MEVROUWDE WERKGEVER WIL VROUW BLIJVEN GROOT IN HET KLEINE Hoog wonen ongezond GESLOTEN Zondag VEILING RHENEN publiek verkopen Zaterdag VALLEI? Belt Voorlichting aan ondernemers Fel strijdt de moderne vrouw voor haar rechtmatige plaats in de samenleving. Niet langer lijkt de man zijn dominerende plaats gegund. Zelfs in zijn laatste bolwerk de onderneming wordt de aanval op hem ingezet. Ook vrouwen bereiken daar heel geleidelijk topposities. In 4000 Nederlandse bedrijven en bedrijfjes staat zelfs een vrouw aan het hoofd. Nog wel een schraal begin natuurlijkdit ene procentje van de in totaal 400.000 ondernemingen buiten de landbouw. De stevige positie van hel vrou welijk bedrijf shoo fd in menig ander land houdt voor de Nederlandse dames echter rijke beloften in. Toch zijn er wel verschillen met hun mannelijke collega's. Bij een vrouw heeft een prettig contact in het bedrijf voorrang bij de jacht op winsten STRIJD BEPERKT GEEN KENAU H. VAN BURKEN H. VAN BURKEN Wegens vakantie 'T HOEKJE Begrafenis onderneming WED. W. REEDE Weduwe VAN GINKEL ALBERTUS DROST Deze klant vanu leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. AMATEURS 10550 vt"'73° 11079 „Zeker", zo bevestigt een opge wekte mevrouw J. Bindt-de Haan (48): „Het aantal vrouwelijke ondernemers stijgt. We krijgen op het ogenblik veel jonge leden die zelf een zaak zijn be gonnen". Mevrouw Bindt is voorzitster van de Nederlandse Unie van vrouwelijke be- drijfshoofden en leidt samen met haar man een groothandel in klokken in Amsterdam: de N.V. Modépa Han delsonderneming. De Unie, opgericht twintig jaar ge leden, telt 400 leden. Via een overkoe pelende Federatie bestaan contacten tussen 4000 bedrijfshoofden in Euro pa, Canada, Argentinië en Mexico. Aan de weg timmeren doen deze da mes althans in ons land allerminst. De huiver voor publiciteit is grooit. En ook de landelijke werkgeversorganisaties ontberen kennelijk hun belangstelling. Bij het Verbond van Nederlandse On dernemingen bijvoorbeeld kan men zich niet herinneren ooit een dame- werkgever op een vergadering te heb ben gezien. Mevrouw Bindt wier Unie evenmin een overdadige belangstelling geniet, verklaart die teruggetrokkenheid met: „De meeste vrouwen leiden middelgrote en kleine bedrijven. Dat wil zeggen de tail- en groothandelszaken, en fabrie ken met minder dan honderd man per soneel. De contributies en cursuskosten bij de grote ondernemersorganisatie zijn voor deze kleinere ondernemers vaak te hoog". Maar zij zegit ook: „De vrouwen voe len zich lang niet altijd erg thuis in die ,mannenorganisaties". Sommigen accep teren hen als lid, maar meer ook niet. Andere zoals de Maatschappij voor Nij verheid en Handel, kijken hen gewoon weg." Collega's van mevrouw Bindt vullen aan: „De drukke werkkring van een vrouw met een bedrijf en een gezin, verhindert vaak deze nuttige contac ten". Voor 400 dames biedt de (gezelliger) Unie niettemin uitkomst: Via lezingen worden zij gesterkt in ondernemers kennis. Deskundigen zorgen voor juri dische en belastingadviezen. Bindend element is ook het gezamen lijke probleem: De voortdurende strijd tussen bedrijf en gezin, die beide de aandacht van vele dames opeisen. De „mannenorganisaties" gaan aan deze conflictstof voorbij, de in afdelingen opgesplitste Unie zeker niet: uitwisse ling van ervaringen vormt een belang rijk onderdeel van de vergaderingen. Meest opvallend in deze vrouwelijke ondernemerswereld is tot dusver de geringe carrièredrang. Anders dan bij de heren blijken de meeste vrouwen hun