Phantoms voor Israel Gratis reizen 2 septemberdagen voor65+ers Onrust in Chili neemt nog toe MET LANG HAAR MEER BRIT WEER JOURNALISTEN UIT LOESAKA VERWIJDERD J.J.S-S in familie Liberale jeugd had congres in België E.E.G. gaat over tot harmonisering conjunctuurbeleid Over de grenzen Langzaam CHINEES PARTIJCONGRES WAS BIJEEN Washington Post weet: voordelig uit met NS Boer gedood door wespen Studenten in Brussel vinden eten te duur Denen leveren kapers niet uit Cholera ook in Saoedi-Arabië Indonesië wil geen vliegtuigen meer Met een plaat vindt iedereen z"n draai D NAJAARSBEURS VAKBEURZEN VERLICHTING INTER DECOR TOELEVERING MEUBELINDUSTRIE Een platenbon is altijd raak Na presidentsverkiezing Een platenbon is altijd raak de „harde" matras met alle comfort van een „zachte" DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1970 WASHINGTON olgens de Washington Post /.uilen de VS voor het einde van dit jaar nog eens zestifen of achttien supersone Phantom F-4-straaljagers aan Israël leveren. De regering-Johnson had Israël eind 1968 50 van deze toestellen verschaft. De komende maanden zouden vier of vijf Phantoms per maand naar Israël gaan. Dit nieuws is in Washington niet officieel bevestigd. ADVERTENTIE Egypte heeft gisteravond gezegd, dat de beslissing van de Verenigde Staten om Israël weer nieuwe Phantom- straaljagers te leveren, „betreurens waardig" is en „ernstige consequenties aal hebben". Het officiële persbureau voor het Midden-Oosten zei over de berichten uit Washington, dat de beslissing van de Verenigde Staten geen verrassing voor ons was ên dat het duidelijk was dat de voorafgaande dagen een georga niseerde campagne te zien hadden ge geven als voorspel tot de levering van de Phantoms. Egypte heeft de VS gezegd, dat het bestand in het Midden-Oosten niet ver biedt de raketinstallaties binnen de Suez-Kanaal-zone te verplaatsen om een verrassingsaanval te voorkomen, aldus een bericht in het blad van het Russische ministerie van Defensie Rode Ster. In een memorandum aan Amerika verklaarde de Egyptische regering, dat de raketinstallaties „een' verleidelijk doel voor een Israëlische aanval" zou den zijn, als zij niet telkens werden verplaatst. Deze aanhaling uit het Egyptische memorandum aan Washington ontbrak In het bericht in het Russische partijor gaan Pravda over de raketinstallaties. ADVERTENTIE f 5,- 7,50 lO,- 15,- 20,- 25.- BRUSSEL Een vijftigtal studen ten van de universiteit van Brus sel is dinsdagavond een vergade ring van de raad van beheer van de universiteit binnengedrongen. De studenten bekogelden de le den van de raad met tomaten en eieren. Met deze actie protesteerden de studenten, die zich lid van de UUU-beweging noemen (Union Université Usines) tegen de slui ting van het universiteitsrestau rant, de dag daarvoor. De raad van beheer, waarvan som mige leden na de actie met be smeurde kleren rondliepen, zette op een andere plaats zijn verga dering voort. De gouverneur van de Belgische Nationale Bank, de heer Anciaux, was er het ergst aan toe. Zijn kleding zat onder de vlekken ên de studenten bevuil den ook zijn auto. De raad van beheer nam onmiddel lijk een aantal maatregelen. De studenten die herkend zijn, wer den voorgoed van de universiteit verwijderd. Bovendien bepaalde de raad, dat twee leden van het onderwijzend personeel, die ook met de actie te maken hadden, voorlopig de toegang tot de cam pus is ontzegd. Er zal verder een klacht bij de gerechtelijke instan ties ingediend worden. De studenten in Brussel voeren ac tie omdat