Nederlaag Kesteren; Sparta blijft winnen Unitas naar zege (4-2) Spor Splinters VALLEIVOGELS 0-2 NAAR 3-2 TEGEN N.S.V.S. VIA MERINO'S MAAKTE VEEL, MAAR NIET ALLES GOED Kulan bedwongen UEFA- elftal win naar Voetbal over de grens Eerste volle winst voor Musketiers Van Ginkel op schot bij Advendo Matige prestaties van V.A. V. SV Opheusden boekte winst SVP vond 2-0 genoeg Grensrechter Candia kreeg pak slaag Felle strijd jeugdige wielrenners Wedvlucht van Zaterdagvliegers Hemur-Enge wonmaar met moeite Kwaliteit goed op keuring van Sport Veredelt Opheusden Nieuw record voor Hol l 1 Frans Schoofs benoemd tot ere-lid van TS.T.T.B. Laat Moed OOK DE RUITER BENEDEN 9T OUDE MAANDAG 14 SEPTEMBER 1970 ELST Na tweemaal een gelijk spel li hebben behaald, heeft Musketiers zaterdag voor het eerst in deze compe titie een overwinning geboekt. Slacht offer werd het op bezoek zijnde VVOP uit Voorthuizen. Het is een spannende doch geen hoogstaand voetbalduel ge worden, waarbij dank zij de goede en ctrakke leiding van scheidsrechter Van Hetfst de grenzen van het onsportieve niet werden overschreden. Het eerste kwartier was voor VVOP, dat technisch beter speelde dan Muske tiers; de Elster verdediging had dan ook alle moeite om de Voorthuizers van het scoren af te houden. Musketiers be perkte zich in deze speelperiode tot enige snelle uitvallen. In de 20ste minuut leverde dit de eerste treffer op; na een prima combi natie tussen C. Ditewig en C. Henzen kon laatstegenoemde met een harde schuiver de VVOP-keeper het nakijken geven (1-0). Vlak hierna kreeg J. van Manen een unieke kans om Musketiers op 2-0 te brengen, maar hij schoot in het zijnet. Vervolgens trachtte WOP de achter stand voor rust nog te reduceren, maar dankzij stug verdedigen lukte dat niet. Na rust ging Musketiers, mede ge steund door de sterke wind, direct in de aanval en na drie minuten was het al 2-0. Een vrije trap werd goed genomen door J. van Manen over de WOP-verdediger heen. Cor Henzen sprintte in de ruimte en schoof de bal voor de voeten van Ries v. d. Klift, die de WOP-keeper geen schijn van kans gaf. Hoewel VVOP hierna lange tijd tech nisch beter 6peelde, was het toch Mus ketiers dat op 3-0 kwam. In de 25ste minuut na rust begon T. Heikamp aan een solo en rondde deze af met een gave treffer. Zeven minuten voor tijd zag WOP zijn volhouden eindelijk met een treffer beloond, toen hun rechts binnen een foutieve terugspeel van C. Diteweg oppikte en keeper Van Kra nenburg passeerde (3-1). Dit werd ook de eindstand, want kee per Van Kranenburg liet zich in de laatste minuten niet meer passeren, toen de WOP-ers slotoffensief inzet- EDERVEEN Dat Advendo dit sei- loen weer een belangrijke rol zal gaan •pelen in de derde klasse B is zeker. De Ederveners verpletterden zaterdag in Werkhoven Beverweerdse Boys met 8-1 in een uitstekend gespeelde wedstrijd. Bij Advendo was E. v. Ginkel bijzon der produktief. Hij scoorde vier van de acht treffers. De gevaarlijkste man in de Advendo aanval was echter H. Don kelaar die zelf niet scoorde maar een groot aandeel had in de Advendo doel punten. Advendo nam vanaf de aftrap het initiatief en het was na acht minuten al 0-1 toen A. Drost een goede voorzet van H. Donkelaar bekwaam afrondde. 1 minuut later bracht E. v. Ginkel met een prachtige kopbal uit een hoge voorzet van C. Ruiswijk de stand al op 0-2. Toen was de thuisclub door deze esnatdcrht achterstand niet aangeslagen en kwam onder de druk uit. Keeper Van Hal die niet in zijn beste vorm stak redde kort hierna bij een goed genomen vrije trap van Renger, Advendo behield het beste van het spel en was aanvallend zeer gevaarlijk. Zo kopte een Boys verdedi ger een fraaie inzet van H. Donkelaar uit het doel en belandde een prachtig schot van C. Ruiswijk tegen de lat. In de 32ste minuut won J. Nab een duel met Renger en met alleen keeper v. Asch voor zich maakte hij geen fout (0-3). De thuisclub thuisclub kwam 3 minuten later aan het enige tegen doel punt toen b. v. Hal zich verkeek op een ingeschoten vrije trap van Voorneveld waarbij te ver voor zijn doel stond (1-3). Nog voor rust was het E. v. Gin kel die na prachtig voorbereidend werk van H. Donkelaar keeper v. Asch met «en mooie kopbal het nakijken gaf. Na de hervatting kwam de thuisclub er niet