m Record-koorts blijft nog heersen in Barcelona Joop van Daele werkte zich langzaam maar zeker naar de top SPORT IN '7 WEEKEND OP RADIO EN TV Nederlands record voor Linda de Boer Mformte opwielen. Jk had meer treffers van Fpijenoord verwacht m SC Dimplex Trainer Dumitrescu van Ut Arad: PSV versloeg Exeelsior: 3-1 USIF, REAL ESTATE ALTIJD WEER. AAN 'T KIND IN HET VERKEER m mé mm-: TSAAR DE TOP TOEGEVOEGD Pele ontving dreigbrief Basketballtitel gaat wel weer naar Rusland Minder haar USIF, REAL ESTATE Scholte en Sundquest in finalegroep VERRASSING In ternationale Nederland-rally F e ij enoordADO vervroegd ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1970 si) o :?:w m&l vXvXvXv BARCELONA Op de voorlaatste dag van de Europese zwemkampioen- schappen in Barcelona heeft Oost-Duitsland nog eens duidelijk aangetoond, dat het op het gebied van de trainingsmethoden weinig voor Amerika behoeft onder te doen. Cheftrainer Schramme joeg de prille vrijeslagploeg het water in met de opdracht er tenminste met één wereldrecord uit tevoorschijn te komen. Startzwemmer was Gabriele Wetzko, die op deze manier een tweede kans kreeg het belegen wereldrecord van de Australische Dawn Fraser op de 100 meter vrije slag aan te vallen. Dat lukte het meisje uit Leipzig niet, al zwom ze opgejaagd door de Hongaarse Andrea Gyarmati in de baan naast haar met 59.3 seconden een nieuw Europees record. Met haar aantikken droeg ze de re cordkoorts als het ware over op haar teamgenootjes Iris Komor (16), Elke Sehmisch (15) en Carole Schulze (15). De één na de ander joeg in een razend tempo door het water. Elke Sehmisch, die nog nooit sneller was gegaan dan 1.02.1 zelfs in 59.8 seconden. Toen Caro le Schulze, de enige zwemster van het viertal, die niet uit Leipzig afkomstig is, aantikte, wees het elektronische sco rebord een tijd aan van 4.00.8. Het vierde wereldrecord van de Europese kampioenschappen en het derde van Oost-Duitsland was een feit. De twee jaar staande recordprestatie van George Haines' Santa Clara-zwemsters, was met 0,2 seconden verbeterd. „Het idee om het wereldrecord aan te vallen ont stond eigenlijk pas na de series, toen Schulze en Sehmisch zo snel gingen", aldüs de trainer van Wetzko en Komor, Göpfert. De recordkoorts greep vrijdagavond ver in het rond. De Nederlandse trai ners konden het verschijnsel in alle rust bestuderen, omdat ons land niet in de finales vertegenwoordigd was. Ze zullen ongetwijfeld tot de conclusie zijn gekomen, dat er in het oosten (met na me Oost-Duitsland) zeker net zoveel te leren valt als in het westen (Amerika). Waarschijnlijk meer dan bij de in op richting zijnde Europese trainersvereni ging, waarvan slechts weinig vooraan staande trainers lid zijn geworden. Maar met Oost-Duitsland liggen de za ken enigszins moeilijk. HPC-trainer ROTTERDAM „Joop van Daele, ai, ai, ai, ai". Die kreet galmde door het trappenhuis van een flatgebouw in Reijeroord. Joop van Daele (23) moest er om acht uur zijn bed voor uit om de hulde van de schooljeugd in ontvangst te nemen. De blonde, 1.86 meter lange Feijenoor- der, vond het niet erg. De man die Feijenoord woensdagavond tegen Estudian- tes naar de overwinning schoot, waardoor de Wereldbeker werd veroverd, heeft geen pretenties. Van Daele is er een specifiek voor beeld van. Hij rijpte in de jeugd en later in het B-team, dat