FEIJENOORD LIEP STUK OP ROEMEENSE MUUR PSV ontsnapt aan debacle Morele zege voor UT Arad Rotterdammers We hadden geen geluk Ajax vlak voor finish ingehaald door Nendori ROTTERDAM - Feijenoord, de trotse winnaar van de Euro pese en Wereldbeker, heeft woensdagavond in de eerste wedstrijd van de nieuwe bekercompetitie op Europees niveau ervaren, wat het betekent in de rol van favoriet te zijn geplaatst. Het Roemeen se U.T. Arad, de eerste club, die tot de vele belagers van Feijen- oords begeerde troon behoort, had in Rotterdam niets te verliezen, doch alles te winnen. En de Roemenen hebben gewonnen, welis waar niet in cijfers, maar wel moreel. Het gelijke spel van 11 waarmee de eenzijdige wedstrijd tussen een voortdurend aanval lend Feijenoord en een zich met mannenmoed verdedigend Arad werd afgesloten, betekent voorlopig voor de Roemenen, met de thuiswedstrijd nog in het vooruitzicht, een uitstekend perspectief. Feijenoord en in de eerste plaats trainer Ernst Happel daarentegen, zal het heel wat hoofdbrekens kosten om een stra tegie te ontwikkelen, waarmee de hechte, vooral hoge Roemeense muur kan worden gesloopt. Voorlopig zien de vele aanhangers van de Rotterdamse club dit nog niet. Daarvoor was het aanvals wapen, dat de Feijenoorders woensdagavond hanteerden, te bot. EINDHOVENAREN KOMEN ER GENADIG AF DOOR TREFFER VAN DEVRINDT DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1970 A 3en teleurgestelde Ernst Happel temidden van de journalisten. GOTTWALDOV P.S.V. heeft zich, ondanks een dreigende nederlaag met grote cijfers, in de uitwedstrijd tegen Gottwaldov toch een redelijke uitgangs positie kunnen verwetven voor een plaats in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Eindhovenaren, die bijzonder zwak speelden en lange tijd geconfronteerd waren met een achterstand van 0-2, kwamen er tenslotte genadig af met een nederlaag van 1-2 door een late tref fer van Devrindt. Ut Arad had zich, wie had overigens anders verwacht, geheel ingesteld op een verdedigende tactiek. Het had daar voor uitstekende krachten voorhanden. Torenhoog staken de Roemeense verde digers boven hun tegenstanders uit en in de lucht waren zij schier oppermach tig. Zes, zeven man soms, waren in de verdediging gemobiliseerd en het cen trum was bijna hermetisch afgesloten. Waren bij hoge ballen de kansen voor die kleinere Feijenoordspelers al gering, ook langs de grond gaven de Roemenen de Nederlandse kampioen weinig kans zijn spel te ontplooien. Soms moesten zij daarbij wel hun toevlucht nemen tot ongeoorloofde praktijken, waartegen de Spaanse scheidsrechter Pintado vrij lankmoedig optrad, maar tot grove tackles kwamen zij slechts zelden. Wel grepen zij elke gelegenheid aan om het spel op te houden, waartegen Pintado in het geheel geen maatregelen nam. In tegenstelling tot Estudiantes lieten de Roemenen de Feijenoorders ongetwij feld meer spel, welke gelegenheid de Nederlanders graag aangrepen, maar tot een overrompeling van de vijandelijke defensie konden zij niet of nauwelijks komen. Pas tegen het einde van de wed strijd slaagde Feijenoord erin enkele malen de muur te doorbreken. Toen echter had de machtige Rotterdamse formatie niet meer de „power" om toe te slaan. De kansen, die zich in deze pe riode nog voordeden om afstand van Arad te nemen, werden alle schromelijk gemist. Feijenoord ging agressief van start en A Gottwaldov-PSV Jensen (rechts) doet de Tsjech Cipro op de grasmat belanden. De nauwelijks vierduizend toeschou wers op de tribunes naast het immense complex van de Svit-schoenfabrieken, waarvan drie loodgrijze koeltorens drei gende wachters langs het veld posteer den, hadden PSV tevoren veel hoger aangeslagen. PSV kreeg direct al met een achterstand te maken. Nauwelijks anderhalve minuut na het beginsignaal van de Oostenrijkse scheidsrechter Line- mayer zag de dribbelende jeugdinter- national Nehoda, Urban op links vrij lopen. De