meer aan te pas. In de 55ste minuut werd het 1-5 toen verdediger Voorneveld een inzet van Advendo in eigen doel kopte, waarna A. Drost een prachtige solo afrondde. Twee doelpun ten van E. v. Ginkel bepaalden de eind stand op 1-8. RHENEN Het eerste zaterdagelftal van Candia '66, dat in Hoevelaken speelde tegen de club van die naam, heeft kans gezien een 22 gelijk spel uit het vuur te slepen. Het is een min der prettige ontmoeting geworden voor de Rhenenaren, die in de tweede helft in het bijzonder hard werden aangeval len, vooral toen de spelers van Hoeve laken hun heil gingen zoeken in natrap pen en zelfs de grensrechter van Can dia, de heer Baars, een pak slaag ver kochten. De scheidsrechter stuurde tegen het einde één van de heethoofden van Hoe velaken naar de kleedkamer, maar het bleef een vertoning voetbal onwaardig. Grus Zandstra van Candia opende de score 0—1, maar nog vóór de rust maak te Hoevelaken met een schot van 30 meter afstand gelijk, 1—1. Na de hervatting kwamen de gast heren opnieuw terug. Nadat zij de lei ding hadden genomen 21, scoorde Koos de Gier uit een corner de gelijk maker, 22. OPHEUSDEN In Kesteren kreeg de club van die naam haar eerste neder laag in dit nog prille seizoen. De thuis wedstrijd tegen het uit de 3e klasse ge degradeerde Apeldoorn ging met 01 verloren. Kesteren, dat voor rust windvoordeel had was niet de mindere, zelfs het meest in de aanval, maar de héchte de fensie van Apeldoorn bleek moeilijk te nemen. Ook de voorhoede van Apel doorn kreeg weinig kansen, want kee per Meurs verkeerde in goede vorm en hield menig schot, uit zijn doel. Na rust was het Apeldoorn dat de toon aangaf, maar de club zag eerst geen kans om de Kesteren-defensie te passeren. Dit lukte pas toen doelman Meurs zijn eni ge fout maakte. Hij gooide een bal naar zijn achterspeler T. v. Ingen, deze wilde de bal terug hakken hetgeen mislukte en Apeldoorn was er als de kippen bij om dit af te straffen: 01, Onophoude lijk viel Apeldoorn aan, maar nu stond de achterhoede van Kesteren pal. In de laatste minuten had J. Vermeer bijna nog gescoord. De bal raakte de paal. Sparta wist in Harskamp een moeilij ke klip te omzeilen, door hier in de laatste minuten een 0l zege weg te halen. Sparta kreeg het aanvankelijk zwaar te verduren. Harskamp zette al les op de aanval, maar de achterhoede van Sparta hield stand. Kansen kwa men aan beide zijde, maar ook hier was gebrek aan schutters. Na de rust een omgekeerd spelbeeld. Sparta, met windvoordeel, in het veld sterker, maar de achterhoede van Harskamp bleef met kunst en vleig- werk de baas. Met nog enkele minuten VEENENDAAL De 4-2 overwin ning van Unitas op het zwakke Veense boys uit Nijkerkerveen was een juiste uitslag.. De gasten konden de rustig spelende thuisclub geen moment impo neren. Reeds in de zesde minuut maakte J. Molmans duidelijk, dat hij als spilspeler veel van plan was, want zijn schot kon nauwelijks door de kee per tot hoekschop worden verwerkt. Unitas bleef de defensie van Veense Boys onder druk zetten zonder duidelij ke successen te behalen. Veense Boys benutte in de 18e minuut een dekkings- fout van Unitas en A. Magg lanceerde H. van Beek, die de goed debuterende keeper W. Ebben passeerde, 0-1. De ploeg uit Nijkerkerveen dacht door te kunnen drukken, maar met fatale af loop. J. Molmans rukte over rechts op en de snelle L. Dust rondde zijn lage voorzet kundig af, 1-1. Tien minuten later ging J. Molmans een begin maken aan zijn glaszuivere hattrick. De spil onderschatte de sprintsnel heid van Molmans en dat betekende 2-1. Na de rust beheerste Unitas de wedstrijd volledig. Met korte combina ties werd Veense Boys onder de voet gelopen. Dat de stand pas in de 65e minuut werd gewijzigd was alleen te danken aan de keeper. De hoekschop van L. Drost belandde precies op het hoofd van de hoog sprin gende Molmans, die de defensie, inclu sief de keeper, passeerde, 3-1. Deze vreugde was van korte duur, want vijf minuten later was het 3-2 via de goed spelende Van Dusschoten. De snelle en hardwerkende Molmans zag kans een hattrick te scoren. Met een felle rush liet hij de traag ingrijpende spil achter zich en met een formidabel schot maakte hij de keeper kansloos, 4-2. Unitas was dicht bij een grotere over winning, maar door fraaie