hij vier jaar diende, hij logenstrafte de door wijlen Joris van den Bergh geponeerde stel ling „Wat goed is komt snel". De Feij- enoorder groeide langzaam. Ik kwam in de B-ploeg plotseling in de achterste vier te staan toen er een speler uitviel en we als reserve alleen maar een aanvaller bij ons hadden". Joop van Daele, enkele maanden ge leden nog loketambtenaar bij de PTT, stapte kort voor het nieuwe seizoen eens naar manager Brox van Feijen oord. „Kan ik geen fullprof worden bij Feijenoord?" was de vraag. Van Daele werd fullprof. Tien jaar na dat hij zijn eerste stappen op de velden van Feijenoord had gezet. Als pupil speelde Van Daele voor Overmaas. ..Ik had toen al het ideaal, dat alle kleine jongens hebben om voor Feijen oord te spelen", zegt hij; „Als jongetje van tien, elf jaar, stond ik al te kijken bij Feijenoord". Dertien jaar was Joop van Daele toen hij het overstapje van Overmaas naar Feijenoord maakte. Langzaam maar ze ker werkte hij zich naar de top. „Ik speelde in Cl, in BI in Al. Altijd in de spits. Gemiddeld maakte ik toen zo'n dertig tot 35 goals per competitie". Joop van Daele werd in 1964 door Feijenoord gecontracteerd als jeugdspe ler. Hij herinnert zich de wedstrijden met de betaalde jeugd als een bijzonder prettige tijd. „Er stonden toen dikwijls zo'n vier duizend mensen naar ons te kijken. Jammer dat die afdeling nu is opgehe ven. Ik geloof dat de overgang voor veel jongens met voetbaltalent nu te groot is. In die betaalde jeugd kon je rijpen'. HILVERSUM Het programma „Studio Sport" dat de NOS-televisie morgen van 19.30 tot 20.20 uur en van 21.10 tot 21.35 uur via Nederland 2 uit zendt, bevat de volgende onderwerpen: wielrennen: Ronde van de Achter hoek Noordeuropees kampioenschap wa terskiën in Monnikendam; Europees kampioenschap basketball voor dames in Rotterdam; overzicht van de komende voetbal wedstrijden om de Europa Cup. In het sportprogramma „Langs de Lijn", dat de NOS-radio van 14.02 tot 17.00 uur via Hilversum 3 en van 18.05 tot 18.30 uur via Hilversum 1 uitzendt, zijn naast flitsen van wedstrijden in het betaalde en het amateur-voetbal onder meer de volgende onderwerpen te horen: Europees kampioenschap basketbal dames in Leeuwarden en Rotterdam; Europees kampioenschap jeugd- atletiek in Parijs; Nationaal kampioenschap kanova ren in Amsterdam; speedboatraces in Krimpen aan de ÏJssel; paardekoersen op Mereveld en in Emmeloord overzicht hockey en honkbal. De NOS-radio zal de 3 Europa Cup-wedstrijden, die a.s. woensdag worden gespeeld, alle rechtstreeks uit zenden. De wedstrijden Nenduri Tirana Aiax (Europa Cup 1) en Gottwaldov - PSV (Europa Cup II) worden 's mid dags gelijktijdig gespeeld. Rechtstreek se verslagen van deze wedstrijden zul len te horen zijn in een schakelpro gramma, dat de NOS-radio van 15.25 tot 17.20 uur via Hilversum I uitzendt. De rechtstreekse reportage van de wed strijden Feiienoord - Ut Arad (Europa Cup I) wordt uitgezonden van 20.25 tot 22.15 uur via Hilversum 2. Van Daele deed zijn werk in die ver dediging zo goed dat hij zijn plaats in de aanval verspeelde. „Ik maakte dat laatste seizoen ook maar tien doelpun ten", zegt hij meesmuilend. Toch heeft Van Daele het aan zijn verdedigende taak te danken dat hij door Happel bij de selectiegroep van eerste-elftalspelers kwam. „Ik had al een paar maal reserve ge