EUROMUNT Buiten i O Gesprek met ministers over uitbreiding radio-zendtijd Spanjaarden spreken na 3 maanden al redelijk Nederlands STICHTING ONDERWIJST GASTARBEIDERS Partieszijn in de mode bij onze oosterburen Heer Bommel en de Slijtmijt Herhaling van finale kinderzangwedstrijd RONOtities programmaos MORGEN PRINSJES PENNING 1 97 0 IN 21,6 KARAAT GOUD elke dag een uur Duikers leggen Bomen-herkomst 2 MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO DINSDAG 15 SEPTEMBER 1970 ADVERTENTIE A. ongenummerd 3.5 gram 0 18 mm 38,- B 1000 exempl 7 gram 0 22,6 mm f 60,- idem gezet met Robijn, Briljant, Saffier 105,- C 500 exempl. 12 gram 0 28 mm f 115.- idem gezet met Robijn, Briljant. Saffier 159 - D 75 exempl. 12 gram 0 38 mm f 274,- idem gezet met Robijn, Briljant, Saffier f 359.- E 30 exempl. 60 gram 0 38 mm f 525 - idem gezet met Robijn, Briljant, Saffier f 610,- Alleen de genummerde penningen kunnen aan de voorzijde worden voorzien van een echte Robijn, Briljant en Saffier. Prijswijzigingen voorbehouden. Prijzen incl. BTW Levering in fraai etui met garantie-certificaat Te bestellen bij banken, juweliers en rechtstreeks bij: voorzijde HOE PEDRO'S MUISJE EEN MEISJE WORDT EXCLUSIEF Van deze penning worden 50 paar genummerde manchetknopen ver vaardigd A 155,- per paar. achterzijde Van Gochstraat 42 's-Gravenzande - Westland Telefoon 01748 -2549 Joelie seis twee meis. „Neen: Jullie zijn twee meisjes". Joelie sein twee meisjes. „Neen, nog eens: Jullie zijn twee meisjes". Jullie zijn twee meisjes. „Uitstekend". Tn een zaal op de tweede verdieping bij Boele's Scheepswerven en Machine- fabrieken n.v. in Bolnes zit een groepje Spanjaarden. Ze zijn kort geleden Jn Nederland gearriveerd en ze krijgen elke dag een uur Nederlandse les, in de tijd van de baas zoals dat heet. U bent een man. „Oc bent een man", klinkt het gezamenlijk. Keer voor keer worden de zinnen herhaald, dia's op het doek, koptelefoons bij de hand. „Ze moeten eerst uit hun isole ment gehaald worden, eerst zoveel Nederlands onder de knie hebben, dat ae een boodschap kunnen doen", zegt mevrouw G. Trap-van Wijk. „Na drie maanden spreken ze behoorlijk Neder lands en daarna krijgen ze meestal meteen een bedrijfscursus er achter aan. Als er in het bedrijf iemand zegt: Pedro, dat moet je met een hamer doen, dan moet Pedro natuurlijk eerst wel weten wat een hamer is". Mevrouw Trap is een van de docen ten van de SBC, de Stichting Bijzonde re Cursussen, in Alblasserdam, gesticht door de Maas. De heer H. Stibbe, hoofd opleiding en vormingen bij Boele, vertelt hoe het begin is geweest. „In 1959 kregen we de eerste Spanjaarden hier en we hebben geprobeerd om hun met een mondelinge cursus Nederlands te leren. Dat gebeur de 's avonds en er was veel verloop, want als een man kon overwerken, kwam hij niet, want ze zijn tenslotte hier gekomen om geld te verdienen". „Toen hebben we geprobeerd om de Nederlandse bazen Spaans bij te bren gen, maar we hadden een gering rende ment. Als een man na een dag hard werken moe thuis komt, heeft het nau welijks zin hem in de avond nog les te geven. En toen kwam de Stichting Bij zondere Cursussen en nu leren we de Spaanse werknemers dus weer Neder lands". ,Zij is een meisje" Zij is een muisje. „Neen, een muisje is zo'n klein beestje; meisje". Zij is een meisje. Precies". Steeds opnieuw repeteren, geduld en weer repeteren. Een vermoeiend werk, maar het loont. De stichting geeft ook cursussen Ne derlands voor gevorderden. Mevrouw Trap: „Er komt hier bijvoorbeeld eer Schots ingenieur werken. We hebbe ook. een tandarts uit Indonesië geha die eerst een spoedcursus moest volge voor ze aan een Nederlandse univers telt verder kon studeren. Of een Enge meisje, dat hier naar de middelbai school gaat; die moest ook in versnel tempo eerst Nederlands leren". En dan zegt de heer G. J. Cieraad, Boele's personeelschef: „We hebben hier nu zo'n dikke honderd en vijftig Spanjaarden. Een groep heeft zich al blijvend gevestigd, kreeg een