blonde vleugelspeler knalde vervolgens in volle vaart de bal achter de verblufte Van Beveren. De Eindho venaren, met Van Tilburg voor de in Brabant achtergebleven geblesseerde Radovic als rechtshalf, dreigden onder de voet gelopen te worden door het onstuimige Gottwaldof. Bovendien had den de pupillen van Kurt Linder tijd nodig om te wennen aan het harde, glibberige veld, dat de bal de vreemdste capriolen meegaf. De lange Munk Jen sen, die evenals in de laatste competitie wedstrijden als vrije verdediger fun geerde, had de grootste moeite om «taande te blijven. Daarvan wisten de uiterst snelle Tjechen goed te profiteren. Vooral het rechter verdedigingsblok van PSV werd in de beginfase herhaaldelijk doorsneden. Urban, Jensik en Nehoda raasden langs Van Tilburg en Van den Dungen als of ze met geen tegenstanders te maken hadden. Voorlopig bleven de Tsjechen komen. Als er al eens een tegenstoot van PSV op touw werd gezet, waren de veteranen Hojsik en de gehoekte Klimes ter plaat se om zonder pardon de bal weer in de richting van Van Beveren te plaatsen, daarmee de Nederlandse defensie geen enkele kans te geven op adem te komen. Vooral aanvoerder Strik veronacht zaamde zijn taak een strenge mandek king uit te voeren volkomen. Na een kwartier was het bijna 2-0. Een prachtige combinatie tussen Cipro en Nehoda werd door de laatste in volle ren juist naast getikt. De snelheid van de Tsjechen verminderde nog niet en PSV had geen tijd om tot reorganisatie plannen te komen. Na negentien minu ten moest doelman Hastik, die trainer Subrt verkoos boven de laatstelijk wat zwakke Jurasek, het eerste schot van PSV verwerken. Devrindt, die nog altijd te log wendt, richtte te laag, na goed werk van Veenstra. De oud-speler van Go Ahead was trouwens de enige die zijn voetbalverstand bij elkaar hield en menige Tsjechische aanval op tijd wist te onderbreken. Maar hij kon Gottwal dof natuurlijk niet alleen keren. Na bijna een half uur uitte zich het tome loze enthousiasme van Gottwaldov weer in een fraaie actie van de hoog opsprin gende aanvoerder Hojsik, die uit een vrije trap van Urban juist overkopte. Kort daarop schoot de goed spelende Cupro uit een andere vrije trap scheidsrechter Linemayer moest nog al eens tegen de fors, maar niet unfair ingrijpende PSV'ers fluiten voor het doel langs. In de 37e minuut haalde trainer Kurt Linder aVn Tilburg uit het veld en zette Van Stippent in. Om het middenveld wat te versterken, hetgeen niet het ge wenste resultaat had. Toch kreeg PSV in de laatste fase van de eerste helft nog enkele onverwachte kansjes, telkens door goed werk van Devrindt. Eerst schoot Van der Kuylen uit een fraaie voorzet van de Belg juist over en daarna richtte de meegekomen Strik verkeerd. In de tweede helft, toen de scheme ring het geheel nog meer op een schim menspel deed lijken, zette Linder de jeugdige Eef Mulders in voor Hiddink, zodat de oorspronkelijke middenveld bezetting radicaal gewijzigd was. WERKELIJKHEID Het leek erop dat PSV zich enigszins herstelde. aVn der Kuylen speelde nu meer achter de voorhoede en kon soms voor aanvoer zorgen zodat er eindelijk enige kansrijke situaties ontstonden. Bij een voorzet van Mulders tastte doelman Hastik mis, maar Van der Kuylen wist hiervan niet naar behoren te profiteren. Ook een hakje van Devrindt kreeg niet de juiste afwerking. Ineens werd PSV echter weer terug gebracht in de koele werkelijkheid. Ne hoda en Jensik zetten van het midden veld een gezamenlijke actie op, waarbij Van Stippent wel probeerde tegen te werken, maar er eenvoudig de kans niet toe kreeg en simpelweg werd voor bij gelopen. Nehoda liet vervolgens zo'n verradelijke boogbal los, dat de in de andere hoek staande Van Beveren machteloos was: 2-0. Een debècle dreigde. Opnieuw sneden de Tsjechen door de Eindhovense verde diging heen. Elke organisatie in de achterste lijn van PSV ontbrak, de chaos was volkomen. De gebeurtenissen