staan. We moesten naar MW in Maas tricht en toen Romeijn uitviel, vroeg Happel of ik wilde spelen. Ik aarzelde geen moment en zei ja. Het ging lekker. Ik had Brokamp tegen mij. Hij kreeg geen kans. Happel zei na afloop, dat ik het goed had gedaan en dat ik mijn spullen maar in orde moest maken om mee te gaan naar Legia Warschau in Polen. Als zestiende man werd ik toe gevoegd aan de kerngroep". Toen het zover was, is Joop van Daele aan het denken geslagen. De lo ketbeambte van de PTT voelde dat hij, wanneer hij meer aandacht aan het voetbalspel zou kunnen besteden, hoger op zou kunnen komen. Het gesprek met manager Brox kwam tot stand en de Feijenoorder werd fullprof. Van Daele, twee jaar getrouwd, deze maand verwacht zijn vrouw de eerste baby, rekent dit seizoen nog niet op een' vaste plaats in de basisopstelling van Feijenoord. „Ik hoop wel vaak als invaller het veld in te komen. Dat ik op de reserve bank moet zitten, vind ik niet erg. Happel heeft evenveel vertrouwen in de spelers op die bank als in het veld". Met zijn medespelers kan hij het uit stekend vinden. „Ze hebben mij goed opgevangen toen ik er bij kwam. Met Moulijn speel ik lekker samen. Je ziet hem komen, dan heb ik alleen maar mijn binnen- kantje tegen de bal aan te zetten en dan staat hij vrij voor het doel". Over het doelpunt, dat hij woensdag scoorde, zegt hij nog: „Die bal kwam precies zo aan als je maar kunt wen sen. Ik zo hard mogelijk geschoten". Joop van Daele's levenspatroon is de laatste maanden grondig gewijzigd. Zelf is hij er bijzonder blij mee. „Ik train tweemaal per dag, heb veel meer vrije tijd die ik besteed aan cur sussen. Je moet toch ook aan je toe komst denken al kan je er niet in kij ken. Nee, ik heb er geen spijt van dat ik fullprof ben geworden". „Ik ben blij dat ik er bij ben geweest tegen Estudiantes", zegt de man, die in CARACAS Pele, de Braziliaan- sa voetbalster, heeft een dreigbrief ontvangen van de Venezolaanse guerrillabewegingDe brief waar schuwt Pele, die momenteel in Ca racas is met zijn club Santos, tij dens zijn verblijf in Venezuela geen bezoek af te leggen aan pre sident Rafael Caldera, tenzij u de consequenties wilt aanvaarden. Men verwachtte, dat Pele een ont moeting zou hebben met de presi dent, maar het is nu niet zeker of dit zal doorgaan. Een woordvoer der van het ministerie van binnen landse zaken verklaarde dat alle noodzakelijke veiligheidsmaatrege len waren genomen. zijn brievenbus al van verschillende opticiens brieven aantrof waarin tem een nieuwe bril of ooglenzen werden aangeboden, ter compensatie van zijn door Pachamè kapot getrapte bril. ROTTERDAM De Russische dames hebben meteen al in de (Rotterdamse) openingswedstrijd van het twaalfde Europese kampioenschap basketball duidelijk gemaakt, dat zij naar Neder land zijn gekomen om hun zesde titel in successie te bemachtigen. Met de zwakke Italiaanse meisjes meer als sparring-partner dan als tegenstander, kwam tot uitdrukking, dat Rusland ook dit jaar weer een geweldige ploeg heeft afgevaardigd. Speelsters als Nadesjda Zakharova en Ljoedmilla Boebsjikova beheersen het spel zo tot in de perfec tie, dat Italië van het begin af voor een hopeloze taak stond. Bij rust was de stand al 37-13. In de tweede helft, gaf coach Kolpa- kov vijf andere dames van zijn twaalf tal de gelegenheid wat wedstrijdsfeer te