woning en liet het gezin overkomen. Spanjaar den acclimatiseren goed. werken goed en zijn soms al geschoold als ze hier komen. En wat die cursus betreft: ze krijgen aan het einde ook een diploma, als ze slagen natuurlijk". In Alblasserdam vertelt ons de heer M. B. Heijting, directeur van de Stich ting Bijzondere Cursussen, die met ruim dertig docenten in het hele land werkt: „Er worden cursussen gegeven in Hengelo en in Den Helder, in Den Haag en in België, bij de Rijkswater staat, bij de gemeenten, bij de marine. Wij geven een pak naar maat". Vijf jaar geleden is men (officieel) begonnen, als stichting, zonder winstge vend oogmerk dus. „Probeer iedereen zoveel mogelijk in zijn werk tegemoet te komen. Maak een cursus nooit te lang, maar gericht, want er is toch al zoveel waar de mensen met hun her sens mee bezig zijn". Ziedaar twee van de uitgangspunten van de heer Heijting, koopvaardijofficier van huis- uit een eertijds directeur van enkele technische scholen. Er is een cursus voor autodealers over elektronische inspuiting van ben zinemotoren. Maar ook een cursus meet- en regeltechniek. Een cursus ang duurde het, eer men werke- lijk het bos met houtsoorten uit l S de vreemde ging verrijken; vooral S Fransen en Britten keken hiertoe rond in d overzeese bezittingen, maar ook Duitse vorsten begonnen zich te interesseren. Ao 1740 was de Amerikaanse eik met zijn schit- Z terende herfstkleuren geïntrodu- ceerd en andere exoten volgen vooral Amerika bleek veel te kun- nen leveren. Noemen wij slechts de Canadese populier (1795) en de araucaria, de eigenaardig geschub- ie tafelden uit Chili, gezocht voor S grote gazons. Tn 1725 werd in Sile- Z zië de eerste bruine beuk ontdekt. 5 Na de Franse revolutie (1826) bracht David Dauglas na vele ge- vaarvolle reizen de door Menziës ontdekte dauglasden naar Schot- land, van waar hij zijn weg naar S Nederland vond. Een kwart eeuw later ging Japan als nieuw gebied j voor de dendrologen open o.a. met veel houtsoorten voor parken en J tuinen (Japanse lork. thuya's, l cryptomeria e.v.a.). Onze eigen re- gering liet in 1825 Amerikaanse eikels uit hun stamland komen en S verspreidde ze gratis onder de lief- S hebbers. De douglasden werd ter onzent omtrent 1835 ingvoerd en Z dertig jaar later began Staring 5 met de bebossing der duinen door de Oostenrijkse en Corsicaanse den, maar omtrent 1871 zag Thorbecke S er gen heil meer in. Het Staats- bosbeheer zette in 1900 het werk voort. Een belangrijke zij het niet door leke eigenaar of beheer- der gelijkelijk gewaardeerde rol spelen tegenwoordig exoten als j Amerikaanse eik, id. vogelkers, S douglas en Japanse larlx in onze bossen. Andere zijn nog de Nord- S maanspar en de witspar, om er S slechts enkele te noemen. Zowel de l bosbouwer als de ufin-, park- en landschapsarchitect hebben allang S ruime keus in de honderden vader- S landse en exotische houtsoorten. De Duitse tieners zijn er destijds mee begonnen. Met „parties", die originele feestavondjes met omwikkelde sche merlampjes, zwijmelmuziek, kussens op de grond en ander onschuldig vermaak. De oudere generatie is dit voorbeeld ijlings gevolgd. In plaats van hun tra ditionele bieravondjes en stijve fuifjes geven de middelbare leeftijden nu ook „parties". Ze doen dat niet zozeer om de feestvreugde als wel om anderen (en zichzelf) wijs te maken dat ze toch waarachtig van deze tijd zijn. De parties worden daardoor tot een soort dwanghandeling. Het party-wezen heeft een geweldige vlucht genomen bij onze oosterburen, en de industrie die produceert voor de party-markt doet opperbeste zaken. Parties behoren plaats te vinden in de kelder, die daarvoor als „partykel der" dient te worden ingericht. Deze ontwikkeling is niet alleen te danken aan de romantiek van het onderaardse, maar vooral aan het inzicht van moe der de vrouw dat zo haar goeie boeltje op de woonverdieping tenminste ge spaard blijft voor de feestvreugde. Menige Westduitse huisvader zwoegt daarom in zijn kelder tot