JAVAANSE JONGENS Kloof A merika-Europa blijft bestaan Wa terpoloërs sloegen geen gek figuur Scorebord eerste en tweede divisie Van Grieken/Verluint won Nederland-rally k, allemaal hetzelfde merk.'t is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde HUILEN Da's geen geld voor zo'n goeie shag. Prima kwaliteit en lekker pittig. 50 gr. 1.10 JAVAANSE JONGENS TeMBACC Motorrenner verongelukt TE SNEL Medaille-verdeling Trofee der Naties voor België MISLEIDEND COMPLIMENTJES OPZIJ GEZET Overwinning volleyballers Remise schakers Anton Ebben Nederlands kampioen MAANDAG 14 SEPTEMBER 19/0 ZAL VEREN LINDA DE BOER VERGULD MET MEDAILLE BARCELONA „Subcampeone de Europa Linda de Boer". Het leek wel of de elektronica de aankondiging van de speaker niet kon verwerken. Het score bord gloeide aan als een vlam vattende kerstboom. De tijden werden door el kaar gehutseld. Maar wat gaf het. Linda de Boer en met haar de hele uitge breide Nederlandse kolonie in de kuip en op de tribunes, had de zilveren plak. waarop niemand had durven hopen, uiteindelijk toch gegrepen. Op haar beurt had Linda de Boer maling aan het protocol. Ze hees zich uit het springbassin, waarin ze was gesprongen om uit te zwemmen, en stapte druipend en wel in haar natte badpak op de een na hoogste trede van het erepodium naast de Oostduitse Karin Neugebauer, die toegaf maar voor één concurrente angst te hebben gehad: Linda de Boer. Aan de andere zijde stond Novella Calligaris, het Italiaanse meisje, dat in een poging het 15-jarige Naarden-zwemstertje bij te houden, zich had geforceerd en in de finale haar serie-tijd niet had kunnen herhalen. Gelukkig maar. want met precies dezelfde tijd greep Linda de Boer nu het zilver: 9 minuten 35,7 seconden. Precies twee seconden sneller dan het Nederlands record dat Linda in de serie op 9 min 37,7 seconden had gebracht. Innig vergenoegd over een hekje hangend genoot Astrid Verver mee van de huldiging. Het Eindhovense zwem- stertje, anderhalf jaar jonger dan Lin da, had een zesde plaats bereikt in de voor haar prille mogelijkheden gran dioze tijd van 9.42.9. ,,Een jaar geleden zwom ze nog als beste tijd 10 minuten 46 seconden. Daar heeft ze ruim een minuut vanaf gehaald", genoot PSV-trainer Peter van de Biggelaar van zijn succes, dat tegelijk een recht vaardiging van zijn trainingssysteem betekende. Want Astrid was na haar zwakke zwemmen bij de nationale kampioenschappen een van de meest gekritiseerde Barcelona-kandidaten. Het Eindhovense meisje achterhaalde met een sterke eindsprint zelfs bijna Karin Tuelling, voor wie coach Nico van Dam bang was geweest. De kam pioene uit Leipzig was een van de wei nige flops uit het voor het overige uit vrijwel tops bestaande Oostduitse zwemteam. In het interviewkamertje kwam bij Linda de Boer de reactie van alle opge kropte spanningen. Het Naarden-zwem stertje, dat net zo onbevangen het startblok opstapt als een ander onder ADVERTENTIE SHAG FROHBURG De Oostduitse motor renner Ingo Köppe is zondag bij races te Frohburg (O.