voor Van Beveren volgden elkaar in snel tempo op. De nationale doelman had ondermeer de grootste moeite met een verre hoge bal van Zakopal. GEES KRACHT Na een kwartier gaf Van Stippent de panieksituatie overduidelijk aan door de bal notabene uit de handen van de tierende Van Beveren te trappen. Het was duidelijk, dat PSV het zo niet zou redden. Van de voorhoede ging geen enkele kracht uit. Toch zou de Tsje chische aanvalslawine toch eens moeten stoppen. Halverwege de tweede helft zakte het tempo iets, net genoeg voor PSV zich wat te gaan bevrijden. Nadat Jensen nog eens had moeten redden bij een gevaarlijke actie van Jehoda, kreeg Hastik weer wat handelingen te ver richten. Van der Kuylen schoot van twintig meter, Hastik stond op zijn plaats. Hij was echter vijf minuten voor tijd kansloos. Een hoge voorzet van links kwam bij de scherp opgestelde Devrindt terecht. Deze moest het rech terbeen op ongeveer zeven meter voor doel hoog optillen voor een schot of zijn hoofd gebruiken. Hij koos voore het eer ste en zag tot zijn vreugde de bal achter Hastik verdwijnen (2-1). Scheidsrechter Linemayer wuifde de zwakke buitenspel protesten van de Tsjechen weg en PSV was een uitermate kostbaar doelpunt rijker. Bijna was het zelfs nog 2-2 geworden, maar Devrindt had met een kopbal net geen succes. Een gelijk spel zou ook volkomen on verdiend zijn geweest. Voor de Eindho venaren, die maar ternauwernood aan een nederlaag met grote cijfers waren ontsnapt. reeds dadelijk doemde er gevaar op voor het Roemeense doel, waarin Gor- nea in de derde hinuut handelend moest optreden bij een kopbal van Wim van Hanegem, in den beginne de grote stra teeg in het Rotterdamse offensief. Al gauw werd Arad de dreiging duidelijk en het verzettt zich hardnekkig, met de klemtoon iets te veel op hard. De Roe menen boezemden hiermee Feijenoord echter geen ontzag in, want op het punt van techniek waren de Rotterdammers superieur en de weg was nog lang... Is een donderslag bij heldere hemel viel echter in de veertiende minuut een doelpunt en wel aan de geheel andere kant dan waar dat was verwacht. Uit een tegen Theo Laseroms gegeven vrije schop plaatste Axente de bal in het centrum waar de toelopende Dumitrescu de bal op het hoofd nam en buiten be reik van Treytel in het net deponeerde: 0-1. Het was nauwelijks te geloven, de underdog had toegeslagen en... hard. TERLGKOMEIS Feijenoord behield evenwel geloof in eigen kracht en kwam snel terug op dezelfde golflengte. Legio aanvallen golfden op het Roemeense doel af, maar de kansen, die niet uit konden blijven, leverden geen enkel resultaat op. Ove Kindvall vooral kon zich moeilijk waar maken en toen hij na ruim een kwartier eindelijk de weg vrij had, werd hij hardhandig geblokkeerd. De strafschop, die hij en de 60.000 toeschouwers wel hadden verwacht, zag de Spaanse arbi ter evenwel niet. Zoals het Roemeense doelpunt onverwacht viel, zo kwam ook Feijenoord bij verrassing aan zijn (be scheiden) winst. Van buiten het straf schopgebied richtte in de 25e minuut Wim Jansen op doel. Het was een schot, zoals er velen in elke wedstrijd zijn te noteren, maar dit hield zilver in zich verborgen .Doelman Gornea ging op de knieën om de bal te vangen, doch van zijn rechterknie caramboleerde de bal in de hoek: 1-1. En daarmee was de strijd weer open. GROOTSTE GEVAAR Feijenoord putte uit dit doelpunt moed en om het gevaar te keren gingen de Roemenen er steeds veelvuldiger toe over om de bal met een wilde trap uit de bedreigde zone te doen verdwijnen. „Weg is weg", luidde het parool. De tweemansvoorhoede van de Roemenen liep verloren rond en kreeg nauwelijks de gelegenheid tot een aanval te komen en toch bleef het voor de ver opgedron gen Feijenoord-defensie oppassen, zoals bleek in de 35e minuut, toen Domide 'n schietkans gretig aangreep voor een schot, dat zijn doel maar op centimeters miste. Rinus Israel trok mee naar vo ren om