ook het laat ste stukje verwarmingsbuis is verdwe nen achter een dekor van visnetten, rietmatten, krom sa bels en stormlan taarns. Behalve al deze spullen levert de party-industrie om maar iets te noe men: hulsbars, vaatjes bier met tap kraan, ingeblikte muziek, weggooiser- viezen van karton en party-sigaretten in dezelfde kleur als de jurkjes van de dames. Voor schuchtere gastheren is er een grammofoonplaat met een oer geest i ge welkomsttoespraak. Een heel nieuwe branche zijn par ty-kleren voor heren: meestal goud kleurige achildknapenpakjes met. veel halskettingen, waarin je eruiit ziet als Hamlet op weg naar de kermis. Naast de kelder komt ook steeds meer de tuin in zwang, voor „garden- parties". Men kan daarbij de struiken en bloemen naar verkiezing belichten met speciale schijnknipperlichtjes, flambouwen of waxinepitjes. Midden op het gazon staat natuurlijk de grill of het braadspit geheimzinnig te gloeien in het avondduister. Een party geven is een heel werk. Mensen met weinig fut en veel geld kunnen hun feest telefonisch bestellen bij een partybureau. Zulk een onderne ming komt visnetten ophangen, nodigt je gasten uit en verzorgt verder alles, tot en met het laatste aspirientje. Het enige dat niet wordt meegele verd, is juist het belangrijkste: de dolle stemming. Enkele theoretici hebben zich het hoofd gebroken over de vraag: Hoe maak ik een party tot een succes? Een late erkenning brachten de par ties voor ouwe Wilhelm (75) uit het Sauerland. Hij is een van de laatste houtskoolbranders die nog over zijn in Duitsland. Jarenlang stond de schilderachtige grijsaard in het bos naast zijn somber rokende houtberg, met als voornaamste bron van inkomsten zich te laten be zichtigen door kinderen-op-school-reis- je en eenzame wandelaars. Nu vechten de klanten om zijn houts kool, want alleen boven echte houtskool kun je het heerlijkst vlees roosteren op je tuinfeest. Hij is opeens een gevierd man geworden, oude Wilhelm, die in zestig, jaar houtskool branden nooit tijd voor parties heeft gehad. pneumatiek en hydrauliek. Een cursus elektronika. „Ander voorbeeld", zegt de heer Heijtink. „Er moeten Nederlanders naar Engeland om daar duikers te leg gen. Vakmensen, maar ze spreken geen Engels. Die krijgen dan hier. van me vrouw Trap, eerst een cursus". En de buitenlanders in ons land? „We beginnen primair om de man in Nederland te introduceren, zodat hijzelf een paar sokken kan kopen en op het stadhuis iets informeren. Daarna pas komt de techniek". Met achthonderd bedrijven staat de Stichting in Alblasserdam in contact. Vanaf „Joelie sein twee meis" tot in het Engels: „Hoe zet ik dip borg vast". Vanaf een cursus kraanbedrijven tot en met een cursus over de bediening van de apparatuur die rookontwikkeling moet voorkomen. Een Stichting. Geen winst. ADVERTENTIE B0UDEN PRINSJESDAG PENNING ter gelegenheid van prinsjesdag 1970 slaat Oranje Munt Den Heeg •en originele 21.6 karaats gedegen gouden penning, met 2 echte robijntjes. 2 echte briljantjes en 2 echte saffiertje*, gexet in de kleuren van de Nederlandse vfag. De voorzijde toont de 6 vorstenkin deren. U ziet in volgorde van links naar recht» de prinsje» Willem Alexan der, (midden boven) Johan Friso, Conatantijn, Carlos, Bernhard, Mau- rits. De achterzijde toont het Binnenhof, sedert eeuwen het «ymbool van democratie voor ona volk en ven on» vorstenhuis. Alle penningen zijn genummerd, gezet met 6 echte edelsteentjes en voorzien van een garantie- en een verzeke- nngabewijs. A. 1000 exemplaren 7 gr 0 22,8 mm è'124.- B 500 exemplaren 12J gr 0 28 mm '176.- C. 100 exemplaren 30 gr 0 38 mm i '375.