I I IP II illili III Overwinning basketbaldames DRAKA „Ut Arad heeft geen team met sterren, wel een homogene ploeg" Opstellingen Runners Up-cup Rijkspostspaarbank rente tot 7% Wielerzege Duchemin W8; TRAAG de „harde" matras met alle comfort van een „zachte" SPORT IN 'T KORT De bril van Van Daele bezongen Volleyballers in eindronde MET VERDEMGEA GOALTJESD1EF Vijlkampsters voor Uden WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1970 sport v.v.v. VV»V#V A Tijdens het Europese kampioenschap basketbal voor dames ontmoette het Nederlandse team Italië. Op de foto een spannend moment onder de Italiaanse basket. ROTTERDAM Tijdens de Europe se titelwedstrijden basketball voor da mes heeft Nederland in de Energiehal eindelijk weer eens een overwinning behaald. Tegen Italië liet de Oranje- aanval vooral na de baskctverwisseling voortreffelijk spel zieïi. Dit werd met een even ruime als verdiende overwin ning van 75-49 gehonoreerd. Deze winst heeft voor Nederland prettige consequenties. Vrijdag en za terdag mag het nu ten minste in Oost europees gezelschap duelleren in de groep, die de vijfde plaats bij dit kam pioenschap tot inzet heeft. De eerste helft werd door Nederland reeds met een voorsprong van 3-25 af gesloten. Toen was er echter nog maar weinig te genieten geweest. Italië speelde pover en de trage aanval lever de de hechte zone van de Oranjeploeg weinig problemen op. Na de hervatting kwam er snel lijn in het aanvalspatroon van de Neder landse ploeg. Bij de herhaling werd Jetty Witte ADVERTENTIE VEL De eerste wedstrijd om de America Cup voor zeiljachten is gisteren gewon nen door de Amerikaanse boot Intrepid. In deze eerste race van een reeks van zeven versloeg hij de uitdager, het Au stralische jacht Gretel II, met 5 minu ten en 52 seconden voorsprong over het traject van 24,3 mijl. De gretel II passeerde de finishlijn met een protestvlag aan stuurboord. goed gelanceerd, terwijl Carla de Lief de zich uiterst bewegelijk door de stati sche verdediging van Italië drong. Vooral door Els de Groot en Jetty Wit te werd het tenslotte 75-49. Topscoor- ster bij de Nederlandse meisjes was Jetty Witte (5-14), terwijl ook Carla de Liefde (7-8) en Wil van Drooge (4-6) in de dubbele cijfers kwamen. Frankrijk legde door een overwin ning van 54-49 op Hongarije beslag op de tweede plaats. Groepswinnaar in Leeuwarden werd Bulgarije door ook Roemenië met 72-52 te kloppen. België bleef hier als enige land zonder winst. Oostenrijk versloeg de Belgische meisjes met 66-52. AANVOERDER PETESCU ZIET HET NOG NIET ZO SOMBER IN Met een marge van welgeteld zeven dagen rolt Feijenoord van het ene Europa Cup-seizoen in het andere. De emoties rond de strijd tegen Estudian- tes de la Plata, die de Rotterdammers de wereldbeker opleverde, zijn nog nauwelijks geluwd of het Roemeente UT Arad maakt vanavond in de Rot terdamse „Kuip" zijn opwachting. De Roemenen, vorig jaar in de eerste ronde door Legia Warschau uitgeschakeld in Arad werd met 3-2 en in Warschau met 8-0 verloren voelen er weinig voor om weer tegen Petescu, gehuwd en vader van een dochtertje van bijna twee jaar, noemt Feijenoord een bijzonder sterke forma tie. „Ik heb de twee wedstrijden tegen Celtic en Estudiantes op de televisie gezien. Tegen Celtic was het al een grote verrassing voor mij dat Feijen oord won. Celtic heeft toch een team met klassespelers maar de homogeniteit van het elftal van Feijenoord heeft daar in Milaan de doorslag gegeven". „Iedere speler voerde zijn taak voor treffelijk uit. Na die ontmoeting dacht ik ook wel dat de Rotterdamse club de wereldbeker zou kunnen veroveren. Dat ik het bij het rechte eind had, bleek vorige week. Ik wist dat Zuid amerikanen hard en niet altijd correct spelen. De wijze, waarop Feijenoord hiertegen optrad, was voortreffeEijk". Petescu, de centrale figuur in de ver- Johnny Hoes heeft in de bril van de Feyenoorder Joop van Daele die tijdens de wedstrijd tegen Es tudiantes door een van de Argen tijnse spelers kapot werd getrapt, een dankbaar onderwerp voor een liedje gevonden. Voor de liefhebbers het eerste