zijn aanval meer gewicht te ge ven. Ook hij kon de weg naar het doel echter niet effenen, laat staan de Roe meense muur breken. Met een serie hoekschoppen van Feijenoord werd de eerste helft afgesloten. De stand was nog steeds: 1-1, ondanks de druk, waar onder Arad bijna constant had gestaan. Het spelbeeld wijzigde zich in de tweede helft nauwelijks. Het veldover- wicht van Feijenoord groeide naarmate de positie van de wijzers van de klok ongunstiger werd voor de Rotterdam mers. Coen Moulijn bleef voor de Roe menen het grootste gevaar, doch er was niemand in Feijenoords vuurlinie, die het door Moulijn aangedragen kruit tot explosie kon brengen. Tenslotte pro beerde Coen het enige malen zelf. In de 22e minuut dwong hij doelman Gornea tot een uiterste krachtinspanning. De bal tikte hij over de lat en daarmee was weer een kans verloren gegaan. De mo gelijkheden voor Feijenoord waren nog niet uitgeput. Wel echter Feijenoord's krachtbron. Zelfs Van Daele halverwege de tweede helft ingezet voor Kindvall, kon deze niet bijladen. Tot diep in de Roemeense verdedigingsgordel wisten de Feijenoorders soms door te dringen. Geen enkel profijt kpnden zij er echter uittrekken met een verslagen doelman voor zièh lepelde Van Hanegem de bal nog over de lat en als losse flodders spatten de schoten uit Feijenoords vuur linie uiteen. Even nog kwam er hoop in de Rotterdamse harten, toen de in de Roemeense verdediging gepenetreerde Van Hanegem in zijn opmars werd ge stuit, maar ook nu was scheidsrechter Pintado doof voor de smeekbeden om een strafschop. Het was en bleef 1-1, al le inspanningen van Feijenoord ten spijt. De spelers van Arad kusten de grond. Zij hadden de wereldkampioen bedwongen. Het was veel meer dan zij hadden durven hopen. A Duel tussen Wim van Hanegem en een Roemeense verdediger. Rechts Ove Kindvall. ROTTERDAM Er heerste na afloop van het zo teleurstellende verloop van het duel tegen Ut Arad in Feijenoordkringen uiteraard geen juichstemmingmaar men was ook niet verslagen. Over het algemeen waren spélers en trainer Happel het erover eens dat de ploeg in deze wedstrijd maar bitter weinig geluk had gehad. Aanvoerder Ri nus Israël zei het als volgt: ,,De ene week leef je in de hemel en de andere in de hel. Hoeveel reële kansen hebben we wel niet gehad. Misschien wel vijf, misschien wel tien. Van die kansen hadden er minstens een of twee moeten zit ten. Maar het zat ditmaal tegen". Israël en zijn medespelers wa ren niet ongerust over de uitwed strijd over veertien dagen. Israël: ,,Er was toch duidelijk verschil in klasse en op grond daarvan heb ben we in Roemenië net zoveel kans om te winnen als hier". Dezelfde mening was Wim van Hanegem toegedaan„We moeten ze in de uitwedstrijd kunnen pakken". Over het feit dat hij in de tweede helft door een Roemeen onderuit was gehaald op het moment dat hij wil de scoren, was Van Hanegem ge decideerd: ,,Dat was voor mij een duidelijke penalty". Trainer Happel zei het nog ster ker: ,,Het was een schoolvoorbeeld van een strafschop. Van Hanegem werd vijf meter van het doel van achteren ten val gebracht". De Oos tenrijker, die toch ongetwijfeld zeer moeilijke momenten had moeten doormaken, had zich al van de klap hersteld. Hij antwoordde even spits als altijd op de regen van vragen, die over hem werd uitge strooid. Happel noemde het resul taat: ,,De sensatie voor geheel voetballend Europa", en zei dat de uitwedstrijd hem voorlopig nog niet interesseerde („Op dit moment is de wedstrijd van zondag tegen MVV belangrijker") en kwam tot de conclusie, dat er van paniek voor de Rotterdammers geen spra ke behoeft te zijn. ,,In de uitwed strijd moeten we die Roemenen kunnen verslaan. Ook hier heeft Feijenoord toch gedomineerd, het kwam alleen niet in doelpunten tot uitdrukking Of het gelijke spel soms iets te maken zou hebben met een zekere moeheid na het overladen program ma van de laatste weken? Happel: ,,Het