- D. 50 exemplaren 00 gr 0 38 mm '675,- Prijzen INCLUSIEF B.T.W. Ta bestallen bij banken, juweliers en rechtstreeks bij ona nieuws hoofd kantoor ORANJE MUNT DEN HAAG Lange Poten 5A - Tel. 070 - 64.89 24 Een gouden penning, een waarde vol en historisch bezit. Dp ministers dr. M. A. M. KJompé van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk en drs. J. A. Bak ker van Verkeer en Waterstaat zijn maandagavond door vertegenwoor digers van de raad van beheer van de NOS en van besturen van diverse omroeporganisaties geïnformeerd over de wensen om tot uitbreiding van de radiozendtijd te komen, met name 's morgens voor zeven uur en 's avonds na middernacht, waaron der ook begrepen de uitbreiding van de zendtijd door Hilversum III. die maar tot zes uur 's avonds in de ether is. De minister zullen nader onder zoeken welke technische en finan ciële consequenties aan uitbreiding van de zendtijd zijn verbonden. De omroeporganisaties zullen voor de financiële gevolgen ervan nog nade re informaties verstrekken. Aldus hebben na afloop van het gesprek op het departement van Verkeer en Waterstaat te Den Haag de beide ministers meegedeeld aan een ANP-verslaggever. Minister Kompé ging desgevraagd nog in de wens dat Radio Veronica maar gelegaliseerd zou moeten wor den. De wens was geuit door een functionaris van de NCRV. De voor zitter van de NCRV had, naar mi nister Kompé meedeelde, gezegd dat de uitlating verkeerd was begrepen: ze was bedoeld als een ludieke op merking. Aan de ratificatie van de Conven tie van Straatsburg (voor het tegen gaan van piratenzenders) wordt, al dus minister Bakker, nog gewerkt op interpartementaal niveau. Hij lichtte toe, dat van diverse kanten wel dru kis en wordt uitgeoefend, ook door regeringen van andere Eu ropese landen, om tot ratificatie van de conventie te komen. Hij ontkende niet, dat er wat vlugger aan gewerkt kan worden, maar wees er op, dat het een ingewikkelde kwestie is, waar behalve zijn ministerie ook dat van minister Klompé en de ministe ries van Buitenlandse Zaken en Jus titie mee van doen hebben. In het Gelders programma van de RONO wordt vanavond de vierde af levering van de serie „Gelders per spectief" uitgezonden. Deze keer wordt het werk van de provinciale Jeugdraad behandeld. De samenstel- en van dit klankbeeld is Wil de Jong. In hetzelfde programma wordt ?en reportage uitgezonden van het fruitcorso in Tiel. Martien Haff- mans schenkt aandacht aan het na tuurleven op de Veluwe, deze keer san de bronsttijd bij de herten. 15 sept. '70 A. B. WIGMAN 6978 Enige dagen later bracht de president van de Verenigde Bank Trust een bezoek aan de Rommeldam se Bank. Hij wilde eens kijken hoe dit nieuwe gebouw, dat geheel was aangepast aan de eisen van het moderne kapitaal wezen, zich hield. „Voortreffelijk", zei de directeur, die hem ontving. „Ruimte, licht en op tempe ratuur gebrachte lucht. Eerste klas meu belen, van comica-hars, met pijk-bekle- ding. Wat kunnen we meer verlangen? En dan de computer..." „Het tocht hier anderg lelijk", merkte de president op. „Het venster verzakt een beetje", ver klaarde de directeur glimlachend. „Het is allemaal nog zo nieuw hè? Het moet zich zetten..." Op dat moment werd zijn hoge bezoe ker getroffen door een stukje kalk, dat van het plafond dwarrelde, en even heer ste er een gedrukt stilzwijgen. „Het moet zich zetten", herhaalde de president met een vreemd lichtje in de ogen. Hij klopte het witsel van zijn jas en hernam: „Tocht, hé? Zetten, hé? Ja, ja. Wel; er is een kans, dat de cement- aandelen zullen gaan zakken. Slijtage is goed; maar wanneer OBB succes heeft eaan we de vernieling in. De vernieling! We moeten er op voorbereid zijn, dat we op plastic-gebouwen moeten overschake len. Comica; zoals die kast bijvoor beeld..." Nog terwijl hij sprak klonk er een ge- knap in het aangeduide meubel .Het be gon voorover te hellen, en voordat de heren hadden kunnen ingrijpen zakte het voor hun voeten met doorgeknaagde po ten op de grond. Vanavond om tien uur gaan we via Nederland 1 met de KRO- televisie weer Naakt door de hel". Op de foto: Kaji (in het midden) vlucht met nog enkele soldaten door het vijandelijk gebied, nadat hun compagnie door de Russen verslas- gen is. NEDERLAND I 18.15 NOS: Samenvatting reportage opening Staten-Generaal door H.M. de Koningin. J8.45 Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 KRO: (K) Bruintje Beer, te kenfilm. 