Hoe krijgt men een aanvullende huursubsidie? Enka Ede gaat zelf zuiveren Stank van Zijdewetering duurt zeker nog een jaar Industrie draagt geld aan voor eigen installatie Noteer in uw agenda i een concert Kapotte ruiten na Lampegiet Doorkijk zwembad dierenpark „Je zou bijna ij liekel aan de zomer krijgen" Schakers weer gestart Ruim drie mille voor K.W.F. Excursie en lezing Dame gaat vacante zetel P.v.d.A. bezetten Lampionoptocht in Eist Licht gewonden bij aanrijding Deelnemertjes optocht Lampe giet in de prijzen BURGERLIJKE STAND WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1970 De vervuilde Zijdewetering die om wonenden üftw-nendaals vlagen flinke stank besas-gt, hier gefotografeerd bij het kruispunt Kade-Griftweg, ten oos ten ven De Klomp. VEENENDAAL Milieuhygië ne is voor de heer H. G. Methorst nog een ver verwijderd ideaal. Hij zit als het ware met zijn neus Bo venop de Zijdeweteringwaar deze de Nieuweweg kruist in de richting Roode Han. Vijf jaar geleden werd er op zijn initiatief een handtekening actie on dernomen, waarin de onhoudbare situatie ter kennis werd gebracht van een aantal instanties en over heidslichamen. ,,We hebben ons hiermee toen gericht tot de ge meente Ede, de AKU, de provin ciale gezondheidsdienst en Water staat. Er zijn toen naar aanleiding van onze handtekening actie w,el eens wal mensen komen praten, maar iedereen schoof de verant woordelijkheid op een ander af". De heer Methorst weet met zijn gezin als geen ander wat het leven in een voortdurende stank voor on gemakken met zich meebrengt. „Bij warm en windstil weer is het hier niet om te harden. Dan stijgt er een stinkende nevel op en houdt dan de ramen en deuren maar dicht". De stank uit de Zijdewetering tast ook het schïlderswerk van zijn huis aan. „U zult het niet geloven maar drie dagen nadat ik vorig jaar het houtwerk van mijn huis had geschilderd leek het wel alsof ik het met carboleum bewerkt had. In werkelijkheid had ik ge broken wit gebruikt De laatste berichten die de heer H. G. METHORST raecaliën Methorst over de stinksloot ge hoord heeft zijn de mededelingen van Waterstaat-mensen, die on langs metingen verrichtten en ver telden dat de watergang zal wor den uitgediept en verbreed. Grootste boosdoeners zijn naar z'n mening cle faecaliën van de ge meente Ede. ,,Ze hebben daar vloeivelden die bij lan'ge na niet meer berekend zijn op het inwo nertal van de gemeente. Het wordt hoog tijd dat er een nieuwe riool waterzuiveringsinstallatie wordt gebouwd". De heer Methorst is er vast van overtuigd dat wanneer het afval water van Ede zal zijn gezuiverd, de stank sterk zal afnemen. ,,Nu vinden er scheikundige omzettin gen plaats waar het afvalwater van Ede en het AKU-water samen komen en dat geeft de stank". Voorlopig is hij blij dat Ede met de bouw van een zuiveringsinstal latie bezig is. „Het lijkt wel of de stank ieder jaar erger wordt en op die manier zou je bijna een hekel aan de zomer gaan krijgen". (Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL Nog zeker een jaar zullen de bewoners van Veenendaals noordelijkste regionen genoegen moeten nemen met de penetrante stank die afkomstig is van de Zijdewetering. Het afwateringskanaal nadert Veenendaal vanuit Ede, en vervoert onder andere afvalstoffen van de daar gevestigde En- ka-fabrieken. Verbetering van de situatie kan niet worden verwacht van de rioolwaterzuiveringsinstallatie die Veenendaal bij de Slaperdijk aan het bou wen is, noch van die waaraan in Ede momenteel voor miljoenen wordt gewerkt. Ede is een gemeente die, volgens uit latingen van de plaatselijke voorlich tingsambtenaar, een naam heeft te ver liezen op het gebied van de rioolwater zuivering. De diverse dorpskernen be schikken over een eigen installatie. Het project waaraan op het ogenblik voor het dorp Ede zelf wordt gebouwd, maakt echter geen eind aan de al lang slepende stankkwestie van de Zijdewe