proeven. Een van die vijf was een achttien jaar oud meisje uit Letland, genaamd Oeljana Semjonova, dat de voor het basketballspel heerlijke lengte van 2 meter 8 heeft. Het voordeel van een dergelijke speelster, ook al is zij zeer traag, is dat haar lichaamsbouw een garantie is voor tenminste tien punten en het voorkomen van zeker zo veel punten voor de tegenpartij. Voor waarden voor het scoren is natuurlijk wel, dat zij goed „aangespeeld" wordt, maar daar dragen in de Russische ploeg Zakharova en Boebsjikova zorg voor. De beste Russische schutster was echter niet Oeljana Semjonova, maar de veertien centimeter kortere Nelly Bielmayer (21), die over een benijdens waardige schotvaardigheid beschikt. In het Italiaanse team benaderde alleen Libana Bocchi enigszins de Russische kwaliteit. Met twaalf punten was zij de meest produktieve van haar ploeg. Joop van Daele vertelt zijn echtgenote nog eens precies hoe hij dat doelpunt tegen Estudian tes scoorde. Wifn Geurtsen kreeg te horen: „Hoe kunnen wij connecties aanknopen met een land, dat ons niet erkent?" Met twee wereldrecords op één dag (dat van Matthes en van de estafette ploeg) stal Oost-Duitsland vrijdag na tuurlijk de show. Daar kwam nog bij, dat de geroutineerde Udo Poser (derde op de vrije slag vier jaar geleden in Utrecht) bij verrassing de titel greep op de 200 meter vlinderslag, waarop West-Duitsland Hans Fassnacht niet was ingeschreven om hem te sparen voor de 1500 meter. Een gang van zaken, waar mee Fassnacht (Europees recordhouder met 2.06.2) het duidelijk niet eens was. „Als zij geen medaille willen, moeten zij het zelf maar weten", sprak Fass nacht en concentreerde zich op de 1500 meter vrije slag. Zijn voornaamste te genstander was, bij afwezigheid van de Zweed Gunnar Larsson, die een vrije avond had genomen, zijn zeventienjari ge landgenoot Werner Lampe, die met kaalgeschoren schedel in juli het Euro pees record op 16.23,9 had gebracht. „Ik ga 2 keer per jaar naar de kapper. Een keer in de winter en eenmaal in juli. Met minder haar op je hoofd ga je harder door het water", aldus Lampe. Een uitspraak, waar de bijbelse figuur Simson van zou hebben opgekeken. In feite was het adembenemende gevecht tussen de twee Westduitsers een recht streeks duel tussen de trainingssyste men van Amerika en Europa. Don Gambrill tegen Gerhard Hetz. Fass nacht won in de nieuwe Europese re cordtijd van 16.19.9, terwijl zijn door- komsttijd op de 800 meter ook al een nieuw Europees record betekende (8.41.4). Van het duel Gambrill-Hetz kon men op zijn best zeggen, dat het onbeslist eindigde. Fassnacht won door zijn gro tere ervaring, niet op basis van een be tere trainingsopbouw. Als men de geïn vesteerde voorbereidingstijd in ogen zou nemen, won Hetz zelfs met ruim verschil. Want Hans Fassnacht trainde immers in Amerika drie keer zo hard als Lampe in Bonn. Desondanks kwam ook Lampe vlakbij zijn oude Europese record. ADVERTENTIE Dit snelgroeiende Fund belegt uitsluitend in inkomsten- opleverend onroerend goed in de welvarendezakencentra van de V.S. Deze investering in zorgvuldig geselecteerd, professioneel beheerd, inkomsten-opleverend onroerend goed heeft de aandelen van USIF, Real Estate in nog geen 31/2 jaar na de stichting van het Fund een gemiddelde waardetoename opgeleverd van meer dan 13% per jaar. Als u meer wilt weten over