19.07 (K) Kinderzangfestival (herh. van 13 juni jl.). 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: Vanavond in Nieui* poort, parlementaire rubriek. 21.10 (K) Andy Williams, Show, amu sementsprogramma. 22.00 Naakt door de hel, Japanse te levisiefeuilleton (9). 23.10-23.15 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 NOS: Den Haag Vandaag, par lementaire kroniek. 19.09 Kunstkroniek. 19.30 AVRO: (K) Modebode 70-71: muzikale impressies van de a.s. wintermode. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: (K) International op portunity knocks: internatio nale talentenjacht. 21.00 Peyton Place, feuilleton. 21.50 AVRO's Televizier-Magazine. In het KRO-televisieprogramma van vanavond kan men via Neder land 1 tussen 19.07 en 19.55 uur een herhaling zien van de finale KRO Kinderzangfestival 1970. Op zaterdag 13 juni werd die gehouden. Winnaar werd voor de derde maal in successie De Bernadette- school te 's Hertogenbosch, verte genwoordigd door de zesde klas. zanglerares van deze school was juf frouw A. Coone, die met gerecht vaardigde trots de zilveren stemvork in ontvangst kon nemen. De win nende klas kreeg daarenboven een reis naar België aangeboden, inclu sief een optreden voor de BRT- radio, alsmede een geldprijs van zeshonderd gulden. Geen wonder dat voor zulke bege renswaardige prijzen heel wat scho len in den lande zich inzetten. Dat zijn er nu zo'n vijfhonderd. Toen tien jaar geleden Wim Quint het eerste festival van start deed gaan, heeft hij zich niet gerealiseerd tot welk een onderneming dit simpele initiatief zou uitgroeien. Niet alleen 22.40-22.45 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I Regionaal programma: NDR: 18.00 Vragen van kijkers. 18.30 (K) Actua liteiten. 18.45 (KI Zandmannetje. 18.55 Nordschau-MBgazin. 19.26 (K) Der Mann, den es nicht gibt, tv- serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.00 (K) Sebastian, tv-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.25 (K) Die Kara wane). 20.00 (K) Jour naal en weeroverzicht. 20.15 (K) Ein Platz für Tiere, documentaire. 21.00 (K) Der ewige Gatte, tv-film. 22.35 (K) Journaal, commentaar en weero verzicht. 22.55 (K) Reportage. 23.40 iK) Journaal. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. i8.40 Amusementsprogramma. 19.10 K) Bezaubernde Jeannie, tv-serie. 19.45 (K) Heute, met nieuws, actuali- teitn en weerbericht. 20.15 (K) Docu mentaire. Aansluitend: Nieuws. 21.00 (K) Invasion von der Wega: Die Helfer, tv-film. 21.50 Informaties en meningen uit het culturele leven. 22.35 (K) Nieuws en weerbericht. NEDERLAND I 10 45-12.00 NOS/NOT: Schooltelevi sie. 17.00-17.35 VARA: Kinderprogram ma. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Filmreportage. 1.15 Die Umschau. 12.25 Amuse mentsprogramma. 12.50 Internatio naal persoverzicht. 13.00-13.30 Jour naal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 16.50 Der Ball Kadalupp, beeldverhaal. 17.10 (K) Mode-actua liteiten. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 16.25 Documentaire. 17.10 Voor de kleuters. 17.30 (K) Nieuws en weer bericht. 17.35 (K) Voor de oudere kijkers. Aansluitend: liefdadigheids- oproep. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Stereo: Dag Woensdag!: muziek en informatie (7.33-7.38 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze clag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actua liteiten. 8.22 Stereo: Dag Woensdag! (vervolg). (8.35 Van alle markten thuis, praatje voor de vrouw; 9.05 Stereo: Uit eigen huis: studio-opna men). 9.35 Waterstanden. 9.40 Neder landse Schoolradio. 10.00 Plaatjes voor de pep (gr). 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Nieuws. 11.03 Op de kof- lie: programma voor de vrouw. 12.00 Stereo: Strijkorkest: lichte muziek. 12.25 Wereld Muziekconcours te Kerkrade: Carabiniere di Roma (opn). 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Stereo: Pianorecital: klassieke mu ziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Lichte grammofoonmuziek. 