-Dld.) verongelukt. Tij dens de race in de 125 cc-klasse kwam Köppe ten val een bezweek korte tijd later aan zijn zware verwondingen. Na het dodelijk ongeval werden de wed strijden gestaakt. De Nederlandse dames vijfkamp ploeg, die zaterdag en zondag in Uden tegen West-Duitsland en Frankrijk uit komt, is als volgt samengesteld: I.liep van Beek, Mieke Sterk (beiden ADA), Corrie Bakker (Hellas), Mary v. d. Raadt (R.K. Holland), en Marietje Val kenberg (D.E.M.). de douche gaat, huilde. Misschien was het een reactie op de latente spannin gen tusseh haar in Barcelona aanwezi ge ouders en de ploegleiding. Het was haar moeder, die haar voorbereidde op de finale. „Tegen onze principes in", al dus coach Jo Schreurs. „Maar we had den geen keus. Na de finale van de vier honderd meter stond het meisje op in storten. Haar baanverdeling was slecht geweest en het vertrouwen was weg. We moesten haar moeder wel in ons midden toelaten". Een opmerkelijke uitspraak, want geen van de in Barce lona aanwezige verslaggevers heeft na de race op de 400 meter, waarin Linda vierde werd met de nieuwe Nederland se recordtijd van 4 min. 38,4 seconden iets gemerkt, wat op een naderde in eenstorting zou kunnen wijzen. Zou het leerlingetje van de thuis gebleven Wli Bunschoten een gecompliceerder karak terstructuur hebben, dan werd aange nomen? Die mogelijkheid bestaat, want hoe wel wedstrijdzwemmen in principe vijftig meter heen en vijftig meter te rug betekent, komt er op Europees top niveau wel iets meer kijken. Concen tratie en mentaliteit en de camoufla ge-techniek om ondanks alle innerlijke spanningen uiterlijk ontspannen aan de start te verschijnen. Bob Schoutsen heeft in dat opzicht veel aan damesleidster Wil Storm te danken. De IJ-trainster wakkerde pre cies voldoende het vlammetje van zijn eerzucht aan zonder zijn concentratie aan te tasten. Schoutsen dankte er zijn vierde plaats in de finale van de 200 meter rugslag aan, een afstand, die hij na het behalen van het brons op de 100 meter nauwelijks meer had willen zwemmen. Schoutsen mikte in de finale zelfs op de derde plaats. Hij ging keu rig gelijk op met de Amerikaanse Deen Eivind Pedersen, met 2.10.9 de op een na de snelste uit de serie. Hij gooide zelfs zijn lange arm een fractie van een seconde eerder tegen de aantikplaat. „Ik dacht dat ik goed zat' aldus de Amsterdammer. „Ik had hele maal niet gezien dat op de baan cjrie de tweede Oostduitser zo hard ging"., De onverwacht snelle eindsprint van Vol- ker Werner beroofde hem van de derde plaats. De niet voluit gaande Roland Matthes en de Spanjaard Santiago Es- teva, die beiden een kwartier later weer te water gingen voor de 4 x 200 meter vrije slag estafette, waren hem veel te snel, hoewel Schoutsen met 2.11.9 zijn eigen nationale record met 0,1 seconde verbeterde. Wellicht heeft deze race de laconieke Amster dammer de overtuiging bijgebracht, dat hij zich niet noodzakelijkerwijs op de korte afstand behoeft te concentreren en er voor hem ook triomfen op de 200 meter zijn weggelegd. „Een natuur talent als hij, moet bij een gerichte training in staat zijn een tijd van min. 8 seconden te maken", aldus Bert Sitters, de trainer van Esteva, die zoals velen van zijn collega's geen voorstan der is van de aan de vrije universiteit van Amsterdam ontwikkelde trainings techniek. Bob Schoutens achtte het ge lijk van zijn wedstrijdvoorbereiding daarentegen bewezen en ging op zoek naar dokter Kessel om zijn bij het ke ren opengehaalde knokkels te laten verzorgen. BARCELONA De medailleverde ling van de twaalfde Europese zwem kampioenschappen in Barcelona ziet er uit als volgt goud zilver brons totaal O.-Duitsland 16 9 9 34 Rusland 6 4 8 18 W.-Duitsland 4 6 4 14 Zweden 3 2 2 7 Hongarije 2 3 0 5 Italië 1 2 2 5 Frankrijk 1 2 0 3 Tsj.-Slowakije 1 0 0 1 Zuidslavië 0 3 1 4 Spanje 0 2 2 4 Nederland 0 1 2 3 Gr.