reddingen van de keeper, die schoten van Mol mans en L. Drost onschadelijk maakte, bleef de eindstand 4-2, VEENENDAAL Onder slechte weersomstandigheden hebben de pupil len van trainer Van Burken en train- ster Tlmy Hiensch het laatste program ma van de oosterlljke junioren C/D en pupillencompetltie afgewerkt. Deze wedstrijd werd, evenal de voorgaande, gehouden op de fraaie sintellaan van AV Couberlin in Deventer. De belang stelling voor deze competitie, die voor de eerste keer werd gehouden, was zeer groot; alleen voor de groep meisjes ju nioren C waren al 50 deelneemsters, Door 15 verenigingen werd om het ere metaal gestreden. Verwacht wordt dat deze competitie volgend jaar wederom wordt gehouden, voor de jeugdatletiek heel bevorderlijk. Voor Corry Stuyvenberg (pupil A) waren deze middag twee ereplaatsen weggelegd. Bij de 40 meter sprint legde zij beslag op de derde plaats met een tijd van 7,4 sec. terwijl zij bij het bal- werpen de tweede plaats bezette met een worp van 20.84 meter. Greta van Burken (junioren C) kwam op de 600 meter net adem te kort om een ereplaats te bereiken; zij werd vierde. Op deze afstand was de grootste uitblinkster I Zweers van A. v. Couber- tin, die haar concurrenten op zeer grote afstand liet. Bij het kogelstoten stootte zij 5.01 meter ver. Een aanwinst voor VAV is de 14-jarige Ronald Bos, die voor de eerste keer meedeed. Op de sprintnummers behoorde hij gelijk al tot de favo rieten, Op de 80 meter horden viel hij echter. Na een shelle start had hij hal verwege dit nummer al enkele meters voorsprong op zijn naaste concurrenten. Bij het kogelstoten, ver-en hoogspringen en de 60 meter sprint vertegenwoordig den Willy ter Haar, Melia van Ginkel, Bep Sukkel, Frida Oskam en Nel de Kl«uver de blauw-witte kleuren. spelen was het J. Huibers die kans zag een doelpunt te forceren. Bij een Spar ta aanval schoot hij hard in en via de handen van doelman Beerendsen ver dween de bal in het doel: 01. Koplo per Blauw Geel faalde niet, maar over tuigend was dezege niet diet behaal de op Otterlo met 32. De meeste op zien baarde de nederlaag van Redichem op eigen veld tegen nieuweling PGEM! DVOV speelde 00 gelijk met Ostrabe- ke een uitslag die goed was voor de beide Betuwse ploegen Kesteren en Sparta. OPHEUSDEN De strijd in het za terdagvoetbal afdeling Nijmegen zal fel worden. Er vielen vorige week al veel doelpunten maar deze week was het aantal nog groter. De 5 gespeelde wed strijden leverden niet minder dan 37 doelpunten op dus aan schutters geen gebrek in deze afdeling. De hoogste score bereikte deze keer het Heterense SDOO dat er in Zetten tegen Excelsior lustig op los knalde: 110. Opheusden biyft winnen, al was het bescheiden te gen een sterk spelend Oranje Blauw in Nijmegen. Nadat A. Arends al tot driemaal toe voor open doel gemist had, was het de rechtsbuiten van Oranje Blauw die een voorzet van Links onberispelijk inkopte en Oranje Blauw op 10 wist te bren gen. Het duurde een half uur alvorens Arends met een goed schot gelijk kon maken 11. Na rust eenzelfde spel beeld. Beide ploegen gaven elkaar wei nig toe, maar na een half uur spelen wankelde de achterhoede van Oranje Blauw even en hiervan profiteerde eerst Arends (20) en een minuut later Winkelman (3—1). Oranje Blauw kreeg nog enkele kansen, maar de achterhoede van Opheusden bleef vasthouden. De kopgroep bestaat nu uit 4 ploegen. FHS wist in Nijmegen Dynamo met 09 te kloppen. Een opmerkelijke prestatie verrichtte wederom Uni w door tegen HSV met niet minder dan 07 te winnen in een rommelige wed strijd waarin nog een speler van HSV het veld vroegtijdig moest verlaten. Het pas gedegradeerde WS zag ook zijn 2e wedstrijd in winst omgezet, tegen nieu weling SCH: 06. De DOVO-aanhangers zijn er erg goed in om vergelijkingen te treffen. Vele spelers worden verge leken met krachten uit het betaalde voetbal en zo'n Veenendaalse voet baller behoudt dan al gauw een „be kende" naam. Gerard van Beek werd in de afge lopen jaren betiteld als Suurbier en nu hebben enkele slimme DOVO- supporters zaterdagmiddag in doel man Van Hardeveld een Eddy Trey- tel herkend. Die naamgever^ roept reminis centies op aan de kinderjaren, waarin je als jongetje in een partij tje ook altijd een voetballersnaam moest hebben zoals