couplet en het refrein: Van Daele heeft een dienstbril, die heeft ie al zolang. En kijkt ie door z'n dienstbril, dan wordt de keeper bang, En ook de Argentijnen die raak ten in paniek Ze knepen 'm, ze grepem 'm en toen zong het publiek Refrein Waar is de bril van Van Daele? We gaan 'm halen, We gaan 'm halen! De Argentijnen moeten 'm beta len! Waar is de bril van Van Daele? SOFIA Het Nederlandse heren volleybalteam heeft zich in Sofia ge- plaats voor de eindronden van het we reldkampioenschap volleybal, dat zon dag in de Bulgaarse hoofdstad begint. Nederland won de wedstrijd uit het kwalificatie-toernooi tegen Albanië, met 32. De setstanden waren: 1614, 15—9, 9—15, 10—15 en 15—13. Het was de zwaarste wedstrijd die de Nederlandse heren tot nu toe in Bulga rije gespeeld hebben. Na winst in de eerste twee sets werd het gelijk. In de laatste set werkte Nederland een 3O-achterstand weg, kwam gelijk en liepe uit tot 129. Daarna kwamen de Albanezen terug tot 1212. Het werd zelfs 12—13, waarna Nederland toch nog won. De wedstrijd vergde twee en een half uur. Omdat Nedeland nu drie wedstrijden heeft gewonnen is het ze ker van een plaats in het eindtoernooi. De itslagen van de andere wedstijden van het kwalificatie-toernooi waren: Finland - Griekenland 30; West- Duitsland - Turkije 30. A Tweevoudig zwaargeivicht kam pioen Floyd Patterson stond gis teravond voor het eerst sinds twee jaar weer tussen de touwen. In een wedstrijd vastgesteld op tien ronden won hij door knock out van Charlie Devil" Green, toen de laatste ronde nog 63 seconden moest duren. Scheids rechter Tony Perez greep in toen Green, na een slip van beide boksers, ontweek in de „Garden". een forse nederlaag aan te lopen. Dat blijkt duidelijk uit de opstel ling. Nicolae Dumitrescu, de trainer van UT Arad, heeft, ondanks het feit dat hij blijmoedig loopt te verkondi gen dat zijn team niet zal gaan verde digen, veranderingen in zijn ploeg aan gebracht die er duidelijk op wijzen, dat de verdediging versterkt is. Axente, die gewoonlijk op het mid denveld speelt, is als rechtsbuiten op gesteld voor Schiopul. Hij zal waar schijnlijk de beide spitsspelers Dumi trescu en Dembrowski moeten lance ren. De plaats van Axente op het mid denveld wordt ingenomen door Cali- nin, een uitgesproken verdediger. Aanvoerder Mircea Petescu. op deze pagina aan het woord, ziet het niet somber in. Van verdedigen wil hij evenmin iets horen. ROTTERDAM Chemisch ingenieur Mircea Petescu (28), aanvoerder van de Roemeense kampioensploeg UT Arad (in eigen land beter bekend onder de naam UTA) ziet het voor vanavond allemaal nog niet zo somber in. „Wy hebben geen team met sterren, wel een homogene ploeg. Daarin ligt onze grote kracht". dediging van UT Arad, speelde zes in terlands voor het Roemeense national elftal. In zijn laatste wedstrijd tegen Engeland werd hij geblesseerd, daarna kwam hij niet meer voor uitverkiezing in aanmerking. Dat UT Arad voor de tweede maal in successie kampioen van Roemenië werd, bevreemdt Petescu in het geheel niet. „In Boekarest zitten Rapid en Dyna mo. Beide ploegen hebben een flink aantal internationals, maar daarmee heb je nog geen homogeen team. Dat hebben wij in Arad wel. Dat heeft ook tot deze successen gevoerd". Het heeft anders maar weinig ge scheeld of UT Arad had zonder Petescu moeten uitkomen. De Roemeen kreeg deze zomer een tweejarig contract aan geboden van FC Luik in België. „De zaak was bijna rond. Toen Arad kampioen werd, besloot ik echter niet weg te gaan. Ik zou echter best eens een paar jaar in België of Nederland willen spelen. De Roemeense Voetbal bond geeft bepaalde spelers daarvoor toestemming. Meestal moet je 29 jaar zijn, maar er zijn ook jongere spelers al naar het buitenland vertrokken. Zij krijgen indien zij grote verdiensten voor het Roemeense voetbal hebben ge had, toestemming om eerder te vertrek ken". Petescu, chemisch ingenieur bij een textielfabriek in Arad hij kan na een verblijf in het buitenland weer in dienst treden kan zijn werkzaamhe den goed combineren met de voetbal sport. „Wij zullen er