-Brittannië 0 0 4 4 De Rus Joeri Jablonovski heeft zon dag in Vorosjilograd tijdens ge- wichtshefwedstrijden het wereldre cord tweehandig drukken in de zwaar gewichtklasse op 198 kilogram gebracht. Het oude record stond met 197.5 kg op naam van zijn landgenoot Jan Talts. DOETINCHEM De equipe Van Grieken/Verbunt, rijdend in een BMW, is dit weekeinde winnaar geworden van de internationale Nederland-rallv. Het 2200 kiolmeter lange traject voerde de deelnemers door de Eiffel, Sauerland, Siegerland, de Harz en door Twente weer terug naar Doetinchem in de Ach terhoek. Na twaalf van de twintig klas sementsproeven was de leiding nog in handen van de DAF-rijders Dolk en Klein, maar zij moesten wegens een ge broken krukas de strijd staken. Van de 39 gestarte equipes reden er 29 de rally uit. Uitslag: 1. Van Grieken/Verbunt met BMW 630.5 punten; 2. Buter/De Jong met Ford 603; 3. H. Baars/J. Baars met DAF 592.5; 4. Stöhrt/Hillebrand (W.D1.) met BMW 583; 5. Smit/Van der Horst met BMW 577.5. KNUTSTORP (Zweden) Het Bel gische team, bestaande uit de inter nationale toprijders Joel Robert, Roger de Coster en Sylvain Gebroers, heeft zon dag in Knutstorp de motocross om de Trofee der Naties, het officieuze wereld kampioenschap in de kwartliterklasse gewonnen. Geboers ging als eerste over de streep, de Fin Heiko Mikkola werd tweede, De Coster derde en Robert vierde. De zilveren medaille was voor Zwe den. ADVERTENTIE A Linda de Boer: maling aan het protocol. BARCELONA Amerika en Oost-Duitsland zijn ais de grote overwinnaars te voorschijn getreden uit de twaalfde Europese zwemkampioenschappen, die zaterdag in Barcelona werden besloten. Don Gambril zag zijn ene pupil Hans Fassnacht drie Europese titels pakken in evenzovele Europese recordtijden en zijn andere pupil, de Zweed Gunnar Larsson. drie titels en twee wereldrecords. Voor het overige werden de gebeur tenissen op de Montjuich voornamelijk beheerst door Oost-Duitsland. Rusland, in Utrecht nog het meest vooraanstaande zwemland, moest met een bijrol genoegen nemen. De van oudsher belangrijke Westeu- ropese zwemnaties speelden eveneens sleohts een bijrol. Frankrijk moest het doen met een gouden medaille voor Mi chel Rousseau, Hongarije dankt twee titels aan het ongeëvenaarde talent van Andrea Gyarmati. West-Duitsland had van eigen bodem alleen Hans Lampe en grote zwemnaties als Groot Brittannië en Nederland moesten het doen met zilver en brons, waarbij moet worden aangetekend, dat de zilveren medaille voor Linda de Boer en de bronzen van Coby Buter en Bob Schoutsen meer waren dan waarop was gerekend. Na de drie gouden medailles van Utrecht en de zes van Leipzig is er desondanks sprake van een flinke achteruitgang hoewel men gezien de zeer lage gemid delde leeftijd van de Nederlandse ploeg hoop mag hebben voor München. Enigszins misleidend meldde het sco rebord aan het eind van de kampioen schappen de oogst van records: zes we reldrecords, 28 Europese records en 229 nationale records, waaronder veertien voor Nederland. Misleidend in zoverre, dat men bij het vernemen van deze cij fers zou kunnen geloven dat de afstand tussen het Europese en het Amerikaan se zwemmen aanmerkelijk is verkleind. Wellicht is dat op enkele onderdelen het geval maar stellig niet in zijn alge meenheid. Larsson zwom twee wereld records: de 400 meter vrije slag in 4.02.6 en de 200 meter wisselslag op de laatste dag in 2 min 9.3 seconden. In Amerika is men echter druk bezig voorbereidingen te treffen om beneden de vier minuten 8 seconden te duiken. In het Olympisch jaar van München, wanneer het Amerikaanse trainingssy steem