bijvoorbeeld Pe- le, Didi etc GVVV-er Gerrit Beukhof werd overigens ook vergeleken met top sporters. Hij kon in de uitwedstrijd tegen SVZW geen goed doen bij scheids rechter Winkel, die de Veendaler meedeelde dat hij voortdurend tegen hem zou fluiten in persoonlijke duels. Beukhof viel de eer te beurt dat arbiter Winkel hem vergeleek met enkele spelers van de „gangsters" ploeg Estudiantes de La Plata Scheidsrechter R. K. W. Bos uit Den Haag gaat bij de KNVB een klacht indienen over het Panhuis complex. De afstand tussen veld en kleed kamers is volgens hem veel te ver, en kan daardoor zeer gevaarlijke si tuaties scheppen bij moeilijkheden met het publiek. Zaterdagmiddag werd daar het bewijs van geleverd. De referee wil de geen commentaar geven op de vraag of hij het gehele WHC-elftal „op de bon" heeft gezet wegens het gebruiken van onwelvoegel0ke taal in het veld en een zwaar provoce rende manier van optreden. Volgens een bestuurslid van de Wezeper vereniging zou dat wel het geval zijn.... In alle rust stond de tijdens de wedstrijd nogal driftig optredende trainer van WHC, Klein Klouwen- berg, onze verslaggever te woord over de gebeurtenissen na afloop van het duel. Toen echter enkele DOVO-spelers in zijn gezelschap kwamen vertoe ven en het gesprek op de beslis singswedstrijd DOVO-WHC uit het vorige seizoen kwam. verdween de trainer luid mopperend. „Wat die rotlui van de pers daar over hebben geschreven lijkt nergens op", brulde Klein Klouwenberg. SCHERPENZEEL I« een forse wedstrijd wist Valleivogels zaterdag op het bezoekende NSVS een 32-overwinning te behalen ondanks het feit dat men na 10 minuten reeds tegen een 2-0 achterstand aankeek. Direct na de aftrap trokken de gasten bijzonder fel van leer en gingen ten aanval. In de eerste minuut was het J. Kramer die NSVS de leiding gaf. Na tien minuten ontstond SCHERPENZEEL De jeugdwieler- ronde van Scherpenzeel werd ondanks het slechte weer een succes. In de C klasse ging de overwinning naar P. Neerbos uit Tiel; tweede werd W. van T. Hooft, derde Cris van der Lucht (Leersum) en vierde Paul Lourens (Leersum). Bij de B jeugd werd felle strijd gele verd over tien ronden. Lange tijd ble ven de renners bijeen, maar vlak voor het einde sprong Tijke van Toorn weg in gezelschap van de sterke Wim Veld huizen uit Amerongen. In de eindsprint was Wim niet meer te verslaan. 1. Wim Veldhuizen (Vallei-Renners), 2. T. van Toorn (Batouwers Tiel), 3. Willy Janssen (Meteoor Druten). Eindklassement over twee wedstrij den: X- T. van Toorn, 2. Wim Veldhui zen, 3. Willy Janssen. Bij de A-jeugd ging de strijd over 15 ronden. Al gauw ontstond er een kopgroep van zes man met o.a. Dick Wilegenburg, Dion van Bommel en de goedrijdende Lois van Hamers- veld. Deze kopgroep wist bijna alle an dere renners op een ronde te zetten. In de eindsprint liet de sterke Kriessels zich niet verrassen. 1. L. Kriessels (Groenewoud), 2. Dick Wilegenburg (Amersfoort), 3. Kleister- lee (Groene Woud), 4. Dion van Bom mel (Vallei Renners), 6. Lois van Ha- mersveld (V.R.), 10. Guus Hels, 11. Jan van Dijk. Einduitslag over twee wedstrijden: 1. Kriessels, 2. Dick Wilegenburg, 3. M. Kleisterlee en Dion van Bommel. Ook bij deze ronde viel de goede me dewerking van gemeentepolitie en EHBO op. De prijzen zouden uitgereikt worden in hotel Boszicht, maar op het laatste moment werd dit afgezegd. De „plechtigheid" geschiedde in het Ver enigingsgebouw aan de Molenweg. er door slecht wegwerken van de Val- leivogel-achterhoede een doelworsteling en werden er enige fouten gemaakt in de Valleivogel-verdediging. Het was tenslotte Blijenberg die via de arm van doelman Engelhoven de stand op 2—0 voor de gasten wist te brengen. Vallei- vogels begon nu wel wat meer los te komen en een paar gevaarlijke aanval len op te zetten. Toen in de 25ste mi- nuuut een der Valleivogel-aanvallers doorbrak werd hij onderuit gehaald: strafschop. Idzerda zou het vonnis vol trekken maar zijn slappe schot werd door doelman Steenhuis gestopt. In de 25ste minuut kregen Valleivo gels een vrije trap. Doelman Steenhuis stond klaar om de bal te vangen. Een der verdedigers veranderde het leer van richting en het was 2—1. In de 40ste minuut nam G. v. Eist een vrije trap. Het was een matig schot maar tot ieders verrassing liet