ze het niet eens zijn met een prijsverhoging die is in gevoerd voor de in het universi teitsrestaurant verstrekte maal tijden. Deze prijsverhoging be droeg ongeveer 35 cent. Nadat de studenten een aantal dagen ge weigerd hadden die hogere prijs te betalen werd het restaurant gesloten. De studenten zijn toen zelf op gro te schaal levensmiddelen gaan in kopen en maaltijden gaan klaar maken die verkocht werden te gen de prijs van de ingrediënten. Volgens dit blad heeft Egypte nadruk kelijk,ontkend, dat het sinds het ingaan van het bestand nieuwe raketten in de Suez-kanaalzone zou hebben opgesteld. De Amerikaanse ambassadeur in Moskou. Jocob Beam, sprak vorige week donderdag tegenover het Sov jet-ministerie van Buitenlandse Zaken zijn ongerustheid uit over de nieuwe raketbases die Egypte zou hebben aan gelegd. De Amerikaanse ambassade wilde woensdag niet zeggen of de Rus sen hierop gereageerd hebben. Rode Ster liet zich, evenal andere Russische bladen, in rustige termen uit over Israëls besluit voorlopig niet aan het vredesoverleg in New York deel te nemen. Weliswaar werden de extremis ten in Israël aangevallen, doch het Is raëlische kabinet noch Amerika werd veroordeeld. In september kunt n met NS op uw 65-rkaart twee dagen gratis en onbeperkt reizen. Welke dagen? Kiest u er maar twee uit: elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag in september is er goed voor. Hoe? Door simpelweg uw 65-?-kaart aan het loket te laten afstempelen. Hebt n nog geen 65- kaarf Koop er dan een aan het loket. Verkrijgbaar voor iedere 65-plusser. Uw vrouw mag jonger zijn. Legitimatie en pasfoto meebrengen. De 65+reductiekaart geeft recht op reizen tegen de halve enkele- reisprijs. Een driemaandskaart kost f 20.-, voor echt paren f 30.-. Jaarkaart f 50.-, voor echtparen f75.-. Vraagt u gelijk een septemberkalendertje. KOPENHAGEN Kikvorsmannen en duikers van de marine hebben de romp van het Israëlische vrachtschip „Ashdod" geïnspecteerd nadat een nachtwacht gemeld had, vannacht een kikvorsman bij het schip gezien te heb- men. De politie houdt er rekening niee, dat een springlading aan de romp is be- Een woordvoerder van de politie zei dat de Deense nachtwaker op de Ash dod er zeker van was een kikvorsman dicht bij de Ashdod gezien te hebben. Er Is echter niets gevonden. LONDEN Haar tot op de schou ders, bakkebaarden en hangsnorren dat is de nieuwe stijl voor de man nen van de Amerikaanse luchtmacht in Groot-Brittannië. De bedoeling is hen te helpen zich te vermengen met de langharige in boorlingen. Maar zodra zij dienst moeten doen. dan verdwijnt het valse haar en ziet alles er weer correct militair clean shaven uit. Dit staat te lezen in het blad van de luchtmachtbasis te Alconbury, waar 2.000 man van de Amerikaanse luchtmacht zijn gelegerd. De mannen hadden kennelijk ge klaagd dat zij door hun militaire haardracht zich niet thuis gevoelden in Britse discoteken en andere oor den des vermaaks. Bovendien liepet zij het gevaar aangezien te worden voor volgelingen van de „Skinhead cultus" het kortharige tuig dat de schuld krijgt van de moeilijkheden bij voetbalwedstrijden. Een woordvoerder voor de derde luchtmacht zei: „Ik zie geen reden waarom de mannen geen haarstukjes zouden dragen als zij van mening zijn dat zij daardoor gemakkelijker door mensen van buiten de basis worden aanvaard". LOESAKA Leiders van de niet- gebonden landen hebben elkaar woens dag. de tweede dag van de topconferen tie in oLesaka. gevonden op twee pun ten: de economische vooruitgang en de