huidige, leidende functie nimmer te hebben nagejaagd. Zij zijn bij toeval vaak docr familieomstandigheden in deze positie terecht gekomen. Een groot deel zet slechts het bedrijf van de (overleden of zieke) echtgenoot of ander familielid voort: vaak vanwe ge het inkomen, soms uit piëteit en als levensvulling, of om de opvolging door de (nu nog te jonge) zoons later moge lijk te maken. Tijdens gesprekken met een aantal van deze dames zei menigeen ook pret tige sociale contacten via en binnen het bedrijf belangrijker te vinden dan het najagen van winst en groei van de on derneming. In het algemeen lopen deze dames niet zo warm vóór de agressieve actie van de Dolle Mina's. Van discriminatie in het zakenleven hebben zij zelf niet bijster veel gemerkt. Ze begrijpen dat bij de keuze tussen een man en een vrouw voor een belangrijke post aan de eerste veelal de voorkeur wordt gege ven. Een huwelijk kan immers opnieuw een gat in de organisatie doen vallen. Terwijl bij een gehuwde vrouw de zorg voor een gezin weer een ongewisse fac tor in het spel brengt. Het verwondert hun dan ook niets dat het aantal vrouwelijke onderne mers beperkt is. Kennis en ervaring zijn voor die posten onontbeerlijk. Al leen al de zorg voor de jonge kinderen doet een achterstand van vele jaren ont staan, die het een gehuwde vrouw ook al heeft zij een goede basisoplei ding in het algemeen onmogellijk maakt later nog topposities in te ne men. Toch nemen de vrouwelijke bedrijfs hoofden in het buitenland in het alge meen een veel steviger positie in. Net zoals trouwens de gehuwde werkende vrouw daar. West-Duitsland telde b.v. in 1961 al 61000 dames die aan de top van een bedrijf stonden. Vandaag maken zij twaalf procent van het totaal aantal ondernemers uit. Ongetwijfeld zijn de wereldoorlogen hier van invloed geweest. Sindsdien heeft men zich in de Bondsrepubliek volledig ingesteld op de gehuwde vrouw in het arbeidsproces, evenals in Engeland en de Verenigde Staten, landen met dezelfde ervaring. Wel hoort men in ons land de klacht van vrouwelijke ondernemers, dat de vrouw zelf onvoldoende attent is om kansen te grijpen. Een deel van die klachten komt op 't hoofd van de „om geving". „Weinig meisjes worden door ouders, leraren of later door superieu ren aangespoord om hun talenten zo veel mogelijk te ontplooien, zo schreef mevrouw B. Kiek-Wolffers, de vorige presidente van de Nederlandse Unie van vrouwelijke Bedrijfshoofden in een rapport voor het Pederatiecongres 1968. Lange tijd waren vele studierichtin gen ook voor de vrouw uitgesloten. Vandaag nog strijdt de „Unie" om het Nederlands opleidingsinstituut voor het buitenland (Nijenrode) voor meisjes toegankelijk te maken. Ongetwijfeld zijn de (goede) vrouwe lijke ondernemers even nuchter, be sluitvaardig en energiek als hun man nelijke collega's. Toch onderscheiden de eersten zich in het zakenleven. Vraagt men hen naar de voordelen van het vrouw-zijn op deze plaats, dan zeggen de meesten dat deze beperkt, en nim mer van zakelijk grote invloed zijn. Een hunner: „Natuurlijk kan vrouwe lijke charme het verkoopgesprek verge makkelijken. Maar uiteindelijk gaat het toch om kwaliteit, prijs en andere ver koopvoorwaarden' Een ander: „Plezierig is dat men je als vrouw iets prettiger ontvangt, dat men bij de behandeling van klachten wellicht ook iets clementer is. Maar bij deze praktische voordelen blijft het toch". En een dame, die in de leiding van een typisch mannenbedrijf de „ver koop" behartigt, merkt op dat nieuwe klanten haar vaak lieten komen onder het motto: „Dat mens willen we dan wel eens een keer zien". Problemen geeft het vrouw-zijn ook: 9 In het algemeen zal men in kennis en kunde iets beter moeten zijn dan normaal om door de mannelijke colle ga's en klanten te worden geaccepteerd. Een mannelijke relatie uitnodigen voor een etentje betekent vooraf contact met het restaurant om het aan bieden van een rekening aan tafel te voorkomen, „De knip tevoorschijn ha len is onaanvaardbaar in de ogen van een man". 