deze solide, rustige beleggingsvorm, neem dan contact op met Gramco. Intrinsieke waarde per aandeel USIF, Real Estate 6.1.67 9.9.70 $5.00 $7.60 Ik ben geVnteresseerd in het uniek* USIF, Real Estate concept. Naam Adres:. Plaats Tel.: Inzenden aan: Gramco Information (Nederland) NV. Leidsestraat 74 Amsterdam Tel. 234323 - 234324 BARCELONA Alsof zjjn botten van kurk en zjjn spieren van balsa-hout wa ren, zo hoog op het water liggend gleed Roland Matthes vrijdag in de series van dé 200 meter rugslag naar een nieuw wereldrecord in de tijd van 2 min. 6.1 se conden. De Oostduitser had op deze morden, waarop de beklemmende hitte ein delek plaas had gemaakt voor wat frissere temperaturen, zijn doel bereikt: hij had het wereldrecord, dat Mike Stamm hem by de Amerikaanse kampioenschap pen met 0,1 seconde verschil had ontfutseld, weer in zjjn bezit gekregen. Matthes was op zijn beurt 0,2 seconde onder de tijd van Stamm gebleven. De Nederlandse rugslagtroef Bob Schoutsen plaatste zich met 2.12.0 (evenaring van zijn persoonlijk record) als vierde voor de finale. Daar is heel was peptalk voor nodig geweest. Bob Schoutsen had geen interesse voor de 200 meter. Zijn training was gericht geweest op de 100 meter. Daar op had hij brons gehaald en dat was hem genoeg. De avond tevoren had Ni co van Dam geducht op zijn eerzucht gewerkt. Ogenschijnlijk met weinig succes. Maar een laatste gesprekje met damesleidster Wil Storm, vlak voor de start, had resultaat, „Ik zei tegen hem: 'n vent die op de honderd meter 'n tijd maakt van 60.4 kan de200m toch zo maar niet voor gezien houden. Je bent ge woon verplicht er wat aan te doen. Tij dens het lopen zag ik, dat hij zich ont spande. Hij begon te lachen en toen wist ik, dat hij alles zou geven, wat hij had". Voor Schoutsen moet de even aring van zijn eigen nationale record zoiets als een overwinning op zichzelf hebben betekend. Hij staat namelijk bekend als een zwemmer, die bij een wedstrijdenreeks maar éénmaal tot een prestatie van belang reikt. Astrid Ver ver kwalificeerde zich evenals Linda de Boer voor de finale van de 800 meter vrije slag. Voor Linda was dat natuur lijk geen vraagpunt. Het enige wat de trainers Van Dam en Schreurs behoef den te doen. was het Bussumse meisje ervan te overtuigen, dat het niet nodig was alles te geven. Daar slaagden zij aardig in, al dook Linda met een tijd van 9 min 37,7 seconden bijna acht vol le seconden onder haar toptijd van Leeuwarden. Linda ging niet mee met de tussen- sprint, die de Italiaanse Calligaris naar het 600 meter keerpunt maakte en zwom uitsluitend op plaatsing. Haar laatste honderd meter in 1.10,7 was de snelste eindsprint van de series. Astrid Verver daarentegen was één van de twijfelgevallen. Geselecteerd bij de winterkampioenschappen was het veertienjarig Eindhovense meisje bij de nationale kampioenschappen in Leeu warden niet verder gekomen dan 10.06.5 Clubtrainer Peter van de Biggelaar beriep zich er bij die gelegenheid op, dat zijn trainingsschema helemaal op Barcelona was afgestemd. De sportcommissie liet haar andere pupil, Frangoise van de Kruysdijk, val len en gaf Astrid Verver ondanks ve lerlei bedenkingen de kans het gelijk van haar trainer te bewijzen. Dat ge lukte Astrid. Met een tijd van 9 min. 50,5 seconden stapte zij als achtste de finale binnen. Linda de Boer ging achter Novalle