kwestie Zuid-Afrika. De premier van India, mevrouw Gandhi, noemde verschillende gebieden waaraan onderlinge samenwerking mo gelijk was: energievoorziening, ontwik keling van de landbouw, verbetering van wegens, spoorwegen, telecom municatie en uitbreiding van weten schappelijk en technisch onderwijs. Alle sprekers veroordeelden de SANTIAGO Ex-president Jorge Alessandri heeft aangekondigd, dat hij steun zou aanvaarden voor zijn kandi datuur in het Congres om de marxisti sche kandidaat Salvador Allende te verhinderen om voor de komende zes jaar de president van Chili te worden. Maar de 74 jaar oude vroegere presi dent, die vorige week in de verkiezin gen werd verslagen, zei ook: „Als ik door het Conges tot president zou worden gekozen, dan zou ik aftreden en zodoende nieuwe verkiezingen mogelijk maken".' Alessandri, die bij de verkiezingen van vorige week gesteund werd door de grote ondernemingen en rechtse groe peringen voegde hier aan toe „dat hij beslist niet deel zal nemen (aan een dergelijke verkiezing)". Gedurende de verkiezingscampagne en in mijn laatste radiotoespraak heb ik herhaald dat het een ruime en dui delijke meerderheid zou moeten zijn en die kreeg ik niet. aldus Alessandri in een verklaring. „Onder deze omstandig heden voel ik mij verhinderd om de macht uit te oefenen". Ondertussen heeft de regering van dé scheidende president Eduardo Frei gis teren noodmaatregelen genomen, om een einde te maken aan de kapitaal- vlucht die het gevolg is van de over winning van de Marxist Salvador Al- lende bij de laatste presidentsverkie zingen. In Chili bestaat grote spanning over wat het uiteindelijk resultaat zal zijn van de verkiezingen waarover op 24 oktober door het Congres een uiteinde lijke beslissing zal worden genomen. Verwacht werd dat Allende via radio en televisie de Chilenen zou bezweren kalm te blijven met het oog op een dreigende financiële crisis die het ge volg is van bezorgdheid over het beleid van zijn mogelijke toekomstige rege ring. Speculaties over een mogelijke mili taire machtsoverneming werden sterker toen bekend werd dat president Frei dinsdagnacht een onderhoud heeft ge had met de opperbevelhebbers van de drie strijdkrachten. Volgens een officië le woordvoerder, had Frei de opperbe velhebbers bij zich geroepen om hen „te danken" voor hun militaire hulp bij het bewaren van orde en rust op de dag van de verkiezingen. Frei heeft een speciale belasting van 50 procent ingesteld op alle aankopen van vreemde valuta, boven het maxi mum dat een Chileense burger normaal het land mag uit nemen Chilenen mogen op het ogenblik 360 dollar aan vreemde valuta meenemen als zij naar een ander Zuidamerikaans land gaan en 700 dollar als zij naar een niet-Latijns Amerikaans land willen gaan. Er bestaat geen beperking op het aantal escudo's dat men het land uit mag nemen. Ambtenaren op het pas poortenbureau in Santiago hebben meegedeeld dat verzoeken om paspoor ten enorm gestegen zijn, zo zeer zelfs dat de normale staf uitgebreid moest worden. ADVERTENTIE f5, 7,50 10,-15,- 20,- 26.- ADVERTENTIE BRUSSEL Het internationale con gres van de Federatie van Liberale Jongeren, dat deze week in België bij een was, heeft tijdens zijn slotbijeen komst in het Casino in Middelkerke, de Nederlander Jan Kees Wibenga tot zijn voorzitter gekozen. Het congres heeft een aantal resolu ties aanvaard, waarvan in één wordt aangedrongen op internationale samen werking ter bestrijding van de water en luchtverontreiniging. Andere in resoluties vastgelegde ei sen zijn: directe vredesonderhandelin gen tussen Israël en de Arabische sta ten, erkenning van Oost-Duitsland en normalisering van de betrekkingen tus sen de twee Duitslanden. universele ontwapening, geen militair ingrijpen in vreemde landen, het houden van een Europese veiligheidsconferentie, ver vanging van NAVO en Warschau-Pakt dooi' een collectief Europees veilig heidssysteem en terugtrekking van de Amerikaanse troepen uit Vietnam. Een platenbon is altifd raak 15.