de doel man de bal tussen zijn benen doorgaan (2—2). Vooral na rust was Valleivogels ster ker maar de NSVS-verdediging wist met grote moeite stand te houden. Ook doelman Steenhuis maakte geen fouten meer. Twee minuten voor tijd moest hij toch zwichten voor een schot van J. Harskamp na een voorzet van links. In de laatste seconden kreeg NSVS nog de kans de gelijkmaker te scoren maar de ze werd om zeep gebracht. VEENENDAAL SVP heeft me een overwinning op Lage Vuursche laten zien, dat het dit seizoen wil meedoen In e strijd om de bovenste plaats. Wanneer de Veenendalers Vrouwe Fortuna iets meer op hun hand hadden gehad, dan zou de score aanmerkelijk groter zijn geworden dan 20. Voor de rust had Lage Vuursche ove rigens de weg naar het net stevig ge- barrikadeerd en wanneer er Veenenda lers waren die gevaarlijk werden, dan was er altijd nog de doelman, die keer op keer fraaie reddingen verrichtte. Na de hervatting liep SVP al gauw uit. Bij één van de schoten kon de keeper de bal niet klemvast krijgen en Piet Kal- ter was er snel bij om 10 aan te te kenen. Lage Vuursche werd daarna vol komen overspeeld. Zelfs aanvoerder Stuyvenberg was steeds weer in de voorste linies te vinden. Een kwartier voor 't einde knalde Jop Bolderman raak, 20. VEENENDAAL Op het terrein aan de Wageningselaan speelde De Me rino's zaterdag tegen SKV. Het werd een uiterst merkwaardige wedstrijd door bet wisselend spelbeeld en een on verwacht scoreloop. dat tenslotte In een 3-5 stand bleef steken. Vooral de Meri- no-verdediging Het het deze keer afwe ten door herhaaldelijk fouten te maken die SKV dankbaar gebruikte om een 0-4 voorsprong te nemen. Het sportieve duel begon met een wat sterker en vooral vlugger SKV, terwijl Merino's wat moeilijker op gang kon komen. Na twintig minuten ont stonden er tot tweemaal toe blunders in de Veenendaalse defensie, hetgeen SKV een 0-2 voordeel opleverde. De Meri no-verdediging raakte nu geheel van slag en er was juist een half uur ge speeld toen SKV opnieuw kon toeslaan. Met een 0-3 achterstand moest trainer Teunissen z'n jongens na rust opnieuw het veld insturen en nauwelijks was men begonnen toen het zelfs 0-4 werd. Hoewel er alle aanleiding was voor de thuisclub om de moed te laten zakken reageerde Merino's echter precies an dersom. Geheel onverwachts kwam het Merino-team los om een zwaar offen sief te beginnen, waarbij SKV geheel in de verdediging werd gedrukt. Er was nog een half uur te spelen toen Henk van de Berg een vrije trap kreeg te nemen en daaruit de bal langs het muurtje via de binnenkant van de paal in het doel plaatste 1-4. Een fraai doel punt, dat vijf minuten later gevolgd werd door een tweede treffer van Henk van de Berg. die nu de Wageningse keeper ver uit z'n doel lokte om dan rechtsomkeert te maken en de bal over de doelman heen in het net schoot 2-4. Het werd ondanks de sterke aanvals- kracht van Merino's echter 2-5 door VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht op Maastricht van de VPV zaterdagvliegers. Los 8 uur. Wind NO In concours 207 duiven. Aankomst eerste prijswinnende duif om 9.55.18 uur bij R. Muller F1 met een snelheid van 1155,08 meter per minuut, terwijl de laatste prijswinnende duif het hok bereikte om 10.09.19 uur bij L. Kwetter met 1021,22 meter per minuut. R. Muller 1, 3, 4, 7, 17; C. J. Stuiven- berg 2, 20. 32; C. Bos 5, 10, 14, 22, 28; G. v. Rotterdam 6; G. Versteeg 8, 9, 15, 31, 41; G. Methorst 11, 25, 27, 35; GEBR. Gijsbertsen 1219 33, 34; H. Choeman 13; W. Kuyt 16, 40; C. W. de Koning 18, 23, 24, 26, 29, 38; L. Kwetten 21, 39, 42; W. Da velaar 30. 37; J. J. Heij 36. In het. rayon wisten de zaterdagvlie gers zich behoorlijk te klasseren op 889 duiven. R. Muller Fl. maakte een goede uitslag door zich met 4 duiven te klas seren bij de eerste 25 prijswinnende duiven in het rayon. Verdere klasserin gen bij de eerste 50. R. Muller Fl. 7, 9, 10, 24; C. J. Stuivenberg 8; C. Bos 12; G. v. Rotterdam 14; G. Versteeg 29, 37, 50; G. Methorst 41; Gebr. Gijsbertsen 44. SOESTERBERG Zaterdag 12 sep tember bond het eerste twaalftal van Hemur-Enge de strijd aan met KVO uit Soesterberg. In het begin zag het er niet naar uit, dat Hemur-Enge de zege mee naar Amerongen zou nemen. De aanval draaide niet zo denderend en ook de verdediging