9 De huishouding en het gezin eisen een flink stuk van de aandacht op. De man weet zich daarentegen als hij thuis komt verzorgd, kan desnoods nog werk mee naar huis nemen. Meevaller hierbij is dat de vrouw in de zorg voor het gezin een stuk „ontspanning" vindt, waardoor „ondergang" in het dagelijks werk wordt voorkomen. Hart- en vaat ziekten zouden in deze kring minder bekend zijn. De andere geaardheid van de vrouw betekent ook dat de accenten op onder delen van het ondernemersbeleid kun nen verschillen ten opzichte van de man. De dames zelf bekennen wat dit betreft: 9 De vrouw kan haar gevoelsleven niet zo gemakkelijk uitsluiten. Als voordeel hiervan noemt mevrouw M. C. Roxs-de Graaff (63), die samen met haar twee zoons een voorspoedig groeiende handelsonderneming (miljoe nenomzet: 20 man, personeel) in Waal wijk drijft: „Dank zij die eigenschap vooral onze intuïtie kunnen wij di recter reageren, dus sneller beslissen dan een man". Enkele tientallen kilometers verder, in Tilburg, ziet de directrice van de Textiel ververij en de Koningshoeven (geïnvesteerd vermogen: zes miljoen gulden; 110 man personeel) ook wel na delen. Mejuffrouw J. A. Th. Heerkens (53): „Het kost erg veel moeite bij het oplossen van problemen mij van de menselijke kant van de zaak los te ma ken. Als vroüw ben je vaak geneigd anders te reageren dan zakelijk nodig is." Over het algemeen menen de dames FRANKFORT Hoog gelegen ver diepingen bieden een beter u/tzicht, maar lager gelegen verdiepingen zijn gezonder voor geest en lichaam. Tot deze conclusie is dr. Dietrich Oeter ge komen in een studie, gepubliceerd in het tijdschrift „Gesundheidspolitik". Oeter waarschuwt hen dat in de ster ker wordende trend om hoge huizen te bouwen, economische en technische factoren de fysieke en psychologische behoeften van de mens te veel verdrin gen. Aangetoond is, dat huisvrouwen en kinderen die op de vierde en hogere verdiepingen van flatgebouwen wonen waarschijnlijk twee keer zo vaak ziek worden als mensen die op de begane grond wonen. De vaders die het groot ste deel van de dag buitenshuis zijn, hebben geen last van wat dr. Oeter „de ziekten van hoge verdiepingen" noemt. Hoog wonende huisvrouwen zijn be vattelijker voor geestelijke kwalen en hun kinderen voor ademhalings- en bloedsomloopstoornissen. Het probleem van de moeder is dat zij zich dikwijls geïsoleerd voelt. Er is geen tuinhek om over te hangen en een praatje met een buurvrouw te maken. De meeste contacten met buren spelen zich vluchtig af in de liften en op de trappen. Oeter zegt dat de gezondste woonom geving voor gezinnen met kinderen de eengezinswoning met tuin blijft. zo bleek in gesprekken een ande re, menselijker sfeer in het bedrijf te kennen dan in door mannen bestuurde ondernemingen. Ook schreven sommi gen zich de eigenschap toe zich beter in te kunnen leven in de situatie van de gesprekspartner. Een bedrijfshoofd, met voorliefde voor personeelszaken: „Veel mensen denken na het eerste sollicitatiegesprek met een sociaal werkster