- 7.50 IO,- 15.- ZO,- 25.- KOPENHAGEN Denemarken is niet bereid de Poolse eis in te willigen tot uitlevering van de 28-jarige slagers knecht Zbignief Iwanicki, die op 5 juni een Poolse verkeersvliegtuig dwong in Kopenhagen te landen, zo deelt het mi nisterie van Justitie in Kopenhagen mee. De Pool heeft politiek asiel in Dene marken gevraagd. Hrj zit in de gevan genis wegens het in gevaar brengen van mensenlevens, het ontwrichten van het verkeer en vrijheidsberoving, waarvoor hij tot zes jaar kan worden veroordeeld. Er zit nog een Poolse kaper in Dene marken gevangen. Het is de 19-jarige Krzysztof Krynski. die vorige maand een Pools vliegtuig naar Denemarken ontvoerde. Ook om zijn uitlevering heeft Polen verzocht. Maar men verwacht dat Denemarken dat verzoek eveneens zal afwijzen. BEIROET In het Oosten van Saoedi-Arabië is woensdag een aantal cholera-gevallen gemeld maar minister van Volksgezondheid Jamil Joejeilan heeft meegedeeld, dat de regering maatregelen treft om verspreiding van de ziekte tegen te gaan. In een verkla ring over radio-Djeddah zei Hoejeilan echter, niet, hoeveel gevallen er zijn geconstateerd. Hij verklaarde echter met nadruk dat er geen slachtoffers zijn gevallen. CHIETI Een 55-jarige boer in de Italiaanse Abruzzen is woensdag door een wespenzwerm dodelijk gestoken. Hij overleed op weg naar het zieken huis. De boer, die op zijn akker aan het werk was. probeerde de aanval af te weren en riep om hulp naar zijn buren, maar die dachten dat hij een grapje maakte. DJAKARTA De bittere ervaring die wij hebben opgedaan maakt dat In donesië geen Russische vliegtuigen meer zal kopen, aldus heeft de Indone sische vice-maarschalk van de lucht macht, Slamet, verklaard. Hij zei dat de Sovjet-Unie vliegtuigen levert zon der daarbij de onmisbare technische handleiding te geven en met te weinig reserve-onderdelen. Onder het bewind van Soekarno heb ben de Sovjet-Unie en andere commu nistische landen ongeveer 200 vliegtui gen aan Indonesië verkocht. Na de staatsgreep van 1966 hebben deze landen alleen tegen contante beta ling reserve-onderdelen willen leveren. Volgens Indonesische luchtmachtkrin gen, is op het ogenblik minder dan 40 procent van de Indonesische toestellen gebruiksklaar. apartheidspolitiek van Zuid-Afrika. Zij waren allen voorstander van een doel treffender hulp aan de Afrikaanse guer rilla's. Uit welingelichte bron in Loesaka is vernomen, dat wederom twee journalis ten het bevel hebben gekregen om Zambia binnen 48 uur te verlaten. Het zijn Keats van UPI en Christie. Came raman voor UPI beiden hebben hun standplaats in Johannesburg. Het gesprek tussen Amerika en Rus land heeft het kader gewijzigd, waarin de politiek niet-gebonden landen moe ten werken. Dit heeft premier Lie Kwan-Joe van Singapore verklaard. Volgens hem zijn de VS en de Sov jet-Unie er kennelijk niet meer op uit „zieltjes te winnen" voor hun respectie ve stelsels. Zij zouden nu alleen be langstelling hebben voor gebieden die in hun wereldstrategie passen. Nadat de supermogendheden in de jaren '60 het in hun