tering. Een woordvoerder van de Enka- fabrieken verklaarde gisteren dat diep gaande onderhandelingen met het ge meentebestuur, en herhaalde studies van het onderwerp, hebben uitgewezen dat Enka een speciaal zuiveringsprocé dé nodig heeft om haar afvalwater van ongerechtigheden te ontdoen. De gang bare typen van installaties zouden niet aan die speciale eisen kunnen voldoen. Eind vorig jaar draaide bij Enka een proefinstallatie, De fabriek maakte toen een definitieve keuze: zij gaat zelf zui veren. Wanneer dat voor elkaar is blijft een vraag. Op het ogenblik is men, al dus de woordvoerder, bezig om proefin stallaties. aan te dragen. Het wordt een project dat een paar miljoen gulden vergt. Het is de bedoeling volgend jaar met de bouw te beginnen. Zink en organische afvalstoffen vor- VEENENDAAL De Veenendaalse schaakvereniging is weer begonnen met de competitie. De uitslagen van de eer ste ronde zijn: L. Vrijken-J. W. Boelens 1-0; M. de Kleuver-E. Zinkhaan 1-0; L. H. Mon- nee-H. Heikanip afgebr.; G. R Kets- G. v. Veen 0-1; C. Beijer-A. Jonker 1-0; C. Baars-J. de Gooijer 1-0; C. A. de Gooijer-J. Hagen afgebr.; J. Giri-J, C. v. Wettem 1-0; H. v.d. Bovenkamp-M. P. v. Wettem y2-V2. Maandag 21 september wordt de 2e ronde gespeeld. Nieuwe deelnemers zijn nog van harte welkom in de Ritmees terkantine. SCHERPENZEEL De collecte voor het Koningin Wilhelminafonds in Scher- penzeel heeft opgebracht een bedrag van f 3177,-. ELST De Cultuur-Natuurhistori sche Vereniging Zuid-Oost Utrecht start het winterseizoen met een excursie nar de Heidetuin in Driebergen op za terdag 19 september. De heer W. Haalboom jr., beheerder, zal tijdens de rondleiding in de kweke rij en daarna in de heidetuin een uit eenzetting geven over de vele soorten heide etc. Voor leden en geïnteresseerden, die niet in de gelegenheid zijn aan deze excursie deel te nemen, wordt op dins dagavond 29 september een lezing met dia's gegeven in het wijkgebouw aan de Veenendaalseweg 16 te Eist. De heer W. Haalboom Sr. is uitgenodigd deze lezing te verzorgen. Op dezelfde avond zal, na de pauze mej. L. Jasperse (een bekend bijen houdster), eveneens aan de hand van dia's aansluitend een causerie houden over de imkerij. Zij zal vooral de min der bekende facetten van dit aparte vak gaan toelichten. men de voornaamste verontreiniging van de sloot. Volgens de Enka-woord- voerder zijn die echter niet alleen aan sprakelijk voor de stank. Slechts de combinatie met het „slechte Edese ge meentewater" veroorzaakt de onaange name geur, die een aantal gezinnen aan de Stationsstraat bij De Klomp en het SCHERPENZEEL In de vacature in de gemeenteraad door het bedanken van de heer P. de Jonge is in eerste instantie benoemd de heer Leerdam. Deze heeft voor de benoeming bedankt. Thans is door het stembureau benoemd mevrouw W. M. de Ouden-Romijn. Zij is 46 jaar en gehuwd. Mevrouw De Ouden is nog niet erg in Scherpen- zeel ingeburgerd maar ze hoopt door haar werk als raadslid spoedig beter te leren kennen. verlengstuk van de Nieuweweg richting spoorwegovergang, dwingt de ramen zoveel mogelijk gesloten te houden. Vooral de laatste paar maanden is de stank volgens omwonenden extra op vallend geweest. De oorzaak daarvan is onbekend. De Zijdewetering is een afwaterings kanaal dat onder de naam Kwakers- wijk vanuit Ede komt. Even ten noord westen van Veenendaal buigt het naar het zuiden af en heet dan Fosse Wete ring. Onder die naam bereikt het de Roode Haan. Het water passeert dus Veenendaalse nieuwe zuiveringsinstal latie aan de noordzijde en belandt uit eindelijk via de Eem in het Eemmeer. ELST Zaterdagavond 19 september wordt er weer een lampionoptocht ge houden in Eist, die jaarlijks wordt georganiseerd «oor de contactgroep van Winkeliers. Ieder kind tot 12 jaar kan aan deze optocht deelnemen. De deelnemertjes die iets willen uit beelden, in groepsverband of indivi dueel, dienen hiertoe even