te hebben ge sproken. Ik laat dat dan maar zo." Flexibliteit is ook een gunstige ei genschap, die het vrouwelijk bedrijfs hoofd niet vreemd zou zijn. Een dame uit de top van een bijzon der dynamisch, dag en nacht werkend bedrijf geeft een historische verklaring: eeuwenlang heeft de vrouw in het ge zin allerlei onverwachte dingen tegelijk moeten opknappen. Ze is gewend soepel te improviseren, zonder van streek te raken. Hoe vaak ontmoet zij niet het probleem van de melkboer die belt, juist op het moment dat een kind valt en huilt en dat de melk staat over te koken. Niettemin wordt die soepelheid mede afhankelijk gesteld van het milieu waaruit men voortkomt. Een groot deel van de vrouwelijke bedrijfshoofden komt uit een ondernemende familie waar vader 's avonds zelden op tijd aan tafel kwam. Betwijfeld wordt of meisjes uit een regelmatig levend amb tenaren- of lerarengezin gemakkelijk de soepelheid kunnen opbrengen, die een onderneming nu eenmaal vraagt. Ook op financieel gebied onder scheiden de directrices zich van de he ren-ondernemers. Zij zeggen zuiniger te zijn dan de man. Vreemd is diit niet. Tenslotte is het ook de (huis)vrouw, die generatieslang in vele gezinnen het huishoudbudget heeft moeten beheren. Veelal betekende ddt: de eindjes aan elkaar knopen. Mevrouw de werkgever zal daarom niet meer potloden inkopen dan strikt nodig is. Haar onkostenrekening zal ook lager zijn dan van mannelijke col lega's. Dat is althans de vaste overtui ging van de dames. Een van hen, die eens een vergade ring van een grote ondernemersorgani satie bezocht, vertelt: „Ik stond ver baasd dat mannen zo goed konden fees ten. De maaltijd waarmee het geheel werd besloten was een enorm copieuze toestand. Als wij vrouwen in de stad gaan eten is het meestal vlug en op een koopje. Niet alleen vanwege de lijn. Ook omdat de vrouw het geld in de onderneming beheert als in haar huis houding." Samen met de „zuinigheid"' geeft deze eigenschap ook wel eens een zwakkere kant van de vrouwelijke on dernemer te zien: het wel eens verge ten van de grote lijn, de afkeer van het nemen van financiële risico's, waarmee groeikansen verloren kunnen gaan. De door dames geleide bedrijven zijn Mevrouw J. Bindt-de Haan doet in klokken. Maar niet minder energiek vecht zij als presidente voor de be langen van 400 vrouwelijke onder nemers in ons land: leden van een ,,Uniedie volgende maand twin tig, jaar bestaat. dan ook merendeels rustige giroeiers. Failissementen zijn evenwel zeldzaam. Natuurlijk speelt bij dit alles ook mee het ontbreken van een stuk ambi tie, eigen aan de heren-ondernemers, die meer wagen en ook meer aan status hechten. „De vrouw relativeert meer", zo wordt in deze kring gezegd. De vrouwelijke ondernemers willen niet als iets bijzonders worden gezien. Daarom hun huiver om met naam en toenaam in de publiciteit te komen. Bijzonder zijn zij natuurlijk wel. De meesten doen hun best in de mannen wereld waarin zij werken, niet meer op te vallen dan zij toch al doen: door speciale zorg voor hun kleding, door „vrouw" te blijven en daarmee het on verdiende predikaat „kenau" dat huns inziens bij het publiek nog wel leeft te ontzenuwen. Trouwens zulke geëmancipeerde „tantes" zijn de leden van mevrouw Bindt ook weer niet. Zolang zij op haar vergaderingen nog verbaasde vra gen hoort als: Mag-jij-dat-van-je-man? valt er voor de Unie nog wel enige geestelijke bijstand te verlenen. Het weer was te uitzonderlijk mooi om uit de late augus tusdag niet te halen wat erin zat. En wat