Calligaris als tweede over naar de fina le. Het is echter welhaast zeker, dat de Oostduitse meisjes Karin Neugebauer (Europese recordhoudster met 9.30,8) en Karin Tulling zich niet tot het uiterste hebben ingespannen. Voor één meisje behoeft Linda niet langer bang te zijn: de Zweedse Gunilla Johnsson, tweede op de 400 meter en toen opvallend we gens haar geweldige eindsprint, werd door Astrid Verver juist de toegang tot de finale ontzegd. Ook Galina Stepanova - Prozoe- mentsjikova liet geen verstek gaan op deze avond vol recordverbeteringen. De Russin prolongeerde haar titel van Utrecht in de nieuwe Europese record tijd van 2 minuten 40,7 seconden, een-tiende van een seconde beter dan de tijd in Utrecht. Oorspronkelijk was zij geheel niet voor dit nummer gese lecteerd, maar na haar imponerende overwinning op de 100 meter schoolslag besloten de Russen haar alsnog in te schrijven. Galina beleefde er kennelijk vreugde aan, dat de slanke Stepanova van Barcelona sneller door het water was gegaan dan de fors uitgevoerde Pro- zoementsjikova van destijds. Een kwes tie van vermeerderde charme, die ook op het sportieve vlak werd beloond. ST.-VINCENT Zowel Henk Scholte als Hans Sundquest heeft zich bij het Europees biljart kampioenschap libre, dat vrijdag in St.-Vincent ls voortgezet, geplaatst voor de finalegroep. De eindstanden in de twee poules zijn: Poule a: 1. Hose (Wdl.) 4 punten, 1681 caram boles, 13 beurten, hoogste serie 500, algemeen gemiddelde 129.30 2. Scholte (Ned.) 4 1131 14 401 80.78 3. Aguilera (Spa.) 4 1533 32 295 48.53 Poule b: 1. Corin (Bel.) 6 1528 23 330 66.43 2. Speilmann (Wdl.) 4 1278 17 500 75.17 3. Sundquest (Ned.) 4 1182 17 316 69.51 Elke hoek van uw huis behaaglijk met Dimplex! Want Dimplex elektrische radiatoren (thermostatisch geregeld en met olie gevuld) rijdt u zó van de ene kamer naar de andere. Dimplex. Veilig. En... de zuinigste! Vraag dokumentatie bij uw elektrohandelaar of bij Nerim N. V. Korte Kalkhaven 9, Dordrecht. Tel: 01850-42311 ROTTERDAM Nicolae Dumitrescu (49), trainer van het Roemeense UT Arad, heeft Feijenoord aan het werk gezien tegen Estudiantes. Heel stilletjes was hij naar Rotterdam gekomen, even stil is h(j weer vertrokken. Dumitrescu heeft ijverig in vak A van het Stadion Feijenoord aantekenin gen zitten maken. Onopgemerkt. Woensdag moet zijn club voor de eerste ronde van de Europa-Cup voor lands kampioenen in het stadion tegen Feij enoord spelen. Vandaar Dumitrescu's komst. Wie de Roemeen daar op vak A zag zitten, kreeg de indruk van een be scheiden buitenmannetje, dat voor deze wedstrijd zijn beste pak had aange trokken, een man, die nu ook wel eens Feijenoord wilde zien spelen. Dumitrescu heeft Feijenoord zien spe len. Hij was er niet bijzonder van on der de indruk. „Na die wedstrijd in Buenos Aires, waar Feijenoord met 2-2 gelijk speelde, had ik hier in Rotterdam toch wel meer doelpunten van Feijen oord verwacht. Ik had op minstens twee treffers gerekend". De Roemeen is tevreden met Feijen oord als tegenstander in de eerste ron de. „Wat kan ons nu gebeuren? Als we verliezen, verliezen we van de wereld kampioen. De wereldkampioen heeft DOETINCHEM Vrijdag is in Doe- tinchem de internationale Nederland rally begonnen. Na het eerste traject van de rally die de deelnemers dooi de Eifel, Sauerland en de Harz voert, staat de