van KVO was sterk. Hoewel de Amerongse verdediging haar uiterste best deed, kon zij toch niet voorkomen, dat na een half uur werd gewisseld met een 20 voor sprong voor KVO. De tweede aanval van Hemur-Enge ging beter, vooral te danken aan de snelle Wim Masselink. Hij zorgde met een feilloos genomen strafworp voor 21 en nog geen 10 mi nuten later was hij het opnieuw, die met een doorloopbal een tegendoelpunt scoorde, 22. De volgende aanval liep ook 'gesmeerd'. Het was Willy van Ree, die handig gebruik maakte van on oplettendheid van haar tegenstandster. De rust ging dus na een 02 achter stand met een voorsprong van 32 in. Daarna zette KVO opnieuw alles op alles. Henk van Veenendaal voorkwam onheil door Hemur-Enge op 42 te zet ten. Een kwartier voor het einde ver kleinde KVO de achterstand, 43. De laatste 15 minuten waren bijzonder spannend, maar de Soesterbergers slaagden er echter niet in de punten te veroveren. Hemur-Enge ging verdind met de overwinning strijken. Het tweede twaalftal zette zijn weg naar succes voort, door in Amerongen SGV uit Culemborg een 7—1 nederlaag toe te brengen. Jan van de Klift (3x), Ton Sauer (2x), Nettie Rebergen en Johna Potgiesser zorgden voor de 71 zege. De junioren waren vrij. De adspiranten A speelden thuis te gen Arena uit Rhenen. Ze verloren met 32. De adspiranten speelde thuis te gen Doorn, 00. De pupillen verloren 's morgens in Rhenen met 40 van Arena. Zaterdag speelt hei eerste twaalftal om 4.00 uur een thuiswedstrijd tegen Dalta uit Driebergen. Hemur-Enge speelt eveneens thuis tegen Dalta om 2.15 uur. De junioren zijn opnieuw vrij evenals de adspiranten A, de adspiran ten B en de pupillen. VEENENDAAL In een zeer forse derby heeft Scherpenzeel het in de twee voorgaande wedstrijden zo produktieve Kulan bedwongen. De Scherpenzelers bereikten een 2—2 gelijk spel. Over het geheel genomen was het geen onsportieve ontmoeting, alleen Mandersloot vestigde de aandacht weer op zich door herhaaldelijk „stoute" dingen uit te halen. Scherpenzeel startte met een flink overwicht en dat werd na 20 minuten beloond met een doelpunt van Vonk. Vijf minuten later was de stand echter alweer gelijk. Laamers kogelde vanaf twintig meter in (11). Hierna werd het een gelijk- opgaande strijd met wisselende kansen. Vlak voor rust werd de thuisclub wat sterker. In de tweede helft deden de partijen vrijwel niet voor elkaar onder. Na een kwartier nam Kulan een voorsprong. Laamers profiteerde toen van een foutje van de overigens formidabel keepende Sangers (21). De Veenendalers begingen nu de fout zich toe te leggen op sterk verdedigend spel, waardoor Scherpenzeel alle kans kreeg te attaqueren. Twaalf minuten voor tijd bracht J. v. d. Bovenkamp de gasten via een kop bal naast Kulan (22). Doelman Van Wakeren ging hierbij niet vrijuit. Het Veenendaalse slotoffensief, waar in Roks en Eimers de stuwende krach ten waren, leverde geen treffers meer op. In deze streekontmoetlng werden de Kulenaren Davelaar en Dillen vervan gen door respectievelijk Beukhof en De Man. Arbiter Klaassen leidde de derby vrij, redelijk. een misverstand tussen verdediger Van Ginkel en „vader" Van de Haar. Nog in dezelfde minuut scoorde Tonny de Roos 3-5 en SKV zakte steeds verder af, ter wijl De Merino's over een uitstekende conditie beschikte en door bleef gaan. De klok tikte echter onverbiddelijk verder en hoewel Merino's een sterk overwicht had ontbrak de tijd om de opgelopen schade nog verder te kunnen herstellen. OPHEUSDEN De Opheusdense ko nijnen- en pluimveevereniging Sport Veredelt hield weer haar jongdieren7 dag in de zaal van hotel de Zwaan. Keurmeester was de heer Heintjes uit Geleen. Hij had een moeilijke taak om de 80 dieren te keuren en was vol lof over de goede kwaliteit van de konij nen. Tevens was hij zeer tevreden over de wijze waarop Sport Veredelt de orga nisatie verzorgde. Dat de kwaliteit van deze jongdierendag goed was bewees het feit dat verschillende dieren met de hoogste predikaat ZZG buiten de prij zen vielen, daar er teveel goede dieren waren voor de prijzen die beschikbaar waren. Twee konijnen kregen geen predikaat, (vorig jaar waren er dat 23); wel een succes voor de konijnenfok kers in Opheusden. Voorzitter D. v. Osenbruggen was zeer verheugd dat hij de kampioensbeker kon uitreiken aan de beide „65 -leden" de heren G. H. Meijer en de heer W. v. Ewijk. De voornaamste prijswinnaars waren: A klasse; le G. H. Meijer met een Alaska Zwart, 2e A. v.d. Hatert met een vlaamse reus grijs 3e en 4e D. v. Os senbruggen met Franse Hangoor ijzer- grauw. B klasse; le W. v. Ewijk met vlaamse reus Haaskleur, 2e A. v.d. Ha tert met vlaamse reus grijs. 