kan dat voor een zwerjlustig mens anders zijn dan een paar uur dwalen door zomers land, met ergens een aangenaam rustpunt in het verschiet. Stap eens in en rijd mee, inviteerde het wachtende lokaaltje al is het maar drie stations verderop. Het werden er vier, want ik had al zolang mijn zinnen gezet op een oud havenstadje met een naam even schilderachtig als de kledij der bewoners van weleer. Een goed idee, zei de joviale poster op het perron. En mijn oude schoolmester, een schim in geklede jas en puntboord stond daarnaast aanmoedigend te knikken. Wat had hij ons niet wonderen verteld van deze eertijds bloeiende haven aan het woelige water van de binnenzee, die nu tot een tam meer is gekrompen. De schepen van noord en oost zeilden er volgeladen binnen, er werden meer vreemde talen gesproken dan de eigene, die sterk gekleurd werd door al die uitheemse bijmengsels. Het geld stroomde binnen, door de bloeiende handel, kleurige stoffen met vrolijke bloemenslingers en exotische vogels bedrukt werden met balen ingevoerd. De vrouwen van reders en kooplieden liepen er vorstelijk bij in hun lange opperkleed over een strak keurs en wijde rok, en met stijve glanzende kappen van een fatsoen zoals nergens elders werden gedragen. Van ver brachten de zeelui allerhande houten gerei mee, kisten en bankjes met snijwerk en bonte schilderingen buitenop. De vogels en bloemen streken overal neer, tot op de kinderstoelen en priksleden, de kerkstoven en de schommelwiegen. Het ambacht bloeide, de huizen waren bont betegeld en gemeubeld, het stadje leek een uitbundig kleurig eiland in de groene zee der vredige landouwen met stemmige boerenmensen. Maar de voorspoed is evenmin als de liefde bestendig van duur. Groter en machtiger havensteden kwamen op, de zeevaart waagde zich over de oceanen, naar pas ontdekte continenten. De kleine beroemde havenstad verloor haar welvaart, maar niet haar schilderachtigheid en typisch taaleigen. De kleurige dracht en het bont beschilderde huisraad bleven lang in ere, en nog altijd hebben liefhebbers er een lange tocht voor over om een authentiek stuk te bemachtigen. Dat bevestigden de voorbijflitsende nummerborden op de stille klinkerweg van het landelijk station naar de kleine stad aan het water. Wie dat brokje vervallen middeleeuwse glorie wil gaan zien moet er een half uur wandelen voor over hebben. De fraaie toren met de drie omgangen houdt ons in de goede koers als eertijds de nachtschepen. In vroeger eeuwen klommen de vrouwen er op om de vloot te zien uitvaren, telkens een trans hoger om nog langer te kunnen wuiven. Wij staan stil boven aan de dijk, met het wijde water achter ons en het stadje aan onze voeten. En wij zuchten verwijtend tegen onze oude schoolmeester: Wat is het klein. Alleraardigst, dat wel, met die kruisende grachtjes, die stenen bruggetjes, dat overhangend groen, die oude spiegelende geveltjes. Een wandeling door de bochtige straatjes zal genoeg schilderachtigs opleveren, al is de glorie van het verleden nog het tastbaarst aanwezig in het vermaarde museum. Dat, midden in het hoogseizoen, potdicht blijkt. Gesloten wegens restauratie"wij kunnen hoogstens onze neus tegen de stoffige ruitjes drukken om in de rommelige ruimte een glimp op te vangen van een fraai stuk tegelwand. Dan blijkt de oude kerk daarnaast tenminste nog een kleine vriendelijke vergoeding voor de gemiste folklore van weleer. In het voorbijgaan rakelt een kleine rij naamloze witte kruisen het recente verleden op. Hier rusten de verkoolde resten