op volle toertn draait, zyllen die doelen ongetwijfeld worden bereikt, evenals de toppers van Roland Matthes. BARCELONA Temidden van de professioneel geschoeide for maties uit Oost-Europa heeft het Nederlandse waterpoloteam voor het overige nog steeds amateuris tisch in hart en nieren, geen gek fi guur geslagen. De grasgroene ploeg eindigde na de geroutineerde water- polo-grootmachten Rusland. Hon garije, Zuid-Slavië en Italië als vijf de en hield in de finale-poule Roe menië achter zich. Een onverwach te meevaller. Na Merico immers, dat gepaard ging met het vertrek van Fred van Dorp en topscorer Ni co van der Voet, heeft Harry Vriend's formatie in de opbouwpe- riode de ene nederlaag na de andere geleden. Maar in Barcelona bewees de „lichte zeven" van Nederland, gehandicapt en wel door de blessu res van Gerrit Wormgoor in de voorbereidingsperiode en van Mart Bras, de schutter, in het toernooi zelf, dat met de nieuwe regels, die het polo ongetwijfeld hebben verle vendigd. snelheid een goede com pensatie kan vormen voor lichame lijke kracht. Op basis van die zwemsnelheid zou Nederland zelfs gelijkwaardig zijn geweest aan de Oosteuropese krachtpatsers als de kansen, die ont stonden, rwet veelal door zwak schieten onbenut waren gebleven. Met name beheerste Nederland on voldoende techniek om met een man meer, snel tot scoren te komen. Dat was ook de voornaamste oorzaak van de 2-3 nederlaag in de laatste wedstrijd tegen Zuidslavië. Van de vier maal, dat Zuidslavië met een man meer in het water lag, scoorden de Oosteuropeanen drie keer. Nederland had vijf maal een man meer en scoorde slechts tweemaal, waarbij eenmaal uit een door Jan Evert Veer ingeslagen voorzet van Hermsen: een kunstje, dat Harry Vriend van de weer door Bela Rajki geleide Hongaren had afgekeken. Ondanks deze nederlaag bij een overwinning waren er zelfs uitzich ten op de derde plaats, vielen t Ne derlandse team vele complimentjes ten deel. Met de uitmuntende doel man Evert Kroon aan het hoofd, vormde de achterhoede Hans Wou- da, Hans Hoogveld en Jan Evert Veer, een betrouwbaar geheel al had Hoogveld in de ontmoeting tegen Italië dan een off-day. Harm Drenth zwom de meeste van zijn tegenstan ders er op den duur totaal uit en Wim Hermsen verstond de kunst de bal bij zich te houden en een op- zwemmende ploeggenoot op maat te bedienen. Alleen de man met het dodelijke schot onderbrak. Gerrit Jansen miste de durf en Piet Ree dijk de kracht. Mart Bras, die zich gaandeweg als goaltjes-dief ontpop te, werd door de Italianen zo hard aangepakt, dat hij niet meer in actie kon komen. Van die schotloosheid is het Nederlands team dan ook niet meer verlost geraakt. Van andere tactische tekortkomingen wel. In de eerste wedstrijd, die werkelijk van belang was tegen Hongarije kwam het Oranjeteam in een mini mum van tijd met 6-0 achter. Daar na hadden dergelijke intimidatie- taktieken geen succes meer. Aanvankelijk werden de lichtge wichten Hermsen en Drenth een voudig opzij gezet als zij een tegen stander het scoren moesten beletten. Maar allengs ontwikkelden ook zij de techniek om met vermijding van zware persoonlijke fouten zich in de duels te handhaven. Dat alles geeft aanleiding de toekomst van het Ne derlandse waterpolo met optimisme tegemoet te zien, als teminste coach Harry Vriend zijn kerngroep kan uitbreiden en hij erin slaagt een op lossing te vinden voor het gebrek aan schotkracht. Diens wereldrecords op de 100 en 200 meter rugslag. (56.9 sec en 2 min 6.1 