belang hadden geacht de politie ke steun van de nieuwe landen te win nen, door middel van economische, technische en militaire hulp. zouden zij nu hun bijstand beperken. Daarom zag de premier van Singapore het als een van de belangrijkste taken van de niet-gebonden landen om tot een grote re economische samenwerking te ko men. President Suharto van Indonesië heeft woensdag, de tweede dag van de conferentie van niet gebonden landen, in Loesaka gezegd, dat zijn land zich niet zal aansluiten bij een ideologisch j of militair blok. Wel wil Indonesië in ternationale samenwerking. De president was de eerste spreker •ftn de tweede dag op de conferentie, waarop 62 landen van de „derde we- J reld" zijn vertegenwoordigd. De niet gebonden landen „zijn niet naar Loesaka gekomen om welk blok of land dan ook te veroordelen", zei Su harto. Hij zei de Aarabieren te steunen, „tegen de Israëlische agressie" en ver oordeelde een „onrechtvaardige rassen politiek in Zuid-Afrika". Buitenlandse inmenging veroorzaakt in Vietnam en Cambodja „talloze misères". De agres sie volgens het conventionele type heeft plaats gemaakt voor agressie door on dermijning. „Wanneer de gedachte van vrijheidsoorlog wordt gebruikt als middel om een burgeroorlog te onkete- nen in een onafhankelijk en soeverein land met hulp van een buitenlandse mogenheid, wordt dit meteen een ern stige bedreiging van de vrede en veilig heid en moeten wij ons daartegen ver zetten", aldus president Suharto. ADVERTENTIE Jean-Jacques Servan-Schreiberse cretaris-generaal van de Franse Radicale Partij, met vrouw en kinde ren tijdens de verjaardag van zijn 6- jarige zoon Franklin. Bij deze gele genheid verklaarde Servan-Schreiber, tijdens een onverwachte persconferen tie. dat hij zich zal terugtrekken van zijn post, als hij bij de tussentijdse verkiezingen in Bordeaux niet min stens dertig procent van de stemmen verwerft. f^ndervoeding, honger en ziektes bedreigen niet langer de bevol king van wat eens Biafra was. Geble ven is evenwel een enorme taak de wederopbouw van een door de oorlog geruïneerde eeonomie zonder geld. Zo moeten honderdduizenden mensen aan werk geholpen worden en voor het Ibo-volk moeten voor zover mo gelijk normale omstandigheden wor den geschapen. Hoewel er 295.000 mensen nog steeds door bijstands-organisaties in leven worden gehouden, kijkt de centrale overheid van Oost-Nigerië waar het merendeel van de Ibo's zich be vinden begrijpelijkerwijs reeds verder dan de voedselcrisis en spreekt van „herstel" in plaats van „hulpverlening". In het noorden met zijn knoestige heu vels en in het zuiden met zijn dichte tropische wouden ,waar de opstande lingen het het langst volhielden en het zwaarste te lijden hadden over al in het land zijn de tekenen van de oorlog die 2 1/2 jaar duurde nog zichtbaar en ook dat er in sommige gebieden nog ondervoeding heerst. Vliegtuigwrakken liggen hier en daar bij Oeli langs een stuk verkeersweg waarvan door de opstandelingen een startbaan is gemaakt. Kleine kinde ren spelen tussen de gehavende romp van een neergestort transportvlieg tuig midden op de speelplaats van hun school. De markt van Onitsja, voor de oorlog een van de mooiste in Afrika, staat nu vol met in elkaar geflanste houten stalletjes waar ondernemende Ibo's aardnoten, zeepvlokken, cacao, choco lade. zonnebrillen en plastic poppen aan de man proberen te brengen. De zelfde soort koopwaar vindt men in andere grote en kleine steden, waar vele gebouwen, evenals in Octsja, door kogels werden beschadigd. Weinig