van jonge onbekende piloten, neergeschoten boven het meer. De kerk is eenvoudig en behaaglijk proper niet opvallend fraai van bouwtrant en helaas solide onder de saaie bruine verf, maar wie zal in een stadje van achthonderd zielen het geld fourneren om die laag van banken en doophek te krabben. In elk geval maakt een gelid van eerlijke eenvoudige boerenstoelen veel goed. Het moet de hand van een vakman zijn geweest die deze biezen zittingen zo stevig gevlochten heeft tot een perfecte rustplaats voor een moede wandelaar. En de hand van een voorbeeldige huisvrouw die de leuningen zo glanzend heeft gewreven. De gedachte schijnt voldoende om haar op te roepen. Over de stugge kokosloper komt zij aangestapt, voorafgegaan, niet door een wierookwolk, maar door de scherpe geur van een hoogstmodem poetsmiddel. Zij is stellig ver in de zestig, met zilverwit haar en vriendelijke waakse ogen, die altijd nog wel ergens een miniem spatje of vlekje speuren om weg te wrijven. Een klein kunstje om met haar aan de praat te komen: zij is even wijs met dit kerkinterieur als met haar eigen huiskamer. Die twee lopen trouwens in elkaar over geen wonder, na achtenveertig jaar toegewijd stoffen en poetsen. Haar goede man heeft zijn veertigjarig feest nog juist beleefd met toespraken en geschenken in een stampvolle kerk. Nu doet zij dat werk alweer acht jaar alleen het koperen doopbekken wordt goud onder haar poetsdoek en ik voorspel haar met klem dat zij de vijftig met ere zal volmaken. Het wordt iemand ook zo warm om het hart bij de aanblik van deze bezige handen. Hoe aandoenlijk groot is deze kleine bescheiden trouw. Stormen hebben over dit stadje gewoed, de zee is getemd luchtvloten zijn langs de nachthemel getrokken. Maar zij heeft onverdroten en voorbeeldig haar poetsdoek gehanteerd, een halve eeuw lang. Het is onze zeer droeve plicht U kennis te geven van het plotseling overlijden van de heer op de leeftijd van 32 jaar. Gedurende de 18 jaar die hij in ons bedrijf werk zaam was, hebben wij hem leren kennen en waar deren als een rechtvaardig en zeer plichtsgetrouw man. Zijn gezin, waar ons medegevoel naar uitgaat, moge de vertroosting des Heren ontvangen. Direkti© PANTER SIGARENFABRIEKEN H. J. VAN SCHUPPEN N.V. Veenendaal, 10 september 1970. Zeer getroffen berichten wij het geheel onverwacht overlijden van onze medewerker, de heer Wij verliezen in hem een goede en trouwe vriend en collega, wiens persoonlijkheid wij met veel waar dering zullen blijven herinneren. Gezamenlijk personeel PANTER SIGARENFABRIEKEN H. J. VAN SCHUPPEN N.V. Veenendaal, 10 september 1970. Notaris S. J. Vleer te Rhenen zal op 24 september 1970 bij inzet en 1 oktober 1970 bij toeslag, telkens 's middags 12 uur, in hotel „De Koning van Denemarken" te Rhenen, eigendom van de heer D. A. van Thuyl Perc. 1 het woonhuis aan de Utrechtsestraatweg 1 met erf te Rhenen, kad. sectie F nr. 1129, ged., groot plm. 3 aren. Vrij van huur te aanvaarden bij de betaling. Perc. 2 de bedrijfsruimte (plm. 350 m2 vloeroppervlak te) met erf naast perc. 1 aan de Utrechtsestraatweg hoek Veerweg, kad. sectie F nr. 1129 ged., groot plm. 5.50 a. Tijdelijk in gebruik bij Fa. Tollenaar voor ƒ200,per week. Bij de toeslag komen de percelen ook in massa. Bezichtiging dinsdag en donderdags van 2 tot 4 uur. Betaaldag 12 november 1970. van 13 september t.m. 24 september. CAFETARIA Dorpsstraat 116 RENSWOUDE Telefoon 08387 - 1845 Industrieweg-Zuid 14, Amerongen, tel. 03434-2716 b.g.g. 03434-2082 BEGRAFENISSEN EN CREMATIES