sec) en zijn aandeel in het Oostduitse wereldrecord op de 4 x 100 meter wis selslag, zijn nauwelijks hoog genoeg te schatten. In iets mindere mate is dat het geval met Gabriele Wetzko en wis selslagzwemster Evelyn Stolze. Ook op hen richtten de Amerikaanse coa ches veelvuldig de resultaten van de Oostduitse research. „Als zij hun zwemmers wetenschappelijk gaan be geleiden, zullen wij de race in het ge heel niet vol kunnen houden", aldus een Oostduitse woordvoerder. „Zij heb ben enkele miljoenen wedstrijdzwem mers, wij slechts 30.000". SOFIA Het Nederlandse heren volleybalteam heeft zondag zijn eerste wedstrijd van het kwalificatietoernooi voor het wereldkampioenschap volley bal, dat in Sofia wordt gehouden, ge wonnen. Nederland versloeg Griekenland met 3-1 (15-9, 15-8, 10-15 en 15-6). Albanië won van Turkije met 3-0. In het toernooi spelen verder West-Duits land en Finland om twee plaatsen in de strijd om het wereldkampioenschap, die later deze maand in Bulgarije wordt gehouden. Vandaag ontmoet Nederland Finland, waarna de wedstrijden tegen Albanië (dinsdag), West-Duitsland (woensdag) en Turkije (donderdag) volgen. SIEGEN Nederland heeft zondag in groep 3 van het wereldkampioen schap schaken voor landenteams ge lijk gespeeld tegen de Verenigde Staten, die in deze groep op de eerste plaats staan. Het resultaat was 22. Nederland staat in groep 3 op de derde plaats achter Oost-Duitsland, dat 2Vz punten meer heeft en bovendien nog een afgebroken partij. De eerste twee landen uit elke groep kwalificeren zich voor de finalepoules. L Tichelaar (links) en Van Holst, die de roeititels in de K2 500 en 1000 ma ter veroverden. Tichelaar en Van de Hoest beheersten kansstrijd AMSTERDAM „Ik zie de toekomst rooskleurig in, want de afvaardiging naar de wereldkampioenschappen in Kopenhagen heeft zich hier waar ge maakt, terwijl de niet-geselecteerden revanche hebben genomen", zei bonds- trainer Hein Runcman na afloop van de Nederlandse kampioenschappen korte baan gehouden op de Bosbaan in Am sterdam. Het was moeilijk varen op de winde rige en woelige Bosbaan, maar dit was geen beletsel voor Hans Tichelaar om drie en voor Jan v. d. Holst twee titels te grijpen. Deze twee kanovaarders be heersten de strijd bij de heren, terwijl lc DIV.: SVVHVC: Vorstenbos 10, rust, Vorstenbos 20, Van Herpen 30, Vor stenbos 40 en 50. T. 3.000. DFCGVAV: 0—0. T. 5.500. VitesseCambuur: 21. Gerritsen 10, Hofs 20, rust, De Jonge 21. T. 7.000. FSCDe Graafschap: 01. Geutjes 01 rust en eindstand. T. 3.000. HeerenveenWageningen: 22. Zoe- tendal 10, rust, Van Ginkel 11, La- croix 2—1, Roelofs 2—2. T. 3.500. VeendamWillem II: 12. De Puyt 0—1 (pen.), rust, Van Berlo 0—2, Oos- tinga 1—2. T. 6.000. FC Den BoschHelmond Sport 31. Schunk 10, v.d. Kerkhof 11, rust, Schunk 2—1, Ouwens 31. T. 8.400. Blauw-Wit—Heracles: 2—1 Witschge 10, Muller 20, rust, Veneberg 21. T. 3.500. 1) Wil.II 4 4 0 0 9—2 8 3) E'hoven 4 3 1 0 7—2 7 4) D. Bosch 4 3 1 0 9—3 7 4) Volew. 4 3 1 0 10—4 7 2) GVAV 4 2 2 0 5—0 6 5) P.E.C. 4 3 1 0 12—6 7 6) Vitesse 4 3 0 1 12—5 6 1) AGOVV 4 3 0 1 7—2 6 9) D.F.C. 4 2 1 1 8—6 5 7) G'land 3 2 1 0 5—1 5 3) Hel.Sp. 4 2 1 1 5—4 5 2) B'nie 4 2 1 1 8—3 5 5) H'cles 4 2 1 1 8—6 5 6) NOAD 4 2 0 2 6—5 4 8) Camb. 4 1 2 1 8—6 4 9) L'gia 4 1 2 1 3—3 4 (10) G'schap 4 2 0 2 4—7 4 (11) Fort.Vl. 4 2 0 2 4—6 4 7) H.V.C. 4 1 2 1 2—6 4 (12) Roda 4 1 2 1 2—4 3 (12) S.V.V. 4 1 1 2 9—7 3 8) H.DVS. 3 1 1 1 2—1 3 (11) W.ning. 4 1 1 2 6—13 3 (10) R..B.C. 3 1 1 1 3—4 3 (14) BI.Wit 4 1 0 3 4—8 2 (14) V.V.V. 4 0 2 2 4—7 2 (13) H'veen 4 0 2 2 4—9 2 (17) R.C.H. 4 1 0 3 3—8 2 (15) Veend. 