equipe Van Grieken/Verbunt aan de leiding. Het parcours telt twin tig klassementsproeven. De equipes worden vanavond in Doe- tinchem terugverwacht. Na het eerste traject is de stand: 1. Van Grieken/Verbunt (Den Haag/Til burg) met BMW 141 pnt; 2. Baars/Baars (Badhoevedorp) met DAF, 134; 3. Haans/v.d. Laarschot (Tilburg) met BMW, 122; Bierman/Dickhout (Am sterdam) met Alpha, 120; 5. Konink/ Lissone (Almelo/Enschede) met VW- Porsche, 117. ROTTERDAM De competitiewed strijd voor de eredivisie Feijenoord Ado die voor zondag 27 september op het programma stond, is vervroegd maar zaterdag 26 september. Dit in verband met het duel voor de eerste ronde van het toernooi om de Europes< beker, dat Feijenoord op woensdag 30 september in Roemenië tegen Ut Arad speelt. dan UT Arad uitgeschakeld. Halen w« de volgende ronde, dan is het de groot ste verrassing van de eerste ronde van het Europa Cup-toernooi. Mijn spelers weten dat. .Ze weten ook, dat ze alleen maar alles te winnen hebben". De ster ke punten van Feijenoord? „Jansen en Van Hanegem zijn goede spelers. Ze vormen de ruggegraat van de ploeg. Ook Van Daele, die het doel punt scoorde, kan bijzonder gevaarlijk zijn." Dumitrescu, die vijftien maal als linksbuiten in het Roemeense nationale team speelde, wil niets loslaten over de tactiek, waarmee UT Arad Feijenoord tegemoet zal treden. „Soms spelen we met een vrije ver dediger, een andere maal weer niet. Dat hangt van de tegenstander af. De grootste kracht van mijn elftal, dat de eerste twee competitiewedstrijden heeft gewonnen, ligt op het middenveld. In de aanval moet het komen van Dem- brovski die in het vorige seizoen in vijftien wedstrijden vijftien doelpunten scoorde." Meer wil Dumitrescu niet loslaten over zijn elftal. De vriendelijke Roe meen met zijn enigzins bol gezicht, ver kondigt nog wel de stelling, dat Estu diantes beter kan voetballen dan het tegen Feijenoord heeft gedaan. „Die jongens kunnen best uit de voe ten. Dat kon ik constateren nadat Feij enoord met 1-0 was voorgekomen. De Argentijnen hadden beter van het begin af goed kunnen voetballen. Dan had het voor Feijenoord nog wel eens an ders kunnen aflopen". UT Arad zal maandagmiddag met een chartervliegtuig op Zestienhoven arriveren. Dumitrescu brengt veertien spelers mee. Zondag moet eerst nog in Kluge voor de competitie worden ge speeld. „Daarna ga ik pas met mijn spelers over de wedstrijd tegen Feijen oord praten". De returnwedstrijd op 30 september wordt 's middags in het Stadion UTA gespeeld. Dit stadion heeft een capaci teit van 25.000 toeschouwer. „Het zal vol zitten, maar zoveel sfeer als hier in Rotterdam met die tiendui zenden toeschouwers zal er niet zijn. Daar zal ik mijn spelers toch op moe ten voorbereiden. Het zou anders wel eens een handicap voor mijn ploeg 'tunnen betekenen," aldus Dumitrescu. EINDHOVEN PSV—Excelsior 3-0. 55. Munk Jensen 1-0; 69. Van den Dun- gen 2-0; 78. Van Tilburg 3-0; scheids rechter Klaassens; toeschouwers: 14.000. PSV: Van Beveren; Van den Dungen, Munk Jensen, Radovic (Van Tilburg) en Vos; Strik, Hiddink en Veenstra; Schmidt Hansen, De Vrindt (Mulders) en Van der Kuylen. Excelsior: Van de Roer; G. den But ler, Tetteroo, Mühlenbruch (Don) en Kleingeld; Van der Heyden. Libregts en Bakker (Van der Toorn); Van Toledo, Kwakkernaat en A. den Butter.

De Vallei | 1970 | | pagina 9