Levering van alle soorten grafstenen. Album geheel vrijblijvend op zicht. Langs deze weg wil ik allen die mij hun medeleven en hulp hebben betoond bij de brand en daarna bij de her bouw van mijn huis, harte lijk danken. Nieuweweg 46, EDERVEEN De eerste en enige uitde- lingslijst in het faillissement van gehandeld hebbende onder de naam „Aldro", Rijks straatweg 117 te Eist, gem. Rhenen, is op 10 september 1970 gedeponeerd ter Grif fie van de Arrondissements- Rechtbank te Arnhem en het Kantongerecht te Wage. ningen en ligt aldaar gedu rende 10 dagen ter inzage. De curator, Mr. H. van der Bij, St. Walburg 5, Tiel Zo ziet u maar weer, jeen ander reclame- nedium wordt zo ntensief gelezen, als de \rant. Logisch want die kunt u niet missen, geen dag. yr/ca 69-8 AFDELING UTRECHT le klasse HeesCobu Boys 10; VVOO -VVJ 1—1; SVM Boys—Lekvo- gels 32; RenswoudeSEC 14; Mont- foort—CSW 3—2. SEC 2-4 Renswoude 2-2 Montfoort 2-4 Lopik 1-0 WJ 2-3 Cobu Boys 1-0 Hees 2-3 Lekvogels 2-0 WOO 2-3 CSW 2-0 SVM-Boys 2-2 2e klasse A: WZ '49Hoevelaken 41; Candia '66Veense Boys 22; UHSV—Woudenberg 1—2; Eemnes— Baarn 13; HulshorstChef ana 22. Woudenberg 2-4 UHSV 2-1 Hulshorst 2-3 Eemnes 2-0 Veense Boys 2-3 Rood-Wit 1-0 Chefana 2-3 Hoevelaken 1-0 Baarn 2-3 Candia '66 2-1 WZ '49 2-2 3e klasse A RadiostadZwart Wit 01; Oranje LeeuwenEFC '58 00; PosthoornSOVA 31; Hoge Vuur- scheBarneveid 06. Barneveld Zwart-Wit Or.-Leeuwen EFC '58 Posthoorn 2-4 2-4 2-3 2-3 2-2 SOVA 2-1 SVP 1-0 Lage Vuursche 1-0 Radiostad 2-0 3e klasse B: DEVKulan 06; ScherpenzeelValleivogels 12; NS VS Langbroek 03AdvendoDVS A 2—0. Kulan 2-4 NSVS 2-1 Valleivogels 2-4 Beverw. Boys 1-0 Langbroek 2-4 DEV 2-0 Advendo 1-2 Scherpenzeel 2-0 DVS A 2-1 4e klasse B: VeenendaalUW 90; Benschop—Dold. Boys scheidsr. niet opgek.; De GlindCDN 16; Entre Nous—VCU 3—2. Veenendaal 2-4 Benschop 1-0 Entre Nous 2-4 Zeist 1-0 CDN 2-4 UW 2-0 VCU 2-1 (Dolderse Boys De Glind 2-1 heeft nog niet ge speeld. Afdeling Utrecht le klasse: DVSA—SCH 1—8, Brede- rodesScherpenzeel 14; PatriaSt. Maarten 1—2, DSO (U.)—PVC 2—3; Utrecht—KDS 4—1. SCH 2-4 Patria 2-1 St. Maarten 2-4 DVSA 2-1 Scherpenzeel 2-3 Soesterberg 1-0 PVC 2-3 Brederodes 2-0 Utrecht 1-2 DSO (U) 2-0 KDS 2-2 2e klasse B: Veense BoysFa ja Lobi 2—4; Barneveld—ODIN 3—0; Actif— Roda '46 2—2; VSK—RUC 2—0; Oranje WitRivierwijkers 23. Faja Lobi 2-4 Roda '46 2-1 Barneveld 2-4 Unitas '48 1-0 Actif 2-3 Oranje-Wit 1-0 R'wijkers 2-3 RUC 2-0 VSK 2-3 ODIN 2-0 Veense Boys 2-2 3e klasse A: ODI '58De Kieviten 4—2; Bflthoven—DOSV 5—2; ASV— Achterveld 21; Gooise BoysMaluku Muda 1—1; SVMM—HDS 0—3. HDS 2-4 Bilthoven 2-2 ASV 2-4 ODI '58 2-2 SVMM 2-2 Achterveld 2-1 DOSV 2-2 Gooise Boys 2-1 De Kieviten 2-2 Hoogl'veen 1-0 Maluku Muda 2-2 Lelystad 1-0 voor Veenendaal Tot 17.30 uur 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3320 Nwe VeenendaaUeweg 159 VEENENDAAL Dinsdag 22 sep tember zal er onder auspiciën van het Voorlichtingsbureau Ondernemers-Belangen (VOB) een le zing worden gehouden in Hotel „De Korenbeurs". Het onderwerp zal zijn; „Fiscale en Juridische aspecten bij omzetting in N.V.'s opvolging in het bedrijf, vader en zoon(s) in constructie". De causerie zal worden gehouden door de heer J. W. van de Vijver uit Zeist. Er is ruimschoots gelegenheid tot het stellen van vragen. VEENENDAAL In juli slaagde te Amsterdam voor het examen tolk-ver- taler in de Engelse taal, de heetr T. Bruggeman te Veenendaal. Donderdag werd hij in het Paleis van Justitie te Arnhem beëdigd.

De Vallei | 1970 | | pagina 4