een nummer te halen bij de heer Bosch drogist, Rijks straatweg 79. Zij moeten op het num mer aangeven, hoe zij verkleed gaan of wat ze gaan uitbeelden. De opstelling is 's avonds om 7 uur bij de muziektent aan de Beatrixstraat, waar door de jury de prijswinnaars worden aangewezen. Vervolgens ver trekt de optocht om half acht, begeleid door het Amerongense muziekkorps Ons Genoegen, voor een rondgang door het dorp. De route is als volgt: Beatrixstraat, Woudweg, Rijksstraat weg, Schoolweg, Verbindingsweg, Drift- weg, Woudweg, Beatrixstraatweg, mu ziektent. Onmiddellijk hierna vindt de prijsuit reiking plaats. Daarnaast krijgt ieder deelnemertje een traktatie. VEENENDAAL Bouwen is zo duur geworden, dat velen de kostprijshuur van de nieuwste woningen niet uit hun inkomsten kunnen betalen. Daarom neemt de overheid een deel van die kostprijshuur voor haar rekening. Zij doet dat door het verlenen van woningbouwsubsidies aan woningbouwverenigingen, gemeenten en particuliere exploitanten. Die woningbouwsubsidies komen de huurders geheel ten goede, want zij werken huurverlagend. Vermindering Toch te hoog Ondank dit huurverlagende subsidie zijn de huren van de nieuwste wonin gen voor sommige huurders toch nog te hoog in verhouding tot hun inkomen. Om deze huurders nog wat extra steun te geven is het aanvullende huursubsi die ingevoerd. Het wordt in de vorm van een financiële rijksbijdrage ver strekt aan degenen, die daarvoor in aanmerking komen. Dit aanvullende huursubsidie wordt dus niet verstrekt via de huurprijs van de woning, maar rechtstreeks aan de huurder. De bijdrage kan alleen worden ver strekt aan huurders van gesubsidieerde woningen, waarvoor het rijkssubsidie na 31 maart 1960 is verleend. Of het een zogenaamde woningwetwoning is of een particuliere huurwoning is niet van belang. Bij de gemeenten is bekend welke complexen woningen onder de regeling vallen. Het inkomen De bijdrage wordt alleen verstrekt als het inkomen minder dan f 15.000 per jaar bedraagt. Als het gezin kinderen heeft, wordt op het belastbaar inkomen nog een aftrek toegepast. Voor de toepassing van de regeling wordt gemakshalve aangehouden het inkomen over het afgelopen jaar, ver hoogd met 5 pet. Als man en vrouw beiden werken, wordt het inkomen van de vrouw meegerekend. Een en ander betekent, dat het bru- to-inkomen hoger dan f 15.000,per jaar kan zijn. Als het huidige inkomen meer dan 25 pet. hoger of lager is dan het voorafgaande jaar, wordt in be paalde gevallen uitgegaan van het in komen in het lopende jaar. Huurders die krachtens de Algemene Bijstandswet voor hun levensonderhoud een periodieke uitkering ontvangen, ko men niet voor een aanvullende huur subsidie in aanmerking. Deze uitkering is namelijk mede gericht op dekking van de noodzakelijke woonkosten. De huurprijs Uitgangspunt voor het verstrekken van een bijdrage is dat bij een inkomen van f 10.000,- f 15.000,- meer dan één zesde deel van het inkomen van aan huur wordt betaald; bij een inkomen f 10.000,- meer dan één zevende deel. Bij een huurprijs beneden f 1025,- per jaar wordt geen bijdrage verstrekt. Voor 1970 is het uitgangspunt de op 1 juli geldende huurprijs; voor 1971 en volgende jaren de op 1 april geldende huurprijs. Als huurprijs geldt het be drag, dat voor het gebruik van de wo ning aan de eigenaar wordt betaald. Voor het bepalen van de bijdrage wordt de huurprijs verminderd met: f240,- per jaar als in de huurprijs een bedrag zit voor een centrale verwar mingsinstallatie en bovendien met f 300,- als in de huurprijs ook een be drag voor stookkosten is begrepen; in de huurprijs begrepen bedragen voor meubilering en stoffering; in de huur prijs begrepen bedragen ter vergoeding van maaltijden, verpleeghulp en derge lijke. Als de huur niet geheel, maar ten dele ten laste van de huurder komt, wordt de huurprijs voor het bepalen van de bij drage naar evenredigheid verlaagd. Dit