3e S. Ho- man met een Weber blauw 4e W. Klas sen met een Tan Zwart. BARENDRECHT Wim Hol van de atletiekvereniging Hercules uit Dor drecht heeft zaterdag in Barendrecht het Nederlands record op de 10 Engelse mijlen, dat met 5 minuten 30.5 seconden op naam stond van Aad Steylen, ver beterd en gebracht op 50 minuten 22 seconden. Ook de als tweede aankomende Klaas de Ruiter van AV '34 uit Apeldoorn bleef met zijn tijd van 50.28,0 beneden het oude record, dat dateerde van 10 sep tember 1967. 0 Rudi Mol van de atletiekvereniging GAC uit Hilversum won zondag in Etten Leur een stratenloop over tien Engelse mijlen. De tweede plaats was voor Ad van den Heining (Volt/Tilburg). BERN Het Nederlands UEFA- voetbalelftal, bestaande uit spelers van 16 tot en met 18 jaar, heeft zaterdag In Bern een vierlandentoernooi gewonnen. In de finale, die In het Wankdorfstadion werd gespeeld, versloeg Nederland het gastland Zwitserland met 8-0, h(j een ruststand van 2-0. De Nederlandse doel punten werden gemaakt door Kleton (2) en Schuitemaker. Het was een aantrekkelijke wedstrijd waarin de Nederlanders uitstekend van hun technische superioriteit profiteer den. Reeds in de tweede minuut had Ajacied Kleton succes met een vrije trap, die van een afstand van zestien meter in de bovenhoek verdween. Het oranjeteam maakte ook een voortreffe lijk gebruik van de dieptepass wat resulteerde in een tweede treffer, weer yan Kleton, juist in de periode dat de Zwitsers een licht overwicht hadden. Ook na rust konden de Zwitsers de Nederlandse verdediging niet voor ern stige problemen stellen. Schuitemaker bracht in de 60e minuut de stand zelf» op 3-0. Noorwegen kwam in zijn laatste wed strijd tot de eerste overwinning, en wel op Denemarken: 3-1. Eindstand: 1. Nederland 2. Denemarken 3. Zwitserland 4. Noorwegen 1 2 10—6 4—2 4—10 UTRECHT Op de zaterdag in Utrecht gehouden bondsraadvergadering van de Nederlandse Tafeltennis Bond is de 81- jarige Delta-LIoydspeler, veelvuldig in ternational en meervoudig ex-kampioen van Nederland, Frans Schoofs benoemd tot erelid van de NTTB. De gouden bondsspeld werd hem op gespeld door de waarnemend voorzit ter van de NTTB, de heer H. Beijn- voort, die de hoop uitspraak, dat Frans Schoofs zou blijven spelen en wel op dezelfde manier als waarvoor hij tot ere-lid werd benoemd: „Je spel en je houding achter de tafel." „Het komt zelden voor dat een actieve speler van de NTTB tijdens z(jn sport- carrière wordt benoemd tot erelid en ik ben er dan ook. bijzonder blfl mee," zei het kersverre erelid na afloop van de korte plechtigheid. Inmiddels is zijn broer, de liuiui^S1^*' kampioen van Nederland, Bert Schoofs, semi-professional geworden bij Delta- Lloyd en heeft deze Amsterdamse ver eniging zich verder versterkt met de heer en mevrouw Milan Stencel, beiden afkomstig uit Joego-Slavië. LONDEN De grote verrassing van het Engelse leagueprogramma van za terdag was de zware nederlaag van ranglijstaanvoerder Leeds United tegen het bescheiden geklasseerde Stoke City. Met 0-3 ging de ploeg, die de gebles seerde international Jackie Charlton moest missen, ten onder. Leeds United, dat zijn eerste nederlaag in het nieuwe seizoen leed, behoudt de eerste plaats, doch de voorsprong op Manchester Ci ty, dat eenmaal minder in het veld kwam, is tot een enkel punt terugge bracht. John Ritchie gaf Stoke City na 20 minuten de leiding. Nadat Gary Sprake, doelman van Leeds, wegens een blessu re was vervangen, bracht Harry Bur rows in de tiende minuut na de rust de stand op 2-0. De derde treffer, waar voor Ritchie zorgde, viel kort voor het einde van de ontmoeting. In acht wedstrijden vergaarde Leeds United dertien punten. Manchester City is met twaalf punten uit zeven ontmoe tingen een zeer goede tweede. Dat het team twee punten inliep dankte het aan Mike Doyle, die verantwoordelijk was voor de 1-0 zege op Nottingham Forest. Zijn schot van