vanavond een specta culaire wedstrijd van proberen te ma ken. We zullen niet alleen verdedigen. We zijn tweemaal kampioen van Roe menië geworden. Dacht u, dat wij dat bereikt hadden met alleen maar verde digen. Beslist niet". Een prognose? „Die is moeilijk te maken. Vergeet niet dat voetbal nog altijd een spel van verrassingen is. Wij hebben een paar goede aanvallers. Neem Dembrowski. Die scoorde vijftien maal in vijftien wedstrijden Hij heeft een bijzonder ge voel voor een scoringskans". De stevige zwartharige Dembrowski lacht als hij zijn naam hoort noemen. De topscorer van UT Arad die zijn voetballoopbaan in het militaire team Tirgu-Mures begon speelde tot voor een half jaar nog in de tweede divi sie-club Vagon Arad. „Ik scoorde toen zo'n dertien of veertien doelpunten. Daarna ben ik naar Ut Arad gegaan". „Of het vanavond zal lukken? Ik weet het niet. Wel weet ik dat Feijen oord een sterke en stevige verdediging heeft". DEN HAAG Voor de drielanden- wedstrijd Nederland - Frankrijk - West- Duitsland vijfkamp, die zaterdag en zondag te Uden wordt gehouden, zijn de Franse en Westduitse atletiekploeg als volgt samengesteld: West-Duitsland: Karen Mack, Elke Hindemith, Ursula Leuschner, Birgit Martin en Erika Weinstein. Frankrijk: Odette Ducas, Christine Debourse, Monique Bategny, Florence Picault en Saint-Jours Cavigal. A De spelers van het Roemeense Ut Arad hebben gisteravond op een van de bijvelden van het Feijenoordstadion de spieren losgemaakt. Hier toont doelman Gornea een staaltje van zijn kunnen. ROTTERDAM De vermoedelijke opstellingen van Feijenoord en UT Arad lul den: FEIJENOORD Romeijn Treytel Lastroms Israel Van Hanegem Kindvall Scheidsrechter Gaspar Pintado (Spanje) Van Dwivenboda Jansen Moultyn Brosowski PETESCU lang niet kansloos Dumitrescu Dembrowski Calinin Petescu Pojoni Lereter Gernea Axente Domide Birau UT ARAD TRNAVA Spartak Trnava. dat twee jaar geleden door Ajax in de strijd om de Europa Cup 1 werd uitge schakeld heeft dinsdag in Trnava voor de eerste ronde van Runners-up-cup met 20 gewonnen van Olympique Marseille. De ruststand was 10. De doelpunten werden gescoord door Do- bias (31) en Masrna (48). In Hamburg won HSV met 71 van La Gantoise (Belg.) Bij de rust stonden de Duitsers reeds- met 30 voor. De eerste wedstrijd had HSV al met 10 gewonnen. Gert Doeffel maakte vier doelpunten voor HSV. Er waren 5000 toeschouwers. In Keulen versloeg 1 FC Köln het Franse Sedan met 51. Bij de rust leidde de Keulse ploeg met 20. De ontmoeting werd bijgewoond door 9000 toeschouwers. Lausanne Sport verloor op eigen terrein met 02 van Victoria Setubal. Beide doelpunten vielen na dehervat- tlng. Voor 10.000 toeschouwers verloor het Noorse Sarpsborg op eigen terrein met 01 van Leeds United. Het enige doelpunt werd in de 77ste minuut ge maakt door Peter Lorimer. Verdere uitslagen: Liverpool (Eng) - Perencvaros (Honig.) 10; Dundee (Schotl.) - Grasshoopers (Zwits.) 32; Colomraine - Kilmarnock 11. De 39-jarige Hongaar Tibor Pesza is dinsdagavond in het sportpaleis van Ankara wereldkampioen schermen op sabel geworden. Het zilver ging naar de Rus Mark Ra- kita en de bronzen medaille was voor zijn landgenoot Vladimir Naslimov. THIERS De Fransman Duchemin heeft dinsdag de etappewedstrijd Pa rijs-Vierzon-Thiers voor amateurs ge wonnen, voor zijn landgenoot Palka. Mathijs de Koning (Ned.) eindigde als vierde. De vijfde en laatste etappe, een rit over 211 kilometer van Chateau Chinon naar Thiers leverde een overwinning op voor de Fransman Hezard. Hij reed de'afstand in 5 uur 42 minuten en 50 seconden. Uitslag: 1. Hezard (Fr.) 211 km in 5.42.50; 2. BaJduzzi (It.) 5.43.06; 3. Beloli (It.) 5.43.14; 4. De Koning (NEd.) z.t; 5. Palka (Fr.) 5.43.18; 6. Duchemin (Fr.) z.t. Eindklassement: 1. Duchemin 20.35.57; 2. Palka 20.36.24 3. Balduzzi 20.36.55; 4. De Konmg 20.37.21; 5. Le Chatellier (Fr.) 20.37.50; 7. Den Hartog (Ned.) 20.38.15; 14. Schur (Ned.) 20.49.42. ADVERTENTIE Er zijn 2300 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen geiden aparte openingstijden.

De Vallei | 1970 | | pagina 13