is het geval als de huurder heeft onder verhuurd of met één of meer anderen gezamenlijk heeft gehuurd. Het geldt VEENENDAAL De gepensio neerden van de Ritmeester Sigarenfa brieken zijn gisteren op reis geweest. Ze maakten een boottocht vanuit Rhe- nen naar Arnhem, waar een bezoek aan Burger's Safari-Park op het pro gramma stond. De terugreis ging per bus via Renkum. Hier werd het uit stapje besloten met een borreluurtje en een diner VEENENDAAL Twee personen raakten dinsdagmorgen licht gewond bij een aanrijding op de Buurtlaan-oost. Een personenauto, bestuurd door D. v.d. H. uit Ede reed voor een bestelwagen uit, die bestuurd werd door G. P., even eens uit Ede. Van H. draaide bij de Polderweg naar rechts, en direct weer naar links om de Buurtlaan terug te rijden. De bestelwagen botste tegen hem aan. De gewonden, inzittenden van de personenauto, behoefden niet naar het ziekehuis te worden overgebracht. ADVERTENTIE Op dinsdag 6 okt. a.s. geeft het UTRECHTS SYMFONIE-ORKEST in Veenendaal. VEENENDAAL Dinsdagmorgen is ontdekt dat Lampegietersavond meer schadelijke gevolgen heeft dan aanvan kelijk werd gedacht. Op vier plaatsen, aan de Kerkewijk, de Patrimonium laan en de Klaas Katerstraat, zijn rui ten ingegooid. Ook werden een bestel wagen beschadigd. De politie zoekt naar de daders. VEENENDAAL De leiding van de Stichting Jeugdwerk „De Instuif" heeft de volgende prijzen toegekend aan de deelnemertjes van Lampegieters-op tocht. lste prijs „Sneeuwpoppen", voor kin deren van de P. H. van Lampegie ters-optocht. 2de prijs „Tandarts", voor kinderen van de Kanaalweg en Kerkewijk. 3de prijs Kanaalweg De groep kinderen, die zelfstandig hebben meegedaan: lste prijs aan kinderen van de Stationsweg. 2de prijs „Vlinders", voor kinderen van de Kerkewijk. Individuele uitvoeringen, lste prijs „Dik Trom", Ewald Davelaar, Vallei straat. 2de prijs „Spook", Wendy van Wakeren, P. Potterstraat. Individuele uitvoeringen, geassisteerd door ouderen, lste prijs „Chinees", Gertje van Minnen. 2de prijs „Robot", Willemsen, Groenelaan. De prijs voor de folkloristische groep ging naar de kinderen van de Ferd. Bolstraat, ook bij inwonende kinderen, die ten minste f 1.000,- per jaar verdienen. In het laatste geval bedraagt de verminde ring f 200,- per jaar per kind. De bijdrage Aanvraagformulieren zijn bij de ge meente verkrijgbaar. De bijdrage moet elk jaar bij de gemeente worden aange vraagd. In 1970 moet dit gebeuren voor 1 oktober; in 1971 en de volgende jaren telkens voor 1 juli. Als de woning op een later tijdstip wordt betrokken, binnen drie maanden te rekenen vanaf de datum waarop de huur is ingegaan. De gemeente voorziet de aanvragen van advies. De beslissing wordt genomen door de Centrale Direc tie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in Den Haag. Van de genomen beslissingen krijgt de huurder bericht. De hoogte van de bijdrage wordt jaarlijks vastgesteld aan de hand van het belastbaar inkomen en de huur. De bijdragen bedraagt ten hoogste f900,- per jaar en tenminste f 120,- per jaar. Bij een belastbaar inkomen van f8.000 tot 9.000 per jaar en een huur prijs van f2400,- of meer per jaar kan een bijdrage worden verkregen van f900,- per jaar; bij een belastbaar in komen van f 11.000 tot f 12.000,- en een huurprijs van f 2800,- of meer: een bij drage van f 600,- per jaar; bij een be lastbaar inkomen van f 14.000,- tot f 15.000,- en een huurprijs van f 3275,- of meer: een bijdrage van f420,-. De toegekende bijdragen zijn netto-bedra gen. Dit wil zeggen, dat eventueel over de bijdrage verschuldigde belasting en sociale verzekeringspremies reeds zijn ingehouden. De bijdrage wordt verleend, zolang de huurder geen andere passende wo ning tegen een lagere huurprijs kan krijgen. Dit laatste zal moeten blijken uit een verklaring van de gemeente op het aanvraagformulier. Voor het jaar 1970 is dit nog niet nodig. Aangenomen wordt dat de