Ibo's kunnen zich meer dan de dagelijkse behoeften veroorloven. In de meeste huizen staan slechts enkele meubelstukken en elektriciteit is een zeldzaamheid. Degenen die zich in het gelukkige bezit van een bruikba re auto verheugen maken veelal van de wagen een taxi waarmee ze een centje extra verdienen, want geld is nog altijd het moeilijkst in handen te krijgen. \7an de 295.000 mensen die nog steeds door hulpinstanties moeten wor den gevoed, wordt de helft verpleegd wegens ondervoeding en verkeert de rest nog altijd op de grens van on dervoeding. Het Nigcriaansc Rode Kruis heeft zich eind juni uit dit gebied teruggetrok ken en de hulpverlening overgedra gen aan de onervaren herstelcommis sie, die op haar beurt voor een be langrijk deel drijft op een handvol particuliere organisaties die nog al tijd het grootste gedeelte van de bij stand voor hun rekening nemen. Aan de hand van statistieken wijst men erop, dat de voedselcrisis voorbij is. Op het ogenblik namelijk ontvangen 295.000 personen bijstand in natura, in januari, aan het eind van de oor log. bedroeg dit aantal nog 2,6 mil joen. Het aantal nieuwe gevallen van extreme ondervoeding is geleidelijk gedaald en staat nu op 1630, (vlak na de oorlog 3652). Mits de huidige vocdselloevoer vanuit Port Harcourt naar de hospitalen zonder onderbreking blijft doorgaan, zal de honger tegen eind volgend jaar overwonnen zijn. zo menen experts. „Wij hebben haast", zei Sam Ikokoe, minister voor Economische Ontwik keling en Wederopbouw. „De rege ring zit met acht miljoen door de oorlog geteisterde en verarmde men sen. Het is eenvoudig onmogelijk al les rustig aan te doen". Maar ondanks de inspanningen van Ikokoe en andere leden van de rege ring in dit Ibo-gebied. zal de econo mie waarschijnlijk niet zo snel weer op poten staan. De voedselproduktie is namelijk onder het vooroorlogse peil gedaald. De meeste fabrieken werden in de oorlog zwaar bescha digd en liggen nog steeds stil, terwijl ook het aantal in bedrijf zijnde vrachtauto's is gedaald. De exploita tiekosten zijn echter scherp gestegen. Voor de oorlog was dit Ibo-gebied een der dichtst bevolkte streken van Afrika. Sedert het eind van de oorlog zijn sommige Ibo's buiten dit gebied werk gaan zoeken. De overheid staat echter niet toe dat ze terugkeren naar de zuidelijk gelegen stad Port Harcourt, een belangrijk handelscen trum dat voorheen door de Ibo's werd beheerst. HONGKONG Van 23 augustus tot 6 september is in China het negende voltallige congres van de Chinese com munistische partij gehouden, onder voorzitterschap van Mao Tse Toeng, zo heeft radio-Peking woensdag meege deeld. Aan de werkzaamheden namen 135 leden van het Centrale comité en 100 waarnemende leden deel. Het vierde nationale volkscongres van communistisch Chi-. na zal nog voor februari worden ge houden, aldus bericht het Japanse dag blad. Asahi Shimboen. De correspondent van het blad in Pe king schrijft, dat buitenlandse waarne mers in de Chinese hoofdstad tot de conclusie zijn gekomen dat het volks congres in de komende maanden zal worden gehouden omdat nu in alle de len van China en op alle vereiste ni veaus de revolutionaire comités zijn opgericht die het land meehelpen te be sturen. Het volkscongres moet een opvolger kiezen voor president Lioe Tsjao Tsji- die door Mao Tse Toeng tijdens dp cul turele revolutie is afgezet. Ook moet het congres een eerste mi nister kiezen. deze post wordt mo menteel bekleed door Tsjoe En Lai en opvolgers kiezen voor leden van de staatsraad die tijdens de