14.25 Een kroon van negen karaat, hoorspel. 15.15 Way-out: teksten, muziek en dat er een omvangrijk® organisatie uit de grond moest worden ge stampt, omdat alle scholen dienden te worden getest in de voorronden, maar ook omdat de zangprestaties Dp de scholen met sprongen omhoog gingen. Er kwam een repertoirever nieuwing tot stand. Er werd niet meer in de wilde weg gezongen on der het mom van spontaniteit; nee, de beoefening van de zangkunst vverd serieus aangepakt, zo serieus dat een duidelijke kwaliteitsverbete ring het gevolg was. De jury, be staande uit Hans Peters, Paula van Alphen en broeder Laetantius had het er heel druk mee, maar kon zich oprecht verheugen in het steeds be tere niveau. De eigen keuze-liedjes van de scholen deden in het algemeen niet onder voor in de opdracht vervaar digde, verplichte festivalliedjes. Daarvan kan de kijker zich nog maals overtuigen, wanneer hij van avond de herhaling van de finale ziet. die door Wieteke van Dort en Willem Nijholt „a^n elkaar" wordt gezongen. andere geluiden van generzijds. 16.00 Nieuws. 16.03 Sociëteit Zestig minuten voor boven de zestig. NOS: 17.02 Onder de groene linde: oude liedjes. 17.20 Toerismo: toeristische informatie uit binnen- en buiten land. VARA: 17.40 Stereo: Radio koor: moderne liederen. 17.55 Mede delingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actua liteiten. 18.20 Uitzending van de Ka tholieke Volkspartij. 18.30 Stereo: Klink klaar, zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Buitenlands week overzicht. 19.45 Licht ensemble met angsolisten. 20.10 Stereo: Dansor- kest met solisten. 20.40 Tante Leen mag het zeggen. 21.20 Stereo: Metro- pole orkest en solisten. 22.00 Literai re herinneringen. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Strijkkwartet: moderne muziek. 23.10 Stereo: Pianorecital: moderne muziek. 23.30 Stereo: Strijkkwartet: moderne muziek. 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Als dat zou kunnen: verzoekplatenprogramma. '8.30-8.32 Nieuws; 9.00-9.10 Gymnas tiek voor de huisvrouw;. 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Stereo: Geschikt- voor u!: moderne muziek (opn). 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Actualiteiten. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevarieerd programma. (12 22 Wij van het land; 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar...). NCRV: 14.10 Stereo: Moderne muziek (gr). 15.00 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.03 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Twien-Popradio voor t(w)ieners. 17.50 Overheidsvoorlichting: Terza ke- informatie in kort bestek. 18.00 Stereo: Strictly Country Style: country and western rubriek. 18.30 Nieuws. 18.41 Hier en Nu: actualitei ten. NOS: 19.00 Openbaar Kunstbe zit. 19.10 Orde van Vrijmetselaren: lezing. 19.20 De H. Kerk van Cle mens XVeen teken van tegen spraak, klankbeeld. 19.35 Lichte grammofoonmuziek. 19.50 Program ma voor blinden en slechtzienden. 20.00 Lichte grammofoonmuziek. 20 25 Voetbalwedstrijd om de Euro pabeker voor landskampioenen: Feijenoord - Ut Arad, in Rotterdam. 22.15 Lichte grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws. 22.38 Stereo: Cosa Nos tra - ook uw zaak. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Zing, zing. zing Lichte vocale buziekjes. 10.00 Nieuws. 10.03 Mengelmuze: nieuw verschenen langspeelplaten, voorzien van kritisch commentaar. EO: 11.00 Nieuws. 11.03 Gospelsound: een programma boordevol muziek, speciaal voor jonge mensen. AVRO: 12 00 Nieuws. 12.03 Zet 'm op: een vrolijk platenprogramma (13.00 Nieuws; 13.03-13.06 Radiojournaal). !4.00 Nieuws. 14.03 Gimmick: een duidelijk herkenbaar platenpro- gramma. 15.00 Nieuws. 15.03 Ar beidsvitaminen: populair verzoek platenprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Lichte platen. (17.00 Nieuws; 17.02-17.05 Radiojournaal).

De Vallei | 1970 | | pagina 6