huurders die in 1970 on der de regeling vallen geen andere pas sende woonruimte konden krijgen. Na 1970 wordt de bijdrage geleidelijk verminderd, als de gemeente van oor deel is, dat er wel andere passend# woonruimte tegen een lagere huurprijs beschikbaar is. In dat geval wordt d# toegekende bijdrage nog een jaar lang volledig uitbetaald. In het tweede en derde daaropvol gende jaar wordt 90 pet. van dat be drag uitbetaald, in het vierde en vijfd# jaar 70 pet., in het zesde en zevend# jaar 50 pet. en in het achtste en negen de jaar 30 pet. De bijdrage vervalt ge heel, als zij, tengevolge van de vermin dering minder dan f 129,- zou bedragen. Uitbetaling In 1970 wordt de bijdrage toegekend voor een periode van ten hoogste negen maanden. Daarna telkens ten hoogste voor een jaar. De bijdrage wordt na elk kwartaal aan de betrokkene uitbetaald, en geschiedt rechtstreeks door het rijk. Uitbetaling is alleen mogelijk op een girorekening, eventueel die van een bank of spaarbank. Als u meent voor een aanvullende huursubsidie in aan merking te komen, kunt u een aan vraagformulier bij de gemeente halen. Bij dit formulier is een uitvoerige toe lichting gevoegd en de tabel die voor het berekenen wordt gebruikt. Na invulling moet het formulier aan de gemeente teruggezonden worden. Daarop krijgt men dan bericht en als geen bijdrage wordt toegekend, wordt deze gestort op de opgegeven giroreke ning. Ogenschijnlijk is het gieten van ka merplanten een gemakkelijk werkje, doch in werkelijkheid is het moeilijk. Niet wat arbeid van het „gieten" zelf betreft, doch de vraag hoe vaak moet ik gieten en hoeveel?" Het is ondoenlijk nauwkeurig aan te geven en vast te stellen hoe vaak en hoe veel men kamperplanten moet gieten. Het spreekt vanzelf dat men een plant niet mag laten uitdrogen en dus is gieten noodzakelijk. Men mag ech ter ook niet te veel water geven. Sommige planten, bijv. Cactussen, ver langen weinig water, doch er zijn er ook die tijdens hun groei en bloei veel water gebruiken, bijv. de Hor tensia en de Parapluplant. Gedurende de periode van krachtige groei en bloei verlangt de plant het meeste water. Dat is trouwens volkomen logisch, want voor de ontwikkeling van veel blad en bloemen is veel water nodig. Voor de meeste kamerplanten ligt deze periode in het voorjaar en in de zomer, want dan verbruikt de plant veel water en ook veel voedsel. Na de intrede van de rustperiode geeft men aanmerkelijk minder water, de plant verbruikt dan minder bodem- vocht. Geeft men tijdens de periode dat de plant rusten moet te veel water, dan bestaat er grote kans, dat de pot grond verzuurt en er wortelrotting optreedt. Het kwijnen of mislukken van de bloei van verschillende ka merplanten vindt zijn oorzaak in de toediening van te veel water tijdens de rustperiode van de plant. Men mag in dit opzicht niet in uitersten vervallen en dergelijke planten tij dens de rustperiode geheel laten ver drogen. De temperatuur van het gietwater is al eveneens een zeer belangrijke fac tor. Vooral gedurende de winter maanden. Wordt een plant met ijs koud water begoten, dan kan daar door wel eens wortelrotting ontstaan. Giet daarom steeds met water, dat minstens van een normale kamertem peratuur is, of met lauw water. Door velen worden bloeiende planten op het schoteltje water toegediend. Vaak met succes, doch dikwijls ook niet. De temperatuur van de kamer, waar de plant sj;aat, speelt daarbij tevens een grote rol. In een koel, on verwarmd vertrek koelt het lauwe water op het schoteltje vrij spoedig af en kan dan voor alle kamerplanten van nadelige invloed zijn. De beste en meest normale manier van gieten is en blijft op de potgrond. De graad van vochtigheid der kamer lucht is voor de planten van bijzon dere betekenis, o.a. voor diverse Va rens, Palmen, Bromelia's enz. Het is vooral de droge kachelwarmte die van nadelige invloed kan zijn op de gezondheidstoestand