zo'n 25 meter afstand, gelost na een klein half uur spelen, bleek achteraf beslissend. Crystal Palace, vorig seizoen in ern stig degradatiegevaar, en Arsenal handhaafden zich op een gedeelde der de plaats. De achterstand op Leeds United bedraagt twee punten. Chrystal Palace versloeg in een uitwedstrijd het gepromoveerde Huddersfield Town met 2-0. Arsenal had meer moeite met het onderaanstaande Burnley. Nadat Ray Kennedy de ploeg in de beginfase de leiding had gegeven werd het 1-1 door dat verdediger John Roverts met een kopbal zijn eigen doelman verraste. John Radford, hersteld van een blessu re, zorgde in de tweede helft voor het winnende doelpunt van de Londenaren. Burnley Arsenal 1-2; Chelsea Wolverhampton 2-2; Everton Ips wich Town 2-0; Huddersfield T. Chrystal Palace 0-2; Manchester United Coventry City 2-0; Newcastle United Liverpool 0-0; Nottingham Forest Manchester City 0-1; Southampton Derby C. 4-0; Stoke City Leeds Uni ted 3-0; Tottenham H. Blackpool 3-0; West Bromwich A. West Ham Uni ted 2-1. DUITSLAND Rotwciss Essen, aan voerder van de ranglijst van de West- duitse Bundesliga, heeft zaterdag het uiterste van de zenuwen van zijn sup porters geëist. Vijftig wedstrijden ach- Het Zweedse nationale voetbalelftal heeft zondag in Oslo met 42 ge wonnen van Noorwegen. Bij de rust hadden de Noren een voorsprong van 21. Olav Nisen gaf Noorwegen al snel de leiding. Inge Danielsson maakte na 26 minuten gelijk. Kort daarop zorg de Tor Fuglset voor het tweede Noorse doelpunt. Dan Brzokoupil en Tommy Svensson (2x) brachten Zweden de zege. tereen was de ploeg op eigen terrein ongeslagen gebleven. Ruim twintig mi nuten voor het einde van de ontmoe ting met Oberhausen, dat nog wel op een gedeelde laatste plaats stond, had het er alle schijn van dat het trotse record verloren zou gaan. Met 1-3 stond de thuisclub toen achter. De 25.000 toe schouwers konden in zoverre tevreden zijn, dat de nederlaag juist werd ontlo pen. De leidende positie in de Bundesli ga raakte de club uit Essen echter kwijt. Fürhoff en Lippens brachten de stand nog juist op 3-3. Borussia Mönchen Gladbach, dat moeiteloos voor slechts 15.000 toeschou wers met 5-0 van FC Kaiserslautern won, nam de eerste plaats van Rotweiss over. De Westduitse kampioenen leid den na tien minuten al met 2-0. Na een weergaloze solo bracht Wimmer nog yoor de rust de stand al op 3-0. Borus sia behaalde uit vijf wedstrijden acht punten en heeft aanmerkelijk gunstiger doelcijfers dan Hertha BSC, dat op de tweede plaats staat. De formatie uit West-Berlijn versloeg in een enerve rende wedstrijd, die door 80.000 toe schouwers werd bijgewoond, 1 FC Köln met 3-2. Speltechnisch waren de Keule naren beslist beter. Na een doelpuntloze eerste helft namen beide ploegen beur telings de leiding. Vijf minuten voor tijd zorgde Hott voor de beslissende treffer. Stand na vijf wedstrijden: 1. Borussia Mönchen Gladbach 8 pnt.; 2. Herta BSC 8 pnt.; 3. Rotweiss Essen 7 pnt.; 4. Bayern München 7 pnt.; 5. Hamburger SV 6 pnt. Hertha BSC Berlin 1. FC Köln 3-2; Bor. München Gladbach FC Kai serslautern 5-0; Borussia Dortmund Schalke '04 1-2; Rot-Weiss Essen RW Overhausen 3-3; Eintracht Frank furt Bayern München -1; VFB Stutt gart Werder Bremen 3-0; Hambur ger SV Arminia Bielefeld 3-2; MSV Duisburg Eintracht Braunschweig 0-0; Hannover '96 Kickers Offenbach 1-1. BELGIE FC DiestAnderlecht 0-1; Charleroi Standard 1-1; FC Luik Lierse 2-0; Union St. Gillis Crossing 4-0; Waregem-St. Truiden 1-1; La Gan- toise Antwerp 4-0; Racing White FC Brugge 1-1; Beerschot Beveren 0-0. Na twee wedstrijden heeft Ander lecht de leiding met vier punten. Stan dard, FC Brugge, Beerschot en St. Truiden delen de tweede plaats met drie punten. PORTUGAL Vitoria Sebutal FC Varzim 3-1; Leixoes Porto Acade mica Coimbra 0-0; Benfica Cuf Barreiro 1-0; FC Barrerense Spor ting Lissabon 0-3; Benfica CUF Bar reiro 1-0; FC Barrerense Sporting Lissabon 0-3; FC Tirsense Boavista Porto 1-0; Belenenses Lissabon Vito ria Guimaraes 3-1; Sporting Farense FC Porto 1-0. SPANJE Real Madrid Valencia 2-0; Bilbao Barcelona 1-1; Las Pal- mas Atletico Madrid 1-1; Zaragoza Malaga 0-0; Sabadell Real Socie- dad 0-0; Elche Granada 1-1; Celta Vigo Sporting Gijon 2-0; El Espanol Sevilla 0-1.

De Vallei | 1970 | | pagina 12