De leider van de joodse groep Irgoen Zwai Lioemi die op 17 september 1948 in Jeruza lem VN-bemiddelaar graaf Bernadot te vermoordde, heeft een boek ge schreven waarin hy de moord recht vaardigt en een aantal raadsels ont sluiert die er altjjd rond zijn blijven bestaan. De auteur is Baruch Nadel, die nu als journalist bij de Israëlische krant Maariv werkt. Nadel schrijft dat hij en drie andere leden van de „Stern"-groep verant woordelijk waren voor de moord. Volgens de Deense vertaalster van het boek, Hanne Kaufmann, maakt het werk een einde aan de mythe van Bernadotte als onpartijdig bemidde laar. Hij zou anti-Joods eri pro-Ara bisch zijn geweest, en al aan het ein de van de tweede wereldoorlog van anti-Joodse gezindheid blijk hebben gegeven. De Zweedse graaf had toen volgens het boek de vrijlating van vijfduizend Joden uit Duitse concen tratiekampen kunnen bewerkstelli gen, maar die verhinderd door te zeggen, dat zijn land niet geïnteres seerd was in het opnemen van de jo den. Nadel schrijft dat ook de drie andere leden van het moordcommando nog in leven zijn. Zijn boek wordt ko mend najaar in Denemarken uitgege ven. Israëlische uitgevers hadden het ge weigerd, zo deelde de vertaalster maandag journalisten mee. Fr slaat een golf van geweld over d wereld. De oorzaken daarvan ti vinden is iets wat buiten deze rubriek valt. Maar het signaleren alleen is niet genoeg. Of het nu hippies zijn, losgeslagen op een pop-feest, Damslapers of vlegels die alleen herrietrappen willen of marinemensen die op hun manier de problemen willen oplossen, guerilla- strijders of stakers. Zij allen maken de principiële fout te menen, dat men met geweld problemen de wereld uit kan helpen. Zy zien dan de oude stelregel over het hoofd, dat actie en reactie dicht by elkaar liggen en dat met geweld opge legde oplossingen van problemen byna nooit lang standhouden laat staan de kern van de zaak raken. A an de andere zyde wordt men gecon fronteerd met het feit, dat men door toegeven aan gewelddadige acties, problemen oplost. Het is toch zo, dat degene die met ge weld iets afgedwongen heeft, door het succes er toe verleid zal worden, op nieuw naar het geweld te grypen als iets hem niet zint. Er zullen nieuwe eisen komen en nog meer geweld. Het is de vicieuze cirkel, die tenslotte noodlottig zal worden. Met deze inleiding doelen wy op het toegeven van Duitsland en Zwitser land aan de eisen van de Palestynse vliegtuigkapers, om via de vrijlating van moordenaars en adspirantmoor- denaars, te komen tot een dubieuze veiligheid van het luchtverkeer. Het gaat daarbjj niet om de persoon van de kapers, wel om de mentaliteit, die zonder enige menseiykheid, honder den passagiers blootstelt aan levens gevaar. Dit optreden is in de ware zin van het woord, on-menselijk. Fn het toegeven aan onmenselykheid J is een politiek die geen succes kan hebben. Het is de politiek die in 1938 leidde tot het akkoord van München. dat het verraad van de Westerse democratiën tegenover Tsjecho-Slowakye was, aan de onmenselijke chantage van de BOEDAPEST De Sovjet-Unie meent, dat een derde wereldoorlog in alle werelddelen gevoerd zal wor den, op de oceanen, in de lucht en in de ruimte en dat het onmogelijk zal zijn voor enig land om neutraal te blijven, aldus schrijft het Hongaarse militaire tijdschrift Nephadsered. Het blad noemt dit de militaire aoctrine van dc Sovjet-Unie. Hierin wordt grote betekenis toegekend aan de „eerste slag" en het blad voegt er aan toe, dat dit punt en andere nog sleeds besproken wordt tussen Rus- 'and en zijn bondgenoten. Maar reeds is de doctrine aange- lomen als de basis vap het militaire oncept van het Verdrag van War schau. Er zijn nog meningsverschillen ln .et communistische bondgenoot schap. Die worden volgens het tijd schrift nog behandeld en houden verband met de conventionele oor logvoering en met de vraag of bot singen tussen de twee supermogend- heden van de twee bondgnoot- schappen (Warschau en NAVO) mo gelijk zijn zonder het risico van een nieuwe wereldoorlog en met de kwestie van de belangrijkheid van de eerste slag enz. Nephadsered schrijft verder „Een nieuwe wereldoorlog Indien die door de imperialisten zou worden ontke tend, zal een strijd op leven en dood worden tussen de twee tegenover el