heeft beslist niets met een terugslag te maken. Feijenoord had zeker geen inzinking"De Oosten rijker, die een Roemeens journa list op de vraag hoe hij denkt straks Arad te verslaan, gevat antwoordde: ,,Dat zal ik daar na afloop van de wedstrijd vertellen" was weinig gelukkig met de lei ding van de Spaanse scheidsrech ter Pintado. „Hij had strenger moe ten optreden tegen het vertragen van de Roemenen. Ik vond hem geen sterke scheidsrechter" Wat dat vertragen betreft vonden de Roemenen een begrijpend tegen stander in Van Duivenbode: „Dat zouden wij in hun plaats misschien ook wel hebben gedaan. Het hoort er nu eenmaal bij". De Amster dammer had bij de Roemenen „een paar knappe voetballers" gezien. „Maar we moeten het over veer tien dagen toch kunnen klaren", zo meende ook hij. In het Roemeense kamp was iedereen dolgelukkig met het resultaat. Trainer Dumi trescu (geen familie van de links buiten) noemde het een grote eer dat zijn ploeg het tegen de wereld kampioen op 1-1 had kunnen hou den. Hij zei goede moed te heb ben voor de strijd in Arad. Ook aanvoerder Detestcu sprak van 'n formidabel resultaat". Hij hinkte met het rechterbeen en gaf de schuld aan Van Hanegem: ,,Dat. is een zeer groot voetballer, maar in deze wedstrijd was hij ook zeer onsportief" r TIRANA Ajax tekende voor de wedstrijd voor een ge lijk spel tegen 17 Nendori in Ti rana. Ajax heeft dat gelijke spel woensdagmiddag behaald in de Albanese hoofdstad. En Ajax was toch ontevreden. Begrijpe lijk. Ajax gaf een voorsprong van 20 uit handen in een wed strijd, die leek op een race tussen een paard (Ajax) en een ezel (17 Nendori). Er was namelijk een ongeloof lijk kwaliteitsverschil tussen beide ploegen, maar na dat de overwinning voor het grijpen was, gooide het hoog moedige paard het hoofd in de lucht, werd onachtzaam en zag zich vlak voor de eindstreep in gehaald door de ezel. H et is niet alleen gemakkelijk het „verlies" van Ajax te verklaren door nonchalance, het is waar ook. De Alba nese tegenstander bleef vooral tactisch en conditioneel zo ver achter bij de Ne derlandse voetbalkampioenen, dat het toch als onstuimig bekend staande Ti- raanse voetbalpubliek geschrokken zweeg. Ajax, gedragen door een derge lijke verdediging en oppermachtig op het middenveld dank zij de onvermoei bare dravers Neeskens en Rijnders, drukte na een voorzichtig begin 17 Nendor. diep in de eigen verdediging terug. In de eerste helft kreeg 17 Nen- doi'i feitelijk slechts een doelkans en die ene mogelijkheid was nog het ge volg van een zwakke uittrap van doel man Heinz Stuy. Linksbinnen Ceco was echter zo geschrokken van die moge lijkheid dat hij de gelegenheid treuze lend voorbij liet gaan. Na ongeveer een kwartier verliet Ajax enigszins zijn „zekere" stellingen. De eerste kennismaking had geleerd dat 17 Nendori geen ploeg was om echt bang voor te zijn en de Amsterdam mers gingen meer aanvallend spelen. Krol offreerde Keizer in de zeventiende minuut een aantrekkelijke kans, maar de koele linksbuiten bereikte niet meer dan een hoekschop. GEWELDIG Twee minuten later jubelde Ajax wel en terecht voor een geweldig doelpunt van Wim Suurbier. Het was een treffer zoals Ajax in zijn beste dagen maakte. Een razendsnelle actie uit de verdedi ging waarbij de bal van Hulshoff via een heel „lange" een-twee-combinatie met Keizer weer bij Suurbier belandde. De snel opkomende rechtsachter schoof de bal beheerst langs doelman Konomi. Het doelpunt van Suurbier zou later WIM SUURBIER beide treffers symbolisch blijken te zijn. Want de voorhoede van Ajax bleek in de hele wedstrijd geen vuist te kunnen maken. Swart had het moeilijk tegen interna tional Kasmi, de slimheden van Keizer konden niet geëffectueerd worden, Ger- rie Mühren bleef te aarzelend spelen en Dick van Dijk faalde volkomen. De middenvoor van Ajax demonstreerde opnieuw de persoonlijkheid te missen om zijn plaats in de spits van dit elftal waard