culturele re volutie hun post hebben verloren. Het Volkscongres is voor het laatst in 1965 bijeen geweest. i LUXEMBURG De landen van de Europese Economische Gemeenschap I (EEG) willen hun conjunctuurpolitieke maatregelen beter op elkaar afstem- j men, zo is woensdag gebleken op de I kwartaalvergadering van de ministers j van financiën van de zes landen te I Luxemburg. De ministers kwamen overeen, de be- grotinscommissie 'van de gemeenschap op te dragen te bestuderen op welke wijze de harmonisering het best kan worden uitgevoerd. Zij moet nagaaan hoe de verschillende instrumenten van het conjuctuurbeleid in de zes landen zo kunnen worden gebruikt dat een ge lijklopende ontwikkeling mogelijk wordt. Uit de discussie die aan het besluit voorafging, bleek dat de EEG-landen voor het beheersen van de conjunctuur een groot aantal maatregelen toepassen die niet altijd in overeenstemming zijn met hetgeen in andere lidstaten wordt gedaan. In beginsel stonden de ministers van financiën positief ten op zichte van de gedachten die de commis sie van de Europese gemeenschappen heeft ontwikkeld, over de harmonise ring van de belastingen in de gemeen schap. Vice-voorzitter Wilhelm Hafer kamp van de commissie maakte op de conferentie duidelijk, dat het de com missie niet gaat om een algehele uni formering van de belastingen gaat. Hij noemde fiscale aanpassingen slechts in zoverre noodzakelijk, en zinrijk, indien zij bijdragen tot het slechten van han delsbarrières en tot het ontstaan van een gemeenschappelijke kapitaalmarkt. De commissie zal eerst onderzoeken welke gevolgen een harmonisering van de verschillende belastingen, in het bij zonder de belasting op de toegevoegde waarde (BTW), met zich zou meebren gen voor de nationale begrotingen. Heden zullen de ministers met de presidenten van de centrale banken spreken over het vraagstuk van uit breiding der gemeenschap tot een eco nomische en monetaire unie in fases. Bovendien willen zij hun houding be palen voor de jaarvergadering van het internationale monetaire fonds (IMF), die van 21 tot en met 25 september in Kopenhagen wordt gehouden. In die jaarvergadering staat als voor naamste punt op de agenda vergroting van de ruimte waarbinnen de pariteiten zich mogen bewegen. grootste ontevredenheid heerst onder de 32.000 voormalige civie le Ibo-ambtenaren. Zesduizend hun ner zijn artsen, accountants, landme ters, geologen. Onlangs heeft de fede rale militaire regering opdracht gege ven om alle ambtenaren die de Biaf- raanse opstand actief steunden te ontslaan. >ewel het voormalige Biafra enige fi- ïanciële steun krijgt van Lagos en internationale instanties, zal het be grotingstekort over het lopende fisca le jaar tussen de 42 miljoen en 59 miljoen dollar bedragen. Het vermo gen om iets te verdienen is erbarme lijk gering. Toch heeft het gebied ambitieuze doelstellingen op het ge bied van onderwijs en herstel. erscheidene buitenlandse firma's ho pen dat hun fabrieken weer in be drijf zullen komen. Daar is geld voor nodig, maar er beslaat althans de mogelijkheid dat de federale regering meer steun /.al geven. En niet in de laatste plaats is het grote doorzet tingsvermogen van de Ibo's een gun stige factor. Niettemin wacht het voormalige Biafra nog een lange weg van hard werken en grote moeilijk heden. ADVERTENTU KON. NED. JAARBEURS UTRECHT OPENINGSTIJDEN ALLE BEURZEN werkdagen van 9-18 uur zondag 6 september van 10-18 uur voordelige trein-toegangsbiljetten op ca. 170 stations verkrijgbaar

De Vallei | 1970 | | pagina 11