4 0 0 4 3—10 0 (13) Z.F.C 3 0 1 2 14 1 (16) F.S.C. 4 0 0 4 1—5 0 .5) Drente 4 0 0 4 3—11 0 (16) E.D.O. 4 0 0 4 3—11 0 PROGRAMMA a.s. ZONDAG: SVV—Blauw Wit HVC—DFC GVAV—Vitesse SC CambuurFSC De GraafschapHeerenveen WageningenVeendam Willem II—FC Den Bosch Helmond SportHeracles TWEEDE DIVISIE AGOVVGooiland: 12. v.d. Kraats 1—0, v. d. Lugt 1—1, Struik 1—2. T. 8.500. PECZFC: 31. Schutten 10, Gar- dasevic 20, Muskee 21, rust, Schut ten 3—1 (pen). T. 4.500. NOAD—RCH: 0—2. Meyer 0—1, rust, Ketting 0—2. T. 2.000. Roda JCEDO: 10. Meuser 10, rust 0—0. T. 2.000. DrenteDe Volewijckers: 03. Waaijenberg 01, rust, Waaijenberg 02, Boogaard 03. T. 1.500. VVV—Limburgia: 0—0. T. 4.200. Fortuna VI.Baronie: 21. Hurkx 01, Pijl 11, Teulings 21 rust en eindstand. T. 3.000. Hermes DVSEindhoven: 01. 00 rust, Oomens 01. T. 1.000. RBC was vrij. PROGR. A.S. ZONDAG: GooilandPEC ZFC—NOAD RCH—Roda JC. EDOSC Drente De VolewijckersVVV LimburgiaFortuna VI. BaronieHermes DVS EindhovenRBC op de slecht bezette nummers bij de da mes Mieke Japies geheel gee 'egen- stand ondervond. Jan Verhaart, niet geselec voor de wereldkampioenschappen, v in de goede tijd van 4.00.6 min. de )-• '000 meter, maar werd samen met .ioop Keetman en Henk Spoelstra gediskwa lificeerd wegens boeggolf varen. De ti tel ging toen naar zijn clubgenoot Hans Tichelaar. Hans Tichelaar, Jan van de Holst en Jan Verhaart worden door de bonds- strainer gezien als de opvolgers van Anton Geurts, Jan Wittenberg, niet uit gekomen op deze kampioenschappen, en van Paul Hoekstra. Laatstgenoemde i« hoogstwaarschijnlijk voor de Neder landse kanosport verloren. Door zijn huwelijk met een Belgisch meisje en zijn studie in Gent zal Paul Hoekstra, mits toestemming door de Nederlandse Kano Bond wordt gegeven, de kleuren van België gaan verdedigen. Uitslagen: KI 500 meter heren: 1. Ahrend Bloem (Zwetplassers) 1.53.7; 2. Jan Verhaart (Beatrix) 1.54.4; 3. Henk Spoelstra (Hy- dronauten) 1.55.1. K2. 500 meter heren: 1. Hans Tiche laar (Beatrix) 4.03.0; 2. Jan v. d. Holst (NKB) 4.03.1; 3. Joop Runeman (quo Vadis) 4.08.5. K2 500 meter heren: 1. Hans Tiche laar/Jan v. d. Holst (Beatrix-NKB) 1.44.0; 3. Chick Weijzen/Cees Lagrand (NKB-Geuzen) 1.45.4. K2 1000 meter heren: 1. Hans Tiche laar/Jan v. d. Holst (Beatrix-NKB) 3.47.3; 2. Chick Weijzen/Cees Lagrand (NKBïGeuzen) 3.49.8: 3. Jan Helder/ Ahrend Bloem (Viking-Zwetpl.) 3.58.8. KI 500 METER DAMES: 1. Mieke Ja pies (Geuzen) 2.10.0; 2. Maria Blijlevens (Helmvaarders) 2.13.9; 3. Ans Stor- mink-Vriendts (DKV) 2.18.0. K2 500 meter dames: 1. Mieke Ja- pies/Emmy Lagrand (Geuzen) 2.10.4; 2 Hiske en Dieske Runeman (Zwetpl.) 2.20.0. ARNHEM Anton Ebben heeft dit weekeinde in Arnhem met „Abadan" het Nederlands springkampioenschap veroverd. Ebben zegevierde in het puis sancesspringconcours en werd tweede in het jachtspringconcours en het springconcours. Tabel a: Gerard Maat huis, een broer van de vorige titelhou der Jan Maathuife, werd tweede in het eindklassement. Het paard van Ebben, „Abadan" is door de eigenaar, de heer Drijver uit Ermelo, aan de Hilversum mer beschikbaar gesteld daar Harry Wouters van den Oudenweyer een ge broken enkel heeft. Mevrouw Benedictus-Lieftinck werd nationaal dressuurkampioene door een overwinning in het derde en laatste onderdeel, de „intermediaire". Zij reed met het Tsjechische paard „Turista". ADVERTENTIE

De Vallei | 1970 | | pagina 10