te zijn. Hoe groot het overwicht van de Am sterdammers ook was, de ploeg slaagde er niet in zijn meerderheid duidelijker op het scorebord te brengen, mede doordat Konomi een verrassende kop bal van Swart uit de hoek grabbelde en Neeskens een goede kopkans veel te slap behandelde. STERKER In de tweede helft begon Nendori sterker. Linksbinnen Kazanxhi, die van scheidsrechter Schiller (uitstekend) niet aan de wedstrijd had mogen beginnen omdat zijn schoenen werden afgekeurd wegens het bijslijpen van de noppen, had in de tweede helft wel goedgekeur de schoenen en daarop bleek hij best uii de weg te kunnen. Zijn aanwezig heid inspireerde het chaotische Nendori tot een feller verweer en het resultaat was een lichte druk op het doel van Ajax, waarin Stuy met gemak een aan tal hoge voorzetten wegving. Ajax ont kwam snel aan die druk en in de der tiende minuut rukte Willem Suurbier weer op. Dicht bij het strafschopgebied gekomen, zocht Suurbier een vrije me despeler, hij zag hem niet. Trainer Mi- chels riep van de bank: „Ga door Wil lem". Suurbier deed het. Nog een paar meter. Hij schoot van twintig meter laag in de rechterhoek. Konomi bekeek de bal verkeerd en werd verslagen door een bepaald wel houdbaar schot (2-0). Ajax zat op rozen. De ploeg voelde het ook zo, werd wat lichtzinniger, iets gemakkelijker en werd daar onmiddel lijk na het tweede doelpunt hard voor gestraft. Na weer een hoge voorzet ving Stuy de bal, waar stompen in ieder ge val veiliger was geweest en hij raakte hem-kwijt in een duel met Kazanxhi, die de bal over de lijn kopte. Scheids rechter Schiller zag er geen overtreding in. 2-1. Er was eigenlijk nog niets aan de hand voor Ajax. Het doelpunt was een incidentele uitschieter, die gemakkelijk weer had kunnen worden uitg^poetst. Dick van Dijk bijvoorbeeld kreeg die kans twintig minuten voor tijd, maar in plaats van hard op doel te koppen, richtte hij behoedzaam op de boven hoek en bood daarmee doelman Habibi, die kort daarvoor de weinig fortuinlijke Konomi had vervangen, een kans om te redden. NEGEN De druk van Ajax hiéld onvermin derd aan. Het werd de Amsterdammers des te gemakkelijker gemaakt doordat Nendori eerst zijn beste verdediger Frashevi kwijtraakte door een knie blessure hij mocht niet meer worden vervangen omdat er al twee invallers waren en daarna ook nog centrale verdediger Dhales geblesseerd zag ra ken. Elf witte Ajacieden stonden tegen over negen nog valide Albanezen van wie de meesten op hun tandvlees liepen en zeker niet meer tot georganiseerd verweer in staat waren. Voortdurend moest scheidsrechter Schiller de wed strijd onderbreken voor lichte blessures en krampgevallen bij de Albanezen. Maar ook Ajax, zeker van zijn over winning viel plotseling stil.» De achter hoede kon rustig op balbezit blijven spelen, er was voor hen geen bedrei ging. Maar er was ook geen mogelijk heid meer om iets anders te doen. Want de voorhoede stond volkomen „vast" aan het eind van deze wedstrijd in slopende hitte. Nendori vocht door met de moed der wanhoop. Ruim 25.000 Albanezen stel den zich in het laatste kwartier voor het eerst massal achter hun elftal. Dat gaf de leeggespeelde mannen binnen de lijnen de „kick" om nog een keer de tanden op elkaar te zetten. Met een on verwacht succes. Zes minuten voor tijd flitsten Ceco en Zghega in een prachti ge combinatie door het rechterblok van de Ajax-achterhoede. Linksbuiten Zghega schoot van enkele meters af stand raak, 2-2. SLECHTE START Ajax dat de strijd volledig in handen had, dat een onaantastbare voorsprong van 2-0 bezat, dat onvergelijkbaar gro tere kwaliteiten heeft dan 17 Nendori, is zijn Europa Cup-seizoen slecht ge start, maar voor de eerste ronde behoeft dat geen problemen op te leveren, wani 17 Nendori heeft niet meer mogelijkhe den dan een Nederlandse tweede div sieclub en dat zal zonder twijfel twee weken in Amsterdam blijken.

De Vallei | 1970 | | pagina 7