kaar staande wereldstelsels, wegens de politieke implicaties. Hij zal re sulteren in de definitieve vernieti ging van het imperialisme en als zo danig de laatste oorlog in de ge schiedenis worden. In een moderne oorlog zullen de Kernraketten beslissend zijn, maai beide partijen zullen alle middelen ontplooien die hun ter beschikking staan om hun politieke doeleinden te bereiken. Uit de botsing van de twee wereldstelsels volgt dat een oorlog van de toekomst er een zal zijn tus sen bondgenootschappen, waardoor het vrijwel voor geen enkel land mogelijk is neutraal te blijven. De intercontinentale oorlog zal op alle continenten worden gevoerd, op de oceanen en ln de lucht, maar ook de diepten der oceanen en de ruimte zullen oorlogstonelen worden. De scheidslijnen tussen de fronten en het achterland zullen onduidelijk worden, het geheel van de gebieden van de betrokken landen zullen tot het oorlogstoneel gaan behoren De oorlogsoperaties zullen als ge volg van het ontbreken van verbon den frontlinies, gekenmerkt worden door grote diepte en breedte van de strijd. Van groot belang zullen zijn wapens worden toegediend. Deze zullen niet alleen de loop der ge beurtenissen kunnen beslissen, maar eventueel ook de uiteindelijke afloop van de gehele oorlog. De partij die in staat is bij het uitbreken van de oorlog het strate gische initiatief te nemen zou zeker kunnen zijn van de uiteindelijke overwinning. JOHN PRIDDY gezagvoerder verbrand toestel nazi's. Men won er hoogstens een jaar uitstel van de wereldoorlog door. Want by vreters wordt de honger alleen maar gestimuleerd door meer voedsel. Dat de Palestynen de weinige sympathie die zjj in de wereld genieten nu vol komen aan het verspelen zjjn en dat iedere kaping slechts een propaganda tegen hun eisen en vóór Israël is, schynt men in deze kringen niet te willen of kunnen beseffen. Dat een propaganda van onmenselyk- heid. tenslotte zich door de wet van de jungle tegen zichzelf zal keren, is iets wat men onder deze fanatici ook niet beseft of beseffen wil. l~\e Arabische staten, die jarenlang dit geweld zoal niet gestimuleerd, dan toch geduld of vriendelyk toegestaan hebben, krijgen nu een koekje van eigen deeg te verwerken. Aangezien de Palestynen niet willen meewerken aan enige vorm van vre desbesprekingen, keren zy zich tegen Nasser, de „tovenaarsleerling", die net als in het sprookje, de dingen die hjj heeft opgeroepen niet meer de baas kan worden. De kapers die nu naar de Egyptische luchthayens of naar Jordanië uitwy- ken. vormen voor Nasser een levens groot probleem. Maar de luchtvelligheid is een wereld probleem. dat de wereld gezamenlyk moet oplossen, op straffe van chaos en verwarring. Als men gaat toegeven schept men alleen maar nieuwe chaos en lost men niets op. Het wordt tyd dat men dit in gaat zien voor het volkomen te laat is en het wereldverkeer lam is gelegd. CAIRO Het semi-officiële Egypti sche blad AI Achram heeft kritiek ge leverd op de Palestynse vliegtuigkapin gen van afgelopen zondag, en speciaal op het opblazen van de Amerikaanse Jumbo-jet op de luchthaven van Cairo. Het blad, waarvan minister van Voor lichting HeykaJ hoofdredacteur is, vindt dit geen juiste handelwyze voor vry- heidsstryders. „Kranten en radio zullen aan deze dramatische actie zeker veel aandacht besteden. De kaping van vier vliegtui gen op een dag wijst op een nauwkeu rige voorbereiding maar met welk doer Zal het tot vruchtbare resulta- j de eerste slagen die met strategische 1 ten leiden' De aandacht vestigen op de wettigheid van de Palestijnse strijd?", aldus het blad. Het hoofddoel moest zijn de steun te winnen van de wereldopinie, niet die tegen zich in het harnas te jagen. Het in gevaar brengen van de veiligheid van de internationale burgerluchtvaart wekte geenszins sympathie voor de Pa lestijnse zaak, kon integendeel slechts vijandige propaganda aanwakkeren. Het kapen en opblaz.or> van lijnvlieg- tulgen was niet de juiste methode voor vrijheidsstrijders, die hun acties in plaats daarvan recht op het hart van de vijand moesten richten, zo schreef Al Achram, dat doorgaans de zienswijze van de regering weergeeft. ADVERTENTIE "KUNTJED. -- -SEPTEMR SlEMBFR werkdagen var\9-18 uur zondag 6 september van 10-18 uur

De Vallei | 1970 | | pagina 9