der planten. Plaats d eplanten niet dicht bij de kachel, want anders in hun lot reeds te voren bezegeld. De bemesting van kamerplanten vraagt ook onze bijzondere aandacht. Sommige planten hebben tamelijk veel bemesting nodig, andere daaren tegen weinig of zelfs totaal geen be mesting. Evenals bij de tuinbemesting onderscheiden we ook hier bemesting met „natuurmest" of met „kunst mest" De meest gebruikte natuurmest is wel de gewone dunne koemest. De ze immers heeft het voordeel, dat ze zich zeer gemakkelijk met water laat verdunnen en zodoende met een gie- tertje bij de plant kan worden gego ten. Ze zakt weg in de grond en dringt zodoende direct tot het wortel gestel door. De meest geschikte pe riode van bemesting ligt voor kamer planten gewoonlijk in het tijdstip van hun volle groei en bloei. Tijdens de rustperiode mag men ka merplanten nooit bemesten. Het kan zelfs nadelig zijn om een kamerplant in haar rusttijd, waarin de groei ge heel stil staat, van bemesting te voor zien. Voor de meeste kamerplanten ligt het meest gunstige tijdstip voor bemesting in de zomer. De hoeveel heid bemesting en het aantal keren, dat tijdens het groeiseizoen bemest wordt, staan in de regel in verband met de min of meer krachtige ont wikkeling van de betreffende plant. Planten die zich kenmerken door een krachtige groei, zoals bijv. de Hor tensia en de Kamerlinde, vragen niet alleen veel water, doch ook een gere gelde bemesting. Vele Cacteeën vragen weinig of totaal geen bemesting. Te veel mest kan voor de planten zelfs nadelig zijn. Over het algemeen in het aan te be velen om bij de toediening van ieder# bemesting aan kamerplanten een ze kere matigheid te betrachten. Dit geldt zowel voor het gebruik van na tuurmest als van kunstmest. De fout van velen is nog al te vaak, dat ze een plantoverladen met mest. De plant kan een dergelijke overvloed niet tegelijk verwerken en onder vindt er dan meer schade dan voor deel van. Rest mij nog mevr. L. J. v.d. K.-De L. haar vraag te beantwoorden: Uw Streptocarpus is geen knolgewas en sterft ook niet geheel af. Men moet zelfs voorkomen dat de bladeren af vallen door de plant in het volle licht te laten overwinteren in een koele, maar wel vorstvrije kamer. Laat men de plant aan haar lot over, dan zal zij door droogte onherroepelijk haar blad verliezen en dan is er van over houden geen sprake meer. In het voorjaar is het goed om de Strepto carpus te verpotten in goede potplan- tengrond. U behoeft dan verder niet te bemesten, want daar de plant teer is kan de bemesting gauw te scherp zijn. Daarom is het geven van vers# aarde in het voorjaar ongetwijfeld beter. E. J. GRIJSEN, RHENEN. RHENEN Ouwehands Dierenpark en het prachtige natuurbad op de Grebbeberg grenzen aan elkaar, hoewel de beide complexen gescheiden worden door de zogenaamde badweg, die aan weerskanten een nogal vrij hoog op gaande begroeiing heeft. Tot nog toe was het zo, dat de bezoe kers van het park helemaal geen erg hadden in de aanwezigheid van het zwembad en dat de zwemmers niets van het dierenpark zagen. Hoogstens hoorden zij ergens een leeuw brullen of een troep wolven huilen. In deze toestand, die vanaf de stich ting van het bad in 1957 al bestaat, is nu verandering gebracht. Sinds enige tijd worden de stichting aan het zwem bad niet meer via een afzonderlijke in gang geleid, maar gaan en de bezoekers aan het bad en de bezoekers aan de tuin door de hoofdingang van het die renpark. Om de ruimtelijke werking van het totale complex meer tot zijn recht t« laten komen heeft de directie nu in de begroeiing langs de badweg hier en daar haar verantwoorde wijze openin gen gemaakt, met als gevolg dat er van weerskanten een prachtige doorkijk is ontstaan. RENSWOUDE Geboren: JannetJ#, 'ochter van A. de Koning en A. J. van Ginkel. Ondertrouwd: Bernard